SPECIAL OFFERS
Close Icon
bet365
Get Up To £100 Bet Credits
T&Cs apply
Open Account Offer: Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5. Bet Credits available for use upon settlement of bets to value of qualifying deposit. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&Cs apply. 18+
CLAIM HERE

12:00 Naas

Full Result
  1. Embittered silk
    5
    Embittered h J: J J Slevin 7/2
  2. Blackbow silk
    2
    Blackbow J: Paul Townend 4/9F
  3. You Can Call Me Al silk
    11
    You Can Call Me Al h J: Barry Geraghty 11/1
    1. Cavalry Master silk
      3
      Cavalry Master J: Rachael Blackmore 14/1
    2. Rightplacerightime silk
      17
      Rightplacerightime J: Liam Quinlan 7 66/1
    3. Bentham silk
      1
      Bentham J: Jonathan Moore 16/1
    4. Even Flight silk
      6
      Even Flight J: Brian Hayes 50/1
    5. A Different World silk
      12
      A Different World J: Mark Walsh 40/1
    6. Rocconrockall silk
      18
      Rocconrockall h J: Stephen Gray 3 66/1
    7. Key Commander silk
      14
      Key Commander J: Donagh Meyler 33/1
    8. Amber Run silk
      13
      Amber Run t J: Adam Short 3 100/1
    9. Sol Milan silk
      19
      Sol Milan J: Mark McDonagh 7 100/1
    10. China Princess silk
      25
      China Princess J: Kevin Sexton 50/1
    11. Good Ol Days silk
      7
      Good Ol Days ht J: Barry Browne 5 66/1
    12. Unlaoised silk
      26
      Unlaoised J: Ricky Doyle 3 100/1
    13. Saint Or Sinner silk
      22
      Saint Or Sinner J: Jack Wildman 7 50/1
    14. Northern Love silk
      16
      Northern Love J: Conor McNamara 7 100/1
    15. Mattie's Mountain silk
      15
      Mattie's Mountain J: Ian McCarthy 100/1
    16. Spruced Up silk
      24
      Spruced Up J: Niall P Madden 33/1
    17. She's Commanche silk
      23
      She's Commanche h J: Sean Flanagan 100/1
    18. Forrard Away silk
      27
      Forrard Away J: Keith Donoghue 50/1
    19. Dawson's Gate silk
      4
      Dawson's Gate J: L P Dempsey 50/1
    20. Stormy Master silk
      9
      Stormy Master J: Donal McInerney 100/1
    21. You Should Have silk
      21
      You Should Have J: Sean O'Keeffe 7 50/1
    22. Moylisha silk
      8
      Moylisha J: James O'Sullivan 7 100/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 1/2, 1 1/4, 17
Runners: 25 | Non Runners: 3

12:30 Naas

Full Result
  1. Surin silk
    7
    Surin t J: L P Dempsey 9/2
  2. Gardens Of Babylon silk
    1
    Gardens Of Babylon tb J: Barry Geraghty 4/1
  3. Quartz Du Rheu silk
    2
    Quartz Du Rheu J: Mark Walsh 11/4
    1. Tiger Tap Tap silk
      5
      Tiger Tap Tap J: Paul Townend 2/1F
    2. Havingagoodtime silk
      6
      Havingagoodtime J: Rachael Blackmore 14/1
    3. Arverne silk
      3
      Arverne J: Jonathan Moore 20/1
    4. Blackhillsofdakota silk
      4
      Blackhillsofdakota J: J J Slevin 33/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 7 1/2, 8, 7
Runners: 7

13:05 Naas

Full Result
  1. Cilaos Emery silk
    3
    Cilaos Emery h J: Paul Townend 4/9F
  2. Ornua silk
    1
    Ornua J: Davy Russell 100/30
  3. Kildorrery silk
    5
    Kildorrery J: L P Dempsey 25/1
    1. Duca De Thaix silk
      4
      Duca De Thaix tp J: Rachael Blackmore 7/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 9 1/2, 3/4, 42
Runners: 4 | Non Runners: 1

