12:45 Limerick

Full Result
  1. Thinking Of You silk
    13 (16)
    Thinking Of You J: Wayne Lordan 3/1
  2. Colfer Kay silk
    3 (2)
    Colfer Kay J: W J Lee 11/4F
  3. Palifico silk
    10 (14)
    Palifico J: Shane Foley 7/2
    1. Elizabethan silk
      15 (7)
      Elizabethan J: Seamie Heffernan 7/2
    2. Fermoy silk
      6 (6)
      Fermoy J: Tom Madden 25/1
    3. Shake The Heart silk
      12 (9)
      Shake The Heart J: Gary Carroll 200/1
    4. Mina Maccari silk
      8 (17)
      Mina Maccari J: Nathan Crosse 5 20/1
    5. Dha Leath silk
      4 (13)
      Dha Leath J: J M Sheridan 5 100/1
    6. Mirage More silk
      9 (11)
      Mirage More J: Ronan Whelan 11/1
    7. Perilous silk
      11 (10)
      Perilous J: Mark Enright 150/1
    8. Markievicz silk
      7 (15)
      Markievicz J: Robbie Colgan 22/1
    9. All Down To Rosie silk
      1 (3)
      All Down To Rosie J: Kevin Manning 40/1
    10. Wonder Woman silk
      14 (8)
      Wonder Woman J: Gavin Ryan 3 250/1
    11. Ellabella silk
      5 (5)
      Ellabella J: Colin Keane 16/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 1/2, hd, shd
Runners: 14 | Non Runners: 3

13:15 Limerick

Full Result
  1. Hell Left Loose silk
    2 (11)
    Hell Left Loose J: Joe Doyle 15/8F
  2. Noirvento silk
    3 (13)
    Noirvento t J: Ronan Whelan 7/2
  3. What A Feeling silk
    5 (7)
    What A Feeling tp J: Chris Hayes 6/1
    1. Count Of Carabass silk
      7 (6)
      Count Of Carabass p J: W J Lee 16/1
    2. Billyfairplay silk
      4 (3)
      Billyfairplay p J: J M Sheridan 5 5/1
    3. Strategic Fortune silk
      14 (12)
      Strategic Fortune p J: Danny Sheehy 5 66/1
    4. Amazing One silk
      9 (10)
      Amazing One t J: Wayne Lordan 13/2
    5. Is That Love silk
      1 (16)
      Is That Love J: Gavin Ryan 3 66/1
    6. Tamayuz's Gold silk
      10 (9)
      Tamayuz's Gold t J: Gary Carroll 50/1
    7. Beleaguerment silk
      6 (14)
      Beleaguerment t J: Rory Cleary 50/1
    8. Dashing Dusty silk
      11 (4)
      Dashing Dusty J: Mark Gallagher 125/1
    9. Musical Memories silk
      13 (17)
      Musical Memories J: N G McCullagh 80/1
    10. Megans Beau silk
      12 (15)
      Megans Beau b J: Nathan Crosse 5 50/1
    11. Stamp Of Authority silk
      8 (2)
      Stamp Of Authority t J: Siobhan Rutledge 7 12/1
Winning Trainer: Denis Gerard Hogan
Distances: hd, nk, 1 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 3

13:45 Limerick

Full Result
  1. Born Invincible silk
    9 (17)
    Born Invincible t J: Shane Foley 18/1
  2. Enter The Red silk
    5 (6)
    Enter The Red b J: Chris Hayes 17/2
  3. Scherzando silk
    1 (11)
    Scherzando t J: J M Sheridan 5 13/8F
    1. Adapt To Dan silk
      11 (15)
      Adapt To Dan p J: Joe Doyle 11/2
    2. Sunset Nova silk
      3 (7)
      Sunset Nova J: Andrew Slattery 3 10/1
    3. Cactus Tree silk
      6 (2)
      Cactus Tree p J: Sam Ewing 10 18/1
    4. Max's Dandy silk
      13 (14)
      Max's Dandy h J: Rory Cleary 80/1
    5. Angel Palanas silk
      2 (12)
      Angel Palanas p J: Luke McAteer 7 13/2
    6. Lizbuncon silk
      7 (16)
      Lizbuncon b J: Leigh Roche 22/1
    7. Valquinto silk
      14 (4)
      Valquinto ht J: Ronan Whelan 18/1
    8. It's All A Joke silk
      10 (5)
      It's All A Joke v J: Gavin Ryan 3 11/1
    9. Procurator silk
      12 (1)
      Procurator tv J: Tom Madden 80/1
    10. Rattling Jewel silk
      4 (3)
      Rattling Jewel b J: Wayne Lordan 22/1
    11. Coill Na Sionainne silk
      8 (13)
      Coill Na Sionainne J: Mark Gallagher 20/1
Winning Trainer: Gerard O'Leary
Distances: 1 1/4, nk, nk
Runners: 14 | Non Runners: 3

