12:00 Sandown

Full Result
  1. Seneca Chief silk
    1 (1)
    Seneca Chief h J: Adam McNamara 9/1
  2. Saras Hope silk
    10 (8)
    Saras Hope h J: Kevin Lundie 5 28/1
  3. Lorna Cole silk
    8 (2)
    Lorna Cole J: Martin Dwyer 13/2
    1. King Robert silk
      4 (9)
      King Robert tv J: Marco Ghiani 5 100/30F
    2. Giovanni Tiepolo silk
      7 (11)
      Giovanni Tiepolo J: David Probert 11/2
    3. Something Lucky silk
      6 (3)
      Something Lucky J: William Carson 18/1
    4. Shining silk
      3 (10)
      Shining J: Charlie Bennett 40/1
    5. Mykindofsunshine silk
      11 (5)
      Mykindofsunshine J: Martin Harley 22/1
    6. Indian Raj silk
      2 (4)
      Indian Raj t J: James Doyle 4/1
    7. Solar Park silk
      9 (12)
      Solar Park v J: Luke Morris 28/1
    8. Thoughtfully silk
      5 (6)
      Thoughtfully J: Cieren Fallon 3 18/1
    9. Q Twenty Boy silk
      12 (7)
      Q Twenty Boy v J: Shane Kelly 7/1
Winning Trainer: Daniel & Claire Kubler
Distances: 1, 1 3/4, nk
Runners: 12

12:35 Sandown

Full Result
  1. Yibir silk
    10 (4)
    Yibir J: James Doyle 13/8F
  2. King Vega silk
    4 (5)
    King Vega J: Rob Hornby 15/8
  3. Bake silk
    2 (8)
    Bake J: Cieren Fallon 3 7/1
    1. Top Brass silk
      9 (7)
      Top Brass J: Robert Havlin 9/1
    2. Greystoke silk
      3 (3)
      Greystoke J: Martin Harley 40/1
    3. Power Station silk
      6 (9)
      Power Station J: Pat Dobbs 10/1
    4. Bagara silk
      1 (6)
      Bagara J: Sam Hitchcott 100/1
    5. Rogue Nation silk
      8 (10)
      Rogue Nation J: Thore Hammer Hansen 3 50/1
    6. Marselan silk
      5 (2)
      Marselan J: Charles Bishop 22/1
    7. River Wharfe silk
      7 (1)
      River Wharfe J: Stevie Donohoe 80/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 3/4, 5, hd
Runners: 10

13:10 Sandown

Full Result
  1. Double Or Bubble silk
    5 (7)
    Double Or Bubble J: Shane Kelly 7/1
  2. Model Guest silk
    1 (9)
    Model Guest b J: Adam McNamara 2/1F
  3. Black Box silk
    4 (1)
    Black Box J: William Carson 40/1
    1. Lady Andaz silk
      9 (2)
      Lady Andaz J: Robert Havlin 8/1
    2. Aim For The Stars silk
      3 (4)
      Aim For The Stars J: Cieren Fallon 3 5/2
    3. Ruby Red Empress silk
      13 (6)
      Ruby Red Empress J: Charles Bishop 50/1
    4. Fair Praise silk
      6 (12)
      Fair Praise J: Kieran Shoemark 11/1
    5. Hannalite silk
      7 (3)
      Hannalite J: Luke Morris 150/1
    6. Abilene Paradox silk
      2 (8)
      Abilene Paradox J: Robbie Downey 50/1
    7. Pholas silk
      11 (13)
      Pholas J: James Doyle 11/1
    8. Publicise silk
      12 (5)
      Publicise J: David Probert 12/1
    9. Kiwi Royale silk
      8 (10)
      Kiwi Royale J: Rob Hornby 33/1
    10. Lakshmi Lola silk
      10 (11)
      Lakshmi Lola J: Kevin Lundie 5 150/1
Winning Trainer: Chris Wall
Distances: 1/2, 5 1/2, 1
Runners: 13

