13:20 Musselburgh

Full Result
  1. Quaresome silk
    5
    Quaresome J: Brian Hughes 5/2
  2. Artiste D'ainay silk
    1
    Artiste D'ainay t J: Daryl Jacob 2/1
  3. Donso Star silk
    7
    Donso Star J: Thomas Dowson 80/1
    1. Garde Des Champs silk
      3
      Garde Des Champs J: Billy Garritty 5/4F
    2. Jims Apple silk
      8
      Jims Apple ht J: Edward Austin 5 150/1
    3. Shantou's Temple silk
      6
      Shantou's Temple J: Henry Brooke 40/1
    4. Don't Look Back silk
      2
      Don't Look Back J: Derek Fox 66/1
    5. Jimmy's Jet silk
      4
      Jimmy's Jet J: Danny McMenamin 14/1
Winning Trainer: Donald McCain
Distances: 6 1/2, nk, nse
Runners: 8

13:50 Musselburgh

Full Result
  1. Lone Star silk
    4
    Lone Star t J: Joe Williamson 5 3/1F
  2. Misty Mani silk
    11
    Misty Mani J: Peter Kavanagh 5 33/1
  3. Latino Fling silk
    2
    Latino Fling J: Brian Hughes 9/1
    1. Nora The Xplorer silk
      6
      Nora The Xplorer b J: Theo Gillard 11/1
    2. Spot On Soph silk
      10
      Spot On Soph t J: Lewis Stones 5 6/1
    3. Maimie's Magic silk
      8
      Maimie's Magic J: J J Slevin 5/1
    4. Ravenscar silk
      3
      Ravenscar J: Thomas Dowson 10/1
    5. Millarville silk
      5
      Millarville J: Edward Austin 5 16/1
    6. Bella Bluesky silk
      7
      Bella Bluesky J: Craig Nichol 17/2
    7. Catchmeifyoucan silk
      1
      Catchmeifyoucan p J: William Shanahan 7 100/1
    8. Poppy Rose silk
      9
      Poppy Rose J: Sam Ewing 11/2
Winning Trainer: Philip Kirby
Distances: 9, 1 1/2, 1 1/4
Runners: 11

14:25 Musselburgh

Full Result
  1. Cianciana silk
    4
    Cianciana t J: Patrick Wadge 5 12/1
  2. Duyfken silk
    13
    Duyfken J: Bruce Lynn 3 16/1
  3. Freddy Robinson silk
    6
    Freddy Robinson J: Dylan Johnston 7 20/1
    1. Ring Of Beara silk
      10
      Ring Of Beara J: Jamie Hamilton 3/1J
    2. The Churchill Lad silk
      2
      The Churchill Lad h J: Nathan Moscrop 13/2
    3. Planet Legend silk
      1
      Planet Legend p J: Charlie Hammond 10/1
    4. Highland Frolic silk
      8
      Highland Frolic tv J: Daryl Jacob 25/1
    5. Pretending silk
      12
      Pretending J: Sean Quinlan 3/1J
    6. Start In Front silk
      5
      Start In Front t J: Aaron Anderson 5 6/1
    7. Bringbackmemories silk
      3
      Bringbackmemories p J: Mr Alex Harvey 7 8/1
    8. Silver Vision silk
      9
      Silver Vision J: Peter Kavanagh 5 125/1
    9. Vintage Valley silk
      7
      Vintage Valley p J: Brian Hughes 66/1
    10. Apologise silk
      11
      Apologise t J: Henry Brooke 40/1
Winning Trainer: Brian Ellison
Distances: 4 3/4, 1 3/4, 4
Runners: 13

15:00 Musselburgh

Full Result
  1. Curley Finger silk
    4
    Curley Finger tp J: Nathan Moscrop 15/2
  2. Faithfulflyer silk
    10
    Faithfulflyer t J: Brian Hughes 13/2
  3. Ribeye silk
    14
    Ribeye J: Thomas Dowson 12/1
    1. Lastofthecosmics silk
      13
      Lastofthecosmics tp J: Dylan Johnston 7 9/1
    2. Starlyte silk
      5
      Starlyte t J: Patrick Wadge 5 20/1
    3. Lock Down Luke silk
      2
      Lock Down Luke J: Sean Quinlan 13/2
    4. Bridge Road silk
      7
      Bridge Road p J: William Shanahan 7 12/1
    5. Crossing The Bar silk
      1
      Crossing The Bar t J: Daryl Jacob 10/1
    6. Fortcanyon silk
      12
      Fortcanyon t J: Lewis Stones 5 15/2
    7. Shoeshine Boy silk
      9
      Shoeshine Boy J: Craig Nichol 6/1F
    8. You Some Boy silk
      8
      You Some Boy J: Aaron Anderson 5 18/1
    9. Red Missile silk
      11
      Red Missile tp J: Derek Fox 16/1
    10. Imperial Sachin's silk
      3
      Imperial Sachin's t J: Sam Coltherd 80/1
    11. Kadex silk
      6
      Kadex p J: Danny McMenamin 14/1
Winning Trainer: Rebecca Menzies
Distances: 1/2, 5, 3 3/4
Runners: 14

