13:25 Fontwell

Full Result
  1. Monty's Award silk
    4
    Monty's Award J: Niall Houlihan 11/2
  2. Dellboy Trotter silk
    3
    Dellboy Trotter J: Kevin Brogan 11/2
  3. Paris Dixie silk
    1
    Paris Dixie t J: Ben Godfrey 3 11/10F
    1. Blame The Game silk
      2
      Blame The Game p J: Lilly Pinchin 9/2
    2. Best Pal silk
      7
      Best Pal J: Danny Burton 6/1
    3. Pour Une Raison silk
      5
      Pour Une Raison b J: Finn Lambert 3 33/1
    4. Chivers silk
      6
      Chivers J: Lewis Dobb 5 100/1
    5. Invincible Cave silk
      8
      Invincible Cave J: Tabitha Worsley 50/1
Winning Trainer: Andy Irvine
Distances: 1 3/4, nk, 8
Runners: 8

14:00 Fontwell

Full Result
  1. Red Windsor silk
    4
    Red Windsor J: Tom Cannon 9/2
  2. Mister Who silk
    3
    Mister Who J: Harry Bannister 11/4
  3. Lord Snootie silk
    2
    Lord Snootie J: Jack Tudor 6/1
    1. Hurricane Vichi silk
      1
      Hurricane Vichi J: Kevin Jones 11/10F
    2. Vinland silk
      6
      Vinland t J: Marc Goldstein 50/1
Winning Trainer: Chris Gordon
Distances: 3 3/4, 2, 25
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:35 Fontwell

Full Result
  1. Huelgoat silk
    2
    Huelgoat t J: Harry Cobden 13/8F
  2. Mascat silk
    1
    Mascat tp J: Thomas Doggrell 7 9/2
  3. Stanley Pincombe silk
    3
    Stanley Pincombe J: Gavin Sheehan 4/1
    1. Long Call silk
      4
      Long Call J: Jamie Moore 12/1
    2. Wetanwindy silk
      5
      Wetanwindy J: Mitchell Bastyan 11/4
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 1 1/2, 12, 16
Runners: 5

15:10 Fontwell

Full Result
  1. Zacony Rebel silk
    1
    Zacony Rebel J: James Bowen EvensF
  2. Fanzio silk
    5
    Fanzio tp J: Philip Armson 3 9/1
  3. Sainte Doctor silk
    3
    Sainte Doctor t J: Richie McLernon 7/2
    1. Shut The Box silk
      2
      Shut The Box p J: Tom Cannon 11/4
Winning Trainer: Toby Lawes
Distances: 5, 25
Runners: 4 | Non Runners: 1

15:45 Fontwell

Full Result
  1. Vorashann silk
    6
    Vorashann J: Caoilin Quinn 7 11/2
  2. Highway One O Two silk
    2
    Highway One O Two h J: Mr Freddie Gordon 7 7/2C
  3. Antunes silk
    5
    Antunes t J: Harry Reed 12/1
    1. Champagne Court silk
      3
      Champagne Court tp J: Lorcan Williams 13/2
    2. Chapmanshype silk
      1
      Chapmanshype tb J: Gavin Sheehan 7/2C
    3. Tulin silk
      7
      Tulin tp J: Harry Cobden 7/2C
Winning Trainer: Gary Moore
Distances: nk, 20, 5
Runners: 6 | Non Runners: 1

16:20 Fontwell

Full Result
  1. Who Is That silk
    5
    Who Is That p J: Gavin Sheehan 5/2
  2. Bolsover Bill silk
    3
    Bolsover Bill tp J: Harry Bannister 7/1
  3. Special Buddy silk
    4
    Special Buddy tp J: Nico de Boinville 6/5F
    1. Rectory Oak silk
      2
      Rectory Oak tb J: Brendan Powell 7/2
Winning Trainer: Chris Gordon
Distances: nk, 11
Runners: 4 | Non Runners: 1

