16:20 Curragh

Full Result
  1. Mogul Silk
    8 (3)
    Mogul J: Ryan Moore 8/13F
  2. Shekhem Silk
    11 (6)
    Shekhem J: Chris Hayes 7/2
  3. Jurgen Silk
    5 (1)
    Jurgen J: Declan McDonogh 50/1
    1. King Of The Throne Silk
      6 (12)
      King Of The Throne J: Gary Carroll 10/1
    2. Fiscal Prudence Silk
      4 (10)
      Fiscal Prudence J: Kevin Manning 25/1
    3. Shoshone Warrior Silk
      12 (9)
      Shoshone Warrior J: Donnacha O'Brien 14/1
    4. Alatar Silk
      1 (7)
      Alatar J: Ronan Whelan 25/1
    5. Camelot Rock Silk
      2 (11)
      Camelot Rock t J: Shane Crosse 5 50/1
    6. Nobel Prize Silk
      9 (8)
      Nobel Prize J: Wayne Lordan 12/1
    7. Praise You Silk
      10 (4)
      Praise You J: W J Lee 33/1
    8. Dark Voyager Silk
      3 (2)
      Dark Voyager J: Colin Keane 20/1
    9. Manhattan Dandy Silk
      7 (5)
      Manhattan Dandy J: Robbie Colgan 100/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 3 1/4, 3 3/4, 2
Runners: 12

16:50 Curragh

Full Result
  1. Cayenne Pepper Silk
    5 (4)
    Cayenne Pepper J: Shane Foley 6/4F
  2. So Wonderful Silk
    7 (7)
    So Wonderful J: Ryan Moore 7/2
  3. A New Dawn Silk
    1 (6)
    A New Dawn J: Wayne Lordan 12/1
    1. Brook On Fifth Silk
      4 (5)
      Brook On Fifth J: Donnacha O'Brien 2/1
    2. Azila Silk
      3 (1)
      Azila p J: Oisin Orr 16/1
    3. Lougher Silk
      6 (2)
      Lougher J: Robbie Colgan 25/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 2 1/2, 2 3/4, 3 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 1

17:20 Curragh

Full Result
  1. Lope Y Fernandez Silk
    6 (2)
    Lope Y Fernandez J: Ryan Moore 11/8F
  2. Guildsman Silk
    4 (9)
    Guildsman J: Oisin Murphy 5/1
  3. Fort Myers Silk
    3 (5)
    Fort Myers J: Donnacha O'Brien 6/1
    1. Zarzyni Silk
      10 (10)
      Zarzyni J: Ronan Whelan 16/1
    2. Ventura Lightning Silk
      9 (12)
      Ventura Lightning J: Tony Hamilton 14/1
    3. Brunelle Silk
      12 (7)
      Brunelle J: Colin Keane 12/1
    4. Prince Of Naples Silk
      8 (6)
      Prince Of Naples t J: Robbie Colgan 33/1
    5. Mount Fuji Silk
      7 (14)
      Mount Fuji J: Wayne Lordan 16/1
    6. Cool Vixen Silk
      14 (4)
      Cool Vixen J: Shane Foley 20/1
    7. Air Force Jet Silk
      1 (8)
      Air Force Jet J: Shane Crosse 33/1
    8. Arranmore Silk
      2 (3)
      Arranmore J: Kevin Manning 7/1
    9. Back To Brussels Silk
      11 (1)
      Back To Brussels J: Chris Hayes 25/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1 1/2, shd, 1/2
Runners: 12 | Non Runners: 2

