12:50 Killarney

Full Result
  1. Raven's Cry Silk
    3 (3)
    Raven's Cry J: W J Lee 8/11F
  2. Baby Zeus Silk
    1 (2)
    Baby Zeus J: Gary Carroll 13/8
  3. Zoom Zoom Babe Silk
    6 (5)
    Zoom Zoom Babe J: Wayne Lordan 12/1
    1. Strawberry Picker Silk
      5 (6)
      Strawberry Picker J: Seamie Heffernan 20/1
    2. Paso Doble Silk
      2 (1)
      Paso Doble J: Kevin Manning 28/1
    3. Strategic Fortune Silk
      4 (4)
      Strategic Fortune J: Chris Hayes 100/1
Winning Trainer: P Twomey
Distances: 3 1/4, 3 1/4, 2 1/4
Runners: 6

13:20 Killarney

Full Result
  1. Troop Commander Silk
    7 (8)
    Troop Commander J: Chris Hayes 9/1
  2. Bellsinthewood Silk
    6 (12)
    Bellsinthewood J: Andrew Slattery 5 8/1
  3. In From The Cold Silk
    5 (3)
    In From The Cold J: Gary Carroll 5/1J
    1. Eclector Silk
      12 (1)
      Eclector J: Leigh Roche 12/1
    2. Kingslayer Silk
      2 (5)
      Kingslayer J: Rory Cleary 7/1
    3. Rythmic Melody Silk
      11 (13)
      Rythmic Melody J: Nathan Crosse 5 20/1
    4. Princess Mayson Silk
      8 (10)
      Princess Mayson J: Joe Doyle 16/1
    5. Borelli Silk
      4 (11)
      Borelli J: N G McCullagh 12/1
    6. Calidus Mirabilis Silk
      9 (2)
      Calidus Mirabilis J: Wayne Lordan 7/1
    7. At War Silk
      3 (7)
      At War J: W J Lee 10/1
    8. In A Bubble Silk
      10 (14)
      In A Bubble b J: Killian Leonard 20/1
    9. Londonofficecallin Silk
      14 (6)
      Londonofficecallin J: Mark Gallagher 50/1
    10. Sea The Dawn Silk
      1 (9)
      Sea The Dawn J: Gavin Ryan 7 5/1J
    11. Rolling Wave Silk
      13 (4)
      Rolling Wave J: Alan Persse 7 33/1
Winning Trainer: Kevin Prendergast
Distances: 3 1/2, 1/2, 3
Runners: 14

13:55 Killarney

Full Result
  1. National Guard Silk
    10 (7)
    National Guard J: Seamie Heffernan 5/1C
  2. Equitant Silk
    1 (1)
    Equitant J: Mikey Sheehy 10 7/1
  3. Sky Seven Silk
    6 (2)
    Sky Seven J: Ross Coakley 5/1C
    1. Come September Silk
      3 (8)
      Come September J: Chris Hayes 10/1
    2. Tony The Gent Silk
      4 (5)
      Tony The Gent b J: Rory Cleary 7/1
    3. Zander Silk
      5 (6)
      Zander J: Gary Carroll 8/1
    4. Aussie Valentine Silk
      2 (3)
      Aussie Valentine tp J: Stephen Mooney 7 5/1C
    5. Ideal Pal Silk
      9 (4)
      Ideal Pal J: Nathan Crosse 5 11/2
    6. Gospel Silk
      8 (9)
      Gospel J: Andrew Slattery 5 25/1
    7. Aurora Moon Silk
      7 (10)
      Aurora Moon J: Leigh Roche 25/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1/2, 3/4, 2
Runners: 10

14:30 Killarney

Full Result
  1. Lady Wannabe Silk
    14 (13)
    Lady Wannabe J: Chris Hayes 5/1F
  2. Waitingfortheday Silk
    10 (12)
    Waitingfortheday J: N G McCullagh 10/1
  3. Onlyhuman Silk
    5 (16)
    Onlyhuman J: Tom Madden 6/1
    1. Insignia Of Rank Silk
      1 (8)
      Insignia Of Rank J: Gary Carroll 16/1
    2. Wisdom Mind Silk
      11 (10)
      Wisdom Mind t J: Wayne Lordan 25/1
    3. Black Magic Woman Silk
      12 (15)
      Black Magic Woman J: Killian Leonard 7/1
    4. Drombeg Dream Silk
      8 (14)
      Drombeg Dream J: Robbie Colgan 33/1
    5. Bowerman Silk
      3 (6)
      Bowerman J: Rory Cleary 7/1
    6. Shelir Silk
      6 (17)
      Shelir J: Oisin Orr 11/1
    7. Rionach Silk
      9 (4)
      Rionach h J: Leigh Roche 8/1
    8. Allegio Silk
      2 (7)
      Allegio J: Joe Doyle 28/1
    9. Fire Fly Silk
      13 (3)
      Fire Fly h J: Seamie Heffernan 12/1
    10. Crotchet Silk
      7 (5)
      Crotchet t J: W J Lee 9/1
    11. Snapraeceps Silk
      15 (11)
      Snapraeceps J: Shane Crosse 16/1
    12. On The Go Again Silk
      4 (9)
      On The Go Again t J: Nathan Crosse 16/1
Winning Trainer: J A Stack
Distances: 1 3/4, 2 3/4, 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 3

