13:50 Doncaster

Full Result
  1. Oxted Silk
    2 (14)
    Oxted J: Cieren Fallon 3 14/1
  2. A Momentofmadness Silk
    15 (13)
    A Momentofmadness h J: William Buick 9/1
  3. Show Stealer Silk
    18 (20)
    Show Stealer p J: Cameron Noble 3 40/1
    1. Arecibo Silk
      5 (2)
      Arecibo b J: David Nolan 33/1
    2. Wentworth Falls Silk
      22 (9)
      Wentworth Falls p J: Sam James 14/1
    3. Embour Silk
      14 (8)
      Embour J: Pat Dobbs 16/1
    4. Makanah Silk
      11 (1)
      Makanah J: Kieran O'Neill 25/1
    5. Open Wide Silk
      9 (12)
      Open Wide b J: Andrea Atzeni 9/1
    6. Equitation Silk
      16 (22)
      Equitation t J: Marco Ghiani 7 12/1
    7. Justanotherbottle Silk
      7 (21)
      Justanotherbottle J: Frankie Dettori 10/1
    8. Muscika Silk
      21 (4)
      Muscika v J: Franny Norton 33/1
    9. Dazzling Dan Silk
      3 (11)
      Dazzling Dan J: Rob Hornby 10/1
    10. Orvar Silk
      20 (18)
      Orvar J: Leigh Roche 25/1
    11. Muthmir Silk
      6 (16)
      Muthmir p J: Dane O'Neill 20/1
    12. Bielsa Silk
      17 (17)
      Bielsa J: Kevin Stott 7/2F
    13. Watchable Silk
      12 (3)
      Watchable p J: Tom Queally 50/1
    14. Gunmetal Silk
      8 (6)
      Gunmetal J: Donnacha O'Brien 20/1
    15. Green Power Silk
      10 (19)
      Green Power J: Gerald Mosse 20/1
    16. Konchek Silk
      13 (5)
      Konchek tp J: Hector Crouch 25/1
    17. Marnie James Silk
      4 (7)
      Marnie James J: Jack Garritty 12/1
    18. Copper Knight Silk
      1 (10)
      Copper Knight t J: Danny Redmond 5 33/1
    19. Teruntum Star Silk
      19 (15)
      Teruntum Star J: Phil Dennis 80/1
Winning Trainer: Roger Teal
Distances: 1/2, nk, nk
Runners: 22

14:25 Doncaster

Full Result
  1. Sir Dancealot Silk
    1 (2)
    Sir Dancealot J: Gerald Mosse 11/4
  2. Never No More Silk
    5 (1)
    Never No More J: Donnacha O'Brien 15/2
  3. Breton Rock Silk
    2 (5)
    Breton Rock J: Andrea Atzeni 33/1
    1. Shine So Bright Silk
      3 (4)
      Shine So Bright J: William Buick 10/11F
    2. Azano Silk
      4 (3)
      Azano t J: Frankie Dettori 5/1
Winning Trainer: David Elsworth
Distances: 1 1/2, 1/2, 1 1/2
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:00 Doncaster

Full Result
  1. Threat Silk
    1 (3)
    Threat J: Pat Dobbs 6/5F
  2. Royal Crusade Silk
    4 (2)
    Royal Crusade J: William Buick 9/4
  3. Juan Elcano Silk
    3 (1)
    Juan Elcano J: Andrea Atzeni 4/1
    1. Fort Myers Silk
      2 (4)
      Fort Myers J: Donnacha O'Brien 8/1
    2. Royal Dornoch Silk
      5 (5)
      Royal Dornoch J: P B Beggy 20/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: nk, 3/4, 1/2
Runners: 5

15:35 Doncaster

Full Result
  1. Logician Silk
    3 (4)
    Logician J: Frankie Dettori 5/6F
  2. Sir Ron Priestley Silk
    6 (6)
    Sir Ron Priestley J: Franny Norton 7/1
  3. Nayef Road Silk
    4 (3)
    Nayef Road J: Andrea Atzeni 40/1
    1. Sir Dragonet Silk
      5 (7)
      Sir Dragonet J: Donnacha O'Brien 11/4
    2. Il Paradiso Silk
      2 (2)
      Il Paradiso p J: P B Beggy 8/1
    3. Technician Silk
      7 (8)
      Technician J: Rob Hornby 20/1
    4. Dashing Willoughby Silk
      1 (5)
      Dashing Willoughby J: William Buick 14/1
    5. Western Australia Silk
      8 (1)
      Western Australia p J: Michael Hussey 50/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: 2 1/4, hd, 3/4
Runners: 8

