13:00 Newbury

Full Result
  1. Dandy Maestro silk
    13 (10)
    Dandy Maestro v J: William Pyle 5 5/1
  2. Grey Fox silk
    3 (9)
    Grey Fox p J: Jordan Williams 13/2
  3. Majestic Tejaan silk
    10 (14)
    Majestic Tejaan J: Luke Catton 40/1
    1. Eloso silk
      9 (12)
      Eloso J: Bradley Furniss 5 33/1
    2. Hover silk
      2 (1)
      Hover J: Jonny Peate 17/2
    3. Keeper's Choice silk
      6 (13)
      Keeper's Choice J: Sydney Cale 7 50/1
    4. Mark Of Respect silk
      5 (4)
      Mark Of Respect J: Aidan Keeley 11/2
    5. Knowwhentorun silk
      12 (5)
      Knowwhentorun p J: Morgan Cole 12/1
    6. Tricolore silk
      4 (8)
      Tricolore p J: Christian Howarth 18/1
    7. Brunel Charm silk
      8 (11)
      Brunel Charm p J: Deon Le Roux 7 20/1
    8. Secret Glow silk
      11 (7)
      Secret Glow t J: Connor Planas 7 6/1
    9. Hathlool silk
      1 (6)
      Hathlool J: Liam Browne 7/2F
    10. Katie's Kitten silk
      14 (3)
      Katie's Kitten b J: Erika Parkinson 50/1
Winning Trainer: Richard Spencer
Distances: 7 1/2, 1/2, 1 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

13:30 Newbury

Full Result
  1. Dark Thirty silk
    1 (5)
    Dark Thirty J: Sean Levey 14/1
  2. Mysterious Night silk
    8 (14)
    Mysterious Night J: William Buick EvensF
  3. Marbaan silk
    6 (8)
    Marbaan J: Jamie Spencer 12/1
    1. The Foxes silk
      13 (4)
      The Foxes J: David Probert 7/1
    2. Seductive Power silk
      10 (12)
      Seductive Power J: Pat Dobbs 16/1
    3. Freedom Day silk
      3 (11)
      Freedom Day J: Robert Havlin 9/1
    4. Winter Crown silk
      14 (3)
      Winter Crown J: Jim Crowley 5/1
    5. Top Of The Class silk
      15 (2)
      Top Of The Class J: Silvestre De Sousa 80/1
    6. Priors Dell silk
      9 (15)
      Priors Dell J: Marco Ghiani 100/1
    7. Geralt Of Rivia silk
      4 (7)
      Geralt Of Rivia J: Kieran Shoemark 25/1
    8. Metal Merchant silk
      7 (10)
      Metal Merchant J: Darragh Keenan 25/1
    9. It's Chico Time silk
      5 (6)
      It's Chico Time J: Trevor Whelan 100/1
    10. Doctor Mozart silk
      2 (1)
      Doctor Mozart J: George Downing 200/1
    11. Skybluegold silk
      12 (9)
      Skybluegold J: Charlie Bennett 125/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: nse, 2, nse
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:05 Newbury

Full Result
  1. Silver Samurai silk
    3 (7)
    Silver Samurai h J: William Buick 4/1C
  2. Indian Creak silk
    7 (2)
    Indian Creak J: Silvestre De Sousa 5/1
  3. Able Kane silk
    1 (3)
    Able Kane J: David Probert 4/1C
    1. Mitrosonfire silk
      5 (6)
      Mitrosonfire J: Nicola Currie 14/1
    2. Puerto De Vega silk
      6 (1)
      Puerto De Vega t J: Marco Ghiani 13/2
    3. Bernardo O'Reilly silk
      2 (5)
      Bernardo O'Reilly J: Adam Kirby 11/2
    4. Ibiza Rocks silk
      4 (4)
      Ibiza Rocks J: Kieran Shoemark 4/1C
Winning Trainer: Marco Botti
Distances: hd, 4 1/2, 1 1/2
Runners: 7

