14:00 Redcar

Full Result
  1. Modular Magic Silk
    2 (2)
    Modular Magic J: Joe Fanning 17/2
  2. Rebel Soldier Boy Silk
    1 (4)
    Rebel Soldier Boy J: Daniel Tudhope 4/1
  3. River Cam Silk
    7 (5)
    River Cam J: P J McDonald 2/1F
    1. Lincoln Gamble Silk
      4 (6)
      Lincoln Gamble J: Paul Hanagan 7/2
    2. Lezardrieux Silk
      3 (1)
      Lezardrieux J: Sam James 100/1
    3. Norton Lad Silk
      5 (9)
      Norton Lad J: David Allan 100/1
    4. Flight Of Thunder Silk
      6 (8)
      Flight Of Thunder J: Theodore Ladd 5 7/2
    5. Queens Road Silk
      9 (3)
      Queens Road J: Sean Davis 3 20/1
    6. Petite Steps Silk
      8 (7)
      Petite Steps J: Siobhan Rutledge 7 100/1
Winning Trainer: David Barron
Distances: 1/2, 2 3/4, hd
Runners: 9

14:30 Redcar

Full Result
  1. Oso Rapido Silk
    3 (8)
    Oso Rapido J: Daniel Tudhope 3/1
  2. Kilig Silk
    6 (1)
    Kilig tb J: Phil Dennis 50/1
  3. Rusalka Silk
    8 (7)
    Rusalka t J: Duran Fentiman 20/1
    1. Light The Fuse Silk
      2 (3)
      Light The Fuse p J: Harrison Shaw 3 11/2
    2. Don't Joke Silk
      5 (6)
      Don't Joke J: P J McDonald 28/1
    3. Lord Of The Alps Silk
      1 (4)
      Lord Of The Alps J: Joe Fanning 2/1F
    4. Ten Thousand Stars Silk
      4 (2)
      Ten Thousand Stars J: Barry McHugh 4/1
    5. Street Life Silk
      7 (5)
      Street Life b J: Paul Hanagan 10/1
Winning Trainer: David O'Meara
Distances: 1/2, 3/4, 2
Runners: 8

15:00 Redcar

Full Result
  1. Oriental Lilly Silk
    6 (4)
    Oriental Lilly p J: Corey Madden 7 11/1
  2. Athollblair Boy Silk
    1 (2)
    Athollblair Boy J: Izzy Clifton 7 11/8F
  3. Tadaawol Silk
    3 (6)
    Tadaawol p J: Paula Muir 4/1
    1. Indian Sounds Silk
      7 (7)
      Indian Sounds b J: Andrew Breslin 28/1
    2. Daafr Silk
      5 (5)
      Daafr p J: Kieran Schofield 3 28/1
    3. So Macho Silk
      8 (1)
      So Macho J: Ben Sanderson 6/1
    4. Jewel Maker Silk
      4 (8)
      Jewel Maker J: Danny Redmond 16/1
    5. Saisons D'Or Silk
      2 (3)
      Saisons D'Or J: Owen Payton 7 15/2
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: 3/4, 1 1/2, 5
Runners: 8

15:30 Redcar

Full Result
  1. Buccaneers Vault Silk
    4 (1)
    Buccaneers Vault J: Kevin Stott 7/2J
  2. Golden Parade Silk
    2 (9)
    Golden Parade p J: David Allan 7/2J
  3. Mr Wagyu Silk
    8 (5)
    Mr Wagyu v J: Jason Hart 8/1
    1. Magical Effect Silk
      1 (4)
      Magical Effect p J: Jamie Gormley 7/1
    2. Mutabaahy Silk
      9 (7)
      Mutabaahy J: Cam Hardie 8/1
    3. Almurr Silk
      5 (2)
      Almurr J: Sean Davis 3 50/1
    4. Black Isle Boy Silk
      3 (3)
      Black Isle Boy J: Daniel Tudhope 11/1
    5. Gullane One Silk
      6 (8)
      Gullane One p J: Rachel Richardson 11/1
    6. Kolossus Silk
      7 (6)
      Kolossus J: Connor Beasley 9/2
Winning Trainer: Paul Midgley
Distances: 1 3/4, nk, nse
Runners: 9

