12:00 Navan

Full Result
  1. Banbridge silk
    2
    Banbridge J: J J Slevin 7/2
  2. Au Fleuron silk
    1
    Au Fleuron J: Davy Russell 5/1
  3. Ardla silk
    3
    Ardla J: L P Dempsey 2/1F
    1. Hollow Sound silk
      5
      Hollow Sound J: Ricky Doyle 66/1
    2. Un Des Flos silk
      6
      Un Des Flos J: Sean Flanagan 9/1
    3. Ebasari silk
      7
      Ebasari t J: Jack Kennedy 9/2
    4. Easca Peasca silk
      4
      Easca Peasca t J: Shane Fitzgerald 5 7/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 2 1/4, nk, 6 1/2
Runners: 7

12:30 Navan

Full Result
  1. Jaycean silk
    8
    Jaycean J: Davy Russell 10/1
  2. Hemlock silk
    6
    Hemlock J: Darragh O'Keeffe 12/1
  3. Glen Wyllin silk
    3
    Glen Wyllin t J: Rachael Blackmore 7/4F
    1. The Flier Begley silk
      14
      The Flier Begley J: J J Slevin 5/1
    2. Belle Metal silk
      16
      Belle Metal J: Danny Mullins 9/4
    3. Manisanda silk
      19
      Manisanda J: Conor Orr 13/2
    4. Sphagnum silk
      12
      Sphagnum J: Dillon Maxwell 7 250/1
    5. Know The Game silk
      11
      Know The Game J: Keith Donoghue 250/1
    6. Sundrenched silk
      13
      Sundrenched J: Liam McKenna 7 100/1
    7. The Grey Lad silk
      15
      The Grey Lad J: Barry Browne 40/1
    8. Bodhisattva silk
      2
      Bodhisattva J: Jack Kennedy 14/1
    9. Hascoeur Clermont silk
      5
      Hascoeur Clermont J: Sean Flanagan 200/1
    10. Bidentime silk
      1
      Bidentime J: E Walsh 5 100/1
    11. Kilmacurkin silk
      10
      Kilmacurkin J: B J Cooper 200/1
    12. Maggie Barrett silk
      18
      Maggie Barrett J: Sam Ewing 80/1
    13. Caletta Storm silk
      17
      Caletta Storm J: Donagh Meyler 150/1
    14. Gonfalonier silk
      4
      Gonfalonier J: L P Dempsey 100/1
    15. Keepthefaithinme silk
      9
      Keepthefaithinme J: Jordan Gainford 3 100/1
    16. Homard De Chausey silk
      7
      Homard De Chausey J: Richard Deegan 3 200/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 3 1/4, 3, 3/4
Runners: 19

13:05 Navan

Full Result
  1. Ash Tree Meadow silk
    1
    Ash Tree Meadow ht J: Davy Russell 11/8F
  2. Gracchus De Balme silk
    8
    Gracchus De Balme J: J J Slevin 15/8
  3. Leitrim Chief silk
    13
    Leitrim Chief J: Sam Ewing 50/1
    1. Franciscan Rock silk
      5
      Franciscan Rock J: Ricky Doyle 100/1
    2. Silvertown silk
      15
      Silvertown J: Keith Donoghue 6/1
    3. Rock On Cassie silk
      19
      Rock On Cassie J: Jack Kennedy 18/1
    4. Reddys Island silk
      18
      Reddys Island J: Jody McGarvey 200/1
    5. I Must silk
      17
      I Must J: E Walsh 5 150/1
    6. Hybris silk
      11
      Hybris t J: Danny Mullins 4/1
    7. Gino Drummer Boy silk
      7
      Gino Drummer Boy J: Jordan Gainford 3 66/1
    8. Champagne Storm silk
      3
      Champagne Storm J: Richard Deegan 3 125/1
    9. Hastobedone silk
      9
      Hastobedone J: Hugh Morgan 3 300/1
    10. Glenbeg Express silk
      16
      Glenbeg Express h J: Ian Power 100/1
    11. Hollington silk
      10
      Hollington h J: Brian Hayes 80/1
    12. Getaway Milani silk
      6
      Getaway Milani J: B J Cooper 20/1
    13. Leis Fein silk
      12
      Leis Fein J: Denis O'Regan 125/1
    14. Perfect Arch silk
      14
      Perfect Arch J: Liam McKenna 7 300/1
    15. Fizzy Razza silk
      4
      Fizzy Razza J: Benjamin P Kennedy 7 150/1
    16. Champagne Rebel silk
      2
      Champagne Rebel J: Gearoid Brouder 5 300/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 5, 2 3/4, 3 1/2
Runners: 19