14:40 Newbury

Full Result
  1. Whitebeam silk
    15 (15)
    Whitebeam J: David Probert 5/2
  2. Ileach Mathan silk
    2 (12)
    Ileach Mathan J: Silvestre De Sousa 9/1
  3. Morghom silk
    1 (14)
    Morghom J: Jim Crowley 5/6F
    1. Lady Madonna silk
      12 (11)
      Lady Madonna J: Kieran Shoemark 66/1
    2. Scorpio silk
      14 (3)
      Scorpio J: Robert Havlin 40/1
    3. Satellite Call silk
      7 (13)
      Satellite Call J: Trevor Whelan 200/1
    4. Trailblazer silk
      8 (10)
      Trailblazer J: Thomas Greatrex 100/1
    5. Royal Debut silk
      6 (9)
      Royal Debut J: Cameron Noble 3 16/1
    6. Villalobos silk
      9 (1)
      Villalobos J: Pat Dobbs 200/1
    7. God Of Thunder silk
      3 (8)
      God Of Thunder J: Dane O'Neill 16/1
    8. Naga Eye silk
      5 (7)
      Naga Eye J: Ross Coakley 28/1
    9. Landship silk
      4 (4)
      Landship J: Shane Kelly 200/1
    10. Whats In The Bag silk
      10 (5)
      Whats In The Bag J: William Buick 9/1
    11. Pride Aside silk
      13 (2)
      Pride Aside J: Sean Levey 66/1
Winning Trainer: Harry & Roger Charlton
Distances: 2 1/2, 2 1/2, 4 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 1

15:15 Newbury

Full Result
  1. Falling Shadow silk
    3 (4)
    Falling Shadow J: William Buick 11/8F
  2. Tuxedo Junction silk
    8 (1)
    Tuxedo Junction J: Robert Havlin 28/1
  3. Double Cherry silk
    2 (7)
    Double Cherry J: Kieran Shoemark 18/1
    1. Sea Stone silk
      7 (8)
      Sea Stone J: Thore Hammer Hansen 10/1
    2. Zabeir silk
      9 (3)
      Zabeir J: David Probert 5/2
    3. My Mate Ted silk
      5 (2)
      My Mate Ted J: Adam Kirby 8/1
    4. Locksmith silk
      4 (6)
      Locksmith J: George Downing 200/1
    5. Conquering silk
      1 (5)
      Conquering J: Thomas Greatrex 66/1
    6. Sea Dart silk
      6 (9)
      Sea Dart J: Hector Crouch 13/2
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 2 1/2, 6, 1 1/4
Runners: 9

15:50 Newbury

Full Result
  1. Way Of Life silk
    7 (8)
    Way Of Life J: Hector Crouch 11/2
  2. Moel Arthur silk
    8 (1)
    Moel Arthur t J: Robert Tart 8/1
  3. Time Interval silk
    4 (12)
    Time Interval J: William Cox 3 33/1
    1. Liberated Lad silk
      16 (9)
      Liberated Lad tp J: William Buick 13/2
    2. Charlie Arthur silk
      15 (13)
      Charlie Arthur J: William Carver 3 20/1
    3. Gustav Holst silk
      1 (15)
      Gustav Holst b J: Sean Levey 11/1
    4. Pride Of Nepal silk
      14 (4)
      Pride Of Nepal J: Georgia Dobie 3 25/1
    5. Saigon silk
      5 (7)
      Saigon J: Marco Ghiani 4/1F
    6. Oriental Art silk
      9 (6)
      Oriental Art J: Jamie Spencer 13/2
    7. Champs De Reves silk
      11 (2)
      Champs De Reves J: Charlie Bennett 40/1
    8. Francisco Bay silk
      12 (10)
      Francisco Bay J: David Probert 22/1
    9. Zikany silk
      3 (5)
      Zikany J: Jim Crowley 11/1
    10. Rumi silk
      13 (16)
      Rumi J: Trevor Whelan 16/1
    11. Swiss Mistress silk
      10 (11)
      Swiss Mistress J: Robert Havlin 10/1
    12. Flying Dragon silk
      6 (14)
      Flying Dragon h J: Jonny Peate 7 28/1
Winning Trainer: Jonathan Portman
Distances: nk, 5, 1
Runners: 15 | Non Runners: 1