13:45 Sandown

Full Result
  1. Don't Tell Claire silk
    7 (7)
    Don't Tell Claire J: Liam Keniry 18/1
  2. Pinnata silk
    1 (3)
    Pinnata t J: Marco Ghiani 5 13/2
  3. Colonel Whitehead silk
    2 (9)
    Colonel Whitehead t J: Ellie MacKenzie 7 6/1
    1. What An Angel silk
      6 (1)
      What An Angel J: Mark Crehan 5 5/1
    2. Alfie Solomons silk
      9 (5)
      Alfie Solomons b J: James Doyle 15/2
    3. Dutch Story silk
      10 (6)
      Dutch Story b J: Robert Havlin 12/1
    4. Penpal silk
      5 (10)
      Penpal J: Rob Hornby 28/1
    5. Blessed silk
      11 (2)
      Blessed J: David Probert 3/1F
    6. Claudius Secundus silk
      3 (4)
      Claudius Secundus p J: Cieren Fallon 3 9/1
    7. Tambourine Girl silk
      8 (8)
      Tambourine Girl b J: Adam McNamara 16/1
    8. With Promise silk
      4 (11)
      With Promise J: Shane Kelly 18/1
Winning Trainer: Daniel & Claire Kubler
Distances: 1 1/4, 1 1/2, nk
Runners: 11

14:20 Sandown

Full Result
  1. Cosmic Power silk
    3 (2)
    Cosmic Power J: Georgia Dobie 5 7/1
  2. Wild Hero silk
    1 (5)
    Wild Hero J: David Probert 9/4F
  3. Pitchcombe silk
    2 (7)
    Pitchcombe p J: Liam Keniry 14/1
    1. Rhyme Scheme silk
      8 (8)
      Rhyme Scheme J: Silvestre De Sousa 15/2
    2. Fanzone silk
      4 (9)
      Fanzone J: Robert Havlin 40/1
    3. Calatrava silk
      6 (6)
      Calatrava J: Rob Hornby 5/1
    4. Tippler silk
      5 (1)
      Tippler J: Shane Kelly 16/1
    5. Goodwood Rebel silk
      10 (10)
      Goodwood Rebel v J: Pat Dobbs 11/1
    6. Formality silk
      7 (3)
      Formality p J: Cieren Fallon 3 5/1
Winning Trainer: Eve Johnson Houghton
Distances: 1/2, 1/2, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:50 Sandown

Full Result
  1. By My Side silk
    2 (1)
    By My Side v J: Cieren Fallon 3 7/4F
  2. Gonna Dancealot silk
    5 (4)
    Gonna Dancealot J: J F Egan 15/2
  3. No Nay Bella silk
    3 (2)
    No Nay Bella h J: Stefano Cherchi 5 7/1
    1. Paradise On Earth silk
      4 (7)
      Paradise On Earth J: Robert Havlin 5/2
    2. South Coast silk
      1 (6)
      South Coast p J: Gabriele Malune 3 11/2
    3. Amarsanaa silk
      7 (3)
      Amarsanaa J: Liam Keniry 18/1
    4. Gazelle silk
      8 (8)
      Gazelle J: Adam McNamara 33/1
Winning Trainer: Michael Bell
Distances: 1 3/4, 1, 1
Runners: 7 | Non Runners: 1

15:20 Sandown

Full Result
  1. Andaleep silk
    5 (6)
    Andaleep J: William Cox 3 14/1
  2. Mephisto silk
    11 (13)
    Mephisto b J: Rob Hornby 11/1
  3. Water's Edge silk
    3 (8)
    Water's Edge p J: Cieren Fallon 3 6/1
    1. Lady Pendragon silk
      10 (11)
      Lady Pendragon J: Silvestre De Sousa 4/1
    2. Molinari silk
      7 (12)
      Molinari J: James Doyle EvensF
    3. Grey Fox silk
      8 (7)
      Grey Fox J: Robert Havlin 12/1
    4. No Dress Rehearsal silk
      9 (3)
      No Dress Rehearsal J: Joey Haynes 80/1
    5. Haraz silk
      12 (1)
      Haraz J: George Rooke 5 100/1
    6. Central City silk
      2 (9)
      Central City p J: Gavin Ashton 7 28/1
    7. Fair Power silk
      4 (5)
      Fair Power J: Dylan Hogan 3 25/1
Winning Trainer: Graeme McPherson
Distances: nse, 1 1/2, 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 3

