12:40 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Deleyll silk
    3 (11)
    Deleyll J: Adam Kirby 17/2
  2. Narjes silk
    4 (3)
    Narjes v J: Tom Marquand 5/2
  3. Enchantee silk
    6 (10)
    Enchantee J: David Probert 11/2
    1. The Bull silk
      10 (7)
      The Bull t J: Luke Morris 14/1
    2. Music Major silk
      8 (4)
      Music Major p J: Robert Havlin 15/2
    3. Melgate Majeure silk
      1 (1)
      Melgate Majeure J: Joanna Mason 5 9/4F
    4. Cooder silk
      11 (5)
      Cooder J: Callum Shepherd 22/1
    5. Butterfield silk
      5 (6)
      Butterfield J: Hollie Doyle 18/1
Winning Trainer: John Butler
Distances: 1, 1, dht
Runners: 8 | Non Runners: 4

13:10 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Zayriyan silk
    8 (5)
    Zayriyan tp J: Hollie Doyle 15/8F
  2. Global Style silk
    4 (6)
    Global Style b J: Tom Marquand 5/2
  3. Lady Of York silk
    2 (4)
    Lady Of York t J: Joey Haynes 6/1
    1. Socru silk
      7 (9)
      Socru p J: Alistair Rawlinson 9/2
    2. Genuine Approval silk
      1 (3)
      Genuine Approval J: Adam Kirby 6/1
    3. Estibdaad silk
      9 (8)
      Estibdaad b J: George Rooke 5 66/1
Winning Trainer: Ali Stronge
Distances: 2 1/4, 2 1/4, 2
Runners: 6 | Non Runners: 5

13:40 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Myseven silk
    6 (2)
    Myseven J: William Humphrey 7 7/2
  2. Furzig silk
    3 (7)
    Furzig J: Billy Garritty 5 100/30
  3. Pirate King silk
    4 (3)
    Pirate King J: Kieran Shoemark 5/6F
    1. Pretending silk
      2 (5)
      Pretending J: Morgan Cole 7 12/1
Winning Trainer: Simon & Ed Crisford
Distances: nk, 1 1/4, 2 3/4
Runners: 4 | Non Runners: 3

14:10 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Catch My Breath silk
    7 (6)
    Catch My Breath p J: Laura Pearson 5 7/4F
  2. Thrill Seeker silk
    5 (1)
    Thrill Seeker tp J: Cieren Fallon 7/2
  3. Always Fearless silk
    2 (2)
    Always Fearless b J: Thore Hammer Hansen 3 5/2
    1. Cesifire silk
      8 (4)
      Cesifire J: Jack Mitchell 40/1
    2. Hamaron silk
      6 (5)
      Hamaron J: Charles Bishop 66/1
    3. Light Up Our Stars silk
      4 (8)
      Light Up Our Stars h J: David Probert 5/1
    4. Thechildren'strust silk
      1 (7)
      Thechildren'strust J: Jonathan Fisher 5 25/1
Winning Trainer: John Ryan
Distances: 1, 3 1/4, 1 3/4
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:40 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Born To Finish silk
    1 (6)
    Born To Finish p J: Jack Mitchell 3/1F
  2. Trixie Waterbury silk
    6 (9)
    Trixie Waterbury J: Luke Morris 9/2
  3. Kylla Looks silk
    7 (1)
    Kylla Looks tp J: Daniel Muscutt 8/1
    1. Maaward silk
      5 (7)
      Maaward J: Jonathan Fisher 5 40/1
    2. Kraka silk
      3 (4)
      Kraka p J: Kieran O'Neill 8/1
    3. Mayson Mount silk
      12 (12)
      Mayson Mount J: Josephine Gordon 4/1
    4. Billyfairplay silk
      9 (3)
      Billyfairplay J: George Rooke 5 25/1
    5. Man Of The Sea silk
      11 (2)
      Man Of The Sea tp J: Tom Marquand 14/1
    6. Ahorsecalledwanda silk
      8 (10)
      Ahorsecalledwanda J: Callum Shepherd 5/1
    7. Flowers On Venus silk
      10 (5)
      Flowers On Venus J: William Humphrey 7 125/1
Winning Trainer: Ed de Giles
Distances: shd, 1, 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 2

15:10 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Warrior Brave silk
    2 (4)
    Warrior Brave J: Alistair Rawlinson 1/2F
  2. A Pint Of Bear silk
    3 (2)
    A Pint Of Bear J: Jonathan Fisher 5 7/1
  3. Obtuse silk
    4 (3)
    Obtuse b J: Charles Bishop 11/4
Winning Trainer: Michael Appleby
Distances: 3/4, 1 1/2
Runners: 3 | Non Runners: 1

