13:40 Downpatrick

Full Result
  1. Barnaviddaun silk
    8
    Barnaviddaun J: David Mullins 9/2
  2. Hesamanofhisword silk
    9
    Hesamanofhisword J: Gavin Brouder 7 12/1
  3. Vinnie Is Busy silk
    5
    Vinnie Is Busy J: Kevin Brouder 11/10F
    1. Dilly Filly silk
      11
      Dilly Filly b J: Dylan Johnston 7 100/1
    2. Wavelength silk
      6
      Wavelength J: Jonathan Moore 12/1
    3. Jerry Russell silk
      10
      Jerry Russell J: Liam McKenna 7 100/1
    4. I'm So Busy silk
      2
      I'm So Busy J: Sean O'Keeffe 5 16/1
    5. Behind The Curtain silk
      3
      Behind The Curtain J: James O'Sullivan 7 33/1
    6. Will You Win silk
      14
      Will You Win J: Barry Browne 5 100/1
    7. Henry Brown silk
      1
      Henry Brown J: E Walsh 7 12/1
    8. All About Joe silk
      7
      All About Joe J: Mark McDonagh 7 4/1
    9. Raleagh Flora silk
      4
      Raleagh Flora J: Adam Short 3 150/1
    10. Its Theway Forward silk
      15
      Its Theway Forward J: L P Dempsey 100/1
    11. You No Me Too Well silk
      16
      You No Me Too Well J: P J O'Hanlon 7 200/1
    12. I'm On Snap silk
      12
      I'm On Snap h J: Gearoid Brouder 7 200/1
Winning Trainer: Thomas Mullins
Distances: 1/2, 3 1/4, 1 1/4
Runners: 15 | Non Runners: 1

14:10 Downpatrick

Full Result
  1. The Very Man silk
    6
    The Very Man t J: L P Dempsey 9/4
  2. Wajaaha silk
    11
    Wajaaha J: Kevin Brouder 5/4F
  3. Jimmy Two Times silk
    8
    Jimmy Two Times J: Mr D G Lavery 3 28/1
    1. Texard silk
      5
      Texard h J: Keith Donoghue 14/1
    2. Dollys Destination silk
      9
      Dollys Destination J: Conor Orr 5 25/1
    3. Causey Arch silk
      3
      Causey Arch J: Adam Short 3 80/1
    4. Quantatmental silk
      2
      Quantatmental J: Jonathan Moore 22/1
    5. Kasakh Noir silk
      7
      Kasakh Noir p J: Liam McKenna 7 66/1
    6. Think Positive silk
      10
      Think Positive J: E O'Connell 5 50/1
    7. Momus silk
      4
      Momus b J: E Walsh 7 9/2
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 8, 2 1/4, 2 1/4
Runners: 10 | Non Runners: 1

14:40 Downpatrick

Full Result
  1. Benefit North silk
    7
    Benefit North ht J: Denis O'Regan 20/1
  2. Kilmurry silk
    11
    Kilmurry J: Niall P Madden 13/2
  3. Silk Worm silk
    6
    Silk Worm J: Sean O'Keeffe 5 16/1
    1. Severus Alexander silk
      13
      Severus Alexander t J: J B Kane 5 4/1F
    2. Bread And Butter silk
      8
      Bread And Butter J: Jonathan Moore 9/2
    3. Dessie Deschamps silk
      15
      Dessie Deschamps t J: Adam Short 3 66/1
    4. Hell On Earth silk
      5
      Hell On Earth p J: L P Dempsey 10/1
    5. Cousin Harry silk
      12
      Cousin Harry J: James O'Sullivan 7 28/1
    6. Odds Or Evens silk
      9
      Odds Or Evens t J: Simon Torrens 7 12/1
    7. Fassbender silk
      14
      Fassbender t J: Phillip Enright 14/1
    8. Cappuccino Man silk
      4
      Cappuccino Man t J: Barry Browne 5 16/1
    9. Accidental Rebel silk
      3
      Accidental Rebel J: Hugh Morgan 7 9/2
    10. My Peggy silk
      10
      My Peggy J: Jody McGarvey 100/1
    11. Dollar Value silk
      1
      Dollar Value h J: Darragh O'Keeffe 66/1
    12. Walking In Memphis silk
      2
      Walking In Memphis J: Dillon Maxwell 7 16/1
Winning Trainer: C A McBratney
Distances: 1 3/4, 10, 3 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 3