13:40 Naas

Full Result
  1. Kilfenora silk
    2
    Kilfenora J: Mark Walsh 10/1
  2. Rock De Baune silk
    14
    Rock De Baune J: Darragh O'Keeffe 13/8F
  3. Bothar Dubh silk
    4
    Bothar Dubh J: Sean O'Keeffe 7 11/2
    1. Timeforwest silk
      10
      Timeforwest J: Kevin Sexton 14/1
    2. Allez Kal silk
      11
      Allez Kal J: Conor McNamara 7 16/1
    3. Turbojet silk
      15
      Turbojet J: Adam Short 3 25/1
    4. Nibblers Charm silk
      16
      Nibblers Charm tp J: Rachael Blackmore 13/2
    5. Noble Emperor silk
      7
      Noble Emperor t J: Niall P Madden 33/1
    6. Caer silk
      12
      Caer J: Sean Flanagan 11/1
    7. Golden Jewel silk
      13
      Golden Jewel J: Chris Timmons 3 10/1
    8. Dromore Lad silk
      8
      Dromore Lad J: P J O'Hanlon 7 16/1
    9. Agent Boru silk
      9
      Agent Boru J: Donagh Meyler 25/1
    10. Mon Lino silk
      5
      Mon Lino J: Barry Geraghty 25/1
    11. Campeador silk
      1
      Campeador h J: Keith Donoghue 28/1
    12. Sayar silk
      3
      Sayar J: Paul Townend 20/1
    13. Prospectus silk
      6
      Prospectus J: Jonathan Moore 20/1
Winning Trainer: Edward P Harty
Distances: 1 3/4, 6, 21
Runners: 16

14:15 Naas

Full Result
  1. Fiveaftermidnight silk
    8
    Fiveaftermidnight p J: Sean O'Keeffe 7 20/1
  2. Hilltop Supreme silk
    10
    Hilltop Supreme J: Adam Short 3 10/1
  3. Ask Heather silk
    4
    Ask Heather J: Liam Quinlan 7 11/4
    1. Fairly Legal silk
      5
      Fairly Legal J: Mark Walsh 7/1
    2. Western Sea silk
      2
      Western Sea J: L P Dempsey 10/1
    3. Carrigready silk
      6
      Carrigready b J: Conor Maxwell 12/1
    4. Sea Scorpion silk
      7
      Sea Scorpion t J: James O'Sullivan 7 12/1
    5. Trumps Ace silk
      11
      Trumps Ace J: Ryan Treacy 5 14/1
    6. Golden Sunset silk
      9
      Golden Sunset J: Niall P Madden 28/1
    7. Manger Et Trotter silk
      1
      Manger Et Trotter J: Donal McInerney 16/1
    8. Arctic Light silk
      12
      Arctic Light J: Darragh O'Keeffe 9/4F
    9. Princely Conn silk
      3
      Princely Conn J: Rachael Blackmore 25/1
Winning Trainer: P J Rothwell
Distances: 3 3/4, 1 1/4, 3 1/2
Runners: 12

14:50 Naas

Full Result
  1. Elixir D'ainay silk
    4
    Elixir D'ainay J: Mark Walsh 13/8F
  2. Longhouse Poet silk
    8
    Longhouse Poet t J: Davy Russell 9/4
  3. Column Of Fire silk
    2
    Column Of Fire J: Keith Donoghue 6/1
    1. Et Dite silk
      12
      Et Dite J: Paul Townend 5/1
    2. Exciting Oscar silk
      5
      Exciting Oscar J: Danny Mullins 66/1
    3. Beating The Odds silk
      1
      Beating The Odds J: Kevin Sexton 100/1
    4. Red Lemonade silk
      16
      Red Lemonade J: Martin Burke 7 100/1
    5. Working Capitol silk
      10
      Working Capitol J: Barry Browne 5 66/1
    6. Lotus Hill silk
      15
      Lotus Hill J: Michael Jack Molloy 7 66/1
    7. Glenquin Castle silk
      7
      Glenquin Castle J: Conor Brassil 5 66/1
    8. Forgetthesurprise silk
      13
      Forgetthesurprise t J: Niall P Madden 33/1
    9. High Viz silk
      14
      High Viz J: Sean O'Keeffe 7 33/1
    10. Davy's Dilemma silk
      3
      Davy's Dilemma J: Sean Flanagan 8/1
    11. Falkland Castle silk
      6
      Falkland Castle ht J: Paddy Kennedy 100/1
    12. Askmenow silk
      11
      Askmenow J: Shane Shortall 100/1
    13. Sisyphus silk
      9
      Sisyphus J: Donagh Meyler 66/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 1 3/4, 13, 6
Runners: 16