13:40 Navan

Full Result
  1. The Very Man silk
    5
    The Very Man J: Sean O'Keeffe 20/1
  2. Palace Rock silk
    13
    Palace Rock J: P J O'Hanlon 7 4/1C
  3. Bread And Butter silk
    10
    Bread And Butter J: Aidan Kelly 7 15/2
    1. Homme D'un Soir silk
      11
      Homme D'un Soir t J: J J Slevin 33/1
    2. Curious Times silk
      16
      Curious Times t J: Sam Ewing 33/1
    3. Carrigeen Lotus silk
      14
      Carrigeen Lotus J: Miss E A Lalor 5 9/1
    4. Mars Harper silk
      9
      Mars Harper p J: Jack Kennedy 4/1C
    5. Scoir Mear silk
      12
      Scoir Mear p J: Simon Torrens 33/1
    6. Midnight Maestro silk
      15
      Midnight Maestro J: John Shinnick 7 80/1
    7. Damalisque silk
      4
      Damalisque J: Mark Walsh 4/1C
    8. Zoffanien silk
      3
      Zoffanien J: D G Hogan 40/1
    9. Peckham Springs silk
      17
      Peckham Springs t J: Conor Maxwell 25/1
    10. Holymacapony silk
      7
      Holymacapony p J: Rachael Blackmore 17/2
    11. Tiger Roll silk
      1
      Tiger Roll tp J: Mr R James 7 28/1
    12. Anibale Fly silk
      6
      Anibale Fly t J: L P Dempsey 40/1
    13. Shady Operator silk
      8
      Shady Operator J: Jody McGarvey 33/1
    14. Duffle Coat silk
      2
      Duffle Coat J: Davy Russell 9/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 1 1/2, shd, 4 3/4
Runners: 17

14:15 Navan

Full Result
  1. Macs Charm silk
    14
    Macs Charm J: Brian Hayes 12/1
  2. Banks Boy silk
    2
    Banks Boy J: Jack Kennedy 14/1
  3. Endlessly silk
    4
    Endlessly ht J: Keith Donoghue 13/2
    1. Aragon silk
      15
      Aragon J: Sean O'Keeffe 28/1
    2. Stockdale silk
      20
      Stockdale J: Shane Fitzgerald 5 6/1J
    3. Shantou Lucky silk
      8
      Shantou Lucky J: J B Kane 5 7/1
    4. Never Off Duty silk
      7
      Never Off Duty J: Mark Walsh 6/1J
    5. Two Shoe Tom silk
      17
      Two Shoe Tom t J: Conor Maxwell 40/1
    6. Influential Lady silk
      10
      Influential Lady J: Donagh Meyler 25/1
    7. Yulong Voice silk
      21
      Yulong Voice t J: Mike O'Connor 5 40/1
    8. Askann silk
      3
      Askann p J: Jennifer Torrens 7 33/1
    9. Deux Par Deux silk
      9
      Deux Par Deux t J: Sean Flanagan 100/1
    10. Mastermind silk
      6
      Mastermind J: E Walsh 5 50/1
    11. Birdie Blitz silk
      27
      Birdie Blitz J: Simon Torrens 22/1
    12. Init Together silk
      26
      Init Together p J: Darragh O'Keeffe 12/1
    13. Brulure Noire silk
      12
      Brulure Noire J: Jody McGarvey 40/1
    14. Leish Oscars Son silk
      22
      Leish Oscars Son J: Mr O McGill 7 9/1
    15. Thedancingfarrier silk
      18
      Thedancingfarrier J: Ian Power 40/1
    16. Aa Bee See silk
      11
      Aa Bee See p J: Aidan Kelly 7 28/1
    17. Thegoaheadman silk
      19
      Thegoaheadman b J: P J O'Hanlon 7 80/1
    18. Lugg River silk
      1
      Lugg River p J: Davy Russell 8/1
    19. Elzoom silk
      25
      Elzoom b J: L P Dempsey 33/1
    20. Fenta Des Obeaux silk
      13
      Fenta Des Obeaux J: Shane Fenelon 7 125/1
    21. Balbir Du Mathan silk
      23
      Balbir Du Mathan t J: Gearoid Brouder 5 125/1
    22. Machine Learner silk
      5
      Machine Learner J: Ricky Doyle 22/1
    23. Kinnegad Lad silk
      24
      Kinnegad Lad J: J J Slevin 40/1
Winning Trainer: C A Murphy
Distances: 1/2, 11, 1 1/2
Runners: 26 | Non Runners: 3