15:30 Musselburgh

Full Result
  1. Cuban Cigar silk
    6
    Cuban Cigar tp J: Patrick Wadge 5 9/1
  2. Zamond silk
    8
    Zamond p J: Brian Hughes 14/1
  3. Scots Poet silk
    10
    Scots Poet t J: Craig Nichol 5/1
    1. Russian Virtue silk
      4
      Russian Virtue J: Nathan Moscrop 17/2
    2. Iolani silk
      11
      Iolani p J: Sean Quinlan 18/1
    3. Jackhammer silk
      13
      Jackhammer J: Danny McMenamin 66/1
    4. Pateen silk
      14
      Pateen tv J: Miss Jessica Bedi 7 40/1
    5. Simple Star silk
      7
      Simple Star t J: Henry Brooke 66/1
    6. Ivetwiggedit silk
      9
      Ivetwiggedit J: Cameron Iles 10 2/1F
    7. The Navigator silk
      2
      The Navigator J: Conor O'Farrell 15/2
    8. Can't Stop Now silk
      5
      Can't Stop Now h J: Dylan Johnston 7 6/1
    9. Wor Verge silk
      3
      Wor Verge tp J: Sam Coltherd 100/1
    10. Bebside Banter silk
      15
      Bebside Banter J: Mr A P Ryan 7 50/1
    11. Well Educated silk
      1
      Well Educated J: Jonathon Bewley 3 11/1
Winning Trainer: Lucinda Russell
Distances: 1 1/2, 2 1/4, 12
Runners: 14 | Non Runners: 1

16:00 Musselburgh

Full Result
  1. Ballyporeen silk
    3
    Ballyporeen J: Brian Hughes 4/1
  2. Sanosuke silk
    6
    Sanosuke p J: Conor O'Farrell 4/1
  3. Lights Are Green silk
    7
    Lights Are Green J: Jonathon Bewley 3 11/2
    1. Shir I Dont Know silk
      1
      Shir I Dont Know J: Dylan Johnston 7 11/4
    2. Snowy Evening silk
      2
      Snowy Evening p J: Henry Brooke 5/2F
Winning Trainer: Donald McCain
Distances: 24, 11, 2 1/4
Runners: 5 | Non Runners: 2

16:30 Musselburgh

Full Result
  1. El Elefante silk
    1
    El Elefante J: Derek Fox 9/2
  2. Scarlet O'Tara silk
    6
    Scarlet O'Tara J: Charlie Hammond 9/1
  3. Touch Of A Dragon silk
    11
    Touch Of A Dragon J: Billy Garritty 13/2
    1. Uokhun silk
      7
      Uokhun J: Jamie Hamilton 28/1
    2. Bishop Hill silk
      8
      Bishop Hill J: Patrick Wadge 5 6/1
    3. Of Course You Can silk
      4
      Of Course You Can J: Daryl Jacob 3/1F
    4. On Cloud Nine silk
      5
      On Cloud Nine J: Brian Hughes 5/1
    5. Nellie Bluesky silk
      3
      Nellie Bluesky J: Craig Nichol 16/1
    6. Flexi Lady silk
      10
      Flexi Lady J: Sean Quinlan 11/1
    7. Champagne Breeze silk
      9
      Champagne Breeze J: Danny McMenamin 50/1
    8. Loose Moose silk
      2
      Loose Moose J: Edward Austin 5 80/1
Winning Trainer: Lucinda Russell
Distances: 4, 2 1/4, 1 1/4
Runners: 11