15:25 Naas

Full Result
  1. Tornado Flyer silk
    16
    Tornado Flyer J: Paul Townend 5/4F
  2. Choungaya silk
    7
    Choungaya t J: Shane Shortall 20/1
  3. Voix Des Tiep silk
    18
    Voix Des Tiep J: Danny Mullins 14/1
    1. Tower Bridge silk
      17
      Tower Bridge t J: J J Slevin 7/1
    2. Ten Ten silk
      15
      Ten Ten J: L P Dempsey 50/1
    3. Discordantly silk
      9
      Discordantly J: Paddy Kennedy 18/1
    4. Getareason silk
      11
      Getareason J: Brian Hayes 12/1
    5. Chavi Artist silk
      6
      Chavi Artist J: Donagh Meyler 50/1
    6. Batcio silk
      1
      Batcio J: Ian McCarthy 66/1
    7. Halsafari silk
      12
      Halsafari J: James O'Sullivan 7 66/1
    8. Castle Oliver silk
      5
      Castle Oliver J: Niall P Madden 66/1
    9. Brex Drago silk
      3
      Brex Drago J: Jonathan Moore 66/1
    10. Captain Cruiser silk
      4
      Captain Cruiser J: Donal McInerney 100/1
    11. Best Behavior silk
      2
      Best Behavior J: Barry Browne 5 80/1
    12. Cracking Smart silk
      8
      Cracking Smart tb J: Keith Donoghue 14/1
    13. Dommage Pour Toi silk
      10
      Dommage Pour Toi J: Rachael Blackmore 7/2
    14. Red Jack silk
      13
      Red Jack J: Sean Flanagan 25/1
    15. Take Revenge silk
      14
      Take Revenge t J: Mark Walsh 8/1
Winning Trainer: W P Mullins
Distances: 3/4, 1/2, 3 3/4
Runners: 18 | Non Runners: 3

16:00 Naas

Full Result
  1. Valentina Lady silk
    7
    Valentina Lady h J: Sean O'Keeffe 7 5/1
  2. More Info silk
    19
    More Info J: Mr J Hogan 7 16/1
  3. Daphne Moon silk
    16
    Daphne Moon J: Mr P J Vaughan 7 25/1
    1. Some Might Say silk
      22
      Some Might Say J: Mr P W Mullins 7/4F
    2. Papal Pearl silk
      21
      Papal Pearl t J: Mr Finian Maguire 3 6/1
    3. Beth Horan silk
      12
      Beth Horan J: Ms L O'Neill 20/1
    4. Highstreet Roller silk
      4
      Highstreet Roller J: Mr N McParlan 5 50/1
    5. Gold Label silk
      3
      Gold Label J: Mr C J Gorman 7 33/1
    6. Annieguire silk
      9
      Annieguire J: Mr J J Codd 7/1
    7. Daenerys Stormborn silk
      2
      Daenerys Stormborn ht J: Ms K Ferris 7 40/1
    8. Carrigeen Lactuca silk
      13
      Carrigeen Lactuca J: Mr P A King 7 40/1
    9. Carrigeen Lotus silk
      14
      Carrigeen Lotus J: Miss E A Lalor 5 25/1
    10. Our Miss Power silk
      20
      Our Miss Power J: Mr E P O'Brien 7 20/1
    11. Belper Rose silk
      11
      Belper Rose J: E Walsh 7 8/1
    12. Hill Of Truth silk
      18
      Hill Of Truth J: Mr R W Barron 7 7/1
    13. Timetostowaway silk
      6
      Timetostowaway J: Mr J P Berry 7 33/1
    14. Come Home Katie silk
      15
      Come Home Katie J: Dillon Maxwell 7 33/1
    15. As High Say silk
      10
      As High Say h J: Mr D T Hyde 7 50/1
    16. Cornhill Lass silk
      1
      Cornhill Lass J: Gavin Brouder 7 50/1
    17. Wilder Mind silk
      8
      Wilder Mind J: Mr D Crean 7 66/1
    18. Gimligonnabelucky silk
      17
      Gimligonnabelucky t J: Mr G Collier 7 66/1
    19. Michaeala's Joy silk
      5
      Michaeala's Joy J: Mr B Dunleavy 7 50/1
Winning Trainer: Paul Nolan
Distances: 3 3/4, 2, 2 1/2
Runners: 22

