14:30 Ascot

Full Result
  1. A'Ali Silk
    1 (9)
    A'Ali J: Frankie Dettori 5/1
  2. Ventura Rebel Silk
    14 (11)
    Ventura Rebel J: Paul Hanagan 16/1
  3. Dubai Station Silk
    4 (3)
    Dubai Station J: Jamie Spencer 14/1
    1. Strive For Glory Silk
      12 (4)
      Strive For Glory J: Richard Kingscote 50/1
    2. Emten Silk
      15 (15)
      Emten J: Nicola Currie 80/1
    3. King Neptune Silk
      7 (1)
      King Neptune J: Donnacha O'Brien 20/1
    4. Misty Grey Silk
      9 (14)
      Misty Grey J: Silvestre De Sousa 16/1
    5. Sunday Sovereign Silk
      13 (10)
      Sunday Sovereign J: W J Lee 13/8F
    6. Expressionist Silk
      5 (6)
      Expressionist J: James Doyle 11/1
    7. Firepower Silk
      6 (2)
      Firepower J: Adam Kirby 33/1
    8. Mount Fuji Silk
      10 (13)
      Mount Fuji J: Ryan Moore 7/1
    9. Cool Sphere Silk
      3 (7)
      Cool Sphere J: James McDonald 80/1
    10. Air Force Jet Silk
      2 (8)
      Air Force Jet J: Oisin Murphy 8/1
    11. Real Appeal Silk
      11 (12)
      Real Appeal b J: Antoine Hamelin 25/1
Winning Trainer: Simon Crisford
Distances: nk, 2 3/4, nk
Runners: 14 | Non Runners: 1

15:05 Ascot

Full Result
  1. Sangarius Silk
    15 (8)
    Sangarius t J: Frankie Dettori 13/2
  2. Fox Chairman Silk
    6 (4)
    Fox Chairman J: Silvestre De Sousa 7/2F
  3. King Ottokar Silk
    12 (6)
    King Ottokar J: James Doyle 5/1
    1. Eightsome Reel Silk
      5 (9)
      Eightsome Reel J: James McDonald 25/1
    2. Roseman Silk
      14 (13)
      Roseman J: Andrea Atzeni 11/1
    3. Arthur Kitt Silk
      1 (14)
      Arthur Kitt J: Richard Kingscote 25/1
    4. Cap Francais Silk
      4 (2)
      Cap Francais J: Jamie Spencer 12/1
    5. Getchagetchagetcha Silk
      7 (12)
      Getchagetchagetcha J: Adam Kirby 40/1
    6. Global Spectrum Silk
      8 (3)
      Global Spectrum J: Gerald Mosse 100/1
    7. Cape Of Good Hope Silk
      3 (1)
      Cape Of Good Hope J: Ryan Moore 4/1
    8. Great Scot Silk
      9 (10)
      Great Scot J: Jim Crowley 14/1
    9. Old Glory Silk
      13 (15)
      Old Glory J: Seamie Heffernan 16/1
    10. Kick On Silk
      11 (11)
      Kick On J: Oisin Murphy 7/1
Winning Trainer: Sir Michael Stoute
Distances: 2 1/4, nk, 1
Runners: 13 | Non Runners: 2

15:40 Ascot

Full Result
  1. Star Catcher Silk
    11 (6)
    Star Catcher J: Frankie Dettori 4/1
  2. Fleeting Silk
    3 (9)
    Fleeting J: Ryan Moore 7/4F
  3. Sparkle Roll Silk
    10 (5)
    Sparkle Roll J: Oisin Murphy 11/1
    1. Queen Power Silk
      8 (8)
      Queen Power J: Silvestre De Sousa 9/2
    2. Love So Deep Silk
      6 (10)
      Love So Deep J: J F Egan 66/1
    3. Frankellina Silk
      4 (4)
      Frankellina J: James Doyle 6/1
    4. Fresnel Silk
      5 (11)
      Fresnel J: Gary Halpin 33/1
    5. Shambolic Silk
      9 (7)
      Shambolic J: Robert Havlin 25/1
    6. Fanny Logan Silk
      2 (3)
      Fanny Logan J: Andrea Atzeni 11/1
    7. Peach Tree Silk
      7 (2)
      Peach Tree J: Seamie Heffernan 33/1
    8. Altair Silk
      1 (1)
      Altair p J: Donnacha O'Brien 40/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: 1 1/2, 1 1/4, 1 1/4
Runners: 11

