13:50 Haydock

Full Result
  1. Believing silk
    8 (4)
    Believing t J: Daniel Tudhope 5/1
  2. Commanche Falls silk
    1 (2)
    Commanche Falls p J: Connor Beasley 11/1
  3. Korker silk
    3 (6)
    Korker p J: Pierre-Louis Jamin 14/1
    1. Pink Crystal silk
      7 (1)
      Pink Crystal J: Tom Marquand 10/1
    2. Live In The Dream silk
      4 (3)
      Live In The Dream J: Sean Kirrane 5/4F
    3. Democracy Dilemma silk
      2 (8)
      Democracy Dilemma J: Rossa Ryan 9/1
    4. Marshman silk
      5 (5)
      Marshman J: Clifford Lee 13/2
    5. Tees Spirit silk
      6 (7)
      Tees Spirit J: Mia Nicholls 40/1
Winning Trainer: George Boughey
Distances: 2 3/4, 6, 1 1/2
Runners: 8

14:25 Haydock

Full Result
  1. Iron Lion silk
    6 (9)
    Iron Lion J: Jamie Spencer 11/2
  2. Knightswood silk
    7 (1)
    Knightswood J: Joe Fanning 11/2
  3. Struth silk
    3 (3)
    Struth J: Richard Kingscote 5/1
    1. Divina Grace silk
      4 (6)
      Divina Grace J: Callum Shepherd 6/4F
    2. Mountain Road silk
      8 (7)
      Mountain Road h J: Silvestre De Sousa 18/1
    3. Max Mayhem silk
      2 (2)
      Max Mayhem J: Benoit De La Sayette 14/1
    4. Wise Eagle silk
      1 (4)
      Wise Eagle p J: Daniel Tudhope 14/1
    5. Melek Alreeh silk
      9 (5)
      Melek Alreeh J: Andrew Mullen 10/1
Winning Trainer: David O'Meara
Distances: 1, 3/4, 1
Runners: 8 | Non Runners: 1

15:00 Haydock

Full Result
  1. Queen Of The Pride silk
    9 (13)
    Queen Of The Pride J: Oisin Murphy 9/2
  2. Lady Boba silk
    3 (8)
    Lady Boba J: Rossa Ryan 6/1
  3. Mistral Star silk
    6 (1)
    Mistral Star J: Clifford Lee 12/1
    1. Sea Theme silk
      12 (9)
      Sea Theme J: Tom Marquand 4/1J
    2. Madame Ambassador silk
      4 (2)
      Madame Ambassador p J: Joe Fanning 16/1
    3. Scenic silk
      11 (12)
      Scenic J: Saffie Osborne 25/1
    4. Night Sparkle silk
      8 (4)
      Night Sparkle J: Kevin Stott 9/2
    5. Starry Heavens silk
      13 (11)
      Starry Heavens tp J: Jamie Spencer 33/1
    6. Sapphire Seas silk
      10 (6)
      Sapphire Seas J: Daniel Tudhope 4/1J
    7. Ching Shih silk
      2 (10)
      Ching Shih J: Jim Crowley 22/1
    8. Caernarfon silk
      1 (14)
      Caernarfon J: David Probert 33/1
    9. Wynter Wildes silk
      14 (3)
      Wynter Wildes p J: Kieran Shoemark 150/1
    10. Moogie silk
      7 (7)
      Moogie h J: Ross Coakley 80/1
Winning Trainer: John & Thady Gosden
Distances: shd, 2 1/4, hd
Runners: 13 | Non Runners: 1