12:10 Kelso

Full Result
  1. Uncle Jonty silk
    6
    Uncle Jonty J: Ryan Day 10/1
  2. Vamanos silk
    7
    Vamanos p J: David England 11/2
  3. Get Help silk
    3
    Get Help J: Sam Coltherd 3 9/5F
    1. Sidi Ismael silk
      5
      Sidi Ismael J: Craig Nichol 100/30
    2. Rollerruler silk
      4
      Rollerruler t J: Ross Chapman 16/1
    3. Darius Des Sources silk
      1
      Darius Des Sources J: Sean Quinlan 12/1
    4. Duc De Grissay silk
      2
      Duc De Grissay J: Rachael McDonald 5 7/1
Winning Trainer: Nicky Richards
Distances: 6, 3 1/2, 4
Runners: 7

12:45 Kelso

Full Result
  1. Caventara silk
    4
    Caventara p J: Ryan Mania 9/2
  2. Oscar Ceremony silk
    6
    Oscar Ceremony tp J: Henry Brooke 5/4F
  3. Indian Brave silk
    2
    Indian Brave J: Robert Dunne 11/1
    1. Emirat De Catana silk
      5
      Emirat De Catana J: Stephen Mulqueen 3 5/1
    2. Choix Des Armes silk
      1
      Choix Des Armes ht J: Jamie Hamilton 18/1
    3. Stoney Rover silk
      3
      Stoney Rover J: Sean Quinlan 9/2
Winning Trainer: Sandy Thomson
Distances: 10, 14, 3
Runners: 6

13:20 Kelso

Full Result
  1. Court Baloo silk
    6
    Court Baloo p J: Ross Chapman 15/8F
  2. Hastrubal silk
    5
    Hastrubal J: Ryan Mania 7/2
  3. Total Assets silk
    2
    Total Assets J: Henry Brooke 9/2
    1. Kalaharry silk
      3
      Kalaharry J: Callum Bewley 8/1
    2. Achill Road Boy silk
      4
      Achill Road Boy J: Sam Coltherd 3 9/1
    3. Niceandeasy silk
      1
      Niceandeasy hp J: Lucy Alexander 13/2
Winning Trainer: Alistair Whillans
Distances: 3 3/4, 2 3/4, 1
Runners: 6

13:55 Kelso

Full Result
  1. Well Above Par silk
    10
    Well Above Par J: Thomas Willmott 5 8/1
  2. Slanelough silk
    3
    Slanelough h J: Craig Nichol 8/1
  3. Bernardelli silk
    6
    Bernardelli p J: Danny McMenamin 5 17/2
    1. Instant Replay silk
      7
      Instant Replay p J: Henry Brooke 11/2
    2. Clan Legend silk
      5
      Clan Legend t J: Lucy Alexander 11/2
    3. Western Rules silk
      8
      Western Rules p J: Ryan Day 7/1
    4. Acdc silk
      2
      Acdc ht J: Sean Quinlan 16/1
    5. Dieg Man silk
      1
      Dieg Man J: Richie McLernon 8/1
    6. Beau Sancy silk
      4
      Beau Sancy tp J: David England 22/1
    7. Pookie Pekan silk
      9
      Pookie Pekan J: Sam Coltherd 3 5/1F
Winning Trainer: Lucinda Russell
Distances: 7, 9, 2 1/2
Runners: 10

14:30 Kelso

Full Result
  1. Ubaltique silk
    5
    Ubaltique tb J: William Kennedy 22/1
  2. Ain't My Fault silk
    3
    Ain't My Fault ht J: Stephen Mulqueen 3 15/8F
  3. Charlie Snow Angel silk
    8
    Charlie Snow Angel t J: Jamie Hamilton 5/1
    1. King's Wharf silk
      7
      King's Wharf J: Ryan Mania 9/2
    2. Las Tunas silk
      4
      Las Tunas t J: Richie McLernon 12/1
    3. Effet Special silk
      6
      Effet Special ht J: Derek Fox 10/1
    4. Ted Veale silk
      1
      Ted Veale J: Mr Kit Alexander 5 11/2
    5. Halcyon Days silk
      2
      Halcyon Days p J: Conor O'Farrell 11/1
Winning Trainer: Donald McCain
Distances: 3/4, 16, 2
Runners: 8

