13:20 Navan

Full Result
  1. Sounds Like A Plan silk
    5 (1)
    Sounds Like A Plan J: W J Lee 5/1
  2. Tunbridge Wells silk
    6 (7)
    Tunbridge Wells J: Wayne Lordan 7/4
  3. Gangsta Man silk
    3 (3)
    Gangsta Man J: Shane Foley 33/1
    1. Dr Ali silk
      2 (2)
      Dr Ali J: Colin Keane 6/4F
    2. King Thistle silk
      4 (4)
      King Thistle J: Ben Coen 8/1
    3. Katie Ross silk
      8 (6)
      Katie Ross J: Gavin Ryan 50/1
    4. Bamako silk
      1 (5)
      Bamako J: Chris Hayes 33/1
    5. Weegeebear silk
      7 (8)
      Weegeebear J: Gary Carroll 14/1
Winning Trainer: A Oliver
Distances: 3, 3 1/4, 1/2
Runners: 8

13:55 Navan

Full Result
  1. Stanhope silk
    17 (6)
    Stanhope J: Keithen Kennedy 7 7/1
  2. Layoftheland silk
    14 (5)
    Layoftheland t J: Paddy Harnett 2 13/8F
  3. Cuban Grey silk
    4 (12)
    Cuban Grey p J: Wesley Joyce 2 15/2
    1. Shoebox King silk
      3 (15)
      Shoebox King p J: Jack Kearney 2 9/1
    2. Aloysius Lilius silk
      2 (17)
      Aloysius Lilius tb J: Scott McCullagh 28/1
    3. Un Bacio Ancora silk
      10 (1)
      Un Bacio Ancora tp J: Jamie Powell 16/1
    4. Hope And Innocence silk
      7 (11)
      Hope And Innocence J: James Ryan 22/1
    5. Below Deck silk
      13 (10)
      Below Deck J: Wayne Hassett 2 14/1
    6. Only A Star silk
      6 (3)
      Only A Star J: Alyse Clarke 7 80/1
    7. No Speed Limit silk
      15 (4)
      No Speed Limit v J: Adam Caffrey 25/1
    8. Aurora Nova silk
      12 (16)
      Aurora Nova J: Hugh Horgan 2 13/2
    9. Senado Square silk
      1 (7)
      Senado Square J: Cian Horgan 4 14/1
    10. Teddy Boy silk
      5 (8)
      Teddy Boy J: Sorcha Woods 7 14/1
    11. Jacks Inn silk
      8 (18)
      Jacks Inn J: Robert Whearty 22/1
    12. Sin E Shekells silk
      16 (9)
      Sin E Shekells tp J: Rory Mulligan 7 66/1
    13. Star Sailor silk
      18 (2)
      Star Sailor J: Jack Cleary 4 40/1
Winning Trainer: John C McConnell
Distances: shd, 2 1/4, 1
Runners: 16 | Non Runners: 2

14:30 Navan

Full Result
  1. Sturlasson silk
    8 (2)
    Sturlasson J: Declan McDonogh 15/2
  2. Desert Power silk
    3 (5)
    Desert Power J: James Ryan 5 22/1
  3. Abiding Star silk
    10 (10)
    Abiding Star J: Chris Hayes 11/2
    1. Back Down Under silk
      11 (9)
      Back Down Under J: Leigh Roche 13/8F
    2. Somptueuse silk
      18 (3)
      Somptueuse J: Danny Sheehy 66/1
    3. Glamorous Doll silk
      14 (17)
      Glamorous Doll J: Ben Coen 28/1
    4. Lismacbryan silk
      16 (4)
      Lismacbryan J: Robbie Colgan 100/1
    5. Fair Taxes silk
      4 (16)
      Fair Taxes h J: Donagh O'Connor 22/1
    6. Verified silk
      9 (14)
      Verified b J: N G McCullagh 8/1
    7. Saffredi silk
      6 (12)
      Saffredi h J: Gary Carroll 20/1
    8. Pass To Paris silk
      5 (18)
      Pass To Paris J: Gavin Ryan 33/1
    9. Oh So Bright silk
      17 (11)
      Oh So Bright t J: Shane Foley 8/1
    10. Sierra De Gredos silk
      7 (15)
      Sierra De Gredos J: W J Lee 7/1
    11. Behomebyhalfpast silk
      12 (1)
      Behomebyhalfpast J: Wayne Lordan 150/1
    12. Crystal Luna silk
      13 (13)
      Crystal Luna p J: Oisin McSweeney 3 11/1
    13. Making A Move silk
      1 (6)
      Making A Move h J: Mikey Sheehy 125/1
    14. Nelliestar silk
      2 (7)
      Nelliestar J: Luke McAteer 100/1
Winning Trainer: Kieran P Cotter
Distances: 3, 1/2, 3 1/2
Runners: 17 | Non Runners: 1

