14:30 Ascot

Full Result
  1. Daahyeh Silk
    6 (14)
    Daahyeh J: David Egan 4/1F
  2. Celtic Beauty Silk
    4 (16)
    Celtic Beauty J: W J Lee 25/1
  3. Aroha Silk
    2 (3)
    Aroha J: Harry Bentley 100/1
    1. Alabama Whitman Silk
      1 (17)
      Alabama Whitman J: Adam Kirby 50/1
    2. Precious Moments Silk
      22 (7)
      Precious Moments J: Ryan Moore 10/1
    3. Lil Grey Silk
      17 (25)
      Lil Grey J: Robbie Colgan 9/1
    4. Lorelei Rock Silk
      18 (15)
      Lorelei Rock J: Leigh Roche 66/1
    5. Silent Wave Silk
      25 (10)
      Silent Wave J: James Doyle 14/1
    6. Diligent Deb Silk
      7 (4)
      Diligent Deb J: Jason Watson 66/1
    7. Back To Brussels Silk
      3 (23)
      Back To Brussels J: Jamie Spencer 20/1
    8. So Wonderful Silk
      26 (21)
      So Wonderful J: Donnacha O'Brien 10/1
    9. Chili Petin Silk
      5 (11)
      Chili Petin tb J: John R Velazquez 22/1
    10. Nayibeth Silk
      20 (1)
      Nayibeth b J: Joel Rosario 8/1
    11. Galadriel Silk
      11 (22)
      Galadriel J: Andrea Atzeni 10/1
    12. Separate Silk
      23 (9)
      Separate J: Sean Levey 33/1
    13. Fleeting Princess Silk
      10 (6)
      Fleeting Princess J: James McDonald 80/1
    14. Exclusively Silk
      9 (12)
      Exclusively J: Oisin Murphy 16/1
    15. Kemble Silk
      15 (2)
      Kemble J: Pat Dobbs 25/1
    16. Exceptional Silk
      8 (24)
      Exceptional J: Tony Hamilton 20/1
    17. Seraphinite Silk
      24 (5)
      Seraphinite J: Nicola Currie 100/1
    18. Get The Look Silk
      12 (26)
      Get The Look p J: Luke Morris 150/1
    19. Graceful Magic Silk
      13 (18)
      Graceful Magic J: Charles Bishop 100/1
    20. Jm Jackson Silk
      14 (20)
      Jm Jackson J: Silvestre De Sousa 14/1
    21. Moon Of Love Silk
      19 (8)
      Moon Of Love J: Barry McHugh 33/1
    22. Last Surprise Silk
      16 (19)
      Last Surprise J: Frankie Dettori 6/1
Winning Trainer: Roger Varian
Distances: 1 1/2, 1, 1
Runners: 25 | Non Runners: 1

15:05 Ascot

Full Result
  1. Japan Silk
    5 (2)
    Japan J: Ryan Moore 6/4F
  2. Bangkok Silk
    1 (5)
    Bangkok J: Silvestre De Sousa 10/1
  3. Eagles By Day Silk
    2 (4)
    Eagles By Day J: Daniel Tudhope 25/1
    1. Private Secretary Silk
      8 (3)
      Private Secretary J: Frankie Dettori 9/2
    2. Pablo Escobarr Silk
      6 (6)
      Pablo Escobarr t J: James Doyle 13/2
    3. Pondus Silk
      7 (8)
      Pondus J: Oisin Murphy 4/1
    4. Humanitarian Silk
      3 (1)
      Humanitarian J: Robert Havlin 12/1
    5. Jack Yeats Silk
      4 (7)
      Jack Yeats J: Donnacha O'Brien 16/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 4 1/2, nk, 2 1/2
Runners: 8

15:40 Ascot

Full Result
  1. Advertise Silk
    1 (4)
    Advertise b J: Frankie Dettori 8/1
  2. Forever In Dreams Silk
    8 (5)
    Forever In Dreams J: Oisin Murphy 20/1
  3. Hello Youmzain Silk
    2 (6)
    Hello Youmzain J: Kevin Stott 6/1
    1. Ten Sovereigns Silk
      7 (3)
      Ten Sovereigns J: Ryan Moore EvensF
    2. Royal Intervention Silk
      9 (1)
      Royal Intervention J: Gerald Mosse 50/1
    3. Jash Silk
      3 (9)
      Jash J: Jim Crowley 5/1
    4. Khaadem Silk
      4 (8)
      Khaadem J: Dane O'Neill 7/1
    5. Konchek Silk
      5 (2)
      Konchek tp J: Adam Kirby 50/1
    6. Rumble Inthejungle Silk
      6 (7)
      Rumble Inthejungle J: James Doyle 16/1
Winning Trainer: Martyn Meade
Distances: 1 1/2, hd, 3/4
Runners: 9