17:50 Curragh

Full Result
  1. Blairmayne Silk
    9 (24)
    Blairmayne J: Shane Foley 6/1F
  2. Ducky Mallon Silk
    19 (5)
    Ducky Mallon t J: Killian Leonard 14/1
  3. Miss Jabeam Silk
    15 (23)
    Miss Jabeam J: W J Lee 13/2
    1. Fridtjof Nansen Silk
      17 (21)
      Fridtjof Nansen b J: Ben Coen 5 8/1
    2. Mary Salome Silk
      8 (19)
      Mary Salome J: Chris Hayes 16/1
    3. Castletownshend Silk
      20 (8)
      Castletownshend J: Nathan Crosse 5 10/1
    4. Scorching Heat Silk
      7 (7)
      Scorching Heat J: Oisin Murphy 20/1
    5. Medicine Jack Silk
      6 (11)
      Medicine Jack J: Sean Bird 10 16/1
    6. Blyton Silk
      14 (10)
      Blyton b J: Rory Cleary 33/1
    7. Erich Bloch Silk
      11 (20)
      Erich Bloch J: Colin Keane 8/1
    8. Dash D'or Silk
      21 (4)
      Dash D'or J: Conor Hoban 33/1
    9. She's A Babe Silk
      10 (14)
      She's A Babe J: Andrew Slattery 5 33/1
    10. St Brelades Bay Silk
      3 (3)
      St Brelades Bay p J: Alan Glynn 10 14/1
    11. Never Back Down Silk
      4 (17)
      Never Back Down J: Stephen Mooney 7 50/1
    12. Sevenleft Silk
      18 (15)
      Sevenleft t J: Robbie Colgan 20/1
    13. Silverkode Silk
      5 (12)
      Silverkode p J: Gary Carroll 10/1
    14. Mr Scarlet Silk
      1 (13)
      Mr Scarlet t J: Paddy Harnett 10 50/1
    15. Arcanears Silk
      16 (2)
      Arcanears hp J: Ronan Whelan 14/1
    16. Maarek Silk
      13 (22)
      Maarek J: Mark Gallagher 20/1
    17. Sun Sign Silk
      24 (16)
      Sun Sign J: Wayne Lordan 14/1
    18. Alfredo Arcano Silk
      2 (18)
      Alfredo Arcano ht J: Oisin Orr 33/1
    19. Limit Long Silk
      23 (9)
      Limit Long htb J: N G McCullagh 20/1
    20. Suaimhneach Silk
      22 (6)
      Suaimhneach J: Kevin Manning 25/1
Winning Trainer: Miss Natalia Lupini
Distances: hd, hd, nk
Runners: 23 | Non Runners: 1

18:50 Curragh

Full Result
  1. Jassaar Silk
    7 (24)
    Jassaar J: Andrew Slattery 5 10/1
  2. Current Option Silk
    24 (9)
    Current Option J: Nathan Crosse 5 12/1
  3. Numerian Silk
    8 (4)
    Numerian J: Donnacha O'Brien 6/1F
    1. Ice Cold In Alex Silk
      22 (2)
      Ice Cold In Alex t J: N G McCullagh 12/1
    2. Turnberry Isle Silk
      5 (11)
      Turnberry Isle J: Ryan Moore 12/1
    3. Saltonstall Silk
      4 (6)
      Saltonstall tp J: Gavin Ryan 7 12/1
    4. Yuften Silk
      11 (15)
      Yuften J: J M Sheridan 7 16/1
    5. Quizical Silk
      6 (10)
      Quizical J: Robbie Colgan 20/1
    6. Sirjack Thomas Silk
      13 (21)
      Sirjack Thomas J: Declan McDonogh 33/1
    7. Lethal Power Silk
      20 (5)
      Lethal Power b J: Gary Halpin 25/1
    8. Zap Silk
      16 (19)
      Zap v J: Tony Hamilton 20/1
    9. Hortzadar Silk
      2 (14)
      Hortzadar J: Oisin Orr 20/1
    10. Cosmic Horizon Silk
      19 (17)
      Cosmic Horizon tb J: Wayne Lordan 22/1
    11. Katiymann Silk
      12 (16)
      Katiymann t J: Ronan Whelan 33/1
    12. Equitant Silk
      14 (26)
      Equitant J: Mikey Sheehy 10 20/1
    13. Madam Seamstress Silk
      18 (22)
      Madam Seamstress J: Rory Cleary 50/1
    14. Kattani Silk
      25 (7)
      Kattani J: Chris Hayes 8/1
    15. Aussie Valentine Silk
      17 (3)
      Aussie Valentine tp J: Tom Madden 3 33/1
    16. On A Session Silk
      10 (12)
      On A Session J: W J Lee 11/1
    17. Innamorare Silk
      23 (18)
      Innamorare v J: Conor Hoban 25/1
    18. Psychedelic Funk Silk
      1 (13)
      Psychedelic Funk J: Colin Keane 33/1
    19. Mokhalad Silk
      21 (23)
      Mokhalad t J: Oisin Murphy 40/1
    20. Solar Wave Silk
      9 (8)
      Solar Wave J: Kevin Manning 50/1
    21. Wee Jim Silk
      26 (20)
      Wee Jim J: Killian Leonard 66/1
    22. Onlyhuman Silk
      3 (1)
      Onlyhuman J: Shane Foley 7/1
Winning Trainer: D K Weld
Distances: 3/4, hd, 3/4
Runners: 25 | Non Runners: 1