16:20 Ascot

Full Result
  1. Stradivarius Silk
    4 (2)
    Stradivarius J: Frankie Dettori EvensF
  2. Dee Ex Bee Silk
    8 (8)
    Dee Ex Bee J: Silvestre De Sousa 7/2
  3. Master Of Reality Silk
    10 (9)
    Master Of Reality J: Wayne Lordan 66/1
    1. Cross Counter Silk
      6 (4)
      Cross Counter J: James Doyle 4/1
    2. Flag Of Honour Silk
      9 (5)
      Flag Of Honour J: Ryan Moore 11/1
    3. Capri Silk
      2 (7)
      Capri J: Donnacha O'Brien 16/1
    4. Raymond Tusk Silk
      11 (10)
      Raymond Tusk J: Jamie Spencer 40/1
    5. Called To The Bar Silk
      1 (1)
      Called To The Bar t J: Oisin Murphy 20/1
    6. Magic Circle Silk
      3 (6)
      Magic Circle J: Jim Crowley 25/1
    7. Thomas Hobson Silk
      5 (3)
      Thomas Hobson J: Andrea Atzeni 25/1
    8. Cypress Creek Silk
      7 (11)
      Cypress Creek p J: Seamie Heffernan 66/1
Winning Trainer: John Gosden
Distances: 1, nse, 3/4
Runners: 11

17:00 Ascot

Full Result
  1. Biometric Silk
    23 (29)
    Biometric J: Harry Bentley 28/1
  2. Turgenev Silk
    3 (22)
    Turgenev J: Frankie Dettori 7/2F
  3. Fanaar Silk
    12 (18)
    Fanaar b J: Dane O'Neill 50/1
    1. Awe Silk
      20 (5)
      Awe J: Kerrin McEvoy 14/1
    2. Numerian Silk
      11 (31)
      Numerian J: Donnacha O'Brien 50/1
    3. Victory Command Silk
      25 (3)
      Victory Command J: Franny Norton 50/1
    4. Migration Silk
      31 (24)
      Migration J: Jason Watson 7/1
    5. Dark Vision Silk
      1 (1)
      Dark Vision J: Jamie Spencer 18/1
    6. Glorious Lover Silk
      14 (14)
      Glorious Lover J: Gerald Mosse 40/1
    7. Hero Hero Silk
      18 (25)
      Hero Hero J: Silvestre De Sousa 16/1
    8. Tulfarris Silk
      22 (13)
      Tulfarris J: Stevie Donohoe 25/1
    9. Finoah Silk
      28 (28)
      Finoah v J: Jane Elliott 3 66/1
    10. Mordred Silk
      29 (2)
      Mordred J: Thore Hammer Hansen 5 100/1
    11. Certain Lad Silk
      9 (11)
      Certain Lad J: Ronan Whelan 66/1
    12. Beatboxer Silk
      4 (27)
      Beatboxer ht J: Robert Havlin 16/1
    13. Motafaawit Silk
      2 (4)
      Motafaawit J: Jim Crowley 12/1
    14. King Ademar Silk
      21 (16)
      King Ademar p J: Oisin Murphy 15/2
    15. Barristan The Bold Silk
      32 (6)
      Barristan The Bold J: Richard Kingscote 16/1
    16. Pogo Silk
      8 (26)
      Pogo J: Kieran Shoemark 33/1
    17. Dubai Legacy Silk
      10 (10)
      Dubai Legacy J: Pat Cosgrave 33/1
    18. Davydenko Silk
      30 (15)
      Davydenko J: David Probert 10/1
    19. Dunkirk Harbour Silk
      6 (30)
      Dunkirk Harbour b J: Ryan Moore 20/1
    20. Dark Jedi Silk
      19 (19)
      Dark Jedi J: Tom Marquand 50/1
    21. Sameem Silk
      27 (21)
      Sameem J: P J McDonald 50/1
    22. Dunkerron Silk
      7 (32)
      Dunkerron J: David Egan 66/1
    23. Velorum Silk
      17 (7)
      Velorum J: James Doyle 6/1
    24. Hot Team Silk
      15 (33)
      Hot Team v J: James McDonald 66/1
    25. Eclipse Storm Silk
      13 (12)
      Eclipse Storm J: Conor Maxwell 3 66/1
Winning Trainer: Ralph Beckett
Distances: 1 1/4, 2, 2 1/4
Runners: 28 | Non Runners: 4

