13:20 Navan

Full Result
  1. Jungle Junction silk
    10
    Jungle Junction J: Robbie Power 11/8F
  2. The Priests Leap silk
    6
    The Priests Leap J: Donagh Meyler 25/1
  3. Hollow Sound silk
    8
    Hollow Sound J: Mr D G Lavery 3 5/1
    1. Oscar Thyne silk
      11
      Oscar Thyne J: Sarah Kavanagh 7 33/1
    2. Dont Go Yet silk
      3
      Dont Go Yet J: Chris Timmons 3 100/1
    3. Double Jemmy silk
      7
      Double Jemmy t J: Phillip Enright 25/1
    4. Sunday A Paris silk
      14
      Sunday A Paris t J: Davy Russell 10/1
    5. Mary Of De Sorrows silk
      19
      Mary Of De Sorrows J: Cian Walsh 7 100/1
    6. Whirling Dervish silk
      16
      Whirling Dervish J: Conor McNamara 5 25/1
    7. Royal Recital silk
      13
      Royal Recital J: Cathal Landers 5 50/1
    8. Dessie Deschamps silk
      2
      Dessie Deschamps t J: Conor Maxwell 100/1
    9. Abyssinian silk
      1
      Abyssinian J: Mark Walsh 28/1
    10. The Dukes Nephew silk
      15
      The Dukes Nephew J: L P Dempsey 66/1
    11. Raleagh Flora silk
      12
      Raleagh Flora J: Mark Enright 100/1
    12. Timber Tang Girl silk
      17
      Timber Tang Girl J: Jody McGarvey 66/1
    13. Classy Diva silk
      18
      Classy Diva J: Adam Short 3 100/1
    14. Shackleton Island silk
      5
      Shackleton Island J: Jack Gilligan 7 100/1
    15. Kargs Post silk
      4
      Kargs Post J: Patrick Corbett 100/1
    16. You No Me Too Well silk
      21
      You No Me Too Well J: P J O'Hanlon 7 100/1
    17. Stowaway To Heaven silk
      20
      Stowaway To Heaven J: Michael Jack Molloy 7 100/1
    18. Joshua Webb silk
      9
      Joshua Webb J: Denis O'Regan 15/8
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 1 1/4, 6 1/2, 13
Runners: 21

13:50 Navan

Full Result
  1. Cracking Smart silk
    5
    Cracking Smart tb J: Davy Russell 16/1
  2. Penhill silk
    9
    Penhill J: Paul Townend 3/1
  3. Bachasson silk
    3
    Bachasson J: Danny Mullins 11/1
    1. Kilfenora silk
      7
      Kilfenora J: Mark Walsh 9/4F
    2. Tiger Roll silk
      1
      Tiger Roll tb J: Keith Donoghue 9/1
    3. Brace Yourself silk
      4
      Brace Yourself J: Denis O'Regan 33/1
    4. Killultagh Vic silk
      8
      Killultagh Vic J: Rachael Blackmore 12/1
    5. Magic Of Light silk
      10
      Magic Of Light p J: Robbie Power 3/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 4, 5, 5
Runners: 8 | Non Runners: 2

14:20 Navan

Full Result
  1. Francin silk
    3
    Francin J: Paul Townend 4/7F
  2. The Very Man silk
    5
    The Very Man t J: Davy Russell 5/2
  3. Now Where Or When silk
    9
    Now Where Or When t J: J J Slevin 66/1
    1. Pat's Pick silk
      4
      Pat's Pick J: Denis O'Regan 7/1
    2. Razzle Dazzle Love silk
      16
      Razzle Dazzle Love t J: Darragh O'Keeffe 100/1
    3. Aprils Joy silk
      19
      Aprils Joy J: Conor Maxwell 66/1
    4. Ruinous silk
      11
      Ruinous J: J B Kane 5 66/1
    5. Sunday At Julia's silk
      13
      Sunday At Julia's J: B J Cooper 33/1
    6. Ujumpthelastuwin silk
      6
      Ujumpthelastuwin J: Conor McNamara 5 16/1
    7. Nathaniel's Dream silk
      8
      Nathaniel's Dream J: Robbie Power 40/1
    8. Gracefull Grace silk
      20
      Gracefull Grace J: Donagh Meyler 66/1
    9. Second Symphony silk
      17
      Second Symphony J: Dylan Johnston 7 100/1
    10. Twilight Girl silk
      18
      Twilight Girl J: Kevin Sexton 40/1
    11. Will You Win silk
      21
      Will You Win J: Barry Browne 5 66/1
    12. Sky Tenor silk
      12
      Sky Tenor J: Ian McCarthy 100/1
    13. Keep Off The Moors silk
      7
      Keep Off The Moors J: Ben Kennedy 7 100/1
    14. Dilly Filly silk
      14
      Dilly Filly J: Adam Short 3 100/1
    15. Delaire silk
      1
      Delaire J: Cathal Landers 5 100/1
    16. Early Spring silk
      2
      Early Spring J: Jack Gilligan 7 100/1
    17. I'm On Snap silk
      15
      I'm On Snap h J: Gearoid Brouder 7 100/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 3 1/2, 4 1/2, 1/2
Runners: 20 | Non Runners: 1