16:00 Redcar

Full Result
  1. Give It Some Teddy Silk
    8 (6)
    Give It Some Teddy J: Duran Fentiman 100/30J
  2. Star Shield Silk
    4 (3)
    Star Shield J: David Nolan 100/30J
  3. Defence Treaty Silk
    9 (2)
    Defence Treaty p J: Daniel Tudhope 5/1
    1. Breanski Silk
      2 (10)
      Breanski J: Jack Garritty 16/1
    2. Wind In My Sails Silk
      6 (5)
      Wind In My Sails J: Barry McHugh 33/1
    3. Hayadh Silk
      1 (4)
      Hayadh J: Phil Dennis 16/1
    4. Dawaaleeb Silk
      3 (7)
      Dawaaleeb v J: Lewis Edmunds 12/1
    5. Rey Loopy Silk
      10 (9)
      Rey Loopy J: Paul Mulrennan 16/1
    6. Irv Silk
      7 (8)
      Irv J: James Sullivan 16/1
    7. Casement Silk
      5 (1)
      Casement J: Theodore Ladd 5 5/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: 1 1/2, nk, nk
Runners: 10

16:30 Redcar

Full Result
  1. Call Me Ginger Silk
    1 (2)
    Call Me Ginger J: Daniel Tudhope 2/1
  2. Desert Land Silk
    3 (3)
    Desert Land J: Paul Hanagan 8/11F
  3. Critical Voltage Silk
    2 (1)
    Critical Voltage J: Tony Hamilton 5/1
    1. Danzena Silk
      4 (5)
      Danzena J: Theodore Ladd 5 20/1
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: 2 3/4, nk, 20
Runners: 4 | Non Runners: 1

17:00 Redcar

Full Result
  1. The Fiddler Silk
    4 (7)
    The Fiddler J: Paul Hanagan 7/4F
  2. Reassurance Silk
    1 (5)
    Reassurance b J: David Allan 7/1
  3. Jan De Heem Silk
    3 (12)
    Jan De Heem v J: Rowan Scott 3 6/1
    1. Miss Ranger Silk
      9 (8)
      Miss Ranger p J: Jason Hart 28/1
    2. Bogardus Silk
      7 (3)
      Bogardus J: David Nolan 22/1
    3. Masters Apprentice Silk
      2 (9)
      Masters Apprentice p J: Dougie Costello 33/1
    4. Archie's Sister Silk
      12 (1)
      Archie's Sister t J: Cam Hardie 66/1
    5. Lincoln Tale Silk
      8 (4)
      Lincoln Tale J: Daniel Tudhope 5/2
    6. Seaborough Silk
      5 (10)
      Seaborough p J: Harrison Shaw 3 11/1
    7. Midnight Warrior Silk
      10 (11)
      Midnight Warrior t J: James Sullivan 50/1
Winning Trainer: Chris Wall
Distances: 1/2, 1 1/2, 2 3/4
Runners: 10 | Non Runners: 2

14:10 Yarmouth

Full Result
  1. Blausee Silk
    2 (7)
    Blausee J: Tom Marquand 7/2
  2. Percy Green Silk
    5 (3)
    Percy Green p J: Gerald Mosse 5/1
  3. Foad Silk
    4 (5)
    Foad J: Dane O'Neill 7/2
    1. Luna Wish Silk
      3 (1)
      Luna Wish J: Jimmy Quinn 4/1
    2. Striding Edge Silk
      1 (4)
      Striding Edge J: Andrea Atzeni 100/30F
    3. Dark Side Division Silk
      7 (6)
      Dark Side Division p J: David Egan 20/1
    4. Goddess Of Fire Silk
      8 (2)
      Goddess Of Fire b J: Josephine Gordon 25/1
Winning Trainer: Philip McBride
Distances: 1, 3 1/4, 2 1/4
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:40 Yarmouth

Full Result
  1. Tiger Crusade Silk
    7 (8)
    Tiger Crusade J: Jamie Spencer 11/8F
  2. One Night Stand Silk
    5 (4)
    One Night Stand J: Adrian McCarthy 8/1
  3. Buhturi Silk
    1 (5)
    Buhturi J: Dane O'Neill 13/8
    1. Abbaleka Silk
      2 (3)
      Abbaleka J: Alistair Rawlinson 33/1
    2. Aberffraw Silk
      3 (6)
      Aberffraw J: James Doyle 6/1
    3. Theheartneverlies Silk
      6 (7)
      Theheartneverlies J: Ryan Tate 16/1
    4. Uncle Sid Silk
      8 (2)
      Uncle Sid J: Callum Shepherd 33/1
    5. Dark Side Prince Silk
      4 (1)
      Dark Side Prince J: Darragh Keenan 3 100/1
Winning Trainer: David Simcock
Distances: 1/2, 1/2, 3 3/4
Runners: 8