17:35 Ascot

Full Result
  1. South Pacific Silk
    14 (8)
    South Pacific J: Seamie Heffernan 22/1
  2. Constantinople Silk
    1 (18)
    Constantinople J: Ryan Moore 11/2
  3. Eminence Silk
    18 (19)
    Eminence J: Wayne Lordan 25/1
    1. Persian Moon Silk
      3 (20)
      Persian Moon J: Franny Norton 33/1
    2. Almania Silk
      9 (21)
      Almania J: James McDonald 16/1
    3. Severance Silk
      15 (15)
      Severance h J: Ronan Whelan 20/1
    4. Majestic Dawn Silk
      19 (14)
      Majestic Dawn J: David Probert 20/1
    5. Sinjaari Silk
      6 (22)
      Sinjaari J: James Doyle 4/1
    6. Fox Premier Silk
      7 (2)
      Fox Premier J: Silvestre De Sousa 9/1
    7. Good Birthday Silk
      8 (7)
      Good Birthday J: Oisin Murphy 12/1
    8. Antilles Silk
      2 (13)
      Antilles J: Donnacha O'Brien 50/1
    9. Summer Moon Silk
      10 (3)
      Summer Moon J: P J McDonald 20/1
    10. Sir Ron Priestley Silk
      12 (10)
      Sir Ron Priestley J: Andrea Atzeni 9/2
    11. Questionare Silk
      11 (5)
      Questionare tp J: Frankie Dettori 7/2F
    12. Babbo's Boy Silk
      17 (1)
      Babbo's Boy J: Jason Watson 18/1
    13. Kuwait Currency Silk
      5 (9)
      Kuwait Currency t J: Pat Dobbs 66/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: nk, 1 3/4, nk
Runners: 16 | Non Runners: 3

13:50 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Hard Nut Silk
    3 (8)
    Hard Nut J: Sean Levey 7/2
  2. My Motivate Girl Silk
    9 (2)
    My Motivate Girl v J: Thomas Greatrex 5 11/2
  3. Ossco Silk
    4 (1)
    Ossco J: Seamus Cronin 5 7/1
    1. Zain Storm Silk
      7 (5)
      Zain Storm J: Hollie Doyle 8/1
    2. Exciting Days Silk
      2 (4)
      Exciting Days J: Luke Morris 7/2
    3. Under Your Spell Silk
      6 (9)
      Under Your Spell J: Dougie Costello 20/1
    4. Thomas Lanfiere Silk
      5 (3)
      Thomas Lanfiere J: Dylan Hogan 5 5/2F
    5. Chateau Peapod Silk
      8 (6)
      Chateau Peapod J: Brett Doyle 66/1
    6. Conker Silk
      1 (7)
      Conker J: Rossa Ryan 50/1
Winning Trainer: Richard Hannon
Distances: nk, 1, 1/2
Runners: 9

14:20 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Jumping Cats Silk
    5 (5)
    Jumping Cats p J: Jack Mitchell 5/2J
  2. Remember The Man Silk
    7 (6)
    Remember The Man p J: Cameron Noble 3 6/1
  3. Alabaster Silk
    3 (3)
    Alabaster J: Luke Morris 5/2J
    1. Carvelas Silk
      8 (4)
      Carvelas J: Nicky Mackay 8/1
    2. Demophon Silk
      9 (2)
      Demophon J: Raul Da Silva 50/1
    3. Eye Of The Storm Silk
      1 (1)
      Eye Of The Storm J: Hayley Turner 10/1
    4. Conkering Hero Silk
      4 (9)
      Conkering Hero v J: Jason Hart 25/1
    5. Paddy A Silk
      2 (8)
      Paddy A v J: George Downing 9/2
    6. Winter Spice Silk
      6 (7)
      Winter Spice h J: Kieran O'Neill 33/1
Winning Trainer: Chris Wall
Distances: 4, 12, 3
Runners: 9

14:55 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Via Serendipity Silk
    2 (5)
    Via Serendipity t J: Daniel Muscutt 6/1
  2. Masham Star Silk
    3 (1)
    Masham Star J: Jason Hart 100/30
  3. Cliffs Of Capri Silk
    1 (4)
    Cliffs Of Capri p J: Dougie Costello 7/1
    1. Qaysar Silk
      6 (8)
      Qaysar J: Sean Levey 3/1F
    2. Enigmatic Silk
      7 (3)
      Enigmatic J: Darragh Keenan 5 8/1
    3. Ballard Down Silk
      4 (2)
      Ballard Down v J: Finley Marsh 3 10/1
    4. Tahreek Silk
      8 (7)
      Tahreek J: Shane Kelly 9/2
    5. Domagnano Silk
      5 (6)
      Domagnano t J: Stefano Cherchi 7 40/1
Winning Trainer: Stuart Williams
Distances: 5, 1 1/4, 3/4
Runners: 8

