13:30 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Ad Libitum Silk
    4 (10)
    Ad Libitum p J: Ben Curtis 9/5F
  2. Croeso Cymraeg Silk
    3 (2)
    Croeso Cymraeg h J: Raul Da Silva 9/4
  3. Majestic Stone Silk
    9 (3)
    Majestic Stone J: Clifford Lee 4/1
    1. Lyford Silk
      7 (4)
      Lyford p J: P J McDonald 7/1
    2. Smart Lass Silk
      10 (8)
      Smart Lass p J: Jamie Gormley 40/1
    3. Accessor Silk
      6 (11)
      Accessor J: Joe Fanning 11/1
    4. Crushed Silk
      2 (9)
      Crushed t J: Dougie Costello 66/1
    5. Chant Silk
      5 (7)
      Chant J: Royston Ffrench 25/1
    6. Abouttimeyoutoldme Silk
      11 (1)
      Abouttimeyoutoldme J: Andrew Breslin 5 150/1
Winning Trainer: Roger Fell
Distances: 1/2, 3/4, 3/4
Runners: 9 | Non Runners: 2

14:05 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Skerryvore Silk
    9 (13)
    Skerryvore J: Hollie Doyle 3/1F
  2. Algaffaal Silk
    1 (9)
    Algaffaal p J: Ben Robinson 4/1
  3. Debbonair Silk
    14 (7)
    Debbonair b J: Jack Mitchell 8/1
    1. Lightning Attack Silk
      8 (14)
      Lightning Attack p J: Jack Garritty 12/1
    2. Flash Point Silk
      11 (8)
      Flash Point J: Cam Hardie 25/1
    3. Home Before Dusk Silk
      7 (4)
      Home Before Dusk p J: Joe Fanning 7/2
    4. Major Snugfit Silk
      13 (2)
      Major Snugfit J: Nathan Evans 28/1
    5. Snowdon Silk
      4 (12)
      Snowdon p J: Andrew Mullen 40/1
    6. Elixsoft Silk
      5 (3)
      Elixsoft p J: Phil Dennis 33/1
    7. Najashee Silk
      10 (5)
      Najashee v J: Paula Muir 5 14/1
    8. Rashdan Silk
      3 (10)
      Rashdan J: Jamie Gormley 8/1
    9. Coup De Gold Silk
      12 (11)
      Coup De Gold J: Aled Beech 7 100/1
Winning Trainer: James Fanshawe
Distances: 3/4, 1/2, nk
Runners: 12 | Non Runners: 2

14:40 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Shauyra Silk
    7 (6)
    Shauyra J: Paul Hanagan 1/3F
  2. Mr Carpenter Silk
    5 (2)
    Mr Carpenter J: P J McDonald 9/4
  3. Ideal Destiny Silk
    6 (7)
    Ideal Destiny J: Clifford Lee 33/1
    1. Battle Commander Silk
      2 (1)
      Battle Commander J: Jack Mitchell 66/1
    2. Kuredu Silk
      4 (3)
      Kuredu J: Victor Santos 7 33/1
    3. Its Toytown Silk
      3 (4)
      Its Toytown J: Aled Beech 7 100/1
    4. Alltami Silk
      1 (5)
      Alltami J: Royston Ffrench 100/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 4, 3 1/4, 3/4
Runners: 7

15:15 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Gallaside Silk
    1 (2)
    Gallaside J: Hollie Doyle 10/11F
  2. Bravo Faisal Silk
    5 (5)
    Bravo Faisal J: Paul Hanagan 6/1
  3. Rich Belief Silk
    2 (6)
    Rich Belief J: Jane Elliott 3 7/1
    1. Arthur's Court Silk
      4 (3)
      Arthur's Court J: Jack Mitchell 11/4
    2. Anniemation Silk
      6 (4)
      Anniemation J: Jack Garritty 20/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: hd, dht, 5
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:50 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Ascension Silk
    1 (11)
    Ascension J: Jack Mitchell 2/7F
  2. Gravity Force Silk
    7 (10)
    Gravity Force J: Clifford Lee 12/1
  3. Art Power Silk
    2 (14)
    Art Power J: Phil Dennis 17/2
    1. Aysar Silk
      3 (7)
      Aysar J: Hollie Doyle 18/1
    2. Noble Dawn Silk
      13 (2)
      Noble Dawn J: Dougie Costello 25/1
    3. Full House Silk
      6 (12)
      Full House J: Sam James 66/1
    4. Captain Corelli Silk
      4 (6)
      Captain Corelli J: Cam Hardie 80/1
    5. Jems Bond Silk
      8 (5)
      Jems Bond J: Nathan Evans 150/1
    6. Panist Silk
      11 (9)
      Panist J: P J McDonald 10/1
    7. Somekindasuperstar Silk
      14 (13)
      Somekindasuperstar J: Royston Ffrench 150/1
    8. Apples Acre Silk
      12 (8)
      Apples Acre J: Andrew Mullen 33/1
    9. Max L Silk
      9 (1)
      Max L J: Paul Hanagan 66/1
    10. Ochre Riu Silk
      10 (3)
      Ochre Riu J: Lewis Edmunds 50/1
    11. El Jefe Silk
      5 (4)
      El Jefe J: Jack Garritty 40/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 1 1/2, 2 1/2, 1/2
Runners: 14