15:40 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Breath Of Sun silk
    2 (5)
    Breath Of Sun J: Liam Keniry 9/2
  2. Mummy Bear silk
    7 (4)
    Mummy Bear J: Thore Hammer Hansen 3 10/1
  3. The Hulk silk
    1 (1)
    The Hulk J: Rossa Ryan 2/1
    1. Ooh Is It silk
      3 (8)
      Ooh Is It J: Hollie Doyle 22/1
    2. Touchwood silk
      6 (7)
      Touchwood J: Tom Marquand 13/8F
    3. Plastic Paddy silk
      5 (6)
      Plastic Paddy J: Joey Haynes 66/1
    4. Pinball Wizard silk
      4 (2)
      Pinball Wizard J: Kieran Shoemark 12/1
    5. Nina's Field silk
      8 (3)
      Nina's Field J: Laura Pearson 5 50/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: 1 1/2, 1 1/2, 2 3/4
Runners: 8

16:10 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Power Over Me silk
    9 (2)
    Power Over Me J: Kieran O'Neill 5/4F
  2. Garth Rockett silk
    7 (1)
    Garth Rockett tp J: Daniel Muscutt 8/1
  3. Grey Galleon silk
    10 (10)
    Grey Galleon v J: Hollie Doyle 8/1
    1. Ice Age silk
      1 (4)
      Ice Age J: Jonathan Fisher 5 18/1
    2. Storm Over silk
      8 (8)
      Storm Over J: Tom Marquand 11/2
    3. Spring Romance silk
      3 (3)
      Spring Romance J: Alistair Rawlinson 7/1
    4. Hurcle silk
      4 (5)
      Hurcle t J: Robert Havlin 12/1
    5. Dazzling Des silk
      6 (9)
      Dazzling Des J: David Probert 14/1
    6. Chairmanic silk
      5 (7)
      Chairmanic h J: William Carson 100/1
Winning Trainer: Robyn Brisland
Distances: 2 1/2, 1/2, hd
Runners: 9 | Non Runners: 1

05:00 Sha Tin

Full Result
  1. Winner Method silk
    8 (11)
    Winner Method t J: Zac Purton 11/10F
  2. Bella Baby silk
    14 (5)
    Bella Baby t J: Alexis Badel 10/1
  3. Noble Desire silk
    13 (7)
    Noble Desire v J: Matthew Poon 2 32/5
    1. Sell My Sole silk
      2 (6)
      Sell My Sole J: Joao Moreira 17/2
    2. Sunny And Gold silk
      12 (2)
      Sunny And Gold ht J: K C Leung 16/1
    3. California Gungho silk
      1 (12)
      California Gungho tb J: Christophe Soumillon 3/1
    4. Holyshowcasing silk
      6 (13)
      Holyshowcasing J: Tony Piccone 191/1
    5. Island Sunshine silk
      7 (1)
      Island Sunshine v J: Neil Callan 112/1
    6. Dragon Kingdom silk
      4 (9)
      Dragon Kingdom h J: Karis Teetan 36/1
    7. E Honey silk
      5 (8)
      E Honey J: C Y Ho 119/1
    8. Focus silk
      10 (14)
      Focus J: H W Lai 71/1
    9. Momentum Happy silk
      3 (3)
      Momentum Happy p J: H N Jack Wong 3 49/1
    10. Honey Bee silk
      11 (4)
      Honey Bee tp J: Blake Shinn 126/1
    11. Incredible silk
      9 (10)
      Incredible t J: Jerry Chau 7 136/1
Winning Trainer: C S Shum
Distances: 1 1/2, nk, 1 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

05:30 Sha Tin

Full Result
  1. Pakistan Friend silk
    6 (8)
    Pakistan Friend t J: Tony Piccone 32/1
  2. Shadow Breaker silk
    10 (5)
    Shadow Breaker t J: M L Yeung 38/1
  3. Ezra silk
    2 (14)
    Ezra p J: K C Leung 17/1
    1. Smart Cousin silk
      12 (10)
      Smart Cousin J: Karis Teetan 11/1
    2. Family Leader silk
      7 (6)
      Family Leader b J: Joao Moreira 21/10F
    3. Bundle Of Delight silk
      1 (2)
      Bundle Of Delight J: C Y Ho 44/5
    4. Cheerful Star silk
      11 (11)
      Cheerful Star tb J: Zac Purton 76/10
    5. Yes We Can silk
      13 (13)
      Yes We Can t J: Alexis Badel 11/1
    6. Fortune Triple silk
      14 (12)
      Fortune Triple J: C Victor Wong 5 125/1
    7. Light My Day silk
      5 (4)
      Light My Day tp J: Jerry Chau 7 13/1
    8. McMunigal silk
      9 (3)
      McMunigal tb J: H N Jack Wong 3 52/1
    9. Red Elysees silk
      3 (9)
      Red Elysees b J: Antoine Hamelin 89/10
    10. Happy Fortune silk
      4 (7)
      Happy Fortune et J: Matthew Poon 2 56/1
    11. Rainbow Light silk
      8 (1)
      Rainbow Light tp J: Christophe Soumillon 43/10
Winning Trainer: W Y So
Distances: 2, 1 1/2, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