19:20 Curragh

Full Result
  1. Massa Lubrense Silk
    8 (20)
    Massa Lubrense t J: Paddy Harnett 7 20/1
  2. Cyrus Dallin Silk
    1 (11)
    Cyrus Dallin p J: Alan Glynn 7 7/1
  3. Jered Maddox Silk
    13 (4)
    Jered Maddox J: J M Sheridan 4 33/1
    1. Munaajaat Silk
      23 (24)
      Munaajaat t J: Oisin McSweeney 7 33/1
    2. Blacklooks Silk
      9 (17)
      Blacklooks J: Shane Crosse 7/4F
    3. Annabelle Rock Silk
      16 (10)
      Annabelle Rock J: Stephen Mooney 4 40/1
    4. Have A Nice Day Silk
      3 (1)
      Have A Nice Day p J: Sean Bird 7 33/1
    5. Syrena Silk
      5 (9)
      Syrena J: Cathal Gahan 7 20/1
    6. Out On Friday Silk
      24 (12)
      Out On Friday J: Vanessa Maye 7 25/1
    7. Baby Power Silk
      22 (18)
      Baby Power tp J: John Shinnick 7 20/1
    8. Silver Service Silk
      4 (15)
      Silver Service ht J: Nathan Crosse 2 20/1
    9. La Derniere Fois Silk
      18 (3)
      La Derniere Fois J: Aaron Mackay 4 33/1
    10. Whatharm Silk
      15 (6)
      Whatharm J: Ben Coen 8/1
    11. Beleaguerment Silk
      11 (13)
      Beleaguerment t J: Siobhan Rutledge 7 33/1
    12. Fancy Footings Silk
      10 (16)
      Fancy Footings J: Mikey Sheehy 7 16/1
    13. Eastern Racer Silk
      12 (14)
      Eastern Racer p J: Luke McAteer 4 33/1
    14. Imposing Supreme Silk
      7 (22)
      Imposing Supreme J: Adam Farragher 4 9/1
    15. Vocatus Silk
      14 (7)
      Vocatus J: Gavin Ryan 2 14/1
    16. Buzz Killington Silk
      20 (5)
      Buzz Killington J: Andrew Slattery 10/1
    17. Deira Surprise Silk
      6 (23)
      Deira Surprise h J: Alan Persse 4 20/1
    18. Raffaello Silk
      19 (21)
      Raffaello J: Tara Roche 7 33/1
    19. Rock On Seamie Silk
      17 (19)
      Rock On Seamie J: Willie Byrne 4 20/1
    20. Mazeo Lad Silk
      21 (2)
      Mazeo Lad b J: Liam Browne 7 50/1
Winning Trainer: John Geoghegan
Distances: 2 1/4, 1/2, 1/2
Runners: 23 | Non Runners: 1

19:50 Curragh

Full Result
  1.  Silk
    8 (1)
    Shamad Mr D O'Connor 12/1
  2.  Silk
    4 (7)
    Moktamel Mr R Deegan 3/1F
  3.  Silk
    11 (9)
    Ultra Pride Ms H Mooney 7/2
  4.  Silk
    1 (3)
    Nimitz Ms L O'Neill 16/1
  5.  Silk
    7 (8)
    Stronghold Mr N Bashford 20/1
  6.  Silk
    6 (6)
    With A Start Mr J Hogan 12/1
  7.  Silk
    5 (11)
    Politicise Mr T McGuinness 16/1
  8.  Silk
    3 (5)
    Share The Honour Mr L J McGuinness 5/1
  9.  Silk
    10 (2)
    Next Stop Broadway Mr J J Codd 10/1
  10.  Silk
    2 (10)
    Act Of God Mr B O'Neill 7/1
  11.  Silk
    9 (4)
    Flindt Mr M J O'Hare 16/1
Winning Trainer: Mrs D A Love
Distances: 2 1/4, 1/2, 1/2
Runners: 11

16:30 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Percy Prosecco Silk
    1 (10)
    Percy Prosecco J: Miss Brodie Hampson 5/2F
  2. Yasir Silk
    8 (7)
    Yasir J: Miss Serena Brotherton 10/1
  3. Highway Robbery Silk
    12 (1)
    Highway Robbery p J: Mr Sam Feilden 7 10/1
    1. Earthly Silk
      9 (2)
      Earthly tp J: Miss Jessica Llewellyn 5 16/1
    2. Fern Owl Silk
      5 (3)
      Fern Owl e/s J: Miss Alice Haynes 3 6/1
    3. Ebqaa Silk
      2 (9)
      Ebqaa p J: Mr Alex Edwards 9/1
    4. Uncle Bernie Silk
      6 (4)
      Uncle Bernie p J: Mr Sean Hawkins 7 33/1
    5. Geomatrician Silk
      7 (8)
      Geomatrician v J: Miss Claudia Metaireau 7 8/1
    6. Punkawallah Silk
      4 (12)
      Punkawallah tp J: Mr Tamby Welch 7 33/1
    7. Sellingallthetime Silk
      11 (6)
      Sellingallthetime p J: Mr Ciaran Jones 7 22/1
    8. Tour De Paris Silk
      3 (5)
      Tour De Paris v J: Mr William Thirlby 5 3/1
    9. Angel Of The North Silk
      10 (11)
      Angel Of The North v J: Mr Finbar Mulrine 7 50/1
Winning Trainer: Archie Watson
Distances: 2, 2 1/4, 1 1/4
Runners: 12