15:05 Killarney

Full Result
  1. Cautious Approach Silk
    5 (14)
    Cautious Approach J: Chris Hayes 8/1
  2. Solomons Seal Silk
    1 (4)
    Solomons Seal J: Gary Carroll 9/2
  3. Adapt To Dan Silk
    13 (7)
    Adapt To Dan b J: Joe Doyle 14/1
    1. Voyageofdiscovery Silk
      3 (2)
      Voyageofdiscovery t J: Wayne Lordan 12/1
    2. Crafty Hugo Silk
      11 (15)
      Crafty Hugo b J: Andrew Slattery 5 9/1
    3. Botanical Lady Silk
      10 (3)
      Botanical Lady J: Seamie Heffernan 20/1
    4. Come Back And Stay Silk
      15 (8)
      Come Back And Stay h J: Siobhan Rutledge 10 20/1
    5. All The Mollies Silk
      8 (11)
      All The Mollies J: Killian Leonard 9/2
    6. Harry Speed Silk
      12 (13)
      Harry Speed t J: Nathan Crosse 5 20/1
    7. Spanish Soprano Silk
      2 (18)
      Spanish Soprano J: W J Lee 20/1
    8. All About Maddy Silk
      14 (10)
      All About Maddy t J: N G McCullagh 14/1
    9. Airgead Silk
      4 (1)
      Airgead J: Leigh Roche 7/2F
    10. The Mcgregornator Silk
      7 (12)
      The Mcgregornator J: Oisin McSweeney 10 20/1
    11. Ask Katie Silk
      9 (16)
      Ask Katie t J: Rory Cleary 25/1
Winning Trainer: Richard John O'Brien
Distances: 1 1/4, 1/2, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 4

15:35 Killarney

Full Result
  1. High Altitude Silk
    1 (6)
    High Altitude J: Aaron Mackay 10 2/1F
  2. Avalanche Silk
    6 (2)
    Avalanche t J: Wayne Lordan 7/1
  3. Arcland Silk
    13 (15)
    Arcland J: Chris Hayes 5/1
    1. Prime Chief Silk
      4 (8)
      Prime Chief J: Andrew Slattery 5 14/1
    2. Conversant Silk
      10 (18)
      Conversant p J: Killian Leonard 20/1
    3. Mulzamm Silk
      2 (4)
      Mulzamm J: Rory Cleary 12/1
    4. Button Popper Silk
      11 (14)
      Button Popper J: Mark Gallagher 9/1
    5. Blackstone Cliff Silk
      14 (7)
      Blackstone Cliff J: Alan Persse 7 8/1
    6. Taakhy Silk
      9 (1)
      Taakhy t J: Gary Carroll 16/1
    7. Cois Sionna Silk
      17 (13)
      Cois Sionna J: Seamie Heffernan 25/1
    8. Cosmic Symbol Silk
      7 (10)
      Cosmic Symbol p J: Gavin Ryan 7 33/1
    9. Global Pass Silk
      3 (16)
      Global Pass J: Oisin Orr 20/1
    10. Puddymore Silk
      15 (11)
      Puddymore p J: Leigh Roche 16/1
    11. Nakakande Silk
      5 (12)
      Nakakande b J: Robbie Colgan 25/1
    12. Pirate's Treasure Silk
      12 (3)
      Pirate's Treasure J: Joe Doyle 50/1
Winning Trainer: John Joseph Murphy
Distances: 1/2, 5, 1 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 3