16:10 Doncaster

Full Result
  1. Lucander Silk
    5 (1)
    Lucander J: Rob Hornby 9/1
  2. Wild Thunder Silk
    2 (3)
    Wild Thunder J: Pat Dobbs 5/1
  3. Kingbrook Silk
    1 (2)
    Kingbrook J: Franny Norton 7/4F
    1. Forbidden Land Silk
      4 (5)
      Forbidden Land J: Andrea Atzeni 7/2
    2. Incinerator Silk
      3 (4)
      Incinerator t J: William Buick 11/4
Winning Trainer: Ralph Beckett
Distances: 1/2, 1 1/4, hd
Runners: 5

16:45 Doncaster

Full Result
  1. Qaysar Silk
    1 (1)
    Qaysar J: Pat Dobbs 13/8
  2. Bayroot Silk
    5 (4)
    Bayroot J: Andrea Atzeni 11/8F
  3. Baltic Baron Silk
    3 (5)
    Baltic Baron t J: David Nolan 5/2
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: hd, hd
Runners: 3 | Non Runners: 2

17:55 Doncaster

Full Result
  1. Kitaabaat Silk
    2 (1)
    Kitaabaat h J: Andrea Atzeni 6/4
  2. The Trader Silk
    3 (2)
    The Trader J: Franny Norton 1/2F
Winning Trainer: David Simcock
Distances: nk
Runners: 2 | Non Runners: 1

13:10 Lingfield

Full Result
  1. Maria Magdalena Silk
    5 (4)
    Maria Magdalena J: Thore Hammer Hansen 5 5/1
  2. Teemlucky Silk
    7 (3)
    Teemlucky J: Josephine Gordon 25/1
  3. Maroon Bells Silk
    1 (1)
    Maroon Bells J: Hollie Doyle 4/5F
    1. Gladden Silk
      6 (6)
      Gladden J: Sophie Ralston 5 66/1
    2. Junoesque Silk
      2 (5)
      Junoesque p J: Darragh Keenan 3 9/4
Winning Trainer: Alex Hales
Distances: 3/4, nse, 5
Runners: 5 | Non Runners: 2

13:40 Lingfield

Full Result
  1. Original Choice Silk
    2 (1)
    Original Choice v J: Hollie Doyle 11/4
  2. Koeman Silk
    1 (3)
    Koeman J: Stevie Donohoe 7/4
  3. Lady Of Shalott Silk
    3 (2)
    Lady Of Shalott h J: Kieran Shoemark 5/4F
Winning Trainer: Nick Littmoden
Distances: 1 1/2, 1/2
Runners: 3

14:15 Lingfield

Full Result
  1. Spring Run Silk
    7 (5)
    Spring Run J: Charles Bishop 9/2F
  2. Hatsaway Silk
    1 (8)
    Hatsaway p J: Paddy Bradley 3 14/1
  3. Ignatius Silk
    10 (13)
    Ignatius J: Kieren Fox 11/2
    1. Banta Bay Silk
      4 (9)
      Banta Bay J: Josephine Gordon 15/2
    2. Highway Robbery Silk
      14 (14)
      Highway Robbery p J: Sophie Ralston 5 8/1
    3. Lady Elysia Silk
      11 (11)
      Lady Elysia J: Hollie Doyle 10/1
    4. Seventii Silk
      8 (10)
      Seventii J: Darragh Keenan 3 14/1
    5. Greenview Paradise Silk
      3 (12)
      Greenview Paradise J: Scott McCullagh 5 14/1
    6. Montys Angel Silk
      9 (1)
      Montys Angel J: Mitch Godwin 3 50/1
    7. Mr Nice Guy Silk
      6 (7)
      Mr Nice Guy J: Poppy Bridgwater 5 11/2
    8. Affair Silk
      5 (6)
      Affair J: Stevie Donohoe 20/1
    9. Beechwood James Silk
      13 (3)
      Beechwood James J: Thore Hammer Hansen 5 12/1
    10. Brass Silk
      12 (4)
      Brass J: Georgia Cox 3 25/1
Winning Trainer: Jonathan Portman
Distances: 2 1/4, 3/4, 1 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 1