16:20 Newbury

Full Result
  1. Australian Angel silk
    6 (1)
    Australian Angel J: Josephine Gordon 11/1
  2. Zain Nights silk
    4 (3)
    Zain Nights J: Kieran Shoemark 14/1
  3. March Moon silk
    2 (4)
    March Moon p J: Robert Havlin 100/30
    1. Thunder Max silk
      3 (5)
      Thunder Max J: Silvestre De Sousa 9/2
    2. Victory silk
      5 (6)
      Victory J: Martin Harley 5/1
    3. Independent Act silk
      1 (2)
      Independent Act h J: William Buick 15/8F
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: hd, 1 1/4, 2
Runners: 6

13:10 Newmarket

Full Result
  1. Golden Spice silk
    4 (2)
    Golden Spice J: Tom Queally 20/1
  2. Truely Aclaimed silk
    1 (4)
    Truely Aclaimed J: Harry Davies 7 4/1
  3. Adjudicator silk
    7 (9)
    Adjudicator J: Benoit De La Sayette 7 7/1
    1. Liangel Hope silk
      5 (5)
      Liangel Hope J: Neil Callan 10/1
    2. Buraback silk
      8 (7)
      Buraback J: David Egan 12/1
    3. Hodler silk
      3 (8)
      Hodler h J: Pat Cosgrave 9/1
    4. North Lincoln silk
      2 (3)
      North Lincoln J: Luke Morris 5/4F
    5. Stubble Field silk
      6 (1)
      Stubble Field J: Hollie Doyle 16/1
    6. Miss Candy silk
      9 (6)
      Miss Candy J: Cieren Fallon 40/1
Winning Trainer: George Margarson
Distances: 1/2, 3 3/4, 2
Runners: 9

13:40 Newmarket

Full Result
  1. Royal Musketeer silk
    5 (7)
    Royal Musketeer J: Cieren Fallon 15/2
  2. Castana Dia silk
    2 (1)
    Castana Dia J: Kaiya Fraser 7 9/1
  3. Beauty Choice silk
    6 (3)
    Beauty Choice J: David Egan 12/1
    1. Mobarhin silk
      7 (9)
      Mobarhin b J: Daniel Muscutt 17/2
    2. Smeaton's Light silk
      1 (6)
      Smeaton's Light J: Charles Bishop 11/4
    3. Dashing Dick silk
      3 (5)
      Dashing Dick p J: Hollie Doyle 6/4F
    4. Libby Ami silk
      9 (2)
      Libby Ami J: Joey Haynes 14/1
    5. Fighting Temeraire silk
      4 (4)
      Fighting Temeraire J: Neil Callan 25/1
    6. Gosnay Gold silk
      8 (8)
      Gosnay Gold J: Luke Morris 50/1
Winning Trainer: Steph Hollinshead
Distances: 2 1/4, 1/2, nse
Runners: 9

14:15 Newmarket

Full Result
  1. Bad Company silk
    6 (5)
    Bad Company p J: Pat Cosgrave 3/1
  2. Imperial Sands silk
    1 (6)
    Imperial Sands J: Hollie Doyle 13/2
  3. Good Birthday silk
    2 (3)
    Good Birthday v J: Harry Davies 7 5/1
    1. Pisanello silk
      5 (4)
      Pisanello J: Neil Callan 100/30
    2. March Law silk
      3 (2)
      March Law J: David Egan 16/1
    3. Prydwen silk
      4 (1)
      Prydwen J: Daniel Muscutt 11/4F
Winning Trainer: Jim Boyle
Distances: 3 1/2, hd, 3
Runners: 6

