12:50 Curragh

Full Result
  1. Tartan Skirt silk
    4 (1)
    Tartan Skirt J: Leigh Roche 8/13F
  2. Secret Magician silk
    2 (5)
    Secret Magician J: Wayne Lordan 66/1
  3. Rules Of Atraction silk
    9 (2)
    Rules Of Atraction J: Shane Foley 18/1
    1. Vivaia silk
      1 (7)
      Vivaia J: Colin Keane 9/4
    2. Jedi Power silk
      3 (6)
      Jedi Power J: Chris Hayes 10/1
    3. Miltonia silk
      8 (4)
      Miltonia J: N G McCullagh 28/1
    4. Heledd silk
      7 (8)
      Heledd J: Gary Halpin 25/1
    5. Brigetta Colleen silk
      5 (9)
      Brigetta Colleen p J: Siobhan Rutledge 5 150/1
Winning Trainer: M D O'Callaghan
Distances: 2, 2 1/4, 1 3/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

13:20 Curragh

Full Result
  1. Limiti Di Greccio silk
    4 (4)
    Limiti Di Greccio J: W J Lee 15/8F
  2. Tranquil Lady silk
    9 (3)
    Tranquil Lady J: Shane Crosse 5/1
  3. Sunset Shiraz silk
    8 (6)
    Sunset Shiraz J: Gary Carroll 3/1
    1. Alizarine silk
      1 (8)
      Alizarine J: Shane Foley 12/1
    2. Viareggio silk
      10 (11)
      Viareggio v J: Colin Keane 12/1
    3. Willesee silk
      11 (1)
      Willesee J: Nathan Crosse 11/1
    4. Angels Wrath silk
      2 (10)
      Angels Wrath J: Ben Coen 9/1
    5. Lullaby silk
      5 (7)
      Lullaby J: Seamie Heffernan 18/1
    6. Past Time silk
      6 (2)
      Past Time J: Leigh Roche 66/1
    7. Cyclamen silk
      3 (5)
      Cyclamen b J: Wayne Lordan 66/1
    8. She's Trouble silk
      7 (9)
      She's Trouble p J: Kevin Manning 33/1
Winning Trainer: P Twomey
Distances: 1 1/4, shd, 5 1/2
Runners: 11

13:55 Curragh

Full Result
  1.  silk
    3 (1)
    Power Under Me C T Keane 15/8F
  2.  silk
    13 (6)
    Teresa Mendoza W J Lee 11/4
  3.  silk
    8 (9)
    Star In The Making N M Crosse 66/1
  4.  silk
    15 (3)
    White Lavender G F Carroll 10/1
  5.  silk
    4 (7)
    Dilawara D P McDonogh 12/1
  6.  silk
    12 (12)
    More Beautiful J A Heffernan 9/1
  7.  silk
    7 (4)
    Sendmylovetoyou R P Whelan 50/1
  8.  silk
    5 (13)
    Gyldan G P Halpin 12/1
  9.  silk
    10 (2)
    Friendly W M Lordan 22/1
  10.  silk
    2 (8)
    Strong Johnson K J Manning 16/1
  11.  silk
    14 (11)
    Thank You Next M A Enright 33/1
  12.  silk
    6 (14)
    Independent Missy N G McCullagh 66/1
  13.  silk
    9 (15)
    A Ma Chere C D Hayes 28/1
  14.  silk
    11 (10)
    Let's S Foley 25/1
Winning Trainer: K J Condon
Distances: 1 1/4, shd, 5 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:30 Curragh

Full Result
  1. Pretty Boy Floyd silk
    8 (4)
    Pretty Boy Floyd b J: Colin Keane 15/2
  2. Shelly Banks silk
    7 (5)
    Shelly Banks t J: Jake Coen 10 12/1
  3. Mi Esperanza silk
    2 (1)
    Mi Esperanza J: Shane Foley 14/1
    1. Rough Diamond silk
      6 (3)
      Rough Diamond J: Mikey Sheehy 5 5/2F
    2. Not Now Zeb silk
      11 (2)
      Not Now Zeb J: Ben Coen 16/1
    3. Mickey The Steel silk
      13 (6)
      Mickey The Steel t J: Joe Doyle 20/1
    4. Only Spoofing silk
      4 (7)
      Only Spoofing J: Gary Carroll 14/1
    5. Texas Rock silk
      10 (9)
      Texas Rock p J: W J Lee 5/1
    6. Livingston Range silk
      3 (10)
      Livingston Range J: Ronan Whelan 33/1
    7. Screen Siren silk
      12 (11)
      Screen Siren p J: Shane Crosse 14/1
    8. Grammata silk
      5 (12)
      Grammata J: J M Sheridan 3 20/1
    9. That's Mad silk
      1 (13)
      That's Mad J: Kevin Manning 11/2
Winning Trainer: Sarah Dawson
Distances: 1 1/4, 1 1/2, 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 1

