13:45 Haydock

Full Result
  1. Rudy Lewis silk
    1 (11)
    Rudy Lewis J: Cieren Fallon 5/1
  2. Embrace The Moment silk
    3 (1)
    Embrace The Moment p J: Gavin Ashton 5 11/1
  3. Mac Ailey silk
    9 (6)
    Mac Ailey J: Ella McCain 5 12/1
    1. Corked silk
      7 (3)
      Corked J: Rowan Scott 12/1
    2. Red Derek silk
      8 (5)
      Red Derek J: Cian MacRedmond 7 13/2
    3. Cafe Sydney silk
      10 (8)
      Cafe Sydney J: Elisha Whittington 5 14/1
    4. The Throstles silk
      5 (2)
      The Throstles J: Thore Hammer Hansen 3/1F
    5. Makthecat silk
      2 (10)
      Makthecat p J: Harrison Shaw 5/1
    6. Aegeus silk
      4 (4)
      Aegeus J: Marco Ghiani 3 11/2
    7. Windsorlot silk
      11 (9)
      Windsorlot J: Mollie Phillips 7 125/1
Winning Trainer: Charlie Fellowes
Distances: nse, 4, 4
Runners: 10 | Non Runners: 1

14:15 Haydock

Full Result
  1. Elegant Love silk
    5 (4)
    Elegant Love J: Elisha Whittington 5 7/2F
  2. Brown Honey silk
    1 (6)
    Brown Honey J: Marco Ghiani 3 13/2
  3. Brutalab silk
    9 (9)
    Brutalab p J: Ella McCain 5 14/1
    1. Cornborough silk
      2 (3)
      Cornborough p J: Danny Redmond 3 9/1
    2. Beatbybeatbybeat silk
      6 (1)
      Beatbybeatbybeat v J: Harry Russell 5 20/1
    3. Destinys Rock silk
      7 (8)
      Destinys Rock p J: Grace McEntee 5 50/1
    4. Allsfineandandy silk
      11 (10)
      Allsfineandandy J: Paula Muir 150/1
    5. Scofflaw silk
      4 (7)
      Scofflaw v J: Cieren Fallon 4/1
    6. Manfadh silk
      8 (2)
      Manfadh J: Thore Hammer Hansen 5/1
    7. Imajorblush silk
      10 (11)
      Imajorblush p J: Connor Murtagh 11/2
Winning Trainer: Tony Carroll
Distances: nk, 4 3/4, 3 1/4
Runners: 10 | Non Runners: 1

14:45 Haydock

Full Result
  1. Devilwala silk
    1 (5)
    Devilwala J: Rossa Ryan 7/2
  2. Al Saariyah silk
    9 (3)
    Al Saariyah J: William Buick 5/2
  3. Prince Of Bel Lir silk
    4 (1)
    Prince Of Bel Lir J: Kevin Stott 28/1
    1. Royal Musketeer silk
      5 (7)
      Royal Musketeer J: Ben Curtis 16/1
    2. Solent Gateway silk
      6 (4)
      Solent Gateway J: Richard Kingscote 5/4F
    3. Wobwobwob silk
      8 (10)
      Wobwobwob J: Killian Leonard 11/1
    4. Mister B silk
      2 (9)
      Mister B J: Clifford Lee 33/1
    5. Owens Lad silk
      3 (2)
      Owens Lad J: Lewis Edmunds 150/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: 3/4, 2 3/4, 2
Runners: 8 | Non Runners: 2

15:15 Haydock

Full Result
  1. Mountain Peak silk
    4 (7)
    Mountain Peak J: William Buick 15/8F
  2. Makanah silk
    1 (6)
    Makanah J: Paul Mulrennan 5/2
  3. Jabbarockie silk
    2 (4)
    Jabbarockie J: Jason Hart 9/2
    1. Arecibo silk
      3 (3)
      Arecibo v J: Daniel Tudhope 4/1
    2. Tanasoq silk
      7 (5)
      Tanasoq J: Graham Lee 25/1
    3. Princes Des Sables silk
      6 (2)
      Princes Des Sables J: Tom Eaves 20/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: nk, 2, hd
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:45 Haydock