15:35 Haydock

Full Result
  1. Tiber Flow silk
    10 (10)
    Tiber Flow J: Tom Marquand 6/1
  2. Sirona silk
    12 (5)
    Sirona J: Oisin Murphy 12/1
  3. Pogo silk
    5 (4)
    Pogo J: Kieran Shoemark 11/2
    1. Point Lynas silk
      6 (12)
      Point Lynas h J: Callum Rodriguez 11/1
    2. Flight Plan silk
      1 (8)
      Flight Plan J: Daniel Tudhope 16/1
    3. Quinault silk
      8 (3)
      Quinault ht J: Richard Kingscote 9/1
    4. Popmaster silk
      7 (9)
      Popmaster J: Saffie Osborne 10/1
    5. Ramazan silk
      9 (7)
      Ramazan v J: Billy Garritty 5/1
    6. Witch Hunter silk
      11 (1)
      Witch Hunter J: Sean Levey 7/2F
    7. Bless Him silk
      2 (2)
      Bless Him h J: Jamie Spencer 25/1
    8. Jumby silk
      3 (11)
      Jumby J: Charles Bishop 16/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 1, 1/2, 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

16:10 Haydock

Full Result
  1. Pedro Valentino silk
    8 (13)
    Pedro Valentino p J: Richard Kingscote 13/2
  2. Tourist silk
    10 (2)
    Tourist J: Clifford Lee 14/1
  3. Jonny Concrete silk
    9 (6)
    Jonny Concrete J: Andrew Mullen 18/1
    1. Tennessee Gold silk
      12 (4)
      Tennessee Gold J: Tom Marquand 7/2J
    2. Bigbertiebassett silk
      3 (5)
      Bigbertiebassett J: Lewis Edmunds 7/2J
    3. Beale Street silk
      13 (9)
      Beale Street J: Andrew Breslin 3 40/1
    4. Shy Hi Bye silk
      4 (7)
      Shy Hi Bye J: Kevin Stott 11/2
    5. Kindest Nation silk
      11 (3)
      Kindest Nation J: Oisin Murphy 6/1
    6. Silver Trumpet silk
      1 (10)
      Silver Trumpet J: Charles Bishop 16/1
    7. Miguel silk
      7 (11)
      Miguel J: David Probert 14/1
    8. Commander Of Life silk
      5 (8)
      Commander Of Life J: Rossa Ryan 16/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: 1 1/4, 1 1/2, 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

16:45 Haydock

Full Result
  1. Buccabay silk
    16 (4)
    Buccabay J: Charles Bishop 18/1
  2. Aramis Grey silk
    1 (5)
    Aramis Grey J: Callum Shepherd 22/1
  3. Radio Goo Goo silk
    15 (7)
    Radio Goo Goo J: Richard Kingscote 15/2
    1. Billyjoh silk
      3 (15)
      Billyjoh J: Rossa Ryan 11/2F
    2. Fresh silk
      7 (3)
      Fresh t J: Daniel Tudhope 13/2
    3. Gisburn silk
      11 (12)
      Gisburn J: Sean Levey 16/1
    4. Intrinsic Bond silk
      4 (11)
      Intrinsic Bond J: Silvestre De Sousa 20/1
    5. Mustajaab silk
      5 (6)
      Mustajaab J: Lewis Edmunds 17/2
    6. Abduction silk
      12 (8)
      Abduction J: Jim Crowley 18/1
    7. Lir Speciale silk
      9 (10)
      Lir Speciale t J: Marco Ghiani 16/1
    8. Al Barez silk
      6 (16)
      Al Barez J: Jack Mitchell 13/2
    9. Tough Enough silk
      13 (2)
      Tough Enough J: Clifford Lee 15/2
    10. Secret Guest silk
      14 (9)
      Secret Guest p J: Andrew Breslin 3 25/1
    11. Batal Dubai silk
      8 (14)
      Batal Dubai p J: Callum Rodriguez 8/1
Winning Trainer: Eve Johnson Houghton
Distances: 3/4, nk, hd
Runners: 14 | Non Runners: 2