17:05 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Kinglami Silk
    2 (7)
    Kinglami b J: Rossa Ryan 10/1
  2. Brogans Bay Silk
    3 (5)
    Brogans Bay J: J F Egan 16/1
  3. Classy Cailin Silk
    11 (2)
    Classy Cailin e/s J: Shane Kelly 7/1
    1. Alba Del Sole Silk
      1 (1)
      Alba Del Sole J: Richard Kingscote 6/1
    2. Peachey Carnehan Silk
      5 (13)
      Peachey Carnehan v J: Charlie Bennett 17/2
    3. Santafiora Silk
      8 (9)
      Santafiora J: Rob Hornby 5/1
    4. Just An Idea Silk
      7 (10)
      Just An Idea b J: Rhiain Ingram 5 20/1
    5. Always Amazing Silk
      9 (6)
      Always Amazing J: Tom Marquand 3/1F
    6. Royal Connoisseur Silk
      13 (3)
      Royal Connoisseur J: Sean Davis 3 14/1
    7. Mystical Moon Silk
      12 (4)
      Mystical Moon J: Cieren Fallon 5 9/2
Winning Trainer: John O'Shea
Distances: 1, 1/2, 3/4
Runners: 10 | Non Runners: 3

17:35 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Two Hearts Silk
    11 (1)
    Two Hearts J: Rossa Ryan 7/4F
  2. Port Noir Silk
    12 (5)
    Port Noir t J: John Fahy 12/1
  3. Red Jasper Silk
    6 (4)
    Red Jasper J: Liam Jones 3/1
    1. Street Life Silk
      5 (2)
      Street Life b J: Sean Davis 3 14/1
    2. Javea Magic Silk
      7 (8)
      Javea Magic p J: Richard Kingscote 9/1
    3. Treaty Of Dingle Silk
      3 (7)
      Treaty Of Dingle J: Charlie Bennett 20/1
    4. Positive Light Silk
      1 (6)
      Positive Light J: Ryan Tate 11/1
    5. Ice Skate Silk
      9 (3)
      Ice Skate J: Duran Fentiman 10/1
    6. Sombra De Mollys Silk
      8 (9)
      Sombra De Mollys J: Rob Hornby 33/1
    7. Ma Boy Harris Silk
      2 (13)
      Ma Boy Harris J: Megan Nicholls 3 12/1
    8. Royal Lightning Silk
      4 (11)
      Royal Lightning p J: Callum Shepherd 33/1
Winning Trainer: Grant Tuer
Distances: nse, 1 1/2, 1 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

18:05 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Berkshire Savvy Silk
    1 (2)
    Berkshire Savvy J: Rob Hornby 4/5F
  2. Take Me To The Sky Silk
    7 (1)
    Take Me To The Sky J: Shane Kelly 2/1
  3. Silver Samurai Silk
    6 (3)
    Silver Samurai J: Daniel Muscutt 8/1
    1. Gweedore Silk
      5 (5)
      Gweedore J: Rossa Ryan 28/1
    2. Doctor Nuno Silk
      4 (7)
      Doctor Nuno J: Richard Kingscote 10/1
    3. Cafe Milano Silk
      2 (6)
      Cafe Milano J: Tom Marquand 20/1
    4. Casablanca Kid Silk
      3 (4)
      Casablanca Kid J: J F Egan 50/1
Winning Trainer: Andrew Balding
Distances: 1/2, 2 1/4, 4 1/2
Runners: 7

18:35 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Precious Plum Silk
    8 (7)
    Precious Plum hp J: Robert Winston 4/1
  2. Fairy Fast Silk
    5 (6)
    Fairy Fast p J: Tom Marquand 5/1
  3. Fareeq Silk
    4 (2)
    Fareeq tb J: Richard Kingscote 8/1
    1. Come On Dave Silk
      2 (8)
      Come On Dave b J: Darragh Keenan 3 15/2
    2. Hanati Silk
      10 (9)
      Hanati J: Rob Hornby 20/1
    3. Lysander Belle Silk
      6 (11)
      Lysander Belle J: Shane Kelly 15/2
    4. Packington Lane Silk
      3 (3)
      Packington Lane J: Duran Fentiman 12/1
    5. My Town Chicago Silk
      7 (1)
      My Town Chicago tp J: Rossa Ryan 2/1F
    6. Alban's Dream Silk
      11 (5)
      Alban's Dream J: Andrew Breslin 5 22/1
    7. Red Invader Silk
      1 (4)
      Red Invader J: Dylan Hogan 5 14/1
Winning Trainer: Charlie Wallis
Distances: 1 1/4, 1/2, nk
Runners: 10 | Non Runners: 1

