13:18 Ayr

Full Result
  1. Dubai Jemila silk
    3 (3)
    Dubai Jemila J: Tom Eaves 11/8
  2. Espionne silk
    1 (5)
    Espionne J: Clifford Lee EvensF
  3. Mawada silk
    5 (4)
    Mawada J: Billy Garritty 22/1
    1. Peaceful Night silk
      6 (2)
      Peaceful Night J: Franny Norton 9/1
    2. Balalaika silk
      2 (6)
      Balalaika J: Paul Mulrennan 20/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 1/2, shd, 3 1/4
Runners: 5 | Non Runners: 1

13:48 Ayr

Full Result
  1. Ayr Poet silk
    3 (3)
    Ayr Poet J: Paul Mulrennan 5/2
  2. Russian Virtue silk
    1 (6)
    Russian Virtue b J: Paddy Mathers 6/1
  3. Give Grace silk
    4 (8)
    Give Grace J: Andrew Mullen 7/1
    1. Granite City Doc silk
      2 (2)
      Granite City Doc v J: Harry Russell 3 4/1
    2. City Of Life silk
      6 (7)
      City Of Life J: Clifford Lee 9/4F
    3. Birdie Putt silk
      8 (9)
      Birdie Putt J: Franny Norton 12/1
    4. Pasha Bay silk
      9 (5)
      Pasha Bay J: Cam Hardie 200/1
    5. Nazca silk
      7 (4)
      Nazca J: Tom Eaves 200/1
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: 1/2, shd, 1 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:18 Ayr

Full Result
  1. Water Of Leith silk
    1 (2)
    Water Of Leith J: Paul Mulrennan EvensF
  2. Impressor silk
    2 (4)
    Impressor J: Shane Gray 6/1
  3. Eternal Halo silk
    4 (1)
    Eternal Halo J: Callum Rodriguez 11/2
    1. Earn Your Stripes silk
      5 (6)
      Earn Your Stripes p J: Paddy Mathers 11/4
    2. Kaze Wo Atsumete silk
      7 (7)
      Kaze Wo Atsumete J: Andrew Mullen 33/1
    3. Star Citizen silk
      6 (3)
      Star Citizen h J: Cam Hardie 66/1
    4. Cowboy Soldier silk
      3 (5)
      Cowboy Soldier t J: Tom Eaves 40/1
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: 1 1/2, nk, 1 1/4
Runners: 7

14:48 Ayr

Full Result
  1. What's The Story silk
    2 (4)
    What's The Story p J: Callum Rodriguez 11/8F
  2. White Willow silk
    5 (1)
    White Willow J: Billy Garritty 100/30
  3. Chance silk
    1 (2)
    Chance p J: Harry Burns 5 7/1
    1. Glasses Up silk
      4 (3)
      Glasses Up p J: Paddy Mathers 9/4
Winning Trainer: Keith Dalgleish
Distances: 2 3/4, 2, 3/4
Runners: 4 | Non Runners: 1

15:18 Ayr

Full Result
  1. Ben Asker silk
    2 (3)
    Ben Asker tp J: Billy Garritty 3/1
  2. One Last Hug silk
    6 (2)
    One Last Hug p J: Cam Hardie 4/1
  3. Judgment Call silk
    1 (7)
    Judgment Call t J: Paul Mulrennan 11/8F
    1. One More Try silk
      4 (5)
      One More Try p J: David Nolan 5/1
    2. Milliemix silk
      7 (6)
      Milliemix J: Shannon Watts 7 20/1
    3. Sequeira Lady silk
      3 (4)
      Sequeira Lady J: Tom Eaves 22/1
Winning Trainer: Katie Scott
Distances: 3/4, 1 1/4, 6
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:48 Ayr