14:50 Lingfield

Full Result
  1. Golden Lips Silk
    1 (9)
    Golden Lips J: Josephine Gordon 3/1
  2. Lola Paige Silk
    5 (2)
    Lola Paige J: Georgia Cox 3 5/2F
  3. Rhyme Scheme Silk
    9 (1)
    Rhyme Scheme J: Scott McCullagh 5 6/1
    1. My Poem Silk
      7 (6)
      My Poem J: Kieran Shoemark 11/2
    2. Kahpehlo Silk
      3 (5)
      Kahpehlo J: Mitch Godwin 3 100/1
    3. Lovers' Gait Silk
      6 (7)
      Lovers' Gait J: Adrian McCarthy 66/1
    4. Kashmirella Silk
      4 (3)
      Kashmirella J: Charles Bishop 5/1
    5. Poetic Lilly Silk
      8 (8)
      Poetic Lilly J: Hollie Doyle 14/1
    6. Highland Dreamer Silk
      2 (4)
      Highland Dreamer J: Stevie Donohoe 14/1
Winning Trainer: Harry Dunlop
Distances: 2 1/4, nk, 1/2
Runners: 9

15:25 Lingfield

Full Result
  1. Narak Silk
    5 (8)
    Narak J: Hollie Doyle 4/1
  2. Fancy Flyer Silk
    4 (2)
    Fancy Flyer J: Luke Bacon 7 17/2
  3. Approve The Dream Silk
    8 (1)
    Approve The Dream J: Sophie Ralston 5 12/1
    1. Fronsac Silk
      1 (5)
      Fronsac J: Josephine Gordon 7/2
    2. Balata Bay Silk
      3 (7)
      Balata Bay b J: Mark Crehan 7 7/2
    3. Annexation Silk
      6 (3)
      Annexation J: Kieran Shoemark 11/4F
    4. Tanqeeb Silk
      2 (6)
      Tanqeeb J: R P Walsh 7 25/1
    5. Aegean Legend Silk
      7 (4)
      Aegean Legend p J: George Rooke 7 40/1
Winning Trainer: George Scott
Distances: 2 1/4, 1/2, 1
Runners: 8

16:00 Lingfield

Full Result
  1. Kachumba Silk
    6 (7)
    Kachumba J: Hollie Doyle 7/1
  2. Fighting Temeraire Silk
    7 (5)
    Fighting Temeraire J: Joey Haynes 4/1
  3. Reloaded Silk
    3 (6)
    Reloaded J: Kieran Shoemark 5/2F
    1. Maksab Silk
      4 (3)
      Maksab J: Scott McCullagh 5 7/2
    2. Global Tango Silk
      1 (4)
      Global Tango v J: Adrian McCarthy 16/1
    3. Gambon Silk
      5 (2)
      Gambon J: Charles Bishop 6/1
    4. I Am A Dreamer Silk
      2 (1)
      I Am A Dreamer v J: Josephine Gordon 10/1
Winning Trainer: Rae Guest
Distances: hd, 1/2, nk
Runners: 7

16:35 Lingfield

Full Result
  1. Dizzy G Silk
    5 (5)
    Dizzy G J: Joey Haynes 3/1
  2. Whisper Aloud Silk
    3 (1)
    Whisper Aloud J: Hollie Doyle 11/4
  3. Chitra Silk
    2 (4)
    Chitra J: Kieran Shoemark 4/1
    1. Ascended Silk
      1 (3)
      Ascended J: Georgia Cox 3 9/1
    2. Shorter Skirt Silk
      4 (2)
      Shorter Skirt p J: Georgia Dobie 7 9/4F
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 1/2, 1/2, 4 1/2
Runners: 5

13:30 Chester

Full Result
  1. Roseina's Voice Silk
    8 (2)
    Roseina's Voice J: Thomas Greatrex 5 20/1
  2. Stroxx Silk
    6 (7)
    Stroxx J: David Allan 9/2
  3. Huboor Silk
    2 (3)
    Huboor J: Joe Fanning 9/4
    1. Seven Emirates Silk
      4 (5)
      Seven Emirates J: Andrew Mullen 8/1
    2. Lilkian Silk
      3 (6)
      Lilkian J: Gavin Ashton 7 25/1
    3. Sheung Wan Silk
      5 (1)
      Sheung Wan J: Connor Murtagh 3 16/1
    4. Deb's Delight Silk
      1 (4)
      Deb's Delight J: Paul Hanagan 11/8F
    5. Courtney Rose Silk
      7 (8)
      Courtney Rose J: Lewis Edmunds 150/1
Winning Trainer: David Loughnane
Distances: 3 1/2, 1 1/4, hd
Runners: 8