15:10 Yarmouth

Full Result
  1. Universal Order Silk
    3 (1)
    Universal Order J: Jamie Spencer 5/2
  2. El Misk Silk
    1 (2)
    El Misk J: Frankie Dettori 5/6F
  3. Three Comets Silk
    2 (3)
    Three Comets b J: Andrea Atzeni 3/1
Winning Trainer: David Simcock
Distances: 2 1/4, 4 1/2
Runners: 3

15:40 Yarmouth

Full Result
  1. Minnelli Silk
    9 (11)
    Minnelli J: Tom Marquand 12/1
  2. Sea Of Mystery Silk
    3 (2)
    Sea Of Mystery t J: Mark Crehan 7 15/8F
  3. No Thanks Silk
    8 (3)
    No Thanks J: Callum Shepherd 8/1
    1. Percy Toplis Silk
      15 (4)
      Percy Toplis hb J: Eoin Walsh 14/1
    2. Movie Star Silk
      2 (6)
      Movie Star t J: Jamie Spencer 9/1
    3. Incredible Dream Silk
      11 (16)
      Incredible Dream tp J: William Carver 5 12/1
    4. Kirtling Silk
      4 (15)
      Kirtling t J: Darragh Keenan 3 12/1
    5. Mistress Nellie Silk
      13 (14)
      Mistress Nellie J: Marco Ghiani 7 8/1
    6. Carvelas Silk
      14 (8)
      Carvelas J: Shane Kelly 66/1
    7. Contingency Fee Silk
      5 (12)
      Contingency Fee hp J: Grace McEntee 7 25/1
    8. Konigin Silk
      1 (9)
      Konigin p J: Dane O'Neill 15/2
    9. Lily Ash Silk
      7 (5)
      Lily Ash J: Josephine Gordon 20/1
    10. Right About Now Silk
      6 (1)
      Right About Now p J: David Egan 33/1
    11. Zappiness Silk
      10 (7)
      Zappiness J: Tom Queally 33/1
    12. Sexy Secret Silk
      12 (13)
      Sexy Secret p J: Adrian McCarthy 66/1
Winning Trainer: Philip McBride
Distances: shd, 1/2, 1 1/4
Runners: 15 | Non Runners: 1

16:10 Yarmouth

Full Result
  1. Futuristic Silk
    2 (4)
    Futuristic J: Callum Shepherd 9/2
  2. Spirited Guest Silk
    6 (7)
    Spirited Guest J: Tom Queally 10/1
  3. Imhotep Silk
    5 (5)
    Imhotep J: James Doyle 8/11F
    1. Breath Of Spring Silk
      1 (2)
      Breath Of Spring b J: Stefano Cherchi 7 9/1
    2. Wings Of Dubai Silk
      9 (8)
      Wings Of Dubai J: Tom Marquand 14/1
    3. George Thomas Silk
      3 (3)
      George Thomas J: Pat Cosgrave 12/1
    4. Diamond Cara Silk
      8 (1)
      Diamond Cara v J: Marco Ghiani 7 100/1
    5. Hellovasinger Silk
      4 (6)
      Hellovasinger J: Shane Kelly 14/1
    6. Can I Kick It Silk
      7 (9)
      Can I Kick It J: David Egan 80/1
Winning Trainer: James Tate
Distances: 1 3/4, 1 1/4, 4 1/2
Runners: 9

16:40 Yarmouth

Full Result
  1. Global Hope Silk
    3 (7)
    Global Hope tp J: Shane Kelly 3/1
  2. Victory Rose Silk
    5 (6)
    Victory Rose J: Darragh Keenan 3 11/4F
  3. Invincible Larne Silk
    2 (1)
    Invincible Larne J: Pat Cosgrave 3/1
    1. Phoenix Star Silk
      6 (3)
      Phoenix Star J: Marco Ghiani 7 7/2
    2. Dark Side Dream Silk
      7 (2)
      Dark Side Dream p J: Josephine Gordon 10/1
    3. Alliseeisnibras Silk
      4 (5)
      Alliseeisnibras J: Tom Marquand 11/1
Winning Trainer: Gay Kelleway
Distances: 1 1/4, nk, 2
Runners: 6 | Non Runners: 1

17:10 Yarmouth

Full Result
  1. Han Solo Berger Silk
    5 (4)
    Han Solo Berger p J: Tom Queally 13/8F
  2. Excellent George Silk
    3 (6)
    Excellent George t J: Marco Ghiani 7 9/2
  3. Foxy Forever Silk
    4 (1)
    Foxy Forever tb J: Jamie Spencer 6/1
    1. Merry Banter Silk
      1 (2)
      Merry Banter J: Pat Cosgrave 7/2
    2. Case Key Silk
      6 (3)
      Case Key b J: Jimmy Quinn 15/2
    3. Moonraker Silk
      2 (5)
      Moonraker t J: Alistair Rawlinson 9/1
Winning Trainer: Chris Wall
Distances: hd, 1, 1 1/4
Runners: 6