15:10 Downpatrick

Full Result
  1. Space Cadet silk
    11
    Space Cadet b J: Mr B W Harvey 7 25/1
  2. Amaulino silk
    6
    Amaulino tp J: P J O'Hanlon 7 20/1
  3. Ifyoucatchmenow silk
    10
    Ifyoucatchmenow J: David Mullins 11/2
    1. Gun Digger silk
      3
      Gun Digger tb J: Gavin Brouder 7 16/1
    2. Jimmil silk
      2
      Jimmil J: Jonathan Moore 9/2J
    3. General Principle silk
      4
      General Principle tb J: Sean O'Keeffe 5 12/1
    4. Cheb De Kerviniou silk
      7
      Cheb De Kerviniou t J: Rachael Blackmore 9/2J
    5. Its All Guesswork silk
      8
      Its All Guesswork t J: L P Dempsey 12/1
    6. Call The Taxie silk
      12
      Call The Taxie J: Hugh Morgan 7 100/1
    7. Cappacurry Zak silk
      14
      Cappacurry Zak p J: Ryan Treacy 3 28/1
    8. Coastal Tiep silk
      15
      Coastal Tiep t J: J J Slevin 11/1
    9. Out Sam silk
      9
      Out Sam tv J: Mr J J Codd 12/1
    10. Poormans Hill silk
      13
      Poormans Hill tb J: Kevin Brogan 7 14/1
    11. The Red Menace silk
      1
      The Red Menace b J: E Walsh 7 9/1
    12. Rocky's Silver silk
      5
      Rocky's Silver p J: Danny Mullins 28/1
Winning Trainer: Gearoid O'Loughlin
Distances: 2, 14, 1 3/4
Runners: 15 | Non Runners: 3

15:40 Downpatrick

Full Result
  1. Golden Sunset silk
    5
    Golden Sunset J: Simon Torrens 7 11/2
  2. The Trigger silk
    11
    The Trigger J: E Walsh 7 4/1F
  3. Solar Heat silk
    4
    Solar Heat J: Patrick Corbett 33/1
    1. Da Baba Elephant silk
      3
      Da Baba Elephant t J: Danny Mullins 20/1
    2. Blue Empyrean silk
      1
      Blue Empyrean p J: Denis O'Regan 20/1
    3. Drummullagh Rocky silk
      13
      Drummullagh Rocky t J: Mr N McParlan 5 14/1
    4. Whydah silk
      7
      Whydah p J: Sean O'Keeffe 5 9/2
    5. Call Of The Loon silk
      8
      Call Of The Loon J: Phillip Enright 10/1
    6. Mash Potato silk
      14
      Mash Potato J: Adam Short 3 12/1
    7. Stoughan Cross silk
      9
      Stoughan Cross t J: Oakley Brown 7 10/1
    8. Canadian Steel silk
      2
      Canadian Steel t J: Mr O McGill 7 22/1
    9. Lisnagreggan silk
      15
      Lisnagreggan J: Mr N Gault 7 25/1
    10. Capture The Drama silk
      10
      Capture The Drama J: Mr E Mahon 7 10/1
    11. Caniwillyegiveme silk
      6
      Caniwillyegiveme J: Aidan Kelly 7 100/1
    12. Yeats Mardy silk
      12
      Yeats Mardy J: Jonathan Moore 12/1
Winning Trainer: Niall Madden
Distances: hd, 6 1/2, 2
Runners: 15 | Non Runners: 2