14:05 Chester

Full Result
  1. Sextant Silk
    2 (1)
    Sextant J: Louis Steward 7/2
  2. Manuela De Vega Silk
    5 (3)
    Manuela De Vega J: Harry Bentley 5/4F
  3. Grace And Danger Silk
    4 (2)
    Grace And Danger J: Duran Fentiman 8/1
    1. Ben Vrackie Silk
      1 (5)
      Ben Vrackie J: Robert Havlin 2/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: 1, 3/4, 4
Runners: 4 | Non Runners: 1

14:40 Chester

Full Result
  1. Diocletian Silk
    6 (8)
    Diocletian J: David Probert 9/2
  2. Celestial Force Silk
    9 (1)
    Celestial Force p J: Richard Kingscote 15/8F
  3. Mancini Silk
    1 (4)
    Mancini J: Alistair Rawlinson 4/1
    1. Manjaam Silk
      8 (5)
      Manjaam p J: Robert Havlin 12/1
    2. My Reward Silk
      7 (6)
      My Reward J: David Allan 9/1
    3. Jabbaar Silk
      5 (9)
      Jabbaar J: Jamie Gormley 15/2
    4. Fun Mac Silk
      4 (7)
      Fun Mac t J: Charlie Bennett 7/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 11, hd, 6
Runners: 7 | Non Runners: 2

15:15 Chester

Full Result
  1. Praxeology Silk
    2 (6)
    Praxeology J: Joe Fanning 9/2
  2. Ainsdale Silk
    7 (3)
    Ainsdale J: Andrew Mullen 11/2
  3. Hot Heels Silk
    6 (4)
    Hot Heels J: Richard Kingscote 9/2
    1. Vintage Times Silk
      4 (1)
      Vintage Times J: David Allan 3/1J
    2. Raahy Silk
      1 (5)
      Raahy v J: Seamus Cronin 5 3/1J
    3. Dark Optimist Silk
      5 (2)
      Dark Optimist ht J: Harry Bentley 8/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 3/4, nk, 1 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:50 Chester

Full Result
  1. Gabrial The Tiger Silk
    11 (8)
    Gabrial The Tiger J: Connor Murtagh 3 14/1
  2. Gabrial The Devil Silk
    1 (5)
    Gabrial The Devil J: Paul Hanagan 4/1F
  3. Baby Steps Silk
    9 (14)
    Baby Steps J: Thomas Greatrex 5 10/1
    1. Private Matter Silk
      10 (3)
      Private Matter b J: Jack Mitchell 9/2
    2. Redrosezorro Silk
      13 (2)
      Redrosezorro h J: Shelley Birkett 9/2
    3. Bossipop Silk
      2 (9)
      Bossipop b J: David Allan 7/1
    4. Seen The Lyte Silk
      7 (4)
      Seen The Lyte h J: Rowan Scott 3 8/1
    5. Machree Silk
      3 (12)
      Machree J: Harry Bentley 25/1
    6. Gracious John Silk
      4 (6)
      Gracious John J: Richard Kingscote 8/1
    7. Peachey Carnehan Silk
      14 (1)
      Peachey Carnehan v J: Andrew Mullen 40/1
    8. Bellevarde Silk
      12 (7)
      Bellevarde J: Joe Fanning 20/1
    9. Pass The Gin Silk
      8 (13)
      Pass The Gin J: David Probert 12/1
    10. Galloway Hills Silk
      6 (10)
      Galloway Hills p J: Dylan Hogan 5 25/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: shd, 1/2, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

16:25 Chester

Full Result
  1. Gabrial The Wire Silk
    6 (7)
    Gabrial The Wire J: Paul Hanagan 11/2
  2. Humble Gratitude Silk
    4 (6)
    Humble Gratitude p J: Cieren Fallon 3 11/4F
  3. Smile A Mile Silk
    2 (3)
    Smile A Mile J: Joe Fanning 5/1
    1. Mickey Silk
      7 (2)
      Mickey v J: Richard Kingscote 11/2
    2. King's Pavilion Silk
      3 (5)
      King's Pavilion J: Robert Havlin 8/1
    3. Sha La La La Lee Silk
      1 (4)
      Sha La La La Lee p J: Jane Elliott 3 8/1
    4. Spirit Warning Silk
      5 (1)
      Spirit Warning J: David Probert 7/2
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 2 1/4, nk, 2
Runners: 7

