11:10 Thirsk

Full Result
  1. Melayu Kingdom silk
    4 (8)
    Melayu Kingdom J: Kevin Stott 11/8F
  2. Liv Lucky silk
    9 (2)
    Liv Lucky J: Joe Fanning 100/30
  3. Claim To Fame silk
    1 (4)
    Claim To Fame J: Paul Hanagan 9/2
    1. Cobra Kai silk
      2 (5)
      Cobra Kai J: Andrew Mullen 11/1
    2. Call Annie silk
      7 (9)
      Call Annie J: Duran Fentiman 20/1
    3. Greta Bridge silk
      8 (3)
      Greta Bridge J: David Allan 14/1
    4. Stanley Snugfit silk
      5 (6)
      Stanley Snugfit J: Cam Hardie 28/1
    5. Hilary's Boy silk
      3 (7)
      Hilary's Boy J: Lewis Edmunds 12/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 2 1/4, 4 1/4, 1 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

11:40 Thirsk

Full Result
  1. Tweet Tweet silk
    13 (12)
    Tweet Tweet J: Paul Hanagan 10/1
  2. Bedford Flyer silk
    1 (1)
    Bedford Flyer J: Lewis Edmunds 13/2
  3. Shalaa Asker silk
    10 (7)
    Shalaa Asker h J: Dougie Costello 17/2
    1. Showalong silk
      6 (13)
      Showalong J: David Allan 9/1
    2. Cottam Lane silk
      11 (6)
      Cottam Lane J: Kevin Stott 5/1J
    3. Noorban silk
      7 (4)
      Noorban J: Daniel Tudhope 10/1
    4. Rebel At Dawn silk
      2 (11)
      Rebel At Dawn J: Clifford Lee 17/2
    5. Selected silk
      8 (5)
      Selected J: Jack Mitchell 7/1
    6. Water Of Leith silk
      3 (8)
      Water Of Leith J: J F Egan 66/1
    7. Riffaa Wonder silk
      5 (9)
      Riffaa Wonder J: Rossa Ryan 5/1J
    8. Macho Pride silk
      12 (10)
      Macho Pride J: Harrison Shaw 66/1
    9. Out The Hat silk
      9 (3)
      Out The Hat J: Jack Garritty 28/1
    10. Night On Earth silk
      4 (2)
      Night On Earth J: Tom Eaves 80/1
Winning Trainer: Declan Carroll
Distances: 2 1/2, shd, 1/2
Runners: 13

12:10 Thirsk

Full Result
  1. Highjacked silk
    6 (10)
    Highjacked J: Daniel Tudhope 7/2C
  2. Confrontational silk
    1 (7)
    Confrontational p J: Rossa Ryan 7/2C
  3. Mo Henry silk
    7 (3)
    Mo Henry v J: Sean Davis 33/1
    1. Thrilla In Manila silk
      2 (12)
      Thrilla In Manila p J: Ben Robinson 40/1
    2. Quercus silk
      12 (6)
      Quercus J: Andrew Mullen 20/1
    3. Billy Wedge silk
      5 (4)
      Billy Wedge J: Shane Gray 7/2C
    4. Epeius silk
      4 (9)
      Epeius v J: Paul Mulrennan 17/2
    5. Rangefield Express silk
      14 (1)
      Rangefield Express b J: Sam James 33/1
    6. Billy Dylan silk
      8 (11)
      Billy Dylan h J: Tom Eaves 22/1
    7. Highland Acclaim silk
      9 (8)
      Highland Acclaim J: James Sullivan 15/2
    8. Castlerea Tess silk
      13 (14)
      Castlerea Tess p J: Graham Lee 33/1
    9. Carlovian silk
      10 (13)
      Carlovian v J: Jason Hart 11/1
Winning Trainer: John Davies
Distances: 1 1/4, nk, nk
Runners: 12 | Non Runners: 2