19:05 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Kaser Silk
    5 (5)
    Kaser J: Thomas Greatrex 5 11/1
  2. Cape Victory Silk
    7 (8)
    Cape Victory J: Callum Shepherd 5/2J
  3. Scheme Silk
    8 (1)
    Scheme v J: Ryan Tate 5/2J
    1. Scofflaw Silk
      2 (6)
      Scofflaw v J: Robert Winston 8/1
    2. The Throstles Silk
      3 (7)
      The Throstles J: Rossa Ryan 8/1
    3. Dragons Tail Silk
      1 (4)
      Dragons Tail p J: Richard Kingscote 9/2
    4. Delph Crescent Silk
      4 (2)
      Delph Crescent v J: Sean Davis 3 5/1
    5. Cohesion Silk
      6 (3)
      Cohesion J: Poppy Bridgwater 5 20/1
Winning Trainer: David Loughnane
Distances: hd, 1 1/2, 2 3/4
Runners: 8

19:35 Wolverhampton (AW)

Full Result
  1. Monsieur Lambrays Silk
    6 (7)
    Monsieur Lambrays b J: Tom Marquand 5/2
  2. Mojave Silk
    5 (3)
    Mojave J: Thomas Greatrex 5 4/5F
  3. Sweet Celebration Silk
    8 (1)
    Sweet Celebration J: Stefano Cherchi 7 4/1
    1. Wadacre Galoubet Silk
      7 (5)
      Wadacre Galoubet J: Richard Kingscote 10/1
    2. Allocated Silk
      3 (4)
      Allocated J: Darragh Keenan 3 20/1
    3. Zero To Hero Silk
      2 (8)
      Zero To Hero J: Pierre-Louis Jamin 7 14/1
    4. Indisposed Silk
      4 (2)
      Indisposed J: Antonio Fresu 33/1
    5. Spectaculis Silk
      1 (6)
      Spectaculis p J: Tim Clark 3 66/1
Winning Trainer: Tom Clover
Distances: 3/4, 2 3/4, 2 1/4
Runners: 8

16:35 Down Royal

Full Result
  1. Laura Bullion Silk
    13
    Laura Bullion J: Sean Flanagan 11/4F
  2. Khanmurjan Silk
    7
    Khanmurjan h J: Patrick Corbett 33/1
  3. Olympic Honour Silk
    9
    Olympic Honour J: Darragh O'Keeffe 5 4/1
    1. Colfer Me Silk
      3
      Colfer Me J: J J Slevin 4/1
    2. Theatre Of War Silk
      11
      Theatre Of War J: Jonathan Moore 10/1
    3. Clemencia Silk
      2
      Clemencia J: Danny Mullins 20/1
    4. Doyouthinkso Silk
      4
      Doyouthinkso J: Sean O'Keeffe 7 40/1
    5. Leahman Silk
      8
      Leahman J: Donagh Meyler 20/1
    6. Champagne Terri Silk
      12
      Champagne Terri J: Conor Brassil 5 10/1
    7. Global Freedom Silk
      5
      Global Freedom t J: Jack Kennedy 5/1
    8. Clashaniska Silk
      1
      Clashaniska t J: Denis O'Regan 16/1
    9. Slainte Silk
      10
      Slainte J: Adam Short 5 50/1
    10. Isosceles Silk
      6
      Isosceles J: Richard Condon 7 50/1
Winning Trainer: Noel Meade
Distances: 3/4, 5, 1/2
Runners: 13