13:30 Newbury

Full Result
  1. The Carpenter silk
    4
    The Carpenter J: Nico de Boinville 15/8F
  2. Sound And Fury silk
    3
    Sound And Fury J: Luca Morgan 15/2
  3. King Of Brazil silk
    2
    King Of Brazil J: Sean Bowen 14/1
    1. Future Investment silk
      8
      Future Investment J: Gavin Sheehan 11/2
    2. Nollyador silk
      11
      Nollyador t J: Tom Bellamy 6/1
    3. Time To Dazzle silk
      13
      Time To Dazzle h J: Jamie Moore 80/1
    4. Iliko D'Olivate silk
      1
      Iliko D'Olivate t J: Harry Cobden 9/4
    5. Meetmeatthearch silk
      10
      Meetmeatthearch J: Niall Houlihan 3 200/1
    6. Ballyhigh silk
      5
      Ballyhigh J: Paul O'Brien 25/1
    7. Ballyrashane silk
      6
      Ballyrashane J: Jack Tudor 200/1
    8. Captain Probus silk
      7
      Captain Probus J: Jonathan Burke 250/1
    9. Rajaran silk
      12
      Rajaran J: Jack Wildman 7 125/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 11, 2 1/4, 1 1/4
Runners: 12 | Non Runners: 2

14:05 Newbury

Full Result
  1. Bridge North silk
    3
    Bridge North J: Harry Cobden 6/4
  2. Manothepeople silk
    2
    Manothepeople J: Paddy Brennan 5/6F
  3. Wynn House silk
    4
    Wynn House J: Tom Cannon 6/1
Winning Trainer: Henry Daly
Distances: 5 1/2, 2
Runners: 3 | Non Runners: 1

14:40 Newbury

Full Result
  1. Russian Ruler silk
    4
    Russian Ruler t J: Nico de Boinville 100/30
  2. Arqoob silk
    7
    Arqoob J: Bryony Frost 9/2
  3. Dr T J Eckleburg silk
    3
    Dr T J Eckleburg J: Aidan Coleman 3/1F
    1. Mothill silk
      5
      Mothill J: A P Heskin 6/1
    2. Totterdown silk
      1
      Totterdown h J: Tom Bellamy 25/1
    3. Thibault silk
      2
      Thibault t J: Lee Edwards 10/1
    4. Denable silk
      10
      Denable J: Nick Scholfield 40/1
    5. Poncho silk
      6
      Poncho J: Jamie Moore 9/2
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 4, 1/2, 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 2

15:10 Newbury

Full Result
  1. On The Blind Side silk
    2
    On The Blind Side p J: Nico de Boinville 50/1
  2. Kilbeg King silk
    9
    Kilbeg King J: Aidan Coleman 15/2
  3. Skandiburg silk
    12
    Skandiburg t J: Gavin Sheehan 14/1
    1. Loup De Maulde silk
      11
      Loup De Maulde p J: Toby Wynne 5 100/30
    2. Phantom Getaway silk
      10
      Phantom Getaway p J: Ciaran Gethings 18/1
    3. Knowsley Road silk
      3
      Knowsley Road J: Harry Cobden 15/8F
    4. Zanza silk
      1
      Zanza b J: Micheal Nolan 7/1
    5. Miss Fairfax silk
      13
      Miss Fairfax J: Jonathan Burke 17/2
    6. Hurricane Harvey silk
      6
      Hurricane Harvey t J: Jack Hogan 5 18/1
    7. Brinkley silk
      4
      Brinkley p J: Jack Tudor 14/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: nk, 17, 2
Runners: 10 | Non Runners: 4

15:40 Newbury

Full Result
  1. Foxboro silk
    6
    Foxboro b J: Robert Dunne 7/1
  2. Yes Indeed silk
    4
    Yes Indeed t J: Jonjo O'Neill Jr 9/1
  3. Enzo D'Airy silk
    1
    Enzo D'Airy J: Charlie Deutsch 8/1
    1. Seigneur Des As silk
      7
      Seigneur Des As t J: Jonathan Burke 7/1
    2. Sheldon silk
      5
      Sheldon J: Micheal Nolan 7/2
    3. Five Star Getaway silk
      2
      Five Star Getaway p J: Jack Tudor 3/1F
    4. Precious Eleanor silk
      3
      Precious Eleanor J: Harry Cobden 11/2
    5. Milanford silk
      8
      Milanford t J: Nick Scholfield 12/1
Winning Trainer: Robert Walford
Distances: hd, 24, 3 1/2
Runners: 8