12:40 Thirsk

Full Result
  1. Ustath silk
    2 (3)
    Ustath J: Ben Sanderson 3 18/1
  2. Kolossus silk
    5 (2)
    Kolossus J: Callum Rodriguez 9/2
  3. Shackabooah silk
    3 (12)
    Shackabooah J: Dougie Costello 5/1
    1. Lucky Beggar silk
      7 (13)
      Lucky Beggar J: David Allan 13/2
    2. Foad silk
      8 (8)
      Foad J: Kevin Stott 4/1F
    3. Cuppacoco silk
      9 (11)
      Cuppacoco J: Joe Fanning 22/1
    4. War Of Clans silk
      1 (1)
      War Of Clans J: Gemma Tutty 3 20/1
    5. Alessandro Allori silk
      13 (6)
      Alessandro Allori J: Sean Davis 40/1
    6. Chickenfortea silk
      10 (5)
      Chickenfortea J: Harrison Shaw 14/1
    7. Outofthegloom silk
      12 (7)
      Outofthegloom h J: Cam Hardie 25/1
    8. Kodimoor silk
      11 (9)
      Kodimoor p J: Phil Dennis 18/1
    9. Sheepscar Lad silk
      4 (4)
      Sheepscar Lad p J: Tom Eaves 6/1
Winning Trainer: Roger Fell
Distances: nk, 1 1/2, 3/4
Runners: 12 | Non Runners: 1

13:10 Thirsk

Full Result
  1. Lady Nectar silk
    8 (7)
    Lady Nectar J: Joe Fanning 9/1
  2. Ghathanfar silk
    1 (1)
    Ghathanfar J: Tom Eaves 15/8F
  3. Freedom Flyer silk
    2 (10)
    Freedom Flyer J: James Sullivan 8/1
    1. Dick Datchery silk
      4 (4)
      Dick Datchery tb J: Daniel Tudhope 11/1
    2. Shoot To Kill silk
      3 (3)
      Shoot To Kill p J: Callum Shepherd 14/1
    3. End Zone silk
      6 (8)
      End Zone J: Jason Hart 13/2
    4. Flavius Titus silk
      5 (6)
      Flavius Titus p J: Graham Lee 25/1
    5. Jill Rose silk
      9 (9)
      Jill Rose J: Phil Dennis 16/1
    6. Dubai Quality silk
      7 (2)
      Dubai Quality p J: Kevin Stott 4/1
Winning Trainer: Ann Duffield
Distances: 1/2, 1 1/4, nse
Runners: 9 | Non Runners: 1

13:40 Thirsk

Full Result
  1. Golden Pass silk
    6 (5)
    Golden Pass J: Callum Shepherd 5/1
  2. Throne Hall silk
    2 (3)
    Throne Hall J: Andrea Atzeni EvensF
  3. Jeremiah silk
    1 (7)
    Jeremiah v J: Daniel Tudhope 7/1
    1. Morisco silk
      4 (4)
      Morisco J: Jane Elliott 28/1
    2. Al Madhar silk
      5 (6)
      Al Madhar J: Jim Crowley 6/1
    3. The Trader silk
      3 (1)
      The Trader J: Joe Fanning 12/1
    4. Kitten's Dream silk
      7 (2)
      Kitten's Dream J: Sean Davis 28/1
Winning Trainer: Hugo Palmer
Distances: 3/4, nk, 1 1/2
Runners: 7

14:10 Thirsk

Full Result
  1. Toro Strike silk
    6 (5)
    Toro Strike J: Paul Hanagan 5/2
  2. Motakhayyel silk
    3 (6)
    Motakhayyel J: Jim Crowley 11/8F
  3. Azano silk
    4 (1)
    Azano t J: Daniel Tudhope 22/1
    1. Pierre Lapin silk
      5 (2)
      Pierre Lapin J: Andrea Atzeni 100/30
    2. Hey Jonesy silk
      2 (3)
      Hey Jonesy J: Kevin Stott 11/1
    3. Ostilio silk
      1 (4)
      Ostilio t J: Paul Mulrennan 33/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 2 1/4, 1/2, 1 3/4
Runners: 6