17:10 Down Royal

Full Result
  1. Echo Park Silk
    4
    Echo Park J: Robbie Power 13/8
  2. Mademoiselle Penny Silk
    2
    Mademoiselle Penny J: Mr D Kiely 7 25/1
  3. Iamastartoo Silk
    11
    Iamastartoo t J: Sean Flanagan 6/4F
    1. Josie Abbing Silk
      1
      Josie Abbing J: Kevin Sexton 8/1
    2. Chazelles Silk
      7
      Chazelles h J: Ricky Doyle 5 33/1
    3. The Perch Silk
      5
      The Perch J: Darragh O'Keeffe 5 14/1
    4. Drumconnor Girl Silk
      9
      Drumconnor Girl J: Mr C Abernethy 7 25/1
    5. Darrens Diamond Silk
      8
      Darrens Diamond J: Mikey Hamill 3 14/1
    6. Sarah Ash Calum Silk
      3
      Sarah Ash Calum h J: J B Kane 5 66/1
    7. Mary Ellis Silk
      13
      Mary Ellis t J: Hugh Morgan 7 33/1
    8. Banrion Na Speire Silk
      6
      Banrion Na Speire J: Mark Bolger 100/1
    9. Misty Mountain Silk
      12
      Misty Mountain t J: Jack Kennedy 12/1
    10. Elzaa Silk
      10
      Elzaa J: Sean O'Keeffe 7 50/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 4 1/2, 4 3/4, 4 1/2
Runners: 13

17:40 Down Royal

Full Result
  1. Bective Cave Silk
    4
    Bective Cave t J: Robbie Power 9/2
  2. Joy's Gift Silk
    5
    Joy's Gift b J: J J Slevin 7/1
  3. Wild Desire Silk
    12
    Wild Desire J: Sean O'Keeffe 7 8/1
    1. Important Message Silk
      2
      Important Message J: J B Kane 5 14/1
    2. Deauville Society Silk
      14
      Deauville Society J: Darragh O'Keeffe 5 20/1
    3. Lady Of The Sea Silk
      1
      Lady Of The Sea p J: Sean Flanagan 10/1
    4. Elegant Lass Silk
      15
      Elegant Lass t J: Donagh Meyler 20/1
    5. Blackyellowred Silk
      7
      Blackyellowred tp J: Conor Orr 5 4/1F
    6. Wink Wink Silk
      9
      Wink Wink p J: L P Dempsey 20/1
    7. Piranto Silk
      16
      Piranto J: Katie O'Farrell 5 16/1
    8. Myladyrose Silk
      10
      Myladyrose J: Martin Mooney 6/1
    9. Gragara Tara Silk
      8
      Gragara Tara J: Jonathan Moore 25/1
    10. Sharg Silk
      6
      Sharg J: Andrew Ring 10/1
    11. Survival Mode Silk
      17
      Survival Mode p J: Ryan Treacy 5 25/1
    12. Utalkintomeboy Silk
      3
      Utalkintomeboy v J: Adam Short 5 33/1
    13. Signing Off Silk
      11
      Signing Off t J: Danny Mullins 20/1
    14. Rising Silk
      13
      Rising tp J: Jody McGarvey 25/1
Winning Trainer: Matthew J Smith
Distances: 9, nk, 1/2
Runners: 17

18:10 Down Royal

Full Result
  1. Make The Switch Silk
    12
    Make The Switch J: Darragh O'Keeffe 5 15/8F
  2. Zalika Silk
    13
    Zalika v J: Sean O'Keeffe 7 13/2
  3. White Desert Silk
    2
    White Desert J: Mark Bolger 14/1
    1. Indian Admiral Silk
      10
      Indian Admiral J: Liam McKenna 7 9/1
    2. Recommendation Silk
      5
      Recommendation J: Katie O'Farrell 5 25/1
    3. John Mor Silk
      4
      John Mor t J: Patrick Corbett 9/1
    4. Lopito Silk
      11
      Lopito t J: L P Dempsey 12/1
    5. Double Sixteen Silk
      9
      Double Sixteen b J: Sean Flanagan 25/1
    6. Warlike Intent Silk
      1
      Warlike Intent p J: Kevin Brogan 7 6/1
    7. Magic Sea Silk
      3
      Magic Sea J: Rachael Blackmore 4/1
    8. Cousin Harry Silk
      8
      Cousin Harry J: James O'Sullivan 7 33/1
Winning Trainer: John C McConnell
Distances: 5, 13, 4 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

19:10 Down Royal

Full Result
  1.  Silk
    6
    Top Of The Charts J M Moore 5/2F
  2.  Silk
    17
    Zagnzig Katie O'Farrell 16/1
  3.  Silk
    12
    Siempre Amigos J B Kane 33/1
  4.  Silk
    14
    Boston Babe C J Orr 25/1
  5.  Silk
    15
    Mary Fields H Morgan 12/1
  6.  Silk
    5
    Fu's Island D J O'Keeffe 8/1
  7.  Silk
    13
    Burlesque Queen S F O'Keeffe 20/1
  8.  Silk
    2
    Fruits Of Glory A W Short 16/1
  9.  Silk
    4
    Back To Bataan S D Torrens 6/1
  10.  Silk
    10
    Caerleon Kate Rachael Blackmore 9/1
  11.  Silk
    11
    Home Place D Meyler 7/1
  12.  Silk
    16
    Nevada Rose S W Flanagan 50/1
  13.  Silk
    8
    James Boru J S McGarvey 20/1
  14.  Silk
    3
    Sir Ector L P Dempsey 33/1
  15.  Silk
    1
    Whatever It Takes N P Madden 25/1
  16.  Silk
    9
    Mr Jacaranda R M Power 8/1
Winning Trainer: A J Martin
Distances: 5, 13, 4 1/2
Runners: 17

