11:40 Cork

Full Result
  1. Iberique Du Seuil silk
    8
    Iberique Du Seuil J: Denis O'Regan 8/11F
  2. Vera Verto silk
    18
    Vera Verto t J: L P Dempsey 9/1
  3. Swinging London silk
    12
    Swinging London J: Donal McInerney 4/1
    1. Champion Green silk
      1
      Champion Green J: J J Slevin 11/4
    2. Bynx silk
      13
      Bynx h J: Phillip Enright 14/1
    3. Grand Revival silk
      5
      Grand Revival J: D G Hogan 100/1
    4. Kojin silk
      10
      Kojin J: Kevin Sexton 33/1
    5. Classy Choice silk
      3
      Classy Choice t J: Daniel Holden 7 125/1
    6. Dutch Schaefer silk
      14
      Dutch Schaefer J: Shane Mulcahy 7 66/1
    7. Dixon Line silk
      4
      Dixon Line J: Cathal Landers 150/1
    8. Hooklinesinker silk
      7
      Hooklinesinker p J: Ricky Doyle 200/1
    9. Ellie Tom silk
      15
      Ellie Tom tp J: Jordan Canavan 7 250/1
    10. Charlie's Yard silk
      2
      Charlie's Yard J: Simon Torrens 200/1
    11. Seen It In Colour silk
      17
      Seen It In Colour J: Jonathan Moore 200/1
    12. Halcyon Spirit silk
      6
      Halcyon Spirit J: Patrick M O'Brien 7 50/1
    13. Izzys Charm silk
      16
      Izzys Charm ht J: Cian Cullinan 7 250/1
    14. Just Jacob silk
      9
      Just Jacob J: Conor McNamara 66/1
    15. No Never Again silk
      11
      No Never Again J: Richard Deegan 3 100/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: hd, nk, 2 1/4
Runners: 18 | Non Runners: 3

12:10 Cork

Full Result
  1. Largy Debut silk
    12
    Largy Debut J: Keith Donoghue 6/1
  2. Kilcruit silk
    9
    Kilcruit J: Sean O'Keeffe 1/14F
  3. Sharp Focus silk
    16
    Sharp Focus J: Kevin Sexton 14/1
    1. Neveradullmoment silk
      14
      Neveradullmoment J: L P Dempsey 22/1
    2. Better Times Ahead silk
      2
      Better Times Ahead J: Phillip Enright 28/1
    3. Whatsstoppingyou silk
      18
      Whatsstoppingyou J: Donal McInerney 150/1
    4. Happy Dreams silk
      6
      Happy Dreams J: Cathal Landers 150/1
    5. Justbeyondthemoon silk
      8
      Justbeyondthemoon J: Richard Deegan 3 22/1
    6. Twoplustwo Equals silk
      19
      Twoplustwo Equals J: Ricky Doyle 200/1
    7. Carrigeen Castle silk
      3
      Carrigeen Castle J: J J Slevin 28/1
    8. Choice Of Mine silk
      4
      Choice Of Mine J: Michael J Molloy 7 150/1
    9. Ballyegan Park silk
      1
      Ballyegan Park J: Shane Fitzgerald 5 150/1
    10. Match The Man silk
      13
      Match The Man t J: Philip Donovan 5 200/1
    11. Landue silk
      11
      Landue J: Derek Thomas McGrath 7 66/1
    12. Convertible silk
      5
      Convertible t J: Jonathan Moore 50/1
    13. Trip To Milan silk
      17
      Trip To Milan J: Billy Gleeson 7 200/1
Winning Trainer: Henry De Bromhead
Distances: 10, 24, 7 1/2
Runners: 16 | Non Runners: 5