14:55 Navan

Full Result
  1. Sassy Yet Classy silk
    5
    Sassy Yet Classy p J: Davy Russell 8/1
  2. Bay Ambition silk
    2
    Bay Ambition J: Conor McNamara 5 7/1
  3. My Club Colours silk
    11
    My Club Colours J: B J Cooper 5/1
    1. Blanketontheground silk
      8
      Blanketontheground J: Phillip Enright 11/2
    2. Rapid Response silk
      1
      Rapid Response J: Robbie Power 8/1
    3. So Near So Farhh silk
      9
      So Near So Farhh J: Adam Short 3 8/1
    4. Howaya Aoife silk
      10
      Howaya Aoife J: Ricky Doyle 3 9/1
    5. Regina Dracones silk
      12
      Regina Dracones J: Darragh O'Keeffe 66/1
    6. Bobbie The Dazzler silk
      6
      Bobbie The Dazzler J: Simon Torrens 7 50/1
    7. Dinard Rose silk
      7
      Dinard Rose b J: Rachael Blackmore 4/1F
    8. Just Another Lady silk
      13
      Just Another Lady t J: Gavin Brouder 7 50/1
    9. Whatucallher silk
      4
      Whatucallher t J: Jody McGarvey 9/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 2 3/4, 2 3/4, 7 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 1

15:30 Navan

Full Result
  1. Seskinane silk
    15
    Seskinane J: Phillip Enright 14/1
  2. Flooring Porter silk
    1
    Flooring Porter t J: Conor McNamara 5 10/1
  3. Cherif De L'isle silk
    11
    Cherif De L'isle b J: Davy Russell 7/2F
    1. Thunder Down Under silk
      3
      Thunder Down Under J: Kevin Brogan 7 6/1
    2. Russian Bill silk
      4
      Russian Bill t J: Simon Torrens 7 16/1
    3. Young Dev silk
      5
      Young Dev p J: D G Hogan 10/1
    4. Oh'herewego silk
      7
      Oh'herewego p J: Ricky Doyle 3 20/1
    5. Beating The Odds silk
      16
      Beating The Odds J: Trevor Ryan 5 7/1
    6. Peterstown silk
      14
      Peterstown J: Darragh O'Keeffe 25/1
    7. Eagle Roque silk
      13
      Eagle Roque J: B J Cooper 14/1
    8. Miracle In Medinah silk
      6
      Miracle In Medinah b J: Mark Walsh 10/1
    9. Champagne Harmony silk
      10
      Champagne Harmony J: Alan King 7 66/1
    10. Difficult Decision silk
      9
      Difficult Decision J: Barry Browne 5 9/2
    11. Aircraft Carrier silk
      8
      Aircraft Carrier J: Mr D T Kelly 7 25/1
    12. Castello Sforza silk
      2
      Castello Sforza J: Aidan Kelly 7 25/1
Winning Trainer: Brian M McMahon
Distances: 4 3/4, 5 1/2, 6
Runners: 15 | Non Runners: 1

16:00 Navan

Full Result
  1. Captain Cj silk
    1
    Captain Cj J: Conor Maxwell 100/30
  2. Elwood silk
    3
    Elwood J: Davy Russell 6/1
  3. Speak Easy silk
    7
    Speak Easy J: Mark Walsh 2/1F
    1. Minella Fair silk
      6
      Minella Fair t J: Denis O'Regan 4/1
    2. Discordantly silk
      2
      Discordantly J: Robbie Power 10/1
    3. First Approach silk
      4
      First Approach p J: Donagh Meyler 6/1
Winning Trainer: Dermot A McLoughlin
Distances: 6, 13, 12
Runners: 6 | Non Runners: 1