19:40 Down Royal

Full Result
  1. Snegurochka Silk
    3
    Snegurochka J: Miss P Elvin 7 4/1
  2. Jelona Silk
    6
    Jelona J: Mr Finian Maguire 3 6/4F
  3. Above The City Silk
    1
    Above The City J: Mr P W Mullins 4/1
    1. Silk And Sand Silk
      2
      Silk And Sand t J: Mr T Hamilton 3 6/1
    2. Ringhill Lady Silk
      7
      Ringhill Lady J: Mr N McParlan 5 20/1
    3. Imperial Allure Silk
      5
      Imperial Allure J: Mr A McMahon 7 4/1
Winning Trainer: Ms M Dowdall Blake
Distances: 1 1/4, 4 3/4, 12
Runners: 6 | Non Runners: 1

16:55 Hamilton

Full Result
  1. Dutch Decoy Silk
    2 (8)
    Dutch Decoy p J: Paul Hanagan 11/2
  2. Kayewhykelly Silk
    10 (5)
    Kayewhykelly h J: Jason Hart 17/2
  3. What A Business Silk
    4 (3)
    What A Business J: Ben Curtis 5/1F
    1. Havana Dawn Silk
      5 (11)
      Havana Dawn J: Paul Mulrennan 10/1
    2. Danny Ocean Silk
      8 (7)
      Danny Ocean J: P J McDonald 13/2
    3. Oso Rapido Silk
      3 (9)
      Oso Rapido J: David Nolan 13/2
    4. Kilham Silk
      6 (2)
      Kilham J: Tom Eaves 10/1
    5. Singe Anglais Silk
      9 (12)
      Singe Anglais J: Faye McManoman 5 7/1
    6. Clay Regazzoni Silk
      1 (6)
      Clay Regazzoni J: Joe Fanning 12/1
    7. Trevie Fountain Silk
      7 (4)
      Trevie Fountain J: Barry McHugh 16/1
    8. Bob's Oss Silk
      11 (1)
      Bob's Oss J: Nathan Evans 25/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: shd, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 11 | Non Runners: 1

17:25 Hamilton

Full Result
  1. Grand Rock Silk
    2 (7)
    Grand Rock J: Ben Curtis 7/2
  2. Flylikeaneagle Silk
    1 (2)
    Flylikeaneagle J: Joe Fanning 5/4F
  3. Ten Thousand Stars Silk
    6 (3)
    Ten Thousand Stars J: Barry McHugh 8/1
    1. Oh Mary Oh Mary Silk
      7 (1)
      Oh Mary Oh Mary J: Nathan Evans 9/2
    2. Lawaa Silk
      3 (4)
      Lawaa J: Paul Hanagan 9/1
    3. Max's Voice Silk
      4 (6)
      Max's Voice J: P J McDonald 28/1
    4. Twin Paradox Silk
      5 (5)
      Twin Paradox J: Jason Hart 20/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 3 1/2, 6, 1
Runners: 7

17:55 Hamilton

Full Result
  1. Remmy D Silk
    3 (5)
    Remmy D b J: Paddy Mathers 8/1
  2. Star Of Valour Silk
    2 (10)
    Star Of Valour J: Paul Mulrennan 13/2
  3. Retirement Beckons Silk
    4 (4)
    Retirement Beckons h J: Ben Robinson 4/1
    1. Be Bold Silk
      6 (2)
      Be Bold b J: Joe Fanning 5/2F
    2. Kodimoor Silk
      5 (9)
      Kodimoor p J: Dougie Costello 10/1
    3. Gilmer Silk
      10 (3)
      Gilmer J: Tom Eaves 22/1
    4. Sumner Beach Silk
      1 (6)
      Sumner Beach J: Ben Curtis 7/2
    5. Crazy Tornado Silk
      9 (8)
      Crazy Tornado h J: Shane Gray 16/1
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: nse, 2 1/4, 3 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 2

