13:15 Doncaster

Full Result
  1. Matthew Flinders silk
    8 (1)
    Matthew Flinders J: Tom Marquand 5/2F
  2. Magical Morning silk
    5 (9)
    Magical Morning J: Frankie Dettori 7/1
  3. Diocles Of Rome silk
    10 (12)
    Diocles Of Rome J: Harry Bentley 7/1
    1. La Trinidad silk
      12 (6)
      La Trinidad J: James Sullivan 11/2
    2. King Ottokar silk
      1 (2)
      King Ottokar v J: Martin Harley 16/1
    3. Firmament silk
      4 (4)
      Firmament p J: Daniel Tudhope 25/1
    4. Teston silk
      2 (7)
      Teston p J: Silvestre De Sousa 12/1
    5. Aweedram silk
      7 (5)
      Aweedram J: Ray Dawson 5 14/1
    6. Sandret silk
      11 (11)
      Sandret J: Cam Hardie 25/1
    7. Overwrite silk
      9 (8)
      Overwrite J: Andrea Atzeni 8/1
    8. Misty Grey silk
      6 (3)
      Misty Grey J: Joe Fanning 18/1
    9. Another Touch silk
      3 (10)
      Another Touch J: Jamie Spencer 33/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: 1 1/4, 3/4, 1 1/2
Runners: 12

13:50 Doncaster

Full Result
  1. Chindit silk
    3 (7)
    Chindit J: Pat Dobbs 15/8
  2. Albasheer silk
    1 (5)
    Albasheer J: Jim Crowley 7/4F
  3. State Of Rest silk
    7 (3)
    State Of Rest J: Tom Marquand 13/2
    1. Mujbar silk
      5 (1)
      Mujbar J: Dane O'Neill 16/1
    2. Devious Company silk
      4 (6)
      Devious Company J: Richard Kingscote 7/1
    3. Saint Lawrence silk
      6 (4)
      Saint Lawrence J: Andrea Atzeni 16/1
    4. Broxi silk
      2 (2)
      Broxi J: Shane Gray 80/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: 1, shd, 7 1/2
Runners: 7

14:25 Doncaster

Full Result
  1. Stone Of Destiny silk
    12 (18)
    Stone Of Destiny J: Silvestre De Sousa 16/1
  2. Danzeno silk
    1 (4)
    Danzeno J: Ray Dawson 5 11/2F
  3. Yimou silk
    17 (13)
    Yimou J: George Downing 25/1
    1. Arecibo silk
      11 (14)
      Arecibo p J: Daniel Tudhope 15/2
    2. Mountain Peak silk
      6 (19)
      Mountain Peak J: Andrea Atzeni 14/1
    3. Barbill silk
      2 (6)
      Barbill J: Tom Marquand 18/1
    4. Konchek silk
      9 (1)
      Konchek tv J: Adam Kirby 18/1
    5. Rock On Baileys silk
      15 (17)
      Rock On Baileys b J: Lewis Edmunds 33/1
    6. Orvar silk
      14 (20)
      Orvar J: Pat Dobbs 40/1
    7. Royal Residence silk
      21 (2)
      Royal Residence J: Royston Ffrench 66/1
    8. Wentworth Falls silk
      10 (11)
      Wentworth Falls p J: Connor Beasley 9/1
    9. Jawwaal silk
      8 (21)
      Jawwaal J: Callum Rodriguez 7/1
    10. Saluti silk
      20 (3)
      Saluti J: Harry Bentley 18/1
    11. Soldier's Minute silk
      5 (22)
      Soldier's Minute h J: Shane Gray 14/1
    12. Han Solo Berger silk
      16 (7)
      Han Solo Berger p J: George Wood 28/1
    13. Meraas silk
      3 (8)
      Meraas J: Joe Fanning 11/1
    14. Ginger Jam silk
      22 (5)
      Ginger Jam J: Faye McManoman 5 28/1
    15. A Momentofmadness silk
      13 (10)
      A Momentofmadness t J: Dane O'Neill 10/1
    16. Justanotherbottle silk
      7 (9)
      Justanotherbottle p J: Kevin Stott 25/1
    17. Deputise silk
      18 (15)
      Deputise J: Cam Hardie 66/1
    18. Wedding Date silk
      19 (12)
      Wedding Date J: Theodore Ladd 3 22/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 1 1/4, 2, 3/4
Runners: 21 | Non Runners: 1