16:20 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Buniann Silk
    1 (6)
    Buniann J: Paul Hanagan 6/1
  2. Marvel Silk
    6 (8)
    Marvel J: Cam Hardie 9/1
  3. Kyllachy Warrior Silk
    5 (3)
    Kyllachy Warrior J: Phil Dennis 4/1
    1. Rangefield Express Silk
      7 (4)
      Rangefield Express b J: Sam James 80/1
    2. Bithiah Silk
      8 (5)
      Bithiah t J: Jack Mitchell 22/1
    3. Dream Of Honour Silk
      3 (1)
      Dream Of Honour tb J: Nathan Evans 6/1
    4. Critical Voltage Silk
      2 (2)
      Critical Voltage J: P J McDonald 5/4F
    5. Eloquent Style Silk
      4 (7)
      Eloquent Style p J: Dougie Costello 12/1
Winning Trainer: Paul Midgley
Distances: nk, 3 1/4, 2 1/4
Runners: 8

16:55 Newcastle (AW)

Full Result
  1. Ghathanfar Silk
    14 (10)
    Ghathanfar J: Cam Hardie 9/1
  2. Firsteen Silk
    7 (11)
    Firsteen J: Paul Hanagan 4/1
  3. Midnight In Havana Silk
    11 (3)
    Midnight In Havana J: Royston Ffrench 8/1
    1. The Bull Silk
      9 (8)
      The Bull p J: Andrew Mullen 11/2
    2. Scandinavian Lady Silk
      8 (12)
      Scandinavian Lady J: Dougie Costello 25/1
    3. Gunmaker Silk
      10 (5)
      Gunmaker J: Aled Beech 7 11/1
    4. Extrasolar Silk
      4 (9)
      Extrasolar t J: Clifford Lee 50/1
    5. A Hundred Echoes Silk
      13 (2)
      A Hundred Echoes p J: Jack Mitchell 14/1
    6. Barbarosa Silk
      12 (4)
      Barbarosa J: Phil Dennis 11/4F
    7. Crimson Skies Silk
      3 (13)
      Crimson Skies J: Sam James 50/1
    8. No More Regrets Silk
      6 (6)
      No More Regrets J: Zak Wheatley 7 25/1
    9. Dirchill Silk
      1 (14)
      Dirchill b J: Nathan Evans 20/1
    10. Paradise Papers Silk
      5 (1)
      Paradise Papers J: P J McDonald 22/1
Winning Trainer: Tracy Waggott
Distances: 3, hd, 1 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

13:45 Haydock

Full Result
  1. Heart Reef Silk
    4 (6)
    Heart Reef J: Tom Marquand 9/4J
  2. Rainbow Jet Silk
    5 (2)
    Rainbow Jet J: Jimmy Quinn 50/1
  3. Tulip Fields Silk
    8 (1)
    Tulip Fields J: Franny Norton 9/4J
    1. Ursulina Silk
      1 (3)
      Ursulina p J: Richard Kingscote 100/30
    2. Sun Crystal Silk
      6 (4)
      Sun Crystal J: Tony Hamilton 22/1
    3. Dusty Dream Silk
      3 (7)
      Dusty Dream J: Daniel Tudhope 7/2
Winning Trainer: Ralph Beckett
Distances: 1 1/2, nse, 1 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 2