18:25 Hamilton

Full Result
  1. Sarvi Silk
    6 (2)
    Sarvi p J: Jamie Gormley 9/2
  2. Set In Stone Silk
    4 (1)
    Set In Stone J: Tadhg O'Shea 3/1
  3. Summer Daydream Silk
    2 (5)
    Summer Daydream J: Joe Fanning 9/2
    1. Never Be Enough Silk
      1 (6)
      Never Be Enough J: Tom Eaves 6/5F
    2. Duck Egg Blue Silk
      5 (4)
      Duck Egg Blue J: Faye McManoman 5 14/1
Winning Trainer: Jim Goldie
Distances: 5, 1 1/4, nk
Runners: 5 | Non Runners: 1

18:55 Hamilton

Full Result
  1. Elysian Flame Silk
    14 (8)
    Elysian Flame J: Nathan Evans 9/1
  2. Dark Lochnagar Silk
    11 (6)
    Dark Lochnagar J: Shane Gray 7/1
  3. Jabbaar Silk
    6 (4)
    Jabbaar J: Jamie Gormley 16/1
    1. Sapa Inca Silk
      8 (12)
      Sapa Inca J: Joe Fanning 11/2
    2. Multellie Silk
      12 (5)
      Multellie J: Paul Hanagan 20/1
    3. Lariat Silk
      9 (13)
      Lariat J: P J McDonald 5/1
    4. Borodin Silk
      1 (14)
      Borodin J: Connor Murtagh 3 20/1
    5. Beyond The Clouds Silk
      7 (7)
      Beyond The Clouds J: Tom Eaves 4/1F
    6. Archi's Affaire Silk
      4 (9)
      Archi's Affaire J: Paul Mulrennan 11/1
    7. Paths Of Glory Silk
      10 (10)
      Paths Of Glory tp J: Ben Curtis 9/1
    8. Theglasgowwarrior Silk
      3 (1)
      Theglasgowwarrior J: Ben Robinson 14/1
    9. My Reward Silk
      5 (2)
      My Reward J: David Nolan 28/1
    10. Temple Church Silk
      2 (11)
      Temple Church J: Dougie Costello 22/1
Winning Trainer: Michael Easterby
Distances: 3 1/2, nk, 1 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

19:25 Hamilton

Full Result
  1. Donnachies Girl Silk
    11 (10)
    Donnachies Girl J: Paul Hanagan 5/1
  2. Carbon Dating Silk
    6 (7)
    Carbon Dating J: Tadhg O'Shea 9/1
  3. Corton Lad Silk
    7 (3)
    Corton Lad tp J: Shane Gray 16/1
    1. Employer Silk
      3 (6)
      Employer J: Paul Mulrennan 12/1
    2. Dragon Mountain Silk
      4 (9)
      Dragon Mountain J: Joe Fanning 20/1
    3. Deinonychus Silk
      10 (4)
      Deinonychus hp J: P J McDonald 7/2F
    4. Flood Defence Silk
      8 (11)
      Flood Defence J: Jamie Gormley 9/2
    5. Zabeel Star Silk
      2 (5)
      Zabeel Star p J: Ben Curtis 7/1
    6. Auxiliary Silk
      5 (8)
      Auxiliary p J: Jonathan Fisher 7 10/1
    7. Spirit Of Sarwan Silk
      9 (1)
      Spirit Of Sarwan p J: Jason Hart 28/1
    8. Shrewd Silk
      1 (2)
      Shrewd J: Tom Eaves 12/1
Winning Trainer: Alistair Whillans
Distances: nse, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 11

20:00 Hamilton

Full Result
  1. Groundworker Silk
    13 (11)
    Groundworker J: Barry McHugh 25/1
  2. Popping Corks Silk
    14 (15)
    Popping Corks J: Jamie Gormley 20/1
  3. Burmese Blazer Silk
    8 (10)
    Burmese Blazer h J: Ben Robinson 9/1
    1. Swiss Connection Silk
      6 (13)
      Swiss Connection h J: Paul Mulrennan 12/1
    2. One Boy Silk
      10 (14)
      One Boy J: Jason Hart 13/2
    3. Piazon Silk
      3 (6)
      Piazon eb J: Nathan Evans 4/1F
    4. I'll Be Good Silk
      11 (9)
      I'll Be Good J: Zak Wheatley 7 11/1
    5. Astrophysics Silk
      9 (3)
      Astrophysics p J: P J McDonald 12/1
    6. Everkyllachy Silk
      7 (5)
      Everkyllachy b J: Shane Gray 17/2
    7. Rockley Point Silk
      15 (8)
      Rockley Point b J: Connor Murtagh 3 12/1
    8. Guardia Svizzera Silk
      2 (12)
      Guardia Svizzera hp J: Ben Curtis 5/1
    9. Tadaany Silk
      12 (2)
      Tadaany p