13:00 Ffos Las

Full Result
  1. Memphis Bell silk
    7
    Memphis Bell J: Isabel Williams 5 15/8F
  2. Out The Glen silk
    5
    Out The Glen J: Paddy Brennan 14/1
  3. Kendelu silk
    3
    Kendelu J: David Noonan 9/1
    1. Pleney silk
      4
      Pleney J: Charlie Price 5 18/1
    2. Hang Tough silk
      14
      Hang Tough t J: Jonjo O'Neill Jr 10/1
    3. The Last Melon silk
      16
      The Last Melon p J: Jeremiah McGrath 80/1
    4. Sissinghurst silk
      8
      Sissinghurst tp J: Ben Poste 66/1
    5. Milanstorm silk
      2
      Milanstorm J: Sam Twiston-Davies 5/1
    6. Ector silk
      17
      Ector p J: Max Kendrick 3 25/1
    7. Pat Kelly silk
      12
      Pat Kelly J: A P Heskin 20/1
    8. Boher Lad silk
      9
      Boher Lad J: Lilly Pinchin 7 40/1
    9. Caro Des Flos silk
      1
      Caro Des Flos J: Mark Grant 33/1
    10. Ring Minella silk
      18
      Ring Minella t J: Dave Crosse 100/1
    11. Havana River silk
      15
      Havana River J: Sean Bowen 9/1
    12. Rebel Leader silk
      6
      Rebel Leader t J: Daryl Jacob 20/1
    13. Mind Your Back silk
      10
      Mind Your Back p J: Tom Scudamore 8/1
    14. Murray Mount silk
      11
      Murray Mount J: Jamie Bargary 100/1
Winning Trainer: Evan Williams
Distances: 5, 3 1/4, 5
Runners: 17 | Non Runners: 1

13:30 Ffos Las

Full Result
  1. Estelle Ma Belle silk
    3
    Estelle Ma Belle h J: Lorcan Williams 3 5/2
  2. Spring Run silk
    9
    Spring Run J: Jeremiah McGrath 18/1
  3. Roseisaroseisarose silk
    7
    Roseisaroseisarose J: Ben Poste 10/1
    1. Rose Of Arcadia silk
      8
      Rose Of Arcadia J: Jonjo O'Neill Jr 13/8F
    2. Golden Emblem silk
      4
      Golden Emblem J: Sam Twiston-Davies 80/1
    3. Tuscan Pearl silk
      10
      Tuscan Pearl J: Rex Dingle 3 80/1
    4. Lady Of The Night silk
      6
      Lady Of The Night t J: David Bass 16/5
    5. Bellevarde Express silk
      1
      Bellevarde Express h J: Matt Griffiths 10/1
    6. Crossfirehurricane silk
      2
      Crossfirehurricane J: Tom Buckley 7 100/1
    7. Hit The Bottle silk
      5
      Hit The Bottle t J: Fergus Gregory 3 250/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 5, 2, 3 1/4
Runners: 10

14:00 Ffos Las

Full Result
  1. Lots Of Luck silk
    2
    Lots Of Luck p J: David Bass 2/1F
  2. Captains Run silk
    9
    Captains Run t J: Sean Bowen 7/2
  3. Yourholidayisover silk
    12
    Yourholidayisover p J: Miss Lorna Brooke 7 33/1
    1. Hume Lough silk
      11
      Hume Lough J: Jamie Bargary 100/1
    2. Kiera Royale silk
      6
      Kiera Royale t J: Richard Patrick 3 11/1
    3. Leaving Home silk
      10
      Leaving Home p J: David Noonan 80/1
    4. Cobra Commander silk
      8
      Cobra Commander J: Ben Poste 6/1
    5. Ring The Moon silk
      4
      Ring The Moon J: Conor Ring 3 11/1
    6. Cesar Du Gouet silk
      1
      Cesar Du Gouet J: Fergus Gregory 3 7/1
    7. Cropley silk
      7
      Cropley J: Robert Dunne 14/1
    8. Another Tuco silk
      3
      Another Tuco p J: A P Heskin 12/1
Winning Trainer: Kim Bailey
Distances: 7 1/2, 1, 1 1/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