06:00 Sha Tin

Full Result
  1. Master Hero silk
    7 (1)
    Master Hero t J: Joao Moreira 16/5
  2. Charity Grace silk
    4 (14)
    Charity Grace b J: Alexis Badel 31/5
  3. Party Genius silk
    14 (10)
    Party Genius p J: Jerry Chau 7 8/1
    1. Fortune Master silk
      5 (5)
      Fortune Master J: C Y Ho 27/10F
    2. Breeze Of Spring silk
      13 (12)
      Breeze Of Spring tp J: Karis Teetan 12/1
    3. Ultimate Glory silk
      3 (9)
      Ultimate Glory v J: Christophe Soumillon 9/1
    4. Apex Top silk
      12 (3)
      Apex Top b J: Antoine Hamelin 19/1
    5. Golden Four silk
      6 (6)
      Golden Four b J: Zac Purton 11/1
    6. Maximize Heart silk
      11 (13)
      Maximize Heart b J: Matthew Poon 2 31/1
    7. Wisdom Patch silk
      1 (2)
      Wisdom Patch t J: Neil Callan 10/1
    8. Brilliant China silk
      9 (4)
      Brilliant China tp J: Chad Schofield 104/1
    9. Oh Bravo silk
      10 (7)
      Oh Bravo t J: Tony Piccone 118/1
    10. Bright Vision silk
      2 (8)
      Bright Vision b J: K C Leung 59/1
    11. Aion silk
      8 (11)
      Aion J: Blake Shinn 246/1
Winning Trainer: A S Cruz
Distances: nk, hd, 1
Runners: 14 | Non Runners: 2

06:30 Sha Tin

Full Result
  1. Sea Of Life silk
    2 (5)
    Sea Of Life v J: C Y Ho 71/10
  2. Prime Minister silk
    9 (1)
    Prime Minister t J: K C Leung 10/1
  3. Flagship Glory silk
    5 (13)
    Flagship Glory J: Joao Moreira 15/1
    1. Sacred Ibis silk
      6 (4)
      Sacred Ibis J: Karis Teetan 15/1
    2. Diamond Brilliant silk
      13 (12)
      Diamond Brilliant t J: Matthew Chadwick 67/1
    3. Beluga silk
      11 (14)
      Beluga h J: Zac Purton 5/2F
    4. Juneau Park silk
      8 (3)
      Juneau Park J: Alexis Badel 53/10
    5. Craig's Star silk
      4 (10)
      Craig's Star b J: Christophe Soumillon 48/10
    6. E Star silk
      1 (2)
      E Star h J: Neil Callan 11/1
    7. Star Performance silk
      3 (9)
      Star Performance t J: Tony Piccone 13/1
    8. Harmony Win Win silk
      10 (6)
      Harmony Win Win J: Jerry Chau 7 49/1
    9. Perfect Pair silk
      14 (11)
      Perfect Pair J: H N Jack Wong 3 88/1
    10. Fantastic Show silk
      7 (7)
      Fantastic Show b J: H W Lai 130/1
    11. Green Reign silk
      12 (8)
      Green Reign J: Chad Schofield 14/1
Winning Trainer: K W Lui
Distances: nk, 1, shd
Runners: 14 | Non Runners: 2

07:00 Sha Tin

Full Result
  1. Hot King Prawn silk
    1 (2)
    Hot King Prawn J: Joao Moreira 23/20F
  2. Regency Legend silk
    11 (3)
    Regency Legend t J: Antoine Hamelin 27/1
  3. Big Party silk
    7 (7)
    Big Party J: Karis Teetan 40/1
    1. Voyage Warrior silk
      2 (1)
      Voyage Warrior v J: Zac Purton 27/10
    2. Computer Patch silk
      5 (9)
      Computer Patch t J: Matthew Chadwick 11/1
    3. Fat Turtle silk
      6 (11)
      Fat Turtle b J: Alexis Badel 19/1
    4. Buddies silk
      10 (6)
      Buddies ht J: K C Leung 16/1
    5. Wishful Thinker silk
      4 (5)
      Wishful Thinker J: Christophe Soumillon 32/5
    6. Stronger silk
      9 (10)
      Stronger tp J: Tony Piccone 38/1
    7. Jolly Banner silk
      3 (8)
      Jolly Banner b J: Matthew Poon 20/1
    8. Amazing Star silk
      8 (4)
      Amazing Star J: C Y Ho 42/1
Winning Trainer: J Size
Distances: 1 3/4, shd, nk
Runners: 11