16:20 Ascot

Full Result
  1. Watch Me Silk
    10 (9)
    Watch Me J: Pierre-Charles Boudot 20/1
  2. Hermosa Silk
    3 (10)
    Hermosa J: Ryan Moore EvensF
  3. Jubiloso Silk
    4 (5)
    Jubiloso J: James McDonald 9/2
    1. Twist 'N' Shake Silk
      9 (1)
      Twist 'N' Shake J: Frankie Dettori 7/1
    2. Castle Lady Silk
      1 (8)
      Castle Lady J: Mickael Barzalona 6/1
    3. Happen Silk
      2 (4)
      Happen t J: Donnacha O'Brien 16/1
    4. Pretty Pollyanna Silk
      8 (3)
      Pretty Pollyanna J: Silvestre De Sousa 10/1
    5. Just Wonderful Silk
      5 (6)
      Just Wonderful J: Seamie Heffernan 20/1
    6. Main Edition Silk
      6 (7)
      Main Edition J: Oisin Murphy 33/1
Winning Trainer: F-H Graffard
Distances: 1 1/2, 1, 1
Runners: 9 | Non Runners: 1

17:00 Ascot

Full Result
  1. Thanks Be Silk
    28 (4)
    Thanks Be J: Hayley Turner 33/1
  2. Magnetic Charm Silk
    1 (11)
    Magnetic Charm J: James Doyle 7/1
  3. Hotsy Totsy Silk
    15 (18)
    Hotsy Totsy J: Jamie Spencer 7/1
    1. Coral Beach Silk
      2 (28)
      Coral Beach t J: Ryan Moore 10/1
    2. Model Guest Silk
      10 (26)
      Model Guest J: Barry McHugh 50/1
    3. California Love Silk
      21 (23)
      California Love J: Josephine Gordon 66/1
    4. Desirous Silk
      17 (25)
      Desirous J: Harry Bentley 11/2F
    5. Whimbrel Silk
      27 (5)
      Whimbrel J: David Egan 16/1
    6. Aim Power Silk
      16 (6)
      Aim Power J: Silvestre De Sousa 40/1
    7. Spanish Aria Silk
      25 (7)
      Spanish Aria J: Nicky Mackay 25/1
    8. No Way Jose Silk
      19 (3)
      No Way Jose J: Franny Norton 50/1
    9. Modern Millie Silk
      6 (1)
      Modern Millie J: Ronan Whelan 40/1
    10. Maamora Silk
      18 (9)
      Maamora J: Wayne Lordan 14/1
    11. I'm Available Silk
      20 (12)
      I'm Available J: Martin Dwyer 8/1
    12. Kimblewick Silk
      24 (10)
      Kimblewick J: Kieran O'Neill 50/1
    13. Ice Gala Silk
      4 (17)
      Ice Gala J: James McDonald 16/1
    14. Gypsy Spirit Silk
      5 (21)
      Gypsy Spirit J: Luke Morris 25/1
    15. Star Of War Silk
      26 (2)
      Star Of War J: Jimmy Quinn 66/1
    16. Stay Classy Silk
      3 (27)
      Stay Classy h J: Adam Kirby 25/1
    17. El Gumryah Silk
      12 (14)
      El Gumryah J: Mickael Barzalona 66/1
    18. Invitational Silk
      8 (19)
      Invitational J: Andrea Atzeni 12/1
    19. Lady Madison Silk
      14 (16)
      Lady Madison J: Shane Kelly 14/1
    20. Concello Silk
      13 (24)
      Concello b J: Hollie Doyle 100/1
    21. Nonchalance Silk
      9 (13)
      Nonchalance J: Robert Havlin 8/1
    22. Flighty Almighty Silk
      22 (8)
      Flighty Almighty p J: Jane Elliott 3 33/1
    23. Layaleena Silk
      11 (15)
      Layaleena J: Jim Crowley 10/1
    24. Garrel Glen Silk
      7 (22)
      Garrel Glen J: Richard Kingscote 50/1
Winning Trainer: Charlie Fellowes
Distances: nk, 1 1/4, hd
Runners: 27 | Non Runners: 1

