13:20 Newbury

Full Result
  1. Highland Hunter silk
    1
    Highland Hunter tp J: Paddy Brennan 10/1
  2. Fortescue silk
    2
    Fortescue p J: Harry Cobden 9/4
  3. Omar Maretti silk
    3
    Omar Maretti p J: Bryan Carver 13/2
    1. Copperhead silk
      9
      Copperhead tp J: Freddie Gingell 5 2/1F
    2. Musical Slave silk
      5
      Musical Slave p J: Micheal Nolan 12/1
    3. Commodore silk
      6
      Commodore J: Charlie Deutsch 6/1
    4. Amateur silk
      8
      Amateur p J: Connor Brace 18/1
Winning Trainer: Fergal O'Brien
Distances: 4 1/4, 9, 2 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 2

13:55 Newbury

Full Result
  1. Heltenham silk
    8
    Heltenham t J: Ciaran Gethings 17/2
  2. Kandoo Kid silk
    2
    Kandoo Kid t J: Harry Cobden 9/2C
  3. Gustavian silk
    7
    Gustavian t J: Rex Dingle 11/1
    1. Sir Psycho silk
      3
      Sir Psycho p J: Paul O'Brien 8/1
    2. Gemirande silk
      5
      Gemirande J: Charlie Deutsch 12/1
    3. Bill Baxter silk
      4
      Bill Baxter J: James Bowen 9/2C
    4. Grandeur D'Ame silk
      6
      Grandeur D'Ame J: Tom Cannon 8/1
    5. Jetoile silk
      1
      Jetoile t J: Dylan Johnston 5 8/1
    6. Highstakesplayer silk
      9
      Highstakesplayer J: Stan Sheppard 9/2C
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 2, 8, 1
Runners: 9

14:25 Newbury

Full Result
  1. Bucephalus silk
    6
    Bucephalus t J: Thomasina Eyston 7 13/2
  2. All Authorized silk
    5
    All Authorized J: Niall Houlihan 7/1
  3. Tommie Gun silk
    3
    Tommie Gun J: Finn Lambert 5 25/1
    1. Toonagh Warrior silk
      2
      Toonagh Warrior J: Ciaran Gethings 4/1
    2. Jack's A Legend silk
      7
      Jack's A Legend J: Charlie Deutsch 7/1
    3. Mountain Pass silk
      9
      Mountain Pass J: Paul O'Brien 10/1
    4. Florencethemachine silk
      4
      Florencethemachine J: Harry Cobden 7/4F
    5. Brave Jen silk
      1
      Brave Jen J: James Bowen 18/1
Winning Trainer: Neil Mulholland
Distances: 3 1/4, 2, 4
Runners: 8 | Non Runners: 1

15:00 Newbury

Full Result
  1. Spring Note silk
    7
    Spring Note J: James Bowen 2/1
  2. Brentford Hope silk
    2
    Brentford Hope t J: Paul O'Brien 11/8F
  3. Shared silk
    6
    Shared p J: Harry Cobden 8/1
    1. West To The Bridge silk
      3
      West To The Bridge t J: Fergus Gillard 12/1
    2. Punctuation silk
      1
      Punctuation t J: Jack Hogan 3 5/1
    3. Perseus Way silk
      4
      Perseus Way J: Jack Tudor 25/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 2, 6, nk
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:32 Newbury

Full Result
  1. Knowwhentoholdem silk
    8
    Knowwhentoholdem J: Harry Cobden 4/1
  2. Jatiluwih silk
    3
    Jatiluwih J: Mr David Maxwell 3 3/1
  3. Glynn silk
    2
    Glynn t J: Rex Dingle 11/4F
    1. Current Mood silk
      7
      Current Mood J: Miss Eleanor Williams 7 11/2
    2. Zoffee silk
      6
      Zoffee J: Fergus Gregory 7/1
    3. Fern Hill silk
      4
      Fern Hill b J: Jack Quinlan 8/1
Winning Trainer: Anthony Charlton
Distances: 8, 8, 2 1/4
Runners: 6 | Non Runners: 2

16:05 Newbury

Full Result
  1. Makin'yourmindup silk
    1
    Makin'yourmindup J: Harry Cobden 11/8F
  2. Pulling Stumps silk
    5
    Pulling Stumps J: Micheal Nolan 5/2
  3. Charles Ritz silk
    4
    Charles Ritz J: Jonathan Burke 4/1
    1. Heaven Smart silk
      6
      Heaven Smart b J: Niall Houlihan 9/2
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 3 3/4, 30
Runners: 4 | Non Runners: 2