16:55 Fontwell

Full Result
  1. Tapley silk
    2
    Tapley J: Charlie Hammond 11/1
  2. Fortuna Ligna silk
    6
    Fortuna Ligna t J: Aidan Coleman 13/8F
  3. Proper Twelve silk
    5
    Proper Twelve J: Tom Cannon 7/2
    1. El Muchacho silk
      1
      El Muchacho ht J: Bradley Harris 7 11/4
    2. Bentley's Return silk
      3
      Bentley's Return J: Jamie Moore 11/2
    3. Honore silk
      4
      Honore J: Niall Houlihan 3 100/1
    4. Lady Linchpin silk
      7
      Lady Linchpin J: Marc Goldstein 200/1
Winning Trainer: Suzy Smith
Distances: 1 1/4, 4 1/2, 2
Runners: 7 | Non Runners: 1

13:31 Newmarket

Full Result
  1. Al Husn silk
    2 (8)
    Al Husn J: David Egan 7/2F
  2. Something Enticing silk
    1 (13)
    Something Enticing p J: Seamie Heffernan 11/1
  3. Bellstreet Bridie silk
    12 (5)
    Bellstreet Bridie v J: Saffie Osborne 3 20/1
    1. Kings Joy silk
      9 (1)
      Kings Joy J: Robert Havlin 16/1
    2. Dha Leath silk
      4 (2)
      Dha Leath t J: Gary Carroll 17/2
    3. Persist silk
      6 (10)
      Persist J: Cieren Fallon 7/1
    4. Morgan Fairy silk
      5 (11)
      Morgan Fairy J: Chris Hayes 14/1
    5. Suzy's Shoes silk
      13 (9)
      Suzy's Shoes J: Georgia Dobie 3 16/1
    6. White Willow silk
      8 (6)
      White Willow J: Jamie Spencer 17/2
    7. Crystal Estrella silk
      3 (12)
      Crystal Estrella J: Richard Kingscote 12/1
    8. Zenga silk
      7 (3)
      Zenga J: Ray Dawson 9/1
    9. Good American silk
      11 (7)
      Good American J: Rob Hornby 25/1
    10. I'll Be There silk
      10 (4)
      I'll Be There J: William Buick 8/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 1/2, 1 1/4, 1
Runners: 13

14:06 Newmarket

Full Result
  1. Amichi silk
    1 (15)
    Amichi J: Ray Dawson 5/2F
  2. California Gem silk
    15 (23)
    California Gem J: Gary Halpin 80/1
  3. Uffington silk
    19 (2)
    Uffington J: Rob Hornby 50/1
    1. Georgiava silk
      22 (29)
      Georgiava J: Jimmy Quinn 22/1
    2. Union Court silk
      24 (4)
      Union Court J: Saffie Osborne 7/1
    3. Girl Magic silk
      20 (3)
      Girl Magic J: David Egan 20/1
    4. Self Praise silk
      4 (12)
      Self Praise v J: Seamie Heffernan 12/1
    5. The Thames Boatman silk
      18 (5)
      The Thames Boatman J: George Rooke 66/1
    6. Prairie Falcon silk
      2 (9)
      Prairie Falcon J: William Buick 13/2
    7. Just Janet silk
      8 (27)
      Just Janet J: Richard Kingscote 80/1
    8. Safari Dream silk
      3 (21)
      Safari Dream J: Neil Callan 10/1
    9. Land Of Summer silk
      27 (28)
      Land Of Summer J: Sam Hitchcott 18/1
    10. Skysail silk
      7 (18)
      Skysail J: Dougie Costello 13/2
    11. Red Treasure silk
      29 (24)
      Red Treasure J: Georgia Dobie 16/1
    12. Taritino silk
      14 (22)
      Taritino J: Cieren Fallon 66/1
    13. Woolhampton silk
      25 (14)
      Woolhampton J: Trevor Whelan 12/1
    14. Senor Pockets silk
      13 (7)
      Senor Pockets J: Darragh Keenan 125/1
    15. Gumais silk
      16 (26)
      Gumais J: Josephine Gordon 40/1
    16. Indiana Be silk
      11 (19)
      Indiana Be J: Jamie Spencer 50/1
    17. Nacho Daay silk
      17 (10)
      Nacho Daay p J: William Carson 250/1
    18. King Of Ithaca silk
      12 (11)
      King Of Ithaca J: Stefano Cherchi 66/1
    19. Oneforsue silk
      23 (17)
      Oneforsue J: Theodore Ladd 14/1
    20. Flying Spirit silk
      6 (16)
      Flying Spirit J: Gina Mangan 150/1
    21. Poweredbylove silk
      21 (13)
      Poweredbylove J: Taylor Fisher 150/1
    22. Cuban Grey silk
      10 (25)
      Cuban Grey t J: Robert Havlin 200/1
    23. Olena silk
      28 (20)
      Olena J: Raul Da Silva 150/1
    24. Agostino silk
      5 (1)
      Agostino t J: Rhys Clutterbuck 150/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: 1, 1 1/2, nk
Runners: 27 | Non Runners: 2