16:10 Newbury

Full Result
  1. Ballycamus silk
    12
    Ballycamus J: Jordan Nailor 11/1
  2. Howaya Now silk
    7
    Howaya Now J: Harry Bannister 11/1
  3. Ballymagroarty Boy silk
    1
    Ballymagroarty Boy b J: Tom Buckley 3 5/1
    1. Sporting Mike silk
      4
      Sporting Mike t J: Luca Morgan 11/1
    2. Island Run silk
      10
      Island Run J: Micheal Nolan 7/2F
    3. Haas Boy silk
      3
      Haas Boy t J: Jonathan Burke 12/1
    4. Grey D'alco silk
      15
      Grey D'alco J: Niall Houlihan 3 12/1
    5. Way Out silk
      9
      Way Out h J: Nick Scholfield 28/1
    6. Ernest Gray silk
      5
      Ernest Gray J: Tom Cannon 5/1
    7. Raddon Top silk
      6
      Raddon Top p J: James Davies 28/1
    8. Shot Boii silk
      13
      Shot Boii v J: Fergus Gillard 3 7/1
    9. No Tackle silk
      8
      No Tackle J: Robert Dunne 28/1
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 3 1/4, 6 1/2, 2 3/4
Runners: 12 | Non Runners: 4

16:45 Newbury

Full Result
  1. Lift Me Up silk
    7
    Lift Me Up J: Mr James King 7/2
  2. Drop Flight silk
    1
    Drop Flight ht J: Mr Ben Sutton 7 9/2
  3. Crosspark silk
    6
    Crosspark J: Mr Jack Andrews 11/1
    1. From The Heart silk
      2
      From The Heart p J: Miss Natalie Parker 3 10/1
    2. Caryto Des Brosses silk
      4
      Caryto Des Brosses J: Mr Dale Peters 3 5/4F
    3. Wheesht silk
      8
      Wheesht J: Miss Aimee Jones 7 40/1
    4. Count Simon silk
      5
      Count Simon J: Mr Daniel Kyne 7 14/1
Winning Trainer: Miss M Filby
Distances: 1, 3 1/4, 10
Runners: 7 | Non Runners: 1

13:40 Hereford

Full Result
  1. I Giorni silk
    1
    I Giorni ht J: Rex Dingle 6/1
  2. Chantilly Haze silk
    8
    Chantilly Haze J: Conor Ring 3 4/1
  3. Kenahope silk
    5
    Kenahope J: William Kennedy 12/1
    1. Teasing Georgia silk
      7
      Teasing Georgia J: William Maggs 10 8/1
    2. Crem Fresh silk
      3
      Crem Fresh J: David Prichard 5 100/30J
    3. Hazy Dream silk
      6
      Hazy Dream h J: Liam Harrison 3 100/30J
    4. Bella Ciao silk
      4
      Bella Ciao ht J: Harry Atkins 10 13/2
    5. Talkingthetalk silk
      2
      Talkingthetalk J: Sean Houlihan 40/1
Winning Trainer: Anthony Honeyball
Distances: 1/2, 15, 3 1/2
Runners: 8

14:15 Hereford

Full Result
  1. Jikala silk
    6
    Jikala J: Ned Fox 7 4/1
  2. Charles St silk
    2
    Charles St b J: Liam Harrison 3 EvensF
  3. Just Over Land silk
    3
    Just Over Land t J: Sam Twiston-Davies 13/8
    1. Sous Surveillance silk
      4
      Sous Surveillance J: Ben Ffrench Davis 7 100/1
    2. Damask silk
      5
      Damask J: Ben Poste 66/1
    3. Archer silk
      1
      Archer t J: Harry Reed 100/1
Winning Trainer: Venetia Williams
Distances: shd, 2 1/2, 9
Runners: 6

14:50 Hereford

Full Result
  1. Kestrel Valley silk
    6
    Kestrel Valley t J: Sam Twiston-Davies 6/5F
  2. Furkash silk
    3
    Furkash p J: Harry Kimber 3 10/1
  3. Voice Of Hope silk
    10
    Voice Of Hope t J: Tabitha Worsley 3 8/1
    1. Jigginstown King silk
      2
      Jigginstown King t J: Cillin Leonard 5 10/1
    2. Old Page silk
      11
      Old Page J: Ben Poste 28/1
    3. Paseo silk
      1
      Paseo J: Shane Quinlan 3 17/2
    4. Emorelle silk
      4
      Emorelle J: Adam Wedge 12/1
    5. Earcomesbob silk
      9
      Earcomesbob tp J: Liam Harrison 3 12/1
    6. Gibberwell silk
      7
      Gibberwell v J: Max Kendrick 10/1
    7. School For Scandal silk
      8
      School For Scandal h J: James Best 25/1
    8. Son Of Oz silk
      12
      Son Of Oz b J: Sean Houlihan 66/1
Winning Trainer: Kerry Lee
Distances: 34, 6 1/2, hd
Runners: 11 | Non Runners: 1