Full Result
  1. Mintnthat silk
    7 (2)
    Mintnthat b J: Andrew Mullen 9/1
  2. Retirement Beckons silk
    5 (1)
    Retirement Beckons J: Harry Russell 3 8/11F
  3. Big Dutchie silk
    1 (4)
    Big Dutchie p J: Shane Gray 11/1
    1. Kraken Filly silk
      4 (3)
      Kraken Filly p J: Callum Rodriguez 5/2
    2. Broadhaven silk
      2 (6)
      Broadhaven t J: Paddy Mathers 25/1
    3. Calderbank silk
      6 (7)
      Calderbank J: Phil Dennis 33/1
    4. Dark Eclipse silk
      3 (5)
      Dark Eclipse v J: Cam Hardie 100/1
Winning Trainer: Iain Jardine
Distances: 2 1/4, 2 3/4, nse
Runners: 7

13:55 Ripon

Full Result
  1. Swingalong silk
    8 (6)
    Swingalong J: Sam James 7/4F
  2. Barefoot Angel silk
    3 (9)
    Barefoot Angel J: Paul Hanagan 11/1
  3. Violeta silk
    11 (7)
    Violeta J: Harrison Shaw 7/1
    1. Miss Mai Tai silk
      1 (2)
      Miss Mai Tai J: Barry McHugh 5/2
    2. Marine Wave silk
      7 (1)
      Marine Wave J: Tony Hamilton 14/1
    3. All Due Respect silk
      2 (8)
      All Due Respect h J: Jason Watson 8/1
    4. Bella Kopella silk
      4 (11)
      Bella Kopella t J: Rowan Scott 100/1
    5. Lincoln Rockstar silk
      5 (5)
      Lincoln Rockstar J: Jason Hart 12/1
    6. Lumacho silk
      6 (3)
      Lumacho h J: Ben Curtis 33/1
    7. Time Off silk
      9 (4)
      Time Off J: P J McDonald 80/1
    8. Truly Charming silk
      10 (10)
      Truly Charming J: David Allan 33/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 6, nk, 1 1/2
Runners: 11

14:25 Ripon

Full Result
  1. Bonita B silk
    1 (1)
    Bonita B p J: George Bass 5 3/1
  2. Dream Deal silk
    4 (6)
    Dream Deal J: Jack Garritty 28/1
  3. Tiberio Smile silk
    6 (2)
    Tiberio Smile J: Rowan Scott 17/2
    1. Imperial Khan silk
      2 (4)
      Imperial Khan h J: Jason Watson 100/30
    2. Prayer Matt silk
      5 (3)
      Prayer Matt b J: David Allan 2/1F
    3. Ballistic Berry silk
      3 (7)
      Ballistic Berry p J: Lewis Edmunds 11/2
Winning Trainer: Mick Channon
Distances: nk, 1 1/2, 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

14:55 Ripon

Full Result
  1. Lord Caprio silk
    5 (4)
    Lord Caprio t J: Harrison Shaw 16/1
  2. Tazaman silk
    4 (5)
    Tazaman J: Jason Hart 9/4F
  3. Hellenista silk
    2 (1)
    Hellenista p J: David Allan 4/1
    1. Storm Chaser silk
      3 (3)
      Storm Chaser J: George Bass 5 5/2
    2. Blistering Barney silk
      1 (2)
      Blistering Barney J: Dougie Costello 100/30
Winning Trainer: Ben Haslam
Distances: 4 1/4, 3 1/4, 1 3/4
Runners: 5

15:25 Ripon

Full Result
  1. Aleezdancer silk
    5 (4)
    Aleezdancer J: Kevin Stott 9/4
  2. Dakota Gold silk
    1 (2)
    Dakota Gold J: Connor Beasley 100/30
  3. Chairmanoftheboard silk
    3 (3)
    Chairmanoftheboard J: George Bass 5 4/1
    1. Hyperfocus silk
      4 (5)
      Hyperfocus p J: David Allan 2/1F
    2. Abolish silk
      2 (6)
      Abolish p J: Paul Hanagan 28/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 3/4, 1 3/4, 1/2
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:55 Ripon