14:42 Newmarket

Full Result
  1. Fonteyn silk
    5 (8)
    Fonteyn J: Neil Callan 16/1
  2. Laurel silk
    8 (7)
    Laurel J: Robert Havlin 9/1
  3. Grande Dame silk
    6 (9)
    Grande Dame J: Jamie Spencer 14/1
    1. Prosperous Voyage silk
      9 (5)
      Prosperous Voyage J: Rob Hornby 6/1
    2. By All Means silk
      4 (3)
      By All Means J: Simon Planque 50/1
    3. Lights On silk
      1 (6)
      Lights On J: Richard Kingscote 40/1
    4. Homeless Songs silk
      7 (4)
      Homeless Songs t J: Chris Hayes 5/2
    5. Saffron Beach silk
      3 (1)
      Saffron Beach J: William Buick 6/4F
    6. Mrs Fitzherbert silk
      2 (2)
      Mrs Fitzherbert J: David Egan 33/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 3/4, 1 3/4, 1 1/2
Runners: 9

15:17 Newmarket

Full Result
  1. Imperial Emperor silk
    3 (4)
    Imperial Emperor J: William Buick 13/8F
  2. Attaj silk
    2 (3)
    Attaj J: Cieren Fallon 18/1
  3. A Dublin Lad silk
    1 (2)
    A Dublin Lad J: Robert Havlin 7/2
    1. Zivaniya silk
      8 (5)
      Zivaniya J: Seamie Heffernan 25/1
    2. Luna Effect silk
      7 (1)
      Luna Effect J: David Egan 13/2
    3. Kingsley Pride silk
      5 (6)
      Kingsley Pride J: Richard Kingscote 28/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 3 1/2, nk, 4 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 2

15:52 Newmarket

Full Result
  1. Enfjaar silk
    3 (4)
    Enfjaar h J: David Egan 7/2
  2. Arabian Storm silk
    1 (6)
    Arabian Storm J: Seamie Heffernan 9/2
  3. Bodorgan silk
    2 (9)
    Bodorgan J: Robert Havlin 16/1
    1. Military Order silk
      6 (10)
      Military Order J: William Buick 4/5F
    2. Laafi silk
      5 (8)
      Laafi J: Cieren Fallon 12/1
    3. Inverinate silk
      4 (7)
      Inverinate J: Cameron Noble 33/1
    4. Betterment silk
      8 (2)
      Betterment h J: Darragh Keenan 150/1
    5. Royal Dream silk
      7 (1)
      Royal Dream J: Rob Hornby 40/1
    6. Dame Sarra silk
      9 (5)
      Dame Sarra J: Rhys Clutterbuck 3 66/1
    7. Earthy Mangold silk
      10 (3)
      Earthy Mangold J: Tom Queally 80/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: nk, 1/2, 1 1/2
Runners: 10