14:50 Newmarket

Full Result
  1. Nate The Great silk
    3 (4)
    Nate The Great J: Harry Davies 7 13/2
  2. Soapy Stevens silk
    6 (3)
    Soapy Stevens h J: David Egan 5/2F
  3. Going Gone silk
    2 (6)
    Going Gone J: Pat Cosgrave 11/4
    1. Gumball silk
      4 (5)
      Gumball J: Hollie Doyle 13/2
    2. Summer's Knight silk
      1 (1)
      Summer's Knight J: Luke Morris 4/1
    3. Moliwood silk
      5 (2)
      Moliwood b J: Neil Callan 12/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 7, 5, 5
Runners: 6

15:25 Newmarket

Full Result
  1. Mighty Ulysses silk
    1 (8)
    Mighty Ulysses h J: Benoit De La Sayette 7 8/13F
  2. Devoted Poet silk
    2 (7)
    Devoted Poet J: David Egan 9/2
  3. First Ruler silk
    4 (5)
    First Ruler J: Harry Davies 7 100/30
    1. Smart Contender silk
      7 (2)
      Smart Contender J: Neil Callan 17/2
    2. Oh So Audacious silk
      9 (9)
      Oh So Audacious J: George Wood 80/1
    3. Easter Sundae silk
      3 (4)
      Easter Sundae J: Dylan Hogan 150/1
    4. Invincible King silk
      6 (6)
      Invincible King J: Daniel Muscutt 50/1
Winning Trainer: John & Thady Gosden
Distances: 4 1/2, 8 1/2, nk
Runners: 7 | Non Runners: 2

16:00 Newmarket

Full Result
  1. Arctic Emperor silk
    1 (3)
    Arctic Emperor J: Hollie Doyle 6/4F
  2. Canoodled silk
    4 (4)
    Canoodled J: David Egan 7/2
  3. Flyin' High silk
    3 (2)
    Flyin' High J: Joshua Bryan 5/2
    1. Crack Regiment silk
      2 (1)
      Crack Regiment b J: Ray Dawson 5/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: 2, 1 3/4, 6 1/2
Runners: 4

16:35 Newmarket

Full Result
  1. Brazen Bolt silk
    1 (2)
    Brazen Bolt J: Mark Winn 7/4
  2. Expert Opinion silk
    3 (5)
    Expert Opinion p J: Sam Feilden 5 14/1
  3. Shamshon silk
    6 (3)
    Shamshon J: Lorenzo Atzori 8 25/1
    1. As If By Chance silk
      4 (1)
      As If By Chance v J: Alex Jary 6 11/10F
    2. Main Target silk
      5 (6)
      Main Target t J: Joe Bradnam 5 9/1
    3. Cahors silk
      2 (4)
      Cahors J: Molly Gunn 8 16/1
Winning Trainer: John Quinn
Distances: hd, hd, 4 1/2
Runners: 6

13:50 York

Full Result
  1. Pillow Talk silk
    12 (2)
    Pillow Talk J: Daniel Tudhope 5/1
  2. Yahsat silk
    16 (11)
    Yahsat J: Clifford Lee 7/2
  3. Jumbeau silk
    6 (5)
    Jumbeau J: Hayley Turner 33/1
    1. Beautiful Eyes silk
      1 (9)
      Beautiful Eyes J: Franny Norton 14/1
    2. Carmela silk
      2 (13)
      Carmela J: Richard Kingscote 17/2
    3. Primrose Ridge silk
      13 (10)
      Primrose Ridge J: Frankie Dettori 10/1
    4. Jungle Time silk
      7 (7)
      Jungle Time J: Saffie Osborne 25/1
    5. Miami Girl silk
      10 (4)
      Miami Girl J: Rossa Ryan 9/4F
    6. Lost Angel silk
      8 (12)
      Lost Angel J: Liam Keniry 12/1
    7. Shandy Star silk
      14 (8)
      Shandy Star J: Ben Curtis 50/1
    8. Miss American Pie silk
      11 (14)
      Miss American Pie J: J F Egan 50/1
    9. Don't Fight It silk
      4 (6)
      Don't Fight It J: Sam James 125/1
    10. The Twilight Lady silk
      15 (1)
      The Twilight Lady J: Tom Marquand 66/1
    11. Daytona Lady silk
      3 (15)
      Daytona Lady J: James Doyle 18/1
    12. Lucy Lightfoot silk
      9 (16)
      Lucy Lightfoot J: P J McDonald 66/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: nk, 2 3/4, nk
Runners: 15 | Non Runners: 1

