12:50 Uttoxeter

Full Result
  1. Fletch silk
    4
    Fletch J: David England 4/9F
  2. Gadjet D'Ainay silk
    5
    Gadjet D'Ainay J: Lorcan Williams 3 9/4
  3. Oceans Red silk
    6
    Oceans Red J: Ross Turner 5 20/1
    1. Bizerta silk
      1
      Bizerta J: Fergus Gregory 3 25/1
    2. Faraday Effect silk
      3
      Faraday Effect J: Aaron Anderson 7 200/1
    3. Bringthehousedown silk
      2
      Bringthehousedown J: Kai Lenihan 10 16/1
    4. Red Centre silk
      7
      Red Centre ht J: Jamie Bargary 50/1
    5. Scripted Destiny silk
      9
      Scripted Destiny J: Alan Johns 125/1
Winning Trainer: Olly Murphy
Distances: 5 1/2, 4 1/4, 2 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

13:22 Uttoxeter

Full Result
  1. Exelerator Express silk
    2
    Exelerator Express t J: Sean Bowen 13/8F
  2. Knight Destroyer silk
    4
    Knight Destroyer J: William Marshall 7 11/1
  3. Discko Des Plages silk
    5
    Discko Des Plages t J: William Kennedy 7/2
    1. Maid O'Malley silk
      3
      Maid O'Malley J: Sam Coltherd 3 9/1
    2. Bang On silk
      6
      Bang On t J: Rex Dingle 12/1
    3. Little Rory Mac silk
      1
      Little Rory Mac h J: Charlie Hammond 3 3/1
Winning Trainer: Neil Mulholland
Distances: 15
Runners: 6

13:57 Uttoxeter

Full Result
  1. Gustavian silk
    1
    Gustavian t J: Ben Godfrey 5 13/8F
  2. Global Fame silk
    2
    Global Fame t J: Connor Brace 3 4/1
  3. When You're Ready silk
    4
    When You're Ready J: Richie McLernon 85/40
    1. The Macon Lugnatic silk
      3
      The Macon Lugnatic p J: Luca Morgan 7 13/2
    2. Bialco silk
      8
      Bialco tp J: Blair Campbell 3 14/1
Winning Trainer: Anthony Honeyball
Distances: 5, 4, 12
Runners: 5 | Non Runners: 3

14:32 Uttoxeter

Full Result
  1. Midnight Tune silk
    3
    Midnight Tune t J: Rex Dingle 9/4J
  2. My Old Gold silk
    2
    My Old Gold J: Sean Quinlan 100/30
  3. Cut The Mustard silk
    1
    Cut The Mustard J: Lorcan Williams 9/4J
    1. She'sasupermack silk
      4
      She'sasupermack J: Conor O'Farrell 3/1
Winning Trainer: Anthony Honeyball
Distances: 5 1/2, 1 3/4, 2 1/4
Runners: 4

15:07 Uttoxeter

Full Result
  1. Happy Hollow silk
    3
    Happy Hollow J: Sean Quinlan 5/2J
  2. Bangers And Cash silk
    1
    Bangers And Cash J: Sean Bowen 5/2J
  3. Sleve Donard silk
    5
    Sleve Donard J: Chris Ward 5 40/1
    1. Message To Martha silk
      7
      Message To Martha J: Lorcan Williams 3 16/1
    2. Pebbly New Moon silk
      4
      Pebbly New Moon J: Harrison Beswick 5 7/2
    3. Lilith silk
      6
      Lilith t J: Rex Dingle 3/1
Winning Trainer: Jennie Candlish
Distances: 2 3/4, 81, 17
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:42 Uttoxeter