17:35 Ascot

Full Result
  1. Baghdad Silk
    3 (12)
    Baghdad J: Ryan Moore 7/2F
  2. Ben Vrackie Silk
    2 (14)
    Ben Vrackie J: Frankie Dettori 7/1
  3. Fujaira Prince Silk
    17 (11)
    Fujaira Prince J: Andrea Atzeni 4/1
    1. Corgi Silk
      16 (9)
      Corgi J: Jim Crowley 7/1
    2. Collide Silk
      14 (2)
      Collide t J: James McDonald 14/1
    3. Downdraft Silk
      15 (3)
      Downdraft t J: David Egan 28/1
    4. Aquarium Silk
      8 (18)
      Aquarium J: Franny Norton 40/1
    5. Byron Flyer Silk
      1 (22)
      Byron Flyer v J: Mickael Barzalona 25/1
    6. Arthurian Fame Silk
      13 (4)
      Arthurian Fame J: Donnacha O'Brien 14/1
    7. Lucius Tiberius Silk
      10 (20)
      Lucius Tiberius J: Brett Doyle 25/1
    8. Lethal Steps Silk
      9 (16)
      Lethal Steps J: Jamie Spencer 33/1
    9. Secret Advisor Silk
      7 (1)
      Secret Advisor J: James Doyle 12/1
    10. Johnny Drama Silk
      19 (8)
      Johnny Drama J: Colin Keane 10/1
    11. Top Tug Silk
      12 (17)
      Top Tug J: Tom Marquand 20/1
    12. Spark Plug Silk
      6 (7)
      Spark Plug p J: Oisin Murphy 33/1
    13. Temple Church Silk
      20 (6)
      Temple Church J: Richard Kingscote 66/1
    14. Kasperenko Silk
      18 (10)
      Kasperenko b J: Adam Kirby 20/1
    15. Pivoine Silk
      5 (5)
      Pivoine v J: Silvestre De Sousa 33/1
    16. Sevenna Star Silk
      11 (15)
      Sevenna Star t J: Gerald Mosse 100/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: shd, 1 1/2, 1 1/4
Runners: 19 | Non Runners: 1

13:40 Redcar

Full Result
  1. Rain Cap Silk
    3 (5)
    Rain Cap J: Ben Curtis 4/1
  2. Classy Lady Silk
    8 (3)
    Classy Lady J: Royston Ffrench 8/1
  3. Our Dave Silk
    2 (1)
    Our Dave J: Jason Hart 11/4F
    1. Six Gun Silk
      4 (7)
      Six Gun J: Edward Greatrex 10/1
    2. The Trendy Man Silk
      5 (2)
      The Trendy Man p J: Conor McGovern 3 6/1
    3. Susie Javea Silk
      11 (10)
      Susie Javea J: Cam Hardie 66/1
    4. Fulbeck Rose Silk
      9 (4)
      Fulbeck Rose t J: Andrew Mullen 25/1
    5. Not Another Word Silk
      10 (11)
      Not Another Word J: Faye McManoman 5 28/1
    6. Dream Isle Silk
      1 (9)
      Dream Isle p J: Toby Eley 7 50/1
    7. Birkie Queen Silk
      6 (8)
      Birkie Queen J: Laura Coughlan 7 6/1
    8. Brown Eyes Blue Silk
      7 (6)
      Brown Eyes Blue b J: Sean Davis 3 7/1
Winning Trainer: Mick Channon
Distances: 1 1/4, 2 1/2, 1 1/2
Runners: 11

14:10 Redcar

Full Result
  1. Audarya Silk
    6 (5)
    Audarya J: Daniel Muscutt 1/2F
  2. Medal Winner Silk
    5 (7)
    Medal Winner J: Edward Greatrex 16/1
  3. Proton Silk
    4 (2)
    Proton J: Paul Mulrennan 3/1
    1. Nataleena Silk
      8 (6)
      Nataleena J: Cam Hardie 80/1
    2. Howbaar Silk
      1 (8)
      Howbaar J: Andrew Elliott 100/1
    3. Shamitsar Silk
      2 (4)
      Shamitsar J: Connor Beasley 100/1
    4. Artois Silk
      3 (3)
      Artois J: Ben Curtis 3/1
Winning Trainer: James Fanshawe
Distances: 3 3/4, 9, 3 1/2
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:45 Redcar

Full Result
  1. Production Silk
    3 (5)
    Production J: Ben Curtis 7/1
  2. Highwaygrey Silk
    7 (3)
    Highwaygrey J: David Allan 4/1
  3. Cape Victory Silk
    2 (1)
    Cape Victory J: Paul Mulrennan 9/4F
    1. Ride The Monkey Silk
      4 (7)
      Ride The Monkey J: Connor Beasley 28/1
    2. Itchingham Lofte Silk
      6 (6)
      Itchingham Lofte J: Robbie Downey 9/1
    3. Flint Hill Silk
      5 (2)
      Flint Hill p J: Andrew Mullen 9/2
    4. Dancin Boy Silk
      1 (4)
      Dancin Boy J: Jack Garritty 4/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: 1 3/4, hd, 3/4
Runners: 7

