13:30 Plumpton

Full Result
  1. Somespring Special silk
    1
    Somespring Special t J: Ben Godfrey 3 10/1
  2. Magistrato silk
    4
    Magistrato t J: Chris Ward 17/2
  3. Fame And Fun silk
    5
    Fame And Fun t J: Freddie Gingell 3 9/4
    1. Godot silk
      2
      Godot p J: Philip Armson 4/1
    2. Abingworth silk
      3
      Abingworth J: Caoilin Quinn 3 6/4F
Winning Trainer: Anthony Honeyball
Distances: 8 1/2, 10, 5 1/2
Runners: 5

14:05 Plumpton

Full Result
  1. Townhill silk
    5
    Townhill tp J: Stan Sheppard 5/4F
  2. Masterdream silk
    3
    Masterdream tp J: Thomasina Eyston 7 8/1
  3. Astroman silk
    6
    Astroman p J: Micheal Nolan 18/1
    1. Fortune Forever silk
      4
      Fortune Forever J: Mr Tom Broughton 5 11/4
    2. Crookbarrow silk
      12
      Crookbarrow tb J: James Best 100/1
    3. Rum Cove silk
      10
      Rum Cove p J: James Davies 33/1
    4. Tying The Knot silk
      9
      Tying The Knot b J: Tom Cannon 100/1
    5. Vintage Icon silk
      13
      Vintage Icon J: Philip Armson 3 125/1
    6. Simon The Seagull silk
      11
      Simon The Seagull J: Marc Goldstein 20/1
    7. Mr Tambourine Man silk
      2
      Mr Tambourine Man p J: Jack Tudor 18/1
    8. Endersen silk
      8
      Endersen J: Niall Houlihan 40/1
    9. The Turtle Said silk
      1
      The Turtle Said J: Joe Anderson 5 6/1
Winning Trainer: Tom Lacey
Distances: 5, 4, 1 1/4
Runners: 12 | Non Runners: 1

14:40 Plumpton

Full Result
  1. Davidoc silk
    1
    Davidoc t J: Ben Jones 4/11F
  2. Westmill silk
    8
    Westmill J: Marc Goldstein 80/1
  3. Arenas Del Tiempo silk
    6
    Arenas Del Tiempo J: James Best 28/1
    1. Ramensky silk
      9
      Ramensky J: Joe Anderson 5 5/2
    2. Silver Bobbin silk
      11
      Silver Bobbin J: Lee Edwards 50/1
    3. Sindri silk
      12
      Sindri h J: Sean Houlihan 20/1
    4. Gosmore silk
      10
      Gosmore J: Niall Houlihan 125/1
    5. Sir Maximus silk
      5
      Sir Maximus J: David Bass 22/1
Winning Trainer: Ben Pauling
Distances: 8, 3 3/4, 2 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 4

15:15 Plumpton

Full Result
  1. Transmission silk
    1
    Transmission p J: Joe Anderson 5 100/30F
  2. Broomfields Cave silk
    8
    Broomfields Cave p J: Kevin Brogan 14/1
  3. For Gina silk
    12
    For Gina p J: Dylan Whelan 7 4/1
    1. Norton Hill silk
      6
      Norton Hill tb J: Rex Dingle 7/1
    2. I'm A Starman silk
      11
      I'm A Starman J: Gavin Sheehan 15/2
    3. Hunting Percival silk
      10
      Hunting Percival t J: Micheal Nolan 22/1
    4. San Pedro silk
      9
      San Pedro p J: Freddie Gordon 5 15/2
    5. Striking A Pose silk
      4
      Striking A Pose J: Freddie Gingell 5 12/1
    6. Moka De Vassy silk
      3
      Moka De Vassy b J: David Noonan 20/1
    7. Royal Pretender silk
      5
      Royal Pretender J: Tom Cannon 11/1
    8. Fable silk
      7
      Fable p J: James Bowen 33/1
Winning Trainer: Neil Mulholland
Distances: 2 3/4, 1/2, 2 1/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