14:40 Thirsk

Full Result
  1. George Peabody silk
    1 (8)
    George Peabody J: Callum Shepherd 9/4
  2. Invincible Swagger silk
    2 (6)
    Invincible Swagger J: Andrea Atzeni 7/4F
  3. Wizard D'Amour silk
    12 (9)
    Wizard D'Amour J: Clifford Lee 11/4
    1. Carrigillihy silk
      4 (7)
      Carrigillihy J: David Allan 22/1
    2. Maxios Show silk
      8 (3)
      Maxios Show J: Kevin Stott 14/1
    3. Horace Greasley silk
      5 (10)
      Horace Greasley J: Ben Robinson 150/1
    4. Loch Long silk
      6 (1)
      Loch Long J: Tom Eaves 250/1
    5. Porteno silk
      10 (2)
      Porteno J: Duran Fentiman 100/1
    6. Louis The Warrior silk
      7 (5)
      Louis The Warrior J: Callum Rodriguez 50/1
Winning Trainer: George Scott
Distances: 3/4, 1/2, 7
Runners: 9 | Non Runners: 3

11:25 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Dan Gun silk
    8
    Dan Gun J: Harry Skelton 13/8F
  2. Rubytwo silk
    1
    Rubytwo p J: Brian Hughes 13/2
  3. Nefyn Point silk
    7
    Nefyn Point J: Theo Gillard 5 20/1
    1. On The Platform silk
      11
      On The Platform J: Lee Edwards 50/1
    2. Brother Pat silk
      2
      Brother Pat p J: Peter Kavanagh 10 33/1
    3. Watchman silk
      12
      Watchman t J: Jason Dixon 7 20/1
    4. Lady Sally silk
      3
      Lady Sally J: Jonathan Burke 33/1
    5. Say The Word silk
      13
      Say The Word b J: Ciaran Gethings 5/1
    6. Near Kettering silk
      6
      Near Kettering t J: Jonathan England 33/1
    7. Staithes silk
      9
      Staithes h J: Tabitha Worsley 5 100/1
    8. Jalingo silk
      14
      Jalingo b J: David Noonan 33/1
    9. Guildhall silk
      4
      Guildhall tp J: Tom O'Brien 20/1
    10. Badness Backfires silk
      5
      Badness Backfires J: Lorcan Williams 3 7/2
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 6 1/2, 3, 2
Runners: 13 | Non Runners: 1

11:55 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Rukwa silk
    1
    Rukwa J: Tom Midgley 7 8/11F
  2. Dora's Field silk
    12
    Dora's Field tv J: David Noonan 50/1
  3. Cosheston silk
    13
    Cosheston p J: Sean Quinlan 22/1
    1. Tommie Beau silk
      7
      Tommie Beau J: Kevin Jones 3 12/1
    2. Russian Service silk
      6
      Russian Service tp J: Liam Harrison 7 33/1
    3. Shady Character silk
      5
      Shady Character p J: Henry Brooke 16/1
    4. Tawseef silk
      4
      Tawseef p J: Abbie McCain 5 40/1
    5. Ofcourseiwill silk
      9
      Ofcourseiwill J: Theo Gillard 5 50/1
    6. Kitty Hall silk
      2
      Kitty Hall b J: Brian Hughes 16/1
    7. Richardson silk
      10
      Richardson J: Shane Quinlan 5 16/1
    8. Ballyfarsoon silk
      11
      Ballyfarsoon v J: Alison Johnson 7 25/1
    9. Mabela silk
      3
      Mabela tp J: Harry Skelton 15/2
    10. A Book Of Intrigue silk
      8
      A Book Of Intrigue ht J: Ben Poste 12/1
Winning Trainer: Sam England
Distances: 1 1/4, 6, hd
Runners: 13