14:20 Chepstow

Full Result
  1. Paths Of Glory Silk
    4 (2)
    Paths Of Glory t J: Oisin Murphy 2/1F
  2. Astromachia Silk
    1 (8)
    Astromachia J: Pat Dobbs 7/1
  3. Rotherwick Silk
    2 (3)
    Rotherwick t J: David Probert 15/2
    1. Nabhan Silk
      9 (4)
      Nabhan tp J: William Cox 3 20/1
    2. Ascot Day Silk
      8 (5)
      Ascot Day p J: Harry Bentley 7/1
    3. Prevent Silk
      7 (1)
      Prevent p J: Cieren Fallon 3 9/1
    4. Maiden Voyage Silk
      6 (9)
      Maiden Voyage J: Hollie Doyle 3/1
    5. Never Surrender Silk
      5 (7)
      Never Surrender J: Kieran Shoemark 14/1
    6. Winged Spur Silk
      3 (6)
      Winged Spur J: Franny Norton 25/1
Winning Trainer: Hugo Palmer
Distances: 2 1/2, 4, 3/4
Runners: 9

14:50 Chepstow

Full Result
  1. Elegant Love Silk
    6 (7)
    Elegant Love J: Harry Bentley EvensF
  2. Miss Elsa Silk
    7 (4)
    Miss Elsa J: Georgia Dobie 7 7/1
  3. Bonneville Silk
    3 (3)
    Bonneville b J: Oisin Murphy 10/1
    1. Lippy Lady Silk
      5 (9)
      Lippy Lady h J: Rhiain Ingram 5 10/1
    2. Quare Lucky Silk
      9 (1)
      Quare Lucky b J: Kieran O'Neill 10/1
    3. Lord Howard Silk
      4 (8)
      Lord Howard p J: David Probert 20/1
    4. Mustadun Silk
      2 (5)
      Mustadun J: Franny Norton 13/2
    5. Renegade Master Silk
      1 (6)
      Renegade Master p J: Cieren Fallon 3 8/1
    6. Olwen's Dream Silk
      8 (2)
      Olwen's Dream J: William Cox 3 66/1
Winning Trainer: David Evans
Distances: 1, 7, 1/2
Runners: 9

15:20 Chepstow

Full Result
  1. Music Therapist Silk
    2 (8)
    Music Therapist J: Harry Bentley 11/8F
  2. Broken Rifle Silk
    1 (5)
    Broken Rifle p J: Sean Levey 9/4
  3. Lili Wen Fach Silk
    6 (2)
    Lili Wen Fach v J: Oisin Murphy 5/1
    1. Falconidae Silk
      4 (3)
      Falconidae J: Pat Dobbs 14/1
    2. Calbuco Silk
      8 (4)
      Calbuco J: Angus Villiers 7 33/1
    3. Shani Silk
      7 (9)
      Shani J: Kieran O'Neill 18/1
Winning Trainer: George Scott
Distances: 3/4, 1 1/2, 2 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 3

15:50 Chepstow

Full Result
  1. Festival Day Silk
    3 (2)
    Festival Day J: Franny Norton 4/6F
  2. Anfield Girl Silk
    2 (4)
    Anfield Girl J: Richard Kingscote 7/2
  3. Gert Lush Silk
    1 (1)
    Gert Lush J: Oisin Murphy 9/1
    1. Royal Nation Silk
      6 (5)
      Royal Nation J: Hollie Doyle 7/1
    2. Kodiellen Silk
      4 (3)
      Kodiellen J: Rossa Ryan 14/1
    3. Power Packed Silk
      5 (6)
      Power Packed J: David Probert 66/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 6, 1 3/4, 1/2
Runners: 6

16:20 Chepstow

Full Result
  1. Daryana Silk
    1 (5)
    Daryana J: Georgia Dobie 7 10/11F
  2. Mac Jetes Silk
    4 (3)
    Mac Jetes J: Thomas Greatrex 5 25/1
  3. Gleeful Silk
    3 (1)
    Gleeful J: Harry Bentley 7/4
    1. Sagittarian Wind Silk
      6 (2)
      Sagittarian Wind J: Hollie Doyle 14/1
    2. Disey's Edge Silk
      2 (6)
      Disey's Edge p J: William Cox 3 66/1
    3. Theban Air Silk
      7 (4)
      Theban Air J: Cieren Fallon 3 8/1
    4. Plum Duff Silk
      5 (7)
      Plum Duff J: David Probert 40/1
Winning Trainer: Eve Johnson Houghton
Distances: nk, 2, 1 1/2
Runners: 7