16:40 Newbury

Full Result
  1. Jasmine Bliss silk
    2
    Jasmine Bliss t J: Paul O'Brien 7/4F
  2. Geturguccion silk
    3
    Geturguccion h J: Brendan Powell 4/1
  3. Not Now Nathaniel silk
    7
    Not Now Nathaniel J: Peter Kavanagh 14/1
    1. Wednesday Addams silk
      6
      Wednesday Addams t J: Jack Quinlan 7/1
    2. Goddess Afrana silk
      9
      Goddess Afrana J: David Noonan 80/1
    3. Northern Air silk
      4
      Northern Air J: Paddy Brennan 11/4
    4. The Dream Goes On silk
      5
      The Dream Goes On J: Cillin Leonard 50/1
    5. Gone Away Madam silk
      1
      Gone Away Madam J: Harry Cobden 12/1
    6. Banny Hill Lass silk
      8
      Banny Hill Lass J: Charlie Deutsch 33/1
Winning Trainer: Harry Derham
Distances: nk, 6 1/2, 1 1/2
Runners: 9

13:30 Doncaster

Full Result
  1. To Chase A Dream silk
    8
    To Chase A Dream J: Mr John Dawson 3 11/10F
  2. Diamond Koda silk
    3
    Diamond Koda J: Charlie Hammond 7/1
  3. Kaituna River silk
    4
    Kaituna River J: Harry Bannister 20/1
    1. Micro Millions silk
      5
      Micro Millions p J: Harry Skelton 4/1
    2. Scotch On Da Rocks silk
      7
      Scotch On Da Rocks t J: Ben Jones 5/2
    3. Absolutely Fine silk
      1
      Absolutely Fine J: Robert Dunne 100/1
    4. Connolly silk
      2
      Connolly J: Tom Bellamy 150/1
    5. Nothinelsematters silk
      6
      Nothinelsematters J: Lilly Pinchin 200/1
Winning Trainer: Paul Collins
Distances: 9 1/2, 5, 3 3/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:05 Doncaster

Full Result
  1. Curley Finger silk
    9
    Curley Finger tp J: Nathan Moscrop 2/1F
  2. Floueur silk
    3
    Floueur t J: Tabitha Worsley 3 50/1
  3. Copper Coin silk
    5
    Copper Coin J: Beau Morgan 5 13/2
    1. Fingal's Hill silk
      6
      Fingal's Hill J: Henry Brooke 3/1
    2. Arqoob silk
      8
      Arqoob J: Bryony Frost 5/2
    3. Lunar Power silk
      4
      Lunar Power b J: Theo Gillard 40/1
    4. Mac Tottie silk
      1
      Mac Tottie t J: Harry Skelton 25/1
    5. Aramax silk
      2
      Aramax t J: Richie McLernon 22/1
Winning Trainer: Rebecca Menzies
Distances: nse, 5 1/2, 5 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:35 Doncaster

Full Result
  1. Homme Public silk
    4
    Homme Public tp J: Henry Brooke 3/1
  2. Riders Onthe Storm silk
    7
    Riders Onthe Storm tp J: Gavin Sheehan 17/2
  3. Malystic silk
    3
    Malystic J: Sam Twiston-Davies 4/1
    1. Tommy's Oscar silk
      2
      Tommy's Oscar J: Sean Quinlan 11/8F
    2. The Big Bite silk
      5
      The Big Bite J: Ben Jones 7/1
Winning Trainer: Oliver Greenall & Josh Guerriero
Distances: 1 1/4, 1 3/4, 3 1/4
Runners: 5 | Non Runners: 2

15:10 Doncaster

Full Result
  1. Pinot Rouge silk
    10
    Pinot Rouge J: Edward Austin 20/1
  2. Ottizzini silk
    1
    Ottizzini J: Sean Quinlan 4/1
  3. Baby Shally silk
    2
    Baby Shally t J: Sam Twiston-Davies 12/1
    1. Mellificent silk
      9
      Mellificent t J: Robert Dunne 14/1
    2. Gaye Legacy silk
      6
      Gaye Legacy J: Ben Poste 11/4F
    3. Chatshow Host silk
      3
      Chatshow Host J: Theo Gillard 100/1
    4. Dontyawantme silk
      4
      Dontyawantme J: Jamie Hamilton 15/2
    5. Lunar Discovery silk
      8
      Lunar Discovery J: Charlotte Jones 3/1
    6. For Gina silk
      5
      For Gina p J: Bryony Frost 9/1
    7. Spice Diva silk
      11
      Spice Diva J: Gavin Sheehan 40/1
Winning Trainer: Susan Corbett
Distances: 1/2, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 10 | Non Runners: 1