16:05 Killarney

Full Result
  1. Marlborough Sounds Silk
    1 (9)
    Marlborough Sounds J: Aaron Mackay 7 8/1
  2. Danehill Quest Silk
    4 (6)
    Danehill Quest J: Gavin Ryan 2 3/1
  3. Jumellea Silk
    2 (10)
    Jumellea tb J: Shane Crosse 5/1
    1. Mastermind Silk
      6 (8)
      Mastermind J: Nathan Crosse 7/1
    2. Sunnyhill Lad Silk
      7 (7)
      Sunnyhill Lad J: Mikey Sheehy 7 33/1
    3. Big Bad Loans Silk
      9 (2)
      Big Bad Loans J: Alan Persse 4 33/1
    4. Building Bridges Silk
      3 (3)
      Building Bridges J: Tom Madden 9/4F
    5. Indian Eye Silk
      10 (4)
      Indian Eye J: Killian Leonard 20/1
    6. Give Battle Silk
      5 (5)
      Give Battle p J: Andrew Slattery 5/1
Winning Trainer: John Joseph Murphy
Distances: shd, 4 1/4, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:40 Killarney

Full Result
  1. Stratum Silk
    2 (2)
    Stratum J: Mr P W Mullins 2/9F
  2. Freetown Silk
    4 (6)
    Freetown J: Mr L J McGuinness 7 20/1
  3. Thosedaysaregone Silk
    6 (5)
    Thosedaysaregone J: Mr Finian Maguire 3 8/1
    1. Noble Expression Silk
      1 (1)
      Noble Expression b J: Mr D J McConville 7 12/1
    2. Cap D'Aubois Silk
      3 (3)
      Cap D'Aubois J: Miss A B O'Connor 5 25/1
    3. Rough Terain Silk
      5 (4)
      Rough Terain J: Mr R W Barron 7 8/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 12, hd, 10
Runners: 6

13:30 Goodwood

Full Result
  1. Epsom Faithfull Silk
    7 (3)
    Epsom Faithfull J: Charlie Bennett 8/1
  2. Strawberry Hind Silk
    4 (5)
    Strawberry Hind J: David Egan 7/2
  3. Odyssey Girl Silk
    1 (6)
    Odyssey Girl J: Harry Bentley 2/1F
    1. Pettinger Silk
      6 (4)
      Pettinger J: Kieran Shoemark 16/1
    2. Mrs Merton Silk
      3 (1)
      Mrs Merton J: Oisin Murphy 10/1
    3. Miss Thoughtful Silk
      9 (9)
      Miss Thoughtful J: Tom Marquand 25/1
    4. Feelinlikeasomeone Silk
      5 (8)
      Feelinlikeasomeone J: Franny Norton 5/2
    5. Bockos Amber Silk
      2 (7)
      Bockos Amber J: Rossa Ryan 50/1
Winning Trainer: Pat Phelan
Distances: 1/2, nk, 1 3/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:05 Goodwood

Full Result
  1. Duke Of Hazzard Silk
    3 (3)
    Duke Of Hazzard b J: Rossa Ryan 3/1
  2. Turgenev Silk
    6 (5)
    Turgenev p J: Robert Havlin 10/1
  3. Happy Power Silk
    4 (6)
    Happy Power J: Oisin Murphy 4/1
    1. Skardu Silk
      5 (1)
      Skardu J: Tom Marquand 2/1F
    2. Beat Le Bon Silk
      2 (4)
      Beat Le Bon J: Pat Dobbs 4/1
    3. Nyaleti Silk
      1 (2)
      Nyaleti J: Franny Norton 20/1
Winning Trainer: Paul Cole
Distances: 3/4, hd, 3/4
Runners: 6

14:40 Goodwood

Full Result
  1. Boomer Silk
    4 (1)
    Boomer J: Richard Kingscote 5/2F
  2. Dark Lady Silk
    5 (4)
    Dark Lady J: Pat Dobbs 5/1
  3. Shadn Silk
    7 (2)
    Shadn J: Oisin Murphy 3/1
    1. Stylistique Silk
      8 (9)
      Stylistique J: David Egan 14/1
    2. Romsey Silk
      6 (5)
      Romsey J: Tom Marquand 11/1
    3. Alpinista Silk
      1 (8)
      Alpinista J: Adam Kirby 3/1
    4. Angel Of Delight Silk
      3 (6)
      Angel Of Delight J: Pat Cosgrave 16/1
Winning Trainer: Tom Dascombe
Distances: nk, 3/4, 3/4
Runners: 7 | Non Runners: 2