14:15 Limerick

Full Result
  1. Darkest silk
    4 (8)
    Darkest b J: Seamie Heffernan 9/2
  2. Pachmena silk
    9 (12)
    Pachmena J: Colin Keane 18/1
  3. Soineanta silk
    11 (3)
    Soineanta t J: Kevin Manning 18/1
    1. Strange Times silk
      12 (7)
      Strange Times J: Sean Davis 22/1
    2. But You Said silk
      3 (6)
      But You Said J: Shane Foley 9/1
    3. Pirate Lass silk
      10 (5)
      Pirate Lass J: Ronan Whelan 2/1F
    4. Navorrosse silk
      8 (10)
      Navorrosse J: J M Sheridan 5 18/1
    5. Bringloid silk
      2 (1)
      Bringloid J: W J Lee 6/1
    6. Macocha silk
      6 (9)
      Macocha t J: Mark Gallagher 80/1
    7. Daddy's Gal silk
      1 (11)
      Daddy's Gal J: Gary Carroll 25/1
    8. Make A Promise silk
      7 (2)
      Make A Promise J: Gavin Ryan 3 10/1
    9. Gulf Of Aidan silk
      5 (4)
      Gulf Of Aidan J: Chris Hayes 7/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 2, 1/2, shd
Runners: 12

14:45 Limerick

Full Result
  1. Dragon Of Malta silk
    8 (13)
    Dragon Of Malta b J: Colin Keane 9/2C
  2. Sin E Shekells silk
    5 (14)
    Sin E Shekells p J: J M Sheridan 5 8/1
  3. Kristall Eye silk
    9 (1)
    Kristall Eye v J: W J Lee 16/1
    1. Earls silk
      4 (8)
      Earls b J: Nathan Crosse 5 9/2C
    2. Puddle Of Luck silk
      7 (5)
      Puddle Of Luck J: Luke McAteer 7 14/1
    3. Take My Hand silk
      6 (3)
      Take My Hand J: Gary Carroll 9/2C
    4. Royal Casamento silk
      1 (9)
      Royal Casamento J: Ronan Whelan 22/1
    5. She's In The Game silk
      15 (2)
      She's In The Game J: Chris Hayes 16/1
    6. Golden Days silk
      13 (7)
      Golden Days J: Sean Davis 11/1
    7. Intervention silk
      3 (15)
      Intervention h J: Shane Foley 10/1
    8. Hisnameis Mrdevitt silk
      2 (11)
      Hisnameis Mrdevitt t J: Gavin Ryan 3 5/1
    9. Chica Boom Boom silk
      14 (4)
      Chica Boom Boom t J: Mark Enright 80/1
    10. Ballinroe silk
      16 (12)
      Ballinroe t J: Andrew Slattery 3 80/1
Winning Trainer: P F O'Donnell
Distances: 3 1/4, 2 1/2, 1 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 3