15:40 Doncaster

Full Result
  1. Does He Know silk
    1
    Does He Know p J: David Bass 20/1
  2. Some Scope silk
    12
    Some Scope t J: Gavin Sheehan 3/1F
  3. Half Shot silk
    11
    Half Shot J: Henry Brooke 9/1
    1. Certainly Red silk
      5
      Certainly Red J: Marc Goldstein 6/1
    2. Charlie Uberalles silk
      13
      Charlie Uberalles J: Sean Quinlan 9/2
    3. Undersupervision silk
      6
      Undersupervision p J: Sam Twiston-Davies 11/2
    4. Flash Collonges silk
      7
      Flash Collonges tp J: Bryony Frost 25/1
    5. Docpickedme silk
      8
      Docpickedme tp J: Lee Edwards 10/1
    6. Hidden Heroics silk
      10
      Hidden Heroics J: Miss Heidi Palin 7 14/1
    7. Ashtown Lad silk
      3
      Ashtown Lad p J: Harry Skelton 12/1
Winning Trainer: Kim Bailey
Distances: 3 1/4
Runners: 10 | Non Runners: 3

16:15 Doncaster

Full Result
  1. Sunday Soldier silk
    3
    Sunday Soldier J: Richie McLernon 2/1
  2. Spit Spot silk
    1
    Spit Spot t J: Stephen Mulqueen 12/1
  3. Bella Civena silk
    4
    Bella Civena J: Alice Stevens 5 3/1
    1. Linda Moon silk
      2
      Linda Moon J: Ben Jones 11/8F
Winning Trainer: David Killahena & Graeme McPherson
Distances: 10, 3 1/4, 9
Runners: 4

16:50 Doncaster

Full Result
  1. Densworth silk
    1
    Densworth t J: Ben Jones 11/2
  2. Getaway Drumlee silk
    12
    Getaway Drumlee J: Beau Morgan 5 14/1
  3. Cuban Cigar silk
    7
    Cuban Cigar tb J: Alan Doyle 5 12/1
    1. Sergeant Wilson silk
      10
      Sergeant Wilson J: Sam Twiston-Davies 4/1
    2. Sextant silk
      2
      Sextant b J: Stephen Mulqueen 50/1
    3. Our Follet silk
      11
      Our Follet t J: Gavin Sheehan 33/1
    4. Klitschko silk
      6
      Klitschko h J: Tom Bellamy 15/8F
    5. Cuban Court silk
      13
      Cuban Court J: Lilly Pinchin 5/1
    6. Carrarea silk
      9
      Carrarea t J: Edward Austin 5 125/1
    7. Collingham silk
      5
      Collingham p J: Theo Gillard 18/1
    8. In The Air silk
      3
      In The Air p J: Lee Edwards 22/1
    9. Skytastic silk
      4
      Skytastic J: Kevin Brogan 28/1
Winning Trainer: Ben Pauling
Distances: 16, 7 1/2, 9 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 1

13:35 Navan

Full Result
  1. Charming Star silk
    3
    Charming Star p J: Danny Gilligan 5 5/6F
  2. Balko D'Ange silk
    1
    Balko D'Ange J: Brian Hayes 14/1
  3. Welcome Back silk
    12
    Welcome Back J: Jordan Gainford 4/1
    1. Milteye silk
      7
      Milteye J: Danny Mullins 40/1
    2. Club Manager silk
      4
      Club Manager J: Kieren Buckley 33/1
    3. Ilbdare silk
      6
      Ilbdare J: Ryan Treacy 200/1
    4. Drum Roll silk
      14
      Drum Roll J: Richard Deegan 125/1
    5. Grann's Boy silk
      5
      Grann's Boy J: Sean Flanagan 22/1
    6. Shahbaz silk
      8
      Shahbaz J: Keith Donoghue 5/2
    7. Wing Back silk
      13
      Wing Back J: Cian Quirke 5 100/1
    8. Someone's Wish silk
      10
      Someone's Wish J: Sam Ewing 80/1
    9. I Dont Lie silk
      15
      I Dont Lie J: E Walsh 80/1
    10. Balovale silk
      2
      Balovale h J: Jody McGarvey 200/1
    11. Sir Callisto silk
      9
      Sir Callisto J: Peter Carberry 40/1
Winning Trainer: T G McCourt
Distances: 1 1/4, 1/2, 12
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:10 Navan