15:05 Curragh

Full Result
  1. Line Out silk
    25
    Line Out p J: Shane Foley 18/1
  2. Turnpike Trip silk
    10
    Turnpike Trip J: Sean Davis 10/1
  3. Maze Runner silk
    31
    Maze Runner J: N G McCullagh 8/1
    1. Royal Illusion silk
      9
      Royal Illusion t J: Kevin Manning 25/1
    2. Lynwood Gold silk
      8
      Lynwood Gold t J: W J Lee 18/1
    3. Celestial Horizon silk
      28
      Celestial Horizon b J: Mark Gallagher 16/1
    4. Benaud silk
      4
      Benaud t J: Mikey Sheehy 5 14/1
    5. Dewcup silk
      19
      Dewcup t J: Chris Hayes 14/1
    6. Dunvegan silk
      24
      Dunvegan t J: Rory Cleary 9/1
    7. My Sister Sarah silk
      15
      My Sister Sarah tp J: Ben Coen 11/1
    8. National Ballet silk
      29
      National Ballet J: Wayne Lordan 13/2F
    9. Powerful Kieran silk
      30
      Powerful Kieran b J: Danny Sheehy 3 20/1
    10. Great Bear silk
      20
      Great Bear J: Siobhan Rutledge 5 66/1
    11. Exchange Rate silk
      16
      Exchange Rate J: Ronan Whelan 18/1
    12. Carlisle Bay silk
      5
      Carlisle Bay p J: Emmet McNamara 50/1
    13. Jukebox Jive silk
      21
      Jukebox Jive t J: Gary Carroll 80/1
    14. Monas Melody silk
      7
      Monas Melody J: Seamie Heffernan 14/1
    15. Aircraft Carrier silk
      2
      Aircraft Carrier J: Cian MacRedmond 5 125/1
    16. Dearg Jazz silk
      18
      Dearg Jazz J: Conor Hoban 100/1
    17. Hannon silk
      26
      Hannon J: Leigh Roche 22/1
    18. N'golo silk
      17
      N'golo t J: Gavin Ryan 28/1
    19. Shoshone Warrior silk
      3
      Shoshone Warrior t J: Shane Crosse 50/1
    20. Ebendi silk
      6
      Ebendi b J: Dylan Browne McMonagle 3 20/1
    21. Whirling Dervish silk
      11
      Whirling Dervish p J: Donagh O'Connor 66/1
    22. Dalton Highway silk
      1
      Dalton Highway b J: Jake Coen 10 25/1
    23. Effernock Fizz silk
      22
      Effernock Fizz J: J M Sheridan 3 80/1
    24. Presto silk
      13
      Presto tv J: Declan McDonogh 40/1
    25. Dinard Rose silk
      12
      Dinard Rose p J: Andrew Slattery 80/1
    26. Sevenna Star silk
      23
      Sevenna Star t J: Jamie Powell 7 28/1
    27. Lustrous Light silk
      27
      Lustrous Light tp J: Joe Doyle 125/1
Winning Trainer: John E Kiely
Distances: 1 1/2, nse, 3 1/2
Runners: 30 | Non Runners: 3

15:40 Curragh

Full Result
  1. Loingseoir silk
    11 (8)
    Loingseoir J: Annalise Cullen 4 7/2F
  2. Reverberation silk
    13 (17)
    Reverberation J: Sam Ewing 15/2
  3. Coins Cross silk
    7 (6)
    Coins Cross J: Robert Whearty 4 20/1
    1. Khafaaq silk
      9 (16)
      Khafaaq b J: Jake Coen 7 10/1
    2. Takeachancejimmy silk
      3 (18)
      Takeachancejimmy J: Jamie Powell 4 20/1
    3. Dagoda silk
      16 (1)
      Dagoda t J: Siobhan Rutledge 2 13/2
    4. Thaleeq silk
      10 (5)
      Thaleeq J: Alexandra McDonnell 7 12/1
    5. Estoppel silk
      18 (13)
      Estoppel J: Hugh Horgan 4 8/1
    6. Very Excellent silk
      8 (14)
      Very Excellent p J: Cian MacRedmond 2 11/2
    7. Premium Ticket silk
      15 (10)
      Premium Ticket p J: Luke McAteer 20/1
    8. Makfils silk
      2 (7)
      Makfils t J: Charlie O'Dwyer 7 40/1
    9. Great Grey silk
      6 (4)
      Great Grey p J: Jack Kearney 7 66/1
    10. Sheer Bravado silk
      4 (2)
      Sheer Bravado J: Mikey Sheehy 22/1
    11. Talk Now silk
      19 (3)
      Talk Now J: Izzy Clifton 4 200/1
    12. Apricot Rose silk
      17 (9)
      Apricot Rose J: Neve Bennett 7 20/1
    13. Persian Queen silk
      5 (11)
      Persian Queen J: Scott McCullagh 40/1
    14. Focus Required silk
      12 (19)
      Focus Required t J: Willie Byrne 4 66/1
    15. Athlumney Hall silk
      14 (12)
      Athlumney Hall J: Sean Bird 7 20/1
Winning Trainer: M C Grassick
Distances: 1 1/2, nk, hd
Runners: 18 | Non Runners: 1