12:40 Cork

Full Result
  1. Dysart Dynamo silk
    4
    Dysart Dynamo t J: Sean O'Keeffe 8/13F
  2. Lucky Tenner silk
    9
    Lucky Tenner J: Kevin Sexton 14/1
  3. Flaming Moon silk
    6
    Flaming Moon h J: Keith Donoghue 14/1
    1. Mahons Glory silk
      10
      Mahons Glory J: D G Hogan 33/1
    2. Flame Bearer silk
      5
      Flame Bearer t J: Jack Doyle 100/30
    3. Limerick Lace silk
      16
      Limerick Lace J: Simon Torrens 50/1
    4. The Waltzer silk
      14
      The Waltzer J: L P Dempsey 33/1
    5. Sparkling Stars silk
      12
      Sparkling Stars J: Richard Deegan 3 50/1
    6. Valirann Gold silk
      15
      Valirann Gold t J: Shane Fitzgerald 5 40/1
    7. Lord's Disciple silk
      8
      Lord's Disciple J: Mikey Hamill 250/1
    8. Contrapposto silk
      3
      Contrapposto J: Peter Carberry 150/1
    9. Bright Idea silk
      2
      Bright Idea J: Phillip Enright 50/1
    10. The Gradual Slope silk
      13
      The Gradual Slope J: Mark McDonagh 7 33/1
    11. Holiday In Kerry silk
      7
      Holiday In Kerry J: Conor McNamara 250/1
    12. Search For A Myth silk
      18
      Search For A Myth J: Denis O'Regan 100/1
    13. Matilda With Me silk
      17
      Matilda With Me t J: Ian Power 125/1
    14. Bold Hero silk
      1
      Bold Hero J: Ben Kennedy 7 250/1
    15. Marvel De Cerisy silk
      11
      Marvel De Cerisy h J: J J Slevin 5/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 19, 5, 2 1/2
Runners: 18 | Non Runners: 3

13:10 Cork

Full Result
  1. Nell's Well silk
    8
    Nell's Well J: Mark McDonagh 25/1
  2. Churchstonewarrior silk
    1
    Churchstonewarrior J: Denis O'Regan 6/5F
  3. Dedanann silk
    3
    Dedanann J: Sean O'Keeffe 33/1
    1. Idas Boy silk
      5
      Idas Boy J: Kevin Sexton 5/2
    2. Perfect Attitude silk
      6
      Perfect Attitude J: L P Dempsey 9/1
    3. Sweet Street silk
      7
      Sweet Street J: Ian Power 18/1
    4. Chinx Of Light silk
      2
      Chinx Of Light J: Simon Torrens 9/2
    5. Highland Sting silk
      4
      Highland Sting J: Jonathan Moore 80/1
Winning Trainer: Sean O O'Brien
Distances: 8, 2 3/4, 1 3/4
Runners: 8

13:45 Cork

Full Result
  1. Concertista silk
    2
    Concertista t J: Sean O'Keeffe 13/8
  2. Jeremys Flame silk
    4
    Jeremys Flame h J: L P Dempsey 18/1
  3. Magic Daze silk
    6
    Magic Daze J: Denis O'Regan 10/11F
    1. Sayce Gold silk
      9
      Sayce Gold J: Donal McInerney 28/1
    2. Dolcita silk
      3
      Dolcita J: Conor McNamara 16/1
    3. That's Lifebuoy silk
      10
      That's Lifebuoy J: Ian Power 80/1
    4. Kitty Galore silk
      5
      Kitty Galore J: Kevin Sexton 40/1
    5. Carrigeen Lotus silk
      1
      Carrigeen Lotus J: Miss E A Lalor 50/1
    6. Robinnia silk
      8
      Robinnia J: Jack Foley 9/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 1/2, 1 1/4, 6 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 2

14:20 Cork

Full Result
  1. Energumene silk
    1
    Energumene J: Sean O'Keeffe 1/3F
  2. Daly Tiger silk
    4
    Daly Tiger J: Denis O'Regan 25/1
  3. Sizing Pottsie silk
    6
    Sizing Pottsie t J: Keith Donoghue 28/1
    1. Cash Back silk
      3
      Cash Back h J: Jack Foley 12/1
    2. Notebook silk
      2
      Notebook t J: Shane Fitzgerald 4/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 8 1/2, 1 1/2, 8
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:50 Cork

Full Result
  1. Lucky Max silk
    7
    Lucky Max J: Jack Foley 5 11/8F
  2. R'evelyn Pleasure silk
    11
    R'evelyn Pleasure J: Mark McDonagh 7 40/1
  3. Mahlers Dollar silk
    9
    Mahlers Dollar J: Shane Fitzgerald 5 3/1
    1. Ena Baie silk
      6
      Ena Baie J: Ricky Doyle 18/1
    2. Waterville Dancer silk
      8
      Waterville Dancer J: J J Slevin 28/1
    3. Itsnotinit silk
      16
      Itsnotinit J: Richard Deegan 3 20/1
    4. Dr Mikey silk
      2
      Dr Mikey J: Ian Power 18/1
    5. An Epic Song silk
      1
      An Epic Song h J: Denis O'Regan 12/1
    6. Golden Spear silk
      15
      Golden Spear t J: Liam McKenna 7 25/1
    7. Pythion silk
      10
      Pythion J: Donal McInerney 20/1
    8. Mighty Meggsie silk
      14
      Mighty Meggsie h J: Sean O'Keeffe 11/1
    9. Longacre Square silk
      13
      Longacre Square p J: Shane Fenelon 7 33/1
    10. Prospectus silk
      5
      Prospectus p J: Keith Donoghue 66/1
    11. L'impertinent silk
      12
      L'impertinent J: Simon Torrens 18/1
    12. Never Do Nothing silk
      3
      Never Do Nothing J: James O'Sullivan 5 33/1
    13. Strange Notions silk
      4
      Strange Notions t J: Phillip Enright 28/1
Winning Trainer: Sean Thomas Doyle
Distances: 2 3/4, 3, 13
Runners: 16 | Non Runners: 1