15:30 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Star Of Southwold Silk
    10 (8)
    Star Of Southwold J: Alistair Rawlinson 14/1
  2. Lexington Empire Silk
    7 (1)
    Lexington Empire b J: Shane Kelly 7/1
  3. Nonios Silk
    4 (3)
    Nonios h J: Dylan Hogan 5 14/1
    1. Rufus King Silk
      6 (10)
      Rufus King J: Luke Morris 16/1
    2. Mistiroc Silk
      5 (6)
      Mistiroc v J: Jason Hart 16/1
    3. Fayez Silk
      1 (5)
      Fayez p J: Shane Gray 12/1
    4. El Ghazwani Silk
      3 (4)
      El Ghazwani t J: Jack Mitchell 4/1
    5. Fennaan Silk
      8 (9)
      Fennaan h J: Sam James 9/1
    6. Shareef Star Silk
      9 (7)
      Shareef Star b J: Louis Steward 100/30
    7. Spanish Archer Silk
      2 (2)
      Spanish Archer J: Daniel Muscutt 3/1F
Winning Trainer: Michael Appleby
Distances: hd, 1/2, nk
Runners: 10

16:05 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Kirstenbosch Silk
    2 (8)
    Kirstenbosch J: Daniel Muscutt 5/4F
  2. Inference Silk
    5 (2)
    Inference J: Nicky Mackay 13/8
  3. Cabarita Silk
    4 (7)
    Cabarita J: Rob Hornby 5/1
    1. Zappiness Silk
      10 (10)
      Zappiness J: Hayley Turner 50/1
    2. Postie Silk
      7 (1)
      Postie h J: Ryan Tate 50/1
    3. Prodigious Silk
      8 (5)
      Prodigious J: Louis Steward 10/1
    4. Narina Silk
      6 (9)
      Narina J: Liam Jones 10/1
    5. Resurrected Silk
      9 (3)
      Resurrected J: Danny Brock 66/1
    6. Emerald Fox Silk
      1 (6)
      Emerald Fox J: Seamus Cronin 5 50/1
    7. Astral Girl Silk
      3 (4)
      Astral Girl J: Mitch Godwin 3 40/1
Winning Trainer: James Fanshawe
Distances: 5, 8, 8
Runners: 10

16:45 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Shimmering Dawn Silk
    7 (6)
    Shimmering Dawn J: Tom Eaves 5/1
  2. Furious Silk
    5 (4)
    Furious J: Dylan Hogan 5 6/1
  3. Isaan Queen Silk
    2 (2)
    Isaan Queen J: Edward Greatrex 5/1
    1. Probability Silk
      4 (10)
      Probability J: Hollie Doyle 12/1
    2. Restless Rose Silk
      6 (9)
      Restless Rose J: Daniel Muscutt 16/1
    3. Porcelain Girl Silk
      11 (5)
      Porcelain Girl J: Hayley Turner 20/1
    4. Accommodate Silk
      10 (7)
      Accommodate J: Kieran O'Neill 10/1
    5. Indian Tygress Silk
      3 (3)
      Indian Tygress J: George Wood 7/2F
    6. Lady Of Aran Silk
      8 (8)
      Lady Of Aran J: Rossa Ryan 25/1
    7. Alhakmah Silk
      9 (1)
      Alhakmah J: Sean Levey 9/2
Winning Trainer: James Tate
Distances: 1, 3/4, 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 1

17:20 Chelmsford (AW)

Full Result
  1. Manton Warrior Silk
    5 (5)
    Manton Warrior J: Hayley Turner 7/2
  2. Withoutdestination Silk
    2 (4)
    Withoutdestination b J: Shane Kelly 12/1
  3. Mr Zoom Zoom Silk
    4 (2)
    Mr Zoom Zoom J: Kieran O'Neill 100/30
    1. Message Silk
      3 (1)
      Message J: Andrew Breslin 5 100/30
    2. Lord Lamington Silk
      1 (3)
      Lord Lamington J: Jason Hart 2/1F
Winning Trainer: Charlie Fellowes
Distances: 1 1/2, 1 1/4, 6
Runners: 5

14:10 Ripon

Full Result
  1. Silver Mission Silk
    6 (6)
    Silver Mission J: Tony Hamilton 11/4
  2. Coastal Mist Silk
    2 (8)
    Coastal Mist J: Sean Davis 3 7/4F
  3. What A Business Silk
    7 (5)
    What A Business J: Paul Mulrennan 7/1
    1. National League Silk
      5 (4)
      National League J: Paddy Mathers 14/1
    2. Just Jean Silk
      9 (7)
      Just Jean J: Andrew Mullen 7/1
    3. Constitutional Silk
      3 (2)
      Constitutional J: Ben Curtis 17/2
    4. Kilig Silk
      4 (9)
      Kilig t J: David Allan 20/1
    5. William Alexander Silk
      8 (3)
      William Alexander J: Barry McHugh 50/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: nk, 1, 1 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 1