Full Result
  1. Light Flicker silk
    4
    Light Flicker J: David England 4/1
  2. Mahler's First silk
    8
    Mahler's First J: Ciaran Gethings 11/1
  3. Bene Regina silk
    10
    Bene Regina tp J: Charlie Hammond 3 13/2
    1. Big Time Frank silk
      9
      Big Time Frank v J: Tabitha Worsley 5 7/2
    2. Square Viviani silk
      1
      Square Viviani J: Billy Garritty 3 12/1
    3. Misty Mai silk
      6
      Misty Mai t J: Sean Bowen 3/1F
    4. Supreme Danehill silk
      7
      Supreme Danehill p J: Alex Edwards 3 22/1
    5. According To Alex silk
      3
      According To Alex J: Richard Patrick 17/2
    6. Paddys Runner silk
      2
      Paddys Runner p J: William Kennedy 33/1
Winning Trainer: Ryan Potter
Distances: 3, 6 1/2, 4 1/4
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:17 Uttoxeter

Full Result
  1. Eaton Miller silk
    9
    Eaton Miller p J: David England 6/1
  2. Inspireus silk
    10
    Inspireus b J: Connor Brace 3 9/1
  3. The Ogle Gogle Man silk
    4
    The Ogle Gogle Man tp J: Conor O'Farrell 4/1
    1. The Dawn Man silk
      7
      The Dawn Man J: Richard Patrick 9/1
    2. Write It Down silk
      3
      Write It Down tp J: Richie McLernon 28/1
    3. Easy Bucks silk
      2
      Easy Bucks J: Sean Bowen 3/1F
    4. Truckers Highway silk
      1
      Truckers Highway ht J: Jordan Nailor 3 6/1
    5. Arthur's Reuben silk
      8
      Arthur's Reuben tp J: James Davies 12/1
    6. Pleney silk
      5
      Pleney v J: Alan Johns 9/1
    7. Kiteinahurricane silk
      6
      Kiteinahurricane ht J: Lorcan Williams 3 50/1
Winning Trainer: Ryan Potter
Distances: 22, 16, 18
Runners: 10

16:52 Uttoxeter

Full Result
  1. Fugitif silk
    4
    Fugitif t J: James Best 4/1F
  2. Gamesters Icon silk
    9
    Gamesters Icon tp J: Ross Turner 5 11/2
  3. Dharan silk
    5
    Dharan J: Sean Bowen 9/2
    1. Timeforaspin silk
      1
      Timeforaspin h J: James Davies 15/2
    2. Doyannie silk
      8
      Doyannie h J: Lorcan Williams 3 14/1
    3. Endlessly silk
      2
      Endlessly t J: Fergus Gregory 3 5/1
    4. Bean In Trouble silk
      3
      Bean In Trouble J: Richie McLernon 6/1
    5. Poucor silk
      6
      Poucor h J: Ciaran Gethings 14/1
    6. Hats Off To Larry silk
      7
      Hats Off To Larry t J: Alan Johns 22/1
Winning Trainer: Richard Hobson
Distances: 6, 10, 1 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

13:00 Market Rasen

Full Result
  1. Homme Public silk
    3
    Homme Public t J: Henry Brooke 11/8F
  2. Gilbertina silk
    9
    Gilbertina J: Charlie Todd 5 4/1
  3. Hooroo silk
    4
    Hooroo J: Aidan Coleman 14/1
    1. Island Nation silk
      6
      Island Nation h J: Callum Bewley 50/1
    2. Indigo Lake silk
      5
      Indigo Lake p J: Tom O'Brien 7/2
    3. Keep It Brief silk
      7
      Keep It Brief J: Daniel Hiskett 3 25/1
    4. Civil Law silk
      1
      Civil Law J: Brian Hughes 11/2
    5. Frankly Mr Shankly silk
      2
      Frankly Mr Shankly ht J: Kielan Woods 16/1
    6. Letter At Dawn silk
      8
      Letter At Dawn J: David Noonan 100/1
Winning Trainer: Oliver Greenall
Distances: 6 1/2, 4 3/4, 3
Runners: 9