17:00 Chester

Full Result
  1. Involved Silk
    9 (5)
    Involved J: Richard Kingscote 16/1
  2. Scofflaw Silk
    5 (10)
    Scofflaw v J: Harry Bentley 5/1
  3. Top Notch Tonto Silk
    13 (7)
    Top Notch Tonto J: Alistair Rawlinson 14/1
    1. Medalla De Oro Silk
      6 (1)
      Medalla De Oro h J: Jack Mitchell 5/1
    2. Garden Oasis Silk
      10 (6)
      Garden Oasis J: David Allan 100/30F
    3. Kaser Silk
      11 (3)
      Kaser J: Thomas Greatrex 5 7/1
    4. Central City Silk
      7 (14)
      Central City p J: Cieren Fallon 3 16/1
    5. Cote D'Azur Silk
      2 (13)
      Cote D'Azur J: Lewis Edmunds 8/1
    6. Indomeneo Silk
      8 (8)
      Indomeneo J: Paul Hanagan 17/2
    7. Bit Of A Quirke Silk
      12 (4)
      Bit Of A Quirke v J: Andrew Mullen 12/1
    8. Seven Clans Silk
      14 (11)
      Seven Clans b J: David Probert 25/1
    9. Jamih Silk
      1 (9)
      Jamih J: Rowan Scott 3 33/1
    10. Most Celebrated Silk
      3 (2)
      Most Celebrated J: Brendan Powell 20/1
Winning Trainer: Daniel Kubler
Distances: 3/4, 1 3/4, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

13:35 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Colonel Whitehead Silk
    3 (5)
    Colonel Whitehead J: Ellie MacKenzie 7 7/4F
  2. Mr Duepearl Silk
    1 (1)
    Mr Duepearl J: Tom Marquand 5/2
  3. Too Hard To Hold Silk
    2 (3)
    Too Hard To Hold J: Andrew Breslin 5 3/1
    1. Rushcutters Bay Silk
      6 (4)
      Rushcutters Bay J: Pat Cosgrave 5/1
    2. Freshwater Cliffs Silk
      4 (6)
      Freshwater Cliffs J: Shane Kelly 25/1
    3. Hell Of A Joker Silk
      5 (2)
      Hell Of A Joker p J: Ray Dawson 5 33/1
Winning Trainer: Heather Main
Distances: 1 1/2, hd, 1 1/2
Runners: 6

14:10 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Intuitive Silk
    7 (7)
    Intuitive J: Tom Marquand 100/30
  2. Heath Charnock Silk
    8 (6)
    Heath Charnock J: Callum Rodriguez 3/1F
  3. Woven Silk
    2 (5)
    Woven J: Callum Shepherd 5/1
    1. Prince Of Rome Silk
      3 (1)
      Prince Of Rome tp J: Shane Kelly 8/1
    2. Concierge Silk
      5 (8)
      Concierge v J: Megan Nicholls 3 8/1
    3. Quiet Endeavour Silk
      4 (3)
      Quiet Endeavour J: Pat Cosgrave 16/1
    4. Blonde Warrior Silk
      6 (2)
      Blonde Warrior b J: Sean Levey 6/1
    5. Junius Brutus Silk
      1 (4)
      Junius Brutus J: Adam Kirby 9/1
Winning Trainer: James Tate
Distances: 2 1/2, 1 1/4, 1 1/2
Runners: 8

14:45 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Lethal Lunch Silk
    6 (6)
    Lethal Lunch J: Adam Kirby 5/1
  2. Habub Silk
    3 (3)
    Habub J: Rossa Ryan 4/1F
  3. War Glory Silk
    1 (12)
    War Glory J: Sean Levey 8/1
    1. Firmament Silk
      2 (7)
      Firmament p J: Robbie Downey 16/1
    2. Busby Silk
      13 (10)
      Busby p J: Gabriele Malune 3 25/1
    3. Arbalet Silk
      7 (1)
      Arbalet tb J: Pat Cosgrave 5/1
    4. Piece Of History Silk
      8 (2)
      Piece Of History J: Callum Shepherd 9/2
    5. Diocles Of Rome Silk
      10 (8)
      Diocles Of Rome J: Tom Marquand 10/1
    6. Turn 'n Twirl Silk
      11 (9)
      Turn 'n Twirl J: Megan Nicholls 3 14/1
    7. Lake Volta Silk
      4 (11)
      Lake Volta J: Andrew Breslin 5 20/1
    8. Breathless Times Silk
      5 (13)
      Breathless Times ht J: Callum Rodriguez 16/1
    9. Sonja Henie Silk
      12 (4)
      Sonja Henie J: William Cox 3 20/1
    10. Zap Silk
      9 (5)
      Zap v J: Tony Hamilton 14/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: hd, nse, 1 1/4
Runners: 13

