13:45 Aintree

Full Result
  1. Inothewayurthinkin silk
    5
    Inothewayurthinkin J: Mark Walsh 6/4F
  2. Iroko silk
    6
    Iroko t J: Jonjo O'Neill Jr 9/2
  3. Heart Wood silk
    4
    Heart Wood J: Rachael Blackmore 5/1
    1. Chianti Classico silk
      2
      Chianti Classico t J: David Bass 6/1
    2. Broadway Boy silk
      1
      Broadway Boy p J: Sam Twiston-Davies 9/1
    3. Giovinco silk
      3
      Giovinco J: Stephen Mulqueen 8/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 4, 1 1/4, 2 3/4
Runners: 6

14:20 Aintree

Full Result
  1. Kateira silk
    6
    Kateira J: Harry Skelton 5/1C
  2. Jango Baie silk
    5
    Jango Baie J: Nico de Boinville 9/1
  3. Inthewaterside silk
    21
    Inthewaterside h J: Harry Cobden 7/1
    1. What's Up Darling silk
      8
      What's Up Darling J: Jack Kennedy 14/1
    2. Spirit D'Aunou silk
      12
      Spirit D'Aunou J: Niall Houlihan 66/1
    3. Might I silk
      4
      Might I t J: Jonathan Burke 20/1
    4. Uncle Bert silk
      10
      Uncle Bert J: James Turner 7 16/1
    5. Ocastle Des Mottes silk
      16
      Ocastle Des Mottes h J: Paul Townend 5/1C
    6. Champagne Twist silk
      19
      Champagne Twist J: Ben Jones 5/1C
    7. Guard Your Dreams silk
      9
      Guard Your Dreams J: Sam Twiston-Davies 40/1
    8. Serious Operator silk
      17
      Serious Operator t J: Patrick Wadge 3 28/1
    9. Sonigino silk
      3
      Sonigino t J: Freddie Gingell 5 22/1
    10. Theatre Man silk
      13
      Theatre Man J: Harry Bannister 12/1
    11. Boombawn silk
      11
      Boombawn J: Kielan Woods 22/1
    12. Making Headway silk
      22
      Making Headway p J: Henry Brooke 13/2
    13. Playful Saint silk
      14
      Playful Saint t J: Fergus Gillard 40/1
    14. Icare Allen silk
      2
      Icare Allen h J: Richie McLernon 50/1
    15. Springwell Bay silk
      1
      Springwell Bay t J: Jonjo O'Neill Jr 25/1
    16. Tronador silk
      20
      Tronador J: Danny Gilligan 3 100/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 1 3/4, 3 1/2, 8 1/2
Runners: 19 | Non Runners: 3

14:55 Aintree

Full Result
  1. Mystical Power silk
    5
    Mystical Power h J: Mark Walsh 11/10F
  2. Firefox silk
    1
    Firefox J: Jack Kennedy 9/4
  3. Lookaway silk
    2
    Lookaway p J: Jack Quinlan 20/1
    1. Mistergif silk
      4
      Mistergif h J: Paul Townend 13/2
    2. Lump Sum silk
      3
      Lump Sum J: Sam Twiston-Davies 9/1
    3. Personal Ambition silk
      6
      Personal Ambition J: Kielan Woods 18/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 1/2, 9 1/2, 1 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 2

15:30 Aintree

Full Result
  1. Jonbon silk
    4
    Jonbon J: Nico de Boinville 11/10F
  2. Conflated silk
    1
    Conflated p J: Jack Kennedy 12/1
  3. Protektorat silk
    7
    Protektorat t J: Harry Skelton 9/2
    1. Envoi Allen silk
      3
      Envoi Allen t J: Rachael Blackmore 13/2
    2. Easy Game silk
      2
      Easy Game J: Paul Townend 20/1
    3. Minella Drama silk
      5
      Minella Drama t J: Brian Hughes 50/1
    4. Pic D'Orhy silk
      6
      Pic D'Orhy t J: Harry Cobden 9/2
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 1 1/4, 1 1/4, 20
Runners: 7

