14:00 Pontefract

Full Result
  1. Mont Kinabalu Silk
    4 (6)
    Mont Kinabalu J: Tom Eaves 9/1
  2. Arctic Sea Silk
    2 (7)
    Arctic Sea J: P J McDonald 11/4J
  3. Celtic Artisan Silk
    11 (2)
    Celtic Artisan tb J: Cam Hardie 7/1
    1. Buckland Beau Silk
      7 (11)
      Buckland Beau J: Aled Beech 7 25/1
    2. Star Of Valour Silk
      8 (1)
      Star Of Valour h J: Dougie Costello 33/1
    3. Thornaby Nash Silk
      9 (8)
      Thornaby Nash J: Connor Murtagh 5 33/1
    4. Straight Ash Silk
      6 (12)
      Straight Ash J: Ben Robinson 3 33/1
    5. Magwadiri Silk
      12 (4)
      Magwadiri J: Eoin Walsh 16/1
    6. Quoteline Direct Silk
      1 (3)
      Quoteline Direct h J: Franny Norton 7/1
    7. Billy Roberts Silk
      5 (10)
      Billy Roberts J: Jason Hart 11/4J
    8. Pumaflor Silk
      10 (9)
      Pumaflor p J: Andrew Mullen 33/1
    9. Farhh Away Silk
      3 (5)
      Farhh Away J: Paul Mulrennan 8/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 1/2, 1 3/4, 2 1/4
Runners: 12

14:30 Pontefract

Full Result
  1. Casement Silk
    1 (12)
    Casement J: Alistair Rawlinson 10/1
  2. Mr Carbonator Silk
    11 (8)
    Mr Carbonator J: Jamie Gormley 3 11/2
  3. Zodiakos Silk
    7 (7)
    Zodiakos p J: Ben Curtis 100/30F
    1. Ascot Week Silk
      6 (10)
      Ascot Week v J: Jason Hart 16/1
    2. Agar's Plough Silk
      3 (9)
      Agar's Plough J: Nathan Evans 12/1
    3. Jo's Girl Silk
      2 (6)
      Jo's Girl h J: Dougie Costello 8/1
    4. Im Dapper Too Silk
      8 (4)
      Im Dapper Too J: Sam James 25/1
    5. Beverley Bullet Silk
      5 (3)
      Beverley Bullet p J: Joe Fanning 15/2
    6. Squire Silk
      10 (11)
      Squire tp J: Jane Elliott 3 16/1
    7. Steal The Scene Silk
      9 (5)
      Steal The Scene J: Jack Mitchell 7/1
    8. Hitman Silk
      4 (2)
      Hitman J: Daniel Tudhope 10/1
    9. Hediddodinthe Silk
      12 (1)
      Hediddodinthe J: William Cox 3 66/1
Winning Trainer: Michael Appleby
Distances: 1 3/4, 1 1/4, hd
Runners: 12

15:00 Pontefract

Full Result
  1. Rochester House Silk
    2 (1)
    Rochester House J: Franny Norton 11/8
  2. Rowland Ward Silk
    3 (3)
    Rowland Ward J: Harry Bentley 8/11F
  3. Nordano Silk
    1 (2)
    Nordano J: Joe Fanning 14/1
Winning Trainer: Mark Johnston
Distances: 3, 4 1/2
Runners: 3

15:30 Pontefract

Full Result
  1. Ventura Ocean Silk
    4 (7)
    Ventura Ocean J: Sean Davis 5 8/1
  2. Chapelli Silk
    1 (2)
    Chapelli J: James Doyle 13/2
  3. Dahawi Silk
    7 (6)
    Dahawi t J: Ben Curtis 8/1
    1. Wild Edric Silk
      6 (12)
      Wild Edric J: Richard Kingscote 8/1
    2. Edgewood Silk
      9 (11)
      Edgewood J: Luke Morris 8/1
    3. Look Out Louis Silk
      8 (3)
      Look Out Louis J: Rachel Richardson 25/1
    4. Kinks Silk
      3 (4)
      Kinks J: Silvestre De Sousa 5/2F
    5. Lorton Silk
      5 (8)
      Lorton J: Paul Mulrennan 7/1
    6. Fair Alibi Silk
      12 (1)
      Fair Alibi J: James Sullivan 14/1
    7. Carey Street Silk
      10 (5)
      Carey Street J: Andrew Mullen 28/1
    8. Punjab Mail Silk
      11 (10)
      Punjab Mail J: David Egan 25/1
Winning Trainer: Richard Fahey
Distances: 1/2, 1 1/4, nk
Runners: 11 | Non Runners: 1

16:00 Pontefract

Full Result
  1. Valkenburg Silk
    6 (2)
    Valkenburg J: Joe Fanning 10/1
  2. So Near So Farhh Silk
    5 (6)
    So Near So Farhh J: Silvestre De Sousa 11/4C
  3. Bailarico Silk
    1 (11)
    Bailarico p J: Thomas Greatrex 5 11/4C
    1. The Resdev Way Silk
      4 (8)
      The Resdev Way J: Kevin Stott 12/1
    2. Strait Run Silk
      9 (1)
      Strait Run tp J: Andrew Mullen 50/1
    3. Galitello Silk
      7 (4)
      Galitello b J: P J McDonald 6/1
    4. Akavit Silk
      2 (3)
      Akavit J: Callum Shepherd 11/4C
    5. Lots Ov Silk
      10 (5)
      Lots Ov J: Franny Norton 100/1
    6. Leodis Silk
      8 (9)
      Leodis J: Graham Lee 25/1
    7. Dutch Melody Silk
      11 (7)
      Dutch Melody J: Victor Santos 7 100/1
Winning Trainer: Harriet Bethell
Distances: hd, 5, 11
Runners: 10 | Non Runners: 1