16:50 Chepstow

Full Result
  1. Bounty Pursuit Silk
    3 (12)
    Bounty Pursuit J: Megan Nicholls 3 13/2
  2. Foxy Femme Silk
    8 (1)
    Foxy Femme J: Joey Haynes 11/1
  3. Danecase Silk
    2 (4)
    Danecase tp J: Cieren Fallon 3 16/1
    1. Canford Art Silk
      10 (10)
      Canford Art J: Kieran O'Neill 5/4F
    2. The Groove Silk
      5 (5)
      The Groove J: Angus Villiers 7 10/1
    3. Plumette Silk
      9 (6)
      Plumette J: Thomas Greatrex 5 7/1
    4. Gold Hunter Silk
      6 (11)
      Gold Hunter tp J: Raul Da Silva 20/1
    5. Dreaming Of Paris Silk
      7 (8)
      Dreaming Of Paris v J: Liam Keniry 33/1
    6. Smokey Lane Silk
      4 (7)
      Smokey Lane b J: Harry Bentley 11/2
    7. Fantasy Justifier Silk
      13 (2)
      Fantasy Justifier p J: David Probert 16/1
    8. Itmakesyouthink Silk
      11 (3)
      Itmakesyouthink h J: Richard Kingscote 20/1
    9. Initiative Silk
      1 (9)
      Initiative h J: Stevie Donohoe 50/1
Winning Trainer: Michael Blake
Distances: 1 1/2, 1 1/4, nk
Runners: 12 | Non Runners: 1

17:20 Chepstow

Full Result
  1. Giving Back Silk
    2 (2)
    Giving Back v J: David Probert 8/1
  2. Tribal Commander Silk
    11 (6)
    Tribal Commander J: Cieren Fallon 3 5/1
  3. Norab Silk
    3 (3)
    Norab b J: Stevie Donohoe 8/1
    1. King Christophe Silk
      7 (1)
      King Christophe b J: Liam Keniry 9/1
    2. Cochise Silk
      9 (4)
      Cochise J: Thomas Greatrex 5 4/1
    3. The Way You Dance Silk
      1 (10)
      The Way You Dance J: Sean Levey 16/1
    4. Parisian Affair Silk
      4 (9)
      Parisian Affair J: Fergus Sweeney 50/1
    5. Give Battle Silk
      10 (8)
      Give Battle p J: Rob Hornby 7/4F
    6. Raven's Raft Silk
      8 (11)
      Raven's Raft J: Richard Kingscote 33/1
    7. Late Shipment Silk
      5 (12)
      Late Shipment p J: Trevor Whelan 66/1
    8. Sweetest Smile Silk
      13 (7)
      Sweetest Smile b J: Jane Elliott 3 14/1
Winning Trainer: Alan King
Distances: 1/2, 1 1/4, 1
Runners: 11 | Non Runners: 2

16:15 Galway

Full Result
  1. Persia Silk
    5 (11)
    Persia J: Donnacha O'Brien 2/1F
  2. Alatar Silk
    1 (3)
    Alatar J: Ronan Whelan 6/1
  3. Dark Pine Silk
    3 (9)
    Dark Pine J: Chris Hayes 6/1
    1. Crassus Silk
      2 (1)
      Crassus J: Robbie Colgan 14/1
    2. Sacramento Silk
      6 (8)
      Sacramento t J: Declan McDonogh 9/2
    3. Yulong Pearlisland Silk
      11 (5)
      Yulong Pearlisland J: Shane Foley 12/1
    4. Dark Voyager Silk
      4 (10)
      Dark Voyager J: Rachael Blackmore 25/1
    5. Sliabh Aughty Silk
      9 (4)
      Sliabh Aughty J: Colin Keane 7/1
    6. Sky God Silk
      8 (2)
      Sky God J: Conor Hoban 33/1
    7. Serpentine Silk
      7 (6)
      Serpentine J: Wayne Lordan 10/1
    8. Spit It Out Silk
      10 (7)
      Spit It Out p J: Killian Leonard 100/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 5, 1/2, 1/2
Runners: 11