16:05 Aintree

Full Result
  1. Arizona Cardinal silk
    15
    Arizona Cardinal t J: Ciaran Gethings 20/1
  2. James Du Berlais silk
    2
    James Du Berlais t J: Paul Townend 6/1
  3. Kandoo Kid silk
    9
    Kandoo Kid t J: Harry Cobden 10/1
    1. Celebre D'Allen silk
      13
      Celebre D'Allen p J: Micheal Nolan 28/1
    2. Aime Desjy silk
      10
      Aime Desjy J: Danny Mullins 16/1
    3. Fantastic Lady silk
      5
      Fantastic Lady J: Nico de Boinville 18/1
    4. Shantreusse silk
      16
      Shantreusse J: Darragh O'Keeffe 25/1
    5. Grandads Cottage silk
      22
      Grandads Cottage t J: Sean Bowen 18/1
    6. Empire Steel silk
      4
      Empire Steel J: Ryan Mania 28/1
    7. Richmond Lake silk
      7
      Richmond Lake J: Theo Gillard 50/1
    8. Embittered silk
      6
      Embittered t J: Sam Ewing 66/1
    9. Killer Kane silk
      25
      Killer Kane t J: Brendan Powell 28/1
    10. Good Boy Bobby silk
      19
      Good Boy Bobby p J: Sam Twiston-Davies 66/1
    11. The Edgar Wallace silk
      18
      The Edgar Wallace t J: David Bass 33/1
    12. Ciel De Neige silk
      24
      Ciel De Neige p J: Richie McLernon 33/1
    13. Francky Du Berlais silk
      21
      Francky Du Berlais t J: Robert Dunne 80/1
    14. Shakem Up'arry silk
      3
      Shakem Up'arry t J: Ben Jones 5/1F
    15. Classic Getaway silk
      1
      Classic Getaway J: Mr P W Mullins 25/1
    16. Flegmatik silk
      8
      Flegmatik tp J: Harry Skelton 25/1
    17. Bill Baxter silk
      20
      Bill Baxter p J: James Bowen 13/2
    18. Your Darling silk
      14
      Your Darling J: Kielan Woods 12/1
    19. Life In The Park silk
      11
      Life In The Park t J: Rachael Blackmore 11/2
    20. Quel Destin silk
      12
      Quel Destin b J: Bryony Frost 50/1
    21. Frero Banbou silk
      23
      Frero Banbou J: Charlie Deutsch 14/1
Winning Trainer: Stuart Edmunds
Distances: 1, 1, shd
Runners: 24 | Non Runners: 1

16:40 Aintree

Full Result
  1. Dancing City silk
    3
    Dancing City J: Paul Townend 4/1
  2. The Jukebox Man silk
    7
    The Jukebox Man J: Kielan Woods 85/40F
  3. Cherie D'Am silk
    8
    Cherie D'Am J: Harry Skelton 7/1
    1. Shanagh Bob silk
      6
      Shanagh Bob J: Nico de Boinville 7/2
    2. Pinot Rouge silk
      9
      Pinot Rouge p J: Edward Austin 80/1
    3. Ballybentragh silk
      1
      Ballybentragh J: Mr David Maxwell 50/1
    4. Croke Park silk
      2
      Croke Park J: Jack Kennedy 5/1
    5. Kyntara silk
      4
      Kyntara J: Charlie Deutsch 10/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 5 1/2, 7 1/2, 4 3/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

17:15 Aintree

Full Result
  1. El Jefe silk
    19
    El Jefe ht J: Ben Smith 7 40/1
  2. Ballee silk
    1
    Ballee h J: Mr Callum Pritchard 7 22/1
  3. Afadil silk
    6
    Afadil p J: Freddie Gingell 5 9/1
    1. Lively Citizen silk
      18
      Lively Citizen J: Harry Atkins 7 33/1
    2. Go Dante silk
      3
      Go Dante tp J: Dylan Johnston 5 4/1F
    3. Rewired silk
      10
      Rewired J: Luke Scott 5 50/1
    4. Luttrell Lad silk
      8
      Luttrell Lad tp J: Cameron Iles 7 12/1
    5. Party Vibes silk
      15
      Party Vibes J: Alice Stevens 5 12/1
    6. Ted Hastings silk
      4
      Ted Hastings J: Danny Gilligan 3 20/1
    7. Zeeband silk
      14
      Zeeband t J: Jack G Gilligan 7 17/2
    8. Skycutter silk
      16
      Skycutter J: Tristan Durrell 3 15/2
    9. Maidenstreetprince silk
      9
      Maidenstreetprince J: Philip Byrnes 3 11/1
    10. Brucio silk
      5
      Brucio t J: Ben Bromley 5 16/1
    11. Eagles Reign silk
      17
      Eagles Reign J: Shane O'Callaghan 5 14/1
    12. Jungle Jack silk
      2
      Jungle Jack p J: Peter Kavanagh 3 40/1
    13. Your Honor silk
      12
      Your Honor p J: Gavin Brouder 3 66/1
    14. Karuma Grey silk
      13
      Karuma Grey J: Michael O'Sullivan 80/1
    15. Densworth silk
      7
      Densworth t J: Beau Morgan 5 9/2
    16. Pikar silk
      11
      Pikar t J: Fergus Gillard 16/1
Winning Trainer: Andrew Hamilton
Distances: 1 1/2, 1 1/2, shd
Runners: 19