16:10 Downpatrick

Full Result
  1. On The Sod silk
    9
    On The Sod J: Mr R James 7 7/4F
  2. Castlebawn silk
    1
    Castlebawn b J: Mr C A Hughes 7 100/1
  3. Handy Headon silk
    6
    Handy Headon J: Mr D G Lavery 3 12/1
    1. Longhouse Music silk
      13
      Longhouse Music t J: Mr E Mahon 7 16/1
    2. Getzie silk
      5
      Getzie J: Mr P C Bannon 7 40/1
    3. Danjaman silk
      3
      Danjaman p J: Mr Finian Maguire 3 33/1
    4. Heydour silk
      7
      Heydour J: Mr C J Costello 7 11/2
    5. Complete Sizing silk
      2
      Complete Sizing J: Mr J J Codd 9/4
    6. Well Bill silk
      10
      Well Bill tb J: Mr D J McConville 7 20/1
    7. General Ryan silk
      4
      General Ryan J: Mr N Moore 7 100/1
    8. Holycross Lito silk
      12
      Holycross Lito t J: Mr N McParlan 5 9/1
    9. Kilgorey silk
      8
      Kilgorey J: Mr S Connor 7 66/1
    10. Amarillo Rose silk
      11
      Amarillo Rose J: Mr T Reilly 7 150/1
Winning Trainer: D M Christie
Distances: 14, 2 1/2, 5
Runners: 13

16:40 Downpatrick

Full Result
  1. Ballyadam silk
    2
    Ballyadam J: Mr J J Codd 1/6F
  2. I Don't Get It silk
    5
    I Don't Get It J: Gearoid Brouder 7 100/1
  3. The Banger Doyle silk
    14
    The Banger Doyle h J: P J O'Hanlon 7 16/1
    1. Max Flamingo silk
      7
      Max Flamingo J: Mr T Reilly 7 80/1
    2. Aodhan May silk
      15
      Aodhan May J: Mr P Byrnes 7 50/1
    3. Kempstone silk
      6
      Kempstone J: Mr B G Crawford 7 28/1
    4. Oscar Thyne silk
      9
      Oscar Thyne J: Mr J Dunne 7 13/2
    5. Ballela Storm silk
      11
      Ballela Storm J: Mr R McLeigh 7 66/1
    6. Largy Princess silk
      12
      Largy Princess J: Dylan Johnston 7 14/1
    7. Ballela To Milan silk
      1
      Ballela To Milan J: Mr D G Lavery 3 33/1
    8. My Wings silk
      8
      My Wings t J: Mr A Casement 7 150/1
    9. Fougo silk
      4
      Fougo J: Mr N McParlan 5 100/1
    10. Fidji Emery silk
      3
      Fidji Emery p J: Ms L O'Neill 11/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 18, 7, 3/4
Runners: 13 | Non Runners: 2

05:00 Sha Tin

Full Result
  1. Breeze Of Spring silk
    12 (7)
    Breeze Of Spring p J: Grant Van Niekerk 9/2
  2. Evan Almighty silk
    4 (12)
    Evan Almighty J: Joao Moreira 11/5F
  3. So We Joy silk
    6 (5)
    So We Joy t J: Neil Callan 19/1
    1. Harrier Jet silk
      2 (8)
      Harrier Jet tb J: Blake Shinn 22/1
    2. Leading Fortune silk
      13 (1)
      Leading Fortune b J: Chad Schofield 10/1
    3. Sky Show silk
      5 (4)
      Sky Show J: Zac Purton 37/10
    4. All Best Friends silk
      7 (3)
      All Best Friends b J: H W Lai 5/1
    5. Mother Wishes silk
      14 (6)
      Mother Wishes t J: H N Jack Wong 3 230/1
    6. Fighter Boy silk
      8 (11)
      Fighter Boy J: K C Leung 10/1
    7. Erin Centenary silk
      3 (13)
      Erin Centenary ht J: Karis Teetan 165/1
    8. Glenealy Pals silk
      9 (2)
      Glenealy Pals t J: T H So 2 355/1
    9. Fresh Power silk
      1 (14)
      Fresh Power tb J: C Victor Wong 5 26/1
    10. Snorlax silk
      10 (10)
      Snorlax J: V Borges 217/1
    11. Cool Ace silk
      11 (9)
      Cool Ace hb J: Matthew Poon 2 53/1
Winning Trainer: L Ho
Distances: shd, 3/4, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