12:25 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Casa Tall silk
    5
    Casa Tall J: Aidan Coleman 3/1C
  2. Discko Des Plages silk
    6
    Discko Des Plages t J: Brian Hughes 3/1C
  3. Some Spin silk
    8
    Some Spin p J: Henry Brooke 16/1
    1. Crooks Peak silk
      3
      Crooks Peak J: Harry Skelton 3/1C
    2. Pistol Park silk
      2
      Pistol Park tp J: Sean Quinlan 22/1
    3. French Kiss silk
      9
      French Kiss J: Lee Edwards 66/1
    4. Swift Crusador silk
      1
      Swift Crusador tp J: Robert Dunne 16/1
    5. Secret Melody silk
      10
      Secret Melody p J: Page Fuller 20/1
    6. Tierra Verde silk
      7
      Tierra Verde J: Tom Bellamy 8/1
    7. Elixir Du Gouet silk
      4
      Elixir Du Gouet b J: Charlie Deutsch 18/1
Winning Trainer: Tom George
Distances: 3 1/2, 1 1/2, 8 1/2
Runners: 10

12:55 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Kala Noire silk
    2
    Kala Noire tv J: Charlie Deutsch 9/1
  2. Loch Garman Aris silk
    14
    Loch Garman Aris p J: Tom Scudamore 6/1
  3. Man Of The North silk
    10
    Man Of The North J: Lee Edwards 40/1
    1. Counteract silk
      11
      Counteract J: Micheal Nolan 5/2F
    2. Tractor Fred silk
      1
      Tractor Fred t J: Page Fuller 8/1
    3. Betterlatethanneva silk
      16
      Betterlatethanneva tp J: Tabitha Worsley 5 200/1
    4. Catlin silk
      9
      Catlin J: Charlie Hammond 7/1
    5. Demon Fou silk
      4
      Demon Fou J: Lorcan Williams 3 20/1
    6. Evenstevens silk
      7
      Evenstevens J: Jonathan Burke 7/1
    7. Sartene's Son silk
      5
      Sartene's Son tp J: Gavin Sheehan 14/1
    8. His Dream silk
      3
      His Dream p J: Jonjo O'Neill Jr 16/1
    9. Bird On The Wire silk
      8
      Bird On The Wire t J: Brian Hughes 16/1
    10. The Toojumpa silk
      6
      The Toojumpa J: Jordan Nailor 3 28/1
Winning Trainer: Sam Thomas
Distances: 5, 4 3/4, 4 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 3

13:25 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Dog Of War silk
    3
    Dog Of War t J: Harry Skelton 3/1
  2. Armattiekan silk
    6
    Armattiekan b J: Brian Hughes 2/1F
  3. Black Buble silk
    5
    Black Buble J: Harry Bannister 16/1
    1. Tribesmans Glory silk
      2
      Tribesmans Glory h J: Thomas Doggrell 10 9/2
    2. William H Bonney silk
      1
      William H Bonney J: Alexander Thorne 5 3/1
    3. He's A Goer silk
      4
      He's A Goer tp J: James Davies 80/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 1 1/2, 1/2, 6 1/2
Runners: 6

13:55 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Aviewtosea silk
    3
    Aviewtosea J: Kielan Woods 28/1
  2. Just A Whim silk
    9
    Just A Whim J: Tabitha Worsley 5 33/1
  3. Lies About Milan silk
    6
    Lies About Milan tp J: Liam Harrison 7 11/2
    1. American Legacy silk
      2
      American Legacy J: Gavin Sheehan 14/1
    2. Alderson silk
      1
      Alderson J: Lee Edwards 100/1
    3. Interconnected silk
      5
      Interconnected J: Harry Skelton 1/4F
    4. Trooper Jones silk
      8
      Trooper Jones J: Alex Edwards 3 28/1
    5. Dee Lane silk
      4
      Dee Lane t J: Thomas Dowson 300/1
Winning Trainer: Graeme McPherson
Distances: 4 1/2, 1 1/2, 3/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:25 Bangor-on-Dee