15:05 Kelso

Full Result
  1. Spirit Of Kayf silk
    1
    Spirit Of Kayf t J: Bruce Lynn 7 4/1
  2. Bally Conor silk
    2
    Bally Conor J: Henry Brooke 5/1
  3. Put The Law On You silk
    9
    Put The Law On You p J: Callum Bewley 20/1
    1. Highway Companion silk
      4
      Highway Companion h J: Sean Quinlan 11/4F
    2. Mahler Supreme silk
      8
      Mahler Supreme J: Thomas Dowson 33/1
    3. Paper Roses silk
      5
      Paper Roses J: Callum Whillans 3 12/1
    4. Toi Storey silk
      3
      Toi Storey J: Conor O'Farrell 10/1
    5. Quids In silk
      6
      Quids In t J: Lorcan Murtagh 3 8/1
    6. Hitman Fred silk
      7
      Hitman Fred p J: Craig Nichol 9/2
Winning Trainer: N W Alexander
Distances: 1 3/4, 5, 1/2
Runners: 9

15:40 Kelso

Full Result
  1. Le Cheval Noir silk
    5
    Le Cheval Noir J: Craig Nichol 7/2
  2. Exelerator Express silk
    3
    Exelerator Express t J: Robert Dunne 5/4F
  3. Six One Nine silk
    6
    Six One Nine J: Sean Quinlan 20/1
    1. Hart Of Steel silk
      4
      Hart Of Steel J: Lorcan Murtagh 3 13/2
    2. Arnica silk
      1
      Arnica J: Lucy Alexander 7/2
    3. Teelar silk
      7
      Teelar J: Nathan Moscrop 3 28/1
    4. Tooyou silk
      8
      Tooyou J: Ross Chapman 40/1
    5. Big Cheviot silk
      2
      Big Cheviot J: Thomas Dowson 25/1
Winning Trainer: Rose Dobbin
Distances: hd, 3 1/2, 2 1/2
Runners: 8

12:20 Aintree

Full Result
  1. Champagne Mystery silk
    3
    Champagne Mystery J: Nico de Boinville 6/1
  2. Present Value silk
    5
    Present Value J: Adam Wedge 11/4F
  3. Johnbb silk
    8
    Johnbb J: Leighton Aspell 5/1
    1. Joueur Bresilien silk
      6
      Joueur Bresilien J: Brian Hughes 4/1
    2. Trio For Rio silk
      2
      Trio For Rio J: Sam Twiston-Davies 9/1
    3. Follow The Bear silk
      1
      Follow The Bear J: Jeremiah McGrath 7/2
    4. Canton Prince silk
      4
      Canton Prince J: Alan Johns 25/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 11, 1 1/2, 12
Runners: 7 | Non Runners: 1

12:55 Aintree

Full Result
  1. Mossy Fen silk
    1
    Mossy Fen J: Sam Twiston-Davies 5/4F
  2. Keep Wondering silk
    5
    Keep Wondering J: Dave Crosse 6/1
  3. Jelski silk
    4
    Jelski J: Tom Bellamy 7/2
    1. Cubao silk
      3
      Cubao J: Adam Wedge 9/2
    2. Maria Francesca silk
      6
      Maria Francesca J: Jamie Bargary 66/1
    3. Champagne Noir silk
      2
      Champagne Noir J: Aidan Coleman 7/1
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 3 3/4, 5, 7
Runners: 6

13:30 Aintree

Full Result
  1. The Last Day silk
    4
    The Last Day J: Adam Wedge 2/1F
  2. Baby King silk
    5
    Baby King t J: Jonathan Burke 9/1
  3. Wishfull Dreaming silk
    7
    Wishfull Dreaming tp J: Jonathan England 14/1
    1. Charmant silk
      1
      Charmant J: Brian Hughes 6/1
    2. Solar Impulse silk
      6
      Solar Impulse p J: Dave Crosse 9/2
    3. Theflyingportrait silk
      2
      Theflyingportrait t J: Aidan Coleman 5/1
    4. Shady Oaks silk
      8
      Shady Oaks J: Jamie Moore 9/1
    5. Lillington silk
      3
      Lillington tp J: Tom Scudamore 12/1
Winning Trainer: Evan Williams
Distances: 5, 1/2, 2 1/4
Runners: 8