16:15 Curragh

Full Result
  1. Avagardner silk
    9 (5)
    Avagardner t J: Robbie Colgan 80/1
  2. Gordon Bennett silk
    6 (12)
    Gordon Bennett J: Gary Carroll 18/1
  3. Clara's Approach silk
    18 (6)
    Clara's Approach J: Mark Enright 20/1
    1. Earls silk
      2 (18)
      Earls b J: Wayne Lordan 12/1
    2. Secret Road silk
      14 (23)
      Secret Road J: Colin Keane 5/1
    3. She's In The Game silk
      1 (17)
      She's In The Game J: Chris Hayes 5/1
    4. Youceeyouceecee silk
      23 (10)
      Youceeyouceecee p J: Siobhan Rutledge 5 14/1
    5. Arcanears silk
      7 (21)
      Arcanears J: Ronan Whelan 20/1
    6. Cleveleys silk
      5 (15)
      Cleveleys b J: W J Lee 40/1
    7. Noirvento silk
      15 (14)
      Noirvento t J: Scott McCullagh 5 33/1
    8. Enter The Red silk
      20 (7)
      Enter The Red b J: Amy O'Driscoll 10 80/1
    9. We're On The Way silk
      16 (3)
      We're On The Way J: Mark Gallagher 66/1
    10. Tullypole Annie silk
      21 (19)
      Tullypole Annie J: Gavin Ryan 14/1
    11. Wee Pablo silk
      4 (2)
      Wee Pablo t J: Robert Whearty 7 9/1
    12. Mary Salome silk
      3 (9)
      Mary Salome tp J: J M Sheridan 3 25/1
    13. Karlsberg silk
      8 (16)
      Karlsberg J: Seamie Heffernan 7/2F
    14. Princess Plumeria silk
      12 (22)
      Princess Plumeria t J: Rory Cleary 33/1
    15. Rosie Rock silk
      17 (24)
      Rosie Rock J: Cian MacRedmond 5 25/1
    16. Only Jack silk
      22 (13)
      Only Jack p J: N G McCullagh 66/1
    17. Aloysius Lilius silk
      10 (20)
      Aloysius Lilius t J: Shane Foley 12/1
    18. Royal Hideaway silk
      24 (4)
      Royal Hideaway tp J: Jamie Powell 7 125/1
    19. Double Kodiac silk
      11 (11)
      Double Kodiac v J: Ben Coen 33/1
    20. Taggalo silk
      19 (8)
      Taggalo p J: Joe Doyle 100/1
Winning Trainer: Ms Sheila Lavery
Distances: 1/2, 1 1/2, shd
Runners: 23 | Non Runners: 1

13:00 Newton Abbot

Full Result
  1. Skatman silk
    2
    Skatman t J: Harry Cobden 6/4F
  2. Yggdrasil silk
    8
    Yggdrasil J: David Noonan 3/1
  3. Opening Bid silk
    1
    Opening Bid h J: James Davies 7/1
    1. No Hubs No Hoobs silk
      4
      No Hubs No Hoobs J: Tom Scudamore 16/1
    2. Season In The Sun silk
      7
      Season In The Sun J: Sam Twiston-Davies 50/1
    3. Honestlyntrufully silk
      3
      Honestlyntrufully J: Tom O'Brien 11/4
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 2, 6 1/2, nk
Runners: 6 | Non Runners: 2

13:30 Newton Abbot

Full Result
  1. Bravemansgame silk
    4
    Bravemansgame J: Harry Cobden 4/6F
  2. Fusil Raffles silk
    1
    Fusil Raffles J: Daryl Jacob 9/4
  3. Defuture Is Bright silk
    3
    Defuture Is Bright J: Jack Tudor 66/1
    1. The Big Breakaway silk
      2
      The Big Breakaway J: Brendan Powell 6/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 5 1/2, 69
Runners: 4