16:30 Pontefract

Full Result
  1. Aasheq Silk
    4 (3)
    Aasheq J: David Allan 13/2
  2. Society Red Silk
    8 (2)
    Society Red J: Paul Hanagan 5/1
  3. Central City Silk
    10 (7)
    Central City p J: Kieran O'Neill 14/1
    1. Mukhayyam Silk
      9 (10)
      Mukhayyam J: Robert Dodsworth 7 40/1
    2. Fire Fighting Silk
      2 (5)
      Fire Fighting J: P J McDonald 16/1
    3. Dukhan Silk
      3 (1)
      Dukhan J: James Doyle 11/10F
    4. Mount Tahan Silk
      5 (8)
      Mount Tahan J: Shane Gray 25/1
    5. Ayutthaya Silk
      7 (4)
      Ayutthaya J: Kevin Stott 4/1
Winning Trainer: Tim Easterby
Distances: 1/2, 3/4, 2 1/2
Runners: 8 | Non Runners: 2

17:00 Pontefract

Full Result
  1. Rathbone Silk
    8 (4)
    Rathbone J: Tom Eaves 13/8
  2. Amplify Silk
    3 (3)
    Amplify J: Tom Marquand 4/1
  3. Alfred Boucher Silk
    2 (2)
    Alfred Boucher J: Tom Queally 5/4F
    1. Abate Silk
      1 (10)
      Abate J: Andrew Mullen 40/1
    2. Obee Jo Silk
      5 (1)
      Obee Jo J: David Allan 10/1
    3. Luna Princess Silk
      9 (8)
      Luna Princess J: Jane Elliott 3 33/1
    4. Obsession For Gold Silk
      6 (7)
      Obsession For Gold tb J: Paddy Mathers 50/1
    5. Hawk In The Sky Silk
      4 (9)
      Hawk In The Sky J: Phil Dennis 50/1
    6. Parker's Pride Silk
      7 (6)
      Parker's Pride J: Jamie Gormley 3 100/1
Winning Trainer: Kevin Ryan
Distances: 2 3/4, nk, 1
Runners: 9 | Non Runners: 1

17:30 Pontefract

Full Result
  1. Archive Silk
    6 (3)
    Archive J: Ben Robinson 8/1
  2. Sempre Presto Silk
    7 (10)
    Sempre Presto J: Sebastian Woods 3 9/2
  3. Bit Of A Quirke Silk
    5 (8)
    Bit Of A Quirke J: Connor Murtagh 3 14/1
    1. Kajaki Silk
      2 (1)
      Kajaki p J: Thomas Greatrex 3 2/1F
    2. Gemini Silk
      4 (4)
      Gemini J: Mark Crehan 5 5/1
    3. Raashdy Silk
      10 (5)
      Raashdy p J: Finley Marsh 16/1
    4. Regal Mirage Silk
      1 (2)
      Regal Mirage J: Danny Redmond 3 5/1
    5. Low Profile Silk
      3 (6)
      Low Profile p J: Phil Dennis 33/1
    6. Luv U Whatever Silk
      8 (7)
      Luv U Whatever t J: Jane Elliott 33/1
Winning Trainer: Brian Ellison
Distances: nk, 2 1/2, 1 1/2
Runners: 9 | Non Runners: 1

14:10 Exeter

Full Result
  1. Dora's Field Silk
    10
    Dora's Field tb J: David Noonan 16/1
  2. Kahdian Silk
    5
    Kahdian tv J: Paul O'Brien 3 12/1
  3. Black Anthem Silk
    2
    Black Anthem J: Patrick Cowley 5 6/1
    1. Dream Free Silk
      4
      Dream Free p J: Tom Scudamore 3/1
    2. Cold Fusion Silk
      9
      Cold Fusion J: Sam Twiston-Davies 12/1
    3. Cybalko Silk
      3
      Cybalko p J: Tom Cannon 2/1F
    4. Shades Of Silver Silk
      7
      Shades Of Silver b J: Liam Heard 50/1
    5. Tilson Silk
      8
      Tilson p J: Robert Williams 3 100/1
    6. Opera Buffa Silk
      11
      Opera Buffa t J: James Best 150/1
    7. Big Fred Silk
      1
      Big Fred b J: Richard Johnson 6/1
    8. L'Equinoxe Silk
      6
      L'Equinoxe J: Jamie Moore 14/1
Winning Trainer: Stuart Kittow
Distances: 2, 3/4, 13
Runners: 11

14:40 Exeter

Full Result
  1. Legal History Silk
    5
    Legal History b J: Tom Scudamore EvensF
  2. Sao Silk
    2
    Sao ht J: Harry Cobden 8/1
  3. Megalodon Silk
    6
    Megalodon t J: Paddy Brennan 6/1
    1. First Figaro Silk
      4
      First Figaro b J: Charlie Deutsch 12/1
    2. Catchin Time Silk
      7
      Catchin Time p J: Edward Austin 7 9/1
    3. Red Mix Silk
      1
      Red Mix h J: Sam Twiston-Davies 4/1
Winning Trainer: David Pipe
Distances: 3 1/4, 5, 1 1/2
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:10 Exeter

Full Result
  1. Darcy Ward Silk
    4
    Darcy Ward t J: Nick Scholfield 9/1
  2. Awake At Midnight Silk
    3
    Awake At Midnight J: Richard Johnson 11/4J
  3. King Cnut Silk
    7
    King Cnut J: Tom Cannon 25/1
    1. Nikki Steel Silk
      6
      Nikki Steel p J: Sam Twiston-Davies 4/1
    2. Nesterenko Silk
      5
      Nesterenko J: Charlie Deutsch 5/1
    3. Dr Des Silk
      1
      Dr Des b J: James Davies 11/4J
    4. Potters Story Silk
      2
      Potters Story tp J: Sean Bowen 14/1
Winning Trainer: Jack R Barber
Distances: 4 1/2, 2, 1/2
Runners: 7