15:20 Redcar

Full Result
  1. Tukhoom Silk
    4 (6)
    Tukhoom b J: Jason Hart 2/1F
  2. Imperial State Silk
    2 (3)
    Imperial State v J: Paul Mulrennan 5/2
  3. Roller Silk
    9 (5)
    Roller p J: Nathan Evans 11/4
    1. Robero Silk
      1 (15)
      Robero p J: Ben Curtis 9/1
    2. Mutarakez Silk
      3 (12)
      Mutarakez b J: Sean Davis 3 14/1
    3. Thedevilinneville Silk
      15 (10)
      Thedevilinneville p J: Royston Ffrench 80/1
    4. Our Secret Silk
      16 (13)
      Our Secret J: Andrew Mullen 50/1
    5. Dasheen Silk
      8 (14)
      Dasheen p J: Gemma Tutty 3 66/1
    6. Lord Rob Silk
      11 (2)
      Lord Rob J: Toby Eley 7 100/1
    7. Itsupforgrabsnow Silk
      12 (7)
      Itsupforgrabsnow h J: Russell Harris 7 125/1
    8. Barney Bullet Silk
      10 (4)
      Barney Bullet J: Harry Russell 7 100/1
    9. Cotton Socks Silk
      7 (11)
      Cotton Socks J: David Allan 100/1
    10. Neigh Dramas Silk
      13 (16)
      Neigh Dramas J: Andrew Elliott 100/1
    11. Kalk Bay Silk
      5 (8)
      Kalk Bay J: Josh Quinn 7 33/1
    12. Melwood Silk
      14 (1)
      Melwood J: Cam Hardie 100/1
    13. Graphite Silk
      6 (9)
      Graphite b J: Connor Beasley 11/1
Winning Trainer: Michael Herrington
Distances: 4, 1 1/4, 3/4
Runners: 16

15:55 Redcar

Full Result
  1. On The Line Silk
    8 (7)
    On The Line tb J: Ben Curtis 7/1
  2. Weld Al Emarat Silk
    9 (3)
    Weld Al Emarat J: Paul Mulrennan 7/2
  3. Dawaaleeb Silk
    2 (1)
    Dawaaleeb v J: Jason Hart 3/1F
    1. Calvados Spirit Silk
      6 (5)
      Calvados Spirit J: Sean Davis 3 8/1
    2. Swift Emperor Silk
      7 (4)
      Swift Emperor J: Robbie Downey 10/1
    3. Tricorn Silk
      3 (6)
      Tricorn J: Jack Garritty 14/1
    4. Give It Some Teddy Silk
      5 (9)
      Give It Some Teddy J: Duran Fentiman 11/1
    5. Donncha Silk
      4 (8)
      Donncha J: David Allan 9/1
    6. Gymkhana Silk
      1 (2)
      Gymkhana J: Conor McGovern 3 40/1
    7. Reggae Runner Silk
      10 (10)
      Reggae Runner J: Andrew Mullen 7/1
Winning Trainer: Hugo Palmer
Distances: shd, 3, nk
Runners: 10

16:35 Redcar

Full Result
  1. Leo Davinci Silk
    4 (6)
    Leo Davinci t J: Ben Curtis 100/30F
  2. Beryl The Petal Silk
    1 (7)
    Beryl The Petal v J: Conor McGovern 3 11/2
  3. Olivia R Silk
    6 (2)
    Olivia R h J: Robbie Downey 4/1
    1. Reasoned Silk
      11 (9)
      Reasoned J: Ryan Tate 11/1
    2. Ey Up Its Mick Silk
      12 (15)
      Ey Up Its Mick b J: Jason Hart 20/1
    3. Dreamseller Silk
      14 (11)
      Dreamseller J: Duran Fentiman 33/1
    4. Parion Silk
      13 (13)
      Parion J: Nathan Evans 25/1
    5. Aghast Silk
      9 (10)
      Aghast J: Andrew Mullen 10/1
    6. Ugo Gregory Silk
      8 (12)
      Ugo Gregory J: David Allan 20/1
    7. Chains Of Love Silk
      3 (3)
      Chains Of Love p J: Clifford Lee 10/1
    8. Micronize Silk
      15 (4)
      Micronize J: Sean Davis 3 14/1
    9. Sophia Maria Silk
      7 (8)
      Sophia Maria J: Andrew Elliott 28/1
    10. Axe Axelrod Silk
      2 (14)
      Axe Axelrod p J: Connor Beasley 10/1
    11. Abie's Hollow Silk
      10 (1)
      Abie's Hollow p J: Dougie Costello 10/1
Winning Trainer: George Scott
Distances: 2 1/4, 1/2, 1
Runners: 14 | Non Runners: 1