17:20 Haydock

Full Result
  1. Dashing Darcey silk
    2 (8)
    Dashing Darcey J: Silvestre De Sousa 4/1
  2. New Chelsea silk
    4 (1)
    New Chelsea J: Hector Crouch 10/1
  3. Gunfighter silk
    3 (4)
    Gunfighter J: Oisin Murphy 6/1
    1. Cerulean Bay silk
      1 (5)
      Cerulean Bay J: Daniel Tudhope 7/2F
    2. How's The Guvnor silk
      5 (6)
      How's The Guvnor J: Richard Kingscote 12/1
    3. Gressington silk
      6 (3)
      Gressington J: Callum Rodriguez 4/1
    4. Secret World silk
      8 (9)
      Secret World J: Joe Fanning 12/1
    5. Louis Quatorze silk
      7 (7)
      Louis Quatorze h J: Benoit De La Sayette 9/1
    6. Invincible Aura silk
      9 (2)
      Invincible Aura J: Rossa Ryan 25/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 2 1/4, 1 3/4, nk
Runners: 9

17:52 Haydock

Full Result
  1. Liveandletlive silk
    4 (4)
    Liveandletlive J: Lewis Edmunds 3/1F
  2. Crown Estate silk
    3 (5)
    Crown Estate J: Kieran Shoemark 5/1
  3. Christian David silk
    2 (1)
    Christian David p J: Joe Leavy 5 10/1
    1. Phone Tag silk
      9 (6)
      Phone Tag J: Oisin Murphy 5/1
    2. Zain Blue silk
      7 (3)
      Zain Blue J: Silvestre De Sousa 11/1
    3. Expensive Queen silk
      6 (9)
      Expensive Queen J: Jim Crowley 22/1
    4. Swift Victory silk
      5 (8)
      Swift Victory J: Rossa Ryan 10/1
    5. The Ice Phoenix silk
      1 (7)
      The Ice Phoenix J: Saffie Osborne 100/30
    6. Sennockian silk
      8 (2)
      Sennockian v J: Joe Fanning 33/1
Winning Trainer: William Muir & Chris Grassick
Distances: 1/2, 2, 1 3/4
Runners: 9

13:22 Punchestown

Full Result
  1. Napper Tandy silk
    4
    Napper Tandy J: James Smith 7 4/1
  2. Icare Desbois silk
    1
    Icare Desbois J: Kieran Callaghan 5 4/6F
  3. Ta Na La silk
    6
    Ta Na La t J: Shane O'Callaghan 5 12/1
    1. Wandering Rocks silk
      2
      Wandering Rocks t J: Oakley Brown 5 100/30
    2. A Year Older silk
      3
      A Year Older J: Gavin Brouder 5 150/1
    3. Florida Strait silk
      5
      Florida Strait J: Ricky Doyle 200/1
Winning Trainer: Matthew J Smith
Distances: 2, 8 1/2, 5 1/2
Runners: 6

13:57 Punchestown

Full Result
  1. The Banger Doyle silk
    4
    The Banger Doyle J: Carl Millar 7 3/1J
  2. Great Bear silk
    7
    Great Bear J: Mike O'Connor 3 3/1J
  3. Gaelic Arc silk
    5
    Gaelic Arc J: Gavin Brouder 5 100/30
    1. Final Orders silk
      2
      Final Orders p J: Patrick M O'Brien 7 18/1
    2. Grey Diamond silk
      3
      Grey Diamond t J: Kevin Sexton 20/1
    3. Typical Thomas silk
      6
      Typical Thomas J: Aidan Kelly 5 11/2
    4. Uncle Phil silk
      1
      Uncle Phil t J: Kieran Callaghan 5 6/1
Winning Trainer: John Queally
Distances: shd, 8, nk
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:32 Punchestown