15:20 Limerick

Full Result
  1. Blackpoint silk
    3 (12)
    Blackpoint J: Colin Keane 100/30F
  2. Yenillik silk
    13 (5)
    Yenillik J: W J Lee 4/1
  3. Pike County silk
    11 (15)
    Pike County J: Mark Enright 15/2
    1. Cafe Con Leche silk
      5 (7)
      Cafe Con Leche J: Joe Doyle 8/1
    2. Dedillon silk
      16 (10)
      Dedillon t J: Andrew Slattery 3 17/2
    3. Hazran silk
      8 (13)
      Hazran J: Seamie Heffernan 9/1
    4. Buttons And Bows silk
      15 (9)
      Buttons And Bows J: Tom Madden 8/1
    5. Lets Get Started silk
      9 (16)
      Lets Get Started t J: Shane Foley 25/1
    6. Coral Blue silk
      7 (2)
      Coral Blue t J: David Hickey 10 22/1
    7. Wexford Dawn silk
      12 (11)
      Wexford Dawn t J: Kevin Manning 22/1
    8. Biscayne Boulevard silk
      2 (3)
      Biscayne Boulevard J: Scott McCullagh 5 200/1
    9. Coeur D'or silk
      6 (4)
      Coeur D'or J: Oisin Orr 13/2
    10. Bee Manner Ley silk
      1 (1)
      Bee Manner Ley J: Luke McAteer 7 100/1
    11. Approachcautiously silk
      14 (6)
      Approachcautiously J: J M Sheridan 5 125/1
Winning Trainer: John E Kiely
Distances: 1/2, 2 3/4, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 3

15:50 Limerick

Full Result
  1. Pak Army silk
    5 (10)
    Pak Army b J: Rory Cleary 16/1
  2. Advanced Virgo silk
    1 (4)
    Advanced Virgo J: Sam Ewing 10 10/1
  3. Brilliant Question silk
    15 (17)
    Brilliant Question t J: Robbie Colgan 33/1
    1. Call Me Dolly silk
      6 (18)
      Call Me Dolly p J: Chris Hayes 4/1J
    2. Emerald Green silk
      8 (3)
      Emerald Green b J: Seamie Heffernan 4/1J
    3. Capablanca silk
      11 (6)
      Capablanca J: Luke McAteer 7 50/1
    4. Bare With Me silk
      10 (11)
      Bare With Me t J: Colin Keane 9/1
    5. Easca Peasca silk
      12 (13)
      Easca Peasca J: N G McCullagh 15/2
    6. Happy Company silk
      7 (15)
      Happy Company p J: Danny Sheehy 5 16/1
    7. Grey Serge silk
      14 (16)
      Grey Serge b J: Shane Foley 9/1
    8. Loingseoir silk
      2 (14)
      Loingseoir J: W J Lee 5/1
    9. L'empathie silk
      4 (1)
      L'empathie J: Gary Carroll 16/1
    10. Liars Corner silk
      9 (19)
      Liars Corner tp J: Emmet McNamara 14/1
    11. Sayesse silk
      3 (9)
      Sayesse J: Oisin Orr 50/1
    12. Nightly Wailing silk
      13 (12)
      Nightly Wailing J: Ronan Whelan 80/1
    13. Shadow Wind silk
      16 (8)
      Shadow Wind p J: Mark Gallagher 80/1
Winning Trainer: J R Barry
Distances: 1/2, 1, 1/2
Runners: 16 | Non Runners: 3

16:20 Limerick

Full Result
  1. Poseidon silk
    2 (12)
    Poseidon J: Sam Ewing 10 EvensF
  2. The Jam Man silk
    4 (11)
    The Jam Man p J: Danny Sheehy 5 18/1
  3. Flindt silk
    12 (9)
    Flindt J: Conor Hoban 22/1
    1. Tara Dylan silk
      10 (10)
      Tara Dylan p J: Gavin Ryan 3 9/1
    2. Red Vermillion silk
      16 (4)
      Red Vermillion J: Emmet McNamara 12/1
    3. War Eagle silk
      11 (7)
      War Eagle p J: Colin Keane 28/1
    4. Molly Kaye silk
      15 (16)
      Molly Kaye p J: Gary Carroll 33/1
    5. Paistiul silk
      17 (13)
      Paistiul p J: Kevin Manning 12/1
    6. Jaime Sommers silk
      8 (8)
      Jaime Sommers J: Luke McAteer 7 28/1
    7. Cool Colonnade silk
      13 (18)
      Cool Colonnade h J: Seamie Heffernan 6/1
    8. Chief Of Police silk
      9 (19)
      Chief Of Police p J: Chris Hayes 16/1
    9. El Tren silk
      3 (6)
      El Tren b J: Nathan Crosse 5 11/1
    10. Donnersnstrings silk
      14 (1)
      Donnersnstrings p J: Shane Foley 40/1
    11. Diamond Kut silk
      1 (2)
      Diamond Kut J: Gavin Brouder 7 50/1
Winning Trainer: C Byrnes
Distances: 3/4, 1 3/4, 2 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 5