15:05 Navan

Full Result
  1. Amazon Lady silk
    3 (3)
    Amazon Lady v J: W J Lee 11/1
  2. Harry's Hill silk
    8 (6)
    Harry's Hill t J: Seamie Heffernan 11/1
  3. Mehman silk
    7 (2)
    Mehman t J: Shane Foley 85/40F
    1. Inishmot Prince silk
      11 (14)
      Inishmot Prince v J: James Ryan 5 22/1
    2. Blanc De Noir silk
      10 (5)
      Blanc De Noir J: Rory Mulligan 7 10/1
    3. Never Shout Never silk
      5 (1)
      Never Shout Never J: Cian MacRedmond 5 16/1
    4. Pro Bono Alexander silk
      4 (10)
      Pro Bono Alexander b J: Wayne Hassett 5 7/1
    5. Jon Riggens silk
      2 (13)
      Jon Riggens t J: Ben Coen 7/2
    6. Nouvel Espoir silk
      14 (9)
      Nouvel Espoir J: Nathan Crosse 8/1
    7. Charming Lady silk
      9 (7)
      Charming Lady v J: Robert Whearty 5 40/1
    8. Buddy Batt silk
      13 (8)
      Buddy Batt J: Jamie Powell 3 33/1
    9. New Definition silk
      1 (4)
      New Definition J: Colin Keane 28/1
    10. Sunday Sovereign silk
      12 (11)
      Sunday Sovereign J: Chris Hayes 33/1
    11. Only Spoofing silk
      6 (12)
      Only Spoofing J: J M Sheridan 40/1
Winning Trainer: W McCreery
Distances: 1/2, 1 1/2, 2
Runners: 14

15:40 Navan

Full Result
  1. Birdman silk
    1 (1)
    Birdman J: Shane Foley 9/4
  2. Bellezza silk
    4 (3)
    Bellezza J: Colin Keane 9/2
  3. Gasper De Lemos silk
    2 (4)
    Gasper De Lemos J: Wayne Lordan 8/11F
    1. Pearl Jewel silk
      5 (2)
      Pearl Jewel h J: Robbie Colgan 50/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 1 1/4, nk, 15
Runners: 4 | Non Runners: 1

16:15 Navan

Full Result
  1. Global Export silk
    1 (10)
    Global Export h J: Robert Whearty 5 7/2J
  2. The Truant silk
    3 (6)
    The Truant t J: Keithen Kennedy 7 14/1
  3. Grann's Boy silk
    2 (3)
    Grann's Boy J: Adam Caffrey 5 8/1
    1. Goonyaboyya silk
      11 (12)
      Goonyaboyya J: Colin Keane 7/2J
    2. Firm Belief silk
      4 (11)
      Firm Belief J: Seamie Heffernan 6/1
    3. Dollar Value silk
      5 (8)
      Dollar Value J: James Ryan 5 11/1
    4. My Birthday Girl silk
      13 (5)
      My Birthday Girl b J: Jamie Powell 3 15/2
    5. Tenth Amendment silk
      16 (4)
      Tenth Amendment t J: Gavin Ryan 50/1
    6. Fair Damsel silk
      10 (14)
      Fair Damsel J: Siobhan Rutledge 3 15/2
    7. Sioux Grit silk
      15 (15)
      Sioux Grit J: Killian Leonard 50/1
    8. Wishes And Dreams silk
      9 (16)
      Wishes And Dreams tp J: Shane Foley 25/1
    9. Mythical Times silk
      14 (7)
      Mythical Times J: Chris Hayes 28/1
    10. Walnut Beach silk
      7 (13)
      Walnut Beach b J: Alan Persse 7 16/1
    11. Mambo De La Luna silk
      8 (1)
      Mambo De La Luna p J: J M Sheridan 50/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 1, 1/2, 1 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