14:20 Haydock

Full Result
  1. Brookside Banner Silk
    1 (10)
    Brookside Banner J: Richard Kingscote 8/1
  2. Whatabird Silk
    12 (2)
    Whatabird J: Tony Hamilton 16/1
  3. Esprit Rose Silk
    3 (5)
    Esprit Rose J: Tom Marquand 5/1
    1. Poet's Lady Silk
      8 (4)
      Poet's Lady J: Graham Lee 6/1
    2. Magical Moment Silk
      7 (11)
      Magical Moment J: Tom Eaves 12/1
    3. Hidden Spell Silk
      5 (12)
      Hidden Spell J: Daniel Tudhope 5/1
    4. Pushover Silk
      10 (8)
      Pushover J: David Allan 66/1
    5. Pretty In Grey Silk
      9 (9)
      Pretty In Grey J: Jason Watson 9/2F
    6. Jaaneh Silk
      6 (7)
      Jaaneh J: Dane O'Neill 11/2
    7. Colouring Silk
      2 (1)
      Colouring J: Liam Keniry 33/1
    8. Hands Down Silk
      4 (3)
      Hands Down J: Paul Mulrennan 100/1
    9. Strawberry Hind Silk
      11 (6)
      Strawberry Hind J: Gerald Mosse 7/1
Winning Trainer: Tom Dascombe
Distances: 1, nk, 3/4
Runners: 12

14:55 Haydock

Full Result
  1. Alaadel Silk
    7 (9)
    Alaadel t J: Gerald Mosse 7/1
  2. Ptarmigan Ridge Silk
    11 (2)
    Ptarmigan Ridge J: Angus Villiers 7 7/1
  3. Hyperfocus Silk
    2 (14)
    Hyperfocus p J: David Allan 7/2F
    1. Royal Residence Silk
      3 (8)
      Royal Residence J: Tom Marquand 15/2
    2. Youkan Silk
      15 (1)
      Youkan J: Jimmy Quinn 16/1
    3. Danzan Silk
      9 (12)
      Danzan J: David Probert 9/2
    4. Tawny Port Silk
      12 (10)
      Tawny Port J: Jason Watson 11/1
    5. Desert Doctor Silk
      5 (6)
      Desert Doctor J: Liam Keniry 16/1
    6. Ice Lord Silk
      4 (15)
      Ice Lord J: Richard Kingscote 12/1
    7. Unabated Silk
      13 (4)
      Unabated t J: Ray Dawson 5 5/1
    8. Harome Silk
      6 (11)
      Harome J: Ben Sanderson 5 33/1
Winning Trainer: Stuart Williams
Distances: 1 1/2, nk, 2 1/4
Runners: 11 | Non Runners: 4

15:30 Haydock

Full Result
  1. Came From The Dark Silk
    6 (10)
    Came From The Dark J: Gerald Mosse 9/2
  2. Tomily Silk
    1 (3)
    Tomily p J: Daniel Tudhope 12/1
  3. Lathom Silk
    2 (11)
    Lathom J: Tom Eaves 16/1
    1. Bellevarde Silk
      8 (2)
      Bellevarde J: Tom Marquand 25/1
    2. Marietta Robusti Silk
      11 (6)
      Marietta Robusti J: Angus Villiers 7 16/1
    3. Airglow Silk
      3 (9)
      Airglow h J: Ger O'Neill 5 8/1
    4. Major Pusey Silk
      9 (4)
      Major Pusey p J: Joey Haynes 8/1
    5. Cool Spirit Silk
      5 (1)
      Cool Spirit J: Barry McHugh 12/1
    6. Show Palace Silk
      7 (7)
      Show Palace p J: Graham Lee 12/1
    7. Wild Edric Silk
      4 (5)
      Wild Edric p J: Richard Kingscote 11/4F
    8. Somewhere Secret Silk
      10 (8)
      Somewhere Secret p J: Jason Watson 5/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: 3 3/4, 3/4, 1 1/2
Runners: 11

16:00 Haydock

Full Result
  1. Young Fire Silk
    5 (11)
    Young Fire J: Daniel Tudhope 16/1
  2. Molls Memory Silk
    8 (4)
    Molls Memory J: Tom Marquand 5/1
  3. Whitefountainfairy Silk
    7 (3)
    Whitefountainfairy J: David Probert 10/1
    1. Alemaratalyoum Silk
      1 (9)
      Alemaratalyoum p J: Jason Watson 9/4F
    2. Presidential Silk
      4 (2)
      Presidential p J: Ben Sanderson 5 11/1
    3. Get Knotted Silk
      2 (8)
      Get Knotted p J: Paul Mulrennan 7/1
    4. Lincoln Park Silk
      3 (5)
      Lincoln Park J: Franny Norton 9/1
    5. King Of Tonga Silk
      9 (7)
      King Of Tonga J: David Nolan 12/1
    6. Parys Mountain Silk
      11 (6)
      Parys Mountain ht J: David Allan 10/1
    7. Jackstar Silk
      6 (10)
      Jackstar J: Richard Kingscote 14/1
    8. Right Action Silk
      10 (1)
      Right Action J: Tony Hamilton 16/1
Winning Trainer: David O'Meara
Distances: shd, 1, nk
Runners: 11