07:35 Sha Tin

Full Result
  1. Stimulation silk
    14 (3)
    Stimulation tb J: Matthew Chadwick 131/10
  2. Above silk
    13 (4)
    Above b J: K C Leung 9/1
  3. Awe silk
    10 (8)
    Awe J: Matthew Poon 2 21/1
    1. Vincy silk
      7 (6)
      Vincy tv J: Jerry Chau 7 16/1
    2. Flying Mighty silk
      9 (9)
      Flying Mighty J: Chad Schofield 87/10
    3. Enrichment silk
      3 (14)
      Enrichment b J: Joao Moreira 89/10
    4. Arrogant silk
      5 (5)
      Arrogant tb J: Blake Shinn 15/1
    5. Blastoise silk
      6 (1)
      Blastoise J: Zac Purton 14/1
    6. Natural Storm silk
      12 (12)
      Natural Storm b J: Alexis Badel 26/5F
    7. Happy My Brother silk
      4 (2)
      Happy My Brother tb J: Karis Teetan 63/10
    8. Clement Legend silk
      8 (13)
      Clement Legend tb J: C Y Ho 29/1
    9. Champion Supreme silk
      2 (10)
      Champion Supreme b J: Tony Piccone 38/1
    10. Entrusted silk
      11 (7)
      Entrusted J: Antoine Hamelin 41/5
    11. Splendour And Gold silk
      1 (11)
      Splendour And Gold J: Christophe Soumillon 57/10
Winning Trainer: A S Cruz
Distances: nk, 1 3/4, nse
Runners: 14 | Non Runners: 2

08:05 Sha Tin

Full Result
  1. Golden Sixty silk
    1 (6)
    Golden Sixty J: C Y Ho 1/5F
  2. Southern Legend silk
    2 (2)
    Southern Legend t J: Karis Teetan 10/1
  3. Ka Ying Star silk
    4 (1)
    Ka Ying Star tv J: Zac Purton 14/1
    1. Waikuku silk
      3 (8)
      Waikuku J: Joao Moreira 10/1
    2. Rise High silk
      5 (7)
      Rise High J: Christophe Soumillon 16/1
    3. More Than This silk
      7 (4)
      More Than This J: K C Leung 30/1
    4. Champion's Way silk
      8 (3)
      Champion's Way t J: Alexis Badel 33/1
    5. Mighty Giant silk
      6 (5)
      Mighty Giant b J: Neil Callan 84/1
Winning Trainer: K W Lui
Distances: hd, 1/2, 3/4
Runners: 8

08:40 Sha Tin

Full Result
  1. Excellent Proposal silk
    2 (10)
    Excellent Proposal J: Blake Shinn 223/10
  2. Lucky Express silk
    5 (9)
    Lucky Express t J: Karis Teetan 15/2
  3. Tourbillon Diamond silk
    6 (11)
    Tourbillon Diamond tb J: Alexis Badel 17/2
    1. Lucky Patch silk
      10 (4)
      Lucky Patch hb J: Matthew Poon 11/1
    2. Shadow Hero silk
      7 (5)
      Shadow Hero p J: Zac Purton 59/10
    3. Sky Darci silk
      1 (7)
      Sky Darci t J: Joao Moreira 23/10F
    4. Healthy Happy silk
      4 (14)
      Healthy Happy tv J: C Y Ho 19/1
    5. The Summit silk
      9 (6)
      The Summit p J: Antoine Hamelin 246/1
    6. Russian Emperor silk
      8 (13)
      Russian Emperor J: M L Yeung 191/1
    7. Maximus silk
      12 (3)
      Maximus J: Chad Schofield 38/1
    8. Beauty Joy silk
      13 (12)
      Beauty Joy J: Neil Callan 71/1
    9. Celestial Power silk
      11 (1)
      Celestial Power v J: K C Leung 16/1
    10. Enrich Delight silk
      3 (2)
      Enrich Delight J: Christophe Soumillon 13/5
Winning Trainer: J Size
Distances: 3/4, nk, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