15:40 Exeter

Full Result
  1. Blackmill Silk
    8
    Blackmill p J: Sam Twiston-Davies 15/2
  2. Dollnamix Silk
    2
    Dollnamix J: Nick Scholfield 4/1F
  3. Avithos Silk
    10
    Avithos b J: Edward Austin 7 5/1
    1. Robin De Broome Silk
      12
      Robin De Broome J: Patrick Cowley 5 14/1
    2. Inspireus Silk
      6
      Inspireus J: Kevin Jones 3 16/1
    3. Mrs Miggins Silk
      1
      Mrs Miggins tp J: Tom Scudamore 7/1
    4. Master Majic Silk
      4
      Master Majic J: Ben Godfrey 7 14/1
    5. Triopas Silk
      3
      Triopas p J: Richard Johnson 8/1
    6. Lapford Lad Silk
      11
      Lapford Lad h J: Sean Houlihan 3 40/1
    7. Generous Helpings Silk
      9
      Generous Helpings v J: Niall Houlihan 7 33/1
    8. Gallows Point Silk
      5
      Gallows Point v J: David Bass 6/1
    9. Blue Rhythm Silk
      7
      Blue Rhythm p J: Lee Edwards 9/1
    10. Triggywinkle Silk
      13
      Triggywinkle tp J: James Best 66/1
Winning Trainer: David Dennis
Distances: 2 1/2, 2 1/4, 13
Runners: 13

16:10 Exeter

Full Result
  1. Urtheonethatiwant Silk
    7
    Urtheonethatiwant J: Matt Griffiths 6/5F
  2. Steel Express Silk
    2
    Steel Express J: James Best 14/1
  3. Cushuish Silk
    4
    Cushuish J: Daryl Jacob 9/1
    1. Talkingpicturestv Silk
      12
      Talkingpicturestv J: James Davies 16/1
    2. American Life Silk
      10
      American Life tv J: Kevin Jones 3 10/1
    3. Tanrudy Silk
      1
      Tanrudy ht J: Mr Kieren Buckley 7 25/1
    4. Ruby Fool Silk
      11
      Ruby Fool p J: Charlie Deutsch 33/1
    5. Hot Ryan Silk
      6
      Hot Ryan J: Tom Scudamore 11/2
    6. Mauna Kea Silk
      3
      Mauna Kea v J: Conor Shoemark 16/1
    7. Mr Magill Silk
      8
      Mr Magill t J: Nick Scholfield 16/1
    8. Eddy Silk
      5
      Eddy t J: Sean Houlihan 3 10/1
    9. The Greenvet Silk
      9
      The Greenvet p J: Robert Dunne 33/1
Winning Trainer: Jeremy Scott
Distances: 1 1/4, 5, hd
Runners: 12

16:40 Exeter

Full Result
  1. Cracker Jak Silk
    12
    Cracker Jak J: Gavin Sheehan 5/1
  2. Gambling Gamut Silk
    13
    Gambling Gamut J: Tom Bellamy 25/1
  3. Rosemary Russet Silk
    3
    Rosemary Russet t J: Sean Bowen 6/1
    1. Ballybough Nora Silk
      7
      Ballybough Nora J: Rex Dingle 5 6/1
    2. Flying Verse Silk
      6
      Flying Verse tv J: Sam Twiston-Davies 22/1
    3. Saturdaynightfever Silk
      1
      Saturdaynightfever J: Paddy Brennan 9/1
    4. Hard To Forget Silk
      4
      Hard To Forget J: Dave Crosse 100/30F
    5. Crossley Tender Silk
      11
      Crossley Tender J: Nick Scholfield 16/1
    6. The Brothers Silk
      10
      The Brothers J: Harry Cobden 11/1
    7. Sammylou Silk
      8
      Sammylou t J: Kielan Woods 20/1
    8. Move Above Silk
      2
      Move Above p J: Lee Edwards 12/1
    9. The Detainee Silk
      5
      The Detainee p J: Robert Dunne 40/1
    10. Halloween Harry Silk
      9
      Halloween Harry J: Richard Johnson 10/1
Winning Trainer: Suzy Smith
Distances: 2 1/2, 8, 3/4
Runners: 13

17:15 Exeter

Full Result
  1. Coopers Square Silk
    7
    Coopers Square J: Alan Johns 3/1F
  2. Water Wagtail Silk
    4
    Water Wagtail v J: Patrick Cowley 5 33/1
  3. Big Time Frank Silk
    5
    Big Time Frank b J: Miss Tabitha Worsley 7 7/1
    1. Kiwi Myth Silk
      11
      Kiwi Myth tp J: Mr Michael Legg 5 13/2
    2. Dont Be Robin Silk
      12
      Dont Be Robin b J: Richie McLernon 20/1
    3. Cap Horner Silk
      3
      Cap Horner J: James Best 12/1
    4. Touch Screen Silk
      14
      Touch Screen J: Edward Austin 7 16/1
    5. Sartorial Elegance Silk
      1
      Sartorial Elegance tb J: Ben Godfrey 7 16/1
    6. Midnight Magic Silk
      8
      Midnight Magic tb J: David Noonan 16/1
    7. Heluvagood Silk
      2
      Heluvagood t J: Tom O'Brien 13/2
    8. Troika Steppes Silk
      10
      Troika Steppes p J: Paddy Brennan 5/1
    9. Tactical Manoeuvre Silk
      13
      Tactical Manoeuvre t J: Jamie Moore 25/1
    10. How's My Friend Silk
      6
      How's My Friend J: Nick Scholfield 33/1
Winning Trainer: Tom Weston
Distances: 3, 5, 1 1/4
Runners: 13 | Non Runners: 1