16:30 Haydock

Full Result
  1. Ayutthaya Silk
    9 (7)
    Ayutthaya J: Tom Eaves 7/1
  2. Qarasu Silk
    6 (1)
    Qarasu J: Jason Watson 11/10F
  3. Ocala Silk
    7 (9)
    Ocala J: David Probert 9/2
    1. Hot Team Silk
      8 (6)
      Hot Team p J: Tom Marquand 16/1
    2. Anythingtoday Silk
      1 (2)
      Anythingtoday p J: Daniel Tudhope 12/1
    3. Lunar Jet Silk
      4 (8)
      Lunar Jet J: Jimmy Quinn 14/1
    4. Awake My Soul Silk
      5 (4)
      Awake My Soul J: Graham Lee 20/1
    5. Finniston Farm Silk
      2 (5)
      Finniston Farm p J: Richard Kingscote 12/1
    6. Sawwaah Silk
      3 (3)
      Sawwaah J: Dane O'Neill 14/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 1 1/4, 1 1/2, 3/4
Runners: 9

17:05 Haydock

Full Result
  1. Ginistrelli Silk
    7 (7)
    Ginistrelli J: Tom Marquand 12/1
  2. Landa Beach Silk
    3 (1)
    Landa Beach p J: David Probert 6/1
  3. Theatro Silk
    5 (6)
    Theatro J: Graham Lee 3/1
    1. Kensington Art Silk
      8 (5)
      Kensington Art p J: Tony Hamilton 15/2
    2. Maid In Manhattan Silk
      6 (8)
      Maid In Manhattan h J: Harrison Shaw 3 7/4F
    3. Follow Intello Silk
      2 (2)
      Follow Intello J: Daniel Tudhope 9/2
    4. Lady Camelot Silk
      1 (3)
      Lady Camelot J: Nick Barratt-Atkin 7 50/1
Winning Trainer: Ed Walker
Distances: nk, hd, 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 1

13:55 Ascot

Full Result
  1. Cosmic Power Silk
    4 (15)
    Cosmic Power J: Charles Bishop 6/1
  2. Amarillo Star Silk
    1 (8)
    Amarillo Star J: Stevie Donohoe 10/1
  3. Klopp Of The Kop Silk
    8 (17)
    Klopp Of The Kop J: Adam Kirby 11/8F
    1. Qasbaz Silk
      10 (2)
      Qasbaz J: Nicola Currie 28/1
    2. Bengal Bay Silk
      2 (1)
      Bengal Bay J: Ryan Moore 7/1
    3. Rapidash Silk
      17 (14)
      Rapidash J: Rossa Ryan 50/1
    4. Queen Of Silca Silk
      16 (11)
      Queen Of Silca J: Callum Shepherd 20/1
    5. Paycheck Silk
      15 (10)
      Paycheck J: Pat Cosgrave 25/1
    6. Mrs Merton Silk
      14 (4)
      Mrs Merton J: Oisin Murphy 12/1
    7. Sacred Legacy Silk
      11 (5)
      Sacred Legacy h J: Tom Queally 66/1
    8. Cupid's Beau Silk
      5 (16)
      Cupid's Beau J: David Egan 14/1
    9. Capla Spirit Silk
      3 (9)
      Capla Spirit t J: Shane Kelly 16/1
    10. Evaporust Silk
      6 (12)
      Evaporust J: William Cox 3 100/1
    11. Visibility Silk
      13 (3)
      Visibility J: Rob Hornby 12/1
    12. Jim 'N' Tomic Silk
      7 (13)
      Jim 'N' Tomic p J: Kieran O'Neill 20/1
    13. Merchants Breath Silk
      9 (7)
      Merchants Breath J: Josephine Gordon 100/1
Winning Trainer: Eve Johnson Houghton
Distances: hd, 1, 3/4
Runners: 16 | Non Runners: 1