15:20 Cork

Full Result
  1. Thedancingfarrier silk
    11
    Thedancingfarrier J: Mikey Hamill 25/1
  2. Womalko silk
    16
    Womalko J: Phillip Enright 5/2J
  3. Temptationinmilan silk
    6
    Temptationinmilan J: Jack Foley 5 5/2J
    1. Steelers Appeal silk
      13
      Steelers Appeal J: Niall Prendergast 7 20/1
    2. Chelseas Friend silk
      14
      Chelseas Friend t J: Shane Fitzgerald 5 18/1
    3. Sargent Lightfoot silk
      8
      Sargent Lightfoot h J: Denis O'Regan 9/1
    4. Crackaway silk
      3
      Crackaway b J: Kevin Sexton 33/1
    5. Tohellortoconnacht silk
      18
      Tohellortoconnacht J: G B Noonan 7 40/1
    6. Added Bonus silk
      12
      Added Bonus J: Ambrose McCurtin 3 16/1
    7. Glory Breeze silk
      10
      Glory Breeze J: James O'Sullivan 5 50/1
    8. Ben Thomson silk
      5
      Ben Thomson t J: Neil Ryan 7 10/1
    9. Emir De Rots silk
      1
      Emir De Rots J: Charlie O'Dwyer 7 25/1
    10. Didn'tsleepawink silk
      4
      Didn'tsleepawink J: Simon Torrens 28/1
    11. More Wine Lilly silk
      2
      More Wine Lilly J: Ian Power 9/2
    12. Rightful Mind silk
      15
      Rightful Mind J: Conor McNamara 40/1
    13. Dalileo silk
      7
      Dalileo b J: Shane Fenelon 7 25/1
    14. Fields Of Dreams silk
      9
      Fields Of Dreams p J: L P Dempsey 33/1
Winning Trainer: Paul Stephen Kiely
Distances: 1/2, 3, 3 3/4
Runners: 17 | Non Runners: 4

11:55 Punchestown

Full Result
  1. Top Bandit silk
    2
    Top Bandit J: Davy Russell 5/6F
  2. Hammersmith silk
    4
    Hammersmith tb J: Gavin Brouder 7 33/1
  3. Ferdia silk
    3
    Ferdia J: Danny Mullins 5/1
    1. Crowns Major silk
      1
      Crowns Major J: Brian Hayes 2/1
    2. The Names Jock silk
      6
      The Names Jock J: Rachael Blackmore 11/1
    3. The Glenman silk
      5
      The Glenman J: Jody McGarvey 300/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 4, 3, 2 3/4
Runners: 6

12:25 Punchestown

Full Result
  1. Shantou Lucky silk
    14
    Shantou Lucky J: Conor Maxwell 4/1F
  2. Paddy Wickla silk
    15
    Paddy Wickla t J: P J O'Hanlon 7 15/2
  3. Rebel Ivy silk
    10
    Rebel Ivy J: Darragh O'Keeffe 11/1
    1. Millford Sound silk
      12
      Millford Sound b J: Tommy Brett 7 11/1
    2. Owenacurra Lass silk
      4
      Owenacurra Lass J: Declan Queally 12/1
    3. Sefton Warrior silk
      13
      Sefton Warrior p J: Jody McGarvey 5/1
    4. Buttons And Bows silk
      9
      Buttons And Bows J: Mark Walsh 15/2
    5. Boher Cailin silk
      5
      Boher Cailin t J: E Walsh 5 50/1
    6. Monoxide silk
      16
      Monoxide tp J: Gavin Brouder 7 22/1
    7. Peckham Springs silk
      6
      Peckham Springs J: Adam Short 9/1
    8. Gealach silk
      1
      Gealach J: Jennifer Torrens 7 14/1
    9. Schone Aussicht silk
      2
      Schone Aussicht J: Rachael Blackmore 15/2
    10. Benkei silk
      8
      Benkei p J: Barry Browne 25/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: nk, 2 1/2, 12
Runners: 13 | Non Runners: 3