15:15 Goodwood

Full Result
  1. Salute The Soldier Silk
    4 (9)
    Salute The Soldier J: Adam Kirby 5/1C
  2. Tabarrak Silk
    1 (5)
    Tabarrak J: Oisin Murphy 13/2
  3. Zhui Feng Silk
    3 (8)
    Zhui Feng p J: Kieran Shoemark 12/1
    1. Cliffs Of Capri Silk
      7 (1)
      Cliffs Of Capri p J: Dougie Costello 10/1
    2. Sanaadh Silk
      8 (11)
      Sanaadh t J: Robert Havlin 28/1
    3. Kimifive Silk
      9 (7)
      Kimifive J: Harry Bentley 5/1C
    4. Pattie Silk
      10 (4)
      Pattie J: David Egan 12/1
    5. Lake Volta Silk
      6 (10)
      Lake Volta J: Franny Norton 6/1
    6. Oh This Is Us Silk
      2 (2)
      Oh This Is Us J: Pat Dobbs 8/1
    7. Gossiping Silk
      5 (3)
      Gossiping J: Shane Kelly 5/1C
    8. Presidential Silk
      12 (12)
      Presidential p J: Cam Hardie 25/1
    9. Dutch Treat Silk
      11 (6)
      Dutch Treat J: Josephine Gordon 33/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: nk, 1/2, 1/2
Runners: 12

15:50 Goodwood

Full Result
  1. Sir Ron Priestley Silk
    2 (1)
    Sir Ron Priestley J: Franny Norton EvensF
  2. Promissory Silk
    5 (4)
    Promissory J: Robert Havlin 7/2
  3. Manuela De Vega Silk
    4 (2)
    Manuela De Vega J: Harry Bentley 7/2
    1. Blue Gardenia Silk
      3 (3)
      Blue Gardenia p J: Kieran Shoemark 33/1
    2. Dal Horrisgle Silk
      1 (5)
      Dal Horrisgle J: Tom Marquand 11/2
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 1 1/4, 1 1/2, 1 3/4
Runners: 5

16:25 Goodwood

Full Result
  1. Lawn Ranger Silk
    2 (5)
    Lawn Ranger J: Harry Bentley 12/1
  2. You're Hired Silk
    3 (6)
    You're Hired p J: Scott McCullagh 5 3/1
  3. Rotherwick Silk
    4 (7)
    Rotherwick b J: Pat Dobbs 8/1
    1. Dark Red Silk
      1 (4)
      Dark Red b J: Kieran Shoemark 7/1
    2. Chance Silk
      5 (1)
      Chance J: Adam Kirby EvensF
    3. Uther Pendragon Silk
      7 (2)
      Uther Pendragon p J: David Egan 20/1
Winning Trainer: Michael Attwater
Distances: 3 1/2, 1/2, 3
Runners: 6 | Non Runners: 1

17:00 Goodwood

Full Result
  1. Past Master Silk
    4 (6)
    Past Master J: Adam Kirby 9/4F
  2. Berrahri Silk
    3 (1)
    Berrahri J: Josephine Gordon 8/1
  3. Age Of Wisdom Silk
    7 (7)
    Age Of Wisdom p J: Harry Bentley 5/1
    1. Rydan Silk
      5 (2)
      Rydan v J: Pat Dobbs 7/1
    2. Beer With The Boys Silk
      8 (8)
      Beer With The Boys J: David Egan 13/2
    3. Never Surrender Silk
      6 (4)
      Never Surrender J: Kieran Shoemark 11/2
    4. Orin Swift Silk
      2 (5)
      Orin Swift J: Tyler Saunders 7 9/2
Winning Trainer: Henry Candy
Distances: nk, 10, 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 1

13:40 Newmarket (July)

Full Result
  1. Huraiz Silk
    1 (5)
    Huraiz J: Dane O'Neill 2/1
  2. Electrical Storm Silk
    5 (8)
    Electrical Storm J: Callum Shepherd 11/10F
  3. Many A Star Silk
    7 (6)
    Many A Star J: Tom Queally 9/1
    1. One Night Stand Silk
      8 (4)
      One Night Stand J: Adrian McCarthy 20/1
    2. Fighting Don Silk
      6 (3)
      Fighting Don J: Sean Levey 50/1
    3. Badri Silk
      3 (10)
      Badri J: David Probert 5/1
    4. Boasty Silk
      4 (2)
      Boasty J: Aled Beech 7 40/1
    5. Mums The Law Silk
      10 (7)
      Mums The Law J: Connor Beasley 33/1
    6. William Thomas Silk
      9 (1)
      William Thomas J: Eoin Walsh 50/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: shd, 3, nk
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:10 Newmarket (July)