16:45 Galway

Full Result
  1. Bashiyr Silk
    6 (7)
    Bashiyr J: Chris Hayes 6/4F
  2. Zander Silk
    5 (5)
    Zander J: Colin Keane 7/1
  3. Master Speaker Silk
    2 (4)
    Master Speaker t J: Stephen Mooney 7 16/1
    1. Charcor Silk
      1 (1)
      Charcor p J: Shane Foley 7/2
    2. High Altitude Silk
      4 (6)
      High Altitude J: Aaron Mackay 7 8/1
    3. Copia Verborum Silk
      10 (3)
      Copia Verborum J: Ronan Whelan 20/1
    4. Check My Pulse Silk
      9 (10)
      Check My Pulse J: Ben Coen 5 16/1
    5. Fastar Silk
      7 (9)
      Fastar J: N G McCullagh 5/1
    6. Ask Katie Silk
      8 (8)
      Ask Katie t J: Rory Cleary 100/1
    7. Well Suited Silk
      3 (2)
      Well Suited J: Wayne Lordan 33/1
Winning Trainer: D K Weld
Distances: 1 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 10

17:15 Galway

Full Result
  1. Stormy Tale Silk
    1 (3)
    Stormy Tale h J: Ben Coen 5 10/1
  2. Kudbegood Silk
    8 (11)
    Kudbegood t J: Colin Keane 11/2
  3. Njord Silk
    3 (5)
    Njord t J: Robbie Colgan 5/1F
    1. Karannelle Silk
      2 (4)
      Karannelle h J: Shane Foley 10/1
    2. Tribal Path Silk
      14 (9)
      Tribal Path t J: Leigh Roche 13/2
    3. Autumn Mist Silk
      16 (19)
      Autumn Mist J: Killian Leonard 12/1
    4. Khafaaq Silk
      6 (8)
      Khafaaq J: Paddy Harnett 10 17/2
    5. Ben Alexander Silk
      17 (2)
      Ben Alexander J: Conor Hoban 14/1
    6. Dont Quit Silk
      13 (16)
      Dont Quit J: Rory Cleary 12/1
    7. Meryems Way Silk
      10 (10)
      Meryems Way p J: J M Sheridan 7 9/1
    8. We'll Go Again Silk
      11 (18)
      We'll Go Again J: Chris Hayes 10/1
    9. Voyageofdiscovery Silk
      9 (7)
      Voyageofdiscovery t J: Wayne Lordan 12/1
    10. Hattie Amarin Silk
      19 (12)
      Hattie Amarin J: Mikey Sheehy 10 33/1
    11. Griffyndor Silk
      5 (14)
      Griffyndor t J: Ross Coakley 25/1
    12. Zathura Silk
      12 (6)
      Zathura J: Charlie O'Dwyer 10 33/1
    13. Isle Of Shadows Silk
      18 (15)
      Isle Of Shadows h J: N G McCullagh 25/1
    14. Snoozing Indian Silk
      7 (13)
      Snoozing Indian J: Tom Madden 3 66/1
Winning Trainer: Michael Mulvany
Distances: 1, 3/4, 1 1/4
Runners: 17 | Non Runners: 2

17:45 Galway

Full Result
  1. Shehreen Silk
    3 (5)
    Shehreen J: Oisin Orr 6/5
  2. Soineanta Silk
    5 (1)
    Soineanta J: Ronan Whelan EvensF
  3. Saphiri Silk
    2 (6)
    Saphiri J: Chris Hayes 33/1
    1. Dashing Diamond Silk
      1 (7)
      Dashing Diamond J: Ben Coen 5 100/1
    2. Susan's Pride Silk
      6 (2)
      Susan's Pride J: Rory Cleary 50/1
    3. Take My Hand Silk
      7 (3)
      Take My Hand J: Gary Carroll 25/1
    4. Shona Mea Silk
      4 (4)
      Shona Mea J: Shane Foley 11/2
Winning Trainer: D K Weld
Distances: hd, 5 1/2, 2 1/4
Runners: 7

18:15 Galway

Full Result
  1. Diamond Hill Silk
    2 (6)
    Diamond Hill J: Colin Keane 5/2F
  2. Camphor Silk
    8 (10)
    Camphor J: Shane Foley 11/4
  3. Warnaq Silk
    7 (4)
    Warnaq J: Robbie Colgan 9/1
    1. Bongiorno Silk
      1 (11)
      Bongiorno p J: Leigh Roche 25/1
    2. Moteo Silk
      4 (7)
      Moteo J: Ronan Whelan 7/1
    3. Simply Beautiful Silk
      11 (1)
      Simply Beautiful J: Donnacha O'Brien 3/1
    4. Morga Silk
      3 (8)
      Morga J: Declan McDonogh 25/1
    5. Four Leaf Clover Silk
      9 (3)
      Four Leaf Clover J: P B Beggy 66/1
    6. Tritonix Silk
      6 (5)
      Tritonix J: Rory Cleary 33/1
    7. Invitation Silk
      10 (2)
      Invitation J: Wayne Lordan 16/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: nk, 1 1/4, 2
Runners: 10 | Non Runners: 1

