12:35 Market Rasen

Full Result
  1. Perfect Myth silk
    2
    Perfect Myth ht J: Bryony Frost 9/2
  2. Aggy With It silk
    3
    Aggy With It J: Harry Skelton 3/1
  3. Mrs Hyde silk
    1
    Mrs Hyde J: Brian Hughes 9/4J
    1. Howdilyoudo silk
      7
      Howdilyoudo J: Page Fuller 3 50/1
    2. Go Chique silk
      6
      Go Chique J: Nico de Boinville 9/4J
    3. Winfola silk
      11
      Winfola J: Thomas Dowson 80/1
    4. Jenny Ren silk
      8
      Jenny Ren J: Robert Dunne 150/1
    5. Persuer silk
      9
      Persuer J: David Noonan 250/1
    6. Ginflix silk
      5
      Ginflix J: Richie McLernon 22/1
    7. Saga Sprint silk
      10
      Saga Sprint J: Nick Scholfield 300/1
    8. Brooklyn Belle silk
      4
      Brooklyn Belle J: Harry Bannister 200/1
Winning Trainer: Neil King
Distances: 3, 3 3/4, 11
Runners: 11

13:05 Market Rasen

Full Result
  1. Soldier On Parade silk
    1
    Soldier On Parade J: Jack Quinlan 13/8
  2. Hiconic silk
    2
    Hiconic J: Kielan Woods 4/5F
  3. Talking About You silk
    5
    Talking About You J: James Davies 6/1
    1. Utopian Lad silk
      4
      Utopian Lad J: James Bowen 50/1
    2. Poker Master silk
      3
      Poker Master J: Nick Scholfield 200/1
Winning Trainer: Amy Murphy
Distances: 12, 21, 7 1/2
Runners: 5

13:35 Market Rasen

Full Result
  1. Do You Know What silk
    6
    Do You Know What p J: Harry Skelton 11/4
  2. Royal Magic silk
    1
    Royal Magic tp J: Jordan Nailor 5 5/1
  3. Game Line silk
    9
    Game Line b J: James Bowen 10/1
    1. Aughnacurra King silk
      7
      Aughnacurra King t J: Kielan Woods 7/1
    2. Ballycrystal Court silk
      4
      Ballycrystal Court tb J: Nathan Moscrop 3 22/1
    3. Picknick Park silk
      10
      Picknick Park p J: Charlie Hammond 3 28/1
    4. High Counsel silk
      8
      High Counsel p J: Miss Immy Robinson 7 50/1
    5. Mister Mister silk
      11
      Mister Mister v J: Shane Quinlan 5 40/1
    6. Miami Present silk
      2
      Miami Present p J: Adam Wedge 10/1
    7. Waitonit silk
      3
      Waitonit J: Sam Twiston-Davies 9/4F
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 5, 2 1/4, 3
Runners: 10 | Non Runners: 1

14:10 Market Rasen

Full Result
  1. Dead Right silk
    9
    Dead Right J: Jonjo O'Neill Jr 11/1
  2. Before Midnight silk
    6
    Before Midnight J: James Bowen 9/1
  3. Buster Thomas silk
    14
    Buster Thomas J: Adam Wedge 9/2F
    1. Vinnie The Hoddie silk
      1
      Vinnie The Hoddie J: Jonathan Burke 12/1
    2. Luckofthedraw silk
      3
      Luckofthedraw J: Sam Twiston-Davies 6/1
    3. Pink Eyed Pedro silk
      4
      Pink Eyed Pedro t J: Connor Brace 3 33/1
    4. Lungarno Palace silk
      13
      Lungarno Palace J: Paddy Brennan 8/1
    5. Slanelough silk
      10
      Slanelough h J: Conor O'Farrell 14/1
    6. Mr Caffrey silk
      12
      Mr Caffrey p J: Charlie Hammond 3 33/1
    7. Fortunes Hiding silk
      11
      Fortunes Hiding t J: Thomas Willmott 5 50/1
    8. Fanzio silk
      5
      Fanzio t J: Paul O'Brien 3 11/1
    9. Neverbeen To Paris silk
      7
      Neverbeen To Paris p J: Daryl Jacob 9/1
    10. Bandsman silk
      15
      Bandsman tp J: Harry Skelton 15/2
    11. Rebel Royal silk
      8
      Rebel Royal J: Tom Cannon 22/1
    12. More Buck's silk
      16
      More Buck's t J: Sean Bowen 14/1
Winning Trainer: Neil Mulholland
Distances: 1 1/4, nk, 3 1/4
Runners: 15 | Non Runners: 1

14:45 Market Rasen

Full Result
  1. Marine One silk
    11
    Marine One J: Cillin Leonard 7 5/1J
  2. Pisgah Pike silk
    12
    Pisgah Pike t J: Jonathan Burke 10/1
  3. Strong Glance silk
    10
    Strong Glance J: Fergus Gregory 3 16/1
    1. Dino Velvet silk
      7
      Dino Velvet J: A P Heskin 20/1
    2. Beyond The Clouds silk
      1
      Beyond The Clouds t J: Brian Hughes 6/1
    3. Earlofthecotswolds silk
      4
      Earlofthecotswolds J: Sam Twiston-Davies 7/1
    4. Zambella silk
      5
      Zambella J: Daryl Jacob 16/1
    5. Swaffham Bulbeck silk
      8
      Swaffham Bulbeck t J: Jack Tudor 5 11/1
    6. Brandon Castle silk
      3
      Brandon Castle t J: Bryony Frost 11/1
    7. Red Force One silk
      9
      Red Force One J: Harry Cobden 5/1J
    8. Fair Mountain silk
      6
      Fair Mountain p J: Harry Skelton 12/1
    9. Highly Prized silk
      2
      Highly Prized J: Adam Wedge 11/1
Winning Trainer: Dr Richard Newland
Distances: shd, 6, nse
Runners: 12

15:20 Market Rasen

Full Result
  1. Cawthorne silk
    9
    Cawthorne ht J: Paddy Brennan 14/1
  2. Jessica Rabbit silk
    10
    Jessica Rabbit J: Max Kendrick 3 9/2
  3. The Crazed Moon silk
    2
    The Crazed Moon J: Brendan Powell 13/2
    1. Hypnos silk
      8
      Hypnos tp J: Richard Johnson 22/1
    2. Petitioner silk
      3
      Petitioner p J: Brian Hughes 3/1F
    3. Swilly Sunset silk
      7
      Swilly Sunset tb J: Kielan Woods 5/1
    4. No Quarter Asked silk
      1
      No Quarter Asked tp J: Sean Bowen 6/1
    5. Crimson King silk
      4
      Crimson King b J: Charlie Hammond 3 18/1
    6. Bullsempire silk
      6
      Bullsempire J: Jeremiah McGrath 11/1
    7. My Anchor silk
      11
      My Anchor J: Danny Burton 5 150/1
    8. Jesse Jude silk
      5
      Jesse Jude J: Joe Colliver 28/1
Winning Trainer: Oliver Greenall
Distances: 1/2, 19, 2 3/4
Runners: 11

15:55 Market Rasen

Full Result
  1. Oksana silk
    5
    Oksana t J: Jonathan England 18/5
  2. Say Nothing silk
    3
    Say Nothing t J: Kielan Woods 7/2
  3. Old Jewry silk
    8
    Old Jewry tp J: Jamie Bargary 16/1
    1. Glimpse Of Gold silk
      2
      Glimpse Of Gold t J: Alexander Thorne 5 100/30F
    2. Red Ochre silk
      6
      Red Ochre J: Ross Chapman 14/1
    3. Inca Gold silk
      4
      Inca Gold tv J: Richie McLernon 20/1
    4. Enchant Me silk
      10
      Enchant Me ht J: Richard Johnson 18/1
    5. Alcock And Brown silk
      7
      Alcock And Brown p J: Kevin Jones 3 10/1
    6. Take The Crown silk
      11
      Take The Crown t J: Alison Johnson 7 100/1
    7. Justice Knight silk
      1
      Justice Knight tb J: Richard Patrick 3 9/2
    8. Poniel silk
      9
      Poniel p J: Shane Quinlan 5 100/1
Winning Trainer: Sam England
Distances: 2 1/2, shd, 2 3/4
Runners: 11

16:25 Market Rasen

Full Result
  1. Sun Rising Hill silk
    10
    Sun Rising Hill J: Mr Benjamin Brackenbury 7 12/1
  2. Here Comes Johny silk
    5
    Here Comes Johny J: Fergus Gregory 3 9/4F
  3. Datsalrightgino silk
    3
    Datsalrightgino J: Page Fuller 3 4/1
    1. Jay Jay Reilly silk
      6
      Jay Jay Reilly J: William Marshall 7 11/2
    2. Rock On Tommy silk
      9
      Rock On Tommy J: Lewis Stones 7 18/1
    3. Baron Nelson silk
      1
      Baron Nelson J: Joe Anderson 10 8/1
    4. Thatsentertainment silk
      11
      Thatsentertainment J: Harry Kimber 7 22/1
    5. Juriste silk
      7
      Juriste J: Joe Williamson 7 50/1
    6. Dorking Rogue silk
      4
      Dorking Rogue J: Mr Tommie M O'Brien 3 4/1
    7. Beforeypushdachair silk
      2
      Beforeypushdachair J: Mr Andrew McBride 7 400/1
    8. Raiff silk
      8
      Raiff J: Mr Henry Newcombe 7 125/1
Winning Trainer: Alex Hales
Distances: 4 3/4, 2, 8 1/2
Runners: 11

12:50 Curragh

Full Result
  1. Santa Barbara silk
    11 (3)
    Santa Barbara J: Seamie Heffernan 9/2
  2. Kailash silk
    8 (2)
    Kailash J: Oisin Orr 10/1
  3. Star Official silk
    16 (18)
    Star Official J: Gavin Ryan 3 22/1
    1. My Minervina silk
      17 (20)
      My Minervina J: Conor Hoban 10/1
    2. Kalaroun silk
      10 (11)
      Kalaroun J: Ronan Whelan 22/1
    3. True Artist silk
      20 (8)
      True Artist J: W J Lee 33/1
    4. Belmont Avenue silk
      5 (21)
      Belmont Avenue t J: Declan McDonogh 3/1F
    5. Bonte Moi silk
      13 (19)
      Bonte Moi J: Tom Madden 4/1
    6. Snap Chap silk
      15 (6)
      Snap Chap J: Kevin Manning 13/2
    7. Hector De Maris silk
      2 (12)
      Hector De Maris J: P B Beggy 11/1
    8. Earl Of Tyrone silk
      7 (10)
      Earl Of Tyrone J: Robbie Colgan 100/1
    9. Lunar Power silk
      14 (1)
      Lunar Power J: Colin Keane 50/1
    10. Dazzling Spirit silk
      18 (4)
      Dazzling Spirit J: N G McCullagh 50/1
    11. Bamboo Bay silk
      1 (13)
      Bamboo Bay J: Shane Crosse 18/1
    12. Cu Roi silk
      12 (9)
      Cu Roi J: Killian Leonard 150/1
    13. Trusty Scout silk
      4 (5)
      Trusty Scout J: Andrew Slattery 3 40/1
    14. Sing Till Dawn silk
      3 (14)
      Sing Till Dawn J: Rory Cleary 33/1
    15. Coligni silk
      6 (15)
      Coligni J: Leigh Roche 66/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 2 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 18 | Non Runners: 3

13:25 Curragh

Full Result
  1. Belle Image silk
    4 (5)
    Belle Image J: Robbie Colgan 2/1F
  2. Rosie Bassett silk
    11 (15)
    Rosie Bassett h J: Tom Madden 14/1
  3. Avagardner silk
    3 (11)
    Avagardner J: Gary Carroll 20/1
    1. Huddle Up silk
      2 (4)
      Huddle Up J: W J Lee 7/2
    2. Hanbags N Gladrags silk
      14 (2)
      Hanbags N Gladrags J: Leigh Roche 66/1
    3. Supershock silk
      9 (7)
      Supershock J: Mark Enright 28/1
    4. Ones Are Wild silk
      1 (12)
      Ones Are Wild J: Gavin Ryan 3 6/1
    5. Ferrybank silk
      6 (3)
      Ferrybank J: Colin Keane 9/2
    6. Aingeal Dorcha silk
      5 (6)
      Aingeal Dorcha J: Andrew Slattery 3 40/1
    7. Wantsandneeds silk
      15 (9)
      Wantsandneeds J: Mark Gallagher 66/1
    8. Kind Power silk
      8 (8)
      Kind Power J: Ronan Whelan 9/1
    9. Catherine Chroi silk
      12 (10)
      Catherine Chroi J: Chris Hayes 50/1
    10. Forge Road silk
      10 (14)
      Forge Road J: Adam Farragher 7 150/1
    11. Enya Va silk
      13 (13)
      Enya Va J: Rory Cleary 66/1
Winning Trainer: Ms Sheila Lavery
Distances: 2 1/4, 1 1/4, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:00 Curragh

Full Result
  1. Tullypole Annie silk
    7 (3)
    Tullypole Annie J: Gavin Ryan 3 13/2
  2. Mass Gathering silk
    5 (2)
    Mass Gathering tb J: Ronan Whelan 12/1
  3. Viv Vance silk
    13 (13)
    Viv Vance t J: Chris Hayes 50/1
    1. Lisabetta silk
      12 (12)
      Lisabetta v J: Nathan Crosse 5 28/1
    2. Barretstown silk
      1 (9)
      Barretstown J: W J Lee 7/2F
    3. Equulei silk
      15 (4)
      Equulei J: Joe Doyle 66/1
    4. Jazz Dreamers silk
      14 (6)
      Jazz Dreamers b J: N G McCullagh 40/1
    5. Dreams Delivered silk
      2 (8)
      Dreams Delivered b J: Leigh Roche 4/1
    6. Amazing Emma silk
      11 (14)
      Amazing Emma J: Sean Bird 10 11/2
    7. Brosna Empress silk
      6 (7)
      Brosna Empress J: Tom Madden 5/1
    8. Caidok silk
      4 (11)
      Caidok p J: Rory Cleary 11/1
    9. Ablah silk
      8 (1)
      Ablah b J: Colin Keane 16/1
    10. Dream Katcher silk
      3 (15)
      Dream Katcher t J: Charlie O'Dwyer 10 28/1
    11. King Wasp silk
      9 (5)
      King Wasp J: Stephen Mooney 7 25/1
    12. Social Danzer silk
      10 (10)
      Social Danzer h J: Seamie Heffernan 33/1
Winning Trainer: John James Feane
Distances: 1 1/2, 1/2, 1 1/4
Runners: 15

14:35 Curragh

Full Result
  1. Midnight Fire silk
    4 (9)
    Midnight Fire t J: Mark Gallagher 7/2
  2. Glow Worm silk
    11 (10)
    Glow Worm p J: Gavin Ryan 3 11/2
  3. Gold Allure silk
    12 (14)
    Gold Allure J: Willie Byrne 7 33/1
    1. Soul Seeker silk
      8 (12)
      Soul Seeker b J: Oisin Orr 100/30F
    2. Majeski Man silk
      3 (11)
      Majeski Man t J: Gary Carroll 66/1
    3. Stalingrad silk
      9 (16)
      Stalingrad J: Mark Enright 4/1
    4. Royal Hideaway silk
      7 (7)
      Royal Hideaway J: J M Sheridan 5 66/1
    5. Soineanta silk
      15 (1)
      Soineanta t J: Kevin Manning 13/2
    6. Reflectionist silk
      6 (13)
      Reflectionist J: Chris Hayes 150/1
    7. Blue Raven silk
      2 (8)
      Blue Raven J: W J Lee 25/1
    8. Limit Long silk
      1 (3)
      Limit Long t J: Leigh Roche 12/1
    9. Hodd's Girl silk
      13 (4)
      Hodd's Girl J: Ronan Whelan 16/1
    10. Moving silk
      5 (5)
      Moving J: Rory Cleary 22/1
    11. Laurel Grove silk
      14 (15)
      Laurel Grove h J: Colin Keane 25/1
    12. Sophelanka silk
      16 (6)
      Sophelanka J: Tom Madden 80/1
Winning Trainer: Edward P Harty
Distances: nse, 1/2, 2
Runners: 15 | Non Runners: 1

15:15 Curragh

Full Result
  1. High Definition silk
    3 (13)
    High Definition J: Seamie Heffernan 9/5F
  2. Monaasib silk
    7 (3)
    Monaasib t J: Declan McDonogh 7/1
  3. Snapraeterea silk
    10 (4)
    Snapraeterea J: Shane Crosse 11/1
    1. Sir Lucan silk
      9 (12)
      Sir Lucan J: P B Beggy 40/1
    2. Reve De Vol silk
      8 (1)
      Reve De Vol J: Gary Carroll 14/1
    3. Southern Cape silk
      11 (2)
      Southern Cape J: Gavin Ryan 22/1
    4. Wuqood silk
      12 (7)
      Wuqood J: Oisin Orr 7/1
    5. Brazil silk
      2 (9)
      Brazil b J: Emmet McNamara 11/1
    6. Ides Of August silk
      4 (5)
      Ides Of August J: Colin Keane 12/1
    7. Jack Duggan silk
      5 (8)
      Jack Duggan J: Kevin Manning 40/1
    8. Ace Aussie silk
      1 (11)
      Ace Aussie J: Tom Madden 9/2
    9. Lifetime Legend silk
      6 (6)
      Lifetime Legend J: W J Lee 50/1
    10. Adakaz silk
      13 (10)
      Adakaz J: Robbie Colgan 250/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 3/4, 3, 1/2
Runners: 13

15:50 Curragh

Full Result
  1. Ventura Rebel silk
    7 (11)
    Ventura Rebel p J: Declan McDonogh 10/1
  2. Forever In Dreams silk
    8 (9)
    Forever In Dreams b J: Seamie Heffernan 5/1
  3. Summerghand silk
    4 (4)
    Summerghand p J: Oisin Orr 11/4J
    1. Romantic Proposal silk
      9 (8)
      Romantic Proposal J: Shane Crosse 9/1
    2. Urban Beat silk
      5 (12)
      Urban Beat J: Colin Keane 11/4J
    3. Southern Horse silk
      3 (5)
      Southern Horse J: Tom Madden 7/1
    4. Lil Grey silk
      10 (7)
      Lil Grey J: Robbie Colgan 16/1
    5. Son Of Rest silk
      2 (10)
      Son Of Rest b J: Chris Hayes 40/1
    6. Downforce silk
      1 (2)
      Downforce v J: W J Lee 12/1
    7. Schroders Mistake silk
      11 (3)
      Schroders Mistake p J: N G McCullagh 40/1
    8. Truth Prevails silk
      12 (1)
      Truth Prevails J: Leigh Roche 100/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 1/2, 1 1/2, shd
Runners: 11 | Non Runners: 1

16:20 Curragh

Full Result
  1. El Tren silk
    10 (6)
    El Tren b J: Miss J Walton 7 9/1
  2. Fiadhna silk
    13 (16)
    Fiadhna t J: Siobhan Rutledge 7 50/1
  3. Buckman Tavern silk
    1 (9)
    Buckman Tavern t J: Miss A B O'Connor 5 12/1
    1. Cardinal Rule silk
      15 (2)
      Cardinal Rule p J: Miss J Townend 7 10/1
    2. Place Des Vosges silk
      2 (21)
      Place Des Vosges J: Miss N Fahey 7 9/1
    3. Loingseoir silk
      11 (8)
      Loingseoir J: Nikita Kane 7 22/1
    4. Rock On Seamie silk
      16 (10)
      Rock On Seamie J: Miss S Larkin 7 8/1
    5. Chess Grand Master silk
      3 (19)
      Chess Grand Master J: Vanessa Maye 7 80/1
    6. Custers Mistake silk
      18 (18)
      Custers Mistake J: Jessica O'Gorman 7 14/1
    7. Shumaker silk
      14 (3)
      Shumaker J: Miss A O'Sullivan 7 7/1
    8. Commentariolus silk
      19 (12)
      Commentariolus J: Miss A Stevens 7 25/1
    9. Van Wert silk
      12 (13)
      Van Wert J: Miss R Dudfield 7 50/1
    10. Hazran silk
      7 (11)
      Hazran t J: Miss M O'Sullivan 5 16/1
    11. Maria Christina silk
      9 (4)
      Maria Christina p J: Ms R Hill 7 20/1
    12. Peregrine Run silk
      4 (20)
      Peregrine Run b J: Miss A Fahey 7 11/2
    13. Full Moon Magic silk
      6 (15)
      Full Moon Magic J: Ms L O'Neill 5/1F
    14. Belgoprince silk
      17 (14)
      Belgoprince t J: Miss S Ahern 7 40/1
    15. Recent Revelations silk
      5 (17)
      Recent Revelations t J: Ms E Elliott 7 16/1
Winning Trainer: Aidan Anthony Howard
Distances: 3 1/4, hd, nk
Runners: 18 | Non Runners: 3

16:50 Curragh

Full Result
  1. Carrytheone silk
    3 (13)
    Carrytheone h J: Shane B Kelly 3 11/2
  2. Mythologic silk
    10 (6)
    Mythologic J: Gavin Ryan 3 11/1
  3. Dance Jupiter silk
    4 (1)
    Dance Jupiter J: Shane Crosse 15/8F
    1. Maker Of Kings silk
      9 (4)
      Maker Of Kings t J: Sam Ewing 7 22/1
    2. Protagonist silk
      8 (10)
      Protagonist J: Tom Madden 10/1
    3. McCabe silk
      16 (7)
      McCabe tp J: Kevin Manning 18/1
    4. Breaking Story silk
      2 (2)
      Breaking Story J: Robbie Colgan 12/1
    5. Jassaar silk
      5 (17)
      Jassaar v J: Oisin Orr 14/1
    6. In From The Cold silk
      11 (18)
      In From The Cold J: Gary Carroll 7/1
    7. Mudlahhim silk
      14 (8)
      Mudlahhim t J: Declan McDonogh 18/1
    8. Luke Short silk
      13 (12)
      Luke Short J: W J Lee 14/1
    9. Khafaaq silk
      12 (15)
      Khafaaq v J: Andrew Slattery 3 22/1
    10. These Days silk
      15 (3)
      These Days t J: N G McCullagh 40/1
    11. Yulong Warrior silk
      7 (14)
      Yulong Warrior v J: Conor Hoban 80/1
Winning Trainer: J P Murtagh
Distances: 1/2, 1 1/4, 1 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 4

12:55 Haydock

Full Result
  1. Lady Hayes silk
    1 (6)
    Lady Hayes J: Ray Dawson 5 30/100F
  2. Turandot silk
    7 (8)
    Turandot J: Daniel Tudhope 6/1
  3. Nastasiya silk
    3 (1)
    Nastasiya J: James Doyle 28/1
    1. Rattling Rosie silk
      5 (2)
      Rattling Rosie J: Jane Elliott 40/1
    2. New Day silk
      4 (3)
      New Day J: Joe Fanning 16/1
    3. Whiskey 'N' Chips silk
      8 (9)
      Whiskey 'N' Chips J: Hector Crouch 10/1
    4. Myristica silk
      2 (10)
      Myristica J: David Allan 14/1
    5. Saulire Star silk
      6 (4)
      Saulire Star J: Graham Lee 28/1
    6. Wildcitydiva silk
      9 (7)
      Wildcitydiva J: Jason Hart 150/1
    7. Your Fancy silk
      10 (5)
      Your Fancy J: Rob Hornby 50/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 1, 1 1/2, 3/4
Runners: 10

13:30 Haydock

Full Result
  1. Dubai Honour silk
    5 (3)
    Dubai Honour J: Daniel Tudhope