Full Result
  1. Hariboux Silk
    2 (1)
    Hariboux h J: Jack Mitchell 5/1
  2. Visible Charm Silk
    1 (3)
    Visible Charm J: William Buick 11/10F
  3. Saint Of Katowice Silk
    3 (4)
    Saint Of Katowice J: Barry McHugh 7/4
    1. Road Rage Silk
      4 (2)
      Road Rage p J: Connor Beasley 8/1
Winning Trainer: Hugo Palmer
Distances: 4, 7, 6
Runners: 4

14:45 Newmarket (July)

Full Result
  1. Posted Silk
    3 (2)
    Posted h J: Sean Levey 9/4F
  2. Cristal Breeze Silk
    6 (1)
    Cristal Breeze J: William Buick 3/1
  3. Canton Queen Silk
    2 (7)
    Canton Queen J: Tom Queally 25/1
    1. Nubough Silk
      5 (3)
      Nubough J: Conor McGovern 3 11/2
    2. Tenax Silk
      4 (8)
      Tenax J: Faye McManoman 5 9/1
    3. Moraawed Silk
      1 (6)
      Moraawed J: Dane O'Neill 11/4
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: 1 1/4, hd, 2
Runners: 6 | Non Runners: 2

15:20 Newmarket (July)

Full Result
  1. Saroog Silk
    3 (6)
    Saroog J: William Buick 11/8F
  2. Themaxwecan Silk
    6 (2)
    Themaxwecan J: Clifford Lee 9/4
  3. Breath Caught Silk
    5 (4)
    Breath Caught J: Callum Shepherd 10/1
    1. Byron Flyer Silk
      1 (7)
      Byron Flyer p J: David Probert 11/1
    2. Island Brave Silk
      2 (5)
      Island Brave J: Alistair Rawlinson 10/1
    3. Aircraft Carrier Silk
      4 (3)
      Aircraft Carrier p J: Tom Queally 25/1
    4. Fiesole Silk
      7 (1)
      Fiesole J: Hayley Turner 7/1
Winning Trainer: Simon Crisford
Distances: 1 1/4, hd, 1/2
Runners: 7

15:55 Newmarket (July)

Full Result
  1. Raucous Silk
    3 (2)
    Raucous tp J: Alistair Rawlinson 10/1
  2. Pretty Pollyanna Silk
    10 (4)
    Pretty Pollyanna J: Hayley Turner 10/11F
  3. Rock On Baileys Silk
    9 (10)
    Rock On Baileys b J: Barry McHugh 33/1
    1. Sir Thomas Gresham Silk
      4 (3)
      Sir Thomas Gresham t J: Robert Winston 25/1
    2. Land Of Legends Silk
      6 (8)
      Land Of Legends J: Callum Shepherd 11/4
    3. Fille De Reve Silk
      8 (6)
      Fille De Reve J: Clifford Lee 40/1
    4. Enjazaat Silk
      1 (9)
      Enjazaat J: Dane O'Neill 12/1
    5. Good Effort Silk
      2 (7)
      Good Effort J: Sean Levey 9/1
    6. I Could Do Better Silk
      5 (1)
      I Could Do Better J: David Probert 22/1
    7. Emily Goldfinch Silk
      7 (5)
      Emily Goldfinch p J: Rachel Richardson 50/1
Winning Trainer: Robert Cowell
Distances: hd, nk, 2 1/4
Runners: 10

16:30 Newmarket (July)

Full Result
  1. Cardano Silk
    1 (5)
    Cardano p J: Robert Winston 15/8J
  2. Bint Soghaan Silk
    3 (3)
    Bint Soghaan J: Dane O'Neill 9/2
  3. Fearless Warrior Silk
    5 (1)
    Fearless Warrior J: David Probert 4/1
    1. Grey D'Ars Silk
      4 (2)
      Grey D'Ars J: Callum Shepherd 15/8J
Winning Trainer: Ian Williams
Distances: nk, 11, 2 1/2
Runners: 4 | Non Runners: 1

17:05 Newmarket (July)

Full Result
  1. Han Solo Berger Silk
    9 (11)
    Han Solo Berger p J: Tom Queally 6/1
  2. War Whisper Silk
    3 (9)
    War Whisper J: David Probert 8/1
  3. Secretinthepark Silk
    7 (2)
    Secretinthepark b J: Robert Winston 7/1
    1. Equitation Silk
      1 (7)
      Equitation t J: Dane O'Neill 7/2F
    2. Foxy Forever Silk
      5 (4)
      Foxy Forever tb J: Sean Levey 7/1
    3. Leo Minor Silk
      10 (8)
      Leo Minor p J: Clifford Lee 10/1
    4. Jack The Truth Silk
      4 (10)
      Jack The Truth h J: Louis Steward 10/1
    5. Excessable Silk
      8 (1)
      Excessable t J: Rachel Richardson 8/1
    6. Nibras Again Silk
      6 (6)
      Nibras Again J: Hayley Turner 6/1
    7. Sandridge Lad Silk
      11 (3)
      Sandridge Lad J: Adrian McCarthy 40/1
    8. Victory Angel Silk
      2 (5)
      Victory Angel v J: Callum Shepherd 18/1
Winning Trainer: Chris Wall
Distances: nk, nse, 1/2
Runners: 11