13:58 Fakenham

Full Result
  1. Yalla Habibi silk
    7
    Yalla Habibi t J: Bradley Harris 3 8/11F
  2. Diamond Koda silk
    2
    Diamond Koda J: Mr Tom Broughton 5 100/30
  3. Get A Superstar silk
    3
    Get A Superstar J: Charlie Hammond 15/2
    1. Motazzen silk
      5
      Motazzen J: Paul O'Brien 33/1
    2. Big Cheese silk
      1
      Big Cheese J: Gavin Sheehan 6/1
    3. Sister Julienne silk
      9
      Sister Julienne t J: Tom Cannon 40/1
    4. Saint Vic silk
      6
      Saint Vic J: Conor Ring 80/1
    5. J'Ventile silk
      8
      J'Ventile J: Nick Scholfield 200/1
    6. Mop's A Legend silk
      4
      Mop's A Legend p J: Ben Poste 125/1
Winning Trainer: Harriet Dickin
Distances: 8, 6 1/2, 12
Runners: 9

14:33 Fakenham

Full Result
  1. Ingennio silk
    5
    Ingennio t J: Gavin Sheehan 5/2
  2. Jacks Touch silk
    2
    Jacks Touch J: James Best 15/2
  3. Jigginstown King silk
    4
    Jigginstown King t J: Nick Scholfield 4/1
    1. Scene One silk
      1
      Scene One b J: Tom Cannon 9/4F
    2. Do No Wrong silk
      3
      Do No Wrong J: Callum Bewley 11/2
Winning Trainer: Richard Hobson
Distances: 2 1/4, 6 1/2, 3
Runners: 5

15:08 Fakenham

Full Result
  1. Tip Top Tonto silk
    6
    Tip Top Tonto v J: Charlie Hammond 7/1
  2. Clararose silk
    2
    Clararose t J: Charlie Todd 9/1
  3. Kalnoo silk
    5
    Kalnoo p J: Bryan Carver 12/1
    1. Celtic Fortune silk
      3
      Celtic Fortune p J: Jack Hogan 3 5/1
    2. Cloudy Wednesday silk
      7
      Cloudy Wednesday p J: Lewis Stones 3 9/4F
    3. Arabescato silk
      4
      Arabescato tp J: Fergus Gregory 6/1
    4. Saint Jaguen silk
      1
      Saint Jaguen t J: Connor Brace 4/1
Winning Trainer: Dr Richard Newland & Jamie Insole
Distances: 7, 6, 7
Runners: 7

15:43 Fakenham

Full Result
  1. The Wise Traveller silk
    3
    The Wise Traveller J: Jamie Gambin 10 11/1
  2. Chatty Chich silk
    5
    Chatty Chich J: Charlie Todd 85/40F
  3. Shengai Enki silk
    2
    Shengai Enki J: Mr Alex Chadwick 7 4/1
    1. Game Socks silk
      4
      Game Socks b J: Charlie Hammond 9/1
    2. The Bold Thady silk
      1
      The Bold Thady p J: Thomasina Eyston 7 3/1
    3. Sadie Hill silk
      7
      Sadie Hill t J: Ben Poste 11/2
Winning Trainer: Sarah Humphrey
Distances: 3/4, 1 1/2, 1 1/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

16:18 Fakenham

Full Result
  1. Coastguard Station silk
    2
    Coastguard Station p J: David Noonan 7/2
  2. Aviles silk
    3
    Aviles tb J: Caoilin Quinn 3 100/30
  3. El Muchacho silk
    1
    El Muchacho t J: Bradley Harris 3 6/5F
    1. Libby silk
      4
      Libby J: Gavin Sheehan 11/1
    2. Templier silk
      5
      Templier tp J: James Best 8/1
Winning Trainer: Henry Oliver
Distances: 1/2, 12, 3
Runners: 5

