13:45 Punchestown

Full Result
  1. Bal De Rio silk
    10
    Bal De Rio J: Daniel King 5 15/8F
  2. Fancy A Cosmo silk
    2
    Fancy A Cosmo t J: Donagh Meyler 16/1
  3. Ballyquin Bay silk
    7
    Ballyquin Bay J: Keith Donoghue 100/30
    1. Slige Dala silk
      6
      Slige Dala t J: Phillip Enright 12/1
    2. Benz silk
      1
      Benz p J: Ben Harvey 5 15/2
    3. The Bog Garden silk
      9
      The Bog Garden J: Conor Smithers 7 200/1
    4. Commandingpresence silk
      11
      Commandingpresence J: Mike O'Connor 5 100/30
    5. Buzz Light silk
      13
      Buzz Light b J: Shane O'Callaghan 7 33/1
    6. No Trouble silk
      5
      No Trouble t J: Kieren Buckley 3 16/1
    7. Mornington Bay silk
      14
      Mornington Bay J: Simon Torrens 150/1
    8. Scipio Africanus silk
      4
      Scipio Africanus p J: Peter Smithers 7 200/1
    9. Jimli's Cave silk
      3
      Jimli's Cave J: Conor McNamara 150/1
    10. Foreign Policy silk
      12
      Foreign Policy J: Sean Flanagan 14/1
Winning Trainer: Denis Gerard Hogan
Distances: 1/2, 12, 4
Runners: 13 | Non Runners: 1

14:15 Punchestown

Full Result
  1. Night Sparkle silk
    14
    Night Sparkle J: Danny Mullins 5/4
  2. Mister Wilson silk
    6
    Mister Wilson h J: Keith Donoghue 9/2
  3. Ta Na La silk
    17
    Ta Na La J: Shane O'Callaghan 7 25/1
    1. Darraby silk
      3
      Darraby t J: Kieren Buckley 3 14/1
    2. River Robe silk
      15
      River Robe h J: Ambrose McCurtin 150/1
    3. Ashdale Flyer silk
      12
      Ashdale Flyer J: Conor Smithers 7 14/1
    4. Steps In The Sand silk
      16
      Steps In The Sand J: E Walsh 5 200/1
    5. Pride Of Place silk
      9
      Pride Of Place J: Simon Torrens 100/1
    6. Joven De Corazon silk
      13
      Joven De Corazon J: Donagh Meyler 200/1
    7. Monarch Of All silk
      7
      Monarch Of All J: James O'Sullivan 5 80/1
    8. Prince Quattro silk
      10
      Prince Quattro J: Conor Owens 7 200/1
    9. Okarito River silk
      18
      Okarito River J: Benjamin P Kennedy 7 250/1
    10. Gimmeago silk
      4
      Gimmeago J: G B Noonan 5 200/1
    11. Our Zebo silk
      8
      Our Zebo J: Jody McGarvey 100/1
    12. Boher Road silk
      2
      Boher Road h J: Sean Flanagan 6/5F
    13. Augeron silk
      1
      Augeron t J: Darragh O'Keeffe 100/1
    14. I Owe You One silk
      5
      I Owe You One J: Philip Byrnes 5 66/1
Winning Trainer: M D O'Callaghan
Distances: 3, 6, 11
Runners: 17 | Non Runners: 3

14:45 Punchestown

Full Result
  1. Horantzau D'airy silk
    6
    Horantzau D'airy t J: Paul Townend 1/6F
  2. Striking silk
    10
    Striking J: Sean O'Keeffe 5/1
  3. Foxfire Glow silk
    5
    Foxfire Glow t J: Jody McGarvey 12/1
    1. Humanitarian silk
      7
      Humanitarian t J: Shane Fenelon 7 22/1
    2. Talk Of The Town silk
      11
      Talk Of The Town J: Keith Donoghue 20/1
    3. Dalvey silk
      2
      Dalvey tp J: Danny Mullins 33/1
    4. Electric Eddy silk
      3
      Electric Eddy J: Kieren Buckley 3 80/1
    5. The Peckhampouncer silk
      14
      The Peckhampouncer t J: Carl Millar 7 125/1
    6. Temptation Time silk
      12
      Temptation Time J: Phillip Enright 100/1
    7. That's About Right silk
      13
      That's About Right J: Conor Owens 7 80/1
    8. Alkajack silk
      1
      Alkajack J: J J Slevin 20/1
    9. Mille Miglia silk
      16
      Mille Miglia p J: Shane O'Callaghan 7 150/1
    10. My Kurkum silk
      9
      My Kurkum J: Peter Carberry 100/1
    11. Fox Leicester silk
      4
      Fox Leicester J: Niall Moore 7 80/1
    12. Dugort Bay silk
      15
      Dugort Bay J: Mark McDonagh 5 150/1
    13. Ar Aghaidh silk
      17
      Ar Aghaidh J: E Walsh 5 200/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 16, 1 1/4, 4
Runners: 16 | Non Runners: 3