16:50 Navan

Full Result
  1. El C Wells silk
    7 (6)
    El C Wells J: Robbie Colgan 28/1
  2. Gracesolution silk
    3 (4)
    Gracesolution J: Shane Foley 4/1F
  3. Sceptred Isle silk
    15 (12)
    Sceptred Isle J: Siobhan Rutledge 3 28/1
    1. Mephisto silk
      8 (14)
      Mephisto v J: Colin Keane 13/2
    2. Glyde Ranger silk
      2 (3)
      Glyde Ranger v J: James Ryan 5 5/1
    3. Sand Castle silk
      12 (10)
      Sand Castle tp J: Seamie Heffernan 9/1
    4. Final Endeavour silk
      13 (15)
      Final Endeavour J: Gavin Ryan 12/1
    5. Gudrun Genberg silk
      14 (5)
      Gudrun Genberg J: Wayne Hassett 5 15/2
    6. Nomenclature silk
      4 (9)
      Nomenclature J: Joseph Harnett 10 18/1
    7. Xquise silk
      11 (7)
      Xquise J: Adam Caffrey 5 50/1
    8. Construct silk
      6 (11)
      Construct t J: Donagh O'Connor 28/1
    9. You Make Me Smile silk
      16 (2)
      You Make Me Smile J: Cian Horgan 7 25/1
    10. Dubai Clover silk
      9 (13)
      Dubai Clover J: Gary Carroll 11/2
    11. Say You're Sorry silk
      10 (16)
      Say You're Sorry ht J: Chris Hayes 10/1
Winning Trainer: Paul Mulligan
Distances: nk, 1/2, 3 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

17:25 Navan

Full Result
  1. Lady Doris silk
    9 (9)
    Lady Doris J: Gavin Ryan 11/2
  2. Naturally Nimble silk
    5 (7)
    Naturally Nimble J: Dylan Browne McMonagle 6/4F
  3. Blackpool silk
    1 (4)
    Blackpool J: Wayne Lordan 3/1
    1. Galway Man silk
      2 (5)
      Galway Man J: Nathan Crosse 250/1
    2. Nestor silk
      6
      Nestor J: Rory Cleary 40/1
    3. Heliogabalus silk
      3 (6)
      Heliogabalus J: Shane Foley 12/1
    4. Rock Of Ireland silk
      7 (2)
      Rock Of Ireland J: Luke McAteer 11/4
    5. Jimmy The Greek silk
      4 (1)
      Jimmy The Greek J: Robbie Colgan 250/1
    6. Spencer Dock silk
      8 (3)
      Spencer Dock J: Chris Hayes 100/1
Winning Trainer: Donnacha Aidan O'Brien
Distances: hd, 3 1/4, 2 1/2
Runners: 9