16:35 Navan

Full Result
  1. Se Mo Laoch silk
    1
    Se Mo Laoch p J: Mr E Mahon 7 9/1
  2. Wishmoor silk
    11
    Wishmoor p J: Ricky Doyle 3 11/1
  3. Uaintseenothingyet silk
    6
    Uaintseenothingyet J: Mark Walsh 9/4F
    1. Flemenstorm silk
      7
      Flemenstorm ht J: Adam Short 3 9/1
    2. School Lane silk
      12
      School Lane b J: Conor Maxwell 12/1
    3. Jimmil silk
      4
      Jimmil J: Sean McDermott 8/1
    4. Three Is Company silk
      5
      Three Is Company b J: Paul Cawley 7 8/1
    5. Rooster Byron silk
      3
      Rooster Byron J: Kevin Sexton 9/1
    6. Double Portrait silk
      13
      Double Portrait tb J: Danny Mullins 16/1
    7. Castafiore Park silk
      8
      Castafiore Park b J: B J Cooper 8/1
    8. Persian Wind silk
      10
      Persian Wind t J: L P Dempsey 12/1
Winning Trainer: Brian M McMahon
Distances: 4, 34, 3 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

17:05 Navan

Full Result
  1. Julies Stowaway silk
    4
    Julies Stowaway J: Mr P W Mullins 5/1
  2. Delvino silk
    14
    Delvino J: Danny Hand 7 14/1
  3. Ballyadam silk
    7
    Ballyadam J: Mr J J Codd 1/4F
    1. Lifetime Ambition silk
      10
      Lifetime Ambition J: Mr Finian Maguire 3 12/1
    2. Deployed silk
      2
      Deployed J: Mr J Archdeacon 7 20/1
    3. Johngus silk
      3
      Johngus t J: Oakley Brown 7 16/1
    4. Mount Melleray silk
      11
      Mount Melleray J: Mr D G Lavery 3 25/1
    5. Awayfortheday silk
      1
      Awayfortheday J: Jack Gilligan 7 66/1
    6. Kingsfort Hill silk
      9
      Kingsfort Hill J: Mr S P O'Connor 7 33/1
    7. A Star In Leo silk
      6
      A Star In Leo J: Mr L J McGuinness 7 40/1
    8. Fidji Emery silk
      8
      Fidji Emery J: Mr P J Vaughan 7 33/1
Winning Trainer: Ms Margaret Mullins
Distances: 1 1/2, 3/4, 23
Runners: 11 | Non Runners: 3

14:15 Kempton (AW)

Full Result
  1. Clog Maker silk
    1 (2)
    Clog Maker J: Joe Fanning 1/2F
  2. Lexington Storm silk
    3 (1)
    Lexington Storm J: Oisin Murphy 3/1
  3. Rogue Tide silk
    4 (5)
    Rogue Tide J: Jack Mitchell 8/1
    1. Bursea Lady silk
      6 (6)
      Bursea Lady J: Clifford Lee 20/1
    2. The Fitzpiers Lion silk
      5 (7)
      The Fitzpiers Lion h J: David Probert 66/1
    3. Howizeegeezer silk
      2 (3)
      Howizeegeezer J: William Carson 100/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 2, 1 1/2, 8
Runners: 6 | Non Runners: 1

14:50 Kempton (AW)

Full Result
  1. Twpsyn silk
    6 (2)
    Twpsyn b J: Gina Mangan 7 20/1
  2. Dangerous Ends silk
    5 (1)
    Dangerous Ends J: Jack Mitchell 4/1
  3. Noble Fox silk
    2 (4)
    Noble Fox b J: Adam Kirby 15/8F
    1. Double Legend silk
      8 (6)
      Double Legend b J: Joe Fanning 5/2
    2. Willkommen silk
      7 (8)
      Willkommen J: Morgan Cole 7 14/1
    3. Meagher's Flag silk
      1 (5)
      Meagher's Flag t J: David Probert 50/1
    4. Vampish silk
      3 (3)
      Vampish J: Rob Hornby 16/1
    5. Epic Adventure silk
      9 (7)
      Epic Adventure J: Nicola Currie 33/1
    6. Sing Out Loud silk
      4 (9)
      Sing Out Loud p J: Liam Keniry 10/1
Winning Trainer: David Evans
Distances: hd, 2, 2 3/4
Runners: 9