05:30 Sha Tin

Full Result
  1. Full Power silk
    7 (7)
    Full Power b J: Grant Van Niekerk 596/100
  2. Family Leader silk
    13 (14)
    Family Leader b J: Joao Moreira 36/5
  3. Party Everyday silk
    11 (9)
    Party Everyday ht J: Zac Purton 7/5F
    1. Go Ballistic silk
      1 (4)
      Go Ballistic J: Neil Callan 78/10
    2. Decisive Action silk
      5 (5)
      Decisive Action h J: Karis Teetan 11/1
    3. Fantastic Boy silk
      14 (12)
      Fantastic Boy b J: K C Leung 20/1
    4. Happy Ichiban silk
      8 (3)
      Happy Ichiban J: Matthew Chadwick 173/1
    5. Jimmu silk
      3 (10)
      Jimmu J: Blake Shinn 90/1
    6. Baby Storm silk
      12 (1)
      Baby Storm ht J: V Borges 25/1
    7. Menaggio silk
      10 (13)
      Menaggio h J: Matthew Poon 2 14/1
    8. Sunny Power silk
      4 (6)
      Sunny Power J: C Y Ho 43/5
    9. Indigenous Star silk
      6 (2)
      Indigenous Star t J: H W Lai 56/1
    10. Amazing Luck silk
      2 (8)
      Amazing Luck b J: Chad Schofield 20/1
    11. Joy N Fun Legend silk
      9 (11)
      Joy N Fun Legend tb J: M L Yeung 415/1
Winning Trainer: Richard Gibson
Distances: shd, 2 1/4, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

06:00 Sha Tin

Full Result
  1. Good Luck Friend silk
    4 (2)
    Good Luck Friend p J: Zac Purton 31/20
  2. Yee Cheong Pegasus silk
    10 (4)
    Yee Cheong Pegasus t J: Chad Schofield 7/5F
  3. Compassion Spirit silk
    7 (8)
    Compassion Spirit J: Matthew Chadwick 10/1
    1. Chairman Lo silk
      1 (6)
      Chairman Lo b J: Karis Teetan 17/1
    2. Galactic silk
      3 (5)
      Galactic J: Joao Moreira 83/10
    3. Spontaneous silk
      12 (7)
      Spontaneous J: Blake Shinn 12/1
    4. Telecom Missile silk
      6 (14)
      Telecom Missile J: T H So 2 224/1
    5. Spicy Grill silk
      8 (12)
      Spicy Grill J: K C Leung 191/1
    6. Sweetly Baby silk
      5 (13)
      Sweetly Baby t J: C Y Ho 50/1
    7. Beauty Angel silk
      11 (1)
      Beauty Angel t J: C Victor Wong 5 47/1
    8. Best Smile silk
      2 (3)
      Best Smile t J: H N Jack Wong 3 29/1
    9. Apollos Bow silk
      14 (9)
      Apollos Bow J: H W Lai 379/1
    10. Tang Treasure silk
      13 (10)
      Tang Treasure tb J: V Borges 246/1
    11. Dashing Grace silk
      9 (11)
      Dashing Grace tb J: M L Yeung 565/1
Winning Trainer: P F Yiu
Distances: 1, 1 3/4, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

06:30 Sha Tin

Full Result
  1. Tung Wah Glory silk
    10 (11)
    Tung Wah Glory e/s J: Zac Purton 32/5
  2. Triple Triple silk
    1 (1)
    Triple Triple J: Neil Callan 12/1
  3. Heza Beauty silk
    11 (9)
    Heza Beauty v J: Joao Moreira 21/10F
    1. Courageous Dragon silk
      14 (13)
      Courageous Dragon tb J: Karis Teetan 9/1
    2. Circuit Hassler silk
      3 (6)
      Circuit Hassler htb J: Matthew Chadwick 66/10
    3. Party Genius silk
      9 (12)
      Party Genius J: Grant Van Niekerk 7/1
    4. Sumstreetsumwhere silk
      7 (4)
      Sumstreetsumwhere hv J: Matthew Poon 2 12/1
    5. Stunning Impact silk
      12 (7)
      Stunning Impact J: M L Yeung 284/1
    6. Classic Posh silk
      2 (2)
      Classic Posh b J: K C Leung 14/1
    7. Tailor Made silk
      4 (5)
      Tailor Made J: Blake Shinn 92/1
    8. Happy Reunion silk
      8 (14)
      Happy Reunion J: V Borges 141/1
    9. Moon Peaks silk
      13 (3)
      Moon Peaks tb J: H W Lai 14/1
    10. Skyey Supreme silk
      6 (8)
      Skyey Supreme tb J: C Y Ho 25/1
    11. Hinyuen Swiftness silk
      5 (10)
      Hinyuen Swiftness tb J: C Victor Wong 5 12/1
Winning Trainer: T P Yung
Distances: 3/4, nk, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