09:15 Sha Tin

Full Result
  1. Assimilate silk
    7 (8)
    Assimilate tb J: Chad Schofield 159/10
  2. Charity Go silk
    10 (10)
    Charity Go J: Alexis Badel 63/10
  3. Tianchi Monster silk
    12 (5)
    Tianchi Monster J: Antoine Hamelin 10/1
    1. Panfield silk
      11 (13)
      Panfield t J: Joao Moreira 22/5
    2. Packing Waltham silk
      9 (3)
      Packing Waltham tp J: Matthew Chadwick 27/10F
    3. Butterfield silk
      2 (11)
      Butterfield t J: Karis Teetan 10/1
    4. Flying Quest silk
      8 (4)
      Flying Quest b J: Matthew Poon 2 21/1
    5. Super Oasis silk
      3 (1)
      Super Oasis b J: Tony Piccone 17/2
    6. Reliable Team silk
      4 (6)
      Reliable Team p J: Zac Purton 10/1
    7. Green Luck silk
      6 (9)
      Green Luck J: K H Alfred Chan 7 34/1
    8. Helene Leadingstar silk
      1 (12)
      Helene Leadingstar t J: C Y Ho 15/1
    9. Arthur's Kingdom silk
      5 (2)
      Arthur's Kingdom h J: K C Leung 83/1
    10. Indicative Vote silk
      14 (7)
      Indicative Vote t J: H T Mo 3 30/1
    11. Thinkin' Big silk
      13 (14)
      Thinkin' Big tp J: M L Yeung 42/1
Winning Trainer: Jimmy Ting
Distances: shd, 1/2, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

09:50 Sha Tin

Full Result
  1. Sight Success silk
    7 (12)
    Sight Success J: Joao Moreira 17/20F
  2. Big Fortune silk
    5 (7)
    Big Fortune b J: Jerry Chau 7 14/1
  3. Dublin Star silk
    9 (1)
    Dublin Star b J: Antoine Hamelin 10/1
    1. Trust Me silk
      14 (14)
      Trust Me h J: Matthew Chadwick 27/1
    2. When You Believe silk
      1 (11)
      When You Believe J: Karis Teetan 38/1
    3. Regency Bo Bo silk
      4 (2)
      Regency Bo Bo tb J: Matthew Poon 2 10/1
    4. Transcendent silk
      8 (9)
      Transcendent tp J: Neil Callan 25/1
    5. Shadow Runner silk
      13 (4)
      Shadow Runner J: H T Mo 3 101/1
    6. Serious Liaison silk
      10 (6)
      Serious Liaison t J: H N Jack Wong 3 219/1
    7. Excellent Chariot silk
      12 (10)
      Excellent Chariot t J: K C Leung 19/1
    8. Winning For All silk
      2 (8)
      Winning For All hb J: C Y Ho 12/1
    9. Northern Superstar silk
      6 (3)
      Northern Superstar htp J: Tony Piccone 131/1
    10. Master Montaro silk
      3 (13)
      Master Montaro b J: Zac Purton 9/2
    11. Noir Rider silk
      11 (5)
      Noir Rider t J: M L Yeung 320/1
Winning Trainer: J Size
Distances: 2, shd, 1 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

16:00 Abu Dhabi

Full Result
  1. Nibras Passion silk
    16 (10)
    Nibras Passion h J: Bernardo Pinheiro
  2. Discovery Island silk
    4 (6)
    Discovery Island J: Richard Mullen
  3. Baalbek silk
    3 (3)
    Baalbek J: Ryan Curatolo
    1. Al Mureib silk
      2 (5)
      Al Mureib J: Fernando Jara
    2. Act Of Reason silk
      1 (8)
      Act Of Reason t J: Royston Ffrench
    3. Mouser silk
      17 (12)
      Mouser b J: Hugo Lebouc 7
    4. Flamewood silk
      5 (13)
      Flamewood J: Szczepan Mazur
    5. Insaan silk
      6 (6)
      Insaan tv J: Dane O'Neill
    6. King Lothbrok silk
      7 (7)
      King Lothbrok J: Nathan Crosse 3
    7. Regal Legacy silk
      11 (1)
      Regal Legacy tb J: S Paiva
    8. Feriyal silk
      14 (15)
      Feriyal tb J: Connor Beasley
    9. Negan silk
      10 (9)
      Negan e/s J: Adrie de Vries
    10. Bariqa silk
      13 (11)
      Bariqa t J: Fabrice Veron
    11. Le Factor silk
      9 (2)
      Le Factor J: Antonio Fresu
Winning Trainer: Ismail Mohammed
Distances: 2 1/2, 4, nk
Runners: 14