15:25 Kempton (AW)

Full Result
  1. Sky Defender silk
    3 (5)
    Sky Defender J: Joe Fanning 4/1
  2. Calling The Wind silk
    7 (3)
    Calling The Wind J: Shane Kelly 10/1
  3. Entangling silk
    2 (2)
    Entangling J: William Carson 9/4F
    1. Deal A Dollar silk
      1 (7)
      Deal A Dollar b J: Callum Shepherd 7/1
    2. All Yours silk
      4 (6)
      All Yours J: Adam Kirby 100/30
    3. Kyllachy Gala silk
      5 (1)
      Kyllachy Gala J: Luke Morris 9/1
    4. Stamford Raffles silk
      6 (4)
      Stamford Raffles J: George Rooke 7 16/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 2, hd, 1/2
Runners: 7

15:55 Kempton (AW)

Full Result
  1. Rainbow Dreamer silk
    3 (1)
    Rainbow Dreamer p J: Oisin Murphy 8/15F
  2. Chipiron silk
    4 (2)
    Chipiron b J: Pierre-Charles Boudot 7/1
  3. King's Advice silk
    2 (3)
    King's Advice J: Joe Fanning 5/2
Winning Trainer: Alan King
Distances: 4, 3 1/2
Runners: 3 | Non Runners: 1

16:30 Kempton (AW)

Full Result
  1. Treacherous silk
    6 (7)
    Treacherous J: Jack Mitchell 8/1
  2. Wiley Post silk
    4 (5)
    Wiley Post b J: Elisha Whittington 7 11/2
  3. Count Otto silk
    1 (9)
    Count Otto hb J: Angus Villiers 5 9/1
    1. Eljaddaaf silk
      3 (8)
      Eljaddaaf J: Joey Haynes 8/1
    2. The Lamplighter silk
      9 (1)
      The Lamplighter tp J: George Rooke 7 12/1
    3. Sparkalot silk
      5 (3)
      Sparkalot J: Luke Morris 6/1
    4. Prince Of Rome silk
      2 (4)
      Prince Of Rome J: Tyler Heard 7 12/1
    5. Busby silk
      7 (2)
      Busby p J: Martin Dwyer 3/1F
    6. Venture silk
      10 (10)
      Venture J: David Probert 12/1
    7. Martineo silk
      8 (6)
      Martineo J: Darragh Keenan 3 20/1
Winning Trainer: Ed de Giles
Distances: 1 1/4, hd, 1/2
Runners: 10

17:00 Kempton (AW)

Full Result
  1. Black Isle Boy silk
    6 (1)
    Black Isle Boy J: David Probert 7/1
  2. Swissal silk
    4 (2)
    Swissal v J: Dougie Costello 7/2
  3. Griggy silk
    2 (7)
    Griggy b J: Adam Kirby 4/5F
    1. Hey Ho Let's Go silk
      5 (3)
      Hey Ho Let's Go J: Jack Mitchell 7/1
    2. Noble Deed silk
      7 (6)
      Noble Deed J: Luke Morris 66/1
    3. Mykindofsunshine silk
      3 (5)
      Mykindofsunshine J: William Carson 33/1
    4. Fancy Flyer silk
      1 (4)
      Fancy Flyer J: Iraklis Irakleous 5 16/1
Winning Trainer: David C Griffiths
Distances: 1/2, 2 1/4, 1 1/4
Runners: 7

00:12 Fair Grounds

Full Result
  1. Modernist silk
    1 (1)
    Modernist J: Junior Alvarado 128/10
  2. Major Fed silk
    7 (6)
    Major Fed b J: Julien R Leparoux 97/10
  3. Ny Traffic silk
    12 (11)
    Ny Traffic J: Javier Castellano 117/10
    1. Mailman Money silk
      11 (10)
      Mailman Money J: Gabriel Saez 5/1
    2. Mr. Big News silk
      3 (2)
      Mr. Big News J: Robby Albarado 44/1
    3. Lynn's Map silk
      9 (8)
      Lynn's Map J: Corey J Lanerie 18/1
    4. Finnick The Fierce silk
      10 (9)
      Finnick The Fierce J: Sonny Leon 196/10
    5. Excession silk
      6 (5)
      Excession J: Ricardo Santana Jr 44/1
    6. Anneau D'Or silk
      8 (7)
      Anneau D'Or b J: Joel Rosario EvensF
    7. Liam's Lucky Charm silk
      5 (4)
      Liam's Lucky Charm b J: Edgard J Zayas 57/10
    8. Fame To Famous silk
      4 (3)
      Fame To Famous J: Colby J Hernandez 106/1
Winning Trainer: William Mott
Distances: 1, nk, 1 1/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