18:45 Galway

Full Result
  1. Jazz Lady Silk
    10 (9)
    Jazz Lady J: Aaron Mackay 4 5/1
  2. Cavelli Silk
    18 (4)
    Cavelli J: Dean Curran 7 22/1
  3. Liars Corner Silk
    9 (6)
    Liars Corner tp J: Oisin Orr 11/2
    1. El Tren Silk
      11 (14)
      El Tren b J: John Shinnick 7 14/1
    2. Light That Silk
      4 (8)
      Light That t J: Tom Madden 16/1
    3. Oakmont Silk
      5 (2)
      Oakmont ht J: Ross Coakley 25/1
    4. Molly Kaye Silk
      6 (17)
      Molly Kaye J: Ben Coen 10/1
    5. Byron Beauty Silk
      16 (19)
      Byron Beauty b J: Mikey Sheehy 7 33/1
    6. Severus Alexander Silk
      3 (7)
      Severus Alexander J: Alan Persse 4 3/1F
    7. Danehill Quest Silk
      7 (12)
      Danehill Quest J: Paddy Harnett 7 9/1
    8. Swelltime Silk
      14 (11)
      Swelltime J: Killian Leonard 7/1
    9. Survival Mode Silk
      19 (3)
      Survival Mode t J: Vanessa Maye 7 50/1
    10. Spittal Field Silk
      17 (16)
      Spittal Field J: Charlie O'Dwyer 7 66/1
    11. Ashqar Silk
      2 (10)
      Ashqar t J: Luke McAteer 4 12/1
    12. Olive D'haguenet Silk
      13 (18)
      Olive D'haguenet t J: Sean Bird 7 33/1
    13. Border Battle Silk
      8 (1)
      Border Battle J: J M Sheridan 4 16/1
    14. Havelock Silk
      12 (15)
      Havelock J: Willie Byrne 4 50/1
    15. Monaco Rose Silk
      1 (20)
      Monaco Rose t J: Stephen Mooney 4 25/1
Winning Trainer: Ian O'Connor
Distances: 7 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 18 | Non Runners: 3

19:15 Galway

Full Result
  1. The Tooth Fairy Silk
    7 (1)
    The Tooth Fairy b J: Donnacha O'Brien 4/5F
  2. Tidal Action Silk
    8 (9)
    Tidal Action J: Rory Cleary 8/1
  3. Angel Fish Silk
    2 (5)
    Angel Fish J: Declan McDonogh 9/2
    1. Big Bad Sal Silk
      1 (8)
      Big Bad Sal J: Mikey Sheehy 10 25/1
    2. Future Romance Silk
      4 (4)
      Future Romance J: Tom Madden 3 5/1
    3. Vivalicious Silk
      9 (2)
      Vivalicious J: Ben Coen 5 16/1
    4. Aunt Helen Silk
      3 (7)
      Aunt Helen J: Colin Keane 10/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 4 1/2, 2 1/4, 1 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 2

17:30 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Dreamweaver Silk
    4 (2)
    Dreamweaver J: Hector Crouch 6/4F
  2. Ad Libitum Silk
    6 (8)
    Ad Libitum p J: Ben Curtis 8/1
  3. Royal Flag Silk
    9 (7)
    Royal Flag J: Ben Robinson 50/1
    1. Granite City Doc Silk
      5 (3)
      Granite City Doc J: Paula Muir 5 11/1
    2. First Dance Silk
      8 (5)
      First Dance J: Graham Lee 8/1
    3. Brandy Spirit Silk
      7 (4)
      Brandy Spirit h J: Nathan Evans 6/1
    4. Dragon Mountain Silk
      3 (9)
      Dragon Mountain J: Joe Fanning 6/1
    5. Glan Y Gors Silk
      2 (6)
      Glan Y Gors p J: Clifford Lee 8/1
    6. Iconic Belle Silk
      1 (1)
      Iconic Belle J: Nick Barratt-Atkin 7 100/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: 1 3/4, nk, nk
Runners: 9