15:00 Doncaster

Full Result
  1. Wichita silk
    8 (2)
    Wichita J: Frankie Dettori 11/4F
  2. One Master silk
    6 (8)
    One Master J: Tom Marquand 7/2
  3. Molatham silk
    7 (6)
    Molatham J: Jim Crowley 3/1
    1. Urban Icon silk
      4 (7)
      Urban Icon J: Pat Dobbs 12/1
    2. Limato silk
      1 (3)
      Limato J: Adam Kirby 9/2
    3. Shine So Bright silk
      3 (5)
      Shine So Bright J: Silvestre De Sousa 25/1
    4. Breathtaking Look silk
      5 (4)
      Breathtaking Look t J: Andrea Atzeni 14/1
    5. Marie's Diamond silk
      2 (1)
      Marie's Diamond J: Joe Fanning 50/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: shd, 2, nk
Runners: 8

15:35 Doncaster

Full Result
  1. Galileo Chrome silk
    4 (12)
    Galileo Chrome J: Tom Marquand 4/1
  2. Berkshire Rocco silk
    1 (8)
    Berkshire Rocco J: Andrea Atzeni 16/1
  3. Pyledriver silk
    8 (4)
    Pyledriver J: Martin Dwyer 9/2
    1. Santiago silk
      9 (6)
      Santiago J: Frankie Dettori 5/2F
    2. Hukum silk
      5 (1)
      Hukum J: Jim Crowley 7/2
    3. Dawn Patrol silk
      2 (10)
      Dawn Patrol J: P B Beggy 22/1
    4. Subjectivist silk
      10 (5)
      Subjectivist J: Joe Fanning 16/1
    5. Sunchart silk
      11 (7)
      Sunchart J: Andrew Slattery 80/1
    6. Tyson Fury silk
      12 (3)
      Tyson Fury J: Kieran Shoemark 40/1
    7. Mythical silk
      7 (9)
      Mythical J: Emmet McNamara 66/1
    8. Mohican Heights silk
      6 (2)
      Mohican Heights J: Jamie Spencer 22/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: nk, 1, shd
Runners: 11 | Non Runners: 1

16:05 Doncaster

Full Result
  1. Lone Eagle silk
    3 (8)
    Lone Eagle J: Silvestre De Sousa 3/1
  2. Legend Of Dubai silk
    4 (5)
    Legend Of Dubai J: Andrea Atzeni 11/8F
  3. Mark Of The Man silk
    1 (7)
    Mark Of The Man J: Dane O'Neill 9/1
    1. Time Interval silk
      8 (1)
      Time Interval J: Richard Kingscote 6/1
    2. State Patrol silk
      7 (4)
      State Patrol J: Kieran Shoemark 20/1
    3. Patient Dream silk
      5 (6)
      Patient Dream J: Harry Bentley 7/1
Winning Trainer: Martyn Meade
Distances: 1 1/4, hd, 4
Runners: 6 | Non Runners: 2

17:15 Doncaster

Full Result
  1. Away He Goes silk
    3 (4)
    Away He Goes J: Jim Crowley 100/30
  2. Mankayan silk
    4 (3)
    Mankayan v J: Stevie Donohoe 9/4F
  3. Toronto silk
    5 (1)
    Toronto J: Andrea Atzeni 11/1
    1. Al Muffrih silk
      2 (5)
      Al Muffrih p J: Tom Marquand 7/2
    2. Spanish Archer silk
      1 (2)
      Spanish Archer h J: Daniel Muscutt 100/30
Winning Trainer: Ismail Mohammed
Distances: 3, 9, 5
Runners: 5