16:53 Fakenham

Full Result
  1. Bond Broker silk
    1
    Bond Broker h J: Angus Cheleda 5 5/6F
  2. Galway Reel silk
    2
    Galway Reel J: Charlie Todd 28/1
  3. Sixty Plus silk
    6
    Sixty Plus J: Ben Poste 150/1
    1. Barra Blue silk
      5
      Barra Blue J: Liam Harrison 4/1
    2. Treasure Cove silk
      7
      Treasure Cove J: Connor Brace 11/4
    3. Midnight Sting silk
      4
      Midnight Sting J: Charlie Hammond 14/1
    4. Icefire silk
      3
      Icefire t J: Caoilin Quinn 3 40/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 6 1/2, 2 1/2, 2 1/4
Runners: 7

16:30 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Proudly Yours silk
    9 (8)
    Proudly Yours J: Colin Keane 3/1
  2. Sir Yoshi silk
    7 (4)
    Sir Yoshi J: Luke McAteer 14/1
  3. Brosay silk
    3 (7)
    Brosay J: Wesley Joyce 5 16/1
    1. Eric Lock silk
      5 (1)
      Eric Lock J: Robert Whearty 5 20/1
    2. Besiege silk
      2 (5)
      Besiege J: Seamie Heffernan 5/1
    3. Ink Sketch silk
      8 (3)
      Ink Sketch J: Dylan Browne McMonagle 28/1
    4. Captain Gallagher silk
      4 (6)
      Captain Gallagher J: Gavin Ryan 13/8F
    5. Bamako silk
      1 (9)
      Bamako J: W J Lee 6/1
    6. Legendsoftheland silk
      6 (2)
      Legendsoftheland J: Conor Maxwell 66/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 1/2, 3/4, 2 3/4
Runners: 9

17:05 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Make Clear silk
    4 (12)
    Make Clear p J: Shane Foley 16/1
  2. Phil's Dream silk
    9 (3)
    Phil's Dream tv J: Donagh O'Connor 9/2
  3. Theriverrunsdeep silk
    2 (4)
    Theriverrunsdeep b J: Seamie Heffernan 9/4F
    1. My Girl Sioux silk
      11 (7)
      My Girl Sioux J: Andrew Slattery 9/2
    2. No Speed Limit silk
      5 (11)
      No Speed Limit v J: W J Lee 6/1
    3. Reinforce silk
      7 (10)
      Reinforce J: Ronan Whelan 25/1
    4. Silver Nemo silk
      13 (5)
      Silver Nemo tb J: Wesley Joyce 5 20/1
    5. Shoebox King silk
      3 (14)
      Shoebox King J: Calum Hogan 7 14/1
    6. Are You In Or Out silk
      14 (9)
      Are You In Or Out J: James Ryan 5 50/1
    7. American In Paris silk
      10 (1)
      American In Paris b J: Sean D Bowen 5 11/1
    8. Sosallycanwait silk
      12 (13)
      Sosallycanwait J: Colin Keane 25/1
    9. Comein Comein silk
      8 (2)
      Comein Comein J: Manoel Marques 28/1
    10. Spirit Of Eagles silk
      1 (6)
      Spirit Of Eagles t J: Jack Cleary 7 33/1
Winning Trainer: Peter McCreery
Distances: 1/2, 1 1/4, shd
Runners: 13 | Non Runners: 1

17:40 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Transcending Glory silk
    5 (11)
    Transcending Glory p J: Ben Coen 9/4
  2. Spanish Cara silk
    13 (6)
    Spanish Cara J: Dylan Browne McMonagle 6/5F
  3. Gaenari silk
    8 (1)
    Gaenari h J: Danny Sheehy 4/1
    1. Zarra Ellis silk
      14 (13)
      Zarra Ellis J: W J Lee 17/2
    2. Badda Bing silk
      4 (5)
      Badda Bing J: Andrew Slattery 9/1
    3. Empress Alma silk
      7 (14)
      Empress Alma J: Gary Carroll 80/1
    4. Ragtime Milly silk
      11 (3)
      Ragtime Milly J: Shane Foley 150/1
    5. Bright Lightening silk
      6 (7)
      Bright Lightening J: J M Sheridan 50/1
    6. Layoftheland silk
      9 (8)
      Layoftheland J: Luke McAteer 200/1
    7. She's Smart silk
      12 (12)
      She's Smart J: Adam Caffrey 5 20/1
    8. Pocket Paralysis silk
      10 (10)
      Pocket Paralysis J: Conor Maxwell 200/1
    9. Making A Move silk
      2 (4)
      Making A Move h J: Mikey Sheehy 200/1
    10. Miss Bowers silk
      3 (2)
      Miss Bowers J: Siobhan Rutledge 3 200/1
Winning Trainer: J P Murtagh
Distances: 1, 1/2, 3 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