14:50 Navan

Full Result
  1. Champagne Platinum silk
    3
    Champagne Platinum J: Mark Walsh 14/1
  2. Ain't That A Shame silk
    1
    Ain't That A Shame J: Rachael Blackmore 5/4F
  3. Cavallino silk
    2
    Cavallino J: Danny Mullins 5/1
    1. Joshua Webb silk
      5
      Joshua Webb J: Sean Flanagan 22/1
    2. The Royal Pump silk
      9
      The Royal Pump t J: Peter Carberry 300/1
    3. Indiana Jones silk
      4
      Indiana Jones tp J: Darragh O'Keeffe 9/2
    4. Monoxide silk
      6
      Monoxide tp J: Shane Mulcahy 7 250/1
    5. The Bosses Oscar silk
      7
      The Bosses Oscar tp J: Jack Kennedy 3/1
    6. The Last Throw silk
      8
      The Last Throw J: Ricky Doyle 250/1
Winning Trainer: E Bolger
Distances: nk, 24, 4
Runners: 9

15:25 Navan

Full Result
  1. Routine Excellence silk
    14
    Routine Excellence J: Sean Flanagan 5/6F
  2. Four Country Roads silk
    21
    Four Country Roads J: Mark McDonagh 7 25/1
  3. Big Leg Up silk
    1
    Big Leg Up t J: Conor Maxwell 16/1
    1. Fou Diligence silk
      4
      Fou Diligence p J: L P Dempsey 25/1
    2. Go All The Way silk
      19
      Go All The Way b J: Simon Torrens 40/1
    3. Glen Ava silk
      12
      Glen Ava p J: J J Slevin 50/1
    4. Stealthy Tom silk
      5
      Stealthy Tom J: Mark Walsh 7/1
    5. Flynsini silk
      23
      Flynsini J: Sean O'Keeffe 50/1
    6. I'm Not Alone silk
      13
      I'm Not Alone tp J: Charlie O'Dwyer 7 80/1
    7. Beating The Odds silk
      3
      Beating The Odds b J: Jack Foley 5 6/1
    8. Walking The Walk silk
      18
      Walking The Walk t J: P J O'Hanlon 7 100/1
    9. Clonguile Way silk
      2
      Clonguile Way p J: J B Kane 5 33/1
    10. Fiston Du Mou silk
      10
      Fiston Du Mou b J: Richard Deegan 3 100/1
    11. Krisquin silk
      16
      Krisquin tb J: Barry Browne 80/1
    12. Keep The Peace silk
      9
      Keep The Peace J: James O'Sullivan 5 50/1
    13. Killisk Ben Rose silk
      22
      Killisk Ben Rose J: Peter Carberry 80/1
    14. Minella Away silk
      20
      Minella Away ht J: Aidan Kelly 7 9/1
    15. Chapter Two silk
      24
      Chapter Two J: Conor Orr 66/1
    16. Crobally Boy silk
      11
      Crobally Boy J: Shane Fenelon 7 80/1
    17. Encore Lui silk
      6
      Encore Lui t J: Jody McGarvey 40/1
    18. Wanchu Bach silk
      15
      Wanchu Bach J: Donagh Meyler 20/1
    19. Raining Bird silk
      7
      Raining Bird J: Paul Cawley 7 14/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 5 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 22 | Non Runners: 3

16:00 Navan

Full Result
  1. Joyeux Machin silk
    7
    Joyeux Machin t J: Mr B O'Neill 13/8F
  2. Don Chalant silk
    1
    Don Chalant J: Mr P W Mullins 5/2
  3. Fiston De Becon silk
    2
    Fiston De Becon t J: Mr E P O'Brien 7 14/1
    1. Tag Man silk
      11
      Tag Man J: Mr D Roche 5 12/1
    2. Nonbinding silk
      8
      Nonbinding J: Mr J J Codd 15/2
    3. Hartur D'arc silk
      5
      Hartur D'arc J: Mr D G Lavery 3 7/2
    4. Free Handshake silk
      4
      Free Handshake J: Mr J Dunne 7 40/1
    5. Butty O Brien silk
      12
      Butty O Brien J: Mr P C Bannon 7 150/1
    6. Secret Artist silk
      9
      Secret Artist J: Mr R W Barron 7 50/1
    7. Sizing Mauritius silk
      10
      Sizing Mauritius J: Mr Derek O'Connor 50/1
    8. Francis Marion silk
      3
      Francis Marion J: Mr Pat Taaffe 7 25/1
    9. Kernan Star silk
      15
      Kernan Star ht J: P J O'Hanlon 7 150/1
    10. Carrigeen Konini silk
      13
      Carrigeen Konini h J: Miss E A Lalor 5 150/1
    11. Jet Street silk
      6
      Jet Street J: Mr T Hamilton 100/1
    12. Indy System silk
      14
      Indy System J: Mr Finian Maguire 125/1
Winning Trainer: Paul Nolan
Distances: 1 3/4, 1 1/4, 2 1/2
Runners: 15