13:50 York

Full Result
  1. Zaaki Silk
    3 (5)
    Zaaki J: Ryan Moore 7/2
  2. Bangkok Silk
    5 (6)
    Bangkok J: James Doyle 7/1
  3. Space Traveller Silk
    6 (2)
    Space Traveller J: Daniel Tudhope 10/1
    1. Wissahickon Silk
      2 (1)
      Wissahickon J: Frankie Dettori EvensF
    2. Escobar Silk
      4 (3)
      Escobar t J: Jamie Spencer 8/1
    3. Forest Ranger Silk
      1 (4)
      Forest Ranger J: Tony Hamilton 12/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: nk, 1/2, 1 1/4
Runners: 6

14:25 York

Full Result
  1. Hamish Silk
    6 (6)
    Hamish J: James Doyle 7/1
  2. First In Line Silk
    3 (5)
    First In Line J: Frankie Dettori 3/1F
  3. Land Of Oz Silk
    12 (1)
    Land Of Oz J: Luke Morris 5/1
    1. Skymax Silk
      9 (4)
      Skymax b J: Andrea Atzeni 16/1
    2. Just Hubert Silk
      11 (7)
      Just Hubert J: P J McDonald 20/1
    3. Almania Silk
      5 (10)
      Almania J: Daniel Tudhope 8/1
    4. Kiefer Silk
      10 (9)
      Kiefer J: Charles Bishop 7/1
    5. Eminence Silk
      2 (8)
      Eminence J: Ryan Moore 6/1
    6. Starczewski Silk
      13 (11)
      Starczewski J: Hollie Doyle 14/1
    7. Universal Order Silk
      8 (13)
      Universal Order J: Jamie Spencer 16/1
    8. Rochester House Silk
      1 (3)
      Rochester House J: Joe Fanning 22/1
    9. King's Vow Silk
      4 (2)
      King's Vow tp J: Donnacha O'Brien 20/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 3/4, 1 1/4, nse
Runners: 12 | Non Runners: 1

15:00 York

Full Result
  1. Shine So Bright Silk
    9 (2)
    Shine So Bright J: James Doyle 6/1
  2. Laurens Silk
    3 (6)
    Laurens J: P J McDonald 2/1F
  3. Cape Byron Silk
    4 (8)
    Cape Byron J: Andrea Atzeni 9/2
    1. Speak In Colours Silk
      8 (1)
      Speak In Colours t J: Donnacha O'Brien 7/1
    2. Sir Dancealot Silk
      2 (10)
      Sir Dancealot J: Gerald Mosse 7/1
    3. Gordon Lord Byron Silk
      6 (3)
      Gordon Lord Byron J: Colin Keane 33/1
    4. Le Brivido Silk
      7 (9)
      Le Brivido J: Ryan Moore 5/1
    5. Servalan Silk
      10 (4)
      Servalan J: Shane Foley 25/1
    6. Mr Lupton Silk
      1 (7)
      Mr Lupton J: Paul Hanagan 33/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: nse, 2, 1
Runners: 9 | Non Runners: 1