14:02 Newton Abbot

Full Result
  1. Ballymillsy silk
    5
    Ballymillsy J: Sam Twiston-Davies 5/4F
  2. Blackjack Kentucky silk
    3
    Blackjack Kentucky p J: Harry Cobden 5/1
  3. Ramses De Teillee silk
    1
    Ramses De Teillee t J: David Noonan 11/1
    1. Point Of Principle silk
      4
      Point Of Principle J: Alan Johns 14/1
    2. Cyclop silk
      6
      Cyclop t J: Lilly Pinchin 5 9/1
    3. Tobefair silk
      2
      Tobefair J: Tom Bellamy 14/1
    4. Just A Sting silk
      7
      Just A Sting J: Jonathan Burke 8/1
    5. Crossley Tender silk
      9
      Crossley Tender J: Nick Scholfield 15/2
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 7 1/2, 23, 6 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:37 Newton Abbot

Full Result
  1. The Newest One silk
    5
    The Newest One J: Sam Twiston-Davies 5/1
  2. Soyouthinksoagain silk
    1
    Soyouthinksoagain p J: Harry Skelton 100/30
  3. Tallow For Coal silk
    3
    Tallow For Coal J: Gavin Sheehan 11/4F
    1. Ballyegan Hero silk
      2
      Ballyegan Hero J: Nick Scholfield 100/30
    2. Monty Guiry silk
      4
      Monty Guiry p J: Jack Tudor 3 9/1
    3. Hatchet Jack silk
      6
      Hatchet Jack J: James Best 15/2
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 4 1/2, 2 1/4, 22
Runners: 6

15:12 Newton Abbot

Full Result
  1. Grangeclare Glory silk
    5
    Grangeclare Glory t J: Tom Scudamore 5/1
  2. Rabski silk
    6
    Rabski h J: Jonjo O'Neill Jr 5/1
  3. Whydah Gally silk
    3
    Whydah Gally J: Brendan Powell 10/1
    1. Sermando silk
      1
      Sermando J: Richie McLernon 11/1
    2. Duarigle silk
      2
      Duarigle J: Tom O'Brien 14/1
    3. Seelotmorebusiness silk
      7
      Seelotmorebusiness tp J: Harry Cobden 5/6F
Winning Trainer: David Pipe
Distances: 2 3/4, 7, 4 1/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:47 Newton Abbot

Full Result
  1. War Lord silk
    1
    War Lord J: Brendan Powell 9/2
  2. Witness Protection silk
    2
    Witness Protection J: James Best 2/1F
  3. Il Ridoto silk
    4
    Il Ridoto t J: Harry Cobden 5/2
    1. Rockstar Ronnie silk
      3
      Rockstar Ronnie J: Harry Skelton 9/4
Winning Trainer: Colin Tizzard
Distances: 3 3/4, 6 1/2, 31
Runners: 4 | Non Runners: 1

16:22 Newton Abbot

Full Result
  1. Iberio silk
    7
    Iberio J: Tom O'Brien 9/5F
  2. Lallygag silk
    8
    Lallygag J: Harry Cobden 3/1
  3. Danzini silk
    11
    Danzini J: Mitchell Bastyan 3 33/1
    1. Gorcombe Moonshine silk
      4
      Gorcombe Moonshine h J: Caoilin Quinn 7 50/1
    2. Here Hare Here silk
      5
      Here Hare Here J: Gavin Sheehan 8/1
    3. Could Talkaboutit silk
      3
      Could Talkaboutit J: Jonjo O'Neill Jr 11/1
    4. The Changing Man silk
      10
      The Changing Man J: Brendan Powell 7/1
    5. Theoldfellashorse silk
      2
      Theoldfellashorse J: Liam Harrison 3 11/2
    6. Royal Myrrh silk
      9
      Royal Myrrh J: Harry Kimber 7 50/1
    7. High Court Justice silk
      6
      High Court Justice J: David Noonan 33/1
    8. Parisian Princesse silk
      12
      Parisian Princesse J: Miss Harriet Tucker 7 50/1
Winning Trainer: Philip Hobbs
Distances: 1 3/4, 13, 3 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

13:10 Limerick

Full Result
  1. Off Your Rocco silk
    1
    Off Your Rocco p J: Jack Kennedy 7/4F
  2. The Little Yank silk
    2
    The Little Yank J: Danny Mullins 11/1
  3. The Dara Man silk
    7
    The Dara Man t J: B J Cooper 28/1
    1. Sweet Street silk
      8
      Sweet Street J: Sean O'Keeffe 50/1
    2. Ballywilliam Boy silk
      3
      Ballywilliam Boy J: Brian Hayes 7/2
    3. Il Courra silk
      4
      Il Courra J: Adam Short 13/2
    4. Serenity Grove silk
      5
      Serenity Grove J: Darragh O'Keeffe 9/2
    5. Suprise Package silk
      6
      Suprise Package J: Kevin Sexton 15/2
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 2, 5, hd
Runners: 8