14:30 Ascot

Full Result
  1. Enemy Silk
    4 (1)
    Enemy J: Oisin Murphy 100/30
  2. Law Of Peace Silk
    8 (7)
    Law Of Peace J: William Buick EvensF
  3. Crystal Pegasus Silk
    3 (9)
    Crystal Pegasus J: Ryan Moore 14/1
    1. Honore Daumier Silk
      7 (8)
      Honore Daumier J: Charles Bishop 50/1
    2. Talap Silk
      10 (5)
      Talap J: David Egan 8/1
    3. Count Of Amazonia Silk
      2 (4)
      Count Of Amazonia J: Andrea Atzeni 12/1
    4. Establish Silk
      5 (6)
      Establish J: Adam Kirby 8/1
    5. Grinling Silk
      6 (3)
      Grinling h J: Rossa Ryan 33/1
    6. Old Friend Silk
      9 (10)
      Old Friend J: Jamie Spencer 33/1
    7. By Jove Silk
      1 (2)
      By Jove J: Callum Shepherd 50/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: nk, 4, 1
Runners: 10 | Non Runners: 1

15:05 Ascot

Full Result
  1. Riviera Nights Silk
    1 (4)
    Riviera Nights J: William Buick 13/2
  2. Archaeology Silk
    6 (8)
    Archaeology J: Jamie Spencer 7/2F
  3. Clara Peeters Silk
    3 (2)
    Clara Peeters J: Ryan Moore 7/1
    1. Golden Force Silk
      8 (10)
      Golden Force J: Adam Kirby 9/1
    2. Uncle Jerry Silk
      10 (1)
      Uncle Jerry p J: Oisin Murphy 20/1
    3. Shawaaheq Silk
      9 (6)
      Shawaaheq J: Jim Crowley 13/2
    4. Jaleel Silk
      2 (7)
      Jaleel b J: Andrea Atzeni 9/2
    5. Invasion Day Silk
      5 (9)
      Invasion Day p J: James Doyle 16/1
    6. Eye Of The Water Silk
      4 (5)
      Eye Of The Water J: Frankie Dettori 7/1
    7. After John Silk
      7 (3)
      After John J: Callum Shepherd 16/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: 1 1/2, 1, nse
Runners: 10

15:40 Ascot

Full Result
  1. Ebury Silk
    3 (3)
    Ebury J: Rob Hornby 15/2
  2. Tulfarris Silk
    5 (4)
    Tulfarris J: Stevie Donohoe 11/2
  3. Trolius Silk
    4 (6)
    Trolius p J: William Buick 7/1
    1. Wafy Silk
      2 (2)
      Wafy J: Jim Crowley 15/8F
    2. Warning Fire Silk
      6 (5)
      Warning Fire J: Frankie Dettori 13/2
    3. Enigmatic Silk
      1 (1)
      Enigmatic J: Cieren Fallon 5 3/1
Winning Trainer: Martyn Meade
Distances: 3/4, 2 3/4, 1 1/4
Runners: 6

16:10 Ascot

Full Result
  1. Bless Him Silk
    5 (5)
    Bless Him h J: Jamie Spencer 4/1
  2. Lord North Silk
    7 (6)
    Lord North J: Robert Havlin 9/4F
  3. Dubai Legacy Silk
    6 (1)
    Dubai Legacy J: Cieren Fallon 5 4/1
    1. Chiefofchiefs Silk
      3 (7)
      Chiefofchiefs p J: James Doyle 16/1
    2. Seniority Silk
      1 (4)
      Seniority J: Ryan Moore 3/1
    3. Zhui Feng Silk
      4 (3)
      Zhui Feng J: Jim Crowley 8/1
    4. Don't Give Up Silk
      2 (2)
      Don't Give Up J: Oisin Murphy 33/1
Winning Trainer: David Simcock
Distances: 1/2, 2 1/4, 3 1/4
Runners: 7

16:40 Ascot

Full Result
  1. Equitation Silk
    1 (17)
    Equitation t J: Marco Ghiani 7 7/1
  2. Iconic Knight Silk
    7 (15)
    Iconic Knight J: Andrea Atzeni 7/1
  3. Whelans Way Silk
    8 (13)
    Whelans Way J: James Doyle 5/1
    1. Cent Flying Silk
      17 (12)
      Cent Flying t J: David Egan 16/1
    2. Miracle Of Medinah Silk
      2 (10)
      Miracle Of Medinah J: Ellie MacKenzie 7 20/1
    3. Normandy Barriere Silk
      3 (16)
      Normandy Barriere p J: William Buick 7/1
    4. Shorter Skirt Silk
      12 (4)
      Shorter Skirt p J: Georgia Dobie 7 20/1
    5. Doc Sportello Silk
      15 (8)
      Doc Sportello J: Brett Doyle 33/1
    6. Big Lachie Silk
      16 (11)
      Big Lachie J: Liam Jones 25/1
    7. Lady Of Aran Silk
      13 (9)
      Lady Of Aran J: Stevie Donohoe 10/1
    8. Mr Orange Silk
      6 (6)
      Mr Orange p J: Oisin Murphy 16/1
    9. Total Commitment Silk
      10 (14)
      Total Commitment J: Ryan Moore 9/2F
    10. A Sure Welcome Silk
      4 (1)
      A Sure Welcome p J: Ryan Tate 20/1
    11. Lightning Charlie Silk
      14 (2)
      Lightning Charlie J: Cieren Fallon 5 16/1
    12. Equiano Springs Silk
      5 (5)
      Equiano Springs J: James Sullivan 10/1
    13. In The Red Silk
      9 (7)
      In The Red p J: Eoin Walsh 50/1
Winning Trainer: Stuart Williams
Distances: 2 1/2, nk, nk
Runners: 16 | Non Runners: 1