15:55 Sandown

Full Result
  1. Immortal Beloved silk
    2 (6)
    Immortal Beloved J: Stevie Donohoe 5/1
  2. Thai Power silk
    5 (3)
    Thai Power J: Silvestre De Sousa 4/5F
  3. Camouflaged silk
    1 (2)
    Camouflaged J: David Probert 18/1
    1. Gibraltar silk
      4 (1)
      Gibraltar J: Cieren Fallon 3 17/2
    2. Raventree silk
      3 (4)
      Raventree h J: Martin Harley 15/2
    3. Bealach silk
      6 (5)
      Bealach p J: Charles Bishop 8/1
Winning Trainer: Charlie Fellowes
Distances: 3/4, 3/4, 1
Runners: 6

12:15 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Gift List silk
    2 (5)
    Gift List J: Ben Curtis 6/5F
  2. Professional Widow silk
    5 (3)
    Professional Widow J: Paul Mulrennan 6/4
  3. Beechwood Emily silk
    1 (1)
    Beechwood Emily J: Daniel Tudhope 9/1
    1. My Little Queens silk
      4 (4)
      My Little Queens J: Tony Hamilton 10/1
    2. Fields Of Berries silk
      3 (2)
      Fields Of Berries h J: Lewis Edmunds 40/1
Winning Trainer: K R Burke
Distances: nk, 4, 1/2
Runners: 5

12:50 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Thaayer silk
    13 (8)
    Thaayer J: Paul Mulrennan 5/1
  2. Mango Chutney silk
    14 (5)
    Mango Chutney J: Connor Beasley 15/2
  3. Redemptive silk
    9 (12)
    Redemptive J: Ben Curtis 2/1F
    1. Custard The Dragon silk
      1 (3)
      Custard The Dragon p J: Graham Lee 40/1
    2. Woodside Wonder silk
      3 (7)
      Woodside Wonder b J: Ben Sanderson 3 40/1
    3. Steal The Scene silk
      10 (6)
      Steal The Scene tp J: Lewis Edmunds 20/1
    4. Tadaawol silk
      5 (2)
      Tadaawol p J: Callum Rodriguez 28/1
    5. Cape Greco silk
      6 (11)
      Cape Greco e/s J: David Egan 11/1
    6. Glory Of Paris silk
      4 (10)
      Glory Of Paris J: Daniel Tudhope 14/1
    7. Upstaging silk
      2 (9)
      Upstaging p J: David Allan 17/2
    8. Prophecy silk
      8 (14)
      Prophecy J: Rowan Scott 25/1
    9. Bugler Bob silk
      7 (13)
      Bugler Bob v J: Jason Hart 11/1
    10. The Game Of Life silk
      12 (4)
      The Game Of Life p J: Tom Eaves 11/1
    11. Chaplin Bay silk
      11 (1)
      Chaplin Bay J: James Sullivan 66/1
Winning Trainer: Michael Herrington
Distances: 2 1/4, 1/2, 1 1/2
Runners: 14

13:25 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Astrozone silk
    6 (4)
    Astrozone J: Graham Lee 5/1
  2. Birkenhead silk
    4 (2)
    Birkenhead tp J: Lewis Edmunds 16/1
  3. My Kinda Day silk
    2 (10)
    My Kinda Day J: Tony Hamilton 7/2J
    1. Infinite Grace silk
      3 (8)
      Infinite Grace h J: Daniel Tudhope 12/1
    2. Youneverletmedown silk
      9 (9)
      Youneverletmedown p J: Shane Gray 14/1
    3. Barbarella silk
      5 (6)
      Barbarella p J: Tom Eaves 10/1
    4. Capla Spirit silk
      8 (7)
      Capla Spirit v J: Ben Curtis 7/2J
    5. Mews House silk
      1 (3)
      Mews House J: Paul Mulrennan 11/2
    6. Hurstwood silk
      7 (5)
      Hurstwood J: Danny Redmond 5 50/1
    7. Pivotal Art silk
      10 (1)
      Pivotal Art p J: Cam Hardie 22/1
Winning Trainer: Bryan Smart
Distances: 3/4, 3/4, 1 1/2
Runners: 10