14:05 Aintree

Full Result
  1. Riders Onthe Storm silk
    7
    Riders Onthe Storm J: Sam Twiston-Davies 4/1C
  2. Cepage silk
    1
    Cepage J: Charlie Deutsch 4/1C
  3. Oldgrangewood silk
    9
    Oldgrangewood tp J: Harry Skelton 4/1C
    1. Duke Street silk
      5
      Duke Street p J: Brian Hughes 9/2
    2. Copper West silk
      10
      Copper West J: Jonathan Burke 14/1
    3. Bigmartre silk
      2
      Bigmartre J: Page Fuller 3 25/1
    4. War Sound silk
      8
      War Sound J: Tom O'Brien 17/2
    5. Indian Temple silk
      4
      Indian Temple p J: Harry Reed 3 40/1
    6. The West's Awake silk
      3
      The West's Awake b J: Phillip Enright 25/1
    7. The Russian Doyen silk
      6
      The Russian Doyen J: Tom Scudamore 8/1
Winning Trainer: Nigel Twiston-Davies
Distances: 1 3/4, 12, 1/2
Runners: 10

14:40 Aintree

Full Result
  1. Skandiburg silk
    5
    Skandiburg J: Aidan Coleman 100/30
  2. Diomede Des Mottes silk
    4
    Diomede Des Mottes t J: Harry Skelton 2/1F
  3. Rosy World silk
    7
    Rosy World J: Tom O'Brien 5/2
    1. Bialco silk
      6
      Bialco t J: Blair Campbell 3 20/1
    2. Jacks Last Hope silk
      2
      Jacks Last Hope v J: Brian Hughes 10/1
    3. King Golan silk
      8
      King Golan b J: Alison Clarke 7 40/1
    4. Vive Le Roi silk
      3
      Vive Le Roi J: Harry Bannister 7/1
    5. Potters Corner silk
      1
      Potters Corner p J: Adam Wedge 33/1
Winning Trainer: Olly Murphy
Distances: 1 3/4, 17, 14
Runners: 8

15:15 Aintree

Full Result
  1. Top Notch silk
    4
    Top Notch J: Nico de Boinville 2/1
  2. Roksana silk
    2
    Roksana J: Harry Skelton 11/10F
  3. Vision Des Flos silk
    1
    Vision Des Flos t J: Tom Scudamore 11/4
    1. Aweeminit silk
      5
      Aweeminit t J: Conor Shoemark 33/1
    2. Notwhatiam silk
      3
      Notwhatiam J: Tommy Phelan 100/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: nk, nk, 43
Runners: 5

15:50 Aintree

Full Result
  1. Let Me Be silk
    3
    Let Me Be J: Brian Hughes 4/1
  2. Quick Draw silk
    5
    Quick Draw J: Nico de Boinville 7/2F
  3. Sol De Mayo silk
    7
    Sol De Mayo J: Harry Reed 3 6/1
    1. Gerolamo Cardano silk
      1
      Gerolamo Cardano J: Kielan Woods 16/1
    2. Second Subaltern silk
      6
      Second Subaltern J: Mark Enright 4/1
    3. Red Dragoness silk
      11
      Red Dragoness J: Adam Nicol 40/1
    4. Soldier On silk
      8
      Soldier On t J: Ben Godfrey 7 25/1
    5. Mawlood silk
      4
      Mawlood J: Mr Sam Lee 7 4/1
    6. Groom D'Oudairies silk
      2
      Groom D'Oudairies J: Adam Wedge 22/1
    7. Spark Of Madness silk
      9
      Spark Of Madness J: Tom Scudamore 14/1
Winning Trainer: Keith Dalgleish
Distances: 5, 1, 2
Runners: 10 | Non Runners: 1

12:40 Wincanton

Full Result
  1. Edwardstone silk
    1
    Edwardstone J: Tom Cannon 6/1
  2. Fiddlerontheroof silk
    3
    Fiddlerontheroof J: Robbie Power 4/6F
  3. Flic Ou Voyou silk
    5
    Flic Ou Voyou J: Harry Cobden 2/1
    1. First Lord De Cuet silk
      4
      First Lord De Cuet J: David Noonan 9/1
    2. Espion silk
      2
      Espion J: Richard Johnson 33/1
    3. Starsky silk
      7
      Starsky J: Katie O'Farrell 5 20/1
    4. Who Shot Jr silk
      8
      Who Shot Jr J: Harry Kimber 7 100/1
    5. Folly Gate silk
      6
      Folly Gate t J: Chester Williams 5 50/1
Winning Trainer: Alan King
Distances: 3/4, 3, 8
Runners: 8