17:50 Exeter

Full Result
  1. Heaney Silk
    6
    Heaney J: Miss Millie Wonnacott 7 25/1
  2. Herbert Park Silk
    2
    Herbert Park J: Mr Fergus Gillard 7 9/4
  3. Dicky Bob Silk
    3
    Dicky Bob J: Mr Bryan Carver 7 EvensF
    1. Glen Roe Silk
      5
      Glen Roe t J: Mr B M Linehan 7 13/2
    2. Sam Red Silk
      1
      Sam Red tp J: Mr Ben Jones 7 8/1
    3. Mountain Cliche Silk
      7
      Mountain Cliche J: Mr Darren Andrews 7 33/1
    4. Financial Climate Silk
      4
      Financial Climate p J: Maj Harry Wallace 7 40/1
Winning Trainer: Mrs C L Wonnacott
Distances: nk, 1 1/4, 21
Runners: 7

14:20 Southwell

Full Result
  1. Goodthyneaway Silk
    3
    Goodthyneaway t J: Harry Skelton 8/11F
  2. Scartare Silk
    6
    Scartare J: Ben Poste 9/2
  3. Gentleman Moore Silk
    5
    Gentleman Moore h J: Daniel Hiskett 5 16/1
    1. Zolfo Silk
      4
      Zolfo J: Sean Quinlan 9/2
    2. Well Smitten Silk
      2
      Well Smitten p J: Jack Quinlan 7/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 3, 5, 1
Runners: 5 | Non Runners: 1

14:50 Southwell

Full Result
  1. Hatcher Silk
    1
    Hatcher p J: Harry Skelton 10/11F
  2. Charming Zen Silk
    3
    Charming Zen tp J: Aidan Coleman 9/1
  3. Style De Garde Silk
    2
    Style De Garde h J: James Bowen 6/5
    1. Sussex Road Silk
      4
      Sussex Road p J: Colm McCormack 3 150/1
Winning Trainer: Dan Skelton
Distances: 14, 5, 122
Runners: 4

15:20 Southwell

Full Result
  1. Monbeg Gold Silk
    5
    Monbeg Gold p J: Jonjo O'Neill Jr 3 5/2J
  2. Hepijeu Silk
    6
    Hepijeu tp J: Ciaran Gethings 9/2
  3. Cornish Warrior Silk
    8
    Cornish Warrior p J: Harry Reed 3 8/1
    1. Bells 'N' Banjos Silk
      3
      Bells 'N' Banjos J: Jamie Bargary 16/1
    2. Grove Silver Silk
      7
      Grove Silver p J: Sean Quinlan 25/1
    3. Rhaegar Silk
      2
      Rhaegar tp J: Aidan Coleman 9/2
    4. Global Dream Silk
      1
      Global Dream p J: Harry Skelton 5/2J
Winning Trainer: Jonjo O'Neill
Distances: 10, 21, 43
Runners: 7 | Non Runners: 1

15:50 Southwell

Full Result
  1. Monsieur Gibraltar Silk
    1
    Monsieur Gibraltar t J: Mr David Maxwell 4/9F
  2. Stellar Notion Silk
    2
    Stellar Notion J: Mr Jack Andrews 3 4/1
  3. Delegate Silk
    3
    Delegate tp J: Mr Edward Glassonbury 3 5/1
    1. Flaming Charmer Silk
      4
      Flaming Charmer t J: Mr Charlie Todd 7 20/1
Winning Trainer: Mrs Rose Loxton
Distances: 38, 7
Runners: 4

16:20 Southwell

Full Result
  1. Oscar Nomination Silk
    9
    Oscar Nomination J: Harrison Beswick 5 7/1
  2. Gold Runner Silk
    5
    Gold Runner J: Jonathan England 16/1
  3. Montys Angel Silk
    7
    Montys Angel J: Dylan Browne 7 10/1
    1. See Forever Silk
      12
      See Forever J: Max Kendrick 5 33/1
    2. Panic And Run Silk
      8
      Panic And Run J: Andrew Tinkler 6/1
    3. Mercer's Troop Silk
      14
      Mercer's Troop J: Harry Skelton 11/4F
    4. Fortia Silk
      6
      Fortia J: Adam Wedge 14/1
    5. Aclassagold Silk
      4
      Aclassagold J: Connor Brace 7 9/1
    6. Pardon Me Silk
      3
      Pardon Me J: Jeremiah McGrath 18/1
    7. Passing Oceans Silk
      13
      Passing Oceans J: Harry Reed 3 16/1
    8. Potters Sapphire Silk
      2
      Potters Sapphire b J: Jack Quinlan 14/1
    9. Just Call Me Al Silk
      10
      Just Call Me Al J: Joe Williamson 10 12/1
    10. Lord Marmaduke Silk
      1
      Lord Marmaduke p J: Ciaran Gethings 8/1
Winning Trainer: Gary Hanmer
Distances: 3 3/4, 2 1/4, 1
Runners: 13 | Non Runners: 1

16:50 Southwell

Full Result
  1. Cardigan Bay Silk
    1
    Cardigan Bay ht J: Aidan Coleman 15/2
  2. Hattaab Silk
    3
    Hattaab J: Jason Dixon 7 14/1
  3. Blue N Yellow Silk
    6
    Blue N Yellow J: Jonathan Burke 8/1
    1. Bob Maxwell Silk
      7
      Bob Maxwell J: James Nixon 5 33/1
    2. Cock A Doodle Doo Silk
      10
      Cock A Doodle Doo t J: Harry Skelton 5/1
    3. Twycross Warrior Silk
      8
      Twycross Warrior J: Charlie Poste 100/1
    4. Oscar Maguire Silk
      12
      Oscar Maguire J: David England 33/1
    5. Hartside Silk
      16
      Hartside tv J: Ross Chapman 40/1
    6. Spader Silk
      15
      Spader J: Page Fuller 3 20/1
    7. The Accountant Silk
      13
      The Accountant h J: Jack Quinlan 25/1
    8. Dan Gun Silk
      11
      Dan Gun J: Alain Cawley 12/1
    9. Snowell Silk
      14
      Snowell p J: Jamie Bargary 66/1
    10. Nachi Falls Silk
      5
      Nachi Falls J: Tom Buckley 7 6/4F
    11. Jones Well Silk
      2
      Jones Well J: Jack Sherwood 3 40/1
    12. Texan Nomad Silk
      4
      Texan Nomad h J: Lorcan Williams 5 11/1
Winning Trainer: Charlie Longsdon
Distances: hd, 20, 3 1/2
Runners: 15 | Non Runners: 1