14:00 Leopardstown

Full Result
  1. Monday silk
    6 (2)
    Monday J: Seamie Heffernan 12/1
  2. No Speak Alexander silk
    9 (12)
    No Speak Alexander J: Shane Foley 11/2
  3. A Taad Moody silk
    1 (1)
    A Taad Moody J: Colin Keane 17/2
    1. Vario silk
      13 (4)
      Vario J: Oisin Orr 14/1
    2. More Beautiful silk
      7 (3)
      More Beautiful J: Ryan Moore 9/4F
    3. Sister Rosetta silk
      10 (10)
      Sister Rosetta J: Gary Carroll 18/1
    4. Earth Strike silk
      3 (6)
      Earth Strike J: Declan McDonogh 7/2
    5. Allagar silk
      2 (5)
      Allagar p J: Kevin Manning 33/1
    6. New Emerald Bay silk
      8 (11)
      New Emerald Bay J: W J Lee 17/2
    7. Sweet Gardenia silk
      12 (13)
      Sweet Gardenia J: Robbie Colgan 28/1
    8. Keeper Of Time silk
      4 (9)
      Keeper Of Time J: Donagh O'Connor 40/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 3/4, 1 1/2, 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

14:35 Leopardstown

Full Result
  1. Halimi silk
    4 (13)
    Halimi J: Kevin Manning 18/1
  2. Shoshone Warrior silk
    9 (7)
    Shoshone Warrior J: Wayne Lordan 33/1
  3. Powerful Ted silk
    13 (10)
    Powerful Ted J: Colin Keane 14/1
    1. Springbank silk
      17 (20)
      Springbank b J: Gary Halpin 14/1
    2. Buildmeupbuttercup silk
      2 (14)
      Buildmeupbuttercup t J: J M Sheridan 5 13/2
    3. Royal Illusion silk
      6 (19)
      Royal Illusion J: Paddy Harnett 7 33/1
    4. Mirann silk
      1 (8)
      Mirann J: Shane Foley 9/2F
    5. Monument Valley silk
      7 (12)
      Monument Valley b J: Seamie Heffernan 11/1
    6. Persia silk
      8 (11)
      Persia J: Ryan Moore 11/2
    7. Jon Ess silk
      16 (21)
      Jon Ess J: Tom Madden 100/1
    8. Grandmaster Flash silk
      14 (6)
      Grandmaster Flash b J: Declan McDonogh 17/2
    9. Winner Takes Itall silk
      18 (17)
      Winner Takes Itall J: William Buick 11/2
    10. Never Do Nothing silk
      11 (16)
      Never Do Nothing J: Chris Hayes 40/1
    11. Kasperenko silk
      12 (1)
      Kasperenko tv J: W J Lee 50/1
    12. Arthurian Fame silk
      3 (5)
      Arthurian Fame J: Trevor Whelan 18/1
    13. Edification silk
      10 (3)
      Edification J: Shane B Kelly 3 50/1
    14. Emperor Of The Sun silk
      5 (15)
      Emperor Of The Sun J: Gavin Ryan 3 11/1
    15. Questionare silk
      15 (2)
      Questionare J: Gary Carroll 66/1
Winning Trainer: J S Bolger
Distances: 1/2, 3/4, nse
Runners: 18 | Non Runners: 3

15:10 Leopardstown

Full Result
  1. Champers Elysees silk
    4 (8)
    Champers Elysees J: Colin Keane 9/2
  2. Peaceful silk
    9 (11)
    Peaceful J: Seamie Heffernan 11/4
  3. Fancy Blue silk
    5 (5)
    Fancy Blue J: Ryan Moore 9/4F
    1. Know It All silk
      6 (10)
      Know It All J: Cieren Fallon 10/1
    2. Albigna silk
      3 (3)
      Albigna J: Shane Foley 9/1
    3. Valeria Messalina silk
      11 (4)
      Valeria Messalina J: William Buick 11/1
    4. So Wonderful silk
      10 (7)
      So Wonderful b J: Wayne Lordan 25/1
    5. Lady Wannabe silk
      1 (9)
      Lady Wannabe J: Chris Hayes 150/1
    6. New York Girl silk
      8 (6)
      New York Girl J: Declan McDonogh 40/1
    7. Wilds Dreams silk
      2 (1)
      Wilds Dreams J: W J Lee 40/1
    8. Love Locket silk
      7 (2)
      Love Locket b J: Michael Hussey 66/1
Winning Trainer: J P Murtagh
Distances: 1 1/4, 1 1/2, hd
Runners: 11