13:15 Wincanton

Full Result
  1. Keep Moving silk
    7
    Keep Moving J: Sean Houlihan 3 5/1
  2. Native Robin silk
    8
    Native Robin J: Rex Dingle 4/1J
  3. Acaro silk
    10
    Acaro J: Stan Sheppard 10/1
    1. Poker School silk
      3
      Poker School p J: Charlie Todd 6 9/1
    2. Bramble Brook silk
      5
      Bramble Brook tb J: Harry Kimber 8 8/1
    3. Enola Gay silk
      1
      Enola Gay J: Hugh Nugent 3 4/1J
    4. Master Burbidge silk
      9
      Master Burbidge p J: Philip Donovan 6 16/1
    5. Saintemilion silk
      2
      Saintemilion t J: Lorcan Williams 3 9/2
    6. Oh Land Abloom silk
      4
      Oh Land Abloom tp J: Max Kendrick 14/1
    7. Envol De La Cour silk
      6
      Envol De La Cour J: Charlie Hammond 50/1
Winning Trainer: Philip Hobbs
Distances: 4 1/2, 6, 5
Runners: 10

13:50 Wincanton

Full Result
  1. Misty Bloom silk
    14
    Misty Bloom J: Ben Jones 5 9/2
  2. Aimee De Sivola silk
    13
    Aimee De Sivola J: Chester Williams 5 8/1
  3. Litterale Ci silk
    1
    Litterale Ci J: Miss A B O'Connor 5 14/1
    1. Deputy's Oscar silk
      12
      Deputy's Oscar J: Ciaran Gethings 11/1
    2. Midnight Sapphire silk
      15
      Midnight Sapphire t J: David Noonan 66/1
    3. Duhallow Gesture silk
      4
      Duhallow Gesture t J: Rex Dingle 5 16/1
    4. Danse Idol silk
      5
      Danse Idol J: Harry Cobden 11/4F
    5. Sixty's Belle silk
      8
      Sixty's Belle J: Ben Poste 12/1
    6. Midnightreferendum silk
      9
      Midnightreferendum J: Tom Cannon 17/2
    7. Kalahari Queen silk
      2
      Kalahari Queen J: Daryl Jacob 16/1
    8. Inessa silk
      10
      Inessa p J: Charlie Hammond 3 16/1
    9. Kentford Heiress silk
      6
      Kentford Heiress J: Kevin Jones 3 66/1
    10. Empreinte Reconce silk
      7
      Empreinte Reconce t J: Robbie Power 11/1
    11. Outofthisworld silk
      11
      Outofthisworld J: Sean Bowen 12/1
Winning Trainer: Emma Lavelle
Distances: 6, 4 1/2, 1/2
Runners: 14 | Non Runners: 1

14:25 Wincanton

Full Result
  1. Reserve Tank silk
    4
    Reserve Tank J: Robbie Power 4/5F
  2. If You Say Run silk
    6
    If You Say Run tp J: Harry Cobden 3/1
  3. Commanche Red silk
    1
    Commanche Red J: Tom Cannon 11/2
    1. Solomon Grey silk
      5
      Solomon Grey t J: Bridget Andrews 8/1
    2. Garo De Juilley silk
      2
      Garo De Juilley t J: Paddy Brennan 16/1
Winning Trainer: Colin Tizzard
Distances: 3 3/4, 4, 46
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:00 Wincanton

Full Result
  1. Fusil Raffles silk
    2
    Fusil Raffles J: Daryl Jacob 4/7F
  2. Grand Sancy silk
    1
    Grand Sancy h J: Harry Cobden 11/4
  3. Beat The Judge silk
    3
    Beat The Judge J: Joshua Moore 20/1
    1. Christopher Wood silk
      5
      Christopher Wood J: Bryony Frost 6/1
    2. Top Beak silk
      6
      Top Beak J: James Davies 125/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 3/4, 15, 1/2
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:35 Wincanton