17:25 Southwell

Full Result
  1. It's Probably Me Silk
    11
    It's Probably Me J: Richard Patrick 3 16/1
  2. Konigin Ara Silk
    12
    Konigin Ara J: Mr T Durrell 7 25/1
  3. Fricka Silk
    4
    Fricka J: Graham Carson 10 16/1
    1. Henrietta Bell Silk
      5
      Henrietta Bell J: Mr Jamie Neild 7 3/1
    2. Lunar Baby Silk
      1
      Lunar Baby J: Jonjo O'Neill Jr 3 7/4F
    3. Emmpressive Lady Silk
      10
      Emmpressive Lady tp J: Mitchell Bastyan 5 25/1
    4. La Hulpe Silk
      6
      La Hulpe J: Connor Brace 7 20/1
    5. Roaring Fury Silk
      9
      Roaring Fury J: Eddie Edge 10 33/1
    6. Dylan's Sea Song Silk
      3
      Dylan's Sea Song J: Ben Hicks 7 9/1
    7. Misu Bula Silk
      13
      Misu Bula J: Thomas Dowson 3 16/1
    8. My Mums Posh Silk
      7
      My Mums Posh J: Ross Chapman 33/1
    9. Beautiful Drama Silk
      2
      Beautiful Drama J: Harry Reed 3 9/1
    10. Plan At The Minute Silk
      8
      Plan At The Minute J: Max Kendrick 5 16/1
Winning Trainer: Henry Daly
Distances: 3 1/2, 1/2, 1
Runners: 13 | Non Runners: 1

16:05 Gowran Park

Full Result
  1. Basic Law Silk
    3 (12)
    Basic Law J: Colin Keane 5/4F
  2. Geneticist Silk
    6 (10)
    Geneticist J: Leigh Roche 20/1
  3. Snapraeceps Silk
    16 (6)
    Snapraeceps J: Shane Crosse 5 33/1
    1. Mairead Kate Silk
      14 (16)
      Mairead Kate J: W J Lee 11/1
    2. Vivax Silk
      10 (7)
      Vivax J: Donnacha O'Brien 20/1
    3. Sarah Jessica Silk
      15 (14)
      Sarah Jessica J: N G McCullagh 50/1
    4. Pocotaligo Silk
      9 (3)
      Pocotaligo J: Shane Foley 2/1
    5. Dee Sprinter Silk
      4 (13)
      Dee Sprinter J: Oisin Orr 3 25/1
    6. Raffaello Silk
      17
      Raffaello J: Nathan Crosse 7 66/1
    7. Fugacious Silk
      5 (2)
      Fugacious J: Mark Gallagher 10/1
    8. Feather Step Silk
      11 (8)
      Feather Step J: Chris Hayes 16/1
    9. Light Breeze Silk
      13 (5)
      Light Breeze h J: Seamie Heffernan 40/1
    10. In My Business Silk
      12 (1)
      In My Business h J: Ben Coen 5 25/1
    11. Able Dealer Silk
      2 (4)
      Able Dealer J: Robbie Colgan 40/1
    12. Private Jackson Silk
      1 (15)
      Private Jackson J: Ronan Whelan 100/1
    13. Macaban City Silk
      7 (9)
      Macaban City J: Killian Leonard 3 66/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: nk, 1/2, 3 1/2
Runners: 16 | Non Runners: 3

16:35 Gowran Park

Full Result
  1. Stormy Belle Silk
    7 (1)
    Stormy Belle t J: Shane Foley 8/1
  2. Crotchet Silk
    3 (10)
    Crotchet J: Donnacha O'Brien 8/1
  3. Thiswaycadeaux Silk
    6 (2)
    Thiswaycadeaux v J: Nathan Crosse 7 5/1
    1. Red Tea Silk
      1 (7)
      Red Tea h J: Shane Crosse 5 4/1F
    2. Dianthus Silk
      5 (8)
      Dianthus J: Chris Hayes 6/1
    3. Vallambrosa Silk
      12 (9)
      Vallambrosa J: Wayne Lordan 20/1
    4. So Familiar Silk
      13 (13)
      So Familiar J: Danny Sheehy 5 28/1
    5. Waitingfortheday Silk
      4 (12)
      Waitingfortheday J: Seamie Heffernan 8/1
    6. Innamorare Silk
      8 (11)
      Innamorare J: Andrew Slattery 7 11/1
    7. Julia's Magic Silk
      2 (5)
      Julia's Magic J: Gary Carroll 20/1
    8. Tuamhain Silk
      10 (4)
      Tuamhain J: Alan Persse 7 11/1
    9. Merited Silk
      9 (3)
      Merited J: Conor Hoban 16/1
    10. Quinns Red Rose Silk
      11 (6)
      Quinns Red Rose J: Leigh Roche 14/1
Winning Trainer: P A Fahy
Distances: 1/2, 3/4, 1/2
Runners: 13