15:50 Plumpton

Full Result
  1. Milan Bridge silk
    4
    Milan Bridge t J: Tom Cannon 8/1
  2. Born At Midnight silk
    9
    Born At Midnight J: Harry Kimber 13/2
  3. Crystal Moon silk
    6
    Crystal Moon t J: Gavin Sheehan 4/1J
    1. Innisfree Lad silk
      3
      Innisfree Lad tb J: Theo Gillard 66/1
    2. Pedley Wood silk
      10
      Pedley Wood t J: Brendan Powell 4/1J
    3. I See You Well silk
      1
      I See You Well J: Micheal Nolan 15/2
    4. Delgany Monarch silk
      14
      Delgany Monarch J: Niall Houlihan 9/1
    5. Minella Buster silk
      2
      Minella Buster J: Joe Anderson 5 16/1
    6. Atakan silk
      5
      Atakan t J: Robert Dunne 25/1
    7. My Bad Lucy silk
      13
      My Bad Lucy J: James Davies 14/1
    8. Blame The Game silk
      11
      Blame The Game p J: Rex Dingle 7/1
Winning Trainer: Sarah Humphrey
Distances: 1, 10, 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 3

16:25 Plumpton

Full Result
  1. Paddy De Pole silk
    2
    Paddy De Pole p J: Freddie Gingell 5 5/2F
  2. Highway One O Five silk
    4
    Highway One O Five J: Rex Dingle 11/4
  3. Shandancer silk
    1
    Shandancer t J: Luke Scott 5 6/1
    1. Grooveur silk
      9
      Grooveur J: Tom Cannon 100/1
    2. Tellmesomethingood silk
      3
      Tellmesomethingood t J: Robert Dunne 6/1
    3. Outside Adesa silk
      5
      Outside Adesa J: Sean Houlihan 15/2
    4. Chief Lady silk
      8
      Chief Lady J: Tabitha Worsley 3 50/1
    5. Beaufort West silk
      10
      Beaufort West b J: Thomasina Eyston 7 12/1
    6. Oscarsman silk
      7
      Oscarsman tb J: Elizabeth Gale 7 28/1
    7. Naturally High silk
      6
      Naturally High J: Caoilin Quinn 3 25/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 8, 3 3/4, 1/2
Runners: 10

17:00 Plumpton

Full Result
  1. Crazierthandaisy silk
    1
    Crazierthandaisy J: James Bowen EvensF
  2. Getaways Gift silk
    8
    Getaways Gift J: Rex Dingle 17/2
  3. Hurley Girly silk
    3
    Hurley Girly J: Richie McLernon 50/1
    1. Nobody's Perfect silk
      5
      Nobody's Perfect h J: Tom Cannon 33/1
    2. Chocolate Hobbnob silk
      7
      Chocolate Hobbnob J: Brendan Powell 9/1
    3. Hello Cello silk
      2
      Hello Cello t J: Lorcan Murtagh 4/1
    4. Taralote silk
      10
      Taralote J: Ben Jones 14/1
    5. Santiago Sunset silk
      9
      Santiago Sunset p J: Lee Edwards 200/1
    6. Jakana silk
      4
      Jakana J: Connor Brace 8/1
    7. Silver Hill Flyer silk
      6
      Silver Hill Flyer J: Elizabeth Gale 7 28/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 2, 4 1/4, 3 1/4
Runners: 10

13:47 Hereford

Full Result
  1. Fiston De Becon silk
    3
    Fiston De Becon t J: Sean Bowen 6/5F
  2. Toothless silk
    4
    Toothless tp J: Harry Cobden 6/4
  3. Chanceux silk
    2
    Chanceux J: Jonathan Burke 7/2
Winning Trainer: Olly Murphy
Distances: 5 1/2, 25
Runners: 3 | Non Runners: 1

14:22 Hereford

Full Result
  1. Insurrection silk
    1
    Insurrection t J: Harry Cobden 4/7F
  2. Maasai Mara silk
    11
    Maasai Mara J: Nick Scholfield 100/30
  3. Jour D'Evasion silk
    2
    Jour D'Evasion t J: Sam Twiston-Davies 9/2
    1. King Of Tara silk
      3
      King Of Tara J: Jonjo O'Neill Jr 17/2
    2. Home And Dry silk
      9
      Home And Dry J: Shane Quinlan 3 200/1
    3. Blow Your Horn silk
      4
      Blow Your Horn J: Charlie Todd 100/1
    4. Zhang Fei silk
      10
      Zhang Fei h J: Liam Harrison 80/1
    5. Chevington silk
      6
      Chevington J: Jay Tidball 5 80/1
    6. Ocean Ridge silk
      14
      Ocean Ridge h J: Charlie Deutsch 80/1
    7. El Vigaro silk
      7
      El Vigaro J: Richard Patrick 200/1
    8. Dragonball Prince silk
      13
      Dragonball Prince J: Henry Brooke 100/1
    9. Too Shy Shy silk
      12
      Too Shy Shy t J: Conor Ring 250/1
    10. Gerrots silk
      8
      Gerrots J: Ben Poste 200/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 3 3/4, 6, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