13:30 Market Rasen

Full Result
  1. Blarney Bateleur silk
    14
    Blarney Bateleur J: Niall Houlihan 5 28/1
  2. Precious Eleanor silk
    10
    Precious Eleanor J: Tom O'Brien 4/1
  3. Gazette Bourgeoise silk
    11
    Gazette Bourgeoise J: Kielan Woods 14/1
    1. Off The Hook silk
      12
      Off The Hook J: Bridget Andrews 11/4F
    2. Hawthorn Cottage silk
      2
      Hawthorn Cottage b J: Lucy K Barry 5 5/1
    3. Midnight Ginger silk
      9
      Midnight Ginger J: Alexander Thorne 5 13/2
    4. Fivetotwelve silk
      13
      Fivetotwelve t J: Lewis Stones 7 12/1
    5. Fricka silk
      7
      Fricka J: Graham Carson 7 33/1
    6. Rosy World silk
      8
      Rosy World J: Micheal Nolan 28/1
    7. Whiteoak Fleur silk
      4
      Whiteoak Fleur J: Henry Brooke 18/1
    8. Miss Delighted silk
      3
      Miss Delighted J: Brian Hughes 33/1
    9. Kalahari Queen silk
      1
      Kalahari Queen J: Page Fuller 25/1
    10. Against All Odds silk
      5
      Against All Odds J: Callum Bewley 11/1
Winning Trainer: Andy Irvine
Distances: 2 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 1

14:05 Market Rasen

Full Result
  1. Minella Drama silk
    2
    Minella Drama h J: Brian Hughes 13/8F
  2. Stoner's Choice silk
    4
    Stoner's Choice t J: Max Kendrick 9/4
  3. Optimise Prime silk
    3
    Optimise Prime J: David Bass 6/1
    1. Fast Deal silk
      5
      Fast Deal J: Ben Poste 300/1
    2. Here Comes Johny silk
      1
      Here Comes Johny J: Aidan Coleman 100/30
Winning Trainer: Donald McCain
Distances: 3, 8, 86
Runners: 5

14:40 Market Rasen

Full Result
  1. Martello Sky silk
    3
    Martello Sky J: Aidan Coleman 6/4F
  2. Marada silk
    1
    Marada J: Bridget Andrews 7/2
  3. Gran Luna silk
    2
    Gran Luna J: James Bowen 5/2
    1. Shore Shanty silk
      4
      Shore Shanty J: Alan Doyle 7 6/1
    2. Petite Dame silk
      11
      Petite Dame J: Kielan Woods 14/1
    3. Miss Gold Den silk
      8
      Miss Gold Den J: Craig Nichol 100/1
    4. Nans Gift silk
      10
      Nans Gift J: Henry Brooke 200/1
    5. Moore Clouds silk
      9
      Moore Clouds h J: Ryan Day 200/1
    6. Lily Glitters silk
      6
      Lily Glitters J: Tom O'Brien 40/1
    7. Lulu Baloo silk
      7
      Lulu Baloo J: Jamie Hamilton 50/1
Winning Trainer: Lucy Wadham
Distances: 1 1/4, 18, 3/4
Runners: 10 | Non Runners: 1

15:15 Market Rasen

Full Result
  1. Ajero silk
    6
    Ajero t J: David Bass 7/2C
  2. Miss Heritage silk
    3
    Miss Heritage J: Aidan Coleman 5/1
  3. Mick Maestro silk
    1
    Mick Maestro J: Charlie Todd 5 7/2C
    1. Langer Dan silk
      5
      Langer Dan J: Bridget Andrews 9/1
    2. Gipsy De Choisel silk
      2
      Gipsy De Choisel J: James Bowen 7/2C
    3. Gortroe Joe silk
      7
      Gortroe Joe J: Liam Harrison 7 5/1
    4. Dream Du Grand Val silk
      4
      Dream Du Grand Val J: Niall Houlihan 5 100/1
Winning Trainer: Kim Bailey
Distances: 2, 1 1/4, 3 1/4
Runners: 7 | Non Runners: 1