13:30 Newmarket

Full Result
  1. Mountain Breeze silk
    1 (3)
    Mountain Breeze J: Pat Dobbs 8/13F
  2. New Charter silk
    9 (9)
    New Charter J: Hollie Doyle 7/1
  3. Invincible Song silk
    6 (6)
    Invincible Song J: Billy Loughnane 20/1
    1. Flaming Stone silk
      3 (11)
      Flaming Stone J: Kevin Stott 5/1
    2. Patsy Snugfit silk
      10 (7)
      Patsy Snugfit J: Charles Bishop 8/1
    3. Hourglass Of Light silk
      5 (2)
      Hourglass Of Light J: Callum Shepherd 50/1
    4. Moostar silk
      7 (1)
      Moostar J: Jason Watson 80/1
    5. Fregola silk
      4 (5)
      Fregola J: Neil Callan 22/1
    6. Naina silk
      8 (4)
      Naina J: Laura Pearson 200/1
    7. Cassandraalexandra silk
      2 (10)
      Cassandraalexandra J: Hayley Turner 40/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 2 1/2, 1 1/2, 2 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 1

14:05 Newmarket

Full Result
  1. So Logical silk
    7 (5)
    So Logical J: Hollie Doyle 3/1J
  2. Love Billy Boy silk
    4 (2)
    Love Billy Boy J: Neil Callan 9/2
  3. Miss Information silk
    6 (1)
    Miss Information J: Callum Hutchinson 3 11/1
    1. Dashing Darcey silk
      2 (3)
      Dashing Darcey J: Aidan Keeley 3 4/1
    2. Gressington silk
      5 (7)
      Gressington J: Callum Rodriguez 3/1J
    3. Venture Capital silk
      3 (6)
      Venture Capital J: Kevin Stott 25/1
    4. Serene Seraph silk
      1 (4)
      Serene Seraph J: Alec Voikhansky 3 7/1
Winning Trainer: John & Thady Gosden
Distances: 1 1/4, hd, 1 1/4
Runners: 7

14:40 Newmarket

Full Result
  1. Carrytheone silk
    5 (5)
    Carrytheone ht J: Pat Dobbs 22/1
  2. Gorak silk
    9 (13)
    Gorak p J: Callum Shepherd 13/2
  3. Divine Libra silk
    10 (14)
    Divine Libra J: Kevin Stott 4/1F
    1. Rainbow Fire silk
      7 (10)
      Rainbow Fire J: Neil Callan 11/2
    2. Darkness silk
      13 (11)
      Darkness v J: Jason Watson 10/1
    3. Koy Koy silk
      8 (8)
      Koy Koy J: Billy Loughnane 14/1
    4. Summerghand silk
      11 (2)
      Summerghand v J: Cieren Fallon 10/1
    5. Quinault silk
      3 (3)
      Quinault ht J: Luke Catton 5 8/1
    6. Make Me King silk
      2 (7)
      Make Me King J: Harry Burns 3 28/1
    7. Saint Lawrence silk
      1 (1)
      Saint Lawrence J: Hollie Doyle 12/1
    8. Desert Cop silk
      4 (12)
      Desert Cop J: Callum Hutchinson 3 11/1
    9. Final Watch silk
      14 (9)
      Final Watch J: Laura Pearson 25/1
    10. Imperial Fighter silk
      6 (15)
      Imperial Fighter J: Saffie Osborne 50/1
    11. Quest For Fun silk
      12 (6)
      Quest For Fun t J: Sean Kirrane 16/1
    12. Chola Empire silk
      15 (4)
      Chola Empire J: George Rooke 40/1
Winning Trainer: Michael Bell
Distances: shd, nse, nk
Runners: 15

15:15 Newmarket

Full Result
  1. Great Blasket silk
    10 (10)
    Great Blasket b J: Hollie Doyle 7/2F
  2. Zozimus silk
    11 (7)
    Zozimus v J: Jason Watson 9/2
  3. Hopeful silk
    4 (3)
    Hopeful J: Kevin Stott 4/1
    1. Repertoire silk
      5 (2)
      Repertoire J: Callum Shepherd 9/1
    2. Cabinet Of Clowns silk
      6 (6)
      Cabinet Of Clowns J: Charles Bishop 15/2
    3. Signcastle City silk
      7 (1)
      Signcastle City J: Alec Voikhansky 3 12/1
    4. Good Karma silk
      2 (4)
      Good Karma J: Saffie Osborne 7/1
    5. He's A Gentleman silk
      9 (11)
      He's A Gentleman v J: Ross Coakley 12/1
    6. Epsom Faithfull silk
      8 (8)
      Epsom Faithfull p J: Paddy Bradley 20/1
Winning Trainer: Dr Richard Newland & Jamie Insole
Distances: shd, nk, 1 3/4
Runners: 9 | Non Runners: 2