12:55 Punchestown

Full Result
  1. Gain De Cause silk
    14
    Gain De Cause J: Mark Walsh 7/2F
  2. Bread And Butter silk
    1
    Bread And Butter J: Aidan Kelly 7 50/1
  3. She's Commanche silk
    12
    She's Commanche J: Conor Maxwell 10/1
    1. Tullyveery Lad silk
      7
      Tullyveery Lad p J: Darragh O'Keeffe 4/1
    2. Shantou Warrior silk
      15
      Shantou Warrior J: P J O'Hanlon 7 4/1
    3. Beat Of The Sea silk
      16
      Beat Of The Sea J: Ryan Treacy 33/1
    4. Auckland silk
      8
      Auckland v J: Danny Mullins 13/2
    5. Hurricane Darwin silk
      5
      Hurricane Darwin t J: Donagh Meyler 33/1
    6. Golden Cosmos silk
      10
      Golden Cosmos J: Jamie Hayes 7 33/1
    7. Mr Jackman silk
      3
      Mr Jackman J: Brian Hayes 10/1
    8. So Near So Farhh silk
      9
      So Near So Farhh p J: Gavin Brouder 7 40/1
    9. Boro Tari silk
      4
      Boro Tari J: Rachael Blackmore 8/1
    10. Rebel Early silk
      2
      Rebel Early J: Barry Browne 33/1
    11. The White Volcano silk
      6
      The White Volcano J: Gearoid Brouder 5 66/1
    12. Think Positive silk
      13
      Think Positive p J: Adam Short 80/1
    13. Thegoaheadman silk
      11
      Thegoaheadman J: Tommy Brett 7 66/1
Winning Trainer: A J Martin
Distances: 2, 2 3/4, 1 1/4
Runners: 16 | Non Runners: 1

13:25 Punchestown

Full Result
  1. Party Central silk
    10
    Party Central t J: Davy Russell 3/1
  2. Humble Glory silk
    7
    Humble Glory J: B J Cooper 8/1
  3. Banntown Girl silk
    4
    Banntown Girl t J: Danny Mullins 11/1
    1. Choice Of Words silk
      5
      Choice Of Words t J: Darragh O'Keeffe 11/8F
    2. The Getaway Star silk
      2
      The Getaway Star J: Declan Queally 4/1
    3. Emily Roebling silk
      6
      Emily Roebling J: Jody McGarvey 66/1
    4. Ally Cay silk
      1
      Ally Cay J: Brian Hayes 33/1
    5. Kilashee silk
      8
      Kilashee J: Donagh Meyler 50/1
    6. Oh Dear Me silk
      9
      Oh Dear Me J: Adam Short 250/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: hd, 4 3/4, 16
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:00 Punchestown

Full Result
  1. Allaho silk
    1
    Allaho t J: Mr P W Mullins 7/2
  2. Janidil silk
    6
    Janidil J: Jody McGarvey 22/1
  3. Melon silk
    8
    Melon p J: Brian Hayes 50/1
    1. Fakir D'oudairies silk
      4
      Fakir D'oudairies J: Mark Walsh 100/30
    2. Tornado Flyer silk
      10
      Tornado Flyer J: Darragh O'Keeffe 18/1
    3. Envoi Allen silk
      3
      Envoi Allen t J: Rachael Blackmore 7/4F
    4. Franco De Port silk
      5
      Franco De Port J: Bryony Frost 28/1
    5. Kemboy silk
      7
      Kemboy J: Danny Mullins 25/1
    6. Asterion Forlonge silk
      2
      Asterion Forlonge t J: B J Cooper 6/1
    7. Minella Times silk
      9
      Minella Times t J: Mr Derek O'Connor 66/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 2, 3 1/4, 2 3/4
Runners: 10