12:50 Sandown

Full Result
  1. First Edition silk
    2 (2)
    First Edition J: Hector Crouch 100/30
  2. Significantly silk
    3 (3)
    Significantly v J: Clifford Lee 4/7F
  3. Papas Girl silk
    5 (5)
    Papas Girl J: Callum Shepherd 7/1
    1. Pepinillo silk
      6 (6)
      Pepinillo J: Thore Hammer Hansen 3 50/1
    2. Cliffcake silk
      1 (4)
      Cliffcake J: Hollie Doyle 11/1
    3. Matira Bay silk
      4 (1)
      Matira Bay J: Darragh Keenan 3 200/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: 6, 1/2, 2 1/4
Runners: 6

13:25 Sandown

Full Result
  1. Union Rose silk
    4 (9)
    Union Rose v J: Joshua Bryan 3 8/1
  2. Brunel's Boy silk
    2 (3)
    Brunel's Boy J: Dane O'Neill 15/2
  3. Ginger Max silk
    8 (6)
    Ginger Max J: Tony Hamilton 13/2
    1. Michaels Choice silk
      5 (2)
      Michaels Choice v J: Hollie Doyle 7/2
    2. Pink Flamingo silk
      6 (4)
      Pink Flamingo J: Robert Havlin 12/1
    3. Green Door silk
      7 (8)
      Green Door b J: Thore Hammer Hansen 3 16/1
    4. Rio Ronaldo silk
      1 (5)
      Rio Ronaldo J: Angus Villiers 5 9/2
    5. Newyorkstateofmind silk
      3 (1)
      Newyorkstateofmind J: Lewis Edmunds 16/5F
Winning Trainer: Ronald Harris
Distances: 1 1/2, 3/4, 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:00 Sandown

Full Result
  1. Maximal silk
    4 (3)
    Maximal J: Hollie Doyle 2/7F
  2. Toromona silk
    7 (6)
    Toromona J: Dane O'Neill 12/1
  3. Albert Camus silk
    1 (2)
    Albert Camus J: Robert Havlin 10/1
    1. Set Point silk
      5 (9)
      Set Point J: Clifford Lee 10/1
    2. Conquering Eagle silk
      3 (1)
      Conquering Eagle h J: William Carver 5 15/2
    3. Spirit Mixer silk
      6 (5)
      Spirit Mixer J: Joshua Bryan 3 50/1
    4. Without Revenge silk
      9 (8)
      Without Revenge J: Thomas Greatrex 3 25/1
    5. Wink Of An Eye silk
      8 (4)
      Wink Of An Eye J: Stevie Donohoe 50/1
    6. Arthur's Angel silk
      2 (7)
      Arthur's Angel J: Tom Queally 80/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: 5, 1 1/2, nk
Runners: 9

14:30 Sandown

Full Result
  1. Raaeq silk
    4 (5)
    Raaeq J: Dane O'Neill 5/2
  2. Chance silk
    3 (3)
    Chance h J: Robert Havlin 16/1
  3. Dubai Mirage silk
    1 (4)
    Dubai Mirage p J: Hector Crouch 15/8F
    1. Yes My Boy silk
      2 (7)
      Yes My Boy p J: Hollie Doyle 5/1
    2. Mon Choix silk
      5 (8)
      Mon Choix J: Joshua Bryan 3 11/1
    3. Rectory Road silk
      8 (6)
      Rectory Road J: Kieran O'Neill 18/1
    4. Campari silk
      7 (2)
      Campari J: Thomas Greatrex 3 17/2
    5. Siglo Six silk
      6 (1)
      Siglo Six h J: Clifford Lee 33/1
Winning Trainer: Brian Meehan
Distances: 1 3/4, 1/2, 1 3/4
Runners: 8