04:15 Sha Tin

Full Result
  1. Happy Alumni silk
    2 (1)
    Happy Alumni ht J: Zac Purton 6/4F
  2. Simply Fluke silk
    13 (14)
    Simply Fluke h J: Alexis Badel 16/5
  3. Incanto Prepared silk
    11 (3)
    Incanto Prepared t J: Grant Van Niekerk 9/1
    1. Sparkling Star silk
      8 (8)
      Sparkling Star t J: Tony Piccone 9/1
    2. Hard Promise silk
      1 (7)
      Hard Promise J: Neil Callan 33/1
    3. Melbourne Hall silk
      3 (4)
      Melbourne Hall J: Joao Moreira 53/10
    4. Compassion Spirit silk
      5 (5)
      Compassion Spirit J: M L Yeung 9/1
    5. Sacred Timing silk
      10 (9)
      Sacred Timing b J: Matthew Chadwick 135/1
    6. Blazing Partners silk
      14 (10)
      Blazing Partners J: H N Jack Wong 3 160/1
    7. Regency Master silk
      7 (11)
      Regency Master t J: Karis Teetan 39/1
    8. Euro Lago silk
      6 (2)
      Euro Lago b J: Blake Shinn 82/1
    9. Mighty Valor silk
      12 (6)
      Mighty Valor b J: H W Lai 30/1
    10. Centenary Ibis silk
      4 (13)
      Centenary Ibis J: L Hewitson 157/1
    11. Mr Darthvegar silk
      9 (12)
      Mr Darthvegar h J: H T Mo 3 155/1
Winning Trainer: K W Lui
Distances: 1 1/2, 1 3/4, shd
Runners: 14 | Non Runners: 2

04:45 Sha Tin

Full Result
  1. Ping Hai Bravo silk
    4 (5)
    Ping Hai Bravo J: Grant Van Niekerk 41/20
  2. Judy's Star silk
    9 (10)
    Judy's Star J: Blake Shinn 16/1
  3. Jade Phoenix silk
    5 (4)
    Jade Phoenix J: Joao Moreira 9/5F
    1. The Runner silk
      1 (6)
      The Runner b J: Alexis Badel 25/1
    2. All Times Grateful silk
      13 (2)
      All Times Grateful J: Zac Purton 15/2
    3. Baby Storm silk
      11 (13)
      Baby Storm ht J: Jamie Spencer 63/1
    4. Ka Ying Excellent silk
      3 (9)
      Ka Ying Excellent tp J: Karis Teetan 10/1
    5. Voyage Star silk
      14 (8)
      Voyage Star tb J: M L Yeung 22/1
    6. Brilliant silk
      8 (7)
      Brilliant ht J: K C Leung 6/1
    7. Xiang Lan Qi silk
      12 (12)
      Xiang Lan Qi J: Matthew Chadwick 292/1
    8. Resolute silk
      7 (1)
      Resolute J: Chad Schofield 66/1
    9. Double Take silk
      6 (14)
      Double Take J: C Y Ho 175/1
    10. Best Smile silk
      2 (11)
      Best Smile t J: H W Lai 119/1
    11. Sparkling Life silk
      10 (3)
      Sparkling Life J: H N Jack Wong 3 330/1
Winning Trainer: J Size
Distances: 1/2, 2 1/4, shd
Runners: 14 | Non Runners: 2