14:25 York

Full Result
  1. Fonteyn silk
    4 (7)
    Fonteyn J: Andrea Atzeni 6/1
  2. Grande Dame silk
    6 (5)
    Grande Dame J: Frankie Dettori 13/8F
  3. Love Interest silk
    7 (1)
    Love Interest h J: Daniel Tudhope 28/1
    1. Eidikos silk
      3 (2)
      Eidikos J: Kevin Stott 12/1
    2. Perfect News silk
      9 (9)
      Perfect News t J: Tom Marquand 9/2
    3. Arion silk
      2 (3)
      Arion J: James Doyle 12/1
    4. No Nay Nicki silk
      8 (12)
      No Nay Nicki J: Paul Hanagan 20/1
    5. Scotch Mistress silk
      12 (11)
      Scotch Mistress J: Shane Gray 50/1
    6. Honey Sweet silk
      1 (10)
      Honey Sweet p J: Clifford Lee 20/1
    7. Rishes Baar silk
      10 (4)
      Rishes Baar J: Richard Kingscote 50/1
    8. Girl On Film silk
      5 (8)
      Girl On Film J: Rossa Ryan 8/1
    9. Rolling The Dice silk
      11 (6)
      Rolling The Dice t J: Ben Curtis 28/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: hd, 2 1/2, 1
Runners: 12

15:00 York

Full Result
  1. Bollin Joan silk
    11 (2)
    Bollin Joan p J: Duran Fentiman 12/1
  2. Rogue Bear silk
    5 (5)
    Rogue Bear J: Jack Mitchell 13/8F
  3. Love Is Golden silk
    10 (1)
    Love Is Golden J: Franny Norton 8/1
    1. Miramichi silk
      12 (9)
      Miramichi J: Pierre-Louis Jamin 3 12/1
    2. Parachute silk
      8 (8)
      Parachute b J: Tom Marquand 11/2
    3. Skilled Warrior silk
      9 (11)
      Skilled Warrior J: Sam James 18/1
    4. Summa Peto silk
      7 (6)
      Summa Peto J: Graham Lee 20/1
    5. Belloccio silk
      1 (12)
      Belloccio J: James Doyle 5/1
    6. The Flying Ginger silk
      6 (7)
      The Flying Ginger J: Rossa Ryan 33/1
    7. Cockalorum silk
      3 (10)
      Cockalorum J: Ben Curtis 25/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: hd, 1/2, 6 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 2

15:35 York

Full Result
  1. Stradivarius silk
    1 (1)
    Stradivarius J: Frankie Dettori 6/4F
  2. Thunderous silk
    4 (5)
    Thunderous b J: Franny Norton 17/2
  3. Tashkhan silk
    3 (4)
    Tashkhan J: Ben Robinson 17/2
    1. Search For A Song silk
      5 (3)
      Search For A Song J: Chris Hayes 2/1
    2. Max Vega silk
      2 (2)
      Max Vega J: Rob Hornby 7/1
Winning Trainer: John & Thady Gosden
Distances: 1, 2, nse
Runners: 5

16:10 York

Full Result
  1. Al Qareem silk
    1 (3)
    Al Qareem J: Clifford Lee 9/2
  2. Wild Crusade silk
    2 (1)
    Wild Crusade p J: James Doyle 15/8F
  3. Lady Labelle silk
    8 (5)
    Lady Labelle J: Andrea Atzeni 20/1
    1. New Comedy silk
      3 (8)
      New Comedy J: Frankie Dettori 4/1
    2. Achnamara silk
      5 (7)
      Achnamara J: Richard Kingscote 28/1
    3. Speycaster silk
      4 (6)
      Speycaster J: Rob Hornby 9/2
    4. Pons Aelius silk
      6 (4)
      Pons Aelius J: Franny Norton 16/1
    5. Super Stars silk
      7 (2)
      Super Stars J: Ben Curtis 16/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 1 1/4, 1 1/2, 3 1/4
Runners: 8