15:05 Sandown

Full Result
  1. Breath Of Air silk
    7 (5)
    Breath Of Air J: Robert Havlin 9/1
  2. Light And Dark silk
    5 (4)
    Light And Dark J: Callum Shepherd 6/1
  3. Jack's Point silk
    3 (10)
    Jack's Point J: Lewis Edmunds 11/1
    1. Ebury silk
      4 (7)
      Ebury J: Hollie Doyle 9/2
    2. Zap silk
      10 (8)
      Zap J: Jimmy Quinn 16/1
    3. Typhoon Ten silk
      6 (3)
      Typhoon Ten J: Kieran O'Neill 13/2
    4. Magical Wish silk
      1 (1)
      Magical Wish J: Thore Hammer Hansen 3 7/2F
    5. Boy In The Bar silk
      9 (9)
      Boy In The Bar p J: Gavin Ashton 7 16/1
    6. Cardsharp silk
      2 (2)
      Cardsharp J: Dane O'Neill 13/2
    7. Spirit Warning silk
      8 (6)
      Spirit Warning J: Callum Hutchinson 7 22/1
Winning Trainer: Charles Hills
Distances: nk, 1 1/4, 1/2
Runners: 10

15:35 Sandown

Full Result
  1. Lalania silk
    1 (10)
    Lalania J: Hollie Doyle 7/1
  2. Lapidary silk
    5 (3)
    Lapidary J: Ellie MacKenzie 7 17/2
  3. One Small Step silk
    3 (6)
    One Small Step J: Angus Villiers 5 11/2
    1. Grace And Virtue silk
      10 (2)
      Grace And Virtue J: Tony Hamilton 5/1
    2. The Blue Bower silk
      7 (4)
      The Blue Bower J: William Carver 5 10/1
    3. Made For All silk
      9 (7)
      Made For All J: Clifford Lee 17/2
    4. Dubai Quality silk
      4 (9)
      Dubai Quality J: Hector Crouch 17/2
    5. Lawahed silk
      2 (5)
      Lawahed b J: Stevie Donohoe 11/4F
    6. Ghost Queen silk
      6 (1)
      Ghost Queen J: Thomas Greatrex 3 66/1
    7. Faldetta silk
      8 (8)
      Faldetta J: George Downing 50/1
Winning Trainer: William Stone
Distances: 1/2, 1 1/4, 3 1/4
Runners: 10

16:05 Sandown

Full Result
  1. Andaleep silk
    9 (13)
    Andaleep J: William Carver 5 7/2
  2. Alfred Boucher silk
    2 (7)
    Alfred Boucher J: Hector Crouch 17/2
  3. Geranium silk
    8 (14)
    Geranium J: Dane O'Neill 12/1
    1. Delicate Kiss silk
      10 (5)
      Delicate Kiss J: Darragh Keenan 3 33/1
    2. Toronado Queen silk
      13 (8)
      Toronado Queen J: Tony Hamilton 33/1
    3. Moonlight In Paris silk
      6 (4)
      Moonlight In Paris J: Robert Havlin 13/2
    4. Culture silk
      7 (2)
      Culture p J: Nicola Currie 33/1
    5. Tahitian Prince silk
      12 (10)
      Tahitian Prince J: Thore Hammer Hansen 3 22/1
    6. Orczy silk
      11 (11)
      Orczy J: Hollie Doyle 20/1
    7. The Met silk
      1 (6)
      The Met J: Thomas Greatrex 3 9/1
    8. Dubai Welcome silk
      4 (1)
      Dubai Welcome p J: Callum Shepherd 5/2F
    9. Tafish silk
      5 (9)
      Tafish J: Shane Kelly 9/1
    10. Top Drop silk
      14 (12)
      Top Drop J: William Cox 3 40/1
    11. Dolphin Vista silk
      3 (3)
      Dolphin Vista h J: Luke Catton 7 66/1
Winning Trainer: Graeme McPherson
Distances: 1/2, 1 1/4, nk
Runners: 14