Full Result
  1. Rhoscolyn silk
    8 (10)
    Rhoscolyn J: Paul Mulrennan 7/1
  2. Eagle Terrace silk
    5 (4)
    Eagle Terrace J: Robert Havlin 15/2
  3. Broomy Law silk
    3 (9)
    Broomy Law J: Kevin Stott 17/2
    1. Diamondonthehill silk
      4 (5)
      Diamondonthehill J: Callum Rodriguez 5/1
    2. Rival silk
      9 (7)
      Rival J: Ben Curtis 11/10F
    3. The Nu Form Way silk
      10 (2)
      The Nu Form Way J: Richard Kingscote 16/1
    4. Astronomic Choice silk
      1 (6)
      Astronomic Choice J: Daniel Tudhope 20/1
    5. Jack Bean silk
      7 (3)
      Jack Bean J: Ryan Tate 100/1
    6. Bodak Yellow silk
      2 (1)
      Bodak Yellow J: Thomas Greatrex 3 20/1
Winning Trainer: Charles Hills
Distances: 2 3/4, 3/4, 2 1/4
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:15 Haydock

Full Result
  1. Qasbaz silk
    1 (3)
    Qasbaz J: Kevin Stott 13/2
  2. Incognito silk
    3 (2)
    Incognito J: William Buick 11/4
  3. Queen's Course silk
    10 (9)
    Queen's Course J: Daniel Tudhope 4/1
    1. Bolly Bullet silk
      4 (5)
      Bolly Bullet p J: Ben Curtis 9/4F
    2. Sun Crystal silk
      9 (4)
      Sun Crystal J: Tony Hamilton 25/1
    3. War Of Clans silk
      6 (6)
      War Of Clans J: Harrison Shaw 3 16/1
    4. Van Dijk silk
      11 (10)
      Van Dijk J: Cam Hardie 22/1
    5. Herbert Pocket silk
      12 (12)
      Herbert Pocket J: James Sullivan 40/1
    6. Due Care silk
      2 (1)
      Due Care J: Thomas Greatrex 3 20/1
Winning Trainer: Mark Loughnane
Distances: 1/2, nk, 2 1/4
Runners: 9 | Non Runners: 3

16:45 Haydock

Full Result
  1. Lady Lynetta silk
    6 (12)
    Lady Lynetta J: Daniel Tudhope 4/1F
  2. Amber Storm silk
    8 (13)
    Amber Storm J: Ben Sanderson 3 9/2
  3. Willing To Please silk
    13 (4)
    Willing To Please J: Ben Curtis 25/1
    1. Little India silk
      7 (9)
      Little India v J: Harrison Shaw 3 6/1
    2. Gamesters Icon silk
      1 (3)
      Gamesters Icon t J: Kevin Stott 12/1
    3. Roca Magica silk
      9 (2)
      Roca Magica J: Robert Havlin 18/1
    4. Rue De La Gaite silk
      10 (6)
      Rue De La Gaite J: William Buick 9/2
    5. High Flying Bird silk
      12 (1)
      High Flying Bird p J: Richard Kingscote 12/1
    6. Picture Frame silk
      3 (8)
      Picture Frame J: Cieren Fallon 3 9/2
    7. Mrs Upjohn silk
      11 (7)
      Mrs Upjohn b J: Pierre-Louis Jamin 5 40/1
Winning Trainer: Richard Hughes
Distances: 1 1/4, 3 1/2, 4
Runners: 10 | Non Runners: 3

17:15 Haydock

Full Result
  1. Songkran silk
    5 (6)
    Songkran J: Ben Curtis 2/1
  2. Dreamweaver silk
    1 (8)
    Dreamweaver J: William Buick 8/11F
  3. Fantastic Blue silk
    2 (7)
    Fantastic Blue J: Marco Ghiani 5 9/1
    1. Akamanto silk
      3 (3)
      Akamanto J: Nathan Evans 16/1
Winning Trainer: George Boughey
Distances: 2, 2, 3/4
Runners: 4 | Non Runners: 4