17:15 Ascot

Full Result
  1. Francis Xavier Silk
    3 (7)
    Francis Xavier J: Rossa Ryan 12/1
  2. Protected Guest Silk
    2 (4)
    Protected Guest J: Tom Queally 14/1
  3. Kaloor Silk
    6 (1)
    Kaloor J: David Egan 8/1
    1. Kosciuszko Silk
      7 (8)
      Kosciuszko J: Frankie Dettori 6/4F
    2. Durrell Silk
      8 (5)
      Durrell J: Daniel Muscutt 5/2
    3. Koeman Silk
      1 (3)
      Koeman J: J F Egan 9/1
    4. Breath Caught Silk
      4 (2)
      Breath Caught J: Stevie Donohoe 9/1
Winning Trainer: Kevin Frost
Distances: nk, 1 3/4, 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 1

16:15 Kilbeggan

Full Result
  1. Cocohulababy Silk
    8
    Cocohulababy t J: E Walsh 7 6/4F
  2. Ya Boy Ya Silk
    4
    Ya Boy Ya J: Mr J W Kenny 7 11/4
  3. Marine One Silk
    3
    Marine One J: Paul Cawley 7 3/1
    1. Jack Hackett Silk
      2
      Jack Hackett J: Patrick Corbett 11/2
    2. Mind Your Step Silk
      12
      Mind Your Step J: Tommy Brett 7 50/1
    3. Forza Libranno Silk
      1
      Forza Libranno J: Paddy Kennedy 25/1
    4. Galros Jimmy Silk
      7
      Galros Jimmy t J: Conor Brassil 5 100/1
    5. Lady Riposte Silk
      11
      Lady Riposte J: Andrew Flaherty 7 100/1
    6. Knockatoo Hill Silk
      9
      Knockatoo Hill J: Mark Bolger 66/1
    7. Lough Eske Silk
      6
      Lough Eske J: Kevin Sexton 100/1
    8. Jim Ja Silk
      5
      Jim Ja J: Richard Condon 7 33/1
    9. Kevins Spirit Silk
      10
      Kevins Spirit J: Liam Quinlan 7 33/1
Winning Trainer: Noel Meade
Distances: 2 3/4, 2, 2
Runners: 12

16:45 Kilbeggan

Full Result
  1. Lessofdnegativity Silk
    5
    Lessofdnegativity J: Darragh O'Keeffe 7/2
  2. De Hollow Man Silk
    1
    De Hollow Man J: Paul Cawley 4 8/1
  3. Woodbrook Boy Silk
    8
    Woodbrook Boy t J: Mikey Hamill 4/1
    1. Game Present Silk
      3
      Game Present J: Hugh Morgan 4 6/5F
    2. Lough Sewdy Silk
      6
      Lough Sewdy p J: Chris Timmons 11/1
    3. Greenway Machine Silk
      4
      Greenway Machine J: Ricky Doyle 50/1
    4. Onenightintown Silk
      7
      Onenightintown t J: Ryan Treacy 50/1
    5. Mustmeetkate Silk
      9
      Mustmeetkate J: James O'Sullivan 4 20/1
Winning Trainer: A J McNamara
Distances: 6, 10, nk
Runners: 8 | Non Runners: 1