Full Result
  1. Instant Tendance silk
    4
    Instant Tendance t J: Sam Ewing 4/6F
  2. Smiling Bess silk
    11
    Smiling Bess J: Jody McGarvey 11/1
  3. Lazy Bones silk
    6
    Lazy Bones J: Jordan Gainford 6/1
    1. Fortuna Favente silk
      2
      Fortuna Favente J: Michael O'Sullivan 17/2
    2. Miss Vivacious silk
      8
      Miss Vivacious J: Oakley Brown 5 33/1
    3. Mayos Vendangeur silk
      7
      Mayos Vendangeur t J: P J O'Hanlon 3 100/1
    4. Good Time Belle silk
      3
      Good Time Belle J: Kieren Buckley 250/1
    5. Raynbo silk
      10
      Raynbo J: J J Slevin 66/1
    6. Noriska De La Mare silk
      9
      Noriska De La Mare J: Brian Hayes 66/1
    7. Crimlin Rose silk
      1
      Crimlin Rose J: Phillip Enright 250/1
    8. Jokers 'n' Clowns silk
      5
      Jokers 'n' Clowns J: Keith Donoghue 100/30
    9. Curzon Queen silk
      12
      Curzon Queen J: Shane O'Callaghan 5 125/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 5, 5, 8
Runners: 12

14:40 Navan

Full Result
  1. Aodhan May silk
    7
    Aodhan May J: Philip Byrnes 5 100/30F
  2. Chosen Diamond silk
    9
    Chosen Diamond p J: Sean O'Keeffe 7/2
  3. Maimie's Magic silk
    10
    Maimie's Magic t J: J J Slevin 6/1
    1. Ebasari silk
      2
      Ebasari t J: Danny Gilligan 5 14/1
    2. Upping The Anti silk
      4
      Upping The Anti t J: Rachael Blackmore 4/1
    3. Rockbrook silk
      8
      Rockbrook J: Simon Torrens 11/2
    4. Carrig Carol silk
      6
      Carrig Carol J: Shane Fenelon 7 16/1
    5. Smackwater Jack silk
      5
      Smackwater Jack J: Eoin G Kelly 7 28/1
    6. El Capitaine silk
      3
      El Capitaine J: Keith Donoghue 10/1
Winning Trainer: C Byrnes
Distances: 2 1/2, 6 1/2, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

15:15 Navan

Full Result
  1. Kinturk Kalanisi silk
    4
    Kinturk Kalanisi J: Kieren Buckley 5/4F
  2. Born Braver silk
    1
    Born Braver J: Keith Donoghue 11/4
  3. Last Round silk
    5
    Last Round J: Jody McGarvey 40/1
    1. Special Cadeau silk
      7
      Special Cadeau J: Paul Townend 2/1
    2. Lough Owel silk
      6
      Lough Owel J: Danny Gilligan 5 20/1
    3. Kinbara Hills silk
      3
      Kinbara Hills J: J J Slevin 200/1
Winning Trainer: Thomas Gibney
Distances: 2, 6, 2 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:48 Navan

Full Result
  1. Blood Destiny silk
    2
    Blood Destiny t J: Paul Townend 8/11F
  2. Spillane's Tower silk
    1
    Spillane's Tower J: Mark Walsh 7/4
  3. Flanking Maneuver silk
    4
    Flanking Maneuver J: Sam Ewing 16/1
    1. Farmers Lodge silk
      3
      Farmers Lodge J: Michael O'Sullivan 12/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 6 1/2, 8 1/2, 4
Runners: 4

16:23 Navan

Full Result
  1. Ash Tree Meadow silk
    1
    Ash Tree Meadow t J: Sam Ewing 7/2
  2. Lucid Dreams silk
    5
    Lucid Dreams J: Danny Mullins 11/2
  3. Journey With Me silk
    2
    Journey With Me t J: Rachael Blackmore 4/6F
    1. Fighting Fit silk
      4
      Fighting Fit t J: Mark Walsh 16/1
    2. Andy Dufresne silk
      3
      Andy Dufresne p J: Jordan Gainford 16/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 3 1/4, 1/2, 12
Runners: 5