07:00 Sha Tin

Full Result
  1. Ping Hai Bravo silk
    12 (4)
    Ping Hai Bravo J: Joao Moreira 3/5F
  2. Happy Time silk
    13 (10)
    Happy Time t J: Matthew Chadwick 53/1
  3. Glenealy Generals silk
    8 (2)
    Glenealy Generals J: Grant Van Niekerk 5/1
    1. Beauty Amigo silk
      3 (3)
      Beauty Amigo b J: K C Leung 27/1
    2. Hall Of Champ silk
      5 (5)
      Hall Of Champ J: Matthew Poon 2 16/1
    3. Happy Alumni silk
      9 (8)
      Happy Alumni ht J: C Y Ho 59/10
    4. Marvel Dragon silk
      10 (9)
      Marvel Dragon t J: M L Yeung 400/1
    5. Golden Spectrum silk
      2 (12)
      Golden Spectrum tp J: Neil Callan 253/1
    6. The Weatherman silk
      11 (6)
      The Weatherman J: H N Jack Wong 3 330/1
    7. Blotting Paper silk
      7 (1)
      Blotting Paper hb J: V Borges 48/1
    8. Baltic Success silk
      6 (7)
      Baltic Success t J: Blake Shinn 83/10
    9. Beauty Loyal silk
      4 (13)
      Beauty Loyal tb J: C Victor Wong 5 67/1
    10. Stanley Park silk
      1 (11)
      Stanley Park h J: T H So 2 251/1
Winning Trainer: J Size
Distances: 1 1/2, nse, nk
Runners: 13

07:35 Sha Tin

Full Result
  1. London Hall silk
    13 (1)
    London Hall b J: Matthew Chadwick 705/100
  2. Enrichment silk
    2 (4)
    Enrichment b J: Chad Schofield 6/1
  3. Winning Delight silk
    5 (3)
    Winning Delight t J: Zac Purton 16/5
    1. More Than A Horse silk
      11 (10)
      More Than A Horse b J: Joao Moreira 13/5F
    2. Champion Supreme silk
      8 (9)
      Champion Supreme tb J: V Borges 16/1
    3. Stimulation silk
      10 (12)
      Stimulation tb J: Karis Teetan 14/1
    4. High Rev silk
      1 (8)
      High Rev b J: Grant Van Niekerk 87/10
    5. Tashidelek silk
      7 (13)
      Tashidelek tb J: Neil Callan 43/5
    6. Generous Charity silk
      3 (7)
      Generous Charity tb J: K C Leung 274/1
    7. Tianchi Monster silk
      4 (14)
      Tianchi Monster J: M L Yeung 204/1
    8. Clement Legend silk
      9 (6)
      Clement Legend tb J: Matthew Poon 2 51/1
    9. Giant Turtle silk
      14 (2)
      Giant Turtle t J: C Victor Wong 5 79/1
    10. Super Fast silk
      12 (5)
      Super Fast p J: C Y Ho 17/1
    11. Hello Daddy silk
      6 (11)
      Hello Daddy b J: Blake Shinn 146/1
Winning Trainer: D J Hall
Distances: 3/4, 3/4, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

08:05 Sha Tin

Full Result
  1. Wellington silk
    5 (12)
    Wellington J: Zac Purton 7/10F
  2. Larson silk
    7 (10)
    Larson p J: V Borges 42/1
  3. Victoriam silk
    2 (9)
    Victoriam J: Joao Moreira 43/5
    1. King Of Hearts silk
      1 (5)
      King Of Hearts tb J: Matthew Chadwick 54/1
    2. Monkey Jewellery silk
      12 (4)
      Monkey Jewellery J: Karis Teetan 51/1
    3. Namjong Sings silk
      4 (3)
      Namjong Sings b J: Grant Van Niekerk 67/10
    4. E Star silk
      6 (6)
      E Star h J: H W Lai 37/1
    5. Eternal Harvest silk
      11 (2)
      Eternal Harvest J: Chad Schofield 29/10
    6. Kurpany silk
      8 (8)
      Kurpany t J: K C Leung 19/1
    7. Stay Chill silk
      3 (1)
      Stay Chill J: M L Yeung 500/1
    8. African Sky silk
      10 (7)
      African Sky tp J: H N Jack Wong 3 700/1
    9. Light My Day silk
      9 (11)
      Light My Day J: Matthew Poon 2 355/1
Winning Trainer: Richard Gibson
Distances: 1, 2, 1 1/4
Runners: 12