15:15 Punchestown

Full Result
  1. Barry Lyndon silk
    17
    Barry Lyndon J: Conor Maxwell 40/1
  2. Extrapolation silk
    3
    Extrapolation J: Danny Mullins 4/1
  3. Sign From Above silk
    10
    Sign From Above J: Sean Flanagan 11/4
    1. En Or silk
      2
      En Or t J: Peter Carberry 22/1
    2. Napper Tandy silk
      8
      Napper Tandy J: Darragh O'Keeffe 3/1
    3. Rockview Roman silk
      9
      Rockview Roman J: Ben Harvey 5 50/1
    4. The Mediator silk
      12
      The Mediator J: Keith Donoghue 13/8F
    5. Colonel Bellew silk
      1
      Colonel Bellew J: Rachael Blackmore 28/1
    6. Toor Moon silk
      14
      Toor Moon J: Liam Quinlan 5 50/1
    7. Kilkee Royal silk
      6
      Kilkee Royal J: Liam McKenna 5 80/1
    8. Some Bro silk
      11
      Some Bro J: Shane Fitzgerald 3 66/1
    9. I See You Now silk
      4
      I See You Now J: Brian Hayes 66/1
    10. Kalsman silk
      5
      Kalsman J: Thomas Reilly 7 250/1
    11. Tomannie silk
      13
      Tomannie J: Mr N Gault 7 200/1
    12. Knock Flyer silk
      7
      Knock Flyer t J: Richard Condon 5 250/1
    13. Valiant Star silk
      16
      Valiant Star J: James O'Sullivan 5 125/1
Winning Trainer: Dermot A McLoughlin
Distances: 2 1/4, 1/2, 10
Runners: 16 | Non Runners: 3

15:45 Punchestown

Full Result
  1. Vale Of Glory silk
    1
    Vale Of Glory J: Eoin G Kelly 7 14/1
  2. Crafty Gael silk
    16
    Crafty Gael p J: Ben Harvey 5 7/2F
  3. Our Bobby silk
    2
    Our Bobby h J: Niall Moore 7 9/2
    1. Indulging silk
      13
      Indulging J: Shane O'Callaghan 7 14/1
    2. Skip Mahler silk
      3
      Skip Mahler h J: John Shinnick 7 4/1
    3. Mater Matuta silk
      11
      Mater Matuta tp J: Rachael Blackmore 22/1
    4. Presenting Lad silk
      9
      Presenting Lad t J: Phillip Enright 33/1
    5. Twoplustwo Equals silk
      6
      Twoplustwo Equals J: Sean Flanagan 12/1
    6. Fireworks silk
      5
      Fireworks p J: Jody McGarvey 28/1
    7. Carlton Gardens silk
      8
      Carlton Gardens J: Keith Donoghue 50/1
    8. Alphonse Le Grande silk
      15
      Alphonse Le Grande J: Peter Carberry 14/1
    9. Breagagh silk
      7
      Breagagh J: Mr N Gault 7 50/1
    10. Stansfield silk
      4
      Stansfield p J: Philip Donovan 5 20/1
    11. Good Bye Milan silk
      12
      Good Bye Milan J: Mark McDonagh 5 5/1
    12. Maxios Show silk
      14
      Maxios Show J: Mr O McGill 7 18/1
Winning Trainer: Adrian Murray
Distances: 1 1/4, 1 1/4, 5
Runners: 15 | Non Runners: 4