05:15 Sha Tin

Full Result
  1. Cheerful Leader silk
    4 (8)
    Cheerful Leader b J: Joao Moreira 27/10F
  2. Ever Laugh silk
    2 (3)
    Ever Laugh tb J: Blake Shinn 11/1
  3. Fortune Patrol silk
    14 (9)
    Fortune Patrol b J: Alexis Badel 23/1
    1. Destin silk
      9 (10)
      Destin b J: K C Leung 29/1
    2. Rich And Lucky silk
      3 (7)
      Rich And Lucky J: H T Mo 3 18/1
    3. Telecom Rocket silk
      7 (13)
      Telecom Rocket p J: Grant Van Niekerk 27/10
    4. Witness Hunter silk
      13 (4)
      Witness Hunter J: Karis Teetan 15/2
    5. Party Everyday silk
      11 (5)
      Party Everyday htp J: Zac Purton 16/5
    6. Shadow Breaker silk
      6 (2)
      Shadow Breaker J: Chad Schofield 22/1
    7. Amazing Satchmo silk
      5 (14)
      Amazing Satchmo b J: Tony Piccone 27/1
    8. Family Leader silk
      12 (11)
      Family Leader hb J: L Hewitson 83/1
    9. Swot Troopers Wind silk
      8 (12)
      Swot Troopers Wind h J: C Y Ho 191/1
    10. Home Win silk
      1 (6)
      Home Win J: K H Alfred Chan 10 57/1
    11. Copartner Era silk
      10 (1)
      Copartner Era b J: H W Lai 327/1
Winning Trainer: P F Yiu
Distances: 1 1/2, shd, nk
Runners: 14 | Non Runners: 2

05:45 Sha Tin

Full Result
  1. Mighty Giant silk
    2 (14)
    Mighty Giant b J: Zac Purton 19/20
  2. My Winner silk
    7 (7)
    My Winner b J: Tony Piccone 10/1
  3. Super Winner silk
    13 (8)
    Super Winner ht J: Alexis Badel 10/1
    1. Happy Warrior silk
      1 (5)
      Happy Warrior p J: Neil Callan 26/1
    2. Lasting Friendship silk
      4 (12)
      Lasting Friendship e/s J: Jamie Spencer 99/1
    3. Star Majestic silk
      5 (6)
      Star Majestic b J: Blake Shinn 37/1
    4. Golden Four silk
      6 (4)
      Golden Four J: Grant Van Niekerk 57/10
    5. Leading Fortune silk
      10 (9)
      Leading Fortune b J: Matthew Poon 2 71/1
    6. Galaxy Emperor silk
      14 (10)
      Galaxy Emperor ht J: Karis Teetan 94/1
    7. So Happy silk
      9 (13)
      So Happy b J: Chad Schofield 149/1
    8. Lightning Steed silk
      12 (3)
      Lightning Steed t J: C Y Ho 14/1
    9. Yes We Can silk
      11 (1)
      Yes We Can tp J: M L Yeung 28/1
    10. Happy Tango silk
      8 (2)
      Happy Tango J: L Hewitson 53/1
    11. Triple Triple silk
      3 (11)
      Triple Triple J: Joao Moreira 51/10
Winning Trainer: P F Yiu
Distances: 4 1/4, nk, shd
Runners: 14 | Non Runners: 2

06:15 Sha Tin

Full Result
  1. Time Warp silk
    7 (8)
    Time Warp t J: Joao Moreira 26/1
  2. Exultant silk
    1 (9)
    Exultant t J: Zac Purton 1/5F
  3. Citron Spirit silk
    4 (1)
    Citron Spirit J: Neil Callan 57/1
    1. Dark Dream silk
      6 (6)
      Dark Dream tb J: Grant Van Niekerk 35/1
    2. Eagle Way silk
      9 (3)
      Eagle Way tb J: Blake Shinn 26/1
    3. Ho Ho Khan silk
      5 (7)
      Ho Ho Khan J: C Y Ho 52/1
    4. Furore silk
      3 (10)
      Furore b J: Jamie Spencer 14/1
    5. Doctor Geoff silk
      8 (5)
      Doctor Geoff J: K C Leung 21/1
    6. Southern Legend silk
      2 (4)
      Southern Legend J: Chad Schofield 18/1
    7. Glorious Dragon silk
      11 (2)
      Glorious Dragon J: Alexis Badel 83/10
    8. Northern Superstar silk
      10 (11)
      Northern Superstar t J: Karis Teetan 98/1
Winning Trainer: A S Cruz
Distances: 3/4, 1, nk
Runners: 11