Full Result
  1. Marronstown silk
    5
    Marronstown J: Alex Harvey 7 9/1
  2. Land Jet silk
    13
    Land Jet J: Mike O'Connor 3 14/1
  3. Thehairyfella silk
    11
    Thehairyfella p J: Jake Coen 5 4/1
    1. Favori Logique silk
      1
      Favori Logique J: Tom Harney 7 22/1
    2. Gondor silk
      3
      Gondor J: Conor Stone-Walsh 5 6/1
    3. Ardaghs Choice silk
      10
      Ardaghs Choice b J: Gavin Brouder 5 25/1
    4. Lady Kate silk
      6
      Lady Kate J: Liam Quinlan 3 11/2
    5. Clyde The Glide silk
      12
      Clyde The Glide t J: Charlie O'Dwyer 5 25/1
    6. Balinaboola Steel silk
      2
      Balinaboola Steel p J: Paddy Hanlon 7 28/1
    7. Low Lie The Fields silk
      8
      Low Lie The Fields tp J: Hugh Morgan 66/1
    8. Jump The Shark silk
      4
      Jump The Shark J: Kieren Buckley 100/30F
    9. Squire Ohara silk
      9
      Squire Ohara t J: Kevin Sexton 9/1
    10. Dr Val silk
      7
      Dr Val p J: Carl Millar 7 11/1
Winning Trainer: D M Christie
Distances: 8, 1/2, 4 1/2
Runners: 13

15:07 Punchestown

Full Result
  1. Gaucher silk
    5
    Gaucher ht J: Kieran Callaghan 5 13/8F
  2. Kimy silk
    22
    Kimy J: Jack Foley 28/1
  3. Light Fandango silk
    11
    Light Fandango t J: Conor Stone-Walsh 5 22/1
    1. Omniscient silk
      15
      Omniscient J: Kevin Sexton 5/2
    2. Avondale silk
      16
      Avondale J: E Walsh 80/1
    3. Eagle's Way silk
      3
      Eagle's Way J: Oakley Brown 5 100/30
    4. Clonshire River silk
      2
      Clonshire River t J: Ricky Doyle 10/1
    5. My Policy silk
      20
      My Policy p J: Patrick M O'Brien 7 50/1
    6. Lady Of Inishfree silk
      19
      Lady Of Inishfree t J: Liam McKenna 5 66/1
    7. Kiwi Kiss silk
      18
      Kiwi Kiss J: Eoin G Kelly 7 300/1
    8. Harveyshonor silk
      6
      Harveyshonor J: Conor Owens 7 200/1
    9. King's Commander silk
      10
      King's Commander J: Shane Fenelon 7 125/1
    10. Gilded Moon silk
      21
      Gilded Moon v J: Conor Smithers 7 200/1
    11. Nakassama silk
      17
      Nakassama J: Gavin Brouder 5 80/1
    12. Ol Man Dingle silk
      14
      Ol Man Dingle J: Hugh Morgan 250/1
    13. Bringsty silk
      1
      Bringsty t J: Paddy Hanlon 7 250/1
    14. Fernhill Fling silk
      4
      Fernhill Fling J: P J O'Hanlon 3 250/1
    15. Khadaash silk
      8
      Khadaash J: Dylan Kidd 7 250/1
    16. Kincade silk
      9
      Kincade J: Alex Harvey 7 66/1
    17. Jersey Klass silk
      7
      Jersey Klass J: Shane Fitzgerald 100/1
    18. Limited Edition silk
      12
      Limited Edition J: Conor McNamara 200/1
    19. Martinstown silk
      13
      Martinstown h J: Aidan Kelly 5 15/2
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 15, 3/4, 2 1/2
Runners: 22 | Non Runners: 3