15:50 Newmarket

Full Result
  1. Precious Jewel silk
    5 (1)
    Precious Jewel J: Pat Dobbs 9/4F
  2. Blessed Honour silk
    1 (6)
    Blessed Honour J: Callum Shepherd 11/4
  3. Incensed silk
    2 (3)
    Incensed J: Kevin Stott 4/1
    1. Lake Teo silk
      3 (2)
      Lake Teo J: Hollie Doyle 8/1
    2. Sea La Venus silk
      6 (5)
      Sea La Venus J: Cieren Fallon 6/1
    3. Molten Sea silk
      4 (4)
      Molten Sea J: Saffie Osborne 16/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 1, 2 1/4, 5 1/2
Runners: 6

16:25 Newmarket

Full Result
  1. Whathappensinvegas silk
    11 (7)
    Whathappensinvegas J: Saffie Osborne 25/1
  2. Rebaatt silk
    5 (5)
    Rebaatt J: Cieren Fallon 15/2
  3. Alrazeen silk
    2 (11)
    Alrazeen J: Hayley Turner 12/1
    1. Screaming Eagle silk
      1 (13)
      Screaming Eagle J: Hollie Doyle 11/2
    2. Prometeo silk
      9 (1)
      Prometeo J: Josephine Gordon 9/2J
    3. Alhattan silk
      4 (8)
      Alhattan J: Billy Loughnane 9/2J
    4. Cloud Free silk
      8 (10)
      Cloud Free J: Kevin Stott 20/1
    5. Magnificent Match silk
      13 (9)
      Magnificent Match J: Aidan Keeley 3 20/1
    6. Alpen Power silk
      6 (4)
      Alpen Power J: Franny Norton 11/1
    7. Francesco Baracca silk
      7 (3)
      Francesco Baracca J: Charles Bishop 11/1
    8. Caelan silk
      3 (6)
      Caelan J: Neil Callan 7/1
    9. Blue Collar silk
      10 (12)
      Blue Collar J: Alec Voikhansky 3 16/1
Winning Trainer: Ian Williams
Distances: 1/2, 1/2, 3/4
Runners: 12 | Non Runners: 1

17:00 Newmarket

Full Result
  1. Change Sings silk
    3 (9)
    Change Sings J: George Downing 100/30F
  2. Em Jay Kay silk
    11 (3)
    Em Jay Kay J: Josephine Gordon 10/1
  3. Rebel Path silk
    8 (7)
    Rebel Path J: Luke Catton 5 28/1
    1. Above silk
      5 (5)
      Above tp J: Neil Callan 5/1
    2. Cooperation silk
      10 (6)
      Cooperation h J: Harry Burns 3 25/1
    3. Hierarchy silk
      1 (2)
      Hierarchy tp J: Saffie Osborne 9/2
    4. Tremblant silk
      6 (1)
      Tremblant tp J: Hollie Doyle 9/2
    5. Epic Express silk
      7 (4)
      Epic Express p J: Laura Pearson 7/1
    6. Lord Rapscallion silk
      2 (8)
      Lord Rapscallion J: Hayley Turner 22/1
    7. Kracking silk
      9 (11)
      Kracking ht J: Callum Shepherd 16/1
Winning Trainer: Eve Johnson Houghton
Distances: 1 1/2, nk, nk
Runners: 10 | Non Runners: 1