06:50 Sha Tin

Full Result
  1. Beauty Rush silk
    2 (13)
    Beauty Rush v J: Alexis Badel 165/10
  2. Mongolian King silk
    1 (9)
    Mongolian King b J: Zac Purton 13/5
  3. Private Rocket silk
    8 (2)
    Private Rocket p J: Karis Teetan 57/10
    1. Emerald Spur silk
      14 (4)
      Emerald Spur tp J: Grant Van Niekerk 23/5
    2. Cool Team silk
      3 (11)
      Cool Team b J: K C Leung 11/1
    3. Take What You Need silk
      6 (7)
      Take What You Need b J: Blake Shinn 76/10
    4. Everyone's Joy silk
      11 (14)
      Everyone's Joy tp J: Joao Moreira 5/1
    5. The Drive silk
      9 (3)
      The Drive t J: M L Yeung 320/1
    6. Southern Superstar silk
      5 (1)
      Southern Superstar J: Chad Schofield 69/10
    7. Alpha Hedge silk
      13 (8)
      Alpha Hedge p J: H N Jack Wong 3 58/1
    8. Ultimate Glory silk
      10 (12)
      Ultimate Glory v J: Tony Piccone 38/1
    9. Mr Picasso silk
      12 (5)
      Mr Picasso b J: Matthew Poon 2 140/1
    10. Perfect Glory silk
      4 (6)
      Perfect Glory J: L Hewitson 110/1
    11. Packing Joy silk
      7 (10)
      Packing Joy tb J: Neil Callan 184/1
Winning Trainer: J Size
Distances: 1 1/4, shd, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 2

07:20 Sha Tin

Full Result
  1. Beauty Generation silk
    1 (3)
    Beauty Generation tp J: Zac Purton 13/20F
  2. Ka Ying Star silk
    7 (7)
    Ka Ying Star tb J: Jamie Spencer 17/1
  3. Hot King Prawn silk
    3 (6)
    Hot King Prawn J: Karis Teetan 77/10
    1. Thanks Forever silk
      4 (4)
      Thanks Forever p J: Grant Van Niekerk 15/1
    2. Beat The Clock silk
      2 (2)
      Beat The Clock t J: Joao Moreira 21/10
    3. Rattan silk
      5 (1)
      Rattan p J: Chad Schofield 24/1
    4. Wishful Thinker silk
      6 (5)
      Wishful Thinker b J: C Y Ho 39/1
Winning Trainer: John Moore
Distances: 1/2, 1, 1/2
Runners: 7

07:50 Sha Tin

Full Result
  1. Team Spirit silk
    3 (12)
    Team Spirit tb J: Tony Piccone 179/10
  2. Valiant Dream silk
    4 (6)
    Valiant Dream J: Blake Shinn 56/10
  3. Snap Fit silk
    1 (1)
    Snap Fit tb J: Zac Purton 18/5
    1. Fantasy silk
      13 (8)
      Fantasy tb J: Joao Moreira 7/5F
    2. Grade One silk
      14 (4)
      Grade One b J: Matthew Chadwick 49/10
    3. Toycoon silk
      5 (3)
      Toycoon J: H W Lai 95/1
    4. Honest Way silk
      12 (14)
      Honest Way b J: Neil Callan 37/1
    5. Monkey Jewellery silk
      11 (5)
      Monkey Jewellery J: Grant Van Niekerk 21/1
    6. Eligere silk
      10 (10)
      Eligere b J: L Hewitson 125/1
    7. Amazing Kiwi silk
      7 (2)
      Amazing Kiwi J: Karis Teetan 16/1
    8. Solomon's Bay silk
      2 (7)
      Solomon's Bay p J: C Y Ho 40/1
    9. Kung Fu Fighter silk
      9 (11)
      Kung Fu Fighter J: Matthew Poon 2 38/1
    10. African Sky silk
      8 (13)
      African Sky t J: K C Leung 415/1
    11. Nuremberg silk
      6 (9)
      Nuremberg tb J: Chad Schofield 258/1
Winning Trainer: W Y So
Distances: 1 1/4, 1/2, nk
Runners: 14 | Non Runners: 2