17:20 Kilbeggan

Full Result
  1. Mon Storm Silk
    4
    Mon Storm J: Darragh O'Keeffe 8/1
  2. Roxys Holly Silk
    8
    Roxys Holly h J: Conor Orr 2 6/1
  3. Authorative Silk
    9
    Authorative tp J: Luke McAteer 4 20/1
    1. Jaime Sommers Silk
      1
      Jaime Sommers p J: Daniel Holden 4 4/1
    2. Fleurys Fort Silk
      6
      Fleurys Fort v J: Trevor Ryan 4 12/1
    3. Callthebarman Silk
      5
      Callthebarman t J: J B Kane 2 3/1J
    4. Josephina Silk
      3
      Josephina t J: Sean O'Keeffe 4 3/1J
    5. Muroor Silk
      7
      Muroor v J: Adam Short 14/1
    6. The Mulcare Rover Silk
      2
      The Mulcare Rover v J: E Walsh 4 33/1
Winning Trainer: Victor Wilson
Distances: shd, 4, 1 1/2
Runners: 9

17:50 Kilbeggan

Full Result
  1. Ellipsism Silk
    11
    Ellipsism tp J: Hugh Morgan 7 8/1
  2. Monsieur Bagot Silk
    8
    Monsieur Bagot t J: J B Kane 5 9/1
  3. Ocean Glandore Silk
    3
    Ocean Glandore p J: Paul Cawley 7 7/1
    1. Humps And Bumps Silk
      12
      Humps And Bumps t J: Mr C Cullinan 7 13/2
    2. Charlotte Wells Silk
      15
      Charlotte Wells J: Andrew Ring 33/1
    3. Rock On Bennie Silk
      6
      Rock On Bennie h J: Katie O'Farrell 5 6/1
    4. Cappuccino Man Silk
      4
      Cappuccino Man t J: Paddy Kennedy 8/1
    5. Helly Hansum Silk
      5
      Helly Hansum J: Trevor Ryan 7 12/1
    6. Randall's Aoibhinn Silk
      16
      Randall's Aoibhinn tb J: Ryan Treacy 5 16/1
    7. Eimear Silk
      7
      Eimear p J: Liam Quinlan 7 4/1F
    8. Louie The Second Silk
      13
      Louie The Second p J: Mark Bolger 25/1
    9. See Double You Silk
      9
      See Double You J: Shane Shortall 16/1
    10. Geoffrey's Girl Silk
      10
      Geoffrey's Girl t J: Chris Timmons 5 50/1
    11. Aces And Kings Silk
      14
      Aces And Kings J: E Walsh 7 25/1
    12. Motcomb Street Silk
      2
      Motcomb Street J: Richard Condon 7 25/1
Winning Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Distances: 3 1/2, 2, 2 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 1

18:20 Kilbeggan

Full Result
  1. Make My Heart Fly Silk
    10
    Make My Heart Fly t J: Andrew Ring 9/2
  2. Knock On Steel Silk
    2
    Knock On Steel J: Mr H D Dunne 5 4/1F
  3. Wonderoftheworld Silk
    9
    Wonderoftheworld t J: Paddy Kennedy 5/1
    1. Stoneford Silk
      5
      Stoneford t J: Michael Stenson 7 9/2
    2. Treacysenniscorthy Silk
      8
      Treacysenniscorthy J: Patrick Corbett 16/1
    3. It's Only A Number Silk
      1
      It's Only A Number J: Conor Brassil 5 20/1
    4. The Broom Squire Silk
      6
      The Broom Squire t J: James O'Sullivan 7 100/1
    5. Paris Texas Silk
      4
      Paris Texas J: Niall P Madden 12/1
    6. Tourboy Silk
      7
      Tourboy t J: Mark Bolger 8/1
    7. Oscars Den Silk
      3
      Oscars Den t J: Mr R James 7 7/1
Winning Trainer: Gordon Elliott
Distances: 4 3/4, hd, 3 1/2
Runners: 10

18:50 Kilbeggan

Full Result
  1. Freewheelin Dylan Silk
    4
    Freewheelin Dylan t J: Kevin Sexton 8/1
  2. Kilkishen Silk
    2
    Kilkishen b J: Richard Condon 7 6/1
  3. Full Cry Silk
    1
    Full Cry tp J: Hugh Morgan 7 5/1
    1. Aasleagh Dawn Silk
      5
      Aasleagh Dawn J: Chris Timmons 5 5/1
    2. Don't Let Go Silk
      7
      Don't Let Go t J: Niall P Madden 10/1
    3. Presentingprincess Silk
      6
      Presentingprincess t J: Patrick Corbett 7/1
    4. Steelambition Silk
      9
      Steelambition t J: Simon Torrens 7 16/1
    5. Stylish Moment Silk
      10
      Stylish Moment J: Conor Maxwell 10/1
    6. Cecil Corbett Silk
      3
      Cecil Corbett J: Liam McKenna 7 16/1
    7. Mossy White Silk
      8
      Mossy White p J: Andrew Ring 9/2F
Winning Trainer: Dermot A McLoughlin
Distances: 5 1/2, 1/2, 5 1/2
Runners: 10