15:20 Hereford

Full Result
  1. Martha Brae silk
    2
    Martha Brae J: Harry Skelton 16/5
  2. Aimee De Sivola silk
    3
    Aimee De Sivola p J: Sam Twiston-Davies 9/2
  3. Credo silk
    1
    Credo J: Rex Dingle 13/8F
    1. Fine By Her silk
      5
      Fine By Her J: Finn Lambert 5 100/30
    2. Santa Clarita silk
      4
      Santa Clarita t J: Ben Poste 16/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 13, 2 3/4, 12
Runners: 5

15:50 Hereford

Full Result
  1. Pawpaw silk
    2
    Pawpaw v J: Caoilin Quinn 5 6/1
  2. Natty Night silk
    1
    Natty Night J: Shane Quinlan 3 15/2
  3. Master Mikey Dee silk
    9
    Master Mikey Dee J: Harry Reed 14/1
    1. Arcade Attraction silk
      3
      Arcade Attraction tp J: Adam Wedge 10/1
    2. Supasunrise silk
      5
      Supasunrise p J: Finn Lambert 5 11/2
    3. On The Platform silk
      7
      On The Platform J: Sam Twiston-Davies 11/5F
    4. Family Pot silk
      4
      Family Pot tp J: Sean Houlihan 16/5
    5. Blazer's Mill silk
      6
      Blazer's Mill tp J: William Kennedy 50/1
Winning Trainer: David Bridgwater
Distances: 8, 20, 4 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

16:20 Hereford

Full Result
  1. Samtara silk
    2
    Samtara h J: Harry Atkins 10 15/8F
  2. Royal Mer silk
    3
    Royal Mer t J: Adam Wedge 9/1
  3. Kingfast silk
    4
    Kingfast p J: Liam Harrison 3 8/1
    1. Night Jet silk
      5
      Night Jet J: Ben Poste 9/1
    2. Gambie Tiep silk
      8
      Gambie Tiep J: James Best 22/1
    3. Mystic Man silk
      9
      Mystic Man tp J: Ben Bromley 5 9/2
    4. Sinister Minister silk
      6
      Sinister Minister t J: Sean Houlihan 11/4
Winning Trainer: Martin Keighley
Distances: 5, 20, 2
Runners: 7 | Non Runners: 3

16:55 Hereford

Full Result
  1. Spirits Bay silk
    3
    Spirits Bay J: Finn Lambert 5 5/2
  2. Heros De Romay silk
    1
    Heros De Romay J: David Bass 5/4F
  3. Damarta silk
    4
    Damarta h J: Fergus Gregory 7/1
    1. Stop Loss silk
      6
      Stop Loss J: Max Kendrick 9/2
    2. Myfanwy's Magic silk
      5
      Myfanwy's Magic h J: James Best 12/1
    3. Fortune Traveller silk
      7
      Fortune Traveller J: Ben Poste 125/1
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 9 1/2, 1, 6
Runners: 6 | Non Runners: 1

16:50 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Tawaazon silk
    5 (7)
    Tawaazon tb J: Colin Keane 13/2
  2. Collective Power silk
    6 (4)
    Collective Power J: James Ryan 7 5/2F
  3. Little Queenie silk
    4 (1)
    Little Queenie J: Leigh Roche 100/30
    1. Inflection Point silk
      3 (2)
      Inflection Point J: Shane Foley 7/1
    2. Dun Na Sead silk
      2 (6)
      Dun Na Sead J: Oisin McSweeney 5 4/1
    3. Tai Sing Yeh silk
      1 (5)
      Tai Sing Yeh tb J: J M Sheridan 3 8/1
    4. Daintree silk
      7 (3)
      Daintree v J: Jamie Powell 5 22/1
Winning Trainer: James McAuley
Distances: 4, 1/2, 2 3/4
Runners: 7

17:25 Dundalk (AW)

Full Result
  1. Celtic Revival silk
    3 (9)
    Celtic Revival J: James Ryan 7 7/1
  2. Sea Oscar silk
    10 (3)
    Sea Oscar J: Declan McDonogh 15/2
  3. French Company silk
    1 (7)
    French Company J: Dean Curran 7 16/1