13:55 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Lady Celia silk
    8 (4)
    Lady Celia J: Connor Murtagh 3 9/1
  2. Inevitable Outcome silk
    2 (8)
    Inevitable Outcome J: Callum Shepherd 9/2
  3. Serenading silk
    4 (1)
    Serenading b J: P J McDonald 9/2
    1. Knightcap silk
      5 (7)
      Knightcap J: Duran Fentiman 9/1
    2. Balancing Act silk
      3 (5)
      Balancing Act J: Megan Nicholls 3 7/2J
    3. Eye Smiling silk
      1 (9)
      Eye Smiling J: Daniel Tudhope 7/2J
    4. Red Treble silk
      7 (3)
      Red Treble b J: Cam Hardie 14/1
    5. Feisty Gal silk
      9 (2)
      Feisty Gal J: Jim Crowley 16/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 2, 2 1/2, 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:25 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Glen Shiel silk
    1 (3)
    Glen Shiel J: Paul Mulrennan 3/1
  2. Danzeno silk
    3 (6)
    Danzeno J: Alistair Rawlinson 8/1
  3. Harry's Bar silk
    2 (1)
    Harry's Bar J: George Wood 12/1
    1. Jash silk
      5 (2)
      Jash t J: Graham Lee 9/4
    2. Yafta silk
      6 (5)
      Yafta b J: Jim Crowley 2/1F
    3. Volatile Analyst silk
      8 (4)
      Volatile Analyst J: Daniel Tudhope 25/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: 2 1/4, 1/2, 2 1/4
Runners: 6 | Non Runners: 2

14:55 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Galata Bridge silk
    1 (2)
    Galata Bridge t J: Jim Crowley 8/15F
  2. Caledonian Crusade silk
    4 (4)
    Caledonian Crusade h J: Callum Shepherd 11/2
  3. Rich Belief silk
    2 (1)
    Rich Belief J: P J McDonald 22/1
    1. Socially Shady silk
      5 (3)
      Socially Shady p J: Ben Curtis 11/2
    2. Sacre Bleu silk
      3 (5)
      Sacre Bleu b J: Graham Lee 12/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: nk, 2 1/2, 2 1/4
Runners: 5

15:25 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Audarya silk
    2 (6)
    Audarya t J: Daniel Muscutt 12/1
  2. Prejudice silk
    10 (2)
    Prejudice p J: Callum Shepherd 4/1J
  3. What's The Story silk
    1 (5)
    What's The Story p J: Daniel Tudhope 6/1
    1. Dark Jedi silk
      4 (3)
      Dark Jedi J: Duran Fentiman 7/1
    2. Sandret silk
      8 (7)
      Sandret J: Paul Mulrennan 12/1
    3. Cockalorum silk
      5 (8)
      Cockalorum b J: Ben Curtis 9/2
    4. Mutasaamy silk
      9 (9)
      Mutasaamy J: Jim Crowley 4/1J
    5. Stylehunter silk
      3 (10)
      Stylehunter p J: Graham Lee 10/1
    6. Greatest Journey silk
      6 (1)
      Greatest Journey J: Alistair Rawlinson 50/1
Winning Trainer: James Fanshawe
Distances: shd, 2 1/4, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

16:00 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Progressive silk
    9 (5)
    Progressive J: David Egan 4/5F
  2. Silent Performance silk
    11 (8)
    Silent Performance t J: Ben Curtis 16/1
  3. Oceans Meet silk
    7 (9)
    Oceans Meet J: Graham Lee 14/1
    1. Flower Of Scotland silk
      4 (2)
      Flower Of Scotland J: Daniel Muscutt 10/1
    2. Gold Ribbon silk
      5 (3)
      Gold Ribbon J: P J McDonald 4/1
    3. Rabaabah silk
      10 (11)
      Rabaabah J: Jim Crowley 11/2
    4. A Touch Of Luck silk
      2 (6)
      A Touch Of Luck J: Tony Hamilton 80/1
    5. Ooh La Lah silk
      8 (4)
      Ooh La Lah J: Connor Beasley 33/1
    6. Mount Barina silk
      1 (7)
      Mount Barina J: Tom Eaves 300/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: nk, nk, 1 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 2