17:50 Haydock

Full Result
  1. Dhabyah silk
    2 (5)
    Dhabyah J: Daniel Tudhope 5/1
  2. Coconut silk
    1 (2)
    Coconut J: Hector Crouch 7/2
  3. La Dragontea silk
    4 (3)
    La Dragontea J: William Buick EvensF
    1. Do You Love Me silk
      3 (4)
      Do You Love Me J: Ben Curtis 4/1
    2. Silver Desert silk
      5 (1)
      Silver Desert J: Cieren Fallon 3 80/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 1 3/4, 1 1/4, 5
Runners: 5

14:05 Naas

Full Result
  1. Giorgio Vasari silk
    2 (5)
    Giorgio Vasari b J: Wayne Lordan 4/1
  2. Charmed silk
    4 (2)
    Charmed J: Shane Crosse 3 3/1
  3. New Emerald Bay silk
    10 (3)
    New Emerald Bay J: Danny Sheehy 5 16/1
    1. Blue Cabochon silk
      9 (12)
      Blue Cabochon tp J: Chris Hayes 12/1
    2. Dandyville silk
      5 (10)
      Dandyville J: Gavin Ryan 5 100/1
    3. Artistic Work silk
      1 (4)
      Artistic Work J: Kevin Manning 14/1
    4. Amazing Emma silk
      11 (6)
      Amazing Emma J: Sean Bird 10 300/1
    5. Chevillon silk
      13 (9)
      Chevillon J: Conor Hoban 66/1
    6. Choice And Chance silk
      3 (8)
      Choice And Chance J: Shane Foley 6/5F
    7. Lunar Space silk
      7 (14)
      Lunar Space J: Rory Cleary 50/1
    8. Ginato silk
      6 (7)
      Ginato J: Gary Halpin 50/1
    9. Tullypole Annie silk
      14 (1)
      Tullypole Annie J: Leigh Roche 66/1
    10. Going Global silk
      12 (11)
      Going Global J: Ronan Whelan 33/1
    11. Performance Plus silk
      8 (13)
      Performance Plus J: J M Sheridan 5 200/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 2, 3 3/4, 1/2
Runners: 14

14:35 Naas

Full Result
  1. Nullifier silk
    11 (2)
    Nullifier b J: Gary Carroll 5/1J
  2. Lustown Baba silk
    10 (8)
    Lustown Baba J: W J Lee 10/1
  3. Arcanears silk
    2 (15)
    Arcanears J: Eamonn Fitzgerald 10 33/1
    1. Sendmylovetoyou silk
      8 (9)
      Sendmylovetoyou J: Ronan Whelan 5/1J
    2. Blairmayne silk
      4 (6)
      Blairmayne J: Shane Foley 6/1
    3. Mid Winster silk
      6 (1)
      Mid Winster b J: Ben Coen 3 22/1
    4. Kosman silk
      18 (20)
      Kosman J: Nikita Kane 10 12/1
    5. Royal Canford silk
      1 (12)
      Royal Canford v J: Nathan Crosse 5 12/1
    6. Celtic Manor silk
      12 (16)
      Celtic Manor J: Chris Hayes 18/1
    7. Miacomet silk
      14 (11)
      Miacomet J: Gary Halpin 25/1
    8. Master Matt silk
      5 (19)
      Master Matt p J: Robbie Colgan 12/1
    9. Kodiqueen silk
      13 (18)
      Kodiqueen J: Shane Crosse 3 33/1
    10. Ecclesiastical silk
      16 (4)
      Ecclesiastical J: Declan McDonogh 22/1
    11. Mokhalad silk
      3 (7)
      Mokhalad t J: Gavin Ryan 5 11/1
    12. Miss Jabeam silk
      7 (17)
      Miss Jabeam J: Oisin Orr 25/1
    13. Twenty Minutes silk
      15 (13)
      Twenty Minutes J: J M Sheridan 5 25/1
    14. Red Pantz silk
      17 (14)
      Red Pantz J: Rory Cleary 18/1
    15. Amanaat silk
      9 (3)
      Amanaat b J: Joe Doyle 100/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 3/4, 1, 1/2
Runners: 18 | Non Runners: 3