18:10 Dundalk (AW)

Full Result
  1. El Bello silk
    1 (8)
    El Bello p J: Daniel King 5 15/2
  2. Ferrybank silk
    2 (15)
    Ferrybank t J: W J Lee 5/4F
  3. Wayne R Walker silk
    10 (9)
    Wayne R Walker tb J: Robbie Colgan 40/1
    1. Little Empire silk
      8 (7)
      Little Empire J: Gavin Ryan 50/1
    2. The Cola Brasil silk
      4 (5)
      The Cola Brasil tb J: James Ryan 5 13/2
    3. Circles silk
      3 (17)
      Circles tb J: Seamie Heffernan 10/1
    4. Knockmore Prince silk
      13 (10)
      Knockmore Prince J: Siobhan Rutledge 3 80/1
    5. Cherry Pink silk
      5 (11)
      Cherry Pink b J: Donagh Murphy 10 40/1
    6. Allo Arry silk
      6 (3)
      Allo Arry tv J: Keithen Kennedy 7 11/1
    7. Super Cub silk
      9 (2)
      Super Cub b J: J M Sheridan 6/1
    8. Tynamite silk
      11 (4)
      Tynamite J: Luke McAteer 10/1
    9. Gianh River silk
      14 (6)
      Gianh River J: Jack Cleary 7 125/1
    10. Curley Rose silk
      7 (13)
      Curley Rose b J: Sean Bird 7 125/1
    11. Genuine Jim silk
      12 (1)
      Genuine Jim J: Shane Foley 33/1
Winning Trainer: Denis Gerard Hogan
Distances: 1, 1/2, 1 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 3

18:45 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Mundi silk
    9 (12)
    Mundi J: Ryan Moore 7/2
  2. Dairago silk
    4 (17)
    Dairago J: Seamie Heffernan 9/1
  3. Vina Arana silk
    15 (15)
    Vina Arana J: Colin Keane 7/1
    1. Dollerina silk
      13 (14)
      Dollerina J: Dylan Browne McMonagle 4/7F
    2. Hilasmos silk
      5 (1)
      Hilasmos J: W J Lee 22/1
    3. Wrob And Wryan silk
      12 (11)
      Wrob And Wryan J: Robbie Colgan 100/1
    4. Tokenomics silk
      11 (6)
      Tokenomics J: Luke McAteer 50/1
    5. Mexican Joe silk
      8 (16)
      Mexican Joe J: Oisin McSweeney 3 100/1
    6. Mark's One silk
      7 (2)
      Mark's One J: Gary Carroll 50/1
    7. Apache War silk
      2 (5)
      Apache War J: Declan McDonogh 50/1
    8. Albion Power silk
      1 (7)
      Albion Power J: Robert Whearty 5 33/1
    9. Rodeeve silk
      14 (13)
      Rodeeve J: Ben Coen 50/1
    10. Take Profit silk
      10 (10)
      Take Profit J: Chris Hayes 66/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1/2, 1 1/4, 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 4

19:15 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Gesture silk
    1 (2)
    Gesture J: Shane Foley 9/2
  2. Gregorina silk
    10 (5)
    Gregorina v J: Ronan Whelan 33/1
  3. Cloud Seeker silk
    7 (4)
    Cloud Seeker J: Andrew Slattery 7/2
    1. Liberty Looming silk
      8 (7)
      Liberty Looming J: Rory Cleary 17/2
    2. Alto Sax silk
      6 (12)
      Alto Sax J: Colin Keane 100/30F
    3. Kiki Roberts silk
      2 (6)
      Kiki Roberts J: Neil Ryan 7 25/1
    4. Waystar silk
      11 (8)
      Waystar J: Siobhan Rutledge 3 66/1
    5. So Diligent silk
      12 (9)
      So Diligent J: Danny Sheehy 100/1
    6. Nedita silk
      4 (11)
      Nedita J: Luke McAteer 10/1
    7. Zenato silk
      5 (10)
      Zenato J: W J Lee 18/1
    8. Moutarde silk
      9 (3)
      Moutarde J: Gary Carroll 10/1
    9. Galician Girl silk
      3 (1)
      Galician Girl J: Adam Caffrey 5 4/1
    10. Flippity Flop silk
      13 (13)