08:35 Sha Tin

Full Result
  1. Golden Sixty silk
    1 (9)
    Golden Sixty J: C Y Ho 3/4F
  2. Playa Del Puente silk
    6 (11)
    Playa Del Puente t J: Blake Shinn 290/1
  3. More Than This silk
    3 (1)
    More Than This p J: Zac Purton 23/10
    1. Savvy Nine silk
      13 (7)
      Savvy Nine t J: M L Yeung 260/1
    2. Reliable Team silk
      12 (5)
      Reliable Team J: K C Leung 260/1
    3. Butterfield silk
      9 (12)
      Butterfield t J: Grant Van Niekerk 18/1
    4. Decrypt silk
      4 (14)
      Decrypt ht J: Chad Schofield 120/1
    5. Amazing Beats silk
      11 (2)
      Amazing Beats J: Karis Teetan 44/1
    6. Columbus County silk
      7 (3)
      Columbus County ht J: Neil Callan 24/1
    7. Super Oasis silk
      8 (4)
      Super Oasis J: V Borges 37/1
    8. Champion's Way silk
      2 (8)
      Champion's Way tb J: Joao Moreira 56/10
    9. Star Performance silk
      10 (10)
      Star Performance t J: Matthew Chadwick 109/1
    10. Private Secretary silk
      5 (13)
      Private Secretary ht J: Matthew Poon 70/1
    11. World Famous silk
      14 (6)
      World Famous b J: H W Lai 230/1
Winning Trainer: K W Lui
Distances: nk, 2 3/4, 1
Runners: 14 | Non Runners: 2

09:15 Sha Tin

Full Result
  1. All In Mind silk
    2 (5)
    All In Mind ht J: Neil Callan 11/2
  2. Joyful Heart silk
    14 (6)
    Joyful Heart tp J: Grant Van Niekerk 9/5F
  3. General's Delight silk
    1 (1)
    General's Delight J: Joao Moreira 48/10
    1. Ever Laugh silk
      12 (7)
      Ever Laugh tb J: C Y Ho 32/1
    2. Top Score silk
      8 (10)
      Top Score tb J: Matthew Poon 2 29/1
    3. Take What You Need silk
      6 (4)
      Take What You Need b J: K C Leung 47/10
    4. Charizard silk
      7 (11)
      Charizard tb J: Blake Shinn 39/1
    5. Guy Dragon silk
      4 (12)
      Guy Dragon t J: Karis Teetan 10/1
    6. Superb Daddy silk
      13 (14)
      Superb Daddy J: C Victor Wong 5 95/1
    7. Great Treasure silk
      11 (2)
      Great Treasure b J: H N Jack Wong 3 36/1
    8. Bundle Of Delight silk
      9 (9)
      Bundle Of Delight J: Matthew Chadwick 65/1
    9. Precise Express silk
      5 (13)
      Precise Express J: Zac Purton 7/1
    10. La Yakfi silk
      3 (8)
      La Yakfi t J: V Borges 123/1
Winning Trainer: A S Cruz
Distances: shd, nse, 1
Runners: 13 | Non Runners: 2

09:50 Sha Tin

Full Result
  1. Seattle Choice silk
    10 (10)
    Seattle Choice J: Joao Moreira 6/4F
  2. Buddies silk
    6 (13)
    Buddies t J: K C Leung 37/1
  3. Assimilate silk
    11 (8)
    Assimilate tb J: Karis Teetan 17/1
    1. Happy Fun silk
      4 (4)
      Happy Fun tb J: Zac Purton 14/5
    2. Star Shine silk
      8 (5)
      Star Shine t J: C Y Ho 31/5
    3. Circuit Three silk
      12 (2)
      Circuit Three tb J: Chad Schofield 49/10
    4. Taking Aim silk
      14 (6)
      Taking Aim J: Matthew Chadwick 12/1
    5. Morethanlucky silk
      2 (12)
      Morethanlucky b J: M L Yeung 97/1
    6. Harmony Hero silk
      7 (3)
      Harmony Hero htb J: Matthew Poon 2 39/1
    7. Tornado Twist silk
      3 (14)
      Tornado Twist t J: H N Jack Wong 3 125/1
    8. Uncle Steve silk
      9 (7)
      Uncle Steve p J: Blake Shinn 66/1
    9. Racing Fighter silk
      13 (11)
      Racing Fighter t J: T H So 2 204/1
    10. Insayshable silk
      1 (9)
      Insayshable J: V Borges 152/1
    11. Thinkin' Big silk
      5 (1)
      Thinkin' Big J: Grant Van Niekerk 91/1
Winning Trainer: A T Millard
Distances: 3/4, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