13:10 Doncaster

Full Result
  1. Sorrel silk
    4 (1)
    Sorrel J: William Buick 2/1
  2. Albaflora silk
    1 (4)
    Albaflora J: Adam Kirby 6/1
  3. Sweet Celebration silk
    3 (2)
    Sweet Celebration J: David Egan 12/1
    1. Almareekh silk
      5 (5)
      Almareekh J: Jim Crowley 5/4F
    2. Frankel's Storm silk
      2 (3)
      Frankel's Storm J: Daniel Tudhope 10/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: hd, 6 1/2, 3 1/4
Runners: 5

13:40 Doncaster

Full Result
  1. Apparate silk
    7 (3)
    Apparate J: David Egan 5/1
  2. Alfaatik silk
    2 (6)
    Alfaatik b J: Jim Crowley 2/1F
  3. Volcanic Sky silk
    1 (5)
    Volcanic Sky J: Cieren Fallon 13/2
    1. High Wells silk
      8 (7)
      High Wells b J: Luke Morris 18/1
    2. Calculation silk
      5 (4)
      Calculation v J: William Buick 8/1
    3. Solo Saxophone silk
      6 (1)
      Solo Saxophone v J: Paul Mulrennan 14/1
    4. Hochfeld silk
      3 (2)
      Hochfeld J: Silvestre De Sousa 11/1
    5. Sleeping Lion silk
      4 (8)
      Sleeping Lion J: Jamie Spencer 5/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 3/4, 1 1/2, 1/2
Runners: 8

14:10 Doncaster

Full Result
  1. Tranchee silk
    5 (4)
    Tranchee J: Ray Dawson 5 7/2
  2. Sunset Breeze silk
    11 (8)
    Sunset Breeze J: Luke Morris 5/1
  3. Ghalyoon silk
    7 (6)
    Ghalyoon J: Jim Crowley 3/1F
    1. Byline silk
      3 (11)
      Byline p J: Kevin Stott 22/1
    2. Edgewood silk
      9 (1)
      Edgewood p J: Tom Eaves 12/1
    3. Chiefofchiefs silk
      2 (10)
      Chiefofchiefs v J: William Buick 9/1
    4. Manigordo silk
      6 (7)
      Manigordo J: Pat Dobbs 33/1
    5. Musicality silk
      4 (3)
      Musicality J: David Egan 13/2
    6. Danzan silk
      8 (2)
      Danzan J: Duran Fentiman 16/1
    7. Broken Spear silk
      10 (9)
      Broken Spear p J: Paddy Mathers 33/1
    8. Shabaaby silk
      1 (5)
      Shabaaby b J: Cieren Fallon 25/1
Winning Trainer: David Loughnane
Distances: 1/2, nk, 3/4
Runners: 11

14:40 Doncaster

Full Result
  1. Ubettabelieveit silk
    6 (2)
    Ubettabelieveit J: Rowan Scott 40/1
  2. Sacred silk
    10 (10)
    Sacred J: Tom Marquand 11/10F
  3. Measure Of Magic silk
    9 (9)
    Measure Of Magic J: David Egan 12/1
    1. Burning Cash silk
      1 (8)
      Burning Cash J: Paul Mulrennan 150/1
    2. Steel Bull silk
      4 (5)
      Steel Bull J: Jim Crowley 11/2
    3. Ventura Tormenta silk
      7 (3)
      Ventura Tormenta J: Pat Dobbs 25/1
    4. Mohawk King silk
      2 (7)
      Mohawk King J: Frankie Dettori 12/1
    5. Frenetic silk
      8 (6)
      Frenetic J: William Buick 7/2
    6. Perotto silk
      3 (4)
      Perotto J: Martin Dwyer 18/1
    7. Winter Power silk
      11 (11)
      Winter Power J: Silvestre De Sousa 33/1
Winning Trainer: Nigel Tinkler
Distances: shd, 1 1/4, hd
Runners: 10 | Non Runners: 1

15:15 Doncaster

Full Result
  1. Spanish Mission silk
    5 (2)
    Spanish Mission J: William Buick 6/4F
  2. Selino silk
    4 (3)
    Selino v J: Cieren Fallon 12/1
  3. The Grand Visir silk
    6 (7)
    The Grand Visir tp J: Jim Crowley 10/1
    1. Revolver silk
      7 (1)
      Revolver