15:40 York

Full Result
  1. Mustajeer Silk
    17 (2)
    Mustajeer h J: Colin Keane 16/1
  2. Red Galileo Silk
    12 (12)
    Red Galileo h J: Cieren Fallon 5 25/1
  3. Desert Skyline Silk
    16 (15)
    Desert Skyline v J: Gerald Mosse 25/1
    1. Raymond Tusk Silk
      6 (21)
      Raymond Tusk J: Jamie Spencer 16/1
    2. Barsanti Silk
      18 (8)
      Barsanti b J: Andrea Atzeni 25/1
    3. True Self Silk
      11 (5)
      True Self J: Donnacha O'Brien 14/1
    4. Ben Vrackie Silk
      15 (22)
      Ben Vrackie J: Frankie Dettori 8/1
    5. Prince Of Arran Silk
      8 (16)
      Prince Of Arran J: Stevie Donohoe 33/1
    6. Raheen House Silk
      7 (9)
      Raheen House J: James Doyle 5/1F
    7. Mekong Silk
      10 (3)
      Mekong J: Ryan Moore 14/1
    8. Cleonte Silk
      21 (1)
      Cleonte J: Rob Hornby 50/1
    9. Max Dynamite Silk
      9 (10)
      Max Dynamite p J: Ronan Whelan 33/1
    10. Withhold Silk
      1 (6)
      Withhold p J: Jason Watson 10/1
    11. Red Verdon Silk
      3 (14)
      Red Verdon b J: Shane Foley 22/1
    12. Wells Farhh Go Silk
      2 (13)
      Wells Farhh Go J: David Allan 10/1
    13. The Grand Visir Silk
      22 (7)
      The Grand Visir p J: Jim Crowley 50/1
    14. Baghdad Silk
      13 (18)
      Baghdad J: P J McDonald 10/1
    15. King's Advice Silk
      4 (19)
      King's Advice J: Joe Fanning 7/1
    16. Kelly's Dino Silk
      14 (24)
      Kelly's Dino p J: Ben Curtis 25/1
    17. Weekender Silk
      5 (23)
      Weekender J: Graham Lee 14/1
    18. Making Miracles Silk
      20 (4)
      Making Miracles J: Jason Hart 66/1
    19. Dramatic Queen Silk
      19 (11)
      Dramatic Queen J: Daniel Tudhope 20/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 3/4, 1/2, 3/4
Runners: 22

16:10 York

Full Result
  1. Alligator Alley Silk
    1 (10)
    Alligator Alley J: Donnacha O'Brien 11/8F
  2. Dr Simpson Silk
    10 (6)
    Dr Simpson J: Paul Hanagan 16/1
  3. Streamline Silk
    5 (4)
    Streamline h J: Hector Crouch 25/1
    1. Think Big Silk
      6 (13)
      Think Big J: Colin Keane 20/1
    2. Mighty Spirit Silk
      12 (9)
      Mighty Spirit J: P J McDonald 7/1
    3. Kemble Silk
      11 (7)
      Kemble J: Andrea Atzeni 20/1
    4. Daughter In Law Silk
      9 (12)
      Daughter In Law b J: Jason Watson 33/1
    5. Dream Shot Silk
      2 (11)
      Dream Shot J: Daniel Tudhope 16/1
    6. He's A Laddie Silk
      4 (8)
      He's A Laddie J: Hollie Doyle 20/1
    7. Dylan De Vega Silk
      3 (3)
      Dylan De Vega p J: Tony Hamilton 12/1
    8. Treble Treble Silk
      7 (1)
      Treble Treble J: Tom Eaves 9/1
    9. Wonderwork Silk
      8 (2)
      Wonderwork J: Ben Curtis 5/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 1, shd, 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 1

16:45 York

Full Result
  1. Forest Of Dean Silk
    8 (1)
    Forest Of Dean J: Frankie Dettori 6/4F
  2. Johnny Drama Silk
    4 (15)
    Johnny Drama J: Jason Watson 9/1
  3. Ventura Knight Silk
    6 (2)
    Ventura Knight b J: Ryan Moore 20/1
    1. Rise Hall Silk
      2 (6)
      Rise Hall b J: Rob Hornby 9/2
    2. Victory Command Silk
      7 (4)
      Victory Command J: P J McDonald 16/1
    3. Furzig Silk
      11 (14)
      Furzig J: Paul Hanagan 14/1
    4. Society Red Silk
      12 (16)
      Society Red J: Megan Nicholls 3 20/1
    5. Tudor City Silk
      16 (3)
      Tudor City t J: J F Egan 6/1
    6. Cockalorum Silk
      13 (17)
      Cockalorum b J: Ben Curtis 25/1
    7. Glasses Up Silk
      17 (9)
      Glasses Up v J: Paddy Mathers 33/1
    8. Poet's Dawn Silk
      15 (5)
      Poet's Dawn J: Duran Fentiman 50/1
    9. Beringer Silk
      3 (12)
      Beringer p J: Andrea Atzeni 9/1
    10. Star Archer Silk
      10 (13)
      Star Archer J: Nathan Evans 50/1
    11. Dragon Mall Silk
      9 (8)
      Dragon Mall t J: Stevie Donohoe 50/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: 1 1/2, 3/4, 1 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 3