14:45 Ripon

Full Result
  1. Ginvincible Silk
    4 (3)
    Ginvincible J: Barry McHugh 10/1
  2. Timetodock Silk
    3 (6)
    Timetodock b J: David Allan 3/1
  3. Dancing Mountain Silk
    6 (5)
    Dancing Mountain J: Ben Curtis 6/1
    1. Montalvan Silk
      5 (2)
      Montalvan p J: Clifford Lee 12/1
    2. Dancing Rave Silk
      2 (7)
      Dancing Rave J: Daniel Tudhope 5/4F
    3. Muhallab Silk
      7 (1)
      Muhallab J: Laura Coughlan 7 8/1
Winning Trainer: James Given
Distances: hd, 1, 3/4
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:20 Ripon

Full Result
  1. Faylaq Silk
    3 (2)
    Faylaq J: Daniel Tudhope 8/15F
  2. Battle Of Wills Silk
    1 (3)
    Battle Of Wills J: David Allan 4/1
  3. Mister Chiang Silk
    4 (1)
    Mister Chiang J: Connor Beasley 13/2
    1. Agravain Silk
      5 (5)
      Agravain J: James Sullivan 12/1
    2. Cuban Sun Silk
      2 (4)
      Cuban Sun J: Barry McHugh 25/1
Winning Trainer: William Haggas
Distances: 4 1/2, 2, 2 1/4
Runners: 5

15:55 Ripon

Full Result
  1. Borodin Silk
    2 (9)
    Borodin p J: Paddy Mathers 11/2
  2. Gulf Of Poets Silk
    3 (5)
    Gulf Of Poets J: Josh Quinn 7 33/1
  3. Dutch Uncle Silk
    8 (8)
    Dutch Uncle p J: Sean Davis 3 22/1
    1. Mutamaded Silk
      6 (2)
      Mutamaded J: James Sullivan 100/30
    2. Kharbetation Silk
      9 (6)
      Kharbetation p J: Cam Hardie 33/1
    3. Ummalnar Silk
      1 (7)
      Ummalnar J: Daniel Tudhope 7/4F
    4. Thomas Cranmer Silk
      7 (4)
      Thomas Cranmer J: Rowan Scott 3 14/1
    5. Harbour Breeze Silk
      5 (1)
      Harbour Breeze J: Graham Lee 5/1
    6. Mulligatawny Silk
      4 (3)
      Mulligatawny p J: Ben Sanderson 5 12/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: nk, 3 1/2, 1/2
Runners: 9

16:35 Ripon

Full Result
  1. Nevada Silk
    1 (8)
    Nevada p J: Miss Joanna Mason 100/30F
  2. Mr Carbonator Silk
    8 (6)
    Mr Carbonator J: Miss Amie Waugh 11/2
  3. Be Perfect Silk
    3 (1)
    Be Perfect J: Miss Emily Bullock 5 7/1
    1. Iolani Silk
      5 (5)
      Iolani J: Miss Emma Sayer 9/2
    2. Thorntoun Care Silk
      2 (7)
      Thorntoun Care p J: Miss Amy Collier 5 8/1
    3. Lafilia Silk
      7 (2)
      Lafilia p J: Miss Brodie Hampson 14/1
    4. Earthly Silk
      9 (10)
      Earthly tp J: Miss Serena Brotherton 5/1
    5. Graceful Act Silk
      11 (11)
      Graceful Act J: Miss Sophie Smith 5 50/1
    6. Belabour Silk
      4 (3)
      Belabour J: Miss Becky Brisbourne 18/1
    7. Lucy's Law Silk
      6 (9)
      Lucy's Law J: Miss Abbie McCain 18/1
Winning Trainer: Steve Gollings
Distances: 1 3/4, hd, 2 1/2
Runners: 10 | Non Runners: 1

17:10 Ripon

Full Result
  1. Cupid's Arrow Silk
    9 (3)
    Cupid's Arrow J: Jamie Gormley 3 5/2J
  2. Mutabaahy Silk
    2 (6)
    Mutabaahy J: Cam Hardie 5/1
  3. Meshardal Silk
    10 (5)
    Meshardal p J: Andrew Mullen 7/1
    1. Tadaany Silk
      8 (1)
      Tadaany p J: James Sullivan 11/2
    2. Point Of Woods Silk
      5 (7)
      Point Of Woods J: Sophie Ralston 7 25/1
    3. Danehill Desert Silk
      7 (9)
      Danehill Desert p J: Sean Davis 3 16/1
    4. Shortbackandsides Silk
      3 (10)
      Shortbackandsides J: David Allan 5/2J
    5. Astrophysics Silk
      6 (8)
      Astrophysics J: Conor McGovern 3 20/1
Winning Trainer: Ruth Carr
Distances: 3/4, 2 3/4, nk
Runners: 8 | Non Runners: 2