15:20 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Hunterwali Silk
    6 (1)
    Hunterwali J: Callum Rodriguez 12/1
  2. Al Moataz Silk
    3 (5)
    Al Moataz J: Stefano Cherchi 7 8/1
  3. Punjab Mail Silk
    8 (13)
    Punjab Mail J: Sean Levey 7/1
    1. Bullington Boy Silk
      10 (12)
      Bullington Boy J: Ray Dawson 5 14/1
    2. Alabama Dreaming Silk
      12 (7)
      Alabama Dreaming v J: Megan Nicholls 3 33/1
    3. In The Cove Silk
      1 (6)
      In The Cove b J: Rossa Ryan 4/1J
    4. Mykindofsunshine Silk
      7 (3)
      Mykindofsunshine J: Adam Kirby 4/1J
    5. Just Later Silk
      13 (2)
      Just Later t J: Tom Marquand 14/1
    6. Fashionesque Silk
      9 (11)
      Fashionesque J: Shane Kelly 20/1
    7. Limit Long Silk
      2 (4)
      Limit Long t J: Callum Shepherd 7/1
    8. Sirius Slew Silk
      4 (10)
      Sirius Slew p J: Gabriele Malune 3 16/1
    9. Run After Genesis Silk
      11 (8)
      Run After Genesis J: Daniel Muscutt 7/1
    10. Royal Sands Silk
      5 (9)
      Royal Sands J: Barry McHugh 14/1
Winning Trainer: Michael Dods
Distances: 1/2, nk, 1 1/4
Runners: 13

15:55 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Perfect Number Silk
    10 (2)
    Perfect Number J: Pat Cosgrave 15/8
  2. New Angel Silk
    9 (6)
    New Angel J: Nicky Mackay 6/4F
  3. Toronado Queen Silk
    1 (8)
    Toronado Queen J: Tony Hamilton 6/1
    1. Almahha Silk
      3 (3)
      Almahha J: Rossa Ryan 12/1
    2. Serenading Silk
      11 (11)
      Serenading J: George Wood 8/1
    3. Adashelby Silk
      2 (4)
      Adashelby J: Laura Pearson 7 66/1
    4. Calima Calling Silk
      5 (9)
      Calima Calling J: Tom Marquand 50/1
    5. Limalima Silk
      8 (1)
      Limalima J: Callum Shepherd 16/1
    6. Chamomile Silk
      6 (10)
      Chamomile J: Robbie Downey 33/1
    7. Indian Sea Silk
      7 (5)
      Indian Sea J: William Cox 3 66/1
Winning Trainer: Saeed bin Suroor
Distances: 1 1/4, 1/2, hd
Runners: 10 | Non Runners: 1

16:30 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Attainment Silk
    1 (2)
    Attainment J: Adam Kirby 7/4F
  2. Philamundo Silk
    7 (1)
    Philamundo b J: Tom Marquand 8/1
  3. Harbour Spirit Silk
    5 (7)
    Harbour Spirit p J: Shane Kelly 14/1
    1. Glory Awaits Silk
      8 (8)
      Glory Awaits b J: Callum Shepherd 10/1
    2. Mostawaa Silk
      3 (5)
      Mostawaa J: Ellie MacKenzie 7 6/1
    3. Glory Of Paris Silk
      4 (6)
      Glory Of Paris p J: Liam Jones 33/1
    4. Motfael Silk
      2 (4)
      Motfael J: Rossa Ryan 9/4
    5. Reggae Runner Silk
      6 (3)
      Reggae Runner J: Andrew Breslin 5 8/1
Winning Trainer: James Tate
Distances: 2, 1 1/4, 1/2
Runners: 8