Full Result
  1. Cosmos Raj silk
    1 (2)
    Cosmos Raj J: Jason Watson 8/1
  2. Dungar Glory silk
    7 (8)
    Dungar Glory J: Jason Hart 6/1
  3. Qaasid silk
    5 (7)
    Qaasid v J: Paul Hanagan 13/2
    1. He's A Gentleman silk
      6 (3)
      He's A Gentleman p J: Ben Curtis 3/1
    2. Gainsbourg silk
      4 (1)
      Gainsbourg J: Kevin Stott 9/4F
    3. Mr Carpenter silk
      2 (6)
      Mr Carpenter J: Duran Fentiman 20/1
    4. Bollin Margaret silk
      3 (5)
      Bollin Margaret J: David Allan 8/1
    5. Marquis Of York silk
      8 (4)
      Marquis Of York J: Tony Hamilton 25/1
Winning Trainer: David O'Meara
Distances: 1 3/4, shd, 2 1/4
Runners: 8

16:25 Ripon

Full Result
  1. Roach Power silk
    5 (1)
    Roach Power J: David Allan 2/7F
  2. No Guts No Glory silk
    6 (6)
    No Guts No Glory J: Barry McHugh 4/1
  3. Uckerby silk
    2 (5)
    Uckerby J: Sam Feilden 7 100/1
    1. One More Dream silk
      4 (2)
      One More Dream J: Jason Hart 33/1
    2. High Opinion silk
      3 (4)
      High Opinion J: Graham Lee 9/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: 1/2, 4 1/2, 3/4
Runners: 5 | Non Runners: 1

17:00 Ripon

Full Result
  1. Spiritofthenorth silk
    2 (3)
    Spiritofthenorth J: Kevin Stott 11/8F
  2. Spantik silk
    3 (4)
    Spantik p J: Jason Hart 8/1
  3. Little Ted silk
    4 (1)
    Little Ted p J: David Allan 3/1
    1. Bit Of A Quirke silk
      5 (2)
      Bit Of A Quirke v J: Tyler Heard 3 11/2
    2. Benadalid silk
      1 (5)
      Benadalid v J: P J McDonald 11/2
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 3/4, 4, 1 1/2
Runners: 5

14:10 Naas

Full Result
  1. Gan Teorainn silk
    5 (5)
    Gan Teorainn J: Kevin Manning 4/1
  2. Perseids silk
    8 (8)
    Perseids J: Declan McDonogh 10/1
  3. Dame Kiri silk
    2 (7)
    Dame Kiri J: Ryan Moore 11/10F
    1. Sunset Glory silk
      10 (3)
      Sunset Glory J: Andrew Slattery 28/1
    2. Devore silk
      3 (1)
      Devore J: Shane B Kelly 16/1
    3. Rubydooby silk
      9 (6)
      Rubydooby J: Danny Sheehy 3 12/1
    4. Foniska silk
      4 (2)
      Foniska J: Shane Foley 4/1
    5. Al Sayah silk
      1 (4)
      Al Sayah J: Ronan Whelan 14/1
    6. Lady Skipper silk
      6 (9)
      Lady Skipper J: Luke McAteer 3 150/1
    7. Little Fury silk
      7 (10)
      Little Fury J: Rory Cleary 300/1
Winning Trainer: J S Bolger
Distances: 2 1/2, nk, 1 3/4
Runners: 10

14:40 Naas

Full Result
  1. Denmark silk
    1 (7)
    Denmark t J: Ryan Moore 7/2
  2. Warrior Lion silk
    5 (2)
    Warrior Lion J: Shane Crosse 15/2
  3. View Taken silk
    4 (5)
    View Taken J: Colin Keane 2/1F
    1. Nation's Call silk
      3 (6)
      Nation's Call J: Chris Hayes 9/2
    2. Dubawi Spectre silk
      2 (1)
      Dubawi Spectre p J: Shane Foley 3/1
    3. Xilado silk
      6 (4)
      Xilado J: Oisin Orr 40/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 3 1/4, 3/4, 4
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:10 Naas