08:25 Sha Tin

Full Result
  1. Wellington silk
    14 (13)
    Wellington J: Alexis Badel 13/20F
  2. Ballistic King silk
    2 (1)
    Ballistic King J: Chad Schofield 87/10
  3. Be Ready silk
    5 (8)
    Be Ready b J: Zac Purton 83/10
    1. Super Wise silk
      6 (4)
      Super Wise et J: K H Alfred Chan 10 41/1
    2. Beauty Icon silk
      11 (11)
      Beauty Icon tb J: H T Mo 3 56/1
    3. Hall Of Champ silk
      7 (3)
      Hall Of Champ J: Jamie Spencer 26/1
    4. Flying Bonus silk
      13 (12)
      Flying Bonus J: C Y Ho 23/1
    5. Wind N Grass silk
      4 (7)
      Wind N Grass J: Grant Van Niekerk 28/1
    6. Larson silk
      12 (10)
      Larson p J: L Hewitson 130/1
    7. Harmony Spirit silk
      1 (14)
      Harmony Spirit J: Karis Teetan 58/1
    8. Marvel Dragon silk
      10 (5)
      Marvel Dragon t J: M L Yeung 301/1
    9. Island Shine silk
      9 (2)
      Island Shine J: K C Leung 13/1
    10. Even Keel silk
      8 (6)
      Even Keel ht J: Matthew Poon 2 274/1
    11. Lockheed silk
      3 (9)
      Lockheed tb J: Joao Moreira 6/1
Winning Trainer: Richard Gibson
Distances: nk, 1, 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

09:00 Sha Tin

Full Result
  1. Dragon General silk
    7 (10)
    Dragon General t J: Tony Piccone 30/1
  2. Happy Fun silk
    4 (4)
    Happy Fun tb J: Joao Moreira 6/4F
  3. Star Shine silk
    11 (11)
    Star Shine t J: C Y Ho 81/10
    1. Lobo's Legend silk
      13 (13)
      Lobo's Legend J: Grant Van Niekerk 89/10
    2. Tornado Twist silk
      1 (8)
      Tornado Twist t J: Chad Schofield 17/1
    3. Racing Fighter silk
      14 (2)
      Racing Fighter t J: H T Mo 3 31/1
    4. Star Performance silk
      5 (6)
      Star Performance t J: Zac Purton 69/10
    5. Joyful Union silk
      8 (7)
      Joyful Union J: Blake Shinn 25/1
    6. Hello Daddy silk
      12 (12)
      Hello Daddy J: H N Jack Wong 3 240/1
    7. Turin Redstar silk
      3 (5)
      Turin Redstar tp J: K C Leung 72/1
    8. Morethanlucky silk
      2 (14)
      Morethanlucky b J: Matthew Chadwick 16/1
    9. Graceandmercy silk
      9 (1)
      Graceandmercy h J: L Hewitson 45/1
    10. Uncle Steve silk
      6 (9)
      Uncle Steve p J: Karis Teetan 18/5
    11. Kyrus Unicorn silk
      10 (3)
      Kyrus Unicorn J: M L Yeung 136/1
Winning Trainer: Y S Tsui
Distances: nse, nse, 1 3/4
Runners: 14 | Non Runners: 2

13:30 Abu Dhabi

Full Result
  1. Greeley silk
    8 (16)
    Greeley p J: Connor Beasley
  2. Raconteur silk
    12 (11)
    Raconteur J: Bernardo Pinheiro
  3. Dahawi silk
    3 (6)
    Dahawi J: Szczepan Mazur
    1. Raahy silk
      11 (15)
      Raahy J: Adrie de Vries
    2. Island Sound silk
      9 (13)
      Island Sound v J: Fabrice Veron
    3. Dobbia silk
      5 (5)
      Dobbia v J: Sean Kirrane 6
    4. Fitzsimmons silk
      7 (2)
      Fitzsimmons J: Sam Hitchcott
    5. California Jumbo silk
      19 (9)
      California Jumbo tv J: Shakir Al Balushi 6
    6. Fares Kodiac silk
      6 (14)
      Fares Kodiac v J: Dane O'Neill
    7. Arroway silk
      13 (7)
      Arroway b J: Royston Ffrench
    8. Sultanaa silk
      17 (1)
      Sultanaa b J: Ryan Powell
    9. Corso Como silk
      2 (12)
      Corso Como t J: Al Moatasem bin Said Al Balushi
    10. Mazeed silk
      10 (3)
      Mazeed tv J: Richard Mullen
    11. Mister Parma silk
      18 (4)
      Mister Parma t J: Marc Monaghan
    12. Epsilon silk
      14 (8)
      Epsilon tp J: Tadhg O'Shea
    13. Daltrey silk
      <