14:57 Hereford

Full Result
  1. Politacus silk
    1
    Politacus t J: Liam Harrison 6/5F
  2. Mistral Milly silk
    5
    Mistral Milly h J: Tom Bellamy 6/1
  3. Spring Gale silk
    4
    Spring Gale J: Sam Twiston-Davies 9/2
    1. Marmalade Time silk
      3
      Marmalade Time J: Charlie Deutsch 9/2
    2. Chase Park silk
      7
      Chase Park h J: Harry Reed 33/1
    3. Queshi Bridge silk
      2
      Queshi Bridge J: Jonathan Burke 8/1
Winning Trainer: Fergal O'Brien
Distances: 1 3/4, 1 3/4, 19
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:32 Hereford

Full Result
  1. Brianna Rose silk
    5
    Brianna Rose p J: Sean Bowen 11/2
  2. Pilot Show silk
    1
    Pilot Show p J: Ben Bromley 5 100/30
  3. Has Troke silk
    2
    Has Troke p J: Kielan Woods 7/2
    1. Family Pot silk
      6
      Family Pot tp J: Sam Twiston-Davies 11/2
    2. Earcomesbob silk
      7
      Earcomesbob b J: Alice Stevens 5 50/1
    3. Mortens Leam silk
      4
      Mortens Leam J: Harry Reed 17/2
    4. Glance From Clover silk
      3
      Glance From Clover b J: Jonathan Burke 3/1F
Winning Trainer: Martin Keighley
Distances: 5, 22, 4 1/4
Runners: 7

16:07 Hereford

Full Result
  1. Montecam silk
    4
    Montecam J: Nico de Boinville 2/5F
  2. Miss Maverick silk
    9
    Miss Maverick J: Ben Poste 66/1
  3. Native Moon silk
    5
    Native Moon J: Alan Johns 9/1
    1. Culligran silk
      8
      Culligran J: Nick Scholfield 80/1
    2. Catch Catchfire silk
      1
      Catch Catchfire J: Charlie Todd 100/1
    3. Scotch On Da Rocks silk
      6
      Scotch On Da Rocks t J: Kielan Woods 100/30
    4. Valentia silk
      10
      Valentia J: Jack Hogan 3 11/1
    5. League Clash silk
      3
      League Clash J: Sean Bowen 100/1
    6. After Midnight silk
      7
      After Midnight J: Harry Bannister 125/1
    7. Fort Lauderdale silk
      2
      Fort Lauderdale J: Lilly Pinchin 80/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 4, 15, 7
Runners: 10

16:42 Hereford

Full Result
  1. Legionar silk
    2
    Legionar J: Harry Cobden 7/2
  2. Playtogetaway silk
    4
    Playtogetaway J: Jonjo O'Neill Jr 5/1
  3. Inoui Machin silk
    3
    Inoui Machin p J: Sam Twiston-Davies 6/5F
    1. Zucayan silk
      6
      Zucayan t J: Nick Slatter 5 16/1
    2. My Monty silk
      7
      My Monty J: Ben Poste 11/2
    3. Hard Rain silk
      5
      Hard Rain p J: Miss Brodie Hampson 3 33/1
Winning Trainer: Harriet Dickin
Distances: 2 3/4, 1 1/4, 4 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

17:17 Hereford

Full Result
  1. Bring The Action silk
    4
    Bring The Action tb J: Bryan Carver 7/2
  2. Kings Justice silk
    5
    Kings Justice tp J: Toby Wynne 3 6/1
  3. Kankin silk
    1
    Kankin J: Kielan Woods 100/30
    1. Nine Nine Nine silk
      2
      Nine Nine Nine J: Sean Bowen 5/2F
    2. Captain Copper silk
      8
      Captain Copper t J: Conor Ring 28/1
    3. Caro Des Flos silk
      3
      Caro Des Flos J: Harry Bannister 16/1
    4. Howyouplaythegame silk
      6
      Howyouplaythegame h J: Craig Nichol 11/1
    5. Bleue Verte silk
      7
      Bleue Verte t J: Lilly Pinchin 14/1
Winning Trainer: Nigel Hawke
Distances: 3/4, 5, 5
Runners: 8