14:35 Ffos Las

Full Result
  1. If The Cap Fits silk
    3
    If The Cap Fits J: Daryl Jacob 85/40
  2. Fiddlerontheroof silk
    2
    Fiddlerontheroof J: Robbie Power 9/4
  3. Emitom silk
    1
    Emitom J: A P Heskin 11/8F
Winning Trainer: Harry Fry
Distances: 7 1/2, 15
Runners: 3

15:10 Ffos Las

Full Result
  1. Sceau Royal silk
    2
    Sceau Royal J: Daryl Jacob 10/1
  2. Ballyandy silk
    1
    Ballyandy J: Sam Twiston-Davies 13/2
  3. Buzz silk
    11
    Buzz J: Jeremiah McGrath 8/1
    1. Milkwood silk
      6
      Milkwood J: Robert Dunne 5/1
    2. Mario De Pail silk
      12
      Mario De Pail J: James Bowen 16/1
    3. Thebannerkingrebel silk
      5
      Thebannerkingrebel J: Jonjo O'Neill Jr 5/1
    4. Lightly Squeeze silk
      8
      Lightly Squeeze J: Sean Bowen 9/1
    5. Ecco silk
      10
      Ecco J: Bryony Frost 9/2F
    6. Millers Bank silk
      7
      Millers Bank J: Kielan Woods 18/1
    7. Marine One silk
      13
      Marine One J: Cillin Leonard 7 10/1
    8. Remiluc silk
      4
      Remiluc t J: Nathan Brennan 10 50/1
    9. Running D'Or silk
      9
      Running D'Or J: Ben Poste 125/1
Winning Trainer: Alan King
Distances: 2 3/4, nk, 2 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 1

15:45 Ffos Las

Full Result
  1. Vocaliser silk
    7
    Vocaliser t J: Fergus Gregory 3 5/2F
  2. Jean Genie silk
    8
    Jean Genie J: Charlie Price 3 12/1
  3. Elan De Balme silk
    1
    Elan De Balme J: Fergus Gillard 6 100/30
    1. Oxwich Bay silk
      6
      Oxwich Bay J: Conor Ring 8/1
    2. More Buck's silk
      4
      More Buck's t J: Richard Patrick 6/1
    3. Court Duty silk
      3
      Court Duty t J: Sean Houlihan 20/1
    4. Between The Waters silk
      9
      Between The Waters tp J: Page Fuller 3 6/1
    5. Master Burbidge silk
      2
      Master Burbidge p J: Harry Reed 3 18/1
    6. Parlour Maid silk
      5
      Parlour Maid tp J: Lorcan Williams 18/1
Winning Trainer: Olly Murphy
Distances: hd, 7 1/2, 4 1/2
Runners: 9

16:20 Ffos Las

Full Result
  1. Rabski silk
    6
    Rabski h J: Philip Armson 10 11/1
  2. Thundersockssundae silk
    8
    Thundersockssundae J: Kielan Woods 22/1
  3. The Bomber Liston silk
    7
    The Bomber Liston J: Jonjo O'Neill Jr 11/8F
    1. Artemision silk
      1
      Artemision J: Daryl Jacob 25/1
    2. Floy Joy silk
      2
      Floy Joy J: Robbie Power 12/1
    3. Westhill silk
      9
      Westhill J: Bryony Frost 9/2
    4. Parsons Pleasure silk
      5
      Parsons Pleasure J: Sam Twiston-Davies 100/30
    5. Guillemot silk
      3
      Guillemot J: Richard Patrick 3 33/1
    6. Honorary Colonel silk
      4
      Honorary Colonel J: Richard Johnson 14/1
    7. Okhotsk silk
      10
      Okhotsk J: Bryan Carver 5 50/1
Winning Trainer: Jonjo O'Neill
Distances: 3 1/4, 2, 1/2
Runners: 10