10:45 Greyville

Full Result
  1. Colour My Fate silk
    6 (6)
    Colour My Fate J: Craig Zackey 9/4F
  2. Chapter And Verse silk
    5 (5)
    Chapter And Verse J: S'manga Khumalo 16/1
  3. Mounted Warrior silk
    9 (9)
    Mounted Warrior J: Anton Marcus 11/1
    1. Origami silk
      3 (3)
      Origami J: Serino Moodley 3/1
    2. Secret Is Ours silk
      4 (4)
      Secret Is Ours J: W Kennedy 11/4
    3. Flying Pekan silk
      13 (13)
      Flying Pekan J: Calvin Habib 80/1
    4. Garlin silk
      12 (12)
      Garlin J: Donovan Dillon 80/1
    5. Green Phantom silk
      10 (10)
      Green Phantom J: Eric Saziso Ngwane 12/1
    6. Disillusioned silk
      11 (11)
      Disillusioned J: R Fourie 8/1
    7. Over The Bay silk
      1 (1)
      Over The Bay J: S Veale 11/1
    8. Casa Cubaine silk
      2 (2)
      Casa Cubaine J: M Yeni 66/1
    9. Hidden War silk
      7 (7)
      Hidden War J: G Wright 40/1
    10. Piquillin silk
      8 (8)
      Piquillin J: K De Melo 33/1
    11. Freddie Thorne silk
      14 (14)
      Freddie Thorne J: D Schwarz 100/1
Winning Trainer: Frank Robinson
Distances: 2, 1 1/4, nk
Runners: 14 | Non Runners: 2

11:20 Greyville

Full Result
  1. Baccino silk
    2 (2)
    Baccino b J: J Jacobs 9 11/1
  2. Born To Rock silk
    16 (5)
    Born To Rock b J: A Mgudlwa 28/1
  3. Dancinginthewind silk
    4 (4)
    Dancinginthewind b J: Anton Marcus 11/10F
    1. Hot Money silk
      6 (6)
      Hot Money J: Donovan Dillon 3/1
    2. Wichita silk
      8 (8)
      Wichita b J: S Veale 15/2
    3. Mrs Hotline silk
      13 (12)
      Mrs Hotline J: T Godden 25/1
    4. Justadoreher silk
      3 (3)
      Justadoreher J: Y Ramzan 9 22/1
    5. Star Choice silk
      15 (10)
      Star Choice J: Serino Moodley 66/1
    6. Empress Ella silk
      14 (13)
      Empress Ella t J: K De Melo 11/2
    7. Ninetales silk
      7 (7)
      Ninetales J: G Pieterse 9 28/1
    8. Noble Diana silk
      12 (11)
      Noble Diana tb J: B Jacobson 28/1
    9. Champagne Dancer silk
      1 (1)
      Champagne Dancer J: S Randolph 22/1
    10. Hathaway silk
      17 (9)
      Hathaway tb J: Calvin Habib 80/1
Winning Trainer: M D Miller
Distances: 1 1/4, 2 1/4, nk
Runners: 13 | Non Runners: 4