12:35 Ascot

Full Result
  1. Doctor Parnassus silk
    5
    Doctor Parnassus J: Harry Skelton 3/1
  2. Restitution silk
    7
    Restitution J: Tom Cannon 6/1
  3. Irish Hill silk
    3
    Irish Hill p J: Harry Cobden 7/4F
    1. Twilight Twist silk
      4
      Twilight Twist J: Tom Bellamy 2/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 10, 21, 61
Runners: 4 | Non Runners: 3

13:10 Ascot

Full Result
  1. Cat Tiger silk
    1
    Cat Tiger t J: Mr David Maxwell 3 9/2
  2. Cobolobo silk
    6
    Cobolobo tp J: Jonjo O'Neill Jr 8/1
  3. Le Breuil silk
    5
    Le Breuil b J: Luca Morgan 5 20/1
    1. Sussex Ranger silk
      8
      Sussex Ranger b J: Jamie Moore 16/1
    2. Defi Sacre silk
      9
      Defi Sacre tp J: Lilly Pinchin 5 13/2
    3. Port Of Mars silk
      4
      Port Of Mars t J: Harry Skelton 12/1
    4. Winds Of Fire silk
      10
      Winds Of Fire J: Adam Wedge 3/1F
    5. Didero Vallis silk
      2
      Didero Vallis p J: Miss Lucy Turner 7 7/1
    6. Downtown Getaway silk
      7
      Downtown Getaway t J: James Bowen 17/2
    7. Mr Muldoon silk
      3
      Mr Muldoon b J: Cillin Leonard 5 10/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: nse, 13, 14
Runners: 10

13:45 Ascot

Full Result
  1. Unexpected Party silk
    9
    Unexpected Party J: Harry Skelton 3/1F
  2. Fils D'oudairies silk
    3
    Fils D'oudairies J: Nico de Boinville 5/1
  3. Garry Clermont silk
    1
    Garry Clermont J: Jonjo O'Neill Jr 9/2
    1. Sonigino silk
      11
      Sonigino t J: Harry Cobden 11/1
    2. Kateson silk
      8
      Kateson J: Tom Bellamy 10/1
    3. Stoner's Choice silk
      2
      Stoner's Choice t J: Max Kendrick 16/1
    4. N'golo silk
      6
      N'golo t J: Kevin Brogan 3 25/1
    5. Smurphy Enki silk
      10
      Smurphy Enki J: Tom Cannon 9/1
    6. Skandiburg silk
      5
      Skandiburg t J: Page Fuller 66/1
    7. Esprit Du Large silk
      7
      Esprit Du Large J: Adam Wedge 33/1
    8. Stellar Magic silk
      4
      Stellar Magic J: Micheal Nolan 6/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 4 1/2, 4, 3 3/4
Runners: 11

14:20 Ascot

Full Result
  1. Molly Ollys Wishes silk
    1
    Molly Ollys Wishes t J: Harry Skelton 13/8F
  2. My Sister Sarah silk
    2
    My Sister Sarah tp J: Paul Townend 3/1
  3. Whitehotchillifili silk
    4
    Whitehotchillifili t J: Jonathan Burke 25/1
    1. Western Victory silk
      3
      Western Victory J: Tom Bellamy 11/4
    2. Anythingforlove silk
      5
      Anythingforlove t J: Page Fuller 6/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 1 3/4, 2, 31
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:55 Ascot

Full Result
  1. Phoenix Way silk
    5
    Phoenix Way t J: Kevin Brogan 3 7/1
  2. Fanion D'Estruval silk
    1
    Fanion D'Estruval J: Miss Lucy Turner 7 3/1
  3. Larry silk
    6
    Larry tp J: Jamie Moore 22/1
    1. Golden Whisky silk
      7
      Golden Whisky J: Adam Wedge 14/1
    2. Knight In Dubai silk
      8
      Knight In Dubai t J: Harry Skelton 5/2F
    3. Palmers Hill silk
      2
      Palmers Hill J: Jonjo O'Neill Jr 100/30
    4. Killer Clown silk
      4
      Killer Clown t J: Tom Bellamy 17/2
Winning Trainer: Harry Fry
Distances: 1 1/2, 16, 12
Runners: 7 | Non Runners: 1