18:00 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Deal A Dollar Silk
    1 (5)
    Deal A Dollar tb J: Jim Crowley 5/4F
  2. Natty Night Silk
    5 (2)
    Natty Night J: Martin Dwyer 11/2
  3. Wise Ruler Silk
    3 (1)
    Wise Ruler J: Jack Mitchell 2/1
    1. Proton Silk
      4 (4)
      Proton J: Paul Mulrennan 20/1
    2. Battle Of Wills Silk
      2 (3)
      Battle Of Wills p J: P J McDonald 9/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: 1 3/4, 1, 7
Runners: 5

18:30 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Fortamour Silk
    4 (6)
    Fortamour J: Graham Lee 9/4F
  2. Clifton Silk
    3 (5)
    Clifton J: Nathan Evans 5/2
  3. Blistering Barney Silk
    2 (3)
    Blistering Barney J: Andrew Elliott 25/1
    1. Festina Silk
      6 (2)
      Festina J: Luke Morris 7/2
    2. Ravenscar Silk
      9 (1)
      Ravenscar J: Sam James 5/2
    3. Hey Jazzy Lady Silk
      7 (7)
      Hey Jazzy Lady J: Paula Muir 5 100/1
    4. Arthur Shelby Silk
      1 (8)
      Arthur Shelby J: Phil Dennis 28/1
    5. Mithayel Style Silk
      8 (4)
      Mithayel Style J: Clifford Lee 150/1
    6. Its Toytown Silk
      5 (9)
      Its Toytown p J: P J McDonald 100/1
Winning Trainer: Ben Haslam
Distances: 2 1/2, 3/4, 4
Runners: 9

19:00 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Lasting Legacy Silk
    8 (8)
    Lasting Legacy J: Michael Stainton 50/1
  2. Finery Silk
    5 (4)
    Finery J: Ben Curtis 5/2
  3. Faakhirah Silk
    4 (6)
    Faakhirah J: Jim Crowley 4/7F
    1. Parikarma Silk
      9 (2)
      Parikarma J: Robert Havlin 18/1
    2. Clegane Silk
      1 (7)
      Clegane J: Hector Crouch 3/1
    3. Exotic Escape Silk
      3 (3)
      Exotic Escape J: Daniel Muscutt 125/1
    4. Escalade Silk
      2 (5)
      Escalade J: Luke Morris 40/1
    5. Jamaal Danehill Silk
      6 (1)
      Jamaal Danehill J: Shane Gray 66/1
    6. Just Call Me Ella Silk
      7 (9)
      Just Call Me Ella J: Cam Hardie 125/1
Winning Trainer: Chris Fairhurst
Distances: 3 1/4, 1/2, 1 1/4
Runners: 9

19:30 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Tum Tum Silk
    2 (3)
    Tum Tum p J: Tom Eaves 33/1
  2. Home Before Dusk Silk
    5 (1)
    Home Before Dusk p J: Daniel Tudhope 4/1F
  3. Toro Dorado Silk
    13 (14)
    Toro Dorado J: Robert Havlin 13/2
    1. Armed Silk
      9 (10)
      Armed J: Paul Mulrennan 18/1
    2. Insurplus Silk
      8 (5)
      Insurplus J: Paddy Mathers 28/1
    3. Newmarket Warrior Silk
      10 (2)
      Newmarket Warrior p J: Harrison Shaw 3 25/1
    4. Fitzrovia Silk
      11 (4)
      Fitzrovia J: Barry McHugh 22/1
    5. Cameo Star Silk
      14 (13)
      Cameo Star p J: Sean Davis 3 10/1
    6. Fiery Mission Silk
      7 (12)
      Fiery Mission t J: Jim Crowley 9/2
    7. Ghayadh Silk
      1 (6)
      Ghayadh h J: P J McDonald 10/1
    8. Pickett's Charge Silk
      4 (7)
      Pickett's Charge p J: Ben Robinson 13/2
    9. Roller Silk
      6 (11)
      Roller p J: Andrew Mullen 25/1
    10. Kentuckyconnection Silk
      12 (8)
      Kentuckyconnection J: Graham Lee 12/1
Winning Trainer: Michael Herrington
Distances: nse, 1 1/2, 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 1

20:00 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Constitutional Silk
    3 (7)
    Constitutional J: Harrison Shaw 3 33/1
  2. Rochford Silk
    1 (13)
    Rochford p J: J F Egan 7/2F
  3. River Of Kings Silk
    4 (12)
    River Of Kings h J: Joe Fanning 11/2
    1. Red Maharani Silk
      5 (9)
      Red Maharani J: Barry McHugh 12/1
    2. Indra Dawn Silk
      14 (3)
      Indra Dawn b J: Adam McNamara