16:55 Ffos Las

Full Result
  1. Seelotmorebusiness silk
    7
    Seelotmorebusiness J: Bryony Frost 9/2
  2. Getaweapon silk
    9
    Getaweapon J: David Bass 9/2
  3. Getastar silk
    2
    Getastar J: James Bowen 22/1
    1. Ordered Lives silk
      10
      Ordered Lives J: Paddy Brennan 3/1J
    2. Rideau Canal silk
      6
      Rideau Canal J: Daryl Jacob 9/1
    3. Investment Manager silk
      4
      Investment Manager J: Robbie Power 3/1J
    4. Agent Saonois silk
      1
      Agent Saonois J: Sam Twiston-Davies 8/1
    5. Gilwen Reacher silk
      3
      Gilwen Reacher J: Conor Ring 3 50/1
    6. Paddy Joe silk
      5
      Paddy Joe J: Robert Dunne 50/1
    7. Fine By Her silk
      8
      Fine By Her J: Mark Grant 150/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: 1 1/2, 3/4, 1
Runners: 10

13:15 Kempton

Full Result
  1. Overpriced Mixer silk
    5
    Overpriced Mixer J: Nico de Boinville 7/4
  2. Kentucky Hardboot silk
    3
    Kentucky Hardboot t J: Jack Quinlan 12/1
  3. Can't Stop Now silk
    1
    Can't Stop Now J: Nick Scholfield 12/1
    1. Viroflay silk
      6
      Viroflay J: Harry Cobden 13/8F
    2. Little Tipsy silk
      8
      Little Tipsy J: Lee Edwards 40/1
    3. Now We're Touring silk
      4
      Now We're Touring p J: William Kennedy 150/1
    4. Chinese Whisperer silk
      2
      Chinese Whisperer J: Tom Cannon 7/2
    5. Crazy Love silk
      7
      Crazy Love J: Joshua Moore 40/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 1/2, 15, 8
Runners: 8

13:45 Kempton

Full Result
  1. Fairway Freddy silk
    3
    Fairway Freddy J: James Davies 9/2
  2. Rock On Rocco silk
    2
    Rock On Rocco J: Jonathan Burke 11/4F
  3. Fresno Emery silk
    5
    Fresno Emery J: Stan Sheppard 8/1
    1. Demon D'Aunou silk
      1
      Demon D'Aunou J: Kevin Brogan 7 11/2
    2. Admiral's Sunset silk
      6
      Admiral's Sunset p J: Harry Cobden 4/1
    3. Defuture Is Bright silk
      7
      Defuture Is Bright J: Jack Tudor 5 15/2
    4. Lord Condi silk
      4
      Lord Condi p J: James Best 11/1
Winning Trainer: Nick Gifford
Distances: 2 1/2, 3 1/4, 2
Runners: 7

14:22 Kempton

Full Result
  1. Mrs Hyde silk
    6
    Mrs Hyde J: Nico de Boinville 15/2
  2. Fidelio Vallis silk
    1
    Fidelio Vallis J: Harry Cobden 13/8
  3. Sangha River silk
    4
    Sangha River J: Aidan Coleman 5/1
    1. For Pleasure silk
      2
      For Pleasure J: Harry Bannister 7/5F
    2. Gorham's Cave silk
      3
      Gorham's Cave h J: Joshua Moore 250/1
Winning Trainer: Brian Ellison
Distances: 1 3/4, 7, 23
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:57 Kempton

Full Result
  1. Locker Room Talk silk
    1
    Locker Room Talk h J: Mr Jack Savage 7 9/2
  2. Crooks Peak silk
    6
    Crooks Peak p J: Micheal Nolan 33/1
  3. Solar Impulse silk
    7
    Solar Impulse p J: Charlie Todd 5 11/2
    1. Jaboticaba silk
      8
      Jaboticaba J: Tom Cannon 10/1
    2. Darling Maltaix silk
      3
      Darling Maltaix t J: Harry Cobden 6/4F
    3. Mr Medic silk
      4
      Mr Medic J: James Best 5/1
    4. Leapaway silk
      2
      Leapaway J: Tom O'Brien 8/1
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 1 1/4, 2 3/4, 4 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 2