15:40 Leopardstown

Full Result
  1. Cadillac silk
    2 (8)
    Cadillac J: Shane Foley 11/8F
  2. Van Gogh silk
    10 (6)
    Van Gogh J: Ryan Moore 7/2
  3. Reve De Vol silk
    8 (3)
    Reve De Vol J: Gary Carroll 40/1
    1. Fernando Vichi silk
      3 (1)
      Fernando Vichi J: Gavin Ryan 5/1
    2. Ides Of August silk
      5 (2)
      Ides Of August J: Colin Keane 16/1
    3. Snapraeterea silk
      9 (7)
      Snapraeterea J: Declan McDonogh 14/1
    4. Liffey River silk
      7 (4)
      Liffey River J: Wayne Lordan 13/2
    5. Fourhometwo silk
      4 (10)
      Fourhometwo J: Shane B Kelly 22/1
    6. Jack Duggan silk
      6 (5)
      Jack Duggan J: Kevin Manning 18/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 3 1/2, 2 3/4, 1 1/4
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:10 Leopardstown

Full Result
  1. Magical silk
    5 (5)
    Magical J: Seamie Heffernan 9/2
  2. Ghaiyyath silk
    1 (3)
    Ghaiyyath J: William Buick 8/13F
  3. Armory silk
    6 (6)
    Armory J: Wayne Lordan 66/1
    1. Sottsass silk
      4 (1)
      Sottsass J: Colin Keane 5/1
    2. Japan silk
      2 (2)
      Japan J: Ryan Moore 8/1
    3. Leo De Fury silk
      3 (4)
      Leo De Fury J: Shane Foley 125/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 3/4, 1 1/4, shd
Runners: 6

16:45 Leopardstown

Full Result
  1. Safe Voyage silk
    5 (6)
    Safe Voyage J: Colin Keane 4/1
  2. Sinawann silk
    9 (9)
    Sinawann J: Ronan Whelan 14/1
  3. Vatican City silk
    10 (4)
    Vatican City J: Wayne Lordan 8/1
    1. Royal Dornoch silk
      8 (7)
      Royal Dornoch t J: Seamie Heffernan 12/1
    2. Century Dream silk
      2 (3)
      Century Dream t J: William Buick 2/1F
    3. Escobar silk
      3 (8)
      Escobar t J: Oisin Orr 25/1
    4. Surrounding silk
      7 (5)
      Surrounding t J: N G McCullagh 125/1
    5. Trais Fluors silk
      6 (1)
      Trais Fluors v J: W J Lee 40/1
    6. Ancient Spirit silk
      1 (10)
      Ancient Spirit J: Shane Foley 14/1
    7. Lancaster House silk
      4 (2)
      Lancaster House J: Ryan Moore 3/1
Winning Trainer: John Quinn
Distances: shd, 4, 2 1/2
Runners: 10

17:15 Leopardstown

Full Result
  1. Tiger Moth silk
    12 (5)
    Tiger Moth J: Ryan Moore 5/6F
  2. Silence Please silk
    13 (4)
    Silence Please J: Shane Foley 12/1
  3. Up Helly Aa silk
    5 (12)
    Up Helly Aa J: W J Lee 16/1
    1. Cormorant silk
      7 (10)
      Cormorant b J: Seamie Heffernan 16/1
    2. Buckhurst silk
      1 (13)
      Buckhurst b J: Wayne Lordan 9/1
    3. Red Kelly silk
      11 (1)
      Red Kelly J: Colin Keane 8/1
    4. Patrick Sarsfield silk
      2 (2)
      Patrick Sarsfield t J: Declan McDonogh 4/1
    5. Broad Street silk
      3 (9)
      Broad Street J: Chris Hayes 100/1
    6. Rakan silk
      4 (7)
      Rakan J: Oisin Orr 33/1
    7. Fresnel silk
      6 (6)
      Fresnel p J: Ronan Whelan 66/1
    8. Geometrical silk
      9 (11)
      Geometrical J: Kevin Manning 66/1
    9. Mr Mooj silk
      10 (8)
      Mr Mooj b J: Trevor Whelan 100/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 4, nk, hd
Runners: 12 | Non Runners: 1