15:05 Naas

Full Result
  1. Miss Amulet silk
    7 (2)
    Miss Amulet J: W J Lee 12/1
  2. Frenetic silk
    2 (5)
    Frenetic J: Gary Carroll EvensF
  3. Measure Of Magic silk
    6 (4)
    Measure Of Magic J: Shane B Kelly 3/1
    1. Dense Star silk
      4 (1)
      Dense Star J: Declan McDonogh 14/1
    2. Dickiedooda silk
      1 (7)
      Dickiedooda J: Shane Foley 9/2
    3. Allagar silk
      3 (3)
      Allagar J: Kevin Manning 100/1
    4. Grammata silk
      5 (6)
      Grammata J: Joe Doyle 16/1
Winning Trainer: K J Condon
Distances: 3/4, 1 1/4, 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 1

15:35 Naas

Full Result
  1. Theoneyouare silk
    14 (3)
    Theoneyouare tp J: Chris Hayes 10/1
  2. Dee Sprinter silk
    8 (2)
    Dee Sprinter J: Scott McCullagh 5 18/1
  3. Cactus Tree silk
    11 (6)
    Cactus Tree J: W J Lee 40/1
    1. Maggie Thunder silk
      12 (10)
      Maggie Thunder p J: Declan McDonogh 6/1J
    2. That's Not Me silk
      2 (7)
      That's Not Me J: Conor McGovern 3 8/1
    3. Lady Alcazar silk
      3 (17)
      Lady Alcazar J: Rory Cleary 17/2
    4. Pulsating silk
      5 (8)
      Pulsating p J: Leigh Roche 8/1
    5. Eleuthera silk
      1 (13)
      Eleuthera t J: Donagh O'Connor 3 13/2
    6. Keepthebestsideout silk
      7 (20)
      Keepthebestsideout J: Adam Farragher 7 40/1
    7. Abby's Magic silk
      18 (11)
      Abby's Magic J: Joe Doyle 50/1
    8. Sahreej silk
      16 (12)
      Sahreej t J: Nikita Kane 10 33/1
    9. Jo Binney silk
      10 (4)
      Jo Binney h J: J M Sheridan 5 6/1J
    10. Dance Alone silk
      13 (16)
      Dance Alone b J: Nathan Crosse 5 20/1
    11. Otilah silk
      15 (5)
      Otilah h J: Conor Hoban 28/1
    12. Pillar silk
      9 (9)
      Pillar J: Ronan Whelan 9/1
    13. Village Rock silk
      17 (19)
      Village Rock v J: Karen Kenny 7 80/1
    14. Annabelle Rock silk
      4 (21)
      Annabelle Rock J: Shane Foley 14/1
    15. Rudrama Devi silk
      6 (14)
      Rudrama Devi t J: Michael Hussey 125/1
Winning Trainer: Niall Thomas Egan
Distances: 5 1/2, 1 3/4, nk
Runners: 18 | Non Runners: 3

16:05 Naas

Full Result
  1. Hell Left Loose silk
    15 (11)
    Hell Left Loose J: Joe Doyle 9/1
  2. Improving silk
    1 (4)
    Improving J: Robbie Colgan 13/2
  3. Teddy Boy silk
    13 (7)
    Teddy Boy J: Chris Hayes 3/1F
    1. It's All A Joke silk
      18 (21)
      It's All A Joke v J: Ronan Whelan 33/1
    2. Ticks The Boxes silk
      4 (8)
      Ticks The Boxes J: Gavin Ryan 5 6/1
    3. Eacharn silk
      11 (6)
      Eacharn p J: Paddy Harnett 7 12/1
    4. Camogue Wood silk
      19 (10)
      Camogue Wood J: Conor Hoban 25/1
    5. Hot Dakota silk
      12 (9)
      Hot Dakota J: Wayne Lordan 50/1
    6. Canford Art silk
      2 (17)
      Canford Art J: Michael Hussey 16/1
    7. Blastofmagic silk
      10 (2)
      Blastofmagic tp J: Shane Foley 4/1
    8. Kasbah silk
      8 (12)
      Kasbah J: Conor Orr 5 50/1
    9. So Familiar silk
      6 (19)
      So Familiar J: Mark Enright 33/1
    10. Harry Speed silk
      17 (15)
      Harry Speed tp J: J M Sheridan 5 16/1
    11. The Cola Kid silk
      7 (16)
      The Cola Kid b J: Ben Coen 3 14/1
    12. Yellowford silk
      16 (5)
      Yellowford b J: Danny Sheehy 5 100/1
    13. Castrogiovanni silk
      14 (14)
      Castrogiovanni p J: Mark Gallagher 66/1
Winning Trainer: Denis Gerard Hogan
Distances: hd, 2 1/4, 3 1/2
Runners: 16 | Non Runners: 5