15:32 Kempton

Full Result
  1. Silver Streak silk
    2
    Silver Streak J: Tom O'Brien 9/2
  2. Verdana Blue silk
    6
    Verdana Blue J: Nico de Boinville 1/2F
  3. Diego Du Charmil silk
    3
    Diego Du Charmil t J: Harry Cobden 10/1
    1. Teqany silk
      5
      Teqany t J: Harry Skelton 18/1
    2. Highly Prized silk
      4
      Highly Prized J: Jonathan Burke 28/1
    3. Brain Power silk
      1
      Brain Power p J: Aidan Coleman 14/1
Winning Trainer: Evan Williams
Distances: 6 1/2, 1, 1 1/4
Runners: 6

16:07 Kempton

Full Result
  1. Pontresina silk
    4
    Pontresina J: Jonathan Burke 3/1F
  2. Mortens Leam silk
    1
    Mortens Leam J: Nick Scholfield 28/1
  3. Raven's Tower silk
    7
    Raven's Tower J: Tom Cannon 8/1
    1. Top Decision silk
      9
      Top Decision t J: Jack Tudor 5 9/2
    2. Nightline silk
      5
      Nightline J: Paul O'Brien 3 10/1
    3. Poker School silk
      2
      Poker School p J: Charlie Todd 5 9/2
    4. Top Up The Fashion silk
      6
      Top Up The Fashion J: Harry Bannister 7/2
    5. Mr Mafia silk
      3
      Mr Mafia p J: James Best 11/1
Winning Trainer: Oliver Sherwood
Distances: 3/4, 4, 2 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

16:43 Kempton

Full Result
  1. Sunrise Ruby silk
    4
    Sunrise Ruby J: Nico de Boinville 1/2F
  2. Zarrar silk
    1
    Zarrar t J: Nick Scholfield 10/1
  3. The Domino Effect silk
    5
    The Domino Effect J: Aidan Coleman 100/30
    1. Al Kout silk
      2
      Al Kout J: Joshua Moore 12/1
    2. Rasaasy silk
      3
      Rasaasy J: Graham Carson 7 40/1
    3. Strike The Flint silk
      6
      Strike The Flint J: Micheal Nolan 66/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 5 1/2, 1, 9 1/2
Runners: 6

13:25 Naas

Full Result
  1. Power Under Me silk
    13 (8)
    Power Under Me J: Colin Keane 16/5
  2. Coulthard silk
    5 (10)
    Coulthard J: Leigh Roche 2/1F
  3. Yulong De Legend silk
    16 (2)
    Yulong De Legend J: Shane Foley 100/30
    1. Burj Malinka silk
      4 (11)
      Burj Malinka J: Mark Gallagher 40/1
    2. Hongkong Harmony silk
      9 (5)
      Hongkong Harmony J: Kevin Manning 16/5
    3. Covert Mission silk
      6 (4)
      Covert Mission J: Ben Coen 3 20/1
    4. Alzarri silk
      2 (3)
      Alzarri tp J: Emmet McNamara 100/1
    5. Never Seen Before silk
      12 (16)
      Never Seen Before J: Nathan Crosse 5 50/1
    6. Aingeal Dorcha silk
      1 (7)
      Aingeal Dorcha J: Andrew Slattery 3 40/1
    7. Macs Dilemma silk
      11 (9)
      Macs Dilemma J: Mikey Sheehy 7 66/1
    8. Rugaday silk
      14 (12)
      Rugaday J: Oisin Orr 66/1
    9. Dunum silk
      8 (1)
      Dunum J: Mark Enright 150/1
    10. Krypton Gold silk
      10 (6)
      Krypton Gold J: Robbie Colgan 18/1
    11. Brightburn silk
      3 (15)
      Brightburn J: Rory Cleary 50/1
    12. Sir Angelo silk
      15 (14)
      Sir Angelo J: Seamie Heffernan 50/1
    13. Debras Boy silk
      7 (13)
      Debras Boy J: Charlie O'Dwyer 10 200/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 2 1/4, 3, 3/4
Runners: 16