Full Result
  1. Iontach Cheval silk
    7
    Iontach Cheval J: Jack Tudor 3 40/1
  2. Parisencore silk
    10
    Parisencore J: Danny McMenamin 20/1
  3. Hermes Boy silk
    12
    Hermes Boy J: Chester Williams 3 5/1
    1. Stony Man silk
      11
      Stony Man J: Charlie Todd 3 9/2
    2. Vintage Fizz silk
      14
      Vintage Fizz J: Oakley Brown 5 16/1
    3. Bob's Bar silk
      3
      Bob's Bar J: Theo Gillard 5 18/1
    4. Quickbuck silk
      13
      Quickbuck J: Alfie Jordan 10 6/4F
    5. Autumn Equinox silk
      1
      Autumn Equinox ht J: Mr Ben Bromley 7 10/1
    6. Dicey Rielly silk
      16
      Dicey Rielly J: Jordan Nailor 3 28/1
    7. Welsh Wayne silk
      15
      Welsh Wayne J: Richard Patrick 10/1
    8. Friends Don't Tell silk
      5
      Friends Don't Tell p J: Harrison Beswick 5 300/1
    9. Barnard Castle silk
      2
      Barnard Castle J: Ben Jones 3 22/1
Winning Trainer: Alastair Ralph
Distances: 4 1/4, shd, 1 3/4
Runners: 12 | Non Runners: 4

13:30 Curragh

Full Result
  1. Glounthaune silk
    5 (3)
    Glounthaune J: Ryan Moore 9/4J
  2. Castle Star silk
    2 (5)
    Castle Star J: Chris Hayes 9/4J
  3. Kirsapp silk
    7 (12)
    Kirsapp J: Colin Keane 5/1
    1. Shinkansen silk
      8 (9)
      Shinkansen J: Gavin Ryan 11/1
    2. Geodesic silk
      4 (6)
      Geodesic J: Paddy Harnett 7 25/1
    3. Tumultuous silk
      10 (10)
      Tumultuous J: Ben Coen 22/1
    4. Unconquerable Keen silk
      11 (8)
      Unconquerable Keen J: Ronan Whelan 22/1
    5. I Have A Voice silk
      6 (11)
      I Have A Voice J: Kevin Manning 25/1
    6. Albion Square silk
      1 (1)
      Albion Square J: Shane Foley 15/2
    7. Dash To Dawn silk
      3 (2)
      Dash To Dawn J: Shane Crosse 100/1
    8. The Lion Strikes silk
      9 (4)
      The Lion Strikes J: Leigh Roche 33/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: nk, 2 1/4, 1 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

14:00 Curragh

Full Result
  1. Cheerupsleepyjean silk
    6 (2)
    Cheerupsleepyjean J: Chris Hayes 5/2
  2. Charlie De Rio silk
    2 (1)
    Charlie De Rio t J: J M Sheridan 5 20/1
  3. Missing Matron silk
    3 (3)
    Missing Matron J: Kevin Manning 10/11F
    1. Ten Coins silk
      4 (6)
      Ten Coins J: Mark Gallagher 14/1
    2. Benevolent silk
      5 (4)
      Benevolent J: Shane Foley 5/1
Winning Trainer: J A Stack
Distances: 2 1/4, nk, 2 1/4
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:35 Curragh

Full Result
  1. Lancaster House silk
    4 (10)
    Lancaster House J: Ryan Moore 9/4F
  2. Current Option silk
    3 (9)
    Current Option J: Gavin Ryan 15/2
  3. Know It All silk
    9 (1)
    Know It All J: Ben Coen 4/1
    1. Wonder Elzaam silk
      10 (11)
      Wonder Elzaam b J: J M Sheridan 40/1
    2. Speak In Colours silk
      1 (2)
      Speak In Colours t J: Shane Crosse 12/1
    3. Gustavus Weston silk
      8 (12)
      Gustavus Weston J: Gary Carroll 25/1
    4. Comfort Line silk
      5 (3)
      Comfort Line t J: Declan McDonogh 50/1
    5. Fiscal Rules silk
      6 (7)
      Fiscal Rules J: Kevin Manning 5/1
    6. Free Solo silk
      7 (4)
      Free Solo J: Shane Foley 25/1
    7. Brad The Brief silk
      2 (5)
      Brad The Brief J: Chris Hayes 14/1
    8. Lustown Baba silk
      11 (8)
      Lustown Baba J: W J Lee 13/2
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 2 1/2, 1 3/4, 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 1