15:42 Punchestown

Full Result
  1. Donnie Devito silk
    4
    Donnie Devito ht J: Tom Harney 7 11/1
  2. My Great Mate silk
    15
    My Great Mate J: Kieran Callaghan 5 8/11F
  3. The Diddler silk
    21
    The Diddler t J: Ricky Doyle 80/1
    1. Joecooker silk
      9
      Joecooker J: John Shinnick 7 50/1
    2. Kilkee Bay silk
      10
      Kilkee Bay J: Jake Coen 5 15/2
    3. Useta Lover silk
      19
      Useta Lover J: Liam McKenna 5 50/1
    4. Sage Conseil silk
      17
      Sage Conseil t J: Alex Harvey 7 9/1
    5. Moonlight Jazz silk
      14
      Moonlight Jazz J: Mike O'Connor 3 28/1
    6. Beechfield silk
      2
      Beechfield J: Trevor Ryan 5 200/1
    7. Hakensack silk
      6
      Hakensack J: Ambrose McCurtin 150/1
    8. Mighty Soldier silk
      13
      Mighty Soldier J: Kevin Sexton 80/1
    9. Midleton Rare silk
      12
      Midleton Rare J: Patrick M O'Brien 7 100/30
    10. Tom's My Star silk
      18
      Tom's My Star J: Hugh Morgan 200/1
    11. La Vega Moon silk
      11
      La Vega Moon p J: Paddy Hanlon 7 18/1
    12. Glenmorefiftyfour silk
      5
      Glenmorefiftyfour t J: Richard Deegan 200/1
    13. Qasbaz silk
      16
      Qasbaz J: E Walsh 50/1
    14. Anysignofhim silk
      1
      Anysignofhim J: Liam Quinlan 3 150/1
    15. Hestheboycandoit silk
      8
      Hestheboycandoit t J: Shane Fenelon 7 200/1
    16. Do The Math silk
      3
      Do The Math J: Kieren Buckley 200/1
    17. Evies Court silk
      22
      Evies Court J: Gavin Brouder 5 200/1
    18. Handy Manny silk
      7
      Handy Manny J: Michael J Molloy 7 125/1
    19. Kir Royal Blou silk
      20
      Kir Royal Blou J: Shane Fitzgerald 250/1
Winning Trainer: Ross O'Sullivan
Distances: 1/2, 6 1/2, 6 1/2
Runners: 22 | Non Runners: 3

16:17 Punchestown

Full Result
  1. Gaelic Des Chastys silk
    15
    Gaelic Des Chastys h J: Conor McNamara 10/1
  2. Del Girl silk
    11
    Del Girl J: Liam Quinlan 3 15/2
  3. Warmer Days Ahead silk
    7
    Warmer Days Ahead tp J: James Duggan 7 7/2F
    1. The Virginian silk
      5
      The Virginian t J: Dylan White 7 14/1
    2. Arctic Saint silk
      9
      Arctic Saint t J: Diarmuid Moloney 7 11/1
    3. Gonetomillgrove silk
      6
      Gonetomillgrove J: Conor Owens 7 50/1
    4. Spellacy's Cross silk
      8
      Spellacy's Cross t J: Aidan Kelly 5 25/1
    5. Great Rainbow silk
      12
      Great Rainbow J: Richard Deegan 11/2
    6. Mabel In May silk
      13
      Mabel In May J: Kieren Buckley 80/1
    7. Lummi Island silk
      1
      Lummi Island J: E Walsh 16/1
    8. Trim To Milan silk
      17
      Trim To Milan J: Ricky Doyle 20/1
    9. War Thunder silk
      18
      War Thunder J: Kevin Sexton 7/1
    10. Glenriver silk
      3
      Glenriver J: P J O'Hanlon 3 10/1
    11. Saynothinatall silk
      2
      Saynothinatall J: Jack G Gilligan 7 28/1
    12. Mademewhatiam silk
      14
      Mademewhatiam J: Conor Stone-Walsh 5 11/1
    13. Daicheadacuig silk
      10
      Daicheadacuig J: Alex Harvey 7 80/1
    14. The Miracle Man silk
      4
      The Miracle Man J: Jake Coen 5 28/1
    15. Internet Biddy silk
      16
      Internet Biddy h J: Mike O'Connor 3 66/1
Winning Trainer: E McNamara
Distances: shd, 1 1/4, 10
Runners: 18 | Non Runners: 3