17:50 Leopardstown

Full Result
  1. Could Be King silk
    1 (16)
    Could Be King J: W J Lee 14/1
  2. Lord Rapscallion silk
    2 (18)
    Lord Rapscallion p J: Nikita Kane 7 25/1
  3. Real Appeal silk
    15 (21)
    Real Appeal J: Tom Madden 50/1
    1. Big Baby Bull silk
      10 (20)
      Big Baby Bull t J: J M Sheridan 5 25/1
    2. Tommy Taylor silk
      16 (6)
      Tommy Taylor p J: Donagh O'Connor 3 16/1
    3. Gallipoli silk
      13 (1)
      Gallipoli v J: Sean Davis 25/1
    4. Zarzyni silk
      11 (10)
      Zarzyni J: Ronan Whelan 33/1
    5. Cyrus Dallin silk
      19 (13)
      Cyrus Dallin p J: Joe Doyle 33/1
    6. Breaking Story silk
      6 (8)
      Breaking Story J: Rory Cleary 15/2
    7. Bopedro silk
      5 (12)
      Bopedro p J: Shane Foley 11/1
    8. Agitare silk
      7 (9)
      Agitare J: Kevin Manning 4/1J
    9. Auxilia silk
      9 (5)
      Auxilia J: Sam Ewing 10 28/1
    10. Prince Of Naples silk
      8 (3)
      Prince Of Naples J: Robbie Colgan 16/1
    11. Sirjack Thomas silk
      18 (2)
      Sirjack Thomas J: Nathan Crosse 5 14/1
    12. Another Batt silk
      3 (7)
      Another Batt J: Gavin Ryan 3 5/1
    13. Geological silk
      4 (15)
      Geological J: Declan McDonogh 28/1
    14. Music To My Ears silk
      17 (4)
      Music To My Ears t J: Wayne Lordan 4/1J
    15. Bucky Larson silk
      12 (17)
      Bucky Larson J: Colin Keane 12/1
Winning Trainer: K J Condon
Distances: 3/4, 1/2, shd
Runners: 18 | Non Runners: 3

13:10 Fontwell

Full Result
  1. Floating Rock silk
    5
    Floating Rock t J: Stan Sheppard 100/30
  2. Shantou Master silk
    1
    Shantou Master J: Joshua Moore 7/2
  3. Minella Beauty silk
    6
    Minella Beauty h J: Jonjo O'Neill Jr 20/1
    1. Escapability silk
      3
      Escapability v J: Tom Cannon 2/1F
    2. Some Might Say silk
      8
      Some Might Say h J: Tom Scudamore 11/4
    3. The Lion Queen silk
      9
      The Lion Queen t J: Gavin Sheehan 50/1
    4. Amaretto silk
      2
      Amaretto J: Page Fuller 3 80/1
    5. Ethandexter silk
      4
      Ethandexter J: Marc Goldstein 300/1
    6. Maid Of Camelot silk
      7
      Maid Of Camelot h J: Jeremiah McGrath 300/1
Winning Trainer: Tom Lacey
Distances: 1, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 9

13:40 Fontwell

Full Result
  1. Bashful Boy silk
    1
    Bashful Boy J: Daryl Jacob 100/30
  2. Who What When silk
    9
    Who What When J: Nick Scholfield 10/1
  3. Fifty Ball silk
    4
    Fifty Ball J: Joshua Moore 11/8F
    1. Givepeaceachance silk
      7
      Givepeaceachance J: Nico de Boinville 14/1
    2. Eyeofthescorpion silk
      3
      Eyeofthescorpion J: Kielan Woods 22/1
    3. Strike The Flint silk
      8
      Strike The Flint J: Micheal Nolan 25/1
    4. Balladame silk
      6
      Balladame J: Jonathan Burke 20/1
    5. Capac silk
      2
      Capac J: Stan Sheppard 9/2
    6. Whataboutwalt silk
      5
      Whataboutwalt J: Bryan Carver 5 66/1
Winning Trainer: Suzi Best
Distances: 1 1/4, 5, 3/4
Runners: 9