16:15 Punchestown

Full Result
  1. Princess Sophia silk
    14
    Princess Sophia h J: E Walsh 5 10/1
  2. Movie King silk
    13
    Movie King t J: Mr B M Coonan 7 22/1
  3. Redwood Queen silk
    15
    Redwood Queen J: Mark McDonagh 5 4/1
    1. Light Parade silk
      8
      Light Parade J: Darragh O'Keeffe 100/30F
    2. The Virginian silk
      9
      The Virginian t J: Peter Smithers 7 25/1
    3. Action Station silk
      6
      Action Station J: Kieren Buckley 3 33/1
    4. Shana Cloon silk
      16
      Shana Cloon J: Sean Flanagan 50/1
    5. Star Official silk
      3
      Star Official J: Danny Mullins 12/1
    6. Mac's Xpress silk
      2
      Mac's Xpress p J: Sean O'Keeffe 6/1
    7. Future Proof silk
      7
      Future Proof p J: P J O'Hanlon 5 12/1
    8. Serpolette silk
      11
      Serpolette J: Phillip Enright 16/1
    9. Toms Courage silk
      4
      Toms Courage h J: Niall Moore 7 12/1
    10. Tincurra Lad silk
      12
      Tincurra Lad h J: Donagh Meyler 16/1
    11. Mad For The Craic silk
      17
      Mad For The Craic t J: Conor McNamara 20/1
    12. Lucy Van Pelt silk
      10
      Lucy Van Pelt J: J J Slevin 8/1
Winning Trainer: Ciaran Murphy
Distances: 1 1/4, 1 1/4, 2 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 4

16:45 Punchestown

Full Result
  1. Hanoi Jane silk
    4
    Hanoi Jane t J: Shane O'Callaghan 7 15/8F
  2. Loup De Tallane silk
    1
    Loup De Tallane t J: Ricky Doyle 11/1
  3. Nomadic Star silk
    16
    Nomadic Star p J: Daniel King 5 22/1
    1. Kinnegad Lad silk
      10
      Kinnegad Lad p J: Miss A McGuinness 7 14/1
    2. Costanuci silk
      3
      Costanuci J: Jody McGarvey 15/2
    3. Rewrite The Script silk
      7
      Rewrite The Script J: Jack G Gilligan 7 25/1
    4. Robindevidastar silk
      11
      Robindevidastar b J: Darragh O'Keeffe 11/1
    5. Alpha Male silk
      2
      Alpha Male p J: Donagh Meyler 33/1
    6. Happy Dancing silk
      13
      Happy Dancing J: Sean Flanagan 22/1
    7. Quornofamonday silk
      6
      Quornofamonday J: Keith Donoghue 9/2
    8. Westernerona silk
      9
      Westernerona J: Simon Torrens 10/1
    9. Mezyan silk
      15
      Mezyan p J: Shane Fenelon 7 16/1
    10. Belper silk
      5
      Belper J: Sean O'Keeffe 18/1
    11. Stradbally Village silk
      12
      Stradbally Village J: Ethan O'Sullivan 7 125/1
    12. Roguey silk
      8
      Roguey J: Danny Mullins 33/1
    13. He Ain't Heavy silk
      14
      He Ain't Heavy J: Phillip Enright 28/1
Winning Trainer: T M Walsh
Distances: 5, 2 1/4, 1 1/4
Runners: 16 | Non Runners: 3

17:20 Punchestown

Full Result
  1. Reflectionist silk
    8
    Reflectionist ht J: Sean Flanagan 100/30
  2. Nasee silk
    6
    Nasee p J: Rachael Blackmore 20/1
  3. Rule Of June silk
    12
    Rule Of June J: Phillip Enright 10/1
    1. Bidentime silk
      11
      Bidentime J: Danny Mullins 5/2J
    2. More Info silk
      1
      More Info J: Daniel King 5 28/1
    3. Outdoor Mozzy silk
      10
      Outdoor Mozzy J: Miss P Elvin 7 40/1
    4. Carroll's Pride silk
      9
      Carroll's Pride J: Donagh Meyler 16/1
    5. Haveuseentherain silk
      14
      Haveuseentherain J: Hugh Morgan 3 16/1
    6. Military Hill silk
      5
      Military Hill J: Conor McNamara 125/1
    7. Bella Union silk
      2
      Bella Union J: Ben Harvey 5 5/2J
    8. Midnight Fortune silk
      16
      Midnight Fortune J: Jody McGarvey 125/1
    9. Banada Bridge silk
      4
      Banada Bridge t J: Darragh O'Keeffe 7/1
    10. Force Of Forces silk
      13
      Force Of Forces J: John Shinnick 7 100/1
    11. Joan Of Pimlico silk
      15
      Joan Of Pimlico t J: E Walsh 5 14/1
    12. Hot Shimmer silk
      3
      Hot Shimmer t J: Tommy Brett 7 80/1
    13. Ivoir Borget silk
      7
      Ivoir Borget p J: Sean O'Keeffe 80/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 7, 3/4, 1 3/4
Runners: 16 | Non Runners: 3