16:52 Punchestown

Full Result
  1. Flashthelights silk
    16
    Flashthelights tp J: Gavin Brouder 5 7/1
  2. Papa Barns silk
    17
    Papa Barns J: Patrick M O'Brien 7 15/2
  3. Kalaroun silk
    6
    Kalaroun J: Charlie O'Dwyer 5 22/1
    1. Mac's Xpress silk
      1
      Mac's Xpress J: Jack G Gilligan 7 15/2
    2. Birdsandthebees silk
      8
      Birdsandthebees h J: Peter Smithers 7 3/1F
    3. Winds Of Winter silk
      12
      Winds Of Winter J: Kevin Sexton 10/1
    4. Il Silenzio silk
      5
      Il Silenzio tp J: Ricky Doyle 11/1
    5. Ixigreczed silk
      3
      Ixigreczed h J: Philip Donovan 5 28/1
    6. Hees Dynamite silk
      10
      Hees Dynamite J: Conor McNamara 14/1
    7. Its Not Over Yet silk
      11
      Its Not Over Yet J: James Duggan 7 14/1
    8. Rideau Canal silk
      7
      Rideau Canal t J: Jake Coen 5 12/1
    9. Warrior Lion silk
      14
      Warrior Lion tp J: Conor Stone-Walsh 5 28/1
    10. Shean Glory silk
      18
      Shean Glory J: Mike O'Connor 3 18/1
    11. The Empty Kettel silk
      2
      The Empty Kettel J: Richard Deegan 40/1
    12. Eire Comes Tribsy silk
      15
      Eire Comes Tribsy t J: Sarah Kavanagh 7 33/1
    13. Make No Plans silk
      13
      Make No Plans J: Carl Millar 7 16/1
    14. Bowgate Street silk
      9
      Bowgate Street t J: Oakley Brown 5 16/1
Winning Trainer: Noel C Kelly
Distances: 4 1/2, 5 1/2, 1
Runners: 17 | Non Runners: 4

17:27 Punchestown

Full Result
  1. Fatal Flaw silk
    9
    Fatal Flaw t J: Mr Derek O'Connor 5/1
  2. Base Of Fire silk
    3
    Base Of Fire J: Mr E P O'Brien 5 4/1
  3. Chart Topper silk
    7
    Chart Topper J: Mr P W Mullins 7/2
    1. Ned In The Park silk
      12
      Ned In The Park J: Mr D Doyle 7 9/1
    2. Ballysax Hank silk
      2
      Ballysax Hank J: Carl Millar 7 20/1
    3. Passenger silk
      13
      Passenger J: Mr Finian Maguire 9/4F
    4. The Gray Ghost silk
      16
      The Gray Ghost J: Mr P A King 5 25/1
    5. Solsbury Hill silk
      14
      Solsbury Hill J: Mr H C Swan 3 12/1
    6. Bigcitylights silk
      5
      Bigcitylights ht J: Mr J L Gleeson 5 28/1
    7. The Correction silk
      15
      The Correction t J: Mr J R Martin 7 22/1
    8. She Can Do It silk
      20
      She Can Do It J: Alex Harvey 7 125/1
    9. Vintage Red silk
      17
      Vintage Red J: Mr T A Halford 7 125/1
    10. Final Flutter silk
      19
      Final Flutter J: Mr I Ryan 7 100/1
    11. Bebbinberg silk
      4
      Bebbinberg J: Conor Smithers 7 100/1
    12. Mountain Port silk
      11
      Mountain Port t J: Mr P J Cody 7 100/1
    13. Getone silk
      10
      Getone J: Mr J C Barry 3 125/1
    14. As The Lad Says silk
      1
      As The Lad Says J: Ms H Dunne 7 150/1
    15. Caminito Del Rey silk
      6
      Caminito Del Rey h J: Mr O McGill 7 100/1
    16. El Toro Rocco silk
      8
      El Toro Rocco t J: Mr F J Gillen 7 25/1
    17. Elmonir silk
      18
      Elmonir J: Mr G Daly 7 100/1