17:10 Redcar

Full Result
  1. Dream House Silk
    7 (4)
    Dream House J: David Allan 9/4F
  2. Hard Solution Silk
    6 (2)
    Hard Solution J: Cam Hardie 14/1
  3. Tie A Yellowribbon Silk
    5 (5)
    Tie A Yellowribbon J: Ben Curtis 5/2
    1. Sound Of Iona Silk
      1 (1)
      Sound Of Iona J: Corey Madden 7 8/1
    2. Skeetah Silk
      4 (6)
      Skeetah J: Jason Hart 8/1
    3. Brigadier Silk
      3 (3)
      Brigadier v J: Sean Davis 3 12/1
    4. Global Hope Silk
      2 (7)
      Global Hope p J: Toby Eley 7 4/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: nk, 3/4, 3/4
Runners: 7 | Non Runners: 1

13:50 Market Rasen

Full Result
  1. Whiskey And Water Silk
    7
    Whiskey And Water J: Henry Brooke 5/4F
  2. What Will Be Silk
    6
    What Will Be J: Aidan Coleman 7/2
  3. Two Blondes Silk
    5
    Two Blondes J: Brian Hughes 9/1
    1. Pola Chance Silk
      9
      Pola Chance h J: David Noonan 40/1
    2. Lady Shanawell Silk
      8
      Lady Shanawell J: Richie McLernon 14/1
    3. Milldean Felix Silk
      4
      Milldean Felix v J: Jamie Moore 40/1
    4. Fast Art Silk
      3
      Fast Art J: James Davies 10/1
    5. Andaleep Silk
      1
      Andaleep J: Kielan Woods 10/1
    6. Another Reason Silk
      2
      Another Reason J: Richard Johnson 6/1
    7. Romany Rose Silk
      10
      Romany Rose J: A P Heskin 66/1
Winning Trainer: Brian Ellison
Distances: 1 3/4, 2, 1 1/4
Runners: 10

14:20 Market Rasen

Full Result
  1. Rococo Style Silk
    2
    Rococo Style p J: Jamie Moore 7/2
  2. Oksana Silk
    3
    Oksana t J: Jonathan England 7/2
  3. Angel Of The North Silk
    4
    Angel Of The North p J: Harry Skelton 3/1F
    1. Lakeside Pearl Silk
      6
      Lakeside Pearl J: Gavin Sheehan 7/2
    2. Jaxlight Silk
      5
      Jaxlight J: Joe Williamson 7 25/1
    3. Hurricane Rita Silk
      1
      Hurricane Rita p J: A P Heskin 4/1
Winning Trainer: Steve Gollings
Distances: 1/2, 6, 8
Runners: 6

14:55 Market Rasen

Full Result
  1. Article Fifty Silk
    1
    Article Fifty t J: Harry Skelton 5/4
  2. Tiger Twenty Two Silk
    5
    Tiger Twenty Two J: Jamie Hamilton 50/1
  3. The Cattlejobber Silk
    4
    The Cattlejobber J: Henry Brooke 20/1
    1. Masteen Silk
      2
      Masteen J: David Bass 4/5F
    2. Wonderful Dreamer Silk
      6
      Wonderful Dreamer J: Harry Cobden 10/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 10, shd, 2 1/2
Runners: 5 | Non Runners: 1

15:30 Market Rasen

Full Result
  1. Diamond Rose Silk
    4
    Diamond Rose J: Mark Grant 6/1
  2. Moidore Silk
    3
    Moidore J: Charlie Hammond 3 9/2
  3. Joly Maker Silk
    6
    Joly Maker J: A P Heskin 7/1
    1. Ballyfarsoon Silk
      2
      Ballyfarsoon v J: Kane Yeoman 7 6/1
    2. Royal Beekeeper Silk
      7
      Royal Beekeeper p J: Harry Skelton 11/4F
    3. Kilcaragh Boy Silk
      13
      Kilcaragh Boy t J: Mr Philip Armson 7 66/1
    4. L'Es Fremantle Silk
      11
      L'Es Fremantle J: Mr Jamie Brace 7 40/1
    5. Buck Bravo Silk
      8
      Buck Bravo tb J: Sean Bowen 4/1
    6. Midnight Gem Silk
      10
      Midnight Gem J: Brendan Powell 14/1
    7. Ridgeway Pearl Silk
      12
      Ridgeway Pearl b J: Danny McMenamin 7 40/1
    8. Opechee Silk
      5
      Opechee J: Conor Shoemark 28/1
Winning Trainer: Julian Smith
Distances: 1/2, 3 1/2, 1 1/2
Runners: 11 | Non Runners: 2