Full Result
  1. Dontspoilasale silk
    2 (4)
    Dontspoilasale J: Wayne Lordan 5/2J
  2. Sioux Sweet silk
    5 (3)
    Sioux Sweet J: Joe Doyle 7/1
  3. Holdonfordearlife silk
    1 (2)
    Holdonfordearlife b J: W J Lee 5/2J
    1. Distillate silk
      4 (1)
      Distillate J: Ronan Whelan 11/1
    2. Profitable Edge silk
      3 (5)
      Profitable Edge J: Chris Hayes 3/1
    3. Laranjal silk
      6 (6)
      Laranjal b J: Gavin Ryan 10/1
Winning Trainer: Miss Natalia Lupini
Distances: 1 3/4, 4 1/4, 1 3/4
Runners: 6

15:40 Naas

Full Result
  1. Voce Del Palio silk
    7 (3)
    Voce Del Palio J: Declan McDonogh 28/1
  2. Matilda Picotte silk
    20 (27)
    Matilda Picotte J: W J Lee 11/4
  3. Ocean Quest silk
    21 (6)
    Ocean Quest J: Shane Foley 20/1
    1. Victoria Road silk
      3 (23)
      Victoria Road J: Ryan Moore 12/1
    2. Rousing Encore silk
      2 (1)
      Rousing Encore J: Oisin Orr 9/2
    3. Montesilvano silk
      6 (24)
      Montesilvano J: Shane Crosse 33/1
    4. Betterdaysrcoming silk
      5 (8)
      Betterdaysrcoming J: Ronan Whelan 150/1
    5. It's Showtime Baby silk
      4 (25)
      It's Showtime Baby p J: Tom Madden 40/1
    6. Apricot Twist silk
      10 (17)
      Apricot Twist t J: Colin Keane 5/2F
    7. Coralillo silk
      17 (16)
      Coralillo t J: Chris Hayes 14/1
    8. Nituna silk
      24 (4)
      Nituna J: Rory Cleary 150/1
    9. Slan Abhaile silk
      22 (19)
      Slan Abhaile J: Mark Enright 20/1
    10. Badb silk
      16 (9)
      Badb J: Gavin Ryan 7/1
    11. Woodcock Flight silk
      8 (7)
      Woodcock Flight J: Gary Halpin 100/1
    12. Toughen Up silk
      25 (22)
      Toughen Up J: Andrew Slattery 150/1
    13. Giselles Romance silk
      12 (2)
      Giselles Romance h J: Conor Maxwell 200/1
    14. As It Was silk
      15 (5)
      As It Was J: Wayne Lordan 40/1
    15. Pure Circle silk
      26 (15)
      Pure Circle J: Dylan Browne McMonagle 150/1
    16. Gypsy Woman silk
      19 (18)
      Gypsy Woman J: Gary Carroll 20/1
    17. Family Ties silk
      11 (12)
      Family Ties J: Daniel Tudhope 28/1
    18. Alfarida silk
      23 (26)
      Alfarida J: Leigh Roche 150/1
    19. Drunk In Love silk
      18 (20)
      Drunk In Love J: Rossa Ryan 40/1
    20. Grey Fable silk
      1 (14)
      Grey Fable J: Robbie Colgan 150/1
    21. All Things Nice silk
      14 (11)
      All Things Nice J: Mikey Sheehy 28/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 1 3/4, nse, 1/2
Runners: 24 | Non Runners: 3

16:10 Naas

Full Result
  1. Sister Rosetta silk
    8 (11)
    Sister Rosetta tp J: Gary Carroll 12/1
  2. Princess Sela silk
    13 (3)
    Princess Sela p J: Jamie Powell 7 5/1
  3. My Eyes Adore You silk
    7 (6)
    My Eyes Adore You J: Andrew Slattery 10/1
    1. Pretty Rebel silk
      1 (8)
      Pretty Rebel p J: Colin Keane 11/2
    2. Sister Lola silk
      5 (1)
      Sister Lola tp J: Dylan Browne McMonagle 14/1
    3. Elanora silk
      9 (7)
      Elanora b J: N G McCullagh 13/2
    4. Pretty Smart silk
      11 (5)
      Pretty Smart J: Wayne Lordan 16/1
    5. Affable silk
      6 (12)
      Affable tv J: J M Sheridan 3 11/1
    6. Are We Dreaming silk
      4 (13)
      Are We Dreaming v J: W J Lee 9/2F
    7. Dragons Call silk
      12 (9)
      Dragons Call J: Chris Hayes 16/1
    8. Lopes Gold silk
      10 (10)
      Lopes Gold p J: Shane Foley 13/2
Winning Trainer: James McAuley
Distances: shd, 3 1/4, 1 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 2