11:55 Greyville

Full Result
  1. Saint Philip silk
    5 (4)
    Saint Philip b J: Eric Saziso Ngwane 12/1
  2. Glacier Rush silk
    3 (3)
    Glacier Rush b J: G Wright 40/1
  3. San Verde silk
    10 (9)
    San Verde J: M Yeni 9/1
    1. Ruby Cove silk
      1 (1)
      Ruby Cove p J: S'manga Khumalo 25/1
    2. All Time High silk
      2 (2)
      All Time High J: Anton Marcus 8/11F
    3. Brotherhood silk
      8 (7)
      Brotherhood t J: W Kennedy 33/1
    4. Sonjador silk
      14 (13)
      Sonjador J: Serino Moodley 5/1
    5. Jubilate silk
      7 (6)
      Jubilate p J: D Schwarz 15/2
    6. Soul Surfer silk
      6 (5)
      Soul Surfer b J: T Godden 50/1
    7. Noble Flight silk
      13 (12)
      Noble Flight b J: Craig Zackey 15/2
    8. Courage To Conquer silk
      9 (8)
      Courage To Conquer tb J: J Jacobs 9 40/1
    9. Jumping Castle silk
      17 (14)
      Jumping Castle tb J: G Pieterse 9 100/1
    10. Straight Shooter silk
      12 (11)
      Straight Shooter J: Calvin Habib 33/1
    11. Uptown Funk silk
      11 (10)
      Uptown Funk tb J: B Jacobson 100/1
Winning Trainer: G R Puller
Distances: 2 1/2, nk, nse
Runners: 14 | Non Runners: 4

12:30 Greyville

Full Result
  1. Paths Of Victory silk
    5 (5)
    Paths Of Victory J: J Jacobs 8 9/2
  2. Marchingontogether silk
    10 (10)
    Marchingontogether J: W Kennedy 11/2
  3. White Lightning silk
    9 (9)
    White Lightning J: S Veale 17/2
    1. Silver Rose silk
      1 (1)
      Silver Rose J: K De Melo 11/4
    2. Clouds Of Witness silk
      2 (2)
      Clouds Of Witness J: B Jacobson 14/1
    3. War Office silk
      6 (6)
      War Office J: A Arries 20/1
    4. Merlin From Berlin silk
      8 (8)
      Merlin From Berlin b J: M Yeni 5/2F
    5. Dark Moon Rising silk
      7 (7)
      Dark Moon Rising t J: T Godden 14/1
    6. Impact Zone silk
      3 (3)
      Impact Zone b J: A Mgudlwa 40/1
    7. Ella's World silk
      4 (4)
      Ella's World tb J: R Fourie 11/1
    8. Just Cruised In silk
      11 (11)
      Just Cruised In J: Serino Moodley 28/1
Winning Trainer: G H Van Zyl
Distances: 3/4, 1/2, 3/4
Runners: 11

13:05 Greyville

Full Result
  1. Noble Joshua silk
    4 (4)
    Noble Joshua J: J Jacobs 9 11/4F
  2. Admiral's Guest silk
    1 (1)
    Admiral's Guest J: Y Ramzan 9 5/1
  3. Matterhorn silk
    3 (3)
    Matterhorn J: D Schwarz 25/1
    1. Farland silk
      11 (10)
      Farland p J: R Fourie 17/2
    2. Russian Beat silk
      5 (5)
      Russian Beat b J: Anton Marcus 3/1
    3. Our Coys silk
      13 (12)
      Our Coys J: Calvin Habib 10/1
    4. The Bayou silk
      10 (9)
      The Bayou J: T Godden 22/1
    5. Tommy Grand silk
      7 (6)
      Tommy Grand b J: S'manga Khumalo 40/1
    6. Karoo Lark silk
      8 (7)
      Karoo Lark b J: S Veale 20/1
    7. Heroic Deed silk
      9 (8)
      Heroic Deed J: W Kennedy 11/2
    8. Gimme Peace silk
      2 (2)
      Gimme Peace b J: K De Melo 9/1
    9. Powered Beauty silk
      12 (11)
      Powered Beauty J: M Yeni 28/1
Winning Trainer: G H Van Zyl
Distances: nse, nse, nk
Runners: 12 | Non Runners: 4

13:40 Greyville

Full Result
  1. Born To Perform silk
    7 (7)
    Born To Perform e/s J: W Kennedy 9/2
  2. Tristful silk
    4 (4)
    Tristful b J: S Veale 6/1
  3. G G's Dynasty silk
    8 (8)
    G G's Dynasty J: Craig Zackey 5/1
    1. Seattle Force silk
      5 (5)
      Seattle Force J: M Yeni 18/1
    2. Capoeira silk
      2 (2)
      Capoeira b J: Anton Marcus 100/30J
    3. Camphoratus silk
      10 (9)
      Camphoratus J: G Wright 28/1