16:45 York

Full Result
  1. Il Bandito silk
    6 (13)
    Il Bandito J: P J McDonald 4/1J
  2. Mykonos St John silk
    14 (4)
    Mykonos St John p J: Jonathan Fisher 5 40/1
  3. Challet silk
    1 (6)
    Challet J: Tom Eaves 6/1
    1. Tammani silk
      4 (9)
      Tammani J: James Doyle 20/1
    2. Internationaldream silk
      9 (2)
      Internationaldream J: Paul Hanagan 22/1
    3. Safran silk
      16 (18)
      Safran J: Daniel Tudhope 7/1
    4. Outrun The Storm silk
      17 (7)
      Outrun The Storm J: Jack Garritty 6/1
    5. Muntadab silk
      2 (1)
      Muntadab J: Saffie Osborne 3 50/1
    6. Danielsflyer silk
      13 (10)
      Danielsflyer p J: Clifford Lee 20/1
    7. Danzan silk
      11 (16)
      Danzan p J: Duran Fentiman 17/2
    8. Fleetwood Pier silk
      20 (17)
      Fleetwood Pier J: Oliver Stammers 3 40/1
    9. La Rav silk
      10 (3)
      La Rav J: Shane Gray 40/1
    10. Ugo Gregory silk
      8 (5)
      Ugo Gregory tp J: Lewis Edmunds 28/1
    11. Sir Maxi silk
      15 (20)
      Sir Maxi J: Tony Hamilton 33/1
    12. Strongbowe silk
      19 (15)
      Strongbowe p J: Cam Hardie 33/1
    13. Admirality silk
      12 (12)
      Admirality J: Tom Marquand 18/1
    14. Ramiro silk
      18 (8)
      Ramiro J: Ben Robinson 50/1
    15. Mossbawn silk
      7 (14)
      Mossbawn J: Ben Curtis 4/1J
Winning Trainer: James Horton
Distances: nk, 1 3/4, nk
Runners: 18 | Non Runners: 2

17:20 York

Full Result
  1. Korker silk
    2 (5)
    Korker J: Clifford Lee 4/1F
  2. Maybe Even Never silk
    13 (12)
    Maybe Even Never J: Faye McManoman 3 40/1
  3. Showtime Mahomes silk
    15 (11)
    Showtime Mahomes J: Cam Hardie 40/1
    1. Crush And Run silk
      16 (3)
      Crush And Run b J: George Rooke 3 13/2
    2. Melayu Kingdom silk
      4 (1)
      Melayu Kingdom J: Shane Gray 50/1
    3. Meredif silk
      12 (4)
      Meredif J: Andrea Atzeni 5/1
    4. Swayze silk
      9 (9)
      Swayze J: Lewis Edmunds 33/1
    5. Peggy Sioux silk
      7 (6)
      Peggy Sioux J: Kevin Stott 6/1
    6. Bond Power silk
      10 (10)
      Bond Power J: Graham Lee 22/1
    7. Catch Cunningham silk
      8 (13)
      Catch Cunningham J: Oisin McSweeney 5 9/1
    8. Mattice silk
      14 (2)
      Mattice J: Duran Fentiman 10/1
    9. Josies Kid silk
      5 (7)
      Josies Kid p J: Kieran O'Neill 10/1
    10. Red Warning silk
      11 (8)
      Red Warning J: Tom Eaves 33/1
    11. Hellomydarlin silk
      1 (14)
      Hellomydarlin p J: Ben Curtis 11/1
    12. Fast Response silk
      3 (15)
      Fast Response J: Sam James 16/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: 2 1/4, 3/4, 1 1/4
Runners: 15 | Non Runners: 1

16:55 Kilbeggan

Full Result
  1. Backing Band silk
    2
    Backing Band J: Kevin Sexton 25/1
  2. Allbetsoff silk
    1
    Allbetsoff J: Mr M C O'Donovan 7 100/30
  3. Kalnoo silk
    11
    Kalnoo J: Phillip Enright