17:20 York

Full Result
  1. Que Amoro Silk
    8 (2)
    Que Amoro p J: Phil Dennis 9/1
  2. Moss Gill Silk
    14 (6)
    Moss Gill J: Angus Villiers 7 7/2F
  3. Roulston Scar Silk
    13 (1)
    Roulston Scar J: Megan Nicholls 8/1
    1. Princess Power Silk
      16 (7)
      Princess Power v J: Izzy Clifton 7 14/1
    2. Pass The Vino Silk
      2 (17)
      Pass The Vino J: Darragh Keenan 3 6/1
    3. Wedding Date Silk
      10 (8)
      Wedding Date J: Thore Hammer Hansen 3 12/1
    4. Alfie Solomons Silk
      19 (3)
      Alfie Solomons tv J: Paula Muir 3 16/1
    5. Free Love Silk
      11 (18)
      Free Love J: Theodore Ladd 3 33/1
    6. She Can Boogie Silk
      6 (4)
      She Can Boogie J: Jane Elliott 25/1
    7. Lufricia Silk
      15 (13)
      Lufricia J: Georgia Cox 16/1
    8. Rathbone Silk
      7 (14)
      Rathbone J: Dylan Hogan 3 25/1
    9. Little Legs Silk
      18 (5)
      Little Legs p J: Gabriele Malune 20/1
    10. Recon Mission Silk
      1 (11)
      Recon Mission J: Cieren Fallon 3 10/1
    11. Mid Winster Silk
      9 (10)
      Mid Winster J: Ben Coen 25/1
    12. Count D'orsay Silk
      20 (15)
      Count D'orsay J: Rhiain Ingram 3 16/1
    13. Amplify Silk
      12 (16)
      Amplify J: Cameron Noble 11/1
    14. Street Parade Silk
      3 (12)
      Street Parade t J: Marco Ghiani 7 33/1
    15. James Watt Silk
      17 (19)
      James Watt J: Andrew Breslin 3 33/1
    16. Junius Brutus Silk
      4 (20)
      Junius Brutus J: Thomas Greatrex 3 33/1
Winning Trainer: Michael Dods
Distances: 1 3/4, shd, 3/4
Runners: 19 | Non Runners: 1

14:00 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Luna Wish Silk
    4 (6)
    Luna Wish J: Jimmy Quinn 7/4F
  2. Inflamed Silk
    1 (2)
    Inflamed J: Liam Keniry 2/1
  3. Broughtons Compass Silk
    6 (5)
    Broughtons Compass J: Joey Haynes 10/1
    1. Timon Silk
      2 (4)
      Timon p J: Adam McNamara 4/1
    2. Halfacrown Silk
      3 (1)
      Halfacrown J: George Wood 8/1
    3. Cersei Lannister Silk
      7 (3)
      Cersei Lannister v J: Kieran O'Neill 11/1
Winning Trainer: George Margarson
Distances: 4, 2 1/2, nk
Runners: 6 | Non Runners: 1

14:35 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. She Can Dance Silk
    2 (5)
    She Can Dance J: Sam James 4/1
  2. Dazzling Des Silk
    1 (3)
    Dazzling Des J: Liam Keniry 9/2
  3. Crime Of Passion Silk
    5 (2)
    Crime Of Passion J: George Wood 4/1
    1. Point Of Order Silk
      3 (4)
      Point Of Order J: Adam McNamara 7/2
    2. Dandizette Silk
      4 (6)
      Dandizette J: Laura Coughlan 7 11/4F
    3. Hollaback Girl Silk
      6 (1)
      Hollaback Girl p J: Kieran O'Neill 12/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 2 1/4, hd, 1 1/4
Runners: 6

15:10 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Calculation Silk
    4 (1)
    Calculation v J: Louis Steward 4/5F
  2. Matchmaking Silk
    3 (2)
    Matchmaking J: Ryan Tate 9/4
  3. Emenem Silk
    2 (4)
    Emenem J: Levi Williams 7 4/1
    1. Exceeding Power Silk
      1 (3)
      Exceeding Power J: George Wood 20/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: 6, 1, 19
Runners: 4

15:45 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Inference Silk
    4 (3)
    Inference J: Nicky Mackay 100/30
  2. Strelka Silk
    7 (4)
    Strelka J: Louis Steward 9/4F
  3. Stratification Silk
    6 (6)
    Stratification J: Kieran O'Neill 5/2
    1. Infuse Silk
      5 (2)
      Infuse J: Adam McNamara 5/1
    2. Hazaranda Silk
      3 (1)
      Hazaranda t J: Jimmy Quinn 14/1
    3. Brass Silk
      2 (7)
      Brass J: George Wood 50/1
    4. Baaqiah Silk
      1 (5)
      Baaqiah