16:58 Navan

Full Result
  1. Jumping Jet silk
    1
    Jumping Jet J: Danny Gilligan 5 2/1
  2. Kates Hill silk
    2
    Kates Hill p J: Donagh Meyler 11/8F
  3. Shes Some Doll silk
    5
    Shes Some Doll t J: Kieren Buckley 9/1
    1. Shopping Around silk
      4
      Shopping Around J: Keith Donoghue 18/1
    2. Lizrona silk
      3
      Lizrona J: Niall Moore 7 16/1
    3. Intersky Sunset silk
      6
      Intersky Sunset t J: Shane Fitzgerald 9/2
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 61, dist
Runners: 6

13:42 Kelso

Full Result
  1. Serious Operator silk
    4
    Serious Operator t J: Patrick Wadge 3 7/2
  2. Brewin'upastorm silk
    1
    Brewin'upastorm t J: Sean Bowen 12/1
  3. Itso Fury silk
    3
    Itso Fury t J: Jonjo O'Neill Jr 17/2
    1. Foster'sisland silk
      7
      Foster'sisland J: Emma Smith-Chaston 3 18/1
    2. Russian Ruler silk
      8
      Russian Ruler p J: Brian Hughes 28/1
    3. Ilanz silk
      9
      Ilanz h J: Bradley Harris 3 7/2
    4. Rafferty's Return silk
      5
      Rafferty's Return tv J: Ross Chapman 11/1
    5. The Kalooki Kid silk
      6
      The Kalooki Kid J: Danny McMenamin 3/1F
    6. Pentland Hills silk
      2
      Pentland Hills J: Nico de Boinville 9/1
Winning Trainer: Lucinda Russell
Distances: 1 3/4, 2 1/4, 3 1/2
Runners: 9

14:17 Kelso

Full Result
  1. Personal Ambition silk
    9
    Personal Ambition J: Kielan Woods 3/1
  2. Jango Baie silk
    1
    Jango Baie J: Nico de Boinville 9/4F
  3. Cannock Park silk
    2
    Cannock Park J: Craig Nichol 14/1
    1. Bertie's Ballet silk
      4
      Bertie's Ballet J: Conor O'Farrell 9/1
    2. Dripsey Moon silk
      6
      Dripsey Moon p J: Ryan Mania 28/1
    3. Choose A Copper silk
      5
      Choose A Copper t J: Derek Fox 28/1
    4. Alnilam silk
      3
      Alnilam J: Bradley Harris 8/1
    5. Will Knott silk
      11
      Will Knott J: Sam Coltherd 125/1
    6. Justus silk
      8
      Justus p J: Emma Smith-Chaston 150/1
    7. Rich Spirit silk
      10
      Rich Spirit J: Ross Chapman 16/1
    8. Intense Approach silk
      7
      Intense Approach t J: Ben Harvey 22/1
    9. Brucio silk
      12
      Brucio t J: Daryl Jacob 5/1
Winning Trainer: Ben Pauling
Distances: 1/2, 1 1/2, 8 1/2
Runners: 12

14:50 Kelso

Full Result
  1. Cracking Rhapsody silk
    17
    Cracking Rhapsody J: Craig Nichol 9/1
  2. Ginger Mail silk
    11
    Ginger Mail p J: Danny McMenamin 16/1
  3. Skycutter silk
    16
    Skycutter J: Tristan Durrell 3 7/2F
    1. The Churchill Lad silk
      13
      The Churchill Lad h J: Ross Chapman 25/1
    2. Anyharminasking silk
      3
      Anyharminasking J: Jonjo O'Neill Jr 12/1
    3. Caithness silk
      12
      Caithness J: Derek Fox 20/1
    4. Ballygeary silk
      18
      Ballygeary p J: Brian Hughes 11/1
    5. Bass Rock silk
      9
      Bass Rock J: Lewis Dobb 7 22/1
    6. Geromino silk
      4
      Geromino t J: Charlie Maggs 7 18/1
    7. Little Mixup silk
      5
      Little Mixup J: Mark McDonagh 3 33/1
    8. Bingoo silk
      7
      Bingoo J: Liam Harrison 14/1
    9. N'golo silk
      6
      N'golo tp J: Conor O'Farrell 80/1
    10. Ganapathi silk
      15
      Ganapathi tv J: Sam Coltherd 40/1
    11. Salsada silk
      10
      Salsada tp J: Daryl Jacob 14/1
    12. Benson silk
      1
      Benson p J: Ryan Mania 7/1
    13. Rewired silk
      8
      Rewired J: Luke Scott 5 12/1
    14. Black Hawk Eagle silk
      14
      Black Hawk Eagle