14:15 Fontwell

Full Result
  1. Ga Law silk
    3
    Ga Law J: Gavin Sheehan 8/1
  2. Gateway To Europe silk
    1
    Gateway To Europe J: Bryony Frost 9/2
  3. Getaway Trump silk
    2
    Getaway Trump J: Harry Cobden 30/100F
Winning Trainer: Jamie Snowden
Distances: 5 1/2, 1/2
Runners: 3

14:50 Fontwell

Full Result
  1. Zoltan Varga silk
    13
    Zoltan Varga J: Marc Goldstein 14/1
  2. Vorashann silk
    2
    Vorashann J: Niall Houlihan 7 16/1
  3. Glimpse Of Gold silk
    14
    Glimpse Of Gold t J: Alexander Thorne 5 11/2
    1. Historic Heart silk
      15
      Historic Heart J: David Noonan 11/2
    2. Spice War silk
      10
      Spice War b J: Jonathan Burke 10/1
    3. Cristal Spirit silk
      1
      Cristal Spirit J: Sean Houlihan 3 22/1
    4. Isle Of Wolves silk
      9
      Isle Of Wolves J: Robert Dunne 12/1
    5. Shanroe Tic Tec silk
      6
      Shanroe Tic Tec J: Nico de Boinville 20/1
    6. Vlannon silk
      4
      Vlannon J: Brendan Powell 66/1
    7. Artistic Language silk
      7
      Artistic Language b J: Gavin Sheehan 25/1
    8. Torolight silk
      5
      Torolight p J: Jeremiah McGrath 33/1
    9. Ventura Magic silk
      11
      Ventura Magic J: Bryony Frost 20/1
    10. Phoenix Dawn silk
      3
      Phoenix Dawn p J: Richie McLernon 100/1
    11. Fume silk
      12
      Fume t J: Joshua Moore 3/1F
    12. Lilypad silk
      8
      Lilypad J: Jack Quinlan 8/1
Winning Trainer: Sheena West
Distances: 1 1/2, 3 1/2, 2 1/2
Runners: 15

15:25 Fontwell

Full Result
  1. Beat The Judge silk
    6
    Beat The Judge J: Joshua Moore 15/8J
  2. Ballywood silk
    3
    Ballywood J: Tom Cannon 15/2
  3. Ashutor silk
    5
    Ashutor t J: Harry Cobden 15/8J
    1. Sizing Platinum silk
      1
      Sizing Platinum t J: Jonjo O'Neill Jr 20/1
    2. King Alfonso silk
      7
      King Alfonso J: Ben Jones 3 16/1
    3. Chesterfield silk
      4
      Chesterfield J: Jeremiah McGrath 8/1
    4. Mcgroarty silk
      2
      Mcgroarty t J: Sean Bowen 12/1
Winning Trainer: Gary Moore
Distances: 9, 1 3/4, 1/2
Runners: 7

15:55 Fontwell

Full Result
  1. Yes No Maybe So silk
    2
    Yes No Maybe So p J: Jonathan Burke EvensF
  2. Premier D'troice silk
    3
    Premier D'troice p J: Miss Brodie Hampson 3 7/1
  3. Prabeni silk
    5
    Prabeni tb J: Gavin Sheehan 85/40
    1. Putting Green silk
      1
      Putting Green p J: Tom Scudamore 14/1
    2. Noble Glance silk
      7
      Noble Glance J: Mattie Batchelor 50/1
    3. Tea Time Fred silk
      6
      Tea Time Fred p J: Lucy Gardner 33/1
    4. Eclat Des Mottes silk
      4
      Eclat Des Mottes b J: Richard Johnson 25/1
Winning Trainer: Tom Lacey
Distances: 3/4, 37, 7
Runners: 7