17:45 Ripon

Full Result
  1. Stone Cougar Silk
    4 (7)
    Stone Cougar J: Connor Beasley 7/2
  2. Gold Arch Silk
    2 (6)
    Gold Arch b J: Paul Mulrennan 3/1J
  3. Amber Rock Silk
    9 (4)
    Amber Rock J: Barry McHugh 6/1
    1. Fame N Fortune Silk
      5 (9)
      Fame N Fortune J: Kevin Stott 17/2
    2. Tunky Silk
      7 (8)
      Tunky b J: James Sullivan 25/1
    3. Kensington Art Silk
      1 (3)
      Kensington Art p J: Tony Hamilton 3/1J
    4. Picture Poet Silk
      3 (5)
      Picture Poet J: Ben Curtis 12/1
    5. Preservation Silk
      8 (2)
      Preservation J: Rowan Scott 3 12/1
    6. Yasmin From York Silk
      10 (1)
      Yasmin From York J: Cam Hardie 100/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 2 1/2, 14, 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

18:20 Ripon

Full Result
  1. Theatro Silk
    3 (3)
    Theatro J: Graham Lee 5/2F
  2. Langholm Silk
    6 (4)
    Langholm t J: Cian MacRedmond 7 13/2
  3. Play It By Ear Silk
    2 (9)
    Play It By Ear t J: Daniel Tudhope 7/2
    1. Geyser Silk
      9 (1)
      Geyser J: Connor Murtagh 5 12/1
    2. Ritchie Star Silk
      4 (2)
      Ritchie Star J: Andrew Mullen 6/1
    3. Golden Grenade Silk
      8 (5)
      Golden Grenade J: R P Walsh 7 16/1
    4. Rich Cummins Silk
      1 (7)
      Rich Cummins b J: Connor Beasley 4/1
    5. Amourie Silk
      7 (8)
      Amourie J: Clifford Lee 28/1
Winning Trainer: Jedd O'Keeffe
Distances: 12, 6, 2
Runners: 8 | Non Runners: 1

17:40 Leopardstown

Full Result
  1. One Last Look Silk
    5 (6)
    One Last Look J: Colin Keane 7/1
  2. One Voice Silk
    6 (2)
    One Voice J: Shane Foley 8/1
  3. Rebel Tale Silk
    1 (1)
    Rebel Tale J: Ben Coen 5 3/1
    1. Real Force Silk
      3 (4)
      Real Force J: Killian Leonard 3 5/1
    2. Sondheim Silk
      7 (3)
      Sondheim J: Chris Hayes 25/1
    3. Galactic Grey Silk
      2 (7)
      Galactic Grey J: N G McCullagh 8/1
    4. Law Breaker Silk
      4 (5)
      Law Breaker J: Declan McDonogh 2/1F
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 1 1/4, 3/4, shd
Runners: 7

18:15 Leopardstown

Full Result
  1. Memsie Silk
    7 (6)
    Memsie J: Colin Keane 11/2
  2. Myth Creation Silk
    3 (10)
    Myth Creation t J: Shane Crosse 5 10/1
  3. Zaamar Silk
    11 (4)
    Zaamar J: N G McCullagh 8/1
    1. Split Down South Silk
      9 (3)
      Split Down South J: Shane Foley 6/1
    2. Balletto Silk
      2 (9)
      Balletto J: Gary Carroll 66/1
    3. Tracing Silk
      12 (7)
      Tracing t J: P B Beggy 11/2
    4. Candy Man Silk
      4 (8)
      Candy Man J: Mark Gallagher 6/1
    5. Chico One Silk
      1 (5)
      Chico One J: Rory Cleary 50/1
    6. Rule The Sea Silk
      8 (2)
      Rule The Sea J: Ross Coakley 25/1
    7. The Mpex Kid Silk
      10 (1)
      The Mpex Kid J: Declan McDonogh 5/1F
    8. Clockers Corner Silk
      5 (11)
      Clockers Corner J: Colm O'Donoghue 8/1
    9. Enda The Dragon Silk
      6 (12)
      Enda The Dragon J: Robbie Colgan 66/1
Winning Trainer: W P Browne
Distances: 1 1/4, hd, 1
Runners: 12