14:10 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Unlimited Data silk
    6 (1)
    Unlimited Data J: Lewis Edmunds 11/4
  2. Victors Dream silk
    5 (8)
    Victors Dream J: Neil Callan 9/2
  3. Global Effort silk
    2 (2)
    Global Effort J: Harry Burns 3 11/1
    1. Northern Chancer silk
      8 (3)
      Northern Chancer p J: Luke Morris 22/1
    2. Cuban Grey silk
      4 (5)
      Cuban Grey tp J: Daniel Muscutt 15/8F
    3. Silverlode silk
      7 (7)
      Silverlode J: William Buick 15/2
    4. Lupset Flossy Pop silk
      1 (6)
      Lupset Flossy Pop J: Hollie Doyle 14/1
Winning Trainer: William Muir & Chris Grassick
Distances: 1 1/2, 1 1/4, 1 3/4
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:40 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. You're Cool silk
    7 (1)
    You're Cool tv J: Lewis Edmunds 10/1
  2. Street Life silk
    3 (2)
    Street Life p J: Morgan Cole 7 4/1
  3. Apache Star silk
    6 (7)
    Apache Star J: Daniel Muscutt 4/1
    1. Caribbean Sunset silk
      1 (3)
      Caribbean Sunset J: Sam James 7/2F
    2. Red Walls silk
      5 (6)
      Red Walls v J: Jack Mitchell 4/1
    3. Next Second silk
      8 (8)
      Next Second J: Joanna Mason 28/1
    4. Forca Brasil silk
      2 (5)
      Forca Brasil tb J: William Buick 5/1
    5. Animist silk
      4 (4)
      Animist J: Luke Morris 40/1
Winning Trainer: Derek Shaw
Distances: 1 1/2, 1 1/4, hd
Runners: 8

15:10 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Owl Island silk
    3 (2)
    Owl Island J: James Doyle 5/4F
  2. Eden Storm silk
    2 (8)
    Eden Storm J: Andrea Atzeni 7/2
  3. Sail On Silverbird silk
    11 (3)
    Sail On Silverbird J: Callum Shepherd 25/1
    1. Profit Given silk
      5 (1)
      Profit Given J: Jack Mitchell 11/1
    2. Aim For The Moon silk
      4 (11)
      Aim For The Moon ht J: Daniel Muscutt 28/1
    3. Tangled In Time silk
      12 (7)
      Tangled In Time J: Mikkel Mortensen 7 40/1
    4. Story Of Peace silk
      9 (12)
      Story Of Peace J: Ross Coakley 10/1
    5. Moralisa silk
      10 (9)
      Moralisa J: Rossa Ryan 10/1
    6. Island Luck silk
      7 (10)
      Island Luck J: Oisin Murphy 11/2
    7. All Inclusive silk
      6 (6)
      All Inclusive J: Joanna Mason 150/1
    8. Queensland Boy silk
      8 (5)
      Queensland Boy J: Ben Sanderson 3 150/1
    9. Gautrey silk
      1 (4)
      Gautrey J: Jamie Spencer 100/1
Winning Trainer: Simon & Ed Crisford
Distances: 2 3/4, nk, 1
Runners: 12

15:40 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Written Broadcast silk
    6 (4)
    Written Broadcast b J: Neil Callan 7/2
  2. Crystal Dawn silk
    5 (5)
    Crystal Dawn t J: Dylan Hogan 7/2
  3. Mudlahhim silk
    2 (3)
    Mudlahhim J: Dale Swift 17/2
    1. Pop Favorite silk
      9 (9)
      Pop Favorite b J: Elisha Whittington 5 14/1
    2. No Diggity silk
      8 (2)
      No Diggity v J: Luke Morris 20/1
    3. Flagman silk
      7 (6)
      Flagman J: Oisin Murphy 11/4J
    4. Global Romance silk
      1 (1)
      Global Romance ht J: Harry Burns 3 66/1
    5. Seas Of Elzaam silk
      4 (8)
      Seas Of Elzaam h J: George Wood 11/4J
Winning Trainer: Ollie Pears
Distances: 1 1/4, 3/4, 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