13:35 Leicester

Full Result
  1.  silk
    2 (4)
    Cloudbridge R L Moore 10/3
  2.  silk
    7 (2)
    Soft Whisper Harry Bentley 6/5F
Winning Trainer: Saeed bin Suroor
Distances: nk, nk, 1 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 1

14:10 Leicester

Full Result
  1. Dreamboat Annie silk
    8 (14)
    Dreamboat Annie J: Isobel Francis 7 12/1
  2. Great Colaci silk
    2 (2)
    Great Colaci J: Oliver Stammers 7 10/11F
  3. Disey's Edge silk
    10 (1)
    Disey's Edge p J: Nicola Currie 40/1
    1. Luscifer silk
      4 (15)
      Luscifer J: Kevin Stott 5/1
    2. Sherella silk
      9 (12)
      Sherella J: Adrian McCarthy 50/1
    3. Osmosis silk
      3 (13)
      Osmosis J: Rachel Richardson 25/1
    4. Symphony silk
      7 (4)
      Symphony J: Richard Kingscote 16/1
    5. Knockacurra silk
      13 (3)
      Knockacurra J: Rossa Ryan 18/1
    6. Carriage Clock silk
      14 (9)
      Carriage Clock J: Kieran O'Neill 33/1
    7. Don't Joke silk
      6 (6)
      Don't Joke J: Andrew Mullen 12/1
    8. Kodimoor silk
      5 (10)
      Kodimoor p J: Dougie Costello 9/1
    9. Cazeva Princess silk
      12 (5)
      Cazeva Princess v J: Theodore Ladd 3 50/1
    10. Parker's Boy silk
      15 (8)
      Parker's Boy tb J: Raul Da Silva 50/1
    11. Kira's Star silk
      11 (11)
      Kira's Star J: Tyler Heard 7 66/1
Winning Trainer: Mark Usher
Distances: 2 1/4, 1/2, hd
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:40 Leicester

Full Result
  1. Grandstand silk
    2 (1)
    Grandstand v J: Tyler Heard 7 25/1
  2. Vape silk
    5 (3)
    Vape b J: Harry Bentley 4/5F
  3. Woven Quality silk
    6 (8)
    Woven Quality J: Ella McCain 7 16/1
    1. Agreeable silk
      7 (4)
      Agreeable J: Josephine Gordon 80/1
    2. Know No Limits silk
      9 (6)
      Know No Limits v J: Jane Elliott 2/1
    3. Key Choice silk
      3 (7)
      Key Choice J: Rachel Richardson 22/1
    4. One Step Too Far silk
      4 (5)
      One Step Too Far J: George Bass 7 13/2
    5. Elixir Vitae silk
      8 (2)
      Elixir Vitae J: Nathan Evans 150/1
Winning Trainer: Richard Price
Distances: 3/4, 10, 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

15:10 Leicester

Full Result
  1. Grande Rumore silk
    4 (5)
    Grande Rumore J: Rossa Ryan 100/30
  2. Tommy Rock silk
    8 (6)
    Tommy Rock t J: Hector Crouch 12/1
  3. Phuket Power silk
    1 (2)
    Phuket Power J: Richard Kingscote 16/1
    1. Vasari silk
      6 (4)
      Vasari J: Ryan Moore 11/4F
    2. Miss Villanelle silk
      9 (1)
      Miss Villanelle J: Andrea Atzeni 28/1
    3. Lion Tower silk
      3 (7)
      Lion Tower b J: Harry Bentley 6/1
    4. Millionaire Waltz silk
      7 (3)
      Millionaire Waltz t J: Sean Levey 11/1
    5. Anjah silk
      2 (9)
      Anjah J: Dane O'Neill 4/1
    6. Amathus silk
      5 (8)
      Amathus J: Thomas Greatrex 3 40/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: nk, 3/4, 1 1/4
Runners: 9