16:45 Naas

Full Result
  1. Showmolina silk
    2 (1)
    Showmolina J: J M Sheridan 3/1F
  2. Born Invincible silk
    18 (3)
    Born Invincible t J: Dylan Browne McMonagle 13/2
  3. Ecclesiastical silk
    12 (2)
    Ecclesiastical J: James Ryan 4 12/1
    1. Tawaazon silk
      7 (16)
      Tawaazon p J: Daniel King 4 28/1
    2. Pallasmore Lass silk
      13 (4)
      Pallasmore Lass b J: Jake Coen 10/1
    3. Eleuthera silk
      22 (10)
      Eleuthera p J: Cian MacRedmond 16/1
    4. Cnodian silk
      3 (15)
      Cnodian J: Nathan Crosse 11/1
    5. Bellick silk
      20 (7)
      Bellick J: Kyanna Van Buuren 7 28/1
    6. We're On The Way silk
      14 (26)
      We're On The Way t J: Luke McAteer 7/1
    7. Stanhope silk
      8 (25)
      Stanhope J: Siobhan Rutledge 33/1
    8. Markievicz silk
      6 (23)
      Markievicz J: J Cleary 4 16/1
    9. Teddy Boy silk
      11 (9)
      Teddy Boy J: Danny Sheehy 12/1
    10. Illetas silk
      25 (6)
      Illetas t J: Hugh Horgan 4 25/1
    11. Smart Remark silk
      10 (13)
      Smart Remark J: Jack Kearney 4 40/1
    12. Jimmy McGill silk
      23 (18)
      Jimmy McGill tb J: Robert Whearty 4 50/1
    13. Elegant Ellen silk
      5 (11)
      Elegant Ellen J: Cian Horgan 4 40/1
    14. Troy Top silk
      9 (8)
      Troy Top ht J: Jamie Powell 4 28/1
    15. No Speed Limit silk
      1 (14)
      No Speed Limit b J: Scott McCullagh 28/1
    16. Dee Sprinter silk
      26 (17)
      Dee Sprinter et J: Adam Caffrey 4 33/1
    17. Company Keeping silk
      16 (19)
      Company Keeping tb J: Danny Gilligan 4 33/1
    18. Florence Thompson silk
      17 (22)
      Florence Thompson p J: Sean D Bowen 4 10/1
    19. Navorrosse silk
      19 (21)
      Navorrosse J: Paddy Harnett 2 28/1
    20. Missemma silk
      15 (20)
      Missemma b J: Sam Ewing 12/1
Winning Trainer: J F Levins
Distances: 2 1/2, 1 1/4, 1/2
Runners: 23 | Non Runners: 3

17:20 Naas

Full Result
  1. Kodiac Prince silk
    16 (8)
    Kodiac Prince p J: Rory Cleary 20/1
  2. Eighty Eight silk
    11 (4)
    Eighty Eight J: Danny Sheehy 3 10/1
  3. Church Mountain silk
    7 (7)
    Church Mountain t J: Daniel King 7 17/2
    1. My Minervina silk
      12 (13)
      My Minervina p J: Conor Hoban 15/2
    2. Morning Approach silk
      15 (17)
      Morning Approach J: Nathan Crosse 3 16/1
    3. Bucky Larson silk
      2 (3)
      Bucky Larson J: Sean Bird 10 12/1
    4. Juyush silk
      6 (5)
      Juyush t J: Mark Enright 17/2
    5. Mulgrave silk
      8 (2)
      Mulgrave ht J: Donagh O'Connor 12/1
    6. Loingseoir silk
      5 (12)
      Loingseoir J: J Cleary 7 4/1J
    7. Giuseppe Cassioli silk
      4 (10)
      Giuseppe Cassioli J: W J Lee 9/1
    8. Corporal Violette silk
      10 (9)
      Corporal Violette J: Colin Keane 4/1J
    9. One Small Step silk
      3 (15)
      One Small Step J: Emmet McNamara 80/1
    10. Monzoon silk
      9 (16)
      Monzoon J: Tom Madden 20/1
Winning Trainer: Thomas Cleary
Distances: 1/2, 1/2, 1 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 4