15:50 Market Rasen

Full Result
  1. Getaway North silk
    6
    Getaway North p J: Philip Armson 7 100/30F
  2. Scartare silk
    8
    Scartare J: Ben Poste 9/1
  3. Path To Freedom silk
    1
    Path To Freedom t J: Page Fuller 11/1
    1. Vouvray silk
      11
      Vouvray p J: Jason Dixon 7 50/1
    2. Gouet Des Bruyeres silk
      4
      Gouet Des Bruyeres t J: Henry Brooke 16/1
    3. Going Mobile silk
      2
      Going Mobile t J: Jonathan England 5/1
    4. Lermoos Legend silk
      7
      Lermoos Legend J: James Bowen 5/1
    5. Two Hoots silk
      9
      Two Hoots tb J: Brian Hughes 10/1
    6. Impulsive Leader silk
      10
      Impulsive Leader p J: Niall Houlihan 5 14/1
    7. Lord Sparky silk
      3
      Lord Sparky b J: David Bass 5/1
Winning Trainer: Charles & Adam Pogson
Distances: nk, 3, 2
Runners: 10 | Non Runners: 1

16:25 Market Rasen

Full Result
  1. Archie Brown silk
    4
    Archie Brown p J: Danny McMenamin 3 25/1
  2. Shattered Glass silk
    12
    Shattered Glass J: James Bowen 3/1F
  3. Catlin silk
    14
    Catlin J: Joe Williamson 7 9/2
    1. Tour De Pub silk
      10
      Tour De Pub v J: Jamie Hamilton 11/2
    2. Forgetthesmalltalk silk
      2
      Forgetthesmalltalk v J: Alexander Thorne 5 14/1
    3. Eurowork silk
      1
      Eurowork t J: David Noonan 28/1
    4. Alright Marlene silk
      3
      Alright Marlene t J: John Kington 12/1
    5. Kalinite silk
      7
      Kalinite t J: Kielan Woods 25/1
    6. Rintulla silk
      6
      Rintulla b J: David Bass 5/1
    7. Barley Hill silk
      9
      Barley Hill t J: Archie Bellamy 7 200/1
    8. Jimmy silk
      11
      Jimmy p J: Tom O'Brien 16/1
    9. Eclair Des Sablons silk
      5
      Eclair Des Sablons tp J: Ben Poste 12/1
    10. Jones Well silk
      13
      Jones Well tp J: Craig Nichol 10/1
Winning Trainer: Henry Hogarth
Distances: 1 1/2, 2 1/4, 2
Runners: 13 | Non Runners: 1

16:55 Market Rasen

Full Result
  1. Peejaybee silk
    5
    Peejaybee J: James Bowen 6/1
  2. Fly By Milan silk
    3
    Fly By Milan J: Ryan Day 2/1F
  3. River Legend silk
    6
    River Legend J: Bridget Andrews 11/2
    1. Has Troke silk
      9
      Has Troke J: Kielan Woods 13/2
    2. Hesbehindyou silk
      4
      Hesbehindyou J: Page Fuller 14/1
    3. Stony Man silk
      7
      Stony Man J: William Shanahan 7 16/1
    4. Are Ya Welll silk
      1
      Are Ya Welll J: Brian Hughes 7/2
    5. Mind The Windows silk
      11
      Mind The Windows J: Jamie Hamilton 22/1
    6. Magic Venture silk
      10
      Magic Venture h J: Ben Poste 33/1
    7. Threeo'Clock Fox silk
      8
      Threeo'Clock Fox J: John Kington 150/1
Winning Trainer: Richard Spencer
Distances: 3, 4 1/2, 7
Runners: 10 | Non Runners: 1

13:05 Navan

Full Result
  1. Coko Beach silk
    1
    Coko Beach b J: Jack Kennedy 5/4F
  2. Espanito Bello silk
    2
    Espanito Bello J: Mark Bolger 7/4
  3. Forza Milan silk
    3
    Forza Milan J: Paul Townend 8/1
    1. Miss Pernickety silk
      5
      Miss Pernickety b J: J J Slevin 80/1
    2. Mr Hendricks silk
      4
      Mr Hendricks J: Paddy Kennedy 5/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 4, 18
Runners: 5