14:35 Punchestown

Full Result
  1. Ferny Hollow silk
    3
    Ferny Hollow h J: Mr P W Mullins 8/15F
  2. Coeur Sublime silk
    1
    Coeur Sublime J: Rachael Blackmore 13/2
  3. Thedevilscoachman silk
    11
    Thedevilscoachman J: Mark Walsh 5/1
    1. You Raised Me Up silk
      12
      You Raised Me Up t J: Darragh O'Keeffe 12/1
    2. Gentleman De Mee silk
      5
      Gentleman De Mee ht J: Jody McGarvey 11/1
    3. The Priests Leap silk
      10
      The Priests Leap h J: Donagh Meyler 40/1
    4. Flash De Touzaine silk
      4
      Flash De Touzaine J: Danny Mullins 100/1
    5. Kalkas silk
      7
      Kalkas J: Mr Derek O'Connor 40/1
    6. Norwigi silk
      15
      Norwigi J: B J Cooper 40/1
    7. Conquredalofeurope silk
      2
      Conquredalofeurope p J: Barry Browne 200/1
    8. Quantum Realm silk
      9
      Quantum Realm J: Conor Maxwell 125/1
    9. Low Lie The Fields silk
      8
      Low Lie The Fields t J: Dylan Robinson 100/1
    10. Golden Ferret silk
      6
      Golden Ferret J: Adam Short 250/1
    11. Mica Malpic silk
      13
      Mica Malpic J: Mr B M Linehan 7 150/1
    12. Zoffanien silk
      14
      Zoffanien J: Brian Hayes 18/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 4, 2 1/4, 12
Runners: 15

15:05 Punchestown

Full Result
  1. Glenquin Castle silk
    16
    Glenquin Castle tp J: Mark Walsh 11/8F
  2. Exit To The West silk
    9
    Exit To The West J: Ryan Treacy 28/1
  3. Beating The Odds silk
    18
    Beating The Odds p J: Adam Short 20/1
    1. Hoke Colburn silk
      10
      Hoke Colburn J: Darragh O'Keeffe 12/1
    2. Clonguile Way silk
      17
      Clonguile Way p J: Conor Maxwell 22/1
    3. Sovereign Gold silk
      6
      Sovereign Gold t J: Rachael Blackmore 9/2
    4. Thehairyfella silk
      19
      Thehairyfella J: Jennifer Torrens 7 33/1
    5. Kavanaghs Corner silk
      4
      Kavanaghs Corner J: Emma Twomey 7 50/1
    6. Arverne silk
      8
      Arverne J: Jody McGarvey 22/1
    7. John Adams silk
      12
      John Adams b J: E Walsh 5 16/1
    8. Choungaya silk
      2
      Choungaya tb J: P J O'Hanlon 7 50/1
    9. Classic Concorde silk
      15
      Classic Concorde J: Aidan Kelly 7 28/1
    10. Recite A Prayer silk
      3
      Recite A Prayer t J: Danny Mullins 8/1
    11. Notice To Close silk
      1
      Notice To Close tp J: Gavin Brouder 7 25/1
    12. Bentham silk
      13
      Bentham J: Donagh Meyler 22/1
    13. Wishmoor silk
      7
      Wishmoor p J: B J Cooper 28/1
    14. Castlegrange silk
      14
      Castlegrange J: Brian Hayes 25/1
    15. Aherlow silk
      11
      Aherlow J: Dylan Robinson 40/1
Winning Trainer: Martin Brassil
Distances: 1 1/2, 1 1/4, 6 1/2
Runners: 18 | Non Runners: 1

15:35 Punchestown

Full Result
  1. Sandor Clegane silk
    7
    Sandor Clegane J: Mr B O'Neill 8/1
  2. The Flier Begley silk
    8
    The Flier Begley h J: Mr B G Crawford 7 3/1
  3. Grace Shelby silk
    12
    Grace Shelby J: Mr W T Cronin 7 66/1
    1. Glengouly silk
      2
      Glengouly J: Mr P W Mullins 11/8F
    2. Gino Drummer Boy silk
      1
      Gino Drummer Boy J: Mr Pat Taaffe 7 17/2
    3. Billable Grant silk
      9
      Billable Grant J: Gavin Brouder 7 80/1
    4. Gonfalonier silk
      6
      Gonfalonier J: Mr D G Lavery 3 33/1
    5. Memories Never Die silk
      10
      Memories Never Die J: Mr C P Millar 7 150/1
    6. Keepthefaithinme silk
      3
      Keepthefaithinme J: Mr J J Codd 15/2
    7. Typical Thomas silk
      11
      Typical Thomas J: Aidan Kelly 7 16/1
    8. Laffite silk
      4
      Laffite J: Mr H C Swan 7 17/2
Winning Trainer: Paul Nolan
Distances: 15, 4 3/4, 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

12:03 Kelso

Full Result
  1. Kavanaghs Cross silk
    3
    Kavanaghs Cross t J: Niall Houlihan 5 13/8F
  2. Rowdy Rustler silk
    5
    Rowdy Rustler t J: Derek Fox 4/1
  3. Conceroe silk
    1
    Conceroe J: Jack Andrews 5 9/4
    1. Not What It Seems silk
      4
      Not What It Seems h J: Conor O'Farrell 9/1
    2. Snowy Clouds silk
      6
      Snowy Clouds J: Sean Quinlan 7/1