13:55 Naas

Full Result
  1. Elizabethan silk
    7 (13)
    Elizabethan J: Seamie Heffernan 100/30
  2. Elanora silk
    6 (3)
    Elanora J: Gavin Ryan 3 15/2
  3. Colfer Kay silk
    5 (7)
    Colfer Kay J: N G McCullagh 7/2
    1. Zara Mac silk
      18 (15)
      Zara Mac J: Leigh Roche 17/2
    2. You Owe Me Money silk
      17 (4)
      You Owe Me Money J: Tom Madden 33/1
    3. Pallasmore Lass silk
      13 (11)
      Pallasmore Lass J: Ben Coen 3 66/1
    4. Princess Sela silk
      14 (17)
      Princess Sela J: Chris Hayes 28/1
    5. Camdeboo silk
      4 (12)
      Camdeboo J: Shane Crosse 18/1
    6. Markievicz silk
      12 (10)
      Markievicz J: Robbie Colgan 150/1
    7. Semenya silk
      15 (6)
      Semenya J: Colin Keane 6/1
    8. Golden Lyric silk
      10 (1)
      Golden Lyric J: Shane Foley 9/4F
    9. Sincerest silk
      16 (16)
      Sincerest J: Declan McDonogh 100/1
    10. Ellabella silk
      8 (8)
      Ellabella J: Oisin Orr 250/1
    11. Bosca Cheoil silk
      3 (9)
      Bosca Cheoil J: Kevin Manning 50/1
    12. Kompromat silk
      11 (5)
      Kompromat J: Adam Farragher 7 66/1
    13. Boojoom silk
      2 (18)
      Boojoom b J: Gary Carroll 250/1
    14. Blue Bunny silk
      1 (14)
      Blue Bunny J: Mark Gallagher 150/1
    15. Gimme A Wink silk
      9 (2)
      Gimme A Wink J: Joe Doyle 80/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1 1/4, 3, 3/4
Runners: 18

14:30 Naas

Full Result
  1. Wood Ranger silk
    1 (4)
    Wood Ranger J: Nathan Crosse 5 15/8F
  2. Fine Distraction silk
    5 (6)
    Fine Distraction tb J: Leigh Roche 22/1
  3. King Wasp silk
    8 (1)
    King Wasp h J: Adam Farragher 7 28/1
    1. Barretstown silk
      3 (7)
      Barretstown p J: Tom Madden 10/1
    2. Brosna Empress silk
      6 (2)
      Brosna Empress p J: Shane Foley 5/1
    3. Dreams Delivered silk
      4 (3)
      Dreams Delivered b J: Mikey Sheehy 7 11/2
    4. Helvic Princess silk
      7 (8)
      Helvic Princess J: Colin Keane 4/1
    5. Viv Vance silk
      9 (5)
      Viv Vance t J: Chris Hayes 12/1
    6. Slan Tamall silk
      2 (10)
      Slan Tamall p J: Kevin Manning 16/1
    7. Rockin Jack silk
      10 (9)
      Rockin Jack t J: Andrew Slattery 3 50/1
Winning Trainer: W McCreery
Distances: 2 3/4, 2 1/4, 3
Runners: 10