13:55 Down Royal

Full Result
  1. Lady Bluebird silk
    1
    Lady Bluebird J: Mr E Finegan 7 9/2
  2. Milanaway silk
    8
    Milanaway J: Daniel King 5/1
  3. Lothbeg silk
    7
    Lothbeg t J: Sean Flanagan 14/1
    1. Pallas Athene silk
      11
      Pallas Athene J: Jack Kennedy 2/1F
    2. Miss D Hunter silk
      9
      Miss D Hunter J: Rachael Blackmore 14/1
    3. Evies Court silk
      14
      Evies Court J: Simon Torrens 200/1
    4. Mountrivers Lass silk
      10
      Mountrivers Lass J: Darragh O'Keeffe 100/1
    5. Thunder Rose silk
      13
      Thunder Rose J: Jordan Gainford 25/1
    6. Buttoned Up silk
      3
      Buttoned Up J: Sam Ewing 40/1
    7. Cooltubrid Eva silk
      5
      Cooltubrid Eva J: Michael O'Sullivan 5/1
    8. Wishes And Dreams silk
      15
      Wishes And Dreams t J: Mark McDonagh 3 25/1
    9. Its Not Over Yet silk
      6
      Its Not Over Yet J: James Duggan 7 150/1
    10. Thebeautifulgame silk
      2
      Thebeautifulgame J: E Walsh 150/1
    11. Churchtown Girl silk
      4
      Churchtown Girl t J: Kieren Buckley 200/1
    12. Spice Diva silk
      12
      Spice Diva J: J J Slevin 11/2
Winning Trainer: Hugh Paul Finegan
Distances: 5, 1, 3/4
Runners: 15

14:30 Down Royal

Full Result
  1. O'Faolains Glory silk
    15
    O'Faolains Glory p J: Carl Millar 6/1
  2. Jacenry silk
    6
    Jacenry J: Patrick M O'Brien 7/2F
  3. Scott Lang silk
    2
    Scott Lang p J: Benjamin P Kennedy 2 16/1
    1. Stockdale silk
      9
      Stockdale J: Tom Harney 11/2
    2. Tipp For Mac silk
      4
      Tipp For Mac J: Cian Cullinan 16/1
    3. Barryroe Madam silk
      7
      Barryroe Madam J: Diarmuid Moloney 25/1
    4. Noble Annys silk
      14
      Noble Annys t J: Peter Smithers 20/1
    5. Perfect Pupil silk
      8
      Perfect Pupil J: Daire McConville 9/1
    6. Portnacoo silk
      10
      Portnacoo J: John Shinnick 12/1
    7. Malton Groove silk
      1
      Malton Groove ht J: Michael J Molloy 2 28/1
    8. Kalsman silk
      11
      Kalsman h J: Thomas Reilly 150/1
    9. Spatman De Cerisy silk
      5
      Spatman De Cerisy J: Conor Smithers 2 33/1
    10. Joe's Turn silk
      13
      Joe's Turn p J: Shane Fenelon 25/1
    11. Glenabo Bridge silk
      12
      Glenabo Bridge tb J: James Duggan 2 14/1
    12. Gamigin silk
      3
      Gamigin tp J: Jack G Gilligan 5/1
Winning Trainer: Ian Patrick Donoghue
Distances: 6, 6 1/2, 2 3/4
Runners: 15

15:05 Down Royal

Full Result
  1. Intent Approach silk
    5
    Intent Approach J: Mark Walsh EvensF
  2. Annaghbeg silk
    2
    Annaghbeg p J: Mr S Connor 7 9/1
  3. San Martino silk
    4
    San Martino J: Aileen O'Sullivan 7 10/1
    1. Pipers Boreen silk
      7
      Pipers Boreen p J: Conor McNamara 13/2
    2. Squire Ohara silk
      8
      Squire Ohara t J: Daniel King 14/1
    3. Dgalwaygallivantor silk
      6
      Dgalwaygallivantor t J: Keith Donoghue 7/1
    4. Bestaline silk
      3
      Bestaline p J: Jack Kennedy 11/1
    5. El Capitaine silk
      1
      El Capitaine J: Donagh Meyler 12/1
Winning Trainer: C Byrnes
Distances: 1 3/4, 1/2, 15
Runners: 8