15:35 Ascot

Full Result
  1. Shishkin silk
    4
    Shishkin J: Nico de Boinville 5/6F
  2. Energumene silk
    2
    Energumene J: Paul Townend 5/4
  3. First Flow silk
    3
    First Flow J: David Bass 16/1
    1. Amoola Gold silk
      1
      Amoola Gold J: Harry Skelton 80/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 1, 18, 21
Runners: 4

16:05 Ascot

Full Result
  1. Jerrash silk
    6
    Jerrash J: Jamie Moore 20/1
  2. Complete Unknown silk
    5
    Complete Unknown J: Harry Cobden 15/8
  3. Galia Des Liteaux silk
    8
    Galia Des Liteaux J: Harry Skelton 13/8F
    1. Monbeg Genius silk
      3
      Monbeg Genius J: Jonjo O'Neill Jr 13/2
    2. Charles Ritz silk
      1
      Charles Ritz J: Jonathan Burke 7/1
    3. Goudhurst Star silk
      2
      Goudhurst Star t J: Kevin Brogan 3 28/1
    4. Mucho Mas silk
      4
      Mucho Mas J: Luca Morgan 5 14/1
    5. Silver And Gold silk
      7
      Silver And Gold J: Tom Bellamy 80/1
Winning Trainer: Gary Moore
Distances: 2, 1/2, 5
Runners: 8

12:45 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Dingle silk
    4 (5)
    Dingle J: Sean Levey 100/30
  2. Marion's Boy silk
    8 (7)
    Marion's Boy p J: Pierre-Louis Jamin 3 11/1
  3. Totally Charming silk
    3 (9)
    Totally Charming J: Ryan Moore 5/4F
    1. Daheer silk
      5 (1)
      Daheer J: David Probert 17/2
    2. Danni California silk
      10 (2)
      Danni California J: Hollie Doyle 16/1
    3. Uzincso silk
      1 (6)
      Uzincso J: Jim Crowley 14/1
    4. Athmad silk
      6 (4)
      Athmad J: Luke Morris 22/1
    5. First Impression silk
      2 (8)
      First Impression J: Richard Kingscote 10/1
    6. Songkran silk
      9 (10)
      Songkran J: Harry Davies 7 25/1
    7. King Carney silk
      7 (3)
      King Carney J: Tom Marquand 125/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: hd, nk, 1 1/4
Runners: 10

13:20 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Celtic Art silk
    9 (4)
    Celtic Art J: Hollie Doyle 100/30F
  2. Protected Guest silk
    10 (3)
    Protected Guest J: Luke Morris 15/2
  3. Living Legend silk
    1 (1)
    Living Legend J: Joe Fanning 11/2
    1. Pirate King silk
      2 (6)
      Pirate King J: Kieran Shoemark 11/2
    2. Pivoine silk
      6 (7)
      Pivoine b J: Rob Hornby 22/1
    3. Deal A Dollar silk
      4 (10)
      Deal A Dollar p J: Callum Shepherd 22/1
    4. Restorer silk
      7 (8)
      Restorer J: Richard Kingscote 18/1
    5. Aced It silk
      8 (9)
      Aced It t J: Jack Mitchell 5/1
    6. Anythingtoday silk
      3 (5)
      Anythingtoday p J: Harry Davies 7 10/1
    7. March Law silk
      5 (2)
      March Law J: David Probert 17/2
Winning Trainer: Jeremy Scott
Distances: 1/2, hd, 3/4
Runners: 10

13:55 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Shoot To Kill silk
    8 (1)
    Shoot To Kill J: Darragh Keenan 14/1
  2. Diderot silk
    1 (4)
    Diderot h J: Daniel Muscutt 2/1F
  3. Keyser Soze silk
    2 (7)
    Keyser Soze J: Hollie Doyle 9/1
    1. Tadreeb silk
      5 (8)
      Tadreeb J: William Carson 100/1
    2. Mobashr silk
      4 (6)
      Mobashr h J: Ryan Moore 5/2
    3. Bowman silk
      3 (10)
      Bowman J: Luke Morris 80/1
    4. Animal Instinct silk
      6 (2)
      Animal Instinct J: Richard Kingscote 4/1
    5. Lequinto silk
      7 (3)
      Lequinto J: David Probert 22/1
    6. Follow Your Heart silk
      9 (9)
      Follow Your Heart t