13:40 Navan

Full Result
  1. Young Dev silk
    8
    Young Dev J: Hugh Morgan 5 17/2
  2. Se Mo Laoch silk
    1
    Se Mo Laoch p J: Mr E Mahon 7 6/1
  3. Dubai Devils silk
    9
    Dubai Devils p J: P J O'Hanlon 7 7/2
    1. Samurai Cracker silk
      3
      Samurai Cracker t J: J J Slevin 14/1
    2. Moscowsowhat silk
      2
      Moscowsowhat p J: Conor Orr 3 20/1
    3. The Trigger silk
      5
      The Trigger J: B J Foley 5 50/1
    4. Envol Pierji silk
      6
      Envol Pierji J: Simon Torrens 5 100/30F
    5. Minellafordollars silk
      7
      Minellafordollars b J: Jack Kennedy 6/1
    6. Arctic Skipper silk
      11
      Arctic Skipper t J: Phillip Enright 33/1
    7. Getaday silk
      12
      Getaday tp J: Darragh O'Keeffe 13/2
    8. Fag An Bealach silk
      10
      Fag An Bealach J: Donagh Meyler 14/1
Winning Trainer: Denis Gerard Hogan
Distances: 3/4, 6, 10
Runners: 11 | Non Runners: 1

14:15 Navan

Full Result
  1. Atlantic Fairy silk
    4
    Atlantic Fairy J: Rachael Blackmore 11/4J
  2. Global Equity silk
    8
    Global Equity p J: J J Slevin 11/4J
  3. Lunar Display silk
    10
    Lunar Display J: Donagh Meyler 66/1
    1. The Sliding Rock silk
      3
      The Sliding Rock J: B J Cooper 12/1
    2. Pepite De Belle silk
      9
      Pepite De Belle t J: Phillip Enright 80/1
    3. Etincelle Lioterie silk
      6
      Etincelle Lioterie t J: Jack Kennedy 66/1
    4. Fairyhill Run silk
      7
      Fairyhill Run J: Danny Mullins 66/1
    5. La Chanteuse silk
      2
      La Chanteuse J: Mr B G Crawford 4/1
    6. Carrigeen Lotus silk
      5
      Carrigeen Lotus J: Miss E A Lalor 14/1
    7. Curious Bride silk
      11
      Curious Bride J: Jonathan Moore 14/1
    8. Darrens Hope silk
      1
      Darrens Hope J: Paul Townend 9/2
Winning Trainer: Henry De Bromhead
Distances: 1 3/4, 4 3/4, 4 1/4
Runners: 11

14:47 Navan

Full Result
  1. Beacon Edge silk
    2
    Beacon Edge J: Sean Flanagan 15/8
  2. Fury Road silk
    1
    Fury Road t J: Jack Kennedy 11/8F
  3. Darasso silk
    3
    Darasso J: J J Slevin 6/1
    1. Scarpeta silk
      6
      Scarpeta p J: Paul Townend 16/1
    2. Decor Irlandais silk
      4
      Decor Irlandais J: Mr N McParlan 16/1
    3. Tiger Roll silk
      8
      Tiger Roll tp J: Keith Donoghue 11/1
Winning Trainer: Noel Meade
Distances: nk, 12, 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 2

15:25 Navan

Full Result
  1. Frontal Assault silk
    2
    Frontal Assault p J: Jack Kennedy 4/1
  2. Angels Dawn silk
    5
    Angels Dawn J: Phillip Enright 13/2
  3. Brazos silk
    1
    Brazos p J: Paul Townend 7/2
    1. Shuil Luas silk
      6
      Shuil Luas p J: Miss E A Lalor 80/1
    2. Minella Escape silk
      3
      Minella Escape J: Rachael Blackmore 5/6F
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 3/4, 18, 40
Runners: 5 | Non Runners: 1