19:20 Kilbeggan

Full Result
  1. Dakota Beat Silk
    3
    Dakota Beat J: Mr M J O'Hare 3 6/4F
  2. Presenting Ana Silk
    10
    Presenting Ana J: Mr Finian Maguire 3 5/1
  3. Memories Remain Silk
    9
    Memories Remain J: Mr J J Codd 5/2
    1. Annual Flavour Silk
      7
      Annual Flavour J: Paul Cawley 7 12/1
    2. Let Her Flow Silk
      6
      Let Her Flow J: Mr P W Mullins 9/1
    3. Scotsman's Bay Silk
      2
      Scotsman's Bay ht J: Mr T E Doran 7 25/1
    4. Tommy Kiln Silk
      4
      Tommy Kiln J: Mr N Moore 7 20/1
    5. Bonnie's Dream Silk
      8
      Bonnie's Dream J: Mr S Fenelon 7 33/1
    6. Heather Blossom Silk
      5
      Heather Blossom h J: Miss T Quail 7 66/1
    7. Supreme Sally Silk
      11
      Supreme Sally J: Mr P C Bannon 7 25/1
Winning Trainer: Gavin Cromwell
Distances: 1/2, 4, 3 1/4
Runners: 10 | Non Runners: 1

16:25 Musselburgh

Full Result
  1. Bashiba Silk
    7 (7)
    Bashiba t J: Rowan Scott 3 100/30
  2. Desert Ace Silk
    4 (4)
    Desert Ace J: Kevin Stott 7/2
  3. Gleniffer Silk
    6 (2)
    Gleniffer J: Corey Madden 7 12/1
    1. Excessable Silk
      2 (6)
      Excessable tp J: Rachel Richardson 3/1F
    2. Super Julius Silk
      1 (1)
      Super Julius p J: Ben Curtis 9/2
    3. Jordan Electrics Silk
      5 (5)
      Jordan Electrics h J: Sean Davis 3 6/1
Winning Trainer: Nigel Tinkler
Distances: nk, nk, 1
Runners: 6 | Non Runners: 1

17:00 Musselburgh

Full Result
  1. Battle Of Marathon Silk
    1 (1)
    Battle Of Marathon J: Ben Curtis 12/1
  2. Remember The Days Silk
    2 (6)
    Remember The Days J: Sean Davis 3 11/1
  3. Gemologist Silk
    9 (10)
    Gemologist t J: Faye McManoman 5 14/1
    1. Tor Silk
      3 (5)
      Tor J: Jamie Gormley 12/5
    2. Kaizer Silk
      7 (9)
      Kaizer J: Izzy Clifton 7 85/40F
    3. Pammi Silk
      8 (8)
      Pammi p J: Paddy Mathers 14/1
    4. Corton Lad Silk
      6 (7)
      Corton Lad tp J: Shane Gray 7/1
    5. Stormin Tom Silk
      5 (2)
      Stormin Tom J: Duran Fentiman 9/1
    6. Enemy Of The State Silk
      10 (3)
      Enemy Of The State p J: Andrew Breslin 5 66/1
Winning Trainer: John Ryan
Distances: 5, nk, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

17:30 Musselburgh

Full Result
  1. Yoshimi Silk
    4 (3)
    Yoshimi J: Sean Davis 3 8/11F
  2. Get Boosting Silk
    3 (6)
    Get Boosting J: Shane Gray 14/1
  3. Handlebars Silk
    5 (5)
    Handlebars J: Jason Hart 11/4
    1. Um Elnadim Silk
      6 (4)
      Um Elnadim J: Joe Fanning 13/2
    2. Ami Li Bert Silk
      1 (1)
      Ami Li Bert J: Alistair Rawlinson 22/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 1/2, 3 1/2, 1 1/4
Runners: 5 | Non Runners: 1

18:00 Musselburgh

Full Result
  1. Glengarry Silk
    2 (1)
    Glengarry J: Joe Fanning 5/1
  2. Six Strings Silk
    1 (2)
    Six Strings J: Alistair Rawlinson 7/4F
  3. Be Kool Silk
    3 (5)
    Be Kool p J: Ben Robinson 10/1
    1. Defence Treaty Silk
      5 (3)
      Defence Treaty p J: Sean Davis 3 17/2