13:40 Wexford

Full Result
  1. One Night Standard silk
    8
    One Night Standard J: Keith Donoghue 11/8F
  2. Ballinearla Girl silk
    3
    Ballinearla Girl h J: Shane O'Callaghan 5 33/1
  3. Dream Once More silk
    5
    Dream Once More ht J: Shane Fitzgerald 40/1
    1. Oscar Tonic silk
      9
      Oscar Tonic J: John Shinnick 7 66/1
    2. Pallas Athene silk
      10
      Pallas Athene p J: Sam Ewing 13/2
    3. Ar Aghaidh silk
      2
      Ar Aghaidh J: Mr S Cavanagh 7 25/1
    4. Time For Tea silk
      13
      Time For Tea J: Rachael Blackmore 5/2
    5. Miss Direct silk
      7
      Miss Direct h J: Conor Stone-Walsh 5 125/1
    6. Annie Questions silk
      1
      Annie Questions J: Kevin A Murphy 7 66/1
    7. Day's A Dawning silk
      4
      Day's A Dawning J: Jody McGarvey 33/1
    8. Sky Tempest silk
      12
      Sky Tempest tp J: Cian Quirke 5 40/1
    9. Zingara Lass silk
      14
      Zingara Lass J: Phillip Enright 50/1
    10. Shaving silk
      11
      Shaving J: Paul Townend 7/2
    11. In The Blood silk
      6
      In The Blood J: Kieren Buckley 100/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 4, 2 3/4, 13
Runners: 14 | Non Runners: 3

14:15 Wexford

Full Result
  1. Kiltealy Park silk
    2
    Kiltealy Park J: Sean Flanagan 100/30
  2. Pana To Milan silk
    12
    Pana To Milan t J: Liam McKenna 5 10/1
  3. Lovely Reaction silk
    3
    Lovely Reaction J: Simon Torrens 11/4F
    1. Joya Del Mar silk
      7
      Joya Del Mar J: Ricky Doyle 16/1
    2. Circus Act silk
      11
      Circus Act J: Gavin Brouder 5 8/1
    3. Mullaghmore Wave silk
      8
      Mullaghmore Wave J: Kieren Buckley 33/1
    4. Yabo silk
      13
      Yabo J: Tom Harney 7 10/1
    5. Signora Di Milano silk
      14
      Signora Di Milano p J: Sam Ewing 25/1
    6. Good As Hell silk
      6
      Good As Hell b J: Niall Moore 7 15/2
    7. Lucky Viv silk
      4
      Lucky Viv J: Ambrose McCurtin 14/1
    8. Rebel Early silk
      1
      Rebel Early p J: Darragh O'Keeffe 28/1
    9. Cobra Queen silk
      5
      Cobra Queen J: Rachael Blackmore 13/2
Winning Trainer: Paul Nolan
Distances: 10, 3/4, 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 5

14:50 Wexford

Full Result
  1. A Nod To Getaway silk
    13
    A Nod To Getaway tp J: Darragh O'Keeffe 4/1
  2. Rightfolksplease silk
    12
    Rightfolksplease J: Donagh Meyler 11/2
  3. Toon Town silk
    15
    Toon Town J: Sean Flanagan 9/1
    1. Chosen Shant silk
      5
      Chosen Shant t J: E Walsh 3/1F
    2. Sunwalk silk
      14
      Sunwalk t J: Charlie O'Dwyer 5 16/1
    3. Ladyeze Man silk
      6
      Ladyeze Man t J: Keith Donoghue 10/1
    4. The Riastrad silk
      9
      The Riastrad h J: John Shinnick 7 20/1
    5. The Striker Dylan silk
      4
      The Striker Dylan J: Richard Deegan 11/1
    6. Diamond Dollar silk
      2
      Diamond Dollar J: Philip Byrnes 3 4/1
    7. Hesasmoothoperator silk
      3
      Hesasmoothoperator J: Kieren Buckley 22/1
    8. Lacken Run silk
      11
      Lacken Run J: Philip Donovan 5 80/1
Winning Trainer: Paul O'Flynn
Distances: nk, 3, 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 6

15:25 Wexford

Full Result
  1. Junot silk
    5
    Junot tp J: Darragh O'Keeffe 9/2