13:40 Limerick

Full Result
  1. Stumptown silk
    16
    Stumptown J: Conor McNamara 12/1
  2. Figurehead silk
    12
    Figurehead t J: Shane Fitzgerald 5 18/1
  3. Top Bandit silk
    9
    Top Bandit J: Jack Kennedy 6/4
    1. Dixie Flyer silk
      4
      Dixie Flyer J: Darragh O'Keeffe 5/6F
    2. Desert Friend silk
      3
      Desert Friend J: D G Hogan 17/2
    3. Good Bye Milan silk
      17
      Good Bye Milan J: Jack Foley 7 200/1
    4. Gregory's Gift silk
      13
      Gregory's Gift h J: Conor Orr 66/1
    5. Run Like Fada silk
      15
      Run Like Fada J: G B Noonan 7 50/1
    6. Calcite silk
      11
      Calcite t J: Philip Donovan 5 66/1
    7. Andys Flame silk
      10
      Andys Flame t J: Thomas Reilly 7 50/1
    8. Lightning Star silk
      7
      Lightning Star J: J J Slevin 50/1
    9. Alvaro silk
      1
      Alvaro J: Danny Mullins 50/1
    10. Grey Bear silk
      14
      Grey Bear h J: Ryan Treacy 100/1
    11. Killinure Lass silk
      18
      Killinure Lass J: Billy Gleeson 7 50/1
    12. Hard Times silk
      5
      Hard Times J: Cathal Landers 250/1
    13. Red Romeo silk
      8
      Red Romeo J: Donal McInerney 250/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 3/4, 1/2, 14
Runners: 16 | Non Runners: 5

14:10 Limerick

Full Result
  1. Mrs Milner silk
    6
    Mrs Milner t J: B J Cooper EvensF
  2. No Memory silk
    2
    No Memory J: Ambrose McCurtin 20/1
  3. Lunar Display silk
    10
    Lunar Display J: J J Slevin 9/2
    1. Make My Heart Fly silk
      4
      Make My Heart Fly t J: Jack Kennedy 16/1
    2. Fame And Joy silk
      9
      Fame And Joy p J: Robbie Power 16/1
    3. Merry Doyenne silk
      5
      Merry Doyenne J: Mr D L Queally 13/2
    4. Darrens Hope silk
      1
      Darrens Hope J: Brian Hayes 6/1
    5. Ally Cay silk
      3
      Ally Cay J: Simon Torrens 14/1
    6. Churchtown Queen silk
      8
      Churchtown Queen J: Donal McInerney 250/1
Winning Trainer: Paul Nolan
Distances: 1 1/2, hd, 7
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:45 Limerick

Full Result
  1. Kruzhlinin silk
    2
    Kruzhlinin tp J: Jordan Gainford 5 14/1
  2. Buck Rogers silk
    4
    Buck Rogers J: Brian Hayes 12/1
  3. Turbojet silk
    6
    Turbojet J: Adam Short 16/1
    1. Dedanann silk
      8
      Dedanann J: B J Cooper 5/1F
    2. Weststreet silk
      9
      Weststreet p J: Jack Kennedy 11/1
    3. Fiveaftermidnight silk
      13
      Fiveaftermidnight p J: P J O'Hanlon 7 28/1
    4. Loudest Whisper silk
      11
      Loudest Whisper p J: Jack Foley 7 9/1
    5. Ben Thomson silk
      15
      Ben Thomson t J: Jonathan Moore 10/1
    6. Mega Mindy silk
      10
      Mega Mindy J: S Fenelon 7 22/1
    7. Icee M B A silk
      16
      Icee M B A J: Mark McDonagh 7 15/2
    8. Silver Planeur silk
      14
      Silver Planeur J: Gavin Brouder 7 22/1
    9. Teescomponentsyess silk
      7
      Teescomponentsyess t J: Jody McGarvey 11/1
    10. Fortune Street silk
      5
      Fortune Street tb J: Richard Deegan 5 14/1
    11. Mormon silk
      1
      Mormon tb J: Mike O'Connor 5 8/1
    12. Bear Claws silk
      12
      Bear Claws t J: Conor McNamara 22/1
    13. Wishmoor silk
      3
      Wishmoor p J: Ricky Doyle