16:27 Newmarket

Full Result
  1. Madame Ambassador silk
    7 (6)
    Madame Ambassador p J: Richard Kingscote 18/1
  2. Swoon silk
    2 (4)
    Swoon J: Cieren Fallon 6/1
  3. Whimsy silk
    8 (5)
    Whimsy J: Seamie Heffernan 11/2
    1. Arclight silk
      9 (7)
      Arclight J: Rob Hornby 11/1
    2. Crema Inglesa silk
      4 (2)
      Crema Inglesa h J: Saffie Osborne 3 22/1
    3. Mellow Yellow silk
      3 (3)
      Mellow Yellow J: William Buick 5/4F
    4. Pretty Sweet silk
      1 (1)
      Pretty Sweet p J: Ray Dawson 33/1
    5. Wynter Wildes silk
      5 (8)
      Wynter Wildes J: Jamie Spencer 17/2
    6. Hexameter silk
      6 (9)
      Hexameter J: David Egan 8/1
Winning Trainer: Charlie & Mark Johnston
Distances: 3/4, hd, hd
Runners: 9

17:03 Newmarket

Full Result
  1. Printemps silk
    8 (4)
    Printemps J: Jamie Spencer 15/2
  2. Dancing To Win silk
    3 (6)
    Dancing To Win h J: David Egan 14/1
  3. Queenlet silk
    4 (9)
    Queenlet t J: Cieren Fallon 22/1
    1. Canoodled silk
      9 (3)
      Canoodled J: Saffie Osborne 3 7/2
    2. Tarrabb silk
      1 (8)
      Tarrabb J: William Buick 7/4F
    3. International Girl silk
      2 (7)
      International Girl J: Chris Hayes 12/1
    4. Laguna Veneta silk
      6 (1)
      Laguna Veneta J: Georgia Dobie 3 11/1
    5. Consensus De Vega silk
      5 (5)
      Consensus De Vega h J: Ray Dawson 10/1
    6. Fashion Love silk
      10 (2)
      Fashion Love J: Rob Hornby 10/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 1/2, nk, 3/4
Runners: 9 | Non Runners: 1

13:36 Redcar

Full Result
  1. Lady Mojito silk
    14 (1)
    Lady Mojito J: Oisin Orr 11/4
  2. Maltese Falcon silk
    8 (13)
    Maltese Falcon J: David Nolan 7/1
  3. Design silk
    3 (4)
    Design t J: Clifford Lee 16/1
    1. Tiger Trap silk
      10 (2)
      Tiger Trap J: David Allan 50/1
    2. Magicdollar silk
      6 (3)
      Magicdollar J: Tom Eaves 50/1
    3. Arkenstaar silk
      2 (8)
      Arkenstaar J: Phil Dennis 25/1
    4. Sir Jock Bennett silk
      9 (12)
      Sir Jock Bennett J: Franny Norton 11/2
    5. Hills Of Gold silk
      4 (14)
      Hills Of Gold J: Graham Lee 20/1
    6. Malinheadsearovers silk
      7 (9)
      Malinheadsearovers h J: Cam Hardie 66/1
    7. Ararat silk
      1 (11)
      Ararat h J: Callum Shepherd 15/8F
    8. Tipp Town silk
      11 (10)
      Tipp Town J: Harrison Shaw 11/2
    9. Annie Be Good silk
      12 (7)
      Annie Be Good J: Andrew Mullen 125/1
    10. Kerpow silk
      5 (6)
      Kerpow J: Faye McManoman 3 150/1
    11. Lady's Charm silk
      13 (5)
      Lady's Charm J: Alex Jary 7 250/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 5 1/2, 2 3/4, 3 1/4
Runners: 14