17:05 Gowran Park

Full Result
  1. Villa Maria Silk
    9 (7)
    Villa Maria b J: Colin Keane 6/1
  2. Youceeyouceecee Silk
    2 (12)
    Youceeyouceecee p J: Alan Persse 7 22/1
  3. Waitaki Silk
    3 (3)
    Waitaki J: Andrew Slattery 7 9/2
    1. Harry Speed Silk
      12 (13)
      Harry Speed t J: Leigh Roche 20/1
    2. Punches Pious Silk
      15 (15)
      Punches Pious b J: Conor Hoban 22/1
    3. Peshkova Silk
      1 (2)
      Peshkova J: W J Lee 3/1F
    4. Burren View Lady Silk
      5 (10)
      Burren View Lady tp J: Alan Glynn 10 40/1
    5. Althib Silk
      10 (4)
      Althib J: Killian Leonard 3 10/1
    6. Kudbegood Silk
      6 (5)
      Kudbegood J: Shane Foley 6/1
    7. Figure It Out Silk
      11 (1)
      Figure It Out p J: Ross Coakley 16/1
    8. Misdjazz Silk
      13 (14)
      Misdjazz J: Danny Sheehy 5 20/1
    9. Nailed On Nina Silk
      4 (6)
      Nailed On Nina J: Mark Gallagher 9/1
    10. Phoenix Lightning Silk
      8 (16)
      Phoenix Lightning t J: Wayne Lordan 20/1
    11. Fascinating Spirit Silk
      7 (8)
      Fascinating Spirit t J: Robbie Colgan 25/1
    12. Mojambo Silk
      14 (9)
      Mojambo J: N G McCullagh 25/1
Winning Trainer: Adrian Murray
Distances: 4, nse, 2 1/4
Runners: 15 | Non Runners: 1

17:40 Gowran Park

Full Result
  1. Annie Fior Silk
    3 (14)
    Annie Fior J: Adam Farragher 7 7/2F
  2. Midnitemudcrabs Silk
    11 (8)
    Midnitemudcrabs tp J: Dean Curran 10 8/1
  3. Nisior Donn Silk
    4 (4)
    Nisior Donn t J: Donagh O'Connor 5 6/1
    1. Solomons Seal Silk
      10 (16)
      Solomons Seal J: Gary Halpin 14/1
    2. Keep Believing Silk
      9 (5)
      Keep Believing v J: Willie Byrne 7 14/1
    3. Lunastar Silk
      12 (11)
      Lunastar J: Chris Hayes 25/1
    4. Eacharn Silk
      2 (7)
      Eacharn J: Paddy Harnett 10 20/1
    5. Darvie Silk
      14 (9)
      Darvie v J: Danny Sheehy 5 50/1
    6. Stormy Air Silk
      1 (2)
      Stormy Air tp J: Seamie Heffernan 6/1
    7. Caesar's Comet Silk
      6 (10)
      Caesar's Comet p J: Killian Leonard 3 4/1
    8. Miss Opportunity Silk
      16 (3)
      Miss Opportunity t J: Wayne Lordan 25/1
    9. Mulzamm Silk
      7 (12)
      Mulzamm J: Rory Cleary 12/1
    10. Sharg Silk
      5 (1)
      Sharg J: J M Sheridan 10 33/1
    11. Ancient Astronaut Silk
      13 (6)
      Ancient Astronaut J: Mark Gallagher 33/1
    12. Kody Ridge Silk
      8 (13)
      Kody Ridge t J: Colin Keane 20/1
    13. Kodianne Silk
      15 (15)
      Kodianne J: N G McCullagh 14/1
Winning Trainer: B A Murphy
Distances: 3/4, nk, 1/2
Runners: 16

18:10 Gowran Park

Full Result
  1. Meryems Way Silk
    16 (14)
    Meryems Way J: Killian Leonard 3 25/1
  2. Faerie Laws Silk
    7 (2)
    Faerie Laws J: W J Lee 13/2
  3. Treasure Vale Silk
    9 (4)
    Treasure Vale b J: Ben Coen 5 10/1
    1. Insane Bolt Silk
      1 (10)
      Insane Bolt J: Shane B Kelly 3 20/1
    2. Ice Bullet Silk
      14 (3)
      Ice Bullet J: N G McCullagh 3/1F
    3. Paris Duvet Silk
      2 (11)
      Paris Duvet J: Wayne Lordan 11/2
    4. Magi Gal Silk
      12 (6)
      Magi Gal t J: Siobhan Rutledge 10 25/1
    5. Dandy Belle Silk
      8 (1)
      Dandy Belle J: Chris Hayes 9/2
    6. Paistiul Silk
      5 (9)
      Paistiul J: Kevin Manning 8/1
    7. Aneczka Silk
      3 (7)
      Aneczka J: Oisin Orr 3 16/1
    8. Gin Bramble Silk
      13 (8)
      Gin Bramble J: Leigh Roche 28/1
    9. Irregardless Silk
      15 (5)
      Irregardless J: Rory Cleary 50/1
    10. Knockgraffon Lass Silk
      11 (16)
      Knockgraffon Lass J: Manoel Marques 50/1
Winning Trainer: Patrick Martin
Distances: 2 3/4, 1/2, 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 6

18:40 Gowran Park

Full Result
  1. Solage Silk
    10 (6)
    Solage J: Kevin Manning 9/4F
  2. Maria Christina Silk
    5 (2)
    Maria Christina J: Chris Hayes 3/1
  3. Basrah Breeze Silk
    2 (10)
    Basrah Breeze J: Colin Keane 12/1
    1. Quote Silk
      8 (8)
      Quote J: Wayne Lordan 8/1
    2. Afric Silk
      1 (13)
      Afric J: Colm O'Donoghue 25/1
    3. Xcite Silk
      12 (1)
      Xcite J: Shane Foley 12/1
    4. Reeking Havoc Silk
      9 (5)
      Reeking Havoc J: Willie Byrne 7 50/1
    5. Nicola's Fancy Silk
      6 (12)
      Nicola's Fancy J: W J Lee 100/1
    6. Yalla Go Silk
      13 (11)
      Yalla Go J: Killian Leonard 3 66/1
    7. Four Leaf Clover Silk
      4 (9)
      Four Leaf Clover J: Seamie Heffernan 7/2
    8. Tavrina Silk
      11 (7)
      Tavrina J: Gary Carroll 20/1
    9. Pac To Black Silk
      7 (4)
      Pac To Black h J: Conor Maxwell 3 80/1
    10. Breathless Mahoney Silk
      3 (3)
      Breathless Mahoney J: Robbie Colgan 100/1
Winning Trainer: J S Bolger
Distances: 4 1/4, 2 1/4, nk
Runners: 13