15:10 Curragh

Full Result
  1. Broome silk
    3 (7)
    Broome J: Ryan Moore 1/2F
  2. Thundering Nights silk
    9 (4)
    Thundering Nights J: Shane Crosse 9/1
  3. Up Helly Aa silk
    10 (3)
    Up Helly Aa v J: W J Lee 7/1
    1. Helvic Dream silk
      2 (6)
      Helvic Dream J: Colin Keane 18/1
    2. Numerian silk
      7 (5)
      Numerian J: Declan McDonogh 16/1
    3. In From The Cold silk
      4 (2)
      In From The Cold J: Gary Carroll 40/1
    4. Pondus silk
      8 (9)
      Pondus J: Wayne Lordan 18/1
    5. King Of Comedy silk
      5 (1)
      King Of Comedy J: Shane Foley 12/1
    6. Bowerman silk
      1 (8)
      Bowerman J: Ronan Whelan 22/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1/2, 2 3/4, nk
Runners: 9 | Non Runners: 1

15:45 Curragh

Full Result
  1. Wordsworth silk
    15 (3)
    Wordsworth t J: Ryan Moore EvensF
  2. Agrimony silk
    1 (16)
    Agrimony J: Gary Carroll 11/1
  3. Zaynudin silk
    16 (18)
    Zaynudin J: Ronan Whelan 14/1
    1. Earl Of Tyrone silk
      6 (15)
      Earl Of Tyrone J: Robbie Colgan 40/1
    2. Sunwalk silk
      14 (6)
      Sunwalk J: Andrew Slattery 3 40/1
    3. Theory Of Music silk
      22 (8)
      Theory Of Music J: Shane Foley 9/1
    4. Egyptian Rock silk
      7 (1)
      Egyptian Rock J: Shane Crosse 15/2
    5. Azallya silk
      17 (22)
      Azallya J: Oisin Orr 28/1
    6. Boulette silk
      4 (2)
      Boulette J: Kevin Manning 66/1
    7. Safecracker silk
      13 (19)
      Safecracker J: Ben Coen 20/1
    8. Big Belief silk
      3 (9)
      Big Belief J: W J Lee 28/1
    9. Elzaamsan silk
      8 (14)
      Elzaamsan J: N G McCullagh 40/1
    10. Right Turn silk
      12 (13)
      Right Turn J: Colin Keane 40/1
    11. Eternal Flame silk
      9 (11)
      Eternal Flame J: Seamie Heffernan 4/1
    12. Racy Lacey silk
      23 (12)
      Racy Lacey J: Sam Ewing 5 80/1
    13. Astrophysicist silk
      2 (17)
      Astrophysicist J: Gearoid Brouder 7 150/1
    14. Dutch Schaefer silk
      18 (23)
      Dutch Schaefer J: J M Sheridan 5 150/1
    15. Starla silk
      21 (7)
      Starla J: Cian MacRedmond 7 150/1
    16. Ney silk
      10 (4)
      Ney J: Ross Coakley 150/1
    17. Loveballerina silk
      19 (10)
      Loveballerina J: Chris Hayes 200/1
    18. Queen Amanirenas silk
      20 (5)
      Queen Amanirenas J: Luke McAteer 5 100/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 2, 2 1/2, 3/4
Runners: 21 | Non Runners: 2

16:15 Curragh

Full Result
  1. Raise You silk
    2 (7)
    Raise You J: Dylan Browne McMonagle 5 9/2
  2. Fame And Acclaim silk
    4 (16)
    Fame And Acclaim J: Declan McDonogh 7/1