16:05 Market Rasen

Full Result
  1. Gone Platinum Silk
    4
    Gone Platinum t J: Sean Bowen 16/1
  2. Darcy Ward Silk
    2
    Darcy Ward t J: Nick Scholfield 3/1J
  3. Poker School Silk
    5
    Poker School p J: Tom O'Brien 11/1
    1. Cake De L'Isle Silk
      8
      Cake De L'Isle t J: Tabitha Worsley 5 9/1
    2. Steel Wave Silk
      10
      Steel Wave p J: Tom Scudamore 8/1
    3. Bandsman Silk
      7
      Bandsman tp J: Harry Skelton 5/1
    4. Agamemmon Silk
      11
      Agamemmon p J: Paddy Brennan 3/1J
    5. Zaliapour Silk
      9
      Zaliapour J: William Kennedy 16/1
    6. Not A Role Model Silk
      6
      Not A Role Model J: Richard Patrick 3 7/1
Winning Trainer: David Rees
Distances: 4, 1 3/4, nk
Runners: 9 | Non Runners: 2

16:45 Market Rasen

Full Result
  1. Impressive Duke Silk
    3
    Impressive Duke J: Aidan Coleman 5/6F
  2. Kilmoganny Silk
    8
    Kilmoganny tp J: Sean Houlihan 3 6/1
  3. Primogeniture Silk
    7
    Primogeniture t J: Conor Shoemark 9/1
    1. Boy In A Bentley Silk
      1
      Boy In A Bentley tp J: Tom Scudamore 13/2
    2. Downloadtheapp Silk
      5
      Downloadtheapp J: Tom Cannon 20/1
    3. St George's Oval Silk
      6
      St George's Oval tp J: Liam Treadwell 14/1
    4. Alexander The Grey Silk
      2
      Alexander The Grey t J: Kielan Woods 5/1
    5. Writingsonthewall Silk
      9
      Writingsonthewall t J: Jamie Moore 33/1
Winning Trainer: James H Black
Distances: 2 1/2, 9, 7
Runners: 8 | Non Runners: 1

17:20 Market Rasen

Full Result
  1. Craigneiche Silk
    3
    Craigneiche J: Nico de Boinville 9/4
  2. Beyond The Pale Silk
    7
    Beyond The Pale J: Paddy Brennan 9/2
  3. Belfast Banter Silk
    6
    Belfast Banter J: Harry Skelton 15/8F
    1. Castleplunkett Kid Silk
      2
      Castleplunkett Kid J: Ben Poste 50/1
    2. Kingrullah Silk
      8
      Kingrullah J: Brian Hughes 16/1
    3. Wbee Silk
      10
      Wbee J: James Bowen 28/1
    4. Apache Creek Silk
      5
      Apache Creek J: Jonjo O'Neill Jr 3 6/1
    5. Ben Buie Silk
      1
      Ben Buie J: Richard Johnson 10/1
    6. Onboard Silk
      9
      Onboard t J: David Noonan 28/1
    7. Overtougeorge Silk
      4
      Overtougeorge J: Charlie Hammond 3 40/1
Winning Trainer: Nicky Henderson
Distances: 6, 5, 5
Runners: 10

17:05 Newmarket (July)

Full Result
  1. Mountain Rescue Silk
    1 (5)
    Mountain Rescue p J: Seamus Cronin 12/1
  2. Marshal Dan Silk
    5 (4)
    Marshal Dan J: Stefano Cherchi 5 11/4F
  3. Trulee Scrumptious Silk
    12 (14)
    Trulee Scrumptious v J: Aled Beech 3 11/1
    1. Nordic Flight Silk
      9 (13)
      Nordic Flight J: Luke Catton 5 20/1
    2. Kyllachys Tale Silk
      11 (7)
      Kyllachys Tale p J: Cieren Fallon 3 14/1
    3. The Throstles Silk
      4 (12)
      The Throstles J: Sean Kirrane 5 10/1
    4. Guvenor's Choice Silk
      6 (11)
      Guvenor's Choice t J: Harrison Shaw 25/1
    5. Zodiakos Silk
      2 (3)
      Zodiakos p J: Ben Sanderson 11/2
    6. Gulland Rock Silk
      14 (1)
      Gulland Rock J: Isobel Francis 5 50/1
    7. Al Reeh Silk
      3 (8)
      Al Reeh p J: Sebastian Woods 9/2
    8. Lacan Silk
      8 (6)
      Lacan J: Joe Bradnam 7 8/1
    9. Me Too Nagasaki Silk
      7 (2)
      Me Too Nagasaki tv J: Marco Ghiani 5 15/2
Winning Trainer: Michael Attwater
Distances: 1 1/2, 4 1/2, 3 1/4
Runners: 12 | Non Runners: 2