Full Result
  1. Give Me A Copper silk
    8
    Give Me A Copper t J: Harry Cobden 5/1C
  2. Soupy Soups silk
    13
    Soupy Soups p J: A P Heskin 10/1
  3. Royal Vacation silk
    5
    Royal Vacation b J: Paddy Brennan 16/1
    1. Just A Sting silk
      12
      Just A Sting p J: Sean Bowen 5/1C
    2. Beau Du Brizais silk
      10
      Beau Du Brizais J: Micheal Nolan 20/1
    3. Sumkindofking silk
      11
      Sumkindofking tp J: James Bowen 16/1
    4. Rock The Kasbah silk
      3
      Rock The Kasbah p J: Richard Johnson 11/1
    5. Wicked Willy silk
      14
      Wicked Willy t J: Jordan Nailor 7 14/1
    6. Cobra De Mai silk
      2
      Cobra De Mai tp J: Bridget Andrews 50/1
    7. The Young Master silk
      6
      The Young Master p J: Mr Sam Waley-Cohen 3 7/1
    8. White Moon silk
      7
      White Moon t J: Robbie Power 5/1C
    9. Walk In The Mill silk
      9
      Walk In The Mill J: James Best 20/1
    10. Present Man silk
      4
      Present Man t J: Bryony Frost 6/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: nk, 4 1/2, 2 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

16:10 Wincanton

Full Result
  1. Confirmation Bias silk
    3
    Confirmation Bias J: Harry Cobden 3/1J
  2. Sizable Sam silk
    12
    Sizable Sam J: Nick Scholfield 20/1
  3. Mont Segur silk
    8
    Mont Segur t J: Rex Dingle 5 7/1
    1. Pens Man silk
      10
      Pens Man J: A P Heskin 12/1
    2. Howaboutrightnow silk
      5
      Howaboutrightnow J: David Noonan 33/1
    3. White Walker silk
      14
      White Walker J: Bridget Andrews 16/1
    4. Noble Savage silk
      9
      Noble Savage J: Mark Grant 33/1
    5. Millbank Flyer silk
      7
      Millbank Flyer J: Sean Bowen 3/1J
    6. Writteninthesand silk
      15
      Writteninthesand J: James Bowen 10/1
    7. Forever Des Long silk
      4
      Forever Des Long J: Richard Johnson 9/1
    8. Arc Of Bubbles silk
      2
      Arc Of Bubbles t J: Paul O'Brien 3 100/1
    9. Talk Of Fame silk
      13
      Talk Of Fame J: David Bass 5/1
    10. Alkademon silk
      1
      Alkademon J: Lorcan Williams 3 100/1
    11. Saint Arvans silk
      11
      Saint Arvans h J: Mr Tommie M O'Brien 5 33/1
    12. Cheeky Perry silk
      16
      Cheeky Perry J: Bryan Carver 7 100/1
    13. Lindisfarne silk
      6
      Lindisfarne J: James Best 100/1
    14. Thegreymarestail silk
      18
      Thegreymarestail J: Shane Quinlan 5 150/1
    15. Millie's Flying silk
      17
      Millie's Flying J: Micheal Nolan 100/1
Winning Trainer: Paul Nicholls
Distances: shd, 2, 8
Runners: 18

16:40 Southwell (AW)

Full Result
  1. Clipsham Tiger silk
    1 (6)
    Clipsham Tiger h J: George Rooke 7 11/8F
  2. Jagerbond silk
    11 (12)
    Jagerbond e/s J: Andrew Breslin 5 50/1
  3. Sea Shack silk
    10 (3)
    Sea Shack tp J: Dylan Hogan 5 13/2
    1. Face Like Thunder silk
      3 (5)
      Face Like Thunder eb J: Danny Brock 33/1
    2. Dutch Artist silk
      2 (1)
      Dutch Artist J: Faye McManoman 5 16/1
    3. You Little Beauty silk
      14 (8)
      You Little Beauty J: Luke Morris 33/1
    4. Molten Lava silk
      7 (11)
      Molten Lava p J: P J McDonald 7/1
    5. Henrietta's Dream silk
      4 (9)
      Henrietta's Dream p J: Kieran O'Neill 12/1
    6. Limerick Lord silk
      5 (10)
      Limerick Lord p J: Shelley Birkett 8/1
    7. Prince Consort silk
      9 (14)
      Prince Consort b J: Tom Eaves 50/1
    8. Jane Camille silk
      12 (13)
      Jane Camille J: Tom Queally 40/1
    9. Stainforth Swagger silk
      13 (2)
      Stainforth Swagger e/s J: Raul Da Silva