15:40 Leicester

Full Result
  1. Long Call silk
    7 (4)
    Long Call J: Kevin Stott 7/1
  2. Thai Terrier silk
    4 (7)
    Thai Terrier J: Ryan Moore 16/1
  3. Sandyman silk
    5 (3)
    Sandyman J: Sean Levey 7/1
    1. Starfighter silk
      2 (6)
      Starfighter J: Andrea Atzeni 9/2
    2. Purdey's Gift silk
      3 (5)
      Purdey's Gift J: Joshua Bryan 3 13/8F
    3. Panko silk
      1 (1)
      Panko J: Nicola Currie 25/1
    4. The Dancing Poet silk
      6 (2)
      The Dancing Poet J: Ben Robinson 9/2
Winning Trainer: Tony Carroll
Distances: 1/2, 2 3/4, 3/4
Runners: 7

16:10 Leicester

Full Result
  1. Byline silk
    2 (3)
    Byline p J: Kevin Stott 100/30
  2. Musicality silk
    3 (1)
    Musicality J: Andrea Atzeni 5/4F
  3. Badri silk
    4 (5)
    Badri t J: Dane O'Neill 4/1
    1. Mrs Bouquet silk
      1 (4)
      Mrs Bouquet J: Ryan Moore 13/2
    2. Bushtucker Trial silk
      5 (2)
      Bushtucker Trial v J: Harry Bentley 16/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 2 3/4, 3, 2
Runners: 5

16:40 Leicester

Full Result
  1. Tuscan Oasis silk
    1 (4)
    Tuscan Oasis h J: Hector Crouch 5/1
  2. One Night Stand silk
    2 (6)
    One Night Stand J: Thomas Greatrex 3 100/30F
  3. Dark Silver silk
    7 (5)
    Dark Silver J: Harry Bentley 7/2
    1. Monsieur Patat silk
      5 (7)
      Monsieur Patat J: Paddy Bradley 3 20/1
    2. We're Reunited silk
      9 (8)
      We're Reunited p J: Kieran O'Neill 12/1
    3. Lilkian silk
      10 (1)
      Lilkian J: Josephine Gordon 25/1
    4. Knight's Gate silk
      8 (2)
      Knight's Gate J: Dougie Costello 16/1
    5. Dana Forever silk
      3 (9)
      Dana Forever p J: Richard Kingscote 5/1
    6. Bring The Money silk
      6 (11)
      Bring The Money J: George Bass 7 14/1
    7. Ebony Adams silk
      11 (3)
      Ebony Adams t J: Nathan Evans 66/1
    8. Craigburn silk
      4 (10)
      Craigburn J: Andrea Atzeni 8/1
Winning Trainer: Clive Cox
Distances: 3/4, 1/2, 1 1/4
Runners: 11

17:10 Leicester

Full Result
  1. Katherine Place silk
    7 (3)
    Katherine Place t J: Eoin Walsh 9/1
  2. Blue Venture silk
    9 (6)
    Blue Venture J: Kevin Stott 14/1
  3. Stopdworldnletmeof silk
    14 (7)
    Stopdworldnletmeof J: Saffie Osborne 7 33/1
    1. Alba Del Sole silk
      1 (13)
      Alba Del Sole p J: Paddy Bradley 3 11/4F
    2. Dollywaggon Pike silk
      15 (11)
      Dollywaggon Pike J: Ray Dawson 5 50/1
    3. Cool Strutter silk
      12 (5)
      Cool Strutter p J: Richard Kingscote 6/1
    4. Bezzas Lad silk
      3 (2)
      Bezzas Lad J: Harry Bentley 11/1
    5. Gossip silk
      11 (12)
      Gossip p J: Jonathan Fisher 5 66/1
    6. Undercover Brother silk
      2 (1)
      Undercover Brother J: Dane O'Neill 3/1
    7. Dahik silk
      13 (15)
      Dahik p J: Tyler Heard 7 18/1
    8. Jorvik Prince silk
      10 (14)
      Jorvik Prince J: Theodore Ladd 3 33/1
    9. Thegreyvtrain silk
      6 (10)
      Thegreyvtrain J: Kieran O'Neill 12/1