17:40 Newmarket (July)

Full Result
  1. American Graffiti Silk
    2 (2)
    American Graffiti J: Kerrin McEvoy 9/2
  2. Takumi Silk
    4 (8)
    Takumi J: Jack Mitchell 3/1J
  3. Universal Order Silk
    1 (7)
    Universal Order J: Stevie Donohoe 14/1
    1. Politicise Silk
      3 (6)
      Politicise p J: Cieren Fallon 7 7/2
    2. Elisheba Silk
      5 (5)
      Elisheba J: Kieran Shoemark 14/1
    3. Deebee Silk
      7 (1)
      Deebee J: Jason Watson 10/1
    4. Edmond Dantes Silk
      8 (4)
      Edmond Dantes J: J F Egan 3/1J
    5. Robert L'Echelle Silk
      6 (3)
      Robert L'Echelle J: Charlie Bennett 25/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: 3, 1/2, 1/2
Runners: 8

18:10 Newmarket (July)

Full Result
  1. King's Command Silk
    4 (7)
    King's Command J: Kerrin McEvoy 2/1
  2. Al Namir Silk
    1 (2)
    Al Namir J: Rossa Ryan 6/1
  3. Electrical Storm Silk
    3 (4)
    Electrical Storm J: Pat Cosgrave EvensF
    1. Royal Commando Silk
      6 (6)
      Royal Commando J: Kieran Shoemark 11/1
    2. The City's Phantom Silk
      7 (3)
      The City's Phantom J: Sean Levey 33/1
    3. Atheeb Silk
      2 (5)
      Atheeb J: Louis Steward 16/1
    4. Rochford Silk
      5 (1)
      Rochford J: J F Egan 33/1
Winning Trainer: Charlie Appleby
Distances: nk, nse, 1/2
Runners: 7

18:45 Newmarket (July)

Full Result
  1. Potenza Silk
    11 (5)
    Potenza J: Gabriele Malune 3 5/1
  2. Osho Silk
    9 (1)
    Osho J: Sean Levey 9/2
  3. Maqaadeer Silk
    2 (4)
    Maqaadeer J: Pat Cosgrave 5/1
    1. Sandy Steve Silk
      10 (9)
      Sandy Steve J: Jason Watson 16/1
    2. Raha Silk
      6 (8)
      Raha J: Charlie Bennett 20/1
    3. Shaleela's Dream Silk
      8 (2)
      Shaleela's Dream J: J F Egan 8/1
    4. Lynchpin Silk
      4 (7)
      Lynchpin J: Cieren Fallon 7 20/1
    5. House Deposit Silk
      7 (6)
      House Deposit t J: Kerrin McEvoy 4/1
    6. My Boy Lewis Silk
      1 (11)
      My Boy Lewis J: Kieran Shoemark 7/2F
    7. Rock Up In Style Silk
      5 (3)
      Rock Up In Style J: Stevie Donohoe 33/1
Winning Trainer: Stef Keniry
Distances: 3 3/4, 1 3/4, 1
Runners: 10 | Non Runners: 1

19:15 Newmarket (July)

Full Result
  1. Akwaan Silk
    3 (6)
    Akwaan p J: Dane O'Neill 10/1
  2. Antico Lady Silk
    4 (2)
    Antico Lady J: Ben Robinson 3 11/4J
  3. Rock The Cradle Silk
    1 (5)
    Rock The Cradle J: Shane Kelly 5/1
    1. Li Kui Silk
      2 (3)
      Li Kui p J: Rossa Ryan 10/1
    2. Kingdom Of Dubai Silk
      5 (11)
      Kingdom Of Dubai b J: Jack Mitchell 6/1
    3. Margaret J Silk
      11 (9)
      Margaret J p J: Sophie Ralston 7 25/1
    4. Pushmi Pullyu Silk
      8 (4)
      Pushmi Pullyu J: Rowan Scott 3 11/4J
    5. Redemptive Silk
      7 (7)
      Redemptive J: J F Egan 16/1
    6. Kahina Silk
      10 (8)
      Kahina p J: Jason Watson 10/1
Winning Trainer: Simon Crisford
Distances: 2, 3, hd
Runners: 9 | Non Runners: 2

19:50 Newmarket (July)