18:50 Leopardstown

Full Result
  1. Goodnite Irina Silk
    3 (2)
    Goodnite Irina J: Killian Leonard 3 8/1
  2. Highly Approved Silk
    4 (12)
    Highly Approved J: Colin Keane 8/1
  3. Silk Cravat Silk
    6 (11)
    Silk Cravat J: Ben Coen 5 9/1
    1. Tio Esteban Silk
      10 (6)
      Tio Esteban J: Andrew Slattery 5 8/1
    2. Little Clarinet Silk
      1 (7)
      Little Clarinet p J: Shane Crosse 5 7/2F
    3. Popsicle Silk
      7 (1)
      Popsicle J: Conor Hoban 33/1
    4. Victorious Secret Silk
      8 (4)
      Victorious Secret J: Nathan Crosse 7 14/1
    5. Alwarda Silk
      9 (13)
      Alwarda J: Leigh Roche 11/2
    6. Arbourfield Silk
      2 (3)
      Arbourfield v J: Shane Foley 12/1
    7. Come At Dawn Silk
      11 (10)
      Come At Dawn J: Rory Cleary 20/1
    8. Eagle Reel Silk
      12 (9)
      Eagle Reel J: Mark Gallagher 16/1
    9. Masalai Silk
      5 (8)
      Masalai v J: Oisin Orr 10/1
    10. Tomwontlisten Silk
      13 (5)
      Tomwontlisten b J: Chris Hayes 33/1
Winning Trainer: Patrick Martin
Distances: 1 1/2, nk, nk
Runners: 13

19:20 Leopardstown

Full Result
  1. Toronto Silk
    4 (4)
    Toronto J: Emmet McNamara 8/11F
  2. Arthur's Kingdom Silk
    1 (6)
    Arthur's Kingdom J: Michael Hussey 3/1
  3. Lougher Silk
    6 (1)
    Lougher J: Colin Keane 5/1
    1. Global Crossing Silk
      5 (3)
      Global Crossing J: Kevin Manning 9/1
    2. The King Of Kells Silk
      3 (2)
      The King Of Kells J: Gary Carroll 50/1
Winning Trainer: A P O'Brien
Distances: 1, 3 1/2, 2 3/4
Runners: 5 | Non Runners: 1

19:50 Leopardstown

Full Result
  1. Raffaello Silk
    4 (2)
    Raffaello J: Nathan Crosse 2 3/1
  2. Fancy Footings Silk
    3 (1)
    Fancy Footings J: Shane Crosse 7/4F
  3. Eyeoweyou Silk
    6 (8)
    Eyeoweyou tp J: Willie Byrne 4 9/1
    1. Force Of Cashen Silk
      7 (6)
      Force Of Cashen J: Adam Farragher 4 12/1
    2. Puddymore Silk
      9 (9)
      Puddymore p J: Alan Persse 4 50/1
    3. A Step Too Far Silk
      5 (5)
      A Step Too Far h J: Ben Coen 8/1
    4. Singer Silk
      1 (3)
      Singer t J: John Shinnick 7 14/1
    5. Gatsby Cap Silk
      2 (7)
      Gatsby Cap p J: Andrew Slattery 2 7/1
    6. Ifyouhaveaminute Silk
      8 (4)
      Ifyouhaveaminute J: Dean Curran 7 50/1
Winning Trainer: W McCreery
Distances: nse, nk, 1 1/4
Runners: 9

20:20 Leopardstown

Full Result
  1. Nimitz Silk
    3 (1)
    Nimitz J: Declan McDonogh 7/2J
  2. Rips Dream Silk
    4 (7)
    Rips Dream p J: Ben Coen 5 9/2
  3. Tennessee Wildcat Silk
    1 (2)
    Tennessee Wildcat J: Sean Bird 10 7/1
    1. Dance Emperor Silk
      5 (8)
      Dance Emperor J: Hugh Horgan 10 9/1
    2. Claim The Lady Silk
      7 (4)
      Claim The Lady J: N G McCullagh 11/2
    3. Dawn Hoofer Silk
      2 (6)
      Dawn Hoofer b J: Shane Crosse 5 14/1
    4. Clueless Hill Silk
      8 (5)
      Clueless Hill J: Rory Cleary 12/1
    5. Invasion Day Silk
      6 (3)
      Invasion Day b J: Colin Keane 7/2J
Winning Trainer: Charles O'Brien
Distances: 1/2, 1, hd
Runners: 8