16:35 Naas

Full Result
  1. Bounce The Blues silk
    4 (11)
    Bounce The Blues J: Gavin Ryan 5 3/1
  2. So Wonderful silk
    13 (6)
    So Wonderful b J: Wayne Lordan 5/4F
  3. Gulf Of Aidan silk
    8 (2)
    Gulf Of Aidan J: Chris Hayes 25/1
    1. Ediyva silk
      7 (7)
      Ediyva J: Ronan Whelan 5/1
    2. Truth Prevails silk
      16 (17)
      Truth Prevails J: W J Lee 18/1
    3. Chasing The Dawn silk
      5 (4)
      Chasing The Dawn t J: Shane Foley 10/1
    4. Miombo silk
      10 (10)
      Miombo J: Oisin Orr 200/1
    5. Eye Of The Dragon silk
      2 (15)
      Eye Of The Dragon J: Ross Coakley 250/1
    6. Bella Regina silk
      1 (13)
      Bella Regina J: Conor Hoban 200/1
    7. Soineanta silk
      14 (3)
      Soineanta p J: Kevin Manning 7/1
    8. Majestic Matriarch silk
      9 (14)
      Majestic Matriarch J: J M Sheridan 5 80/1
    9. Pinch A Penny silk
      11 (19)
      Pinch A Penny J: Gary Halpin 150/1
    10. Stormy Jenn silk
      17 (1)
      Stormy Jenn J: Joe Doyle 200/1
    11. Sister Lola silk
      12 (18)
      Sister Lola J: Ben Coen 3 28/1
    12. Rosie Jo silk
      3 (12)
      Rosie Jo J: Leigh Roche 100/1
    13. Eala Dubh silk
      6 (9)
      Eala Dubh J: Mark Gallagher 150/1
Winning Trainer: John James Feane
Distances: 1 3/4, 3, hd
Runners: 16 | Non Runners: 3

17:05 Naas

Full Result
  1. Zawara silk
    16 (11)
    Zawara J: Gavin Ryan 5 9/4
  2. Amhran Na Bhfiann silk
    5 (2)
    Amhran Na Bhfiann J: Wayne Lordan 8/15F
  3. Pin Your Hopes silk
    13 (8)
    Pin Your Hopes J: W J Lee 50/1
    1. Gauntlet silk
      9 (14)
      Gauntlet J: Emmet McNamara 25/1
    2. Sure Cert silk
      4 (3)
      Sure Cert J: Luke McAteer 7 150/1
    3. Yulong Magicreef silk
      15 (15)
      Yulong Magicreef J: Shane Foley 11/1
    4. Time And Money silk
      14 (16)
      Time And Money J: Ben Coen 3 125/1
    5. Ashtarak silk
      6 (6)
      Ashtarak J: Oisin Orr 20/1
    6. Man River silk
      12 (1)
      Man River tp J: Ronan Whelan 200/1
    7. Complete Fiction silk
      8 (18)
      Complete Fiction J: Nathan Crosse 5 200/1
    8. Bell Manannan silk
      1 (10)
      Bell Manannan J: Rory Cleary 200/1
    9. Donate silk
      17 (7)
      Donate J: Donagh O'Connor 3 100/1
    10. Laurouni silk
      11 (13)
      Laurouni J: Gary Carroll 33/1
    11. Calcite silk
      7 (5)
      Calcite J: Ross Coakley 125/1
    12. King Arthurs Sword silk
      10 (19)
      King Arthurs Sword t J: Leigh Roche 20/1
    13. Red Leader silk
      3 (4)
      Red Leader J: Dylan Browne McMonagle 7 200/1
Winning Trainer: D K Weld
Distances: 3/4, 7, 2
Runners: 16 | Non Runners: 3