15:05 Naas

Full Result
  1. Ecliptical silk
    5 (16)
    Ecliptical J: Colin Keane 9/2
  2. The Blue Panther silk
    6 (3)
    The Blue Panther t J: Chris Hayes 50/1
  3. Vafortino silk
    1 (4)
    Vafortino J: Declan McDonogh 6/1
    1. Snapraeterea silk
      2 (11)
      Snapraeterea J: Shane Crosse 11/4F
    2. Prairie Dancer silk
      9 (13)
      Prairie Dancer J: Mark Gallagher 20/1
    3. Huddle Up silk
      8 (1)
      Huddle Up h J: Nathan Crosse 50/1
    4. Amber Kite silk
      13 (7)
      Amber Kite J: Gary Carroll 18/1
    5. Supershock silk
      16 (18)
      Supershock J: Mark Enright 33/1
    6. Eastern Voice silk
      4 (2)
      Eastern Voice J: Kevin Manning 33/1
    7. Amazed By Grace silk
      10 (5)
      Amazed By Grace J: N G McCullagh 66/1
    8. Star Image silk
      7 (9)
      Star Image J: Leigh Roche 100/1
    9. Kauri Cliffs silk
      17 (8)
      Kauri Cliffs J: Trevor Whelan 16/1
    10. My Minervina silk
      14 (10)
      My Minervina J: Shane Foley 5/1
    11. Belle Image silk
      3 (17)
      Belle Image J: Robbie Colgan 5/1
    12. No Stopping Her silk
      15 (12)
      No Stopping Her J: Ronan Whelan 40/1
    13. Revolutme silk
      12 (15)
      Revolutme J: Ben Coen 100/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 1 1/4, 1/2, 1 3/4
Runners: 16 | Non Runners: 3

15:40 Naas

Full Result
  1. Parent's Prayer silk
    13 (15)
    Parent's Prayer J: Ben Coen 12/1
  2. Best On Stage silk
    1 (16)
    Best On Stage p J: Ronan Whelan 8/1
  3. Stormy Belle silk
    3 (11)
    Stormy Belle t J: Kevin Manning 80/1
    1. Secret Pulse silk
      15 (1)
      Secret Pulse J: Joe Doyle 18/1
    2. Darkest silk
      7 (8)
      Darkest b J: Michael Hussey 125/1
    3. Apricot Moon silk
      5 (4)
      Apricot Moon J: Gary Carroll 66/1
    4. Simply A Breeze silk
      2 (9)
      Simply A Breeze J: Gavin Ryan 9/1
    5. Soul Search silk
      16 (12)
      Soul Search b J: Colin Keane 7/2
    6. Etneya silk
      9 (6)
      Etneya J: Oisin Orr 2/1F
    7. Elfin Queen silk
      8 (10)
      Elfin Queen J: P B Beggy 33/1
    8. Salsa silk
      14 (17)
      Salsa b J: Emmet McNamara 22/1
    9. Celestial Object silk
      6 (3)
      Celestial Object p J: Shane Foley 12/1
    10. Faire Croire silk
      10 (7)
      Faire Croire J: Leigh Roche 80/1
    11. Holy Roman Empress silk
      11 (13)
      Holy Roman Empress J: Seamie Heffernan 22/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: 3, dht, nk
Runners: 14 | Non Runners: 3

16:15 Naas

Full Result
  1. Barrington Court silk
    1 (13)
    Barrington Court J: Shane Foley 15/8F
  2. Snapraeceps silk
    4 (2)
    Snapraeceps J: Declan McDonogh 11/1
  3. Yaxeni silk
    15 (4)
    Yaxeni J: Colin Keane 11/2
    1. Mighty Blue silk
      3 (1)
      Mighty Blue h J: Shane Crosse 7/2
    2. Sagrada Familia silk
      11 (12)
      Sagrada Familia t J: Gary Halpin 28/1
    3. Shamiyna silk
      12 (6)
      Shamiyna h J: Oisin Orr 12/1
    4. Starlight Dream silk
      13 (5)
      Starlight Dream J: Leigh Roche 28/1
    5. Tashi silk
      14 (15)
      Tashi J: Robbie Colgan 66/1
    6. Prose silk
      10 (3)
      Prose J: Emmet McNamara 18/1
    7. Lugnaquilla silk
      8 (9)
      Lugnaquilla J: Gavin Ryan 22/1
    8. Cerro Bayo silk
      2 (10)
      Cerro Bayo J: Kevin Manning 40/1
    9. Ennistymon silk
      7 (11)