Full Result
  1. Breathtaking Look Silk
    4 (6)
    Breathtaking Look J: Kerrin McEvoy 5/1
  2. Agincourt Silk
    1 (3)
    Agincourt J: Daniel Tudhope 9/4F
  3. Dupioni Silk
    5 (2)
    Dupioni J: Shane Kelly 16/1
    1. Octave Silk
      7 (9)
      Octave J: Jason Watson 10/1
    2. Heritage Silk
      9 (8)
      Heritage J: Liam Keniry 6/1
    3. Gold Arrow Silk
      8 (5)
      Gold Arrow J: Rob Hornby 9/2
    4. Starlight Romance Silk
      2 (4)
      Starlight Romance J: Tony Hamilton 6/1
    5. Ajrar Silk
      6 (7)
      Ajrar J: Sean Levey 12/1
Winning Trainer: Stuart Williams
Distances: 3, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

20:25 Newmarket (July)

Full Result
  1. Logician Silk
    1 (6)
    Logician J: Robert Havlin 2/9F
  2. Away He Goes Silk
    2 (2)
    Away He Goes J: Sean Levey 20/1
  3. Persuading Silk
    5 (1)
    Persuading J: Kerrin McEvoy 6/1
    1. Earth And Sky Silk
      7 (5)
      Earth And Sky J: Pat Cosgrave 20/1
    2. Look Closely Silk
      3 (3)
      Look Closely J: Jack Mitchell 6/1
    3. Noble Account Silk
      4 (4)
      Noble Account h J: Charlie Bennett 25/1
    4. Aide Memoire Silk
      6 (7)
      Aide Memoire J: J F Egan 66/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: 1 3/4, shd, 4 1/2
Runners: 7

20:55 Newmarket (July)

Full Result
  1. Princess Keira Silk
    5 (5)
    Princess Keira J: Pat Cosgrave 5/1
  2. Lethal Angel Silk
    1 (4)
    Lethal Angel b J: Kerrin McEvoy 4/1
  3. The Special One Silk
    9 (7)
    The Special One t J: Sophie Ralston 7 12/1
    1. Precious Plum Silk
      3 (2)
      Precious Plum hp J: Jack Mitchell 7/1
    2. Honey Gg Silk
      2 (3)
      Honey Gg J: Cian MacRedmond 7 9/4F
    3. Spenny's Lass Silk
      6 (1)
      Spenny's Lass p J: Brett Doyle 10/1
    4. Global Rose Silk
      4 (6)
      Global Rose p J: Cieren Fallon 7 12/1
    5. Invisible Storm Silk
      7 (8)
      Invisible Storm b J: J F Egan 8/1
    6. Alaskan Bay Silk
      8 (9)
      Alaskan Bay J: Luke Morris 20/1
Winning Trainer: Mick Quinn
Distances: nse, 1 1/4, 1 1/2
Runners: 9

17:30 Limerick

Full Result
  1. Yuften Silk
    2 (7)
    Yuften J: Shane Crosse 5 1/2F
  2. War Hero Silk
    1 (8)
    War Hero tv J: Andrew Slattery 5 4/1
  3. Tennesse Waltz Silk
    5 (4)
    Tennesse Waltz b J: Oisin Orr 7/2
    1. Al Batal Silk
      6 (6)
      Al Batal ht J: Amy O'Hanlon 10 10/1
    2. Bold Decision Silk
      7 (2)
      Bold Decision J: N G McCullagh 66/1
    3. Sensual Scent Silk
      9 (1)
      Sensual Scent J: Aaron Mackay 10 100/1
    4. Khwarizmi Silk
      3 (9)
      Khwarizmi J: Donagh O'Connor 3 33/1
    5. Bustam Silk
      8 (3)
      Bustam tb J: Ben Coen 5 33/1
Winning Trainer: John James Feane
Distances: 1/2, 4 1/2, 1 1/4
Runners: 8 | Non Runners: 1

18:00 Limerick

Full Result
  1. Ha'penny Bridge Silk
    5 (10)
    Ha'penny Bridge J: Shane Foley 9/2
  2. Princess Mayson Silk
    7 (9)
    Princess Mayson J: Gary Carroll 11/4F
  3. Getawiggleon Silk
    4 (8)
    Getawiggleon J: Ross Coakley 7/1
    1. Chrysalism Silk
      3 (1)
      Chrysalism J: Shane Crosse 5 5/1
    2. Sweet Justice Silk
      10 (5)
      Sweet Justice J: Killian Leonard 3 14/1
    3. Bellsinthewood Silk
      2 (3)
      Bellsinthewood J: Andrew Slattery 5 14/1
    4. Sailing South Silk
      8 (7)
      Sailing South J: Kevin Manning 7/1
    5. Andar Avanti Silk
      1 (4)
      Andar Avanti J: Declan McDonogh