14:30 Cork

Full Result
  1. Sheishybrid silk
    19
    Sheishybrid t J: B J Cooper 9/2
  2. Still Ciel silk
    15
    Still Ciel J: Rachael Blackmore 12/1
  3. In A Nice Way silk
    21
    In A Nice Way J: J J Slevin 18/1
    1. Miss Fourie silk
      8
      Miss Fourie J: Keith Donoghue 7/2
    2. Stellar Symphony silk
      14
      Stellar Symphony J: Darragh O'Keeffe 50/1
    3. Silver Breeze silk
      12
      Silver Breeze h J: Jack Kennedy 11/2
    4. Maggie Walsh silk
      7
      Maggie Walsh J: Cian Quirke 7 28/1
    5. Eclipseofardkilly silk
      4
      Eclipseofardkilly h J: Donagh Meyler 200/1
    6. La Scala Note silk
      6
      La Scala Note J: Phillip Enright 150/1
    7. Tangoonthespoons silk
      16
      Tangoonthespoons J: Ian Power 200/1
    8. Thecornerhouse silk
      17
      Thecornerhouse J: Richard Deegan 125/1
    9. Saint Bernadette silk
      10
      Saint Bernadette J: Niall Prendergast 7 200/1
    10. Annie Stafford silk
      1
      Annie Stafford t J: Liam McKenna 7 200/1
    11. Seriously Funny silk
      18
      Seriously Funny J: L P Dempsey 40/1
    12. Robins Venture silk
      9
      Robins Venture t J: Connor King 150/1
    13. Sleetansnow silk
      13
      Sleetansnow J: Richard Condon 7 50/1
    14. Ayda silk
      2
      Ayda J: Jody McGarvey 150/1
    15. Shona Mea silk
      11
      Shona Mea p J: Sean O'Keeffe 16/1
    16. Idoles Des Jeunes silk
      5
      Idoles Des Jeunes J: Danny Mullins 11/10F
Winning Trainer: Noel Meade
Distances: 3, 9 1/2, 4 1/2
Runners: 19 | Non Runners: 3

15:00 Cork

Full Result
  1. Little Big Rocky silk
    7
    Little Big Rocky J: Conor McNamara 15/8
  2. Walnut Beach silk
    4
    Walnut Beach J: Shane Fitzgerald 3 18/1
  3. Eclair De Beaufeu silk
    1
    Eclair De Beaufeu t J: Ms K L Derwin 7 33/1
    1. Golf Marin silk
      8
      Golf Marin t J: Mark Walsh 6/4F
    2. Name Me Famous silk
      9
      Name Me Famous tp J: Phillip Enright 22/1
    3. Dixie Flyer silk
      6
      Dixie Flyer tp J: Rachael Blackmore 9/1
    4. The Names Jock silk
      2
      The Names Jock t J: Mr J L Gleeson 7 11/1
    5. Very Excellent silk
      3
      Very Excellent p J: P J O'Hanlon 5 22/1
    6. Sawbuck silk
      5
      Sawbuck J: Donagh Meyler 50/1
    7. Hazran silk
      11
      Hazran t J: Miss M O'Sullivan 5 40/1
    8. Donthavetime silk
      12
      Donthavetime J: Danny Mullins 22/1
    9. Scalor silk
      10
      Scalor ht J: Sean Flanagan 12/1
Winning Trainer: Patrick Downey
Distances: 1 1/2, 5, 4 1/2
Runners: 12