17:05 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Fragrant Belle Silk
    3 (8)
    Fragrant Belle h J: Tom Marquand 7/1
  2. Avenue Foch Silk
    2 (2)
    Avenue Foch J: Daniel Muscutt 3/1
  3. Jeweller Silk
    5 (6)
    Jeweller v J: Shane Kelly 6/1
    1. Robeam Silk
      7 (10)
      Robeam p J: Tony Hamilton 7/1
    2. Island Jungle Silk
      4 (4)
      Island Jungle p J: Adam Kirby 7/1
    3. Cinzento Silk
      8 (1)
      Cinzento J: George Wood 10/1
    4. Blowing Dixie Silk
      6 (7)
      Blowing Dixie J: Ray Dawson 5 11/4F
    5. Allocated Silk
      1 (3)
      Allocated J: Darragh Keenan 3 25/1
    6. Barb's Prince Silk
      9 (9)
      Barb's Prince b J: Gabriele Malune 3 25/1
    7. Sleepdancer Silk
      10 (5)
      Sleepdancer J: Nicky Mackay 50/1
Winning Trainer: Ralph Beckett
Distances: 2 1/2, hd, 1/2
Runners: 10

13:45 Listowel

Full Result
  1. Winner Takes Itall Silk
    10
    Winner Takes Itall J: Mark Walsh 8/11F
  2. Ciao Silk
    12
    Ciao J: Jonathan Moore 6/1
  3. Bronagh's Belle Silk
    11
    Bronagh's Belle J: Paul Townend 2/1
    1. Sunnyhill Lad Silk
      8
      Sunnyhill Lad J: Mikey Hamill 3 33/1
    2. Little Saint Silk
      5
      Little Saint J: Donagh Meyler 66/1
    3. Alfa Mix Silk
      1
      Alfa Mix J: Chris Timmons 5 40/1
    4. Kingdom Brunel Silk
      4
      Kingdom Brunel J: Patrick Corbett 20/1
    5. Nasee Silk
      6
      Nasee J: Brian Hayes 25/1
    6. Imperial Flash Silk
      3
      Imperial Flash t J: Conor McNamara 7 40/1
    7. Western Rambler Silk
      9
      Western Rambler J: Richard Condon 7 50/1
    8. High As Akite Silk
      2
      High As Akite J: Ambrose McCurtin 5 50/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 1 1/2, 2, 3 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

14:20 Listowel

Full Result
  1. Turnpike Trip Silk
    1
    Turnpike Trip J: Kevin Brouder 5 2/1
  2. Quartz Du Rheu Silk
    3
    Quartz Du Rheu J: Mark Walsh 4/6F
  3. Waitnsee Silk
    6
    Waitnsee J: Darragh O'Keeffe 3 8/1
    1. Don Patricio Silk
      2
      Don Patricio h J: Conor Brassil 5 16/1
    2. Boynagh Prince Silk
      4
      Boynagh Prince J: Phillip Enright 100/1
    3. Rippon Lodge Silk
      5
      Rippon Lodge J: Liam Quinlan 7 33/1
Winning Trainer: C Byrnes
Distances: 4, 16, 15
Runners: 6

14:55 Listowel

Full Result
  1. Sand Fly Silk
    8
    Sand Fly h J: Mr G B Noonan 7 15/8F
  2. Something Sweet Silk
    12
    Something Sweet J: Sean O'Keeffe 7 14/1
  3. Elusive Don Silk
    10
    Elusive Don t J: Darragh O'Keeffe 3 9/1
    1. Hewick Silk
      11
      Hewick p J: Richard Condon 7 7/1
    2. Cosmic Rock Silk
      7
      Cosmic Rock J: Kevin Brouder 5 9/1
    3. Quarry Lil Silk
      18
      Quarry Lil J: Mr E P O'Brien 7 10/1
    4. Torquay Silk
      3
      Torquay J: Conor McNamara 7 28/1
    5. Elegant Dan Silk
      6
      Elegant Dan J: Sean Flanagan 16/1
    6. Our Jerry Silk
      2
      Our Jerry t J: Patrick Corbett 8/1
    7. Whoyakodding Silk
      17
      Whoyakodding p J: Rachael Blackmore 16/1
    8. Mohart Silk
      4
      Mohart t J: Phillip Enright 25/1
    9. Lake Chad Silk
      9
      Lake Chad J: Brian Hayes 25/1
    10. Buster Dan Dan Silk
      1
      Buster Dan Dan J: Katie O'Farrell 5 20/1
    11. Jack Holiday Silk
      5
      Jack Holiday J: Mr R W Barron 7 25/1
    12. Shedding Silk
      15
      Shedding J: Paul Cawley 7 25/1
    13. Zalika Silk
      13
      Zalika v J: Dillon Maxwell 7 14/1
    14. Bridgets Cross Silk
      14
      Bridgets Cross p J: Donal McInerney 20/1
Winning Trainer: Patrick Neville
Distances: 1 1/4, 6 1/2, 2 1/2
Runners: 17 | Non Runners: 4