14:12 Redcar

Full Result
  1. Can't Stop Now silk
    10 (12)
    Can't Stop Now J: David Allan 100/30
  2. Tele Red silk
    1 (2)
    Tele Red J: Clifford Lee 3/1F
  3. Dogged silk
    5 (1)
    Dogged tp J: Graham Lee 20/1
    1. Simulation Theory silk
      3 (8)
      Simulation Theory t J: Harrison Shaw 7/1
    2. Dandy's Angel silk
      12 (4)
      Dandy's Angel J: Brandon Wilkie 7 10/1
    3. Beryl Burton silk
      11 (3)
      Beryl Burton J: Faye McManoman 3 13/2
    4. Motarajel silk
      6 (11)
      Motarajel p J: Duran Fentiman 14/1
    5. Land Of Eagles silk
      2 (6)
      Land Of Eagles t J: Hector Crouch 7/1
    6. Bristol Hill silk
      4 (9)
      Bristol Hill h J: Cam Hardie 40/1
    7. Ha Long Bay silk
      8 (10)
      Ha Long Bay p J: Ryan Sexton 5 18/1
    8. Robertthebruce silk
      9 (7)
      Robertthebruce J: James Sullivan 28/1
Winning Trainer: Iain Jardine
Distances: shd, 7 1/2, 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

14:47 Redcar

Full Result
  1. I'm A Gambler silk
    6 (6)
    I'm A Gambler J: Franny Norton 4/1
  2. Rhythm Master silk
    4 (5)
    Rhythm Master v J: P J McDonald 13/2
  3. Dubai Poet silk
    5 (4)
    Dubai Poet J: Jack Mitchell 13/8F
    1. Jump The Gun silk
      3 (9)
      Jump The Gun p J: David Allan 16/1
    2. Fools Rush In silk
      2 (8)
      Fools Rush In tp J: Andrew Mullen 18/1
    3. Azano silk
      1 (7)
      Azano J: Shane Gray 40/1
    4. Almohandesah silk
      9 (3)
      Almohandesah J: Clifford Lee 16/1
    5. Khanjar silk
      7 (2)
      Khanjar J: Paul Hanagan 13/2
    6. Sonny Liston silk
      8 (1)
      Sonny Liston J: Hector Crouch 15/2
Winning Trainer: Charlie & Mark Johnston
Distances: 1, nse, 2
Runners: 9

15:21 Redcar

Full Result
  1. Cold Case silk
    2 (8)
    Cold Case J: Clifford Lee 11/8F
  2. Holguin silk
    6 (15)
    Holguin J: Joshua Bryan 10/1
  3. Washington Heights silk
    9 (7)
    Washington Heights J: Tom Eaves 12/1
    1. Barefoot Angel silk
      1 (11)
      Barefoot Angel J: Oisin Orr 15/2
    2. Misty Blues silk
      7 (2)
      Misty Blues J: David Allan 18/1
    3. Maria Branwell silk
      8 (1)
      Maria Branwell J: Jack Mitchell 13/2
    4. Oahu silk
      15 (12)
      Oahu J: Cam Hardie 125/1
    5. Jumbeau silk
      11 (17)
      Jumbeau J: Hayley Turner 18/1
    6. Primrose Ridge silk
      16 (10)
      Primrose Ridge t J: Franny Norton 50/1
    7. King's Crown silk
      4 (5)
      King's Crown p J: Connor Murtagh 50/1
    8. Speriamo silk
      17 (4)
      Speriamo J: James Sullivan 80/1
    9. Signora Camacho silk
      14 (14)
      Signora Camacho J: Paul Hanagan 33/1
    10. Funny Story silk
      10 (3)
      Funny Story J: Hector Crouch 6/1
    11. Lady Bullet silk
      12 (16)
      Lady Bullet p J: Kieran O'Neill 33/1
    12. Tatterstall silk
      5 (9)
      Tatterstall J: Phil Dennis 100/1
    13. Hour By Hour silk
      3 (6)
      Hour By Hour J: Andrew Mullen 66/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 2 1/4, hd, 1 1/4
Runners: 16 | Non Runners: 1