17:35 Naas

Full Result
  1. Simply True silk
    12 (16)
    Simply True J: Mikey Sheehy 4 9/2
  2. Lord Park silk
    11 (11)
    Lord Park J: Adam Farragher 4 2/1F
  3. Bardo Contiguo silk
    3 (2)
    Bardo Contiguo J: Paddy Harnett 4 15/2
    1. Ally Cay silk
      9 (3)
      Ally Cay J: John Shinnick 4 8/1
    2. Jazzelle silk
      16 (6)
      Jazzelle h J: Alan Persse 4 66/1
    3. Loingseoir silk
      17 (8)
      Loingseoir J: Scott McCullagh 2 33/1
    4. Inside Intel silk
      14 (18)
      Inside Intel J: Nathan Crosse 22/1
    5. Awaasef silk
      13 (17)
      Awaasef J: Gavin Ryan 7/1
    6. Mother's Approach silk
      5 (1)
      Mother's Approach t J: Dylan Browne McMonagle 4 50/1
    7. Royal Admiral silk
      6 (4)
      Royal Admiral v J: Stephen Mooney 4 50/1
    8. Airlift silk
      15 (12)
      Airlift J: Charlie O'Dwyer 7 33/1
    9. Mohtarrif silk
      1 (13)
      Mohtarrif h J: Sam Ewing 7 13/2
    10. Early Bright silk
      10 (15)
      Early Bright tp J: Sean Bird 7 22/1
    11. Magi Gal silk
      4 (14)
      Magi Gal ht J: Siobhan Rutledge 4 33/1
    12. The Alpha Man silk
      2 (9)
      The Alpha Man J: Danny Sheehy 20/1
    13. Storm Elza silk
      7 (10)
      Storm Elza J: Luke McAteer 4 80/1
Winning Trainer: A Oliver
Distances: 1 1/4, 3/4, 3 3/4
Runners: 16 | Non Runners: 3

14:20 Roscommon

Full Result
  1. Longclaw silk
    8
    Longclaw t J: Keith Donoghue 15/2
  2. Jeff Kidder silk
    6
    Jeff Kidder J: Denis O'Regan 11/4F
  3. Orchestral Rain silk
    9
    Orchestral Rain J: Ian McCarthy 22/1
    1. Calidus Mirabilis silk
      3
      Calidus Mirabilis J: J J Slevin 4/1
    2. Dazzling Darren silk
      4
      Dazzling Darren J: Conor Maxwell 9/2
    3. Little Brother silk
      7
      Little Brother J: Ricky Doyle 3 7/2
    4. Differentiate silk
      5
      Differentiate J: Darragh O'Keeffe 22/1
    5. Strip Light silk
      10
      Strip Light J: Philip Donovan 7 40/1
    6. A Mere Bagatelle silk
      1
      A Mere Bagatelle J: Gearoid Brouder 7 66/1
    7. Belgoprince silk
      2
      Belgoprince t J: Liam McKenna 7 25/1
    8. Runcible silk
      15
      Runcible J: Adam Short 3 33/1
    9. Lady Kapalua silk
      13
      Lady Kapalua J: L P Dempsey 66/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 6, 2 3/4, 9
Runners: 12 | Non Runners: 5

14:50 Roscommon

Full Result
  1. Jacksons Gold silk
    4
    Jacksons Gold J: Ian Power 33/1
  2. Flemings Dream silk
    13
    Flemings Dream J: Rachael Blackmore 33/1
  3. Pretty Fantasy silk
    14
    Pretty Fantasy J: E Walsh 7 4/1
    1. The Great White silk
      9
      The Great White J: Conor Maxwell 10/1
    2. Vocal Duke silk
      12
      Vocal Duke J: M P Fogarty 20/1
    3. Fox Fearless silk
      10
      Fox Fearless J: Barry Browne 5 100/30J
    4. Sonnenkonig silk
      8
      Sonnenkonig p J: Paddy Kennedy 20/1
    5. Cardboard Gangster silk
      2
      Cardboard Gangster J: Mr E Mahon 7 22/1
    6. Seanbhothar silk
      7
      Seanbhothar J: J J Slevin 100/30J
    7. Peres Et Fils silk
      5
      Peres Et Fils tp J: Robbie Power 14/1
    8. Poets Mountain silk
      6
      Poets Mountain J: Charlie Hart 7 33/1