15:25 Listowel

Full Result
  1. Line Out Silk
    5
    Line Out J: Denis O'Regan 14/1
  2. Sky Marshal Silk
    7
    Sky Marshal J: Kevin Brouder 5 5/2F
  3. Cusp Of Carabelli Silk
    11
    Cusp Of Carabelli J: Sean Flanagan 6/1
    1. Bay Hill Silk
      8
      Bay Hill J: Darragh O'Keeffe 3 4/1
    2. Air Supremacy Silk
      1
      Air Supremacy p J: Mark Walsh 5/1
    3. Dashing Oscar Silk
      4
      Dashing Oscar t J: Miss A B O'Connor 5 20/1
    4. Archer's Up Silk
      10
      Archer's Up J: Conor McNamara 7 16/1
    5. Conron Silk
      3
      Conron J: Robbie Power 7/1
    6. Poker D'ainay Silk
      9
      Poker D'ainay J: Paul Townend 10/1
    7. Great Khan Silk
      6
      Great Khan t J: Stephen Gray 3 33/1
Winning Trainer: John E Kiely
Distances: hd, 2 3/4, 1
Runners: 10 | Non Runners: 1

16:00 Listowel

Full Result
  1. Contingency Silk
    1
    Contingency J: Paul Townend 15/8F
  2. Grey Waters Silk
    3
    Grey Waters J: J J Slevin 7/1
  3. Dolly Dancer Silk
    2
    Dolly Dancer ht J: Brian Hayes 11/2
    1. Ballybrowney Walk Silk
      6
      Ballybrowney Walk h J: Phillip Enright 50/1
    2. Slainte And Thanks Silk
      10
      Slainte And Thanks J: Danny Mullins 20/1
    3. Brogine Silk
      7
      Brogine J: Kevin Brouder 5 8/1
    4. A Girl Like Me Silk
      5
      A Girl Like Me J: Sean O'Keeffe 7 33/1
    5. Miss Echrad Silk
      8
      Miss Echrad t J: Mr G B Noonan 7 25/1
    6. Humm Baby Silk
      4
      Humm Baby J: Darragh O'Keeffe 3 2/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 3, 1 1/4, 5
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:35 Listowel

Full Result
  1. Or Jaune De Somoza Silk
    2
    Or Jaune De Somoza p J: Hugh Morgan 7 14/1
  2. Ballyegan Hero Silk
    12
    Ballyegan Hero J: Phillip Enright 7/1
  3. Seskin Flyer Silk
    11
    Seskin Flyer J: Sean O'Keeffe 7 25/1
    1. Punches Cross Silk
      9
      Punches Cross b J: J J Slevin 8/1
    2. Black Scorpion Silk
      1
      Black Scorpion t J: Sean Flanagan 3/1F
    3. Successor Silk
      10
      Successor t J: Darragh O'Keeffe 3 8/1
    4. Reach Up Silk
      4
      Reach Up t J: Liam Quinlan 7 16/1
    5. Peacocks Secret Silk
      7
      Peacocks Secret b J: Richard Condon 7 14/1
    6. Presenting Mahler Silk
      13
      Presenting Mahler J: Kevin Brouder 5 5/1
    7. Supreme Vinnie Silk
      3
      Supreme Vinnie t J: Rachael Blackmore 16/1
    8. Act In Time Silk
      5
      Act In Time ht J: Mark Walsh 9/2
    9. Tisamystery Silk
      8
      Tisamystery p J: Daniel Holden 7 25/1
    10. Rocky Court Silk
      6
      Rocky Court t J: Denis O'Regan 14/1
Winning Trainer: Henry De Bromhead
Distances: 1 3/4, hd, 1 1/4
Runners: 13

17:10 Listowel

Full Result
  1. Demi Plie Silk
    5
    Demi Plie J: Miss A B O'Connor 5 2/1F
  2. Flirting Lesa Silk
    7
    Flirting Lesa h J: Mr R Deegan 5 20/1
  3. Father Jed Silk
    6
    Father Jed tb J: Mr E P O'Brien 7 5/1
    1. Hash Brown Silk
      2
      Hash Brown J: Mr Derek O'Connor 5/1
    2. Home Place Silk
      8
      Home Place tb J: Mr L J McGuinness 7 16/1
    3. Oscar Lantern Silk
      9
      Oscar Lantern p J: Mr G B Noonan 7 18/1
    4. Battling Spirit Silk
      3
      Battling Spirit J: Mr J J Codd 14/1