16:10 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Flame Spirit silk
    5 (8)
    Flame Spirit J: Neil Callan 16/1
  2. Quantum Light silk
    1 (1)
    Quantum Light J: Rossa Ryan 10/1
  3. Hat Toss silk
    4 (7)
    Hat Toss h J: Oisin Murphy 4/1
    1. Kodiman silk
      8 (10)
      Kodiman h J: David Egan 16/1
    2. Forest Demon silk
      3 (5)
      Forest Demon J: Richard Kingscote 11/2
    3. Dhariye silk
      2 (6)
      Dhariye J: James Doyle 9/1
    4. Born Ruler silk
      7 (2)
      Born Ruler J: Luke Morris 11/4F
    5. No Barrier silk
      9 (9)
      No Barrier J: William Buick 6/1
    6. Star Child silk
      6 (4)
      Star Child J: Hollie Doyle 16/1
Winning Trainer: James Tate
Distances: 1 1/4, hd, 3/4
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:40 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. H Key Lails silk
    2 (6)
    H Key Lails p J: Sam James 11/8F
  2. Musterion silk
    7 (8)
    Musterion J: Luke Morris 9/1
  3. Moondial silk
    4 (2)
    Moondial J: Richard Kingscote 6/1
    1. Dame Laura Knight silk
      8 (1)
      Dame Laura Knight J: William Buick 7/1
    2. Gypsy Nation silk
      10 (10)
      Gypsy Nation b J: Oisin Murphy 13/2
    3. Navy Wren silk
      12 (3)
      Navy Wren J: Callum Rodriguez 28/1
    4. Red Fort silk
      1 (12)
      Red Fort p J: Alistair Rawlinson 12/1
    5. Smart Shot silk
      11 (9)
      Smart Shot J: Neil Callan 80/1
    6. Panning For Gold silk
      5 (11)
      Panning For Gold J: Jamie Spencer 8/1
    7. Romantic Sunlight silk
      9 (5)
      Romantic Sunlight J: Hollie Doyle 25/1
    8. Delayed Action silk
      6 (7)
      Delayed Action J: Harry Russell 3 100/1
Winning Trainer: Craig Lidster
Distances: 3, nk, 3
Runners: 11 | Non Runners: 1

17:15 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Philos silk
    6 (3)
    Philos p J: William Buick 7/4F
  2. Optik silk
    7 (7)
    Optik b J: Jamie Spencer 9/2
  3. Bailar Contigo silk
    4 (5)
    Bailar Contigo J: Rossa Ryan 100/30
    1. Schumann silk
      2 (6)
      Schumann p J: David Egan 12/1
    2. Little Tiger silk
      1 (4)
      Little Tiger J: Hollie Doyle 4/1
    3. Petite Sioux silk
      5 (8)
      Petite Sioux t J: Sam James 16/1
    4. Dawn Mission silk
      3 (1)
      Dawn Mission b J: Connor Planas 5 40/1
    5. Clementyne silk
      8 (2)
      Clementyne J: Dylan Hogan 200/1
Winning Trainer: Ed Dunlop
Distances: 2, nk, 4 1/4
Runners: 8

14:23 Brighton

Full Result
  1. Big Time Maybe silk
    3 (1)
    Big Time Maybe J: Josephine Gordon 9/1
  2. Master Sully silk
    4 (6)
    Master Sully p J: Saffie Osborne 4/1
  3. Arzaak silk
    5 (4)
    Arzaak J: Finley Marsh 33/1
    1. I'm Mable silk
      1 (7)
      I'm Mable J: Paddy Bradley 3 5/1
    2. Liberty Bay silk
      7 (5)
      Liberty Bay J: Millie Wonnacott 5 9/1
    3. Mr Fayez silk
      6 (3)
      Mr Fayez h J: Kyle Strydom 7/2F
    4. Mr Pc silk
      8 (9)
      Mr Pc J: Tom Marquand 9/2
    5. Hey Ho Let's Go silk
      2 (2)
      Hey Ho Let's Go J: Raul Da Silva 18/1
    6. Georgia Madeleine silk
      9 (10)
      Georgia Madeleine J: Darragh Keenan 11/1
Winning Trainer: Phil McEntee
Distances: nse, nk, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:53 Brighton

Full Result
  1. Freetodream silk
    5 (11)
    Freetodream J: Robert Havlin 4/1F
  2. Island Native silk
    6 (9)
    Island Native J: Ray Dawson 6/1
  3. All Dunn silk
    4 (1)
    All Dunn J: Saffie Osborne 15/2
    1. The Game Is Up silk
      13 (2)
      The Game Is Up J: J F Egan 80/1
    2. Ceilidh silk
      7 (6)
      Ceilidh b J: Rob Hornby 16/1
    3. Craggy Range silk
      14 (3)
      Craggy Range J: Harry Davies 3 14/1
    4. She's A Mirage silk
      10 (7)
      She's A Mirage J: Tom Marquand 5/1
    5. Deep Spirit silk
      12 (10)
      Deep Spirit h J: Darragh Keenan 33/1