15:57 Redcar

Full Result
  1. Belhaven silk
    7 (7)
    Belhaven J: Hayley Turner 17/2
  2. Pisanello silk
    3 (6)
    Pisanello p J: David Nolan 6/1
  3. Spirit Catcher silk
    2 (9)
    Spirit Catcher h J: P J McDonald 7/1
    1. Copper And Five silk
      8 (11)
      Copper And Five J: Joanna Mason 18/1
    2. Star Shield silk
      6 (10)
      Star Shield p J: Oisin Orr 14/1
    3. Give It Some Teddy silk
      9 (3)
      Give It Some Teddy J: Duran Fentiman 7/2F
    4. Russian Virtue silk
      11 (8)
      Russian Virtue b J: Paddy Mathers 12/1
    5. A Boy Named Ivy silk
      4 (12)
      A Boy Named Ivy J: Graham Lee 18/1
    6. Diamondonthehill silk
      1 (2)
      Diamondonthehill J: Clifford Lee 4/1
    7. Royal Prospect silk
      12 (5)
      Royal Prospect t J: Cam Hardie 50/1
    8. Trais Fluors silk
      5 (1)
      Trais Fluors J: George Bass 3 17/2
    9. Cassy O silk
      10 (4)
      Cassy O b J: David Allan 16/1
Winning Trainer: Harry Eustace
Distances: nk, 1/2, nk
Runners: 12

16:32 Redcar

Full Result
  1. Kalahari Prince silk
    7 (4)
    Kalahari Prince p J: Tom Eaves 16/1
  2. At Liberty silk
    5 (6)
    At Liberty J: Dylan Hogan 15/2
  3. Berry Edge silk
    3 (12)
    Berry Edge p J: David Nolan 9/1
    1. Jackamundo silk
      12 (2)
      Jackamundo J: Harrison Shaw 4/1
    2. My Little Queens silk
      1 (10)
      My Little Queens J: Oisin Orr 3/1F
    3. Skye Breeze silk
      6 (8)
      Skye Breeze t J: P J McDonald 5/1
    4. Hostelry silk
      10 (1)
      Hostelry J: Faye McManoman 3 16/1
    5. Brunello Breeze silk
      11 (7)
      Brunello Breeze J: Graham Lee 20/1
    6. Irish Approach silk
      2 (3)
      Irish Approach J: Hector Crouch 14/1
    7. Just Hiss silk
      4 (9)
      Just Hiss p J: David Allan 12/1
    8. Rainbow Jet silk
      9 (5)
      Rainbow Jet p J: Andrew Mullen 20/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: nk, hd, 2 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

17:07 Redcar

Full Result
  1. Zimmerman silk
    9 (4)
    Zimmerman p J: Sean Kirrane 3 4/1F
  2. Carrigillihy silk
    7 (6)
    Carrigillihy J: David Allan 11/1
  3. Billy No Mates silk
    4 (2)
    Billy No Mates J: Phil Dennis 11/2
    1. Jacovec Cavern silk
      8 (5)
      Jacovec Cavern J: George Bass 3 9/2
    2. Molinari silk
      1 (7)
      Molinari J: David Nolan 9/2
    3. Magna Moralia silk
      6 (3)
      Magna Moralia J: James Sullivan 14/1
    4. Fairmac silk
      5 (10)
      Fairmac b J: Franny Norton 11/2
    5. Vindolanda silk
      2 (8)
      Vindolanda J: Paul Hanagan 15/2
    6. Ravenscar silk
      10 (1)
      Ravenscar J: Cam Hardie 66/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: 3/4, nk, 2
Runners: 9 | Non Runners: 1

17:37 Redcar

Full Result
  1. Helvetique silk
    9 (4)
    Helvetique v J: Hector Crouch 9/1
  2. Prospect silk
    15 (11)
    Prospect J: Graham Lee 17/2
  3. Fast Response silk
    1 (3)
    Fast Response J: Ryan Sexton 5 100/30F
    1. Albegone silk
      16 (12)
      Albegone b J: Duran Fentiman 12/1
    2. Lullaby Bay silk
      2 (6)
      Lullaby Bay p J: Clifford Lee 17/2