19:10 Gowran Park

Full Result
  1. Johnny Drama Silk
    5 (16)
    Johnny Drama J: Colin Keane 9/2
  2. Got Trumped Silk
    3 (8)
    Got Trumped J: Tom Madden 3 4/1
  3. Latoyah Of North Silk
    13 (2)
    Latoyah Of North ht J: Gary Carroll 50/1
    1. Jassaar Silk
      4 (12)
      Jassaar J: Chris Hayes EvensF
    2. Minnie Haha Silk
      15 (6)
      Minnie Haha J: Shane Foley 11/2
    3. Mujid Silk
      7 (1)
      Mujid J: Conor Hoban 14/1
    4. War Advocate Silk
      10 (10)
      War Advocate J: Leigh Roche 50/1
    5. Miss Cassy Silk
      16 (17)
      Miss Cassy J: Ross Coakley 100/1
    6. Allez Kal Silk
      11 (14)
      Allez Kal J: Mark Gallagher 50/1
    7. Papal Count Silk
      8 (13)
      Papal Count J: Oisin Orr 3 40/1
    8. Chef Afef Silk
      1 (11)
      Chef Afef J: Wayne Lordan 33/1
    9. Media Deal Silk
      6 (3)
      Media Deal J: Danny Sheehy 5 33/1
    10. Silver The Fixer Silk
      9 (15)
      Silver The Fixer J: Ronan Whelan 100/1
    11. Telepathy Silk
      17 (5)
      Telepathy J: Rory Cleary 25/1
    12. Lizbuncon Silk
      14 (7)
      Lizbuncon J: Killian Leonard 3 100/1
    13. Just Lucy Silk
      12 (4)
      Just Lucy J: Conor Maxwell 3 50/1
    14. Global Entry Silk
      2 (9)
      Global Entry J: W J Lee 66/1
Winning Trainer: G M Lyons
Distances: 1 1/4, 1, nk
Runners: 17 | Non Runners: 3

19:40 Gowran Park

Full Result
  1. Whirling Dervish Silk
    6 (1)
    Whirling Dervish p J: Shane Foley 6/4F
  2. Twilight Payment Silk
    2 (7)
    Twilight Payment p J: Kevin Manning 2/1
  3. Flat To The Max Silk
    4 (4)
    Flat To The Max b J: Declan McDonogh 20/1
    1. Brazos Silk
      1 (3)
      Brazos p J: Robbie Colgan 7/1
    2. Hasanabad Silk
      5 (5)
      Hasanabad J: Chris Hayes 4/1
    3. Rock Samphire Silk
      7 (6)
      Rock Samphire J: Seamie Heffernan 100/1
Winning Trainer: Mrs John Harrington
Distances: 1, 1 1/4, nk
Runners: 6 | Non Runners: 1

12:50 Compiegne

Full Result
  1. Defi Majeur Silk
    3
    Defi Majeur J: Mlle Nathalie Desoutter 19/2
  2. Rasango Silk
    1
    Rasango J: Regis Schmidlin 76/10
  3. Surely Try Silk
    14
    Surely Try p J: Cedric Sagot 15/1
    1. Vic Royal Silk
      12
      Vic Royal p J: Adrien Merienne 12/1
    2. Al Roc Silk
      11
      Al Roc J: Baptiste Meme 9/1
    3. Credo Des Obeaux Silk
      8
      Credo Des Obeaux J: Thomas Stromboni 25/1
    4. Celtior Silk
      5
      Celtior J: Matheo Viel 81/10
    5. Surdoue De Ballon Silk
      15
      Surdoue De Ballon b J: Ludovic Philipperon 11/2F
    6. Edalka De Kerser Silk
      2
      Edalka De Kerser J: Benjamin Berenguer 10/1
    7. Dourdour Silk
      9
      Dourdour J: Raymond O'Brien 16/1
    8. Cavisto Silk
      10
      Cavisto J: Paulin Blot 28/1
    9. Guyonne Silk
      13
      Guyonne J: David Brassil 36/1
    10. Brionnais Silk
      16
      Brionnais J: Thomas Henderson 10/1
    11. Dont Stop Theparty Silk
      4
      Dont Stop Theparty J: Geoffrey Re 18/1
    12. Doux Dingue Silk
      7
      Doux Dingue J: Felix De Giles 21/1
    13. Bargain Silk
      6
      Bargain J: Angelo Gasnier 16/1
Winning Trainer: P Journiac
Distances: snk, 13, 1/2
Runners: 16

13:25 Compiegne

Full Result
  1. Adagio Des Bordes Silk
    8
    Adagio Des Bordes J: Regis Schmidlin 63/10
  2. Shenko Magic Silk
    7
    Shenko Magic J: Baptiste Meme 77/10
  3. Boy Royal Silk
    5
    Boy Royal J: Alexis Poirier 57/10
    1. Kalifko Silk
      6
      Kalifko J: Morgan Regairaz 41/5
    2. Fixe Le Kap Silk
      4
      Fixe Le Kap p J: James Reveley 6/4F
    3. Red Rocky Silk
      2
      Red Rocky J: Johnny Charron 9/1
    4. Polipa Silk
      1
      Polipa b J: Paulin Blot 42/10
Winning Trainer: F-M Cottin
Distances: 5, 3/4, 7
Runners: 7 | Non Runners: 1