16:00 Navan

Full Result
  1. Alko Rouge silk
    1
    Alko Rouge J: Darragh O'Keeffe 6/4F
  2. Coqolino silk
    2
    Coqolino t J: Jody McGarvey 9/2
  3. Lucky Tenner silk
    3
    Lucky Tenner J: Kevin Sexton 15/8
    1. Wowsham silk
      9
      Wowsham J: J J Slevin 10/1
    2. Howdyalikemenow silk
      14
      Howdyalikemenow h J: Ian Power 22/1
    3. Final Endeavour silk
      12
      Final Endeavour J: Rachael Blackmore 40/1
    4. Robinstown silk
      8
      Robinstown t J: Jack Kennedy 9/1
    5. Barnatullow silk
      10
      Barnatullow J: Paddy Kennedy 150/1
    6. Kinnegad Lad silk
      15
      Kinnegad Lad J: Patrick Corbett 80/1
    7. Rocky's Howya silk
      17
      Rocky's Howya J: Brian Hayes 50/1
    8. Petrol Head silk
      16
      Petrol Head J: Martin Mooney 300/1
    9. Mr Bercow silk
      6
      Mr Bercow J: Keith Donoghue 150/1
    10. Elderado silk
      11
      Elderado J: Jonathan Moore 100/1
    11. Pistol Smoke silk
      7
      Pistol Smoke J: Mr A Sinnott 7 250/1
    12. Well Funded silk
      20
      Well Funded J: Phillip Enright 50/1
    13. Match My Fire silk
      4
      Match My Fire J: Donal McInerney 100/1
    14. Sootability silk
      19
      Sootability J: Mr R Deegan 5 80/1
    15. Maunganui silk
      5
      Maunganui t J: Conor McNamara 3 66/1
    16. Cliara silk
      18
      Cliara ht J: Mr T Reilly 7 300/1
Winning Trainer: Thomas Gibney
Distances: 3 3/4, 11, 2 1/2
Runners: 19 | Non Runners: 4

16:35 Navan

Full Result
  1. Fierami silk
    7
    Fierami t J: Mr J C Gainford 7 25/1
  2. Westy Fox silk
    10
    Westy Fox J: Keith Donoghue 7/1
  3. Castle Town House silk
    6
    Castle Town House J: Barry Browne 3 7/2J
    1. Dragon's Pass silk
      20
      Dragon's Pass b J: Sean Flanagan 8/1
    2. Bronson In Blue silk
      11
      Bronson In Blue J: Conor Orr 3 20/1
    3. Hidden Dilemma silk
      14
      Hidden Dilemma J: Patrick Corbett 20/1
    4. Ragin Cajun silk
      5
      Ragin Cajun p J: Paul Townend 7/2J
    5. Kings Halo silk
      8
      Kings Halo J: Phillip Enright 28/1
    6. Ask And Answer silk
      1
      Ask And Answer J: E Walsh 5 50/1
    7. Sunset Sadie silk
      9
      Sunset Sadie p J: E O'Connell 5 80/1
    8. Macho Mover silk
      4
      Macho Mover p J: Hugh Morgan 5 66/1
    9. Doldido silk
      2
      Doldido tp J: B J Foley 5 10/1
    10. Secret Cargo silk
      13
      Secret Cargo p J: Brian Hayes 14/1
    11. Mister Bells silk
      12
      Mister Bells b J: Sean O'Keeffe 14/1
    12. Free Thought silk
      3
      Free Thought J: Danny Mullins 11/1
    13. Eileens Boy silk
      18
      Eileens Boy J: Mr D J McConville 7 100/1
    14. Eagle Roque silk
      17
      Eagle Roque J: Sarah Kavanagh 7 40/1
    15. Fort William silk
      19
      Fort William J: Tommy Brett 7 40/1
    16. Duke Of Kilcorral silk
      16
      Duke Of Kilcorral b J: Simon Torrens