20:50 Leopardstown

Full Result
  1. Ar Eagla Na Heagla Silk
    11 (2)
    Ar Eagla Na Heagla J: Nathan Crosse 7 14/1
  2. Universal Focus Silk
    6 (3)
    Universal Focus b J: Gary Carroll 13/2
  3. One Cool Poet Silk
    1 (8)
    One Cool Poet tp J: Andrew Slattery 5 6/1
    1. Percy B Shelley Silk
      5 (9)
      Percy B Shelley b J: Chris Hayes 7/1
    2. Time For Mabel Silk
      3 (6)
      Time For Mabel p J: Ben Coen 5 9/2F
    3. Papal Count Silk
      2 (4)
      Papal Count v J: Killian Leonard 3 8/1
    4. Nobel Joshua Silk
      7 (7)
      Nobel Joshua p J: Leigh Roche 13/2
    5. Gloria Thrillo Silk
      10 (10)
      Gloria Thrillo J: Adam Farragher 7 12/1
    6. New Vocation Silk
      8 (1)
      New Vocation J: Kevin Manning 10/1
    7. Cache Queen Silk
      4 (5)
      Cache Queen b J: Colin Keane 9/1
    8. Sheila's Empire Silk
      9 (11)
      Sheila's Empire J: Colm O'Donoghue 25/1
Winning Trainer: Francis Casey
Distances: 3/4, 1/2, 1/2
Runners: 11

17:50 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Papa Delta Silk
    2 (11)
    Papa Delta J: George Downing 5/1
  2. Red Tycoon Silk
    6 (2)
    Red Tycoon J: Adam Kirby 9/2
  3. Daring Guest Silk
    5 (4)
    Daring Guest tv J: Luke Morris 7/2J
    1. Billyoakes Silk
      7 (8)
      Billyoakes p J: Jack Mitchell 14/1
    2. Napping Silk
      1 (3)
      Napping J: Gabriele Malune 3 7/2J
    3. Tavener Silk
      3 (1)
      Tavener p J: Phil Dennis 8/1
    4. Mercers Silk
      10 (5)
      Mercers b J: Joey Haynes 66/1
    5. Cuban Spirit Silk
      9 (7)
      Cuban Spirit J: Liam Keniry 33/1
    6. Kingsley Klarion Silk
      4 (10)
      Kingsley Klarion J: Tim Clark 3 8/1
    7. Maazel Silk
      8 (6)
      Maazel J: Robert Winston 5/1
Winning Trainer: Tony Carroll
Distances: 1/2, hd, nk
Runners: 10 | Non Runners: 2

18:25 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Green Door Silk
    3 (3)
    Green Door v J: Luke Morris 1/3F
  2. Sir Hector Silk
    2 (6)
    Sir Hector h J: Jack Mitchell 5/1
  3. Avon Green Silk
    4 (4)
    Avon Green J: Charles Bishop 14/1
    1. Deer Song Silk
      1 (2)
      Deer Song b J: Cieren Fallon 7 100/1
    2. Raise A Little Joy Silk
      6 (5)
      Raise A Little Joy p J: Danny Brock 50/1
    3. Staffa Silk
      7 (1)
      Staffa J: Michael Pitt 7 25/1
    4. Sylvia's Mother Silk
      5 (7)
      Sylvia's Mother b J: Liam Keniry 7/1
Winning Trainer: Robert Cowell
Distances: 5, nk, 2 1/2
Runners: 7

19:00 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Brogans Bay Silk
    7 (4)
    Brogans Bay J: J F Egan 7/1
  2. Exceedingly Diva Silk
    4 (8)
    Exceedingly Diva J: Charles Bishop 7/2
  3. Archimedes Silk
    3 (6)
    Archimedes tp J: Phil Dennis 8/1
    1. Time To Reason Silk
      2 (1)
      Time To Reason p J: Jack Mitchell 3/1F
    2. Roundabout Magic Silk
      1 (9)
      Roundabout Magic J: Nicky Mackay 10/1
    3. Hurricane Alert Silk
      9 (10)
      Hurricane Alert J: Aled Beech 7 16/1
    4. Come On Dave Silk
      5 (7)
      Come On Dave b J: Daniel Muscutt 5/1
    5. L'Age D'Or Silk
      6 (2)
      L'Age D'Or J: Luke Morris 6/1
    6. Pharoh Jake Silk
      8 (3)
      Pharoh Jake J: Cieren Fallon 7 16/1
    7. Ask The Guru Silk
      10 (5)
      Ask The Guru p J: Kieren Fox 25/1
Winning Trainer: Simon Dow
Distances: 3/4, 1/2, 3/4
Runners: 10

19:30 Lingfield (AW)

Full Result
  1. Nawar Silk
    2 (4)
    Nawar t J: George Wood 12/1
  2. Subliminal Silk
    11 (11)
    Subliminal b J: Luke Morris