14:00 Compiegne

Full Result
  1. Hipsters Silk
    6
    Hipsters J: Bertrand Lestrade 7/5F
  2. Joshua Dream Silk
    7
    Joshua Dream J: Thomas Stromboni 9 66/10
  3. Polisud Silk
    2
    Polisud J: Theo Chevillard 2/1
    1. Pleasant Gift Silk
      1
      Pleasant Gift J: Maxime Lefebvre 7 4/1
    2. Gino Des Dunes Silk
      3
      Gino Des Dunes J: Angelo Gasnier 13/1
    3. Enrique Adventure Silk
      5
      Enrique Adventure J: Maximilien Farcinade 23/1
Winning Trainer: G Macaire
Distances: 8, 3, 2
Runners: 6 | Non Runners: 1

14:35 Compiegne

Full Result
  1. Linestar Silk
    2
    Linestar J: Bertrand Lestrade 7/10F
  2. Color Chope Silk
    4
    Color Chope J: Maximilien Farcinade 71/10
  3. Kozadame Silk
    3
    Kozadame J: Simon Evin 7 17/5
    1. Nolane De Vindecy Silk
      7
      Nolane De Vindecy J: Ludovic Philipperon 59/10
    2. Gastine D'Elipe Silk
      6
      Gastine D'Elipe J: Dylan Ubeda 23/1
    3. Gwinzegal Silk
      5
      Gwinzegal J: Angelo Gasnier 11/1
Winning Trainer: G Macaire
Distances: 3 1/2, snk, 3
Runners: 6 | Non Runners: 1

15:10 Compiegne

Full Result
  1. Soldier's Queen Silk
    3
    Soldier's Queen b J: Nicolas Gauffenic 3 78/10
  2. Elegante Du Chenet Silk
    1
    Elegante Du Chenet J: James Reveley 57/10
  3. Dominicaine Silk
    13
    Dominicaine J: David Brassil 7 17/1
    1. Elektra Post Silk
      11
      Elektra Post J: Matheo Viel 9 27/10
    2. Abaya Du Mathan Silk
      2
      Abaya Du Mathan J: Simon Evin 7 51/10
    3. Cuzco De Pinguily Silk
      8
      Cuzco De Pinguily b J: Johnny Charron 11/1
    4. Vif Ardent Silk
      4
      Vif Ardent p J: Florent Bayle 9 17/1
    5. Antiseptique Silk
      14
      Antiseptique J: Adrien Merienne 14/1
    6. Essai Concluant Silk
      12
      Essai Concluant J: Cedric Sagot 7 18/1
    7. Diams Du Rivage Silk
      6
      Diams Du Rivage J: Angelo Gasnier 33/1
    8. Osso Bello Silk
      9
      Osso Bello J: Jean-Stephane Lebrun 48/1
    9. Kami Kaze Silk
      5
      Kami Kaze p J: Maximilien Farcinade 9/1
    10. Borago De Berce Silk
      7
      Borago De Berce p J: Thomas Beaurain 22/1
Winning Trainer: D Grandin
Distances: 2 1/2, 1 1/2, 1/2
Runners: 13 | Non Runners: 1

15:45 Compiegne

Full Result
  1. Fox Pro Silk
    7
    Fox Pro J: Felix De Giles 41/5
  2. Ghost Serge Silk
    4
    Ghost Serge J: James Reveley 56/10
  3. Fellow Mag Silk
    5
    Fellow Mag J: Alexis Poirier 3/1
    1. Fuji Flight Silk
      1
      Fuji Flight p J: Bertrand Lestrade 8/5F
    2. Last Sparkler Silk
      6
      Last Sparkler J: Alain De Chitray 13/2
    3. Lord Pit Silk
      2
      Lord Pit p J: Adrien Merienne 30/1
    4. Eros D'Or Silk
      3
      Eros D'Or J: Baptiste Dubourg 13/2
Winning Trainer: Mrs Jane Williams
Distances: 3/4, 2 1/2, 2
Runners: 7

16:20 Compiegne

Full Result
  1. Lee D'Anjou Silk
    9
    Lee D'Anjou J: Adrien Merienne 216/10
  2. Pariso Silk
    2
    Pariso J: Mr Paul Moreau 18/5
  3. Filmoitout Silk
    3
    Filmoitout J: Baptiste Meme 27/10
    1. Uniketat Silk
      1
      Uniketat J: Jonathan Plouganou 5/2F
    2. Fantasia Du Rock Silk
      4
      Fantasia Du Rock J: Wilfrid Denuault 7/1
    3. Montepertuso Silk
      5
      Montepertuso J: Julien Tabary 25/1
    4. Blue Crystal Silk
      8
      Blue Crystal p J: Johnny Charron 24/1
    5. Fanon Du Breuil Silk
      6
      Fanon Du Breuil J: Mr Alexandre Orain 51/1
    6. Burrows Meadow Silk
      7
      Burrows Meadow p J: Nicolas Gauffenic 56/10
Winning Trainer: P Lenogue
Distances: 4, 9, nk
Runners: 9

16:55 Compiegne

Full Result
  1. Clodie Des Ongrais Silk
    7
    Clodie Des Ongrais J: Jean-Stephane Lebrun 47/10
  2. Amazing Comedy Silk
    2
    Amazing Comedy b J: Jonathan Plouganou 9/10F
  3. Via Risk Silk
    6
    Via Risk p J: Angelo Gasnier 50/1
    1. Daim Pierji Silk
      8
      Daim Pierji J: Felix De Giles 68/10
    2. Vanesse Silk
      5
      Vanesse J: Thomas Beaurain 14/1
    3. Tadoum Ludois Silk
      4
      Tadoum Ludois J: Romain Bonnet 11/1
    4. Don Padre Silk
      1
      Don Padre p J: Erwan Bureller 31/5
    5. Duo Charmans Silk
      3
      Duo Charmans p J: Mr Alexandre Orain 3 16/1
Winning Trainer: P Chemin & C Herpin
Distances: 1 3/4, 7, 7
Runners: 8
Please Gamble Responsibly