15:40 Down Royal

Full Result
  1. Tankardstown Diva silk
    5
    Tankardstown Diva J: Keith Donoghue 7/1
  2. Plain Or Battered silk
    11
    Plain Or Battered J: Sean O'Keeffe 12/1
  3. Paddy Elvis silk
    12
    Paddy Elvis p J: J J Slevin 22/1
    1. Elle Dorado Rock silk
      13
      Elle Dorado Rock t J: Daniel King 12/1
    2. Flashthelights silk
      14
      Flashthelights t J: Simon Torrens 14/1
    3. Arthor silk
      4
      Arthor p J: Darragh O'Keeffe 11/1
    4. Ballycairn silk
      8
      Ballycairn J: Richard Deegan 50/1
    5. A Great Buzz silk
      2
      A Great Buzz J: Mark Walsh 2/1F
    6. Doonbeg Don silk
      1
      Doonbeg Don J: Rachael Blackmore 4/1
    7. Ocean Legacy silk
      15
      Ocean Legacy J: P J O'Hanlon 3 22/1
    8. Mahler Appeal silk
      10
      Mahler Appeal b J: Danny Mullins 6/1
    9. Benkei silk
      6
      Benkei p J: Miss M Walsh 7 33/1
    10. Getaway Erin silk
      9
      Getaway Erin t J: Shane Fenelon 7 80/1
    11. Georgia Celena silk
      7
      Georgia Celena J: Ben Harvey 100/1
    12. Tony's Pet silk
      3
      Tony's Pet J: Daire McConville 7 125/1
Winning Trainer: Ian Patrick Donoghue
Distances: 1 1/4, hd, 8
Runners: 15

16:15 Down Royal

Full Result
  1. Dreal Deal silk
    4
    Dreal Deal t J: Simon Torrens 7/1
  2. Duffle Coat silk
    5
    Duffle Coat p J: Jack Kennedy 5/4F
  3. Jasmin De Cotte silk
    9
    Jasmin De Cotte h J: Jordan Gainford 14/1
    1. Bardenstown Lad silk
      2
      Bardenstown Lad p J: Keith Donoghue 9/1
    2. Extrapolation silk
      6
      Extrapolation J: Danny Mullins 4/1
    3. Miss Tempo silk
      11
      Miss Tempo J: Rachael Blackmore 4/1
    4. Brave Adam silk
      3
      Brave Adam t J: Sam Ewing 40/1
    5. Fourbi silk
      8
      Fourbi h J: Shane Fenelon 7 200/1
    6. Falvio silk
      7
      Falvio J: Shane Fitzgerald 200/1
    7. Petit Dejeuner silk
      12
      Petit Dejeuner p J: Jake Coen 5 100/1
    8. Ballyglass Beauty silk
      1
      Ballyglass Beauty J: Jack Foley 40/1
Winning Trainer: John C McConnell
Distances: 5 1/2, 3/4, 6 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

16:50 Down Royal

Full Result
  1. Politicise silk
    3
    Politicise tp J: Carl Millar 7 10/1
  2. Don't Talk silk
    8
    Don't Talk t J: Donagh Meyler 9/1
  3. Tangental silk
    12
    Tangental J: Brian Hayes 3/1F
    1. Jimli's Island silk
      16
      Jimli's Island p J: Mike O'Connor 3 66/1
    2. Legacy Of Dreams silk
      11
      Legacy Of Dreams p J: Simon Torrens 33/1
    3. Ivar The Boneless silk
      9
      Ivar The Boneless ht J: Darragh O'Keeffe 40/1
    4. Land Jet silk
      14
      Land Jet J: Conor Stone-Walsh 5 80/1
    5. Womalko silk
      4
      Womalko J: Jack Kennedy 100/30
    6. Welsh Saint silk
      1
      Welsh Saint p J: Shane O'Callaghan 5 40/1
    7. Subset silk
      15
      Subset p J: Sean O'Keeffe 40/1
    8. He Fitz In silk
      2
      He Fitz In v J: Danny Mullins 4/1
    9. Soldier Of Honour silk
      7
      Soldier Of Honour p J: G B Noonan 5 10/1
    10. Joy Of Life silk
      6
      Joy Of Life tp J: J J Slevin 11/1
    11. Hunt Museum silk
      10
      Hunt Museum J: Jody McGarvey 18/1
    12. Dinoland silk
      5
      Dinoland J: Ben Harvey 22/1
    13. Thegoaheadman silk
      13
      Thegoaheadman J: Kieran Callaghan 5 28/1
Winning Trainer: Nigel Thomas Slevin
Distances: hd, 4, 4 3/4
Runners: 16 | Non Runners: 2