12:40 Navan

Full Result
  1. Annexation silk
    10
    Annexation J: Rachael Blackmore 6/1
  2. Charcor silk
    1
    Charcor t J: Robbie Power 16/5
  3. Risk Factor silk
    5
    Risk Factor t J: J J Slevin 11/4
    1. Lignou silk
      4
      Lignou J: Sean Flanagan 22/1
    2. Tirmizi silk
      8
      Tirmizi J: Paul Townend 12/1
    3. Sempre Presto silk
      17
      Sempre Presto t J: M P Fogarty 50/1
    4. Utah silk
      9
      Utah t J: Liam McKenna 7 80/1
    5. Tennesse Waltz silk
      7
      Tennesse Waltz J: Mark Bolger 200/1
    6. Land Jet silk
      19
      Land Jet J: Patrick Corbett 80/1
    7. Fowlplay silk
      14
      Fowlplay t J: Jody McGarvey 100/1
    8. Military Star silk
      12
      Military Star t J: Harry Cleary 7 200/1
    9. Jubatus silk
      15
      Jubatus J: Kevin Sexton 100/1
    10. Glen Robin silk
      11
      Glen Robin J: B J Cooper 50/1
    11. Moyler silk
      13
      Moyler t J: Conor Maxwell 250/1
    12. Geraldo silk
      2
      Geraldo J: Jack Kennedy 6/4F
    13. Santorini Sun silk
      16
      Santorini Sun t J: Danny Hand 7 66/1
    14. Aubretia silk
      18
      Aubretia t J: Brian Hayes 80/1
Winning Trainer: Henry De Bromhead
Distances: 2 1/2, 1 3/4, nk
Runners: 17 | Non Runners: 4

13:10 Navan

Full Result
  1. The Mouse Doctor silk
    3
    The Mouse Doctor t J: Miss A B O'Connor 5 3/1F
  2. Mandarin Monarch silk
    4
    Mandarin Monarch p J: Miss H Duignan 7 6/1
  3. Arakan Quest silk
    5
    Arakan Quest t J: Miss T Quail 7 14/1
    1. Mon Storm silk
      9
      Mon Storm t J: Miss M O'Sullivan 7 25/1
    2. Ashton Court silk
      13
      Ashton Court p J: Emma Twomey 7 11/2
    3. One In All In silk
      6
      One In All In J: Miss R A Traynor 7 28/1
    4. Silver Star silk
      2
      Silver Star t J: Ms L O'Neill 11/1
    5. Shumaker silk
      1
      Shumaker J: Miss A O'Sullivan 7 11/1
    6. Scalor silk
      10
      Scalor t J: Miss J Townend 7 17/2
    7. Uncle Henry silk
      7
      Uncle Henry ht J: Miss A Stevens 7 10/1
    8. Cornakill Rose silk
      12
      Cornakill Rose J: Ms H Mooney 7 33/1
    9. Arthur Fonzarelli silk
      8
      Arthur Fonzarelli t J: Rachael Blackmore 13/2
Winning Trainer: A J Martin
Distances: 1 3/4, 1 1/4, 3/4
Runners: 12 | Non Runners: 1

13:45 Navan

Full Result
  1. Dreal Deal silk
    12
    Dreal Deal t J: Mr E P O'Brien 7 6/4F
  2. Myladyrose silk
    15
    Myladyrose t J: E Walsh 5 14/1
  3. Blue Markie silk
    9
    Blue Markie J: Darragh O'Keeffe 25/1
    1. The Great White silk
      4
      The Great White t J: Conor Maxwell 12/1
    2. Piranto silk
      16
      Piranto J: Jody McGarvey 50/1
    3. Esthers Marvel silk
      13
      Esthers Marvel t J: Simon Torrens 5 20/1
    4. Play The Part silk
      2
      Play The Part b J: Cathal Landers 5 40/1
    5. Balgowlah silk
      8
      Balgowlah p J: Adam Short 22/1
    6. Empire Escape silk
      1
      Empire Escape b J: Jack Kennedy 16/1
    7. Whitango silk
      11
      Whitango p J: Adam Williams 7 13/2
    8. Miraculum silk
      10
      Miraculum t J: Keith Donoghue 17/2
    9. Don't Let Go silk
      7
      Don't Let Go tp J: Ricky Doyle 3 16/1
    10. Long March silk
      6
      Long March t J: Conor McNamara 5 12/1
    11. Indian Admiral silk
      3
      Indian Admiral tp J: Denis O'Regan 80/1
    12. Nameloc silk
      5
      Nameloc J: Paul Townend 13/2
Winning Trainer: Ronan M P McNally
Distances: 6 1/2, nse, 3 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 1

14:20 Navan

Full Result
  1. Hewick silk
    1
    Hewick p J: Jody McGarvey 4/1J
  2. Vue En Seine silk
    8
    Vue En Seine J: Ian Power 8/1
  3. Clonguile Way silk
    13
    Clonguile Way v J: Conor Maxwell 6/1
    1. Trouble And Strife silk
      2
      Trouble And Strife tp J: Ryan Treacy 3 9/1
    2. Layla's Court silk
      7
      Layla's Court t J: P J O'Hanlon 7 33/1
    3. Grey Girly silk
      14
      Grey Girly ht J: J J Slevin 6/1
    4. Atalanta's Gold silk
      3
      Atalanta's Gold J: Barry Browne 3 22/1
    5. Raining Bird silk
      5
      Raining Bird J: Darragh O'Keeffe 20/1
    6. Super Sling silk
      11
      Super Sling tp J: E Walsh 5 40/1
    7. Dessie Deschamps silk
      10
      Dessie Deschamps tp J: Jack Kennedy 4/1J
    8. Megara silk
      16
      Megara tp J: Adam Short 50/1
    9. I Will Walk silk
      15
      I Will Walk t J: Simon Torrens 5 10/1
    10. Stowaway To Heaven silk
      12
      Stowaway To Heaven J: B J Cooper 14/1
Winning Trainer: John Joseph Hanlon
Distances: 3 3/4, 1, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 3

14:55 Navan

Full Result
  1. Road To Dubai silk
    1
    Road To Dubai J: Jack Kennedy 4/11F
  2. Fontainbleau silk
    3
    Fontainbleau J: Liam McKenna 7 33/1
  3. Monoxide silk
    4
    Monoxide h J: Gearoid Brouder 7 9/1
    1. Little Lady Lu silk
      6
      Little Lady Lu J: Conor McNamara 5 7/2
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 12, 21
Runners: 4 | Non Runners: 2

15:30 Navan

Full Result
  1. Somptueux silk
    8
    Somptueux J: Rachael Blackmore 5/2
  2. Fred The Foot silk
    2
    Fred The Foot tp J: Robbie Power 11/4
  3. Lever Du Soleil silk
    4
    Lever Du Soleil J: Conor McNamara 5 9/4F
    1. Brex Drago silk
      1
      Brex Drago J: Sean Flanagan 6/1
    2. Present In Court silk
      6
      Present In Court J: Keith Donoghue 15/2
    3. Larry Looby silk
      3
      Larry Looby J: Ryan Treacy 3 100/1
Winning Trainer: Henry De Bromhead
Distances: 8, 3 3/4, 2 1/4
Runners: 6 | Non Runners: 2

16:05 Navan

Full Result
  1. Touch Of Oscar silk
    3
    Touch Of Oscar J: J J Slevin 8/1
  2. Benefit Run silk
    2
    Benefit Run J: Sean O'Keeffe 3 7/4F
  3. Whatsinthecorner silk
    6
    Whatsinthecorner t J: Jody McGarvey 7/2
    1. Crimson Chief silk
      7
      Crimson Chief J: Mike O'Connor 7 13/2
    2. Cusp Of Carabelli silk
      1
      Cusp Of Carabelli J: Sean Flanagan 6/1
    3. Little Haarth silk
      8
      Little Haarth J: Ryan Treacy 3 20/1
    4. Mister Eddman silk
      4
      Mister Eddman t J: Barry Browne 3 8/1
    5. Presenting Mahler silk
      9
      Presenting Mahler J: Danny Mullins 40/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 2 1/2, 1 1/4, 3
Runners: 8 | Non Runners: 1

16:35 Navan

Full Result
  1. Sundrenched silk
    5
    Sundrenched J: Liam McKenna 7 5/1
  2. Hes A Hardy Bloke silk
    3
    Hes A Hardy Bloke J: Michael Stenson 7 3/1
  3. Gladiatorial silk
    2
    Gladiatorial J: Mr P W Mullins 5/2F
    1. The Dude Abides silk
      6
      The Dude Abides J: Miss S Lynam 7 25/1
    2. Archies Charm silk
      1
      Archies Charm J: Ms L O'Neill 6/1
    3. Sienne D'or silk
      10
      Sienne D'or t J: Mr E P O'Brien 7 33/1
    4. Night Hollow silk
      9
      Night Hollow J: Mr Finian Maguire 20/1
    5. Eaton Lady silk
      12
      Eaton Lady J: Mr D G Lavery 3 8/1
    6. Kessler silk
      4
      Kessler J: Mr M J O'Hare 16/1
    7. Wailing Woods silk
      11
      Wailing Woods J: Richard Condon 7 20/1
    8. Go On Now silk
      8
      Go On Now J: Mr J I Duggan 7 80/1
Winning Trainer: J J Lambe
Distances: hd, 3, 3/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

13:05 Newbury

Full Result
  1. Oo De Lally silk
    9 (5)
    Oo De Lally J: David Probert 125/1
  2. Aratus silk
    2 (1)
    Aratus J: Adam Kirby 33/1
  3. Luxy Lou silk
    14 (9)
    Luxy Lou J: Pat Dobbs 50/1
    1. Mithras silk
      7 (4)
      Mithras J: Robert Havlin 4/6F
    2. Aerion Power silk
      1 (11)
      Aerion Power J: Silvestre De Sousa 3/1
    3. Mind That Jet silk
      6 (3)
      Mind That Jet t J: Louis Steward 66/1
    4. Sea Crossing silk
      11 (2)
      Sea Crossing J: Hollie Doyle 16/1
    5. Saratoga Gold silk
      10 (14)
      Saratoga Gold J: William Buick 40/1
    6. Expect To Succeed silk
      3 (13)
      Expect To Succeed J: David Egan 16/1
    7. Muhalhel silk
      8 (10)
      Muhalhel J: James Doyle 20/1
    8. Innovator silk
      5 (8)
      Innovator J: Jason Watson 33/1
    9. Dream Date Diva silk
      13 (7)
      Dream Date Diva J: Sam Hitchcott 200/1
    10. Zuhair silk
      12 (6)
      Zuhair J: Jim Crowley 12/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 3/4, 2 1/4, 2
Runners: 13 | Non Runners: 1

13:40 Newbury

Full Result
  1. Lazuli silk
    7 (9)
    Lazuli J: William Buick 5/2
  2. Tis Marvellous silk
    6 (4)
    Tis Marvellous t J: Adam Kirby 5/1
  3. Equilateral silk
    1 (3)
    Equilateral J: Hollie Doyle 13/8F
    1. Glamorous Anna silk
      9 (2)
      Glamorous Anna p J: William Cox 16/1
    2. Ornate silk
      4 (1)
      Ornate p J: Silvestre De Sousa 22/1
    3. Tinto silk
      5 (8)
      Tinto b J: Jim Crowley 14/1
    4. Wise Words silk
      8 (6)
      Wise Words J: P J McDonald 10/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 1, nse, 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 2

14:15 Newbury

Full Result
  1. Ilaraab silk
    10 (12)
    Ilaraab J: Martin Dwyer 15/2
  2. Royal Marine silk
    2 (5)
    Royal Marine t J: Pat Cosgrave 12/1
  3. Kingbrook silk
    12 (8)
    Kingbrook J: David Probert 8/1
    1. Tenbury Wells silk
      11 (1)
      Tenbury Wells J: William Buick 3/1F
    2. Chatez silk
      6 (2)
      Chatez J: David Egan 40/1
    3. Maydanny silk
      1 (9)
      Maydanny J: Jim Crowley 13/2
    4. Good Birthday silk
      7 (11)
      Good Birthday p J: Silvestre De Sousa 9/1
    5. The City's Phantom silk
      13 (4)
      The City's Phantom J: Hollie Doyle 6/1
    6. Starcat silk
      8 (10)
      Starcat t J: P J McDonald 7/1
    7. Ouzo silk
      4 (7)
      Ouzo J: Pat Dobbs 14/1
    8. Mandarin silk
      9 (3)
      Mandarin J: James Doyle 28/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: nk, 3/4, 1 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

14:50 Newbury

Full Result
  1. Elarqam silk
    3 (2)
    Elarqam J: Jim Crowley 2/1
  2. Desert Encounter silk
    2 (1)
    Desert Encounter h J: William Buick 4/1
  3. Extra Elusive silk
    1 (4)
    Extra Elusive J: Hollie Doyle 6/4F
    1. Gifts Of Gold silk
      4 (3)
      Gifts Of Gold v J: Pat Cosgrave 7/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 1 1/2, 1 1/4, 2
Runners: 4

15:25 Newbury

Full Result
  1. Alkumait silk
    1 (1)
    Alkumait J: Jim Crowley 8/1
  2. Fivethousandtoone silk
    6 (4)
    Fivethousandtoone J: Silvestre De Sousa 5/2F
  3. Rhythm Master silk
    8 (6)
    Rhythm Master J: P J McDonald 3/1
    1. First Edition silk
      5 (2)
      First Edition J: Adam Kirby 33/1
    2. Bahrain Pride silk
      2 (3)
      Bahrain Pride J: James Doyle 9/2
    3. Cairn Gorm silk
      3 (8)
      Cairn Gorm J: William Buick 18/1
    4. Devilwala silk
      4 (5)
      Devilwala J: Rossa Ryan 15/2
    5. Line Of Departure silk
      7 (7)
      Line Of Departure J: David Egan 11/1
Winning Trainer: Marcus Tregoning
Distances: 3/4, 2 3/4, 1/2
Runners: 8

16:00 Newbury

Full Result
  1. Ibiza Rocks silk
    4 (5)
    Ibiza Rocks J: William Buick 11/1
  2. Siam Fox silk
    8 (7)
    Siam Fox J: Silvestre De Sousa 7/2F
  3. Beautiful Bertie silk
    1 (14)
    Beautiful Bertie J: Jason Watson 4/1
    1. Mr Trick silk
      5 (2)
      Mr Trick J: Pat Dobbs 16/1
    2. Our New Buddy silk
      13 (8)
      Our New Buddy J: Harry Bentley 6/1
    3. Ensyaaby silk
      2 (4)
      Ensyaaby J: Jim Crowley 14/1
    4. Sweet Bertie silk
      9 (3)
      Sweet Bertie J: Martin Dwyer 28/1
    5. Achelois silk
      10 (13)
      Achelois J: David Probert 28/1
    6. Rifleman silk
      6 (10)
      Rifleman J: Robert Havlin 15/2
    7. Decadent silk
      11 (1)
      Decadent J: Rossa Ryan 40/1
    8. Gearing's Point silk
      12 (12)
      Gearing's Point J: Hollie Doyle 40/1
    9. Run To Freedom silk
      7 (6)
      Run To Freedom J: David Egan 40/1
    10. Tick Toch silk
      14 (9)
      Tick Toch J: James Doyle 6/1
    11. French Conquest silk
      3 (11)
      French Conquest J: Adam Kirby 22/1
Winning Trainer: Charles Hills
Distances: nk, nse, nk
Runners: 14

16:30 Newbury

Full Result
  1. Epic Endeavour silk
    17 (10)
    Epic Endeavour J: David Egan 10/1
  2. Karibana silk
    7 (4)
    Karibana J: William Buick 11/2C
  3. Marshal Dan silk
    10 (6)
    Marshal Dan J: Martin Dwyer 6/1
    1. Blackheath silk
      4 (2)
      Blackheath J: Hollie Doyle 16/1
    2. Dirty Rascal silk
      13 (16)
      Dirty Rascal J: David Probert 40/1
    3. La Maquina silk
      9 (17)
      La Maquina t J: Nicola Currie 18/1
    4. Evening Sun silk
      5 (11)
      Evening Sun J: Jason Watson 7/1
    5. Almufti silk
      2 (8)
      Almufti tv J: James Doyle 11/2C
    6. Diocles Of Rome silk
      6 (1)
      Diocles Of Rome J: Harry Bentley 11/2C
    7. Nigel Nott silk
      11 (7)
      Nigel Nott J: Silvestre De Sousa 14/1
    8. Manigordo silk
      3 (15)
      Manigordo J: Pat Dobbs 33/1
    9. Sir Titan silk
      14 (14)
      Sir Titan J: Hayley Turner 25/1
    10. Boy In The Bar silk
      16 (3)
      Boy In The Bar v J: P J McDonald 20/1
    11. Major Valentine silk
      8 (5)
      Major Valentine J: Ciaran Mckee 150/1
    12. Baashir silk
      12 (12)
      Baashir J: Jim Crowley 10/1
    13. Ziggle Pops silk
      15 (9)
      Ziggle Pops J: Rossa Ryan 40/1
    14. Lyndon B silk
      1 (13)
      Lyndon B b J: Adam Kirby 66/1
Winning Trainer: William Muir
Distances: 3/4, nk, hd
Runners: 17

17:05 Newbury

Full Result
  1. Union silk
    7 (3)
    Union J: David Egan 15/2
  2. Fox Vardy silk
    2 (6)
    Fox Vardy J: Silvestre De Sousa 7/4F
  3. Natty Night silk
    6 (5)
    Natty Night J: Martin Dwyer 3/1
    1. Tonyx silk
      5 (1)
      Tonyx J: David Probert 7/1
    2. All Yours silk
      1 (7)
      All Yours J: Adam Kirby 33/1
    3. Petite Jack silk
      3 (2)
      Petite Jack p J: Rossa Ryan 40/1
    4. Cardano silk
      4 (4)
      Cardano J: William Buick 4/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: nk, 1 1/4, nk
Runners: 7

13:20 Ayr

Full Result
  1. Recovery Run silk
    3 (3)
    Recovery Run J: Oisin Murphy 16/5
  2. Heights Of Abraham silk
    6 (1)
    Heights Of Abraham J: Shane Gray 8/1
  3. Pythagoras silk
    1 (2)
    Pythagoras J: Andrea Atzeni 13/8F
    1. A Boy Named Ivy silk
      4 (6)
      A Boy Named Ivy J: Kevin Stott 13/2
    2. Diamond Haze silk
      7 (4)
      Diamond Haze J: Connor Beasley 14/1
    3. Longlai silk
      2 (7)
      Longlai J: Sean Levey 11/1
    4. Intello Boy silk
      5 (5)
      Intello Boy J: David Allan 8/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 1/2, 3/4, shd
Runners: 7

13:55 Ayr

Full Result
  1. Addeybb silk
    1 (1)
    Addeybb p J: Tom Marquand 11/10F
  2. Lord Glitters silk
    5 (2)
    Lord Glitters J: Daniel Tudhope 13/2
  3. San Donato silk
    6 (3)
    San Donato J: Andrea Atzeni 12/1
    1. Euchen Glen silk
      3 (6)
      Euchen Glen J: Paul Mulrennan 14/1
    2. What's The Story silk
      7 (4)
      What's The Story p J: Callum Rodriguez 40/1
    3. Fox Chairman silk
      4 (7)
      Fox Chairman J: Oisin Murphy 85/40
    4. Dalgarno silk
      2 (5)
      Dalgarno J: Richard Kingscote 66/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 3/4, 2 1/4, nk
Runners: 7

14:30 Ayr

Full Result
  1. Magical Spirit silk
    20 (4)
    Magical Spirit J: Kevin Stott 18/1
  2. Admirality silk
    16 (5)
    Admirality J: Ben Curtis 17/2
  3. I Am A Dreamer silk
    25 (7)
    I Am A Dreamer J: Tyler Heard 7 25/1
    1. Northernpowerhouse silk
      24 (11)
      Northernpowerhouse p J: Graham Lee 33/1
    2. Aberama Gold silk
      8 (1)
      Aberama Gold J: Shane Gray 20/1
    3. Bernardo O'Reilly silk
      10 (16)
      Bernardo O'Reilly J: Paul Mulrennan 14/1
    4. Hyperfocus silk
      5 (18)
      Hyperfocus p J: Rachel Richardson 28/1
    5. Arbalet silk
      14 (2)
      Arbalet tp J: Josephine Gordon 16/1
    6. Show Me Show Me silk
      17 (3)
      Show Me Show Me p J: Paddy Mathers 40/1
    7. Danzan silk
      22 (17)
      Danzan J: Duran Fentiman 20/1
    8. Aplomb silk
      3 (10)
      Aplomb tp J: Tom Marquand 18/1
    9. King's Lynn silk
      9 (6)
      King's Lynn J: Oisin Murphy 4/1F
    10. Illusionist silk
      23 (8)
      Illusionist J: Sam James 40/1
    11. Lord Oberon silk
      18 (14)
      Lord Oberon tp J: Clifford Lee 16/1
    12. Louie De Palma silk
      13 (13)
      Louie De Palma J: Hector Crouch 33/1
    13. Brian The Snail silk
      11 (12)
      Brian The Snail J: Paul Hanagan 22/1
    14. Golden Apollo silk
      1 (19)
      Golden Apollo tp J: David Allan 10/1
    15. Muscika silk
      12 (24)
      Muscika p J: Daniel Tudhope 33/1
    16. Atalanta's Boy silk
      4 (15)
      Atalanta's Boy h J: Thomas Greatrex 3 6/1
    17. Get Knotted silk
      7 (20)
      Get Knotted p J: Callum Rodriguez 18/1
    18. Rathbone silk
      15 (22)
      Rathbone p J: Tom Eaves 14/1
    19. Dylan De Vega silk
      21 (25)
      Dylan De Vega J: Tony Hamilton 80/1
    20. Citron Major silk
      19 (21)
      Citron Major v J: Rowan Scott 66/1
    21. Wasntexpectingthat silk
      6 (23)
      Wasntexpectingthat J: Barry McHugh 40/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 3 1/2, 3/4, hd
Runners: 24 | Non Runners: 1

15:05 Ayr

Full Result
  1. Umm Kulthum silk
    15 (4)
    Umm Kulthum J: Paul Hanagan 9/4F
  2. Scarlet Bear silk
    10 (1)
    Scarlet Bear J: Richard Kingscote 8/1
  3. Lullaby Moon silk
    5 (14)
    Lullaby Moon J: Rob Hornby 10/1
    1. Mamba Wamba silk
      6 (10)
      Mamba Wamba p J: Barry McHugh 12/1
    2. Illykato silk
      4 (6)
      Illykato J: Tom Marquand 13/2
    3. Country Carnival silk
      2 (3)
      Country Carnival J: Daniel Tudhope 20/1
    4. Quiet Assassin silk
      8 (5)
      Quiet Assassin J: Oisin Murphy 18/1
    5. Red Fascinator silk
      9 (15)
      Red Fascinator J: Clifford Lee 11/1
    6. Setantii Girl silk
      12 (12)
      Setantii Girl J